Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

+2
Dust
OZN
6 participanți

In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de OZN Lun Mai 14, 2012 9:54 pm

10 versuri de caciula pe runda. Nu conteaza ordinea de postare.

Nu conteaza nici ce tema abordati prima data, noi din juriu o sa avem grija sa le comparam.

I
Prima tema, data de Prophetu: Ai un glont pe teava, joci ruleta ruseasca, daca nu mori tu mor restu' persoanleor la care ti(familie, gagica tovarasi)

Cuvinte: anticariat, torsiune, canto, gulag, fervex, etnic

II
A doua tema, data de Piro: Candidati la primaria orasului din care sunteti. E campanie electorala, minciunile sunt obligatorii. Btw, e obligatoriu sa iesiti primar, altfel e nasol...

Cuvinte: wireless, adevar, rampa, boschetar, incandescent, moschee


Ultima editare efectuata de catre OZN in Mier Mai 23, 2012 4:29 pm, editata de 1 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de Dust Vin Mai 18, 2012 11:10 pm

I:

Deschid greu ochii ca un catelus, nu pot misca, corpul in torsiune,
Ca la volan, stanga interzis, doar dreapta libera, muschii in tensiune
Privesc fix la un crucifix ce se misca indecis; un tip ma priveste crucis
Ma uit si eu piezis, pe jos pietris, pe-o masa un fervex, o arma si un pix.
O sa dau chix. Ca-n lagar nu ma pot concentra, e rece ca-n gulag.
Asta-i cat un dulap! Imi zice sa iau arma, s-o pun la cap apoi sa trag.
E-un singur glont pe teava, ruleta ruseasca, am de ales dar de n-o fac
Raman fara tot ce mi-e drag. Mi-e frica, sunt ca un dentist, anti-cariat
Asta-i neinduplecat! ca un etnic cecen, everfescent ca aia din Berceni
C-o voce de canto tipa “Salt-o”, o iau apas tragaciu, ne vedem in cer!

II:

A inceput, sunt lac de sudoare, caut solutii ca trebuie sa ies la liman,
Mai tarziu ii descalt pe toti ca-n moschee, dar acum predic ca un imam.
Ies la rampa; ca Ionita promit mult, organizez un concert cu sarmale si mici
(Facute din cainii din sectorul cinci) tin un speech asa ca ascultati aici:
-Va asigur ca daca ma votati o sa traiti bine si ce spun e purul adevar
O sa va dau doctorii, o sa aveti de mancare si cucoanele gratis la coafor!
Si sunt curat, nu mogul, uite nu mi-am intins antenele, o ard wireless
Votati-ma si-o sa va luati toti masini, nimeni n-o s-o mai arda per-pedes!
Ii pacalesc pe boschetari, mai incolo le dau “Jos Chilotii!” ca Indecent
Am castigat la limita dar de la artifcii cerul este acum incandescent!

Si cam asta a fost.
Statice multa bafta! Wink
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de Static Lun Mai 21, 2012 1:26 pm

I.

Asta-i momentul adevarului, jur ca viata mi-a fost camp de lupta
De-as povesti-o, as umple un anticariat si doua biblioteci pe langa
Iau arma-n mana, stiu ce-am de facut dar sunt curios ce se-ntampla
Dupa ce glontul incins o sa mi se opreasca brusc in tampla
Mereu am fost un anti-fervex, le-am dat celor din jur batai de cap
N-as fi fost bun de recrutat in Gulag, prea rar m-am controlat
Prieteni? Mi i-am indepartat. Familie? Mi-am abandonat-o
Si am futut toti banii aiurea, ca un mut ce ia lectii de canto
Si-acum am o misiune: sa fiu ca o torsiune, macar acum sa ma sucesc
Sa-nchei interetnic: imi zbor creierii pe-un covor persan cu un pistol rusesc

II.

A inceput campania, asta-i anul meu, deja am cumparat sampania
O sa le promit tuturor o lume de basm, transform Brasovu-n Narnia
Ies la rampa si zic: "Dragi prieteni, stiti ca va iubesc ca pe frati
De ma votati, o sa doarma boschetarii-n Bugatti, atat vom fi de bogati
E adevarat: va curge lapte la robinet. Si va zic ca sa aveti o idee
Vom locui in castele, de-o sa creada arabii ca-i un oras de moschee
Incandescent, o sa va luminez vietile, s-a terminat cu traiul nasol
Iar munca de jos va fi doar pentru imigrantii italieni si spanioli
Stiu, pana acum ati fost mintiti, conducere wireless: nu s-a vazut nimic
Dar va promit...nu, va garantez: va fi raiul pe pamant cand castig!"

Bafta Dustule, mi-a facut placere!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Mai 21, 2012 2:44 pm

tema 1:
dust:
prima tema, inceputu nu prea mi place, insa versurile urmatoare:
''Privesc fix la un crucifix ce se misca indecis; un tip ma priveste crucis
Ma uit si eu piezis, pe jos pietris, pe-o masa un fervex, o arma si un pix.
O sa dau chix. Ca-n lagar nu ma pot concentra, e rece ca-n gulag.
Asta-i cat un dulap! Imi zice sa iau arma, s-o pun la cap apoi sa trag.'' suna super bine. imi place imaginea creata si au un efect vizual destul de puternic.
apoi imi place cum ai folosit anticariat, ingenios, la fel ca si finalu, ultimu vers mi-a placut maxim, in schimb penultimu e cam de umplutura.
3.5p.

static:
asta cu ''un anticariat si doua biblioteci'', mi se pare fortata doar ca sa folosesti cuvantul. urmatoarele versuri sunt ok, mai ales partea cu fervexu, caterinca ca si versu in care ai folosit ''canto''. ultimele doua versuri iar bune si plina de caterinca, mai ales ultimu.
desi ai dat-o mai caterincos mi s-a parut ca ai dat lejer, dust la tema asta mi se pare mai bun si mai vizual.
3p.

tema2:
dust:
ai inceput jmecher, primele 4 versuri sunt haioase, in schimb nu prea mi place continuarea, cam simplista, puteai s-o dai mult mai caterinca fiind o tema ce-ti permite o paleta larga de dume.
3.5p

static:
tare, ''brasovu-n narnia''. si continua boschetari in bugatti si lapte la robinet imi place platforma program. apoi folosirea cuvantului ''moschee'' intr-o idee caterincoasa. faza cu ''wirelles'' iar buna rau, aici ai facut bine ca ai dat-o-n caterinca, tema era de asa natura.
4p

hm, dificil, egalitate,... a2a tema a fost a lui static, dar a fost parca si una mai usor de abordat, ... o sa-i dau votu lu Dust deoarece in prima tema efectul vizual in versurile lui a fost unul foarte ok dpmdv.

CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de OZN Lun Mai 21, 2012 3:36 pm

O sa votez ca la battle-urie normale, cate 2 versuri, iar la final mai dau un bonus intre 0 si 10 pentru firul epic (cum ati mers pe tema).

Dust a scris:I:

Deschid greu ochii ca un catelus, nu pot misca, corpul in torsiune,
Ca la volan, stanga interzis, doar dreapta libera, muschii in tensiune - 3, incepi bine.
Privesc fix la un crucifix ce se misca indecis; un tip ma priveste crucis
Ma uit si eu piezis, pe jos pietris, pe-o masa un fervex, o arma si un pix. - 3, parca-ti taie elanul sfarsitul versului 2.
O sa dau chix. Ca-n lagar nu ma pot concentra, e rece ca-n gulag.
Asta-i cat un dulap! Imi zice sa iau arma, s-o pun la cap apoi sa trag. - 3, pentru al 2-lea vers.
E-un singur glont pe teava, ruleta ruseasca, am de ales dar de n-o fac
Raman fara tot ce mi-e drag. Mi-e frica, sunt ca un dentist, anti-cariat - 4, asta-mi place.
Asta-i neinduplecat! ca un etnic cecen, everfescent ca aia din Berceni
C-o voce de canto tipa “Salt-o”, o iau apas tragaciu, ne vedem in cer! - 4, ai incehiat bine.

Pentru firul epic iti acord nota 8.5, la inceput mi se pare diferita abordarea fata de final, imi place mai mult sfarsitul.
II:

A inceput, sunt lac de sudoare, caut solutii ca trebuie sa ies la liman,
Mai tarziu ii descalt pe toti ca-n moschee, dar acum predic ca un imam. - 5, buun inceput.
Ies la rampa; ca Ionita promit mult, organizez un concert cu sarmale si mici
(Facute din cainii din sectorul cinci) tin un speech asa ca ascultati aici: - 4, si asta-i bun dar nu ca primul.
-Va asigur ca daca ma votati o sa traiti bine si ce spun e purul adevar
O sa va dau doctorii, o sa aveti de mancare si cucoanele gratis la coafor! - 3, scazi, desi ai incercat ceva umor.
Si sunt curat, nu mogul, uite nu mi-am intins antenele, o ard wireless
Votati-ma si-o sa va luati toti masini, nimeni n-o s-o mai arda per-pedes! - 4, frumos primul vers, puteai pe al 2-lea sa o dai mai cu o duma cu masini.. de tocat etc.
Ii pacalesc pe boschetari, mai incolo le dau “Jos Chilotii!” ca Indecent
Am castigat la limita dar de la artifcii cerul este acum incandescent! - 4, te salveaza versul 2.

Pentru firul epic iti dau nota 9.5, mi-a placut asta mai mult cum ai abordat-o fata de prima.



Static a scris:I.

Asta-i momentul adevarului, jur ca viata mi-a fost camp de lupta
De-as povesti-o, as umple un anticariat si doua biblioteci pe langa - 4, o idee simpla care deschide frumos free-ul, pe mai multe variante.
Iau arma-n mana, stiu ce-am de facut dar sunt curios ce se-ntampla
Dupa ce glontul incins o sa mi se opreasca brusc in tampla - 3, o dadusi pe asta..
Mereu am fost un anti-fervex, le-am dat celor din jur batai de cap
N-as fi fost bun de recrutat in Gulag, prea rar m-am controlat - 4, mai bine.
Prieteni? Mi i-am indepartat. Familie? Mi-am abandonat-o
Si am futut toti banii aiurea, ca un mut ce ia lectii de canto - 5, aer din ala de bodega, parca te vad cu o bere si tigari Lucky Strike spunand asta Very Happy
Si-acum am o misiune: sa fiu ca o torsiune, macar acum sa ma sucesc
Sa-nchei interetnic: imi zbor creierii pe-un covor persan cu un pistol rusesc - 5, da, asta da.

Pentru firul epic iti acord 9.

II.

A inceput campania, asta-i anul meu, deja am cumparat sampania
O sa le promit tuturor o lume de basm, transform Brasovu-n Narnia - 3, de inceput.
Ies la rampa si zic: "Dragi prieteni, stiti ca va iubesc ca pe frati
De ma votati, o sa doarma boschetarii-n Bugatti, atat vom fi de bogati - 4, ma amuza, frumos.
E adevarat: va curge lapte la robinet. Si va zic ca sa aveti o idee
Vom locui in castele, de-o sa creada arabii ca-i un oras de moschee - 3, nu-mi place asta cu "oras de moschee", suna bizar.
Incandescent, o sa va luminez vietile, s-a terminat cu traiul nasol
Iar munca de jos va fi doar pentru imigrantii italieni si spanioli - 4, asta ramane de vazut, rasistule.
Stiu, pana acum ati fost mintiti, conducere wireless: nu s-a vazut nimic
Dar va promit...nu, va garantez: va fi raiul pe pamant cand castig!" - 5, parca te vad primar pe sector.

Firul epic: 9.5

Pana sa adun, vreau sa felicit ambii finalisti, au dat free-uri smechere (desi n-am votat maxim), pot spune ca Static are un avantaj inca de pana sa inceapa torunamentul asta, e un mc bun (in viziunea mea) si abordeaza altfel un free. Nici Dust nu a fost mai prejos.

Dust = 25.5 + 29.5 = 55

Static = 30 + 28.5 = 58.5

Vot Static
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de doctoru' Lun Mai 21, 2012 8:12 pm

fiind freestyle,e mai nasol cu votatu',da o sa merg si eu pe varianta aleasa de ozn,cu voturi pe text,iar la final de tema inca o nota.


Dust a scris:I:
Dust:
tema 1: 16,5 + 8,5 = 25

Deschid greu ochii ca un catelus, nu pot misca, corpul in torsiune,
Ca la volan, stanga interzis, doar dreapta libera, muschii in tensiune - buna asta ca de inceput 3.5p
Privesc fix la un crucifix ce se misca indecis; un tip ma priveste crucis
Ma uit si eu piezis, pe jos pietris, pe-o masa un fervex, o arma si un pix. - 3.5p. ideea nu imi place,da imi place cum curge
O sa dau chix. Ca-n lagar nu ma pot concentra, e rece ca-n gulag.
Asta-i cat un dulap! Imi zice sa iau arma, s-o pun la cap apoi sa trag. - 3,5p smecher primu
E-un singur glont pe teava, ruleta ruseasca, am de ales dar de n-o fac
Raman fara tot ce mi-e drag. Mi-e frica, sunt ca un dentist, anti-cariat - 3p.bun finalu de vers 2
Asta-i neinduplecat! ca un etnic cecen, everfescent ca aia din Berceni
C-o voce de canto tipa “Salt-o”, o iau apas tragaciu, ne vedem in cer! - 3p.da..si ai mentinut aproximativ ritmu.un free bun.
8,5 pt cum ai mers pe tema.

tema 2: 17 + 8,5 = 25,5
II:
A inceput, sunt lac de sudoare, caut solutii ca trebuie sa ies la liman,
Mai tarziu ii descalt pe toti ca-n moschee, dar acum predic ca un imam. - 4p bun asa
Ies la rampa; ca Ionita promit mult, organizez un concert cu sarmale si mici
(Facute din cainii din sectorul cinci) tin un speech asa ca ascultati aici: - haios asta,imi place.4p
-Va asigur ca daca ma votati o sa traiti bine si ce spun e purul adevar
O sa va dau doctorii, o sa aveti de mancare si cucoanele gratis la coafor! - 3p e doar ok.
Si sunt curat, nu mogul, uite nu mi-am intins antenele, o ard wireless
Votati-ma si-o sa va luati toti masini, nimeni n-o s-o mai arda per-pedes! - aici sunt de acord cu ozn,frumos pe primu,scazi pe al doilea.3p
Ii pacalesc pe boschetari, mai incolo le dau “Jos Chilotii!” ca Indecent
Am castigat la limita dar de la artifcii cerul este acum incandescent - 3p.si nu mai sunt de acord cu el .. mie mi se pare ca te'a scos primu

8.5 tema.



Static a scris:I.
Static:
tema 1: 16.5 + 8.5 = 25

Asta-i momentul adevarului, jur ca viata mi-a fost camp de lupta
De-as povesti-o, as umple un anticariat si doua biblioteci pe langa - incepi bine sa zicem 3.cum zice ozn,lasi loc de multe..
Iau arma-n mana, stiu ce-am de facut dar sunt curios ce se-ntampla
Dupa ce glontul incins o sa mi se opreasca brusc in tampla - si continui slab .2.5
Mereu am fost un anti-fervex, le-am dat celor din jur batai de cap
N-as fi fost bun de recrutat in Gulag, prea rar m-am controlat - smecher primu 3,5
Prieteni? Mi i-am indepartat. Familie? Mi-am abandonat-o
Si am futut toti banii aiurea, ca un mut ce ia lectii de canto - frumos al doilea - o combinatie intre primu vers din baru anterior si al doilea de aici,iesea baru de 5 puncte Smile. asa ai 3.5p
Si-acum am o misiune: sa fiu ca o torsiune, macar acum sa ma sucesc
Sa-nchei interetnic: imi zbor creierii pe-un covor persan cu un pistol rusesc - si asa da.frumos final 4p
tema 8.5

tema 2: 17 + 9 = 26
II.
A inceput campania, asta-i anul meu, deja am cumparat sampania
O sa le promit tuturor o lume de basm, transform Brasovu-n Narnia - da da..imi place Very Happy.aproape ca ma faci sa te cred 4p
Ies la rampa si zic: "Dragi prieteni, stiti ca va iubesc ca pe frati
De ma votati, o sa doarma boschetarii-n Bugatti, atat vom fi de bogati - caterinca a'la pinochio 4p
E adevarat: va curge lapte la robinet. Si va zic ca sa aveti o idee
Vom locui in castele, de-o sa creada arabii ca-i un oras de moschee - 3p
Incandes cent, o sa va luminez vietile, s-a terminat cu traiul nasol
Iar munca de jos va fi doar pentru imigrantii italieni si spanioli - 2.5.ai scazut aicişa
Stiu, pana acum ati fost mintiti, conducere wireless: nu s-a vazut nimic
Dar va promit...nu, va garantez: va fi raiul pe pamant cand castig!" - 3.5p. wireless /
nu s'a vazut nimic..mi'a placut

9 tema.


dust: 25 + 25.5 = 50.5
static:25 + 26 = 51
ce sa zic..s'a vazut c'a fost finala.caterinca la amandoi,free'uri smechere,dume frumoase,nu stiu daca aveti vre'un battle unu cu altu,da pana pleaca static as fi curios sa citesc un battle intre voi Very Happy.cred ca e singura data cand,dupa ce am citit un battle, nu am putut sa ma decid asupra cui mi'a placut mai mult.de obicei fac asta fara probleme.chiar daca dupa vot s'ar putea sa iasa fix invers.evident mai sunt si battle'urile mele,care merit toate sa le castig , da am observat ca sunt singuru care vad asta Laughing.ce a facut diferenta?pe langa cele 0.5p,poate tema 2 la static..a fost caterinca rau,mi'a placut maxim.nu pot sa zic ca unu a fost intr'o zi mai buna/proasta decat celalalt..ati fost la acelasi nivel,numa' ca unu trebuia sa castige.

vot STATIC
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de Dust Lun Mai 21, 2012 8:33 pm

Battle-uri cu Static am mai dat, vreo 2 numai pe aici unul "normal", unul in turneu. Smile
Multumesc de vot doctore, multumesc si celorlati baieti pentru promptitudine.
2-1 pentru Static si exista sansa de a fi inchis chiar in seara asta. Cred ca ar fi cea mai rapida finala ever. Laughing
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de doctoru' Lun Mai 21, 2012 8:38 pm

inseamna ca mi'au scapat mie sau nu'mi amintesc de ele Very Happy.o sa arunc o privire in arhiva.
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de PiroTechnique Mar Mai 22, 2012 9:29 pm

De la 1 la 10

Dust
Deschid greu ochii ca un catelus, nu pot misca, corpul in torsiune,
Ca la volan, stanga interzis, doar dreapta libera, muschii in tensiune - 7 - e ok, dar nimic care sa-mi placa in mod special
Privesc fix la un crucifix ce se misca indecis; un tip ma priveste crucis
Ma uit si eu piezis, pe jos pietris, pe-o masa un fervex, o arma si un pix. 9 - imi place descrierea, nu pt interne
O sa dau chix. Ca-n lagar nu ma pot concentra, e rece ca-n gulag.
Asta-i cat un dulap! Imi zice sa iau arma, s-o pun la cap apoi sa trag. - 8 - e ok
E-un singur glont pe teava, ruleta ruseasca, am de ales dar de n-o fac
Raman fara tot ce mi-e drag. Mi-e frica, sunt ca un dentist, anti-cariat - 7 nu-mi prea place
Asta-i neinduplecat! ca un etnic cecen, everfescent ca aia din Berceni
C-o voce de canto tipa “Salt-o”, o iau apas tragaciu, ne vedem in cer! - 8 ma asteptam la ceva tare la sfarsit pt tema asta

II:

A inceput, sunt lac de sudoare, caut solutii ca trebuie sa ies la liman,
Mai tarziu ii descalt pe toti ca-n moschee, dar acum predic ca un imam. - 8 incepe bine
Ies la rampa; ca Ionita promit mult, organizez un concert cu sarmale si mici
(Facute din cainii din sectorul cinci) tin un speech asa ca ascultati aici: - 7 nu-mi place
-Va asigur ca daca ma votati o sa traiti bine si ce spun e purul adevar
O sa va dau doctorii, o sa aveti de mancare si cucoanele gratis la coafor! - 7 nici atat, pueril
Si sunt curat, nu mogul, uite nu mi-am intins antenele, o ard wireless
Votati-ma si-o sa va luati toti masini, nimeni n-o s-o mai arda per-pedes! - 9 asta e buna
Ii pacalesc pe boschetari, mai incolo le dau “Jos Chilotii!” ca Indecent
Am castigat la limita dar de la artifcii cerul este acum incandescent! - 7 nu imi place de final, poate-s eu pretentios Very Happy



Static
Asta-i momentul adevarului, jur ca viata mi-a fost camp de lupta
De-as povesti-o, as umple un anticariat si doua biblioteci pe langa -9 - imi place cum incepi
Iau arma-n mana, stiu ce-am de facut dar sunt curios ce se-ntampla
Dupa ce glontul incins o sa mi se opreasca brusc in tampla - 7, 2 versuri de umplutura mai mult
Mereu am fost un anti-fervex, le-am dat celor din jur batai de cap
N-as fi fost bun de recrutat in Gulag, prea rar m-am controlat -8 - da, asta da
Prieteni? Mi i-am indepartat. Familie? Mi-am abandonat-o
Si am futut toti banii aiurea, ca un mut ce ia lectii de canto - 9 vrei sa te scoti marlane
Si-acum am o misiune: sa fiu ca o torsiune, macar acum sa ma sucesc
Sa-nchei interetnic: imi zbor creierii pe-un covor persan cu un pistol rusesc -9 aia e Smile) tari

II.

A inceput campania, asta-i anul meu, deja am cumparat sampania
O sa le promit tuturor o lume de basm, transform Brasovu-n Narnia -9 Smile))) incepi bine
Ies la rampa si zic: "Dragi prieteni, stiti ca va iubesc ca pe frati
De ma votati, o sa doarma boschetarii-n Bugatti, atat vom fi de bogati -8 nu la fel de bine
E adevarat: va curge lapte la robinet. Si va zic ca sa aveti o idee
Vom locui in castele, de-o sa creada arabii ca-i un oras de moschee -8 Smile)
Incandescent, o sa va luminez vietile, s-a terminat cu traiul nasol
Iar munca de jos va fi doar pentru imigrantii italieni si spanioli -8 Very Happy imi plac mai mult minciunile tale
Stiu, pana acum ati fost mintiti, conducere wireless: nu s-a vazut nimic
Dar va promit...nu, va garantez: va fi raiul pe pamant cand castig!" -9 primu vers e prea tare, bv


Vot Static

Nu cred ca mai e nevoie sa adun. Mi s-a parut mult mai in forma Static decat Dust. Foarte multe lucruri nu am sa mai spun, nu ce nu s-a mai zis in orice caz.
Felicitari Static, Dust si restul care ati participat!
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de OZN Mier Mai 23, 2012 4:28 pm

Freestyle incheiat, castigator Static cu 3-1.

Felicitari, a fost un freestyle grozav din partea amandorura.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de Dust Mier Mai 23, 2012 4:31 pm

Bai in primul rand, felicitari Static pentru victorie!
Apoi multumesc baietilor din juriu pentru mobilizare.
Eu unul sper sa mai facem si turnee de free, a iesit misto asta, poate ii trantim unul cu mai multi participanti. Wink
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de Static Mier Mai 23, 2012 5:42 pm

Merci Dust, felicitari si tie, numai bine.
Multumesc frumos celor din juriu pentru voturi, teme, cuvinte...pentru participare in general Very Happy Sunteti bajeti de nota 10 cheers
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de OZN Mier Mai 23, 2012 6:20 pm

Am promis ca o sa mai organizez unul de free cat de curand, vazand interesul. Am mai promis ca o sa fim mai multi de 16, fiindca e mai tare.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static] Empty Re: Dust vs. Static - [FINALA][FREESTYLE INCHEIAT, CASTIGATOR: Static]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum