Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

+2
Kameleon
Nătăfleţu`
6 participanți

In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Kameleon Joi Ian 22, 2015 1:30 am

asteptam cuvinte si tema ( zic 6 cuvinte) si dau primul

Kameleon
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 176
Reputatie : 199
Data de inscriere : 14/09/2012

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nătăfleţu` Joi Feb 12, 2015 1:15 pm

Tema : Conservarea naturii
Cuvinte : floare , apa , padure , deseu , cetate . animale
P.S. : Dupa aia dau eu cu pierzatoru pe subiect si tema alese de invingator ,daca vreti , ;ca altfel imi iau pizda Wink)
Nătăfleţu`
Nătăfleţu`
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 4
Reputatie : 15
Data de inscriere : 12/02/2015
Varsta : 34
Localizare : Undeva prin munţi

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Kameleon Mier Mai 27, 2015 1:12 am

Scriu natural , ca o adiere de vant ce reda sunetul " padurii"
Si natura-i ca o "floare", da-i vanata de om ca gainile de ulii
Punem la pamant paduri ca noi sa ne ridicam mii de cetati
Si "apa"-i tot mai murdara , omoara treptat mii de vietati
Sa conservam natura ? Suntem prea putini sa dam tonul
Astia-s " animale " cu grai , cel mai mare " deseu " e omul


Kameleon
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 176
Reputatie : 199
Data de inscriere : 14/09/2012

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MagicMan Vin Iun 05, 2015 2:15 pm

E ziua mediului, pacat ca am ramas fara paduri
Din cauza animalelor ce le-au taiat ca pe muraturi
Nici apa nu mai e potabila de la deseurile aruncate
Si doar un mugure dintr-o floare ma face sa uit de toate
Imi doresc sa vad natura neatinsa din varful cetatii,
Hai sa stam drepti in fata lor ca Statuia Libertatii


Bafta !

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Kameleon Vin Iul 03, 2015 1:40 pm

Zic cel care ajunge primul la 3 voturi ......eu nu tin neapărat sa fie vot argumentat pe text. Pur si simplu idei care au plăcut si votul in sine . Magic doresti altfel ? Bafta .

Kameleon
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 176
Reputatie : 199
Data de inscriere : 14/09/2012

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MagicMan Vin Iul 03, 2015 4:08 pm

Asa ramane daca voteaza cineva

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de akka97 Vin Iul 03, 2015 8:56 pm

De la 0 la 5

Kameleon
Scriu natural , ca o adiere de vant ce reda sunetul " padurii"
Si natura-i ca o "floare", da-i vanata de om ca gainile de ulii - 1 - pentru primul vers, sa zic ca ar fi mers asa ca intro, al doilea cu "natura-i ca o floare" wtf ?!

Punem la pamant paduri ca noi sa ne ridicam mii de cetati
Si "apa"-i tot mai murdara , omoara treptat mii de vietati 1 - Am inteles aluzia din primul vers, chiar si din al doilea, dar par doar versuri facute sa rimeze, nimic mai mult...

Sa conservam natura ? Suntem prea putini sa dam tonul
Astia-s " animale " cu grai , cel mai mare " deseu " e omul 2 - sunt sigura ca ton+conserva le-ai potrivit fara sa vrei (imi retrag cuvintele daca nu e asa...) dar tot le iau in considerare ca pe primele cuvinte folosite si cu alt sens Smile Oricum, barul asta spune ceva, ultimul vers e ceva mai profund...


MagicMan
E ziua mediului, pacat ca am ramas fara paduri
Din cauza animalelor ce le-au taiat ca pe muraturi 1 - cu indulgenta... nu-mi zice nimic interesant...

Nici apa nu mai e potabila de la deseurile aruncate
Si doar un mugure dintr-o floare ma face sa uit de toate 1 - asta e data cu bata-n balta... hai sa trec cu vederea, sa zicem ca si "mugure" e acceptat ca fiind corect... dar mugur dintr-o floare ?! poate un mugur de floare sau nu stiu... poate te referi la floare ca planta, dar tot ma zgarie... sry...

Imi doresc sa vad natura neatinsa din varful cetatii,
Hai sa stam drepti in fata lor ca Statuia Libertatii 1 - pentru mesaj si cam atat... la fel ca si adversarul, mai mult versuri sa rimeze...

Cu siguranta cuvintele impuse te constrang si strica din frumusetea freestyle-ului, dar totusi, nu am vazut niciun cuvant folosit mai cu cap, un dublu sens, un WP, o metafora, niste interne, nada !! Adica puteati si voi sa bagati ceva de genu: poluarea e-n floare, padurile-s in pom... pzm... ceva... anything...
Cum m-am repetat deja si asta e a 2-a oara, mi s-au parut doar versuri facute sa rimeze, cu niscaiva mesaj...

Kameleon - 4
MagicMan - 3

Vot Kameleon, doar pentru ideea aia cu "cel mai mare deseu e omul" aia am punctat in plus.
akka97
akka97
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 158
Reputatie : 171
Data de inscriere : 19/02/2015
Varsta : 26
Localizare : Constanta

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Iul 21, 2016 1:50 am

Era discutia asta acum ceva vreme:

- daca battle-ul/free-ul are o luna de cand se voteaza si inca e egalitate Arrow  sondaj timp de o saptamana

- daca battle-ul/free-ul are o luna de cand se voteaza si NU e egalitate, se inchide direct cu scorul ala

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Deci freestyle incheiat, castigator Kameleon cu 1-0!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MagicMan Dum Aug 07, 2016 4:01 pm

Incheiat dupa mai bine de un an Smile)

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de adamantix Dum Aug 21, 2016 11:02 pm

mda am inteles ... pe 122? ai cotoru'? buletin ceva? portofel breh? il mai ai? ... daca nu e agravanta !
adamantix
adamantix
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 275
Reputatie : 287
Data de inscriere : 13/05/2015
Localizare : hh-inc.net, deep space 9

Sus In jos

Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Kameleon vs MagicMan - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum