Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

5 participanți

In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de VerXus Mar Apr 26, 2011 1:34 am




VerXus
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 25
Reputatie : 33
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Dust Mar Apr 26, 2011 3:24 am

Salut
O prima idee, daca tot te promovezi poate ar fi bine sa spui cateva cuvinte si despre tine sa te cunoasca lumea.
Revenind la ce ai postat aici, nu-mi place absolut nici o piesa.
Pe prima cred ca ai ales un negativ cam pretentios pentru nivelul tau, desi la prima vedere ai impresia ca e un negativ usor, cand incerci sa dai pe el te convingi ca nu e asa.
Pe a 2-a piesa,cel de-al doilea "mc" parca o da ceva mai bine, e mai cursiv si parca sta mai bine pe beat.Se vede insa ca nu stie sa respire, pauzele alea in care trage aer in piept le face aiurea, unele cuvinte le pronunta mai tare, altele mai icnet etc.
A 3-a piesa se pare ca este dedicata unui TOVARAS cu care dansai in ploaie, de cand erati mici si va distrati fara sa va pese de ce cred altii, v-ati distrus....v-ati stricat (la cur poate?), piesa care se incheie apoteotic "Te-am pupat ba!!!". Oare avem de-a face cu primul rapper gay de pe la noy? Twisted Evil
Per total, ma repet: nu-mi place nici o piesa.Pe langa faptul ca nu reusesti sa dai macar cat de cat apropiat de cum suna negativul, no flow, nu dai impresia de cursivitate, versurile tale nu par sa se lege nici nu exprimi vreo idee.Primele 2 piese nu spun nimic, iar a 3-a din punctul meu de vedere cel putin, sau cel putin asa mi se pare mie la ora asta tarzie suna GAY!

Bafta!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de VerXus Mar Apr 26, 2011 12:56 pm

pai sunt din judetul timis ..nu am experienta in rap ...18 ani , ca varsta ... mai multe despre mine ...cam atat..
cat despre ce-ai spus tu , iti apreciez parerea sincera ...si tin si eu sa mentionez :
1. Acesta este flow-ul meu ... nu vreau s-o dau lala-it .
2. Sunt nou , nu am nici echipamentele necesare si sunt constient ca nu suna cum ar trebuii sa sune o piesa de rap
3. Nu aveti de-a face cu un raper gay. Nu cred ca ce-am spus eu in "monotonie" , nu te-ai auzit niciodata spunand-o ...sau macar gandind-o ... iar faza cu dansatul in ploaie ..sa stii .. e o metafora ... iar te-am pupat ba , noapte buna , e formula noastra de-a inchieia o discutie la telefon .Multumesc .

VerXus
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 25
Reputatie : 33
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Nihat Mar Apr 26, 2011 2:18 pm

"N-avem averi, avem doar prieteni care suna.
Sa ne spuna <<griji de tine, ba te pup, noapte buna>> "
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de VerXus Mar Apr 26, 2011 3:27 pm

ideea nu este furata de la cumicu ..pur si simplu , asa ne salutam .

VerXus
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 25
Reputatie : 33
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Nihat Mar Apr 26, 2011 4:13 pm

Nu am zis ca e furata ideea. Am dat doar un exemplu pentru omu' Dust si restu' sa inteleaga ca e o expresie comuna, in Ardeal si nu numai Very Happy
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Dust Mar Apr 26, 2011 5:30 pm

Si ia Nihat, sa inteleg ca prin Ardeal baietii obisnuiesc sa danseze prin ploaie cu prietenii lor de acelasi sex? Smile)
E ceva gen Alex si Connect'R? Laughing
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Static Mar Apr 26, 2011 7:16 pm

Depinde cat de tare ploua, pe grindina e exclus.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Nihat Mar Apr 26, 2011 10:01 pm

N-am ascultat piesa (internetul nu-mi permite), nu sunt din Ardeal.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de VerXus Mar Apr 26, 2011 11:02 pm

dust ... ti-am mai explicat odata Smile) ... e o metafora ... ce-i atat de greu? . nu vorbesc destul de bine limba romana? sau ? ca nu inteleg .. pune-ti in functiune putin imaginatia , nu purta ochelari de cal (daca expresia asta o intelegi)

VerXus
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 25
Reputatie : 33
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Dust Mar Apr 26, 2011 11:26 pm

Verxus explica-mi si mie "metafora" aia caci ai dreptate, chiar nu inteleg.Trecand peste faza cu noapte buna (pe care sunt de acord ca poate fi folosita ca o forma de salut) aia cu dansatul in ploaie e o "metafora" pe care chiar nu o inteleg. Daca piesa asta era dedicata sau era despre o fosta iubire si evocai prin intermediul ei clipele extraordinare pe care le-ati petrecut impreuna,o gagica cu care ai dansat in ploaie intelegeam si era ok. Asa nu pot sa inteleg si nu mi se pare ok.Parerea mea clar?Tu ai postat piesele astea pentru pareri, eu ti-am zis ce cred in primul post, ce faci mai departe te priveste. De cand cu Cedry2k orice duma data aiurea se trece la capitolul "metafore".Plm, o gramada de poeti se pare.

Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de VerXus Mier Apr 27, 2011 12:58 am

ok .. imi pare rau , dar rap-ul pentru mine intra la intelect ..apoi strada si golanie .. si prin definitia rap-ului , da .. tre' sa fii poet .. ritm and poem ... poem = poezie ... tre' sa fii poet ca sa scoti rap . poate voi ati uitat esenta . in fine .. iti multumesc pentru parerea sincera .. intradevar ..asta am cerut.

VerXus
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 25
Reputatie : 33
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Emcee_Jethro Mier Apr 27, 2011 9:09 pm

La Cedry2k chiar se numesc metafore. Very Happy
Eu am ascultat 10 secunde din fiecare piesa. Ca ascultator, nu mi-a placut. O fi de la master si de la voce/flow.. si la prima parca sunt prea multe pauze.
Mult succes in continuare.

LE: In cazul in care va comenta cineva faptul ca am ascultat doar 10 secunde din fiecare piesa.. Prima impresie conteaza extrem de mult. Embarassed O sa ascult cand am timp.
Emcee_Jethro
Emcee_Jethro
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 170
Reputatie : 210
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Piatra Neamt

https://www.youtube.com/suntoctavv

Sus In jos

VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape) Empty Re: VerXus - Scoala de hip-hop (mixtape)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum