Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

+3
INFECT!
Sarpe92
za_uan
7 participanți

In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de za_uan Lun Iun 06, 2011 8:59 pm

o tema
10 versuri
10 cuvinte

timp de reply 4-5 zile dupa ce se da tema


PS: sa nu ma iei prea tare man, ca e primul meu free Very Happy

sariti cu tema!
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarpe92 Mar Iun 07, 2011 7:24 pm

ok eu va scriu cuvintele sa le aveti aici...

Tema:Globalizare
Cuvinte:S.U.A, guvern mondial, corporatii multinationale, coca-cola, monopol, traditia, religie, supunere, razboi, populatie......

sper sa fie de acord blowmyskill ca asta e un subiect de abordat....
sa aveti bafta!!!!!

Sarpe92
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 275
Reputatie : 344
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de INFECT! Mar Iun 07, 2011 9:56 pm

Frustrati insetati de bani si faima precum pusti dupa o coca-cola,ii vad frecvent,
Imi spun ca se regasesc in 50,dar caracterul lor nu valoreaza nici un cent.
Incep direct,nu critic dar nici nu sustin prostia,unii vorbesc dar n-au habar,
Daca as putea sa separ,un stat sa repar,as crea prostilor un nou guvern mondial.
O ard in dume,dar sincer fac spume,fraierii astia vor sa ne supune,nimeni nu spune,
Eu nu pot si nu vreau sa tac,chiar vreau ceva sa fac,si am in gand sa adun multa lume!
Vorba lu' Cedrea "spala pe cap adeptii",se prefac ca nu aud nimic,vorbim cu peretii.
Mesaje subliminale pe cai auditive si vizuale,afaceri secrete in corporatii multinationale.
Partidu o arde in monopol,ii doare capul de noi,dar drepturile noastre is furate,parca iradiate
Vise ucise si abandonate,lupte uitate,razboaie neterminate,toti pleaca fara sa se uite in spate!
Multi viseaza la U.S.A,inca spera prostii ca ceva se va intampla,dar noi stim ca nu-i asa,
Dar daca cineva sa vada trecutul ar vrea,unde te fura religia,are loc in Romania!


Ultima editare efectuata de catre blowmyskill in Mar Iun 07, 2011 11:03 pm, editata de 1 ori
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de za_uan Mar Iun 07, 2011 10:21 pm

Multi vad un lucru bun in globalizare, dar nu au explicatia
Eu vad Stari Utopice si Atipice, deci (e)S.U.A, imi fuge inspiratia
Cand stiu ca impun monopolul in toate domeniile, asuprind populatia
Nu-i tocmai roz situatia, bem coca-cola dar ei tot taie ratia
Respecta-ti natia si traditiile, nu iti da palme, nu starni agitatia
Ca astia te-asteapta dupa colt sa-ti dea razboi, sa isi arate admiratia
Conform religiei fara supunere, viata-i un tren iar Iadu-i destinatia
Corporatiile multinationale intregesc ecuatia, dar nu gasesc solutia
Insa un lucru-i cert, un guvern mondial ar reprezenta fundatia
Unei lumi controlate de ei: ii fut in gat, e clar ca practica felatia.
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarpe92 Mar Iun 21, 2011 12:33 pm

da...In primul rand felicitari amandurora!!!a iesit un free frumos....

Amandoi ati abordat asa cum trebuie tema....insa blowmyskill a reusit sa-si scoata ideile mult mai in evidenta ca za_uan....un bar foarte bun de la blowmyskill a fost urmatorul:"Mesaje subliminale pe cai auditive si vizuale,afaceri secrete in corporatii multinationale"........

za_uan nu te supara esti un NC bun insa in free-u asta parca n-a mers ceva la tine...ideile au fost insa n-au iesit in evidenta...

Deci blowmyskill mi s-a parut mai documentat in free-u asta asa ca o sa obtina votul meu....

Vot Blowmyskill!!!! Bafta in continuare amandurora!!!!

Sarpe92
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 275
Reputatie : 344
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Mier Iul 20, 2011 12:02 am

blowmyskill 12
Frustrati insetati de bani si faima precum pusti dupa o coca-cola,ii vad frecvent,
Imi spun ca se regasesc in 50,dar caracterul lor nu valoreaza nici un cent. --- 2 ok ca idee, suna bine, dar nu prea vad legatura cu tema (poate imi explici iar mesajele secrete din bar-ul asta ca la battle-ul cu ciomo, parca)
Incep direct,nu critic dar nici nu sustin prostia,unii vorbesc dar n-au habar,
Daca as putea sa separ,un stat sa repar,as crea prostilor un nou guvern mondial. --- 2 la fel...si ce sa separi si despre ce prosti e vorba?!?
O ard in dume,dar sincer fac spume,fraierii astia vor sa ne supune,nimeni nu spune,
Eu nu pot si nu vreau sa tac,chiar vreau ceva sa fac,si am in gand sa adun multa lume! --- 2... este "sa ne supuna", nu "sa ne supune"
Vorba lu' Cedrea "spala pe cap adeptii",se prefac ca nu aud nimic,vorbim cu peretii.
Mesaje subliminale pe cai auditive si vizuale,afaceri secrete in corporatii multinationale. --- 4 dar sa mor daca stiu care-i bar-ul... oricum ambele versuri suna bine.
Partidu o arde in monopol,ii doare capul de noi,dar drepturile noastre is furate,parca iradiate
Vise ucise si abandonate,lupte uitate,razboaie neterminate,toti pleaca fara sa se uite in spate! --- 2 ce partid, coane?!? drepturi iradiate?
Multi viseaza la U.S.A,inca spera prostii ca ceva se va intampla,dar noi stim ca nu-i asa,
Dar daca cineva sa vada trecutul ar vrea,unde te fura religia,are loc in Romania! --- 0 (pt ca sunt in plus versurile). as fi dat tot 2 pt ca iar nu vad legatura cu tema

Za_uan 13
Multi vad un lucru bun in globalizare, dar nu au explicatia
Eu vad Stari Utopice si Atipice, deci (e)S.U.A, imi fuge inspiratia --- 2 ai incercat ceva, dar nu-mi place ce-a iesit
Cand stiu ca impun monopolul in toate domeniile, asuprind populatia
Nu-i tocmai roz situatia, bem coca-cola dar ei tot taie ratia --- 3 ceva mai "pe tema" primul vers
Respecta-ti natia si traditiile, nu iti da palme, nu starni agitatia
Ca astia te-asteapta dupa colt sa-ti dea razboi, sa isi arate admiratia --- 2 nu prea-mi place... "admiratia"? banuiesc ca e folosit ironic... suna mai bine dominatia
Conform religiei fara supunere, viata-i un tren iar Iadu-i destinatia
Corporatiile multinationale intregesc ecuatia, dar nu gasesc solutia --- 3 bunicele ambele versuri, dar iti dadeam mai mult daca rima era ok
Insa un lucru-i cert, un guvern mondial ar reprezenta fundatia
Unei lumi controlate de ei: ii fut in gat, e clar ca practica felatia. --- 3 doar ok, daca ai fi continuat versul al doilea altfel era mult mai bine.

Diferenta mica la punctaj. Un free relativ salbut. Se putea cu mult mai bine, mai ales ca tema permite o gramada de abordari. La blowmyskill versurile sunt mai gandite, ca tehnica, dar nu prea vad legatura concreta cu tema. Za_uan a abordat tema mai bine.

VOT ZA_UAN!!!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Aug 17, 2011 12:52 am

BMS n-ai spus in 12 versuri lungi cate a spus za_uan in 10 versuri scurte, cand faci freestyle pe o tema ca globalizarea, nu trebuie s-o arzi ca-n battle, cu lirica gen tu faci dume si nu stiu ce mai faci, astea incearca sa mascheze un gol.

Za_uan, frumos, dar e plictisitor sa mentii aceeasi rima, dar in orice caz, ai mers mai bine pe tema.

Vot za_uan.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Vin Aug 19, 2011 1:17 pm

Eram in dubii la prima vedere. DecE spune multe, prea multe...ar putea sa concentreze ideile. In schimb, za_uan e scurt si la obiect dar ideile sunt destul de simpliste. Dintre cele 2 free-uri mi-a placut mai mult primul, parca a avut mai multa substanta.

Vot BMS/DecE!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de za_uan Dum Aug 21, 2011 11:52 am

hai careva inca un vot?? sa se incheie odata...ca e deschis de ceva timp
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Dum Aug 21, 2011 2:53 pm

Am mai citit free-ul asta de cateva ori si mi-e greu sa ma decid cui sa dau votul.Este un free destul de bun, cu unele idei bune desi amandoi parca va cam pierdeti pe drum uneori.
Za_uan ai urmarit binisor tema desi cum spuneam uneori deraiezi un pic sau lasi idei neterminate.Valabil si pt BMS care si el are aceeasi problema.De asemenea BMS cum ti-a zis si Static ar trebui sa-ti concentrezi un pic ideile si sa lucrezi la partea asta de metrica.

Votul meu merge la BMS parca a fost ceva mai profund.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Dum Aug 21, 2011 2:54 pm

Freestyle incheiat, castigator BMS/DeCe cu 3-2!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Za_uan vs Blowmyskill - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum