Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Inscrieri concurs de freestyle-uri audio EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

+7
INFECT!
Nessi
oVi
zEn
PiroTechnique
MC_Mixu
Static
11 participanți

In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Static Lun Iul 04, 2011 11:06 pm

Hai sa facem caterinca.

S-a dat startul la inscrierile pentru primul concurs de freestyle-uri audio organizat de Battle Friendhood. Va asteptam cu mic cu mare, dar mai ales cu mic.

Regulile sunt simple:

- vor fi 6 runde, fiecare runda va dura o saptamana (5 zile pentru a posta rundele, urmate de alte 2 zile in care se va vota)
- inainte de fiecare runda se va da o tema si un negativ ; temele si negativele vor fi date de mine si xtr3mu (noi nu vom participa si nu vom vota)
- in fiecare runda se va posta o strofa de maxim un minut
- poate vota oricine, cu exceptia participantilor si userilor care se afla la primul post in momentul in care voteaza
- voturile se vor acorda prin note de la 1 la 10 ; in momentul in care cineva voteaza, pentru a i se lua in considerare votul, este obligat sa ofere o nota fiecaruia dintre participanti
- daca unul dintre participanti rateaza o runda, pierde punctajul pe runda respectiva si primeste un punct din oficiu, ca la bac
- dupa cele 2 zile in care se voteaza, vom face o medie a notelor primite de fiecare concurent
- dupa incheierea unei runde, va exista o pauza de o zi in care se vor calcula notele, se va actualiza clasamentul si se vor da tema si negativul pentru runda urmatoare
- premiul consta in experienta, dar ca sa fie totusi o miza cat de mica, locul 1 primeste un rang personalizat

Inscrierile vor dura toata saptamana aceasta, e suficient sa postati numele.
Mult succes!


Ultima editare efectuata de catre Static in Lun Iul 11, 2011 9:36 am, editata de 1 ori
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de MC_Mixu Lun Iul 04, 2011 11:36 pm

Eu vreau sa fiu primul care se inscrie. MC_Mixu
Nu stiu cand o sa pot sa trag ceva, dar va rog sa ma puneti sa dau runda pe la .... a 4-5 saptamana
MC_Mixu
MC_Mixu
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 80
Reputatie : 117
Data de inscriere : 07/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Codlea, Brasov

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de PiroTechnique Lun Iul 04, 2011 11:49 pm

e destul de relativa chestia cu inscrierea
si eu, PiroTechnique
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de zEn Mar Iul 05, 2011 12:22 am

Si eu ma bag dar...
Probabil nu o sa se puna un vot in genu:
a-1
b-1
c-1
d-1
e-10

zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Static Mar Iul 05, 2011 12:33 am

Evident, se vor si justifica voturile, de exemplu "i-am dat 9 lui X pentru ca mi-a placut asta si asta, desi acolo putea sa faca asta". Nu o sa luam in calcul voturile date fara o argumentare minima.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de oVi Mar Iul 05, 2011 10:19 am

Ma inscriu si eu ! Acum sunt super racit, da` sper sa`mi treaca intr`o saptamana sa pot inregistra. Very Happy
oVi
oVi
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 471
Reputatie : 518
Data de inscriere : 05/01/2011
Varsta : 27
Localizare : Pă Zonă

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Nessi Mar Iul 05, 2011 11:42 am

Ma bag , si eu ovi , sunt lafel de racit Smile))
Nessi
Nessi
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 253
Reputatie : 320
Data de inscriere : 05/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Campina

https://www.facebook.com/AnormalStudio?fref=ts

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de INFECT! Mar Iul 05, 2011 1:22 pm

Blowmyskill , ma bag si yo.Daca voi sunteti raciti,inseamna ca eu sunt cobza.
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Static Joi Iul 07, 2011 2:13 pm

Bun, pana acum avem:

1. MC_Mixu
2. PiroTechnique
3. zEn
4. oVi
5. Nessi
6. blowmyskill

Haideti, cu curaj...daca mai stiti oameni care s-ar baga, chemati-i. Cu cat mai multi, cu atat mai bine.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de za_uan Joi Iul 07, 2011 3:36 pm

MC_Mixu a scris:Eu vreau sa fiu primul care se inscrie. MC_Mixu
Nu stiu cand o sa pot sa trag ceva, dar va rog sa ma puneti sa dau runda pe la .... a 4-5 saptamana

nush daca mixu nu a inteles, sau eu nu am inteles... dar nu ar trebui sa dea in fiecare saptamana?
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Static Joi Iul 07, 2011 3:51 pm

Ba da, nu a inteles el.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Psycho Joi Iul 07, 2011 5:13 pm

ma bag si eu :d Psycho .

Psycho
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 5
Reputatie : 14
Data de inscriere : 07/07/2011

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de darthedd77 Joi Iul 07, 2011 5:18 pm

Foarte bine. Dar mai intai treci pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si spune-ne cateva cuvinte
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de MC_Mixu Joi Iul 07, 2011 8:22 pm

cum adica in fiecare saptamana...scuze daca ocup timpul cuiva, dar va rog sa imi explicati putin aici, ca am o nelamurire
MC_Mixu
MC_Mixu
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 80
Reputatie : 117
Data de inscriere : 07/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Codlea, Brasov

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Kanji Joi Iul 07, 2011 8:30 pm

si eu , pra pra
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de za_uan Joi Iul 07, 2011 8:45 pm

ce e asa greu ma omule:P...a explicat static sus la regulament:

6 runde / 6 saptamani (6 teme, 6 negative)= 1 runda / 1 saptamana (o tema si un negativ per runda...aceleasi pentru toti concurentii)

inainte de fiecare runda ori static ori xtr3mu da o tema + un negativ

tu iti facu frumos free-ul pe negativul ala cu tema respectiva si il postezi=> vei fi punctat cu note de la 1 la 10 (asta se repeta in fiecare saptamana timp de 6 saptamani) => la final va fi un castigator (sau mai multi la egalitate=> baraj xD)
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Static Joi Iul 07, 2011 8:53 pm

1. MC_Mixu
2. PiroTechnique
3. zEn
4. oVi
5. Nessi
6. blowmyskill
7. Psycho
8. prophetu
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Kanji Joi Iul 07, 2011 8:54 pm

propun ca free-urile sa fie trimise pe PM catre cineva impartial si sa fie postate toate odata
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Psycho Joi Iul 07, 2011 9:10 pm

am o rugaminte:d sunt la primu cocurs dasta online . am facut doar f2f si vreau daca se poate sa'mi explice cineva cum se face :d .

Psycho
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 5
Reputatie : 14
Data de inscriere : 07/07/2011

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Static Joi Iul 07, 2011 10:54 pm

@ Psycho - nu vad cum as putea explica mai clar decat am facut-o...in fiecare saptamana o sa primiti acelasi negativ si aceeasi tema, inregistrezi o strofa, o urci pe un site (de exemplu divshare) si pui link-ul pe forum...simplu.

@ Profetu - cum ziceti, puteti sa-mi trimiteti mie strofele pe privat si cand le primesc pe toate le postez odata...sau le postati voi pe rand, cum va hotarati...inscrierile mai dureaza 3 zile, e timp destul sa punem la punct ultimele detalii.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Static Dum Iul 10, 2011 1:23 pm

Static a scris:1. MC_Mixu
2. PiroTechnique
3. zEn
4. oVi
5. Nessi
6. blowmyskill
7. Psycho
8. prophetu

E ultima suta, maine dimineata venim cu prima tema & primul negativ. M-am gandit si cred ca e mai bine sa-si posteze fiecare strofa in topicul rundei respective, ca sa nu depinda concursul de cum reusesc eu sa intru. Oricum maine o sa facem o sectiune speciala, cu un topic pentru prima runda, unul pentru discutii legate de concurs, unul cu regulile mentionate mai sus, etc...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Inscrieri concurs de freestyle-uri audio Empty Re: Inscrieri concurs de freestyle-uri audio

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum