Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Acelash – Extreme (Album) EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Acelash – Extreme (Album) EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Acelash – Extreme (Album) EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Acelash – Extreme (Album) EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Acelash – Extreme (Album) EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Acelash – Extreme (Album) EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Acelash – Extreme (Album) EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Acelash – Extreme (Album) EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Acelash – Extreme (Album) EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Acelash – Extreme (Album)

In jos

Acelash – Extreme (Album) Empty Acelash – Extreme (Album)

Mesaj Scris de Eladio Dum Mar 11, 2012 7:33 pm

http://www.hiphopdinromania.org/2012/03/acelash-impacare.html


Acelash, fostul membru al formației Raparta, va lansa albumul “Extreme”. Materialul va apărea treptat, la fiecare 10 zile, pe contul de youtube Atelieredecreatie va fi lansată câte o piesă nouă. La finalul acestui maraton muzical, albumul “Extreme” se va regăsi la download, iar pentru cei care știu să aprecieze muzica, vor fi și CD-uri, care vor putea fi cumpărate de pe site-urile de specialitate.

Prima piesă de pe album pe care o puteți asculta se numește “Împăcare” și a fost lansată în premieră pe HipHopBlog.Ro . Iată ce a declarat artistul despre piesă și album:

„Extreme” este un album in care se regasesc frustrarile, depresiile cat si starile de bine acumulate in cei doi ani de zile in care am stat deoparte.Vorbesc, ca de obicei despre lucrurile simple de care avem nevoie, despre latura umana , despre zile imperfecte, vise, impacari cu sine si depresii.Toate acestea sunt extremele intre care alerg zilnic dorind parca sa ajung intr-un loc mai bun. Cei care au ascultat si primul album „ E bine rau” stiu ca nu pun mare pret pe colaborari, insa productia muzicala s-a diversificat (Omu Gnom, Enigo, Dj Power pe vinil, Midiots Music Production).

“Impacare” este una din piesele mele preferate, deoarece ma regasesc foarte usor in ea chiar daca vorbesc la persoana a II- a, o piesa cu un sentiment bun, clara, pe care o recomand oamenilor cu placere. Va doresc auditie placuta, sa aveti grija de voi si sa ramaneti naturali ca o ploaie de vara

Acelash – Extreme (Album) Coperta-Extreme_thumb%25255B1%25255D


Urcat de Atelieredecreatie în data de 10/mar/2012



Instrumental: Power P Vinil (contine sample din piesa "Africa must wake up"/Nas & Damian Marley)
Voce/text: Acelash
Mix/master: Benzen

Ateliere de Creatie 2012

Am primit beatul de la Dj Power P Vinil in 2011 si nu m-a incantat din simplul fapt ca era samplat din Nas & Damian Marley/Africa Must Wake up (in mintea mea era un album prea nou pentru a fi samplate sunete din el... un nebun). In fine, am abandonat ideea de a scrie ceva pe acest beat. Dupa un timp (ianuarie/2012) am scris o strofa din piesa Impacare si am tras-o pe un beat facut de Omu Gnom care se numea „schimbare" daca nu ma insel (un beat bun de altfel), insa nu a ramas asa pentru ca am redescoperit beatul facut de Dj Power care parca mi-a spus „eu sunt ceea ce cauti" ; am scris a doua strofa si uite asa a luat nastere piesa despre care tot vorbim aici.

http://www.hiphopdinromania.org/2012/03/acelash-impacare.html



Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum