Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

+2
OZN
FlexAtu
6 participanți

In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de FlexAtu Sam Apr 07, 2012 1:03 am

10 versuri
5 zile reply
votare clasica
O tema ampla si frumoasa, sau o tema normala +4 cuvinte

FlexAtu
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 392
Reputatie : 435
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare / Catania

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Apr 09, 2012 2:34 pm

Tema: Daca ati calatorii pe Luna Titan, luna a lui Saturn, ce ati gasi acolo? Avand in vedere ca temperaturile sunt de aproximativ -150 de grade Celsius, exista metan si gheata.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de FlexAtu Mar Apr 10, 2012 3:06 pm

E Titan man, se-nvarte ca un ban, are lacuri din metan
Are inima rece si m-a lasat gheata, acum ii sunt fan
O aprind pe iubita mea Maria imbracata-n nailon si pom-pon
Ca sfidez legile fizicii la -150 grade, c-o inghetata la con
Vai dar ce sa vezi, un om verde se uita la mine frustrat
Ii trag cu ochiul si ii pases treaba pe terenul minat.
Am reinviat inconjurat de solitudine si multitudine
Si il privesc pe Saturn ce joaca baba oarba cu mine
El sta pe loc, eu fac o baie in lacu ala mic, ii lipseste malul
Omu verde striga la mine s-o Ard acasa, c-ar fii cazul.

FlexAtu
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 392
Reputatie : 435
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare / Catania

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de ovula4weed Mar Apr 10, 2012 5:00 pm

Par nebun,e ireal ce-ti spun,asta-i inchisoarea zeilor,Titan-ul stapan
E locul stapanit de gheata,cosmarul orisicui,nu ai nici macar o sansa,daca nu te supui
Poti sa pui tot ce-ai creat in umbre mizere,sentimente efemere,nu mai au criterii grele
Tot ce credeam ca e chin,se destrama subit,nu pot sa numar zilele,Kronos priveste zambind
La Titan,fiul timpului creatia perfecta,urmarind trezirea intelectului in constiinta corecta
Tot ce avem pe pamant e creatia perfecta,cand credinta se destrama,aici prospera
Cu pasi rapizi arunci,mentalitati desarte,in acest loc galaxia te spala de fapte
Aici metafizicul are tendinte de divizare,meta lasa fizicul si face n-ul valoare
Fizicul mentalizat,se drege-n mari de metan,vechi dorinte nu se gasesc pe nici un plan...
Plec acum sprea casa,ies din iadul glaciar ma indrept spre locul zeilor nebuni ce vor ban dupa plan.
ovula4weed
ovula4weed
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 405
Reputatie : 458
Data de inscriere : 06/04/2012
Varsta : 37
Localizare : Lugoj

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Phlegm Man Mar Apr 10, 2012 6:10 pm

Flexatu, imi place metrica, vad ca ai inceput sa-ti asezi intr-un stil mai frumos textul, dar inca nu-mi place cum iti expui ideile. Ai incercat sa dai un freestyle mai caterinca, dar nu prea ti-a iesit. Nu prea se leaga asa bine treaba, multe cuvinte aruncate de dragul rimei.

ovula4weed, urata metrica, dar pe un beat sunt sigur ca textul ar suna mai bine. Evitand metrica si ca ai deviat putin de la tema, din punctul meu de vedere e un freestyle mai bun ca cel al lui Flexatu. In mare parte imi place cum scrii, dar e clar ca mai ai mult de lucrat. Bafta!

VOT ovula4weed
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Vin Mai 11, 2012 10:27 am

Free asa si asa. Tema frumoasa, abordare doar ok din partea amandurora.
Flexatu bunicica bucata ta dar mi s-a parut cam prea simpluta si oarecum cliseica sa zic asa, in sensul ca ai dat-o in martieni, iarba si chestii de astea. La prima vedere pare ca nu prea ti-ai batut capul sa faci ceva special ci ai dat ceva la indemana.
Ovula, o bucata buna, cam prea lungi versurile, aceeasi vesnica problema, faptul ca versurile nu rimeaza intre ele. Trebuie sa intelegi ca ritmul unei strofe este dat de rima, in functie de cum rimezi tu, o bucata curge lin sau este greoaie. Incolo abordare destul de buna, ceva jocuri de cuvinte, numai ca mi s-a parut ca ai cam deviat de la tema si ai dat-o in alte chestii.

Vot Flexatu, bafta la amandoi!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Mai 14, 2012 5:50 pm

De la ovula n-am înţeles nimic. Cuvinte goale ce din coadă au să sune. Flexatu a fost ok, cu excepţia ultimelor 4 versuri care-s a la ovula. Smile
Totuşi, vot Flexatu.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Mai 14, 2012 6:27 pm

Flexatu mi-a atras mai mult atentia, aia cu inghetata, tare treaba.

Ovula, parca e prea mult pentru un free. Eu spre exemplu tin foarte mult cont si de metrica.

Vot FlexAtu.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Mai 14, 2012 6:28 pm

Freestyle incheiat, castigator FlexAtu cu 3-1.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: FlexAtu vs ovula4weed - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum