Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

+2
Kameleon
Alter-Ego
6 participanți

In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Sam Sept 15, 2012 9:34 pm

XXYY - eu X
8 versuri
Timp de reply: 5 zile
Primul la 3 voturi castiga.

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Sam Sept 15, 2012 10:53 pm

Ego te bate de parca esti Eladio. Cica vrei sa iei drumu' rapului, da' esti Off Road ca un ARO,
El si-a pus numele cu "K"(aka) fiindca e singuru' cameleon care se camufleaza numai in maro.
Vrei sa te-apuci de muzica? Tu n-o sa fii MC-ul preferat al nimanui nici daca apari pe Favorit.
Te inchid cu un diss pe loc, deci te diss-lock. Tu esti cameleon, de aia in battle esti ne_simtit.
Scriu mult ca Honoré de Balzac ca sa rad de adversaru' meu - "Comedia umana" intruchipata.
Ma gandesc ca el il uraste pe Becks, ca eu il lesin pe asta si d'aia la fiecare bar comanda apa.
Suntem pe campul de lupta da' Kameleonu' se-mpiedica in transese, il rup cu Krupp ca nemtii.
Ba, mi-am dat seama ca esti doar o curva, fiindca din noul val din care vii au murit toti pestii.

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Mar Sept 18, 2012 5:16 pm

Kameleon e fan a1s si Cumicu ca are in battle doar note "Unu doi",
E elev moldovean si stie engleza, zice ca nu are "testi" cool (coi).
Te-aseman cu un pisat sau o pagina fiindca mereu esti sub_stanţă.
Tarfo, 'ti dau muie un personaj de-al lui Irvine Welsh intr-o romanta.
Ii dau dume sa rada ca il vad bucuros, de aia mereu zice ca e gay,
Ai inteles ideea, ba? Dumele mele sunt grele ca am 10tone ca Rey.
Tie-ti place si Eminem fiindca deviza-n fiecare battle e "Just lose it".
Ai fost negru ca MJ da' te-am albit si-acum esti tot ca el: ai murit.

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Kameleon Mier Sept 19, 2012 1:04 am

Cand vorbim de EL spunem ADIO cu brio sunt off Road ca s under
Colorat ca un punker,tacto din laba a facut cu tine o prea naiva arta
Sunt nesimtit si totusi castig ca rima ta e gasita mereu proasta
Honore de Balzac?se vrea coios da i Dama cu Camelii adica pizdoasa
Alter Ego,Alterat si Egoist, tu esti la granita dintre cocalar si comunist
Insetatule nu l urasc pe becks azi sunt pe vin si beau apa sa l fac sprit
Sunt Favorit la castig pestii n au plecat sunt aici si dau nasol rasol la sol
Te trimit sub pamant zi mi George Enescu sa vezi ce ti dau note de subsol

Kameleon
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 176
Reputatie : 199
Data de inscriere : 14/09/2012

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Kameleon Mier Sept 19, 2012 1:12 am

Esti fan EMINESCU dupa scrisoarea a III a scrieti Testamentu
Eu sunt LUCEAFAR ti o iei dupa ceafa 10 tone de ti cade curentu
Nu am testi cool am cofrag tu esti prins de tot intr o romanta cu chitanta
Am substanta si constanta priveste nu-n fata ci sub_stanta ai o restanta
Te las c-un ochi ca masoneria te rup in bot de zici c-ai botox grav
Ti ai luat o muie mare-n betal-lip gloss "K(aka) moloz maro si alb
Meserie!!!!Intoarce-te la copilarie, ti-am dat temelie ca pe ANA
Comedie Umana,asta-i singuru ce nu vrea sa-l futa nici MARIJUANA!!

Bafta alter!!!! cel mai bun sa castige start vot.......

Kameleon
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 176
Reputatie : 199
Data de inscriere : 14/09/2012

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Kameleon Mier Sept 19, 2012 1:13 am

si maine pe seara mai bag si eu un vot pe la betal ca am observat ca sunt multe cu voteaza:D

Kameleon
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 176
Reputatie : 199
Data de inscriere : 14/09/2012

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de musca Mar Sept 25, 2012 10:56 pm

Alter-Ego a scris:Ego te bate de parca esti Eladio. Cica vrei sa iei drumu' rapului, da' esti Off Road ca un ARO, (buna personificarea ai 3 boabe)
El si-a pus numele cu "K"(aka) fiindca e singuru' cameleon care se camufleaza numai in maro.
(buna observatie, tot 3 boabe)
Vrei sa te-apuci de muzica? Tu n-o sa fii MC-ul preferat al nimanui nici daca apari pe Favorit. (3 boabe aici)
Te inchid cu un diss pe loc, deci te diss-lock. Tu esti cameleon, de aia in battle esti ne_simtit. (3 boabe)
Scriu mult ca Honoré de Balzac ca sa rad de adversaru' meu - "Comedia umana" intruchipata. (slabut.... ilizibila duma 1 boaba)
Ma gandesc ca el il uraste pe Becks, ca eu il lesin pe asta si d'aia la fiecare bar comanda apa. (3 puncte bun
Suntem pe campul de lupta da' Kameleonu' se-mpiedica in transese, il rup cu Krupp ca nemtii.
Ba, mi-am dat seama ca esti doar o curva, fiindca din noul val din care vii au murit toti pestii.
(ultimele doua nu-mi plac deloc. 1 punct pe amandoua..)

Alter-Ego a scris:Kameleon e fan a1s si Cumicu ca are in battle doar note "Unu doi",
E elev moldovean si stie engleza, zice ca nu are "testi" cool (coi).
Te-aseman cu un pisat sau o pagina fiindca mereu esti sub_stanţă. (3 boabe pe asta)
Tarfo, 'ti dau muie un personaj de-al lui Irvine Welsh intr-o romanta. (nasol 0)
Ii dau dume sa rada ca il vad bucuros, de aia mereu zice ca e gay,
Ai inteles ideea, ba? Dumele mele sunt grele ca am 10tone ca Rey.
Tie-ti place si Eminem fiindca deviza-n fiecare battle e "Just lose it".
Ai fost negru ca MJ da' te-am albit si-acum esti tot ca el: ai murit.
(Ultimele doua sunt misto, ai 5 puncte pe ele.Restul.. nu commentez... sunt de umplutura)

Kameleon a scris:Cand vorbim de EL spunem ADIO cu brio sunt off Road ca s under
Colorat ca un punker,tacto din laba a facut cu tine o prea naiva arta( smechera asta iti dau 4 boabe pe ea)
Sunt nesimtit si totusi castig ca rima ta e gasita mereu proasta
Honore de Balzac?se vrea coios da i Dama cu Camelii adica pizdoasa
Alter Ego,Alterat si Egoist, tu esti la granita dintre cocalar si comunist Insetatule nu l urasc pe becks azi sunt pe vin si beau apa sa l fac sprit
Sunt Favorit la castig pestii n au plecat sunt aici si dau nasol rasol la sol (cedry2k? hai coaie... -1 o boaba pentru plagiat
Te trimit sub pamant zi mi George Enescu sa vezi ce ti dau note de subsol
( pe restul nu pot puncta nici macar 1 boaba, hidoase rau....

Kameleon a scris:Esti fan EMINESCU dupa scrisoarea a III a scrieti Testamentu
Eu sunt LUCEAFAR ti o iei dupa ceafa 10 tone de ti cade curentu (merge 3 puncte)
Nu am testi cool am cofrag tu esti prins de tot intr o romanta cu chitanta
Am substanta si constanta priveste nu-n fata ci sub_stanta ai o restanta
Te las c-un ochi ca masoneria te rup in bot de zici c-ai botox grav ( 3 puncte pe asta)
Ti ai luat o muie mare-n betal-lip gloss "K(aka) moloz maro si alb
Meserie!!!!Intoarce-te la copilarie, ti-am dat temelie ca pe ANA (cam aruncate da-mi place idea..2 puncte)
Comedie Umana,asta-i singuru ce nu vrea sa-l futa nici MARIJUANA!!

Bafta alter!!!! cel mai bun sa castige start vot.......

Static edit: am facut din 4 posturi unul singur, e un buton in dreapta sus numit edit, foloseste-l cu incredere pe viitor. Si poti sa treci la final si rezultatul ca sa nu stea baietii sa calculeze.
musca
musca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 32
Reputatie : 49
Data de inscriere : 19/09/2012
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Kameleon Mar Sept 25, 2012 11:48 pm

nu e copiata frate nici nu m-am gandit la cedry2k cand am scris aia pur si simplu s-a nimerit nu cred ca e inregistrata de cedry2k vorba pentru a nu putea fi folosita....oricum mersi ca ai venit cu un vot dua ceva luni:)))))

Kameleon
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 176
Reputatie : 199
Data de inscriere : 14/09/2012

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MagicMan Mar Oct 02, 2012 6:04 pm

Alter-Ego a scris:Ego te bate de parca esti Eladio. Cica vrei sa iei drumu' rapului, da' esti Off Road ca un ARO,
El si-a pus numele cu "K"(aka) fiindca e singuru' cameleon care se camufleaza numai in maro. 2.5 primul vers promitea mai mult
Vrei sa te-apuci de muzica? Tu n-o sa fii MC-ul preferat al nimanui nici daca apari pe Favorit.
Te inchid cu un diss pe loc, deci te diss-lock. Tu esti cameleon, de aia in battle esti ne_simtit. 3 curge bine
Scriu mult ca Honoré de Balzac ca sa rad de adversaru' meu - "Comedia umana" intruchipata.
Ma gandesc ca el il uraste pe Becks, ca eu il lesin pe asta si d'aia la fiecare bar comanda apa. 4 haha asta imi place
Suntem pe campul de lupta da' Kameleonu' se-mpiedica in transese, il rup cu Krupp ca nemtii.
Ba, mi-am dat seama ca esti doar o curva, fiindca din noul val din care vii au murit toti pestii. 3 buna idee, dar trebuia formulata altfel


Alter-Ego a scris:Kameleon e fan a1s si Cumicu ca are in battle doar note "Unu doi",
E elev moldovean si stie engleza, zice ca nu are "testi" cool (coi). 2.5 iar ai stricat cu al doilea vers
Te-aseman cu un pisat sau o pagina fiindca mereu esti sub_stanţă.
Tarfo, 'ti dau muie un personaj de-al lui Irvine Welsh intr-o romanta. 2 nu-mi place
Ii dau dume sa rada ca il vad bucuros, de aia mereu zice ca e gay,
Ai inteles ideea, ba? Dumele mele sunt grele ca am 10tone ca Rey. 2.5 pt atitudine mai mult
Tie-ti place si Eminem fiindca deviza-n fiecare battle e "Just lose it".
Ai fost negru ca MJ da' te-am albit si-acum esti tot ca el: ai murit. 2.5 ai cam scazut ritmul pe runda a doua


Kameleon a scris:Cand vorbim de EL spunem ADIO cu brio sunt off Road ca s under
Colorat ca un punker,tacto din laba a facut cu tine o prea naiva arta 2.5 imi place cum ai inceput, dar suna cam ciudat
Sunt nesimtit si totusi castig ca rima ta e gasita mereu proasta
Honore de Balzac?se vrea coios da i Dama cu Camelii adica pizdoasa 2 slab
Alter Ego,Alterat si Egoist, tu esti la granita dintre cocalar si comunist
Insetatule nu l urasc pe becks azi sunt pe vin si beau apa sa l fac sprit 3 un pb reusit zic eu
Sunt Favorit la castig pestii n au plecat sunt aici si dau nasol rasol la sol
Te trimit sub pamant zi mi George Enescu sa vezi ce ti dau note de subsol 2 prea multe idei intr-un bar


Kameleon a scris:Esti fan EMINESCU dupa scrisoarea a III a scrieti Testamentu
Eu sunt LUCEAFAR ti o iei dupa ceafa 10 tone de ti cade curentu 2.5 nu prea se leaga
Nu am testi cool am cofrag tu esti prins de tot intr o romanta cu chitanta
Am substanta si constanta priveste nu-n fata ci sub_stanta ai o restanta 2 lipseste punchul
Te las c-un ochi ca masoneria te rup in bot de zici c-ai botox grav
Ti ai luat o muie mare-n betal-lip gloss "K(aka) moloz maro si alb 2 nu-mi place
Meserie!!!!Intoarce-te la copilarie, ti-am dat temelie ca pe ANA
Comedie Umana,asta-i singuru ce nu vrea sa-l futa nici MARIJUANA!! 2 slab final


Alter-Ego 12.5 + 9.5 = 22
Kameleon 9.5 + 8.5 = 18

Vot Alter-Ego

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Sam Oct 06, 2012 8:27 pm

@ musca - sa nu mai vad voturi de gen, daca votezi pe text puncteaza bar cu bar si scrie rezultatul la final. Asa nici nu se ia in considerare.

Alter-Ego: 11

Ego te bate de parca esti Eladio. Cica vrei sa iei drumu' rapului, da' esti Off Road ca un ARO,
El si-a pus numele cu "K"(aka) fiindca e singuru' cameleon care se camufleaza numai in maro. - 3 inceput ok, cam fortat primul vers dar e bun al doilea + ca e nasoala metrica pe runda asta
Vrei sa te-apuci de muzica? Tu n-o sa fii MC-ul preferat al nimanui nici daca apari pe Favorit.
Te inchid cu un diss pe loc, deci te diss-lock. Tu esti cameleon, de aia in battle esti ne_simtit. - 2 preferat-favorit, meh...s-au mai dat de gen iar al doilea vers e fortat ca usa la un jaf
Scriu mult ca Honoré de Balzac ca sa rad de adversaru' meu - "Comedia umana" intruchipata.
Ma gandesc ca el il uraste pe Becks, ca eu il lesin pe asta si d'aia la fiecare bar comanda apa. - 3 sa zicem
Suntem pe campul de lupta da' Kameleonu' se-mpiedica in transese, il rup cu Krupp ca nemtii.
Ba, mi-am dat seama ca esti doar o curva, fiindca din noul val din care vii au murit toti pestii. - 3 merge al doilea

Alter-Ego: 9

Kameleon e fan a1s si Cumicu ca are in battle doar note "Unu doi",
E elev moldovean si stie engleza, zice ca nu are "testi" cool (coi). - 2 incearca sa te feresti de romgleza, nu arata ok
Te-aseman cu un pisat sau o pagina fiindca mereu esti sub_stanţă.
Tarfo, 'ti dau muie un personaj de-al lui Irvine Welsh intr-o romanta. - 2 nu e mare lucru
Ii dau dume sa rada ca il vad bucuros, de aia mereu zice ca e gay,
Ai inteles ideea, ba? Dumele mele sunt grele ca am 10tone ca Rey. - 2 gay-bucuros, super-fumat...dumele cu 10tone la fel
Tie-ti place si Eminem fiindca deviza-n fiecare battle e "Just lose it".
Ai fost negru ca MJ da' te-am albit si-acum esti tot ca el: ai murit. - 3 primul vers e misto, al doilea pueril

Kameleon: 6

Cand vorbim de EL spunem ADIO cu brio sunt off Road ca s under
Colorat ca un punker,tacto din laba a facut cu tine o prea naiva arta - 1 slab, slab
Sunt nesimtit si totusi castig ca rima ta e gasita mereu proasta
Honore de Balzac?se vrea coios da i Dama cu Camelii adica pizdoasa - 2 cu indulgenta, fiindca ai incercat sa intorci
Alter Ego,Alterat si Egoist, tu esti la granita dintre cocalar si comunist
Insetatule nu l urasc pe becks azi sunt pe vin si beau apa sa l fac sprit - 2 la fel ca mai sus
Sunt Favorit la castig pestii n au plecat sunt aici si dau nasol rasol la sol
Te trimit sub pamant zi mi George Enescu sa vezi ce ti dau note de subsol - 1 final sec

Kameleon: 7

Esti fan EMINESCU dupa scrisoarea a III a scrieti Testamentu
Eu sunt LUCEAFAR ti o iei dupa ceafa 10 tone de ti cade curentu - 2 primul avea potential dar nu asa
Nu am testi cool am cofrag tu esti prins de tot intr o romanta cu chitanta
Am substanta si constanta priveste nu-n fata ci sub_stanta ai o restanta - 2 ok, rime...dar altceva?
Te las c-un ochi ca masoneria te rup in bot de zici c-ai botox grav
Ti ai luat o muie mare-n betal-lip gloss "K(aka) moloz maro si alb - 2 buna ideea cu masonii, pacat de restul barului
Meserie!!!!Intoarce-te la copilarie, ti-am dat temelie ca pe ANA
Comedie Umana,asta-i singuru ce nu vrea sa-l futa nici MARIJUANA!! - 1 varza barul asta

Alter-Ego: 11+9 = 20
Kameleon: 6+7=13

Battle slabut. La Alter-Ego mai e de lucru dar e ok. Kameleon, citeste academia + ce tine de exceptie ca asa nu o sa castigi vreun battle prea curand.

Vot Alter-Ego!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Oct 07, 2012 12:28 am

Un battle care mi-a atras atentia, ce alterneaza cu idei ok si sa spun "nereusite".

Alter-Ego, ai cam tras versurile de par prin prima runda, cam mari sa spun asa, dar ai ceva idei bune, aia cu Favorit (Prietenii din Drumul Taberei stiu de ce). Parca le arunci prea-n graba incercand sa sune cat mai pompos. Pe a doua runda modest, dar nici prima nu straluceste.

Kameleon, imi place primul bar, de acolo se rupe filmul grav. Mai ai de dat battle-uri pana la castig.

Vot Alter-Ego.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Oct 07, 2012 12:31 am

Battle incheiat, castigator Alter-Ego cu 3-0 (KO).
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Alter-Ego vs. Kameleon - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum