Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Nationala - T6 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Nationala - T6 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Nationala - T6 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Nationala - T6 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Nationala - T6 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Nationala - T6 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Nationala - T6 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Nationala - T6 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Nationala - T6 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Nationala - T6

4 participanți

In jos

Nationala - T6 Empty Nationala - T6

Mesaj Scris de OZN Dum Dec 09, 2012 5:50 pm

Cum am zis, as vrea sa facem o selectie de bar-uri si battle-uri de exceptie, evident din acest tournament. Cine mai stie ce a citit, ce a tinut minte.. rog sa publice aici.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nationala - T6 Empty Re: Nationala - T6

Mesaj Scris de OZN Dum Dec 09, 2012 5:53 pm

Finala, un battle de exceptie pe merit.

xtr3mu a scris:Bat fara emotii ca’n Equilibrium ca fiecare punch, gen 1000 de grame, face kill sigur!
E chin sigur ca’ncearca sa’nvete din mers da’ io’i bat pasul…pe loc - dau ODD singur!
Arde, d’aia injur de mama focului si’i mut fata de la fata locului in spatele blocului!
E’un fel de pompa de picior pe limba lui! Pisoi, te umflu pan’ te calc pe coada…ochiului!
Miauna si’mi mai ia una direct in gura - asa crede nehalitul ca ma lasa fara punchuri!
Da’ la mine sacu’i ca nevasta’sa…fara fund!D’aia cand bag pironu’n blana s’aud “ouch’uri!”
Cu duma’n battle e ca’n pat parinte: daca n’o scoti la timp nu te face’n niciun fel mai creativ!
Cu’asta castig in orice caz d’aia’n final unu’i acuzat c’a dat genial! Cine?! xtr3mu – nominativ!
Asta sigur nu’i ofiter otoman bogat ca Richie desi p’aici il cam stie lumea de aga_rici!
Eu, juriul si userii ne poreclim toti organele’n “Speranta” si’o punem in ce urmeaza sa zici:

CreativeEgo a scris:Mă-ta. Şi spini, acizi, maşini de tocat... Acu explică juriului unde le-ai băgat organele!
Punchuri de-un kil? Vai, Lil'X, zi sincer: când tastezi te-ajută mami să apeşi butoanele?
I-o dau mai greu decât croşeu' lui Greu', gheul ăsta-i la podea, mai mult linge bombeuri,
Categoria pană, doar îmi gâdilă orgoliul, se vede din nume că-i slab că mănâncă doar e-uri.
Pe X îl pun la coadă ca Sadat, proasta asta-i singura care-şi ia neve din faţă ca Fanas, da'
Ştie că nu se poate măsura cu Ego în niciun sistem, aşa că-n versuri se compară cu nevasta.
Începe bine da la final nimic nu se leagă, după X ani de battle e tot la preludiu ca Teleagă,
Şi-n plus şi-a dezamăgit grav amantul când a zis că-i fără fund - ca o gonflabilă beteagă.
Gramatical nu mă baţi în niciun caz, doar la fictiv. În ce mod te bat? Mori! - imperativ.
Folosesc pula ca element copulativ şi-o dau cui şi-o doreşte mai mult: Extremului - dativ.

Bă, ia runda de sus, numără cuvintele, înmulţeşte cu 99 şi dă-ţi tot atâţia pumni în ouă.
Da, tu! Că mi-ai luat numele-n deşert şi când în minte-ai secetă degeaba te faci că plouă.
Când îţi văd faţa tristă de parcă ţi s-au înnecat corăbiile m-apucă instinctul de pirat
O duşcă de rom, îţi fut o lopată-n cap, îmi scuip în palme, dau de X şi m-apuc să-l sap.
Ceghirap! Fur pe X şi pe Boka când or s-adoarmă muci la reuniunea netceilor de pe forum
Îi scot în curu gol la Unirii să zică puştii: "Uite, mami, un troll uriaş... şi Gollum!"
Ăsta-i material de viral. Deci cin' te-a pus să intri-n duel verbal cu-n NC legendar?
Da să nu zici că-s brutal îţi ofer un final opţional: colaps mental sau prolaps rectal.
Ai dat de mântuială, da io-s mântuitoru care schimbă scriptura, calc capete de farisei,
Tu intri-n luptă cu-n dildo-n cruce urlând "Fuck me, Jesus!" ca posedat de-un demon gay.

xtr3mu a scris:Party de nci, mci - normal ca n’avem chef de tine la reuniune si nici nu cumva s’apari
C’oi lua, coae, o dusca de rom, un pai in cap si’ti scuipi in palme – instinctul de labar!
N’arunc cu vorbe … goale gen pula-tzoale d’aia nu te lasa rece, te’ntzolesc pana’n gat
Si te cobor prin Obor de, sa mor, se sparg de ras si gonflabilele: “asta zicea de X ca e urat”!
Dau beton in gura- material bucal de Bucale, nu’i alta cale ca p’aici n’ai loc ca Boka’n locale!
Iti dau un pumn de rapper ca punct de reper doar asa.. s’ai si tu un punct tare la punctare!
Battle cu boraci,dume canci, putoare ca’n bocanci; cu adidasii noi ii las semne de buna purtare
Parca’s cu “Crativ go” la masa, musc din el si caut prin oliviera, cu ochii inchisi - ii dau de sare!
NC legendar? Te legeni clar, l’am pus pe Emil sa mi te lege’n dar si sa inchei eu Preludiul!
Crezi ca bati?! Te’nseli iar, dar eu m’am luat cu battle'ul si’acu’s de_votat… o s’o confirme juriul!

Piro vs. X
PiroTechnique a scris:Iar dau cu laba asta, esti omu' second hand... plin de glume ... ieftine
Te-ai ars prietene, ca pe langa mine tu sincer pari fetita cu chibriturile
Parca ma uit la rugby pentru persoane retardate ca asta-i prost gramada
Ca la ciclism ia ciocanu, in battle e la paralele si la sarituri aduce o spada
Mindfuck! Stiu ca ti-am futut mintea, doar asa pot sa scot din tine ce-i mai bun
Ca n-ai nicio gara asa ca-mi stai in cale si te chis in freza ca sa-ti vezi de drum
Iti dau bucati din podu casei pana-ti sare tigla, din oasele tale am sa-mi fac mileu
Faci reclama mascata la Zewa, esti de cacat! de-aia o sa-ti dam jet ca un bideu
Daca tot vorbim de firme, de Piro se stie ca are contract cu HTC - face senzatie
Iar X a dat-o-n emoticonuri ca sa-mi faca fata ca-i asmatic - lipsit de inspiratie!

xtr3mu a scris:La cum mi’o freci in battleu’ asta te proclam clar si calm nc de… prima mana!
Coardo, toate’mi merg struna! Piro’mi suna a Carmen la cum cade, gen Bruma!
Cum te suporti?! Si nu te’ntreb de genunchi, c’aici chiar faci senzatie, tu chiar poti
Pe o scara de la 1 la 10… sa o sugi de la toti! Javro, tu doar un ham ca hram porti!
Strofa’i graham – ti’o da integral, tu p’a ta, ca un mexican in condens, ai a-burrit’o
Si zici c'am ramas in pula goala ca daca'i intrebi pe toti zic: ”uite, piro a belit'o”!
E’adevarat, te’as face si numa’ din emoticonuri, oricum semnele’s destul de clare silent Twisted Evil
Ca dupa battleu’ asta o sa fii exact ca un .gif care nu mai misca – la re_animare!
Ii dau lovituri in nas din fundu’ gradinii de ramane planta, p’asta’l bat de’l usuc!
Piisi, la cum te’a futut runda asta de te’a scos din turneu, poate te scoate si la un suc!

xtr3mu a scris:Dupa prima strofa p’asta’l calc pe cucuie ca’i clar ca… si’a luat’o rau in cap!
Ca un detectiv chimist- am gasit solutia: piro nu mai are ce cauta in battle-rap!
Manca’mi’ai pula slabanogule, iti dau bucati in gura de’ti devin din largi stramti blugii!
Si’n plus ii dau de’i sar mucii d’aia’i cu nasu’ pe sus ca o fomista purtatoare de Gucci !
Stiu c’ai fugi da’ nu mai ai scapare– asta’i strofa etans nu iesi din punchuri, e ultimul etaj!
Piro’n turneu e ca o pitzii in peluza de ultrasi sau… ca o felie de pizza printre grasi
Sau… ca “du’te naibii” pe langa un ultraj sau… ca muzica data’n blana la un filaj!
Ii dau de nu poa’ sa care desi mereu isi ia plasa– oare d’aia se crede el asa pungas?!
Vorbind de luat bataie sau muie piro a mai fost… d’aia acum apare’n re_luare!
Nu stiu cum sa ti’o spun mai subtil de’atat da’… vezi cum votezi in runda urmatoare!

PiroTechnique a scris:
Da, tu ai fost subtil ca la Black Friday ca nimeni n-a prins nimic din ce-ai dat
La cat esti de certat cu rapu cred ca ai reusit sa schimbi termenu de battle rap
Te-ai urcat la ultimu etaj sa-mi fii superior? Dar eu sunt la ultimu nivel prietene
Daca eu n-am avut scapare, la tine-i clar, ti-au scapat vreo 20 ca dupa iahnie
X n-aduce nimic nou in battle si s-a gandit sa-si puna pula la bataie, dar stai calm
Ca la asemenea lucruri marunte nu se bucura nici macar cel mai slabanog canibal
Zici de mine ca-s pungas dar daca-ti pomenesc de prenadez zici boda proste nenea
Versurile tale au fost ca la o reuniune a defectelor, de-aia anu' asta a lipsit ratiunea
As lasa ultimu bar fara nicio duma, dar dupa ai zice ca ti-am copiat din versuri
Si eu m-am saturat sa-ti zic ca esti prost, de-acum poa' sa ti-o zica si restul!
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nationala - T6 Empty Re: Nationala - T6

Mesaj Scris de Alter-Ego Dum Dec 09, 2012 6:13 pm

Ce mi-a placut mie:

Etapa 1
Static vs Nessi
Static a scris:
N-am nevoie de betoniera, deja dau beton de cativa ani buni
Te fac sa uiti aritmetica, gen iti dau doua de nu te mai aduni

PiroTechnique vs DecE
PiroTechnique a scris:
Skilltester? O sa te joc in picioare ca un tester la Wii Feet
Pentru tine's ca o axioma pentru ca n-am nimic de dovedit
Si astea asa si-asa:
Piro a scris:
Prostia doare si nu o zic doar ca tu te-ai cam imprietenit cu targa,
Dar pt tine sa scrii versuri e ca autoflagelarea, iti bati capu degeaba
Tot Piro a scris:
Ti-a fost frica sa tragi ceva audio ca cica tu stii doar sa-mpingi
De-aia n-ai cum sa fii omul lui Hades pentru ca tu esti prost de stingi

Xtremu vs Nihat
X a scris:Sa dau cu pace?! Cum, cand dau battle cu pisoi ce’ncep a toarce?!
Drace, iar il fac pe nihat! Deci din start e clar ca iar n’am ce face!

Si mai scriu. M-am plictisit deja sa caut prin arhiva Laughing

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Nationala - T6 Empty Re: Nationala - T6

Mesaj Scris de OZN Mier Dec 12, 2012 5:12 pm

Ca tot vad lipsa de interes, o sa intru sa vad voturile pe text din tournament si ce e punctat cu 5, o sa-l pun la bar-uri de exceptie.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nationala - T6 Empty Re: Nationala - T6

Mesaj Scris de darthedd77 Joi Dec 13, 2012 5:01 pm

Rundele mele:D Si primul rand al lu' Ego din finala Very Happy Ala a fost pishator!!!
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Nationala - T6 Empty Re: Nationala - T6

Mesaj Scris de OZN Joi Dec 13, 2012 5:13 pm

In afara de rundele tale si battle-ul tau. Ego a dat o serie de dume bune, o sa le scot pe toate.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nationala - T6 Empty Re: Nationala - T6

Mesaj Scris de doctoru' Vin Dec 14, 2012 12:09 pm

am vrut sa ma apuc sa pun aici niste bar-uri mai de exceptie da nu merge si le dau in pula mea !!la battleurile din semifinale merge sa dau quote da in rest imi zice "Acest subiect este blocat, nu se pot edita mesaje sau crea raspunsuri".ori nu ma pricep ori chiar nu ma lasa Suspect
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Nationala - T6 Empty Re: Nationala - T6

Mesaj Scris de OZN Vin Dec 14, 2012 12:21 pm

Atunci copy paste si pui
nume a scris: barul aici
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nationala - T6 Empty Re: Nationala - T6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum