Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Experiment - Thread Serios EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Experiment - Thread Serios EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Experiment - Thread Serios EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Experiment - Thread Serios EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Experiment - Thread Serios EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Experiment - Thread Serios EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Experiment - Thread Serios EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Experiment - Thread Serios EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Experiment - Thread Serios EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Experiment - Thread Serios

+11
OZN
Dust
MagicMan
WTSN
Iahim Loig
za_uan
MarianS
INFECT!
koulipak
PiroTechnique
darthedd77
15 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Experiment - Thread Serios Empty Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Ian 15, 2013 2:19 pm

Bai, m-am gandit putin. Am vazut ca pe HH Romanesc, topicul lui Jager despre "scandaluri" s-a cam dus pe pla. Am ajuns la posturi legate de reviste de la martorii lu Iehova cumparate de sor-sa lu OZN (care sor-sa, btw, daca-i mai mare, pune si tu poze, daca-i mai mica, mai asteapta vre-o 2-3 ani si pune si tu poze).

Hai sa facem un experiment. Luam un topic serios. Da' serios! Si vedem cat tine pana se duce perpulis. Merge?
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de PiroTechnique Mar Ian 15, 2013 2:29 pm

Doamne cate kkturi ca sa fut topicu din primu post imi vin in minte... Dar hai ca nu o fac!
Chestii serioase. Bha eu am o problema ca mi se spune destul de des ca nu pot ramane serios in discutii in care chiar ar fi nevoie, eu tot o dau in glumite si kkturi Neutral
Acu va provoc sa ramaneti seriosi si sa imi spuneti ce ar trebui sa fac... ?!

PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Ian 15, 2013 2:40 pm

And that was a full 10 minutes Smile)

Unii zic ca ar fi ADHD. Si mie mi se intampla destul de des. Nu e remediabil, trebuie sa ai vointa. Stiu ca poti! Stii ca poti!
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de PiroTechnique Mar Ian 15, 2013 2:44 pm

darthedd77 a scris:Nu e remediabil, trebuie sa ai vointa. Stiu ca poti! Stii ca poti!

Pai... cum ramane pana la urma?
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Ian 15, 2013 2:47 pm

Uite, am luat un articol mai mult sau mai putin random de pe The Economist.

http://www.economist.com/blogs/prospero/2013/01/hollywood-and-nra

Mie mi se pare absolut aberant si deranjant ca un film sa fie modificat, poate chiar scazandu-i valoarea artistica, pentru ca americanii o ard la modul retard si pentru ca, in Statele Unite, desi n-ai voie sa bei pana la 21 de ani legal, la 18 poti sa-ti cumperi armament si munitie de razboi la 2 metri de aprozar. Incercam o dezbatere? Smile
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de koulipak Mar Ian 15, 2013 2:57 pm

bah tu nu tre sa faci nimic, tre sa se deschida aia la minte. asa mi se intampla si mie. bine, mie femeile imi reprosau chestia asta (inca mi se reproseaza). dar plm...conteaza faptele, defapt rezultatul, ala tre sa fie serios. daca sunt implicat intr-o problema aproape fara iesire, dar pe care o rezolv , conteaza ca fac haz de necaz pe parcurs si incerc sa detensionez atmosfera in loc sa stau imbufnat, serios ca la biserica? plm...e un mecanism de aparare al mintii probabil, ca nu e ceva ce fac intentionat. nu am de ales la modul: bah asta vb serios, ia cum sa o ard, serios sau in gluma? vine de la sine.
eu ma certasem cu gagica-mea asta de acum la fel, ca nu sunt serios, ca de cate ori incearca sa vb ceva serios cu mine rad si fac misto. ca nu se poate baza pe mine. spre ex aveam nevoie de multi bani pt niste probleme medicale si chiar nu aveam de unde sa luam. ea...serioasa, s-a agitat o sapt:)) eu, caterinca (neintentionat, asa sunt eu) ca plm, asta e, o sa mor , ca sa ma imbracati asa, asa...cine s-a descurcat in ultima secunda incredibil? eu. si multe...ea incearca sa mearga la paris de 5 ani. munceste pt asta etc, super dezamagita in fiecare an ca nu a reusit cu toata seriozitatea ei? eu, eram pe drum in masina dupa craciun si ii zic: mergem la paris de revelion? ea s-a suparat ca nu avem bani ca fac misto de ea ca stiu ca e visul ei si ca imi bat joc de ea. la momentul ala zisesem la misto. am facut pe dracu in patru si am fost la paris, m-am decis azi si am plecat maine:)) conteaza rezultatu....da stiu, m-am laudat cam mult dar cred ca s-a inteles ce am vrut sa evidentiez Very Happy
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de PiroTechnique Mar Ian 15, 2013 3:00 pm

Da, e un fel de mecanism al creierului de a se apara..

Daca le place ideea topicului si domnilor admini, propun sa dea ban cateva zile cui se abate de la regula de baza! Very Happy
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Ian 15, 2013 3:04 pm

koulipak a scris: dar cred ca s-a inteles ce am vrut sa evidentiez Very Happy

ca ai fost la Paris? Laughing

Pai asa mi se intampla si mie de cele mai multe ori. Odata ce cacatul a lovit ventilatorul nu mai are rost sa te plangi de asta. Daca se intampla ceva urat, e mai usor sa trec peste cu umor. Plus ca e mai usor sa te detasezi de ce s-a intamplat si sa te concentrezi pe dres treaba. Daca fac haz de necaz, nu inseamna ca nu ma gandesc serios la o problema. Dar in mintea mea si in felul meu. Am avut o perioada in care am incercat sa nu mai fac asa. Si ajungeam seara acasa, mai tarziu decat de obicei si picam adormeam in 5 min, in orice pozitie. Rupt. Apoi am renuntat..

Asa ma gandeam si eo, Piro. Sa facem "hard mode", sa vedem cine o musca primul. O facem cu ban de-o zi. Si care o musca, da si reset la topic. Smile
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de koulipak Mar Ian 15, 2013 3:10 pm

darthedd77 a scris:
koulipak a scris: dar cred ca s-a inteles ce am vrut sa evidentiez Very Happy

ca ai fost la Paris? Laughing
nu bah ca eu mai fusesem, dar cu alta gagica. si iti dai seama ca asta de acum dupa ce ca nu reusea ea sa ajunga mai era macinata si de gandul ca eu o dusesem pe alta acolo Smile)
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de INFECT! Mar Ian 15, 2013 5:16 pm

Deci, să presupunem că ăsta e topic-ul "serios" ? Tema care este? Deocamdată "Cereri muzică" a rămas unul dintre cele mai serioase topic-uri pe lângă "topic despre nimic" .

Şi eu am momente asemănătoare cu ale lui PiroTechinque, doar că eu nu că spun glume, doar că nu ascult deloc ceea ce spun acele persoane şi mă gândesc la ale mele. Am păţit ca persoane să vorbească minute in continuu' şi eu să mă gândesc la cu totul altceva, răspunzând doar cu "DA, DA, DA". Da' al dreacu' , după ce mă trezesc şi îmi dau seama că nu ascult, îmi dau seama că "da, da, da" -urile au căzut exact unde trebuia.
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de MarianS Mar Ian 15, 2013 5:42 pm

ba, apropo de asta, io sunt genu ala de om altruist...gen iti dau sandvisu meu dhit ca io o sa fac foamea si imi place sa ajut astea, se bazeaza lumea pe mine...da in schimb nu imi place sa implic pe nimeni in problemele mele, prefer sa le rezolv singur si dabea dupa ce le-am rezolvat sa vorbesc despre ele.
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de za_uan Mar Ian 15, 2013 6:51 pm

subscriu schumy...si eu sunt la fel. sunt egoist in sensul ca nu imi place sa cer ajutorul, sau sa primesc prea mult ajutor, dar m-am descurcat cu toate cacaturile prin care am trecut. am facut destule prostii dar la fel cum s-a mai spus mai sus am facut haz de necaz si apoi am rezolvat treaba.

si eu tratez cam toate chestiile la caterinca si le rezolv fara probleme si cred ca genul asta de gandire ajuta foarte mult. tind sa cred ca majoritatea celor care asculta predominant hip-hop sunt asa. e un viciu hip-hop-ul asta, un viciu care te ajuta mult sa privesti lumea altfel (la fel mi se par si fumatorii, mai ales cei de varste apropiate, sunt niste oameni deschisi, sociabili, dar nu-i de ajuns sa fii fumator ca sa fii atat de caterinca in rezolvarea problemelor, tre' sa ascuti hip-hop pentru asta). acum, a nu se intelege ca doar ascultatorii de hip-hop sunt asa. am multi prieteni care nu asculta genul asta, dar sunt si ei niste oameni de viata, optimisti si plini de sperante.

cum a zis si EDD, unii zic ca asta e ADHD. si eu aveam impresia asta...nu stiu, posibil sa fie sau nu, nu ma intereseaza, nu am avut niciodata de suferit datorita faptului ca-s plin de viata, stiu sa glumesc si-s asa mai "nepasator" (desi nu cred ca asta e cuvantul potrivit). e drept, i-am suparat pe multi, mai mult "multe", cu acest comportament, dar intotdeauna problemele s-au rezolvat si toti au inteles ca nu-s asa ca vreau sa-i supar pe ei, ci doar ca asa-s eu cu oricine...

Nah, ca mi-am facut si autoportret si sincer zic, imi pare rau ca nu cunosc personal lumea de pe forum (cu exceptia lui Piro, alt om pe care l-am suparat anul trecut si nu mi-am cerut niciodata scuze. scuze man!) whatever...am incercat sa fiu serios, si cred ca chiar am reusit si n-am dat-o-n cacaturi...
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de Iahim Loig Mar Ian 15, 2013 7:24 pm

schumy a scris:ba, apropo de asta, io sunt genu ala de om altruist...gen iti dau sandvisu meu dhit ca io o sa fac foamea si imi place sa ajut astea, se bazeaza lumea pe mine...da in schimb nu imi place sa implic pe nimeni in problemele mele, prefer sa le rezolv singur si dabea dupa ce le-am rezolvat sa vorbesc despre ele.
I feel you!
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de WTSN Mar Ian 15, 2013 7:39 pm

Si eu sunt genul care ia totul la caterinca... si am niste prietene care-mi atrag atentia uneori ca 'depasesc linia aia intre gluma si iti bati pula de mine' Smile) Chokozaurus stie, mai am o prietena care mi-a atras atentia de vreo 2-3 ori ca trec granita... Sunt un tip mai inchis in mine (ca o carte de chimie - ca veni vorba, niciodata n-am prins duma asta), imi trebuie ceva timp ca sa te cunosc ca sa-ti pot povesti chestiile prin care trec.
Am mai multe prietene decat prieteni. mi-e mult mai usor sa rezonez cu o pizda, sa fie pe filmul meu decat sa gasesc un tip care sa-mi semene. OZN e unul dintre ei, si vreo 3 prieteni din liceu. In rest, fete...
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de MagicMan Mar Ian 15, 2013 7:47 pm

Fetele cu fetele, baietii cu baietii, asa a fost mereu Very Happy

Sunt de acord cu za_uan, aproape toti suntem asa, insa eu consider ca este un lucru bun, pe mine cel putin ma ajuta sa trec mai usor peste unele probleme, pe care unii nu reusesc. Poate e o boala, sau poate hip-hop-ul e un drog mai puternic decat credeam eu; orice ar fi, mie imi place.

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de WTSN Mar Ian 15, 2013 8:02 pm

Nush de voi dar mie nu mi-e rușine că am prietene...
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de Dust Mar Ian 15, 2013 8:45 pm

Nu strica sa ai prietene, uneori vorbesti mult mai usor cu ele decat ai reusi sa vorbesti cu prieteni. Sau cel putin asa sunt eu, imi e mai usor uneori sa discut anumite chestii cu fetele decat cu baietii.
Ca tot zicea cineva mai sus, topicul e ok.
Cat despre partea cu seriozitatea si caterinca, sloganul ar fi ala clasic: "ia viata in pula n-o mai lua direct in piept". Treci mai usor peste o chestie facand haz de necaz decat luand-o foarte in serios si panicandu-te.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de OZN Mar Ian 15, 2013 10:31 pm

Cu fetele e mai usor sa discuti, ca sunt mai sensibile.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de WTSN Mar Ian 15, 2013 10:33 pm

Da, plus că e caterincă să ai prietene care înjură ca tine Smile) O întreb pe amica mea: unde pula mea ai fost? (n-a venit la curs) și-mi răspunde gen: am dat la labă. Atââââât Smile)))
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de GeSStapo Mar Ian 15, 2013 10:36 pm

Dust , haz de necaz pana cand ? Smile Intr-adevar este prea monotona situatia dac-o mentii la acel grad de seriozitate si mai faci o gluma sa iti dai impresia singur ca esti mai presus de problema dar faza este trecatoare . Smile
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de OZN Mar Ian 15, 2013 10:41 pm

WATSON a scris:Da, plus că e caterincă să ai prietene care înjură ca tine Smile) O întreb pe amica mea: unde pula mea ai fost? (n-a venit la curs) și-mi răspunde gen: am dat la labă. Atââââât Smile)))

Imi plac fetele de genul, adica acelea care sunt mai baietoase.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de Eladio Mar Ian 15, 2013 10:43 pm

claar
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de WTSN Mar Ian 15, 2013 10:45 pm

Ea nu-i așa băiețoasă, o arde pe tocuri și pula mea, dar are niște filme tari.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de Boka Mar Ian 15, 2013 11:04 pm

aaa,plm,sa raman pe thread?Ba,nush daca e calitate sau defect la mine,dar,am observat(asta la rece,bineinteles) ca odata intrat intr-o discutie contradictorie cu cineva,ma aprind repede si imi sustin punctu de vedere pana cand apelez la argumente care duc discutia intr-un alt punct,total offtopic,tocmai pt a-i arata interlocutorului ca eu nu ma insel niciodata Laughing da topicu se duce pe pula garantat,daca nimeresc pe unu la fel de tare-n clont(gen Eladio,de exemplu Laughing )
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de WTSN Mar Ian 15, 2013 11:06 pm

Boka a scris:aaa,plm,sa raman pe thread?Ba,nush daca e calitate sau defect la mine,dar,am observat(asta la rece,bineinteles) ca odata intrat intr-o discutie contradictorie cu cineva,ma aprind repede si imi sustin punctu de vedere pana cand apelez la argumente care duc discutia intr-un alt punct,total offtopic,tocmai pt a-i arata interlocutorului ca eu nu ma insel niciodata Laughing da topicu se duce pe pula garantat,daca nimeresc pe unu la fel de tare-n clont(gen Eladio,de exemplu Laughing )

Jur că am un amic, OZN și Choko știu, care o arde la modul: Eu îi spun: bă, mi-e cam foame. El: Bă, nush, eu am mâncat acasă. Dafuq?
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Experiment - Thread Serios Empty Re: Experiment - Thread Serios

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum