Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Subiecte diverse - Pagina 4 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Subiecte diverse

+22
Ra'ra
Smythe
Neuro
INFECT!
Dust
Eladio
PiroTechnique
Khader
Iahim Loig
aka amir
Boka
OZN
Nihat
Static
scriitor
CIOMOFUGLA
WTSN
darthedd77
MarianS
CreativeEgo
xtr3mu
GeSStapo
26 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de Static Mier Iun 12, 2013 11:09 pm

Subiecte diverse - Pagina 4 MichealJacksonPopcorn
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de GeSStapo Mier Iun 12, 2013 11:10 pm

Boka a scris:...va dati seama de ce refuz sa vorbesc cu Ego pe teme de genu
=)))))vorbeste de tutea si dan puric ca sunt gunoaie da sustine casatoriile intre bulangii si "saruturile" dintre ei in public.

Punch de 6p. =)) Owned !

Boka fiecare cu ale lui , fiecare avem propriile noastre concepte in cap , idei s.a.m.d . Daca el considera ca asa este bine in capul lui , asa sa fie . Smile
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de PiroTechnique Mier Iun 12, 2013 11:34 pm

M-am lamurit cu Ego, pentru el indiferent cat de destept e un om, cat de bun e el intr-un domeniu, daca crede in Dumnezeu si o spune intr-un mod sau altul... devine un gunoi.
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 12:29 am

@Boka
Ca să fim fair, despre Ţuţea am zis că-i imbecil, nu gunoi. Nu că n-ar fi şi Puric imbecil, dar asta-i o trăsătură care intră în "gunoi". Smile
Noi doi avem valori diferite, eu de secol 21, tu de secol 18-19, eu pe-ale umanismului actual, tu pe-ale românismului romantic. Se-ntâmplă să coincizi în păreri cu Puric şi Ţuţea, dar nu cred că o să avem vreodată păreri similare despre chestii de astea. Nu-i bai, ar fi plictisitoare viaţa de-am fi toţi de acord.

@GeSStapo
Foarte puţini din lista aia au vreo relevanţă. Coşbuc, Goga, Slavici, Topârceanu, Minulescu şi Sorescu sunt scriitori minori, destul de trecători şi neimportanţi în literatură. Mihai a fost un rege impotent şi este în prezent doar momâia cu care se asociază oricine are nevoie de-o spălare în ochii publicului. De Ţuţea am stabilit deja ce părere am. Iancu Jianu a fost un tâlhar şi ucigaş (ca toţi haiducii atât de umpluţi de glorie, de comunişti în special, că erau anti-burghezie şi anti-sistem. Primii repări, coane!) care-a profitat de circumstanţe şi de faptul că furase mai mult decât putea căra ca să se alăture revoluţiei lui Vladimirescu şi să ajungă erou. Maria Tănase a cântat muzică populară, Lambru lăutărească, I fail to see ce treabă au ei aici. Ştefan cel Mare (şi Sfânt) şi Ţepeş au fost nişte sociopaţi perfecţi şi şi-au pus unul altuia beţe-n roate. Eroi inventaţi de istorie. Doja, Horia, Cloşca, Crişan nu sunt atât de importanţi încât să conteze in the bigger picture.

Din lista aia esenţiali sunt: Maiorescu, Kogălniceanu, Iorga, Creangă-Eminescu-Caragiale (ăştia 3 plur deja-numitul Maiorescu sunt temelia culturii româneşti, atâta câtă mai este), Arghezi (probabil cel mai bun poet român din toate timpurile), Blaga şi Stănescu şi Enescu. Mai sunat în listă câţiva merituoşi, dar nu într-atât încât să fie consideraţi mari români.

Also, Tonitza, cu tz.

@Khader
Ţi-aş spune multe, dar atât întreb: ai citit Ţuţea? Sau mă pui să argumentez aiurea ca să poţi susţine ceva ce-ai citit prin vreun articol de-al lui Liiceanu sau Pleşu?

În rest, evident, ai dreptate: orice afirmaţie trebuie argumentată. Şi am făcut-o în mod repetat. Nu mai ţin minte dacă pe forumul ăsta am vorbit despre Ţuţea vreodată, dar pe Hades a fost o discuţie luuuuungă, precum şi pe alte site-uri de cultură, din păcate de mult decedate. Dacă ai citit Ţuţea (sau Puric), putem discuta, promit să intru în detalii (pentru că eu am citit şi m-am îngrozit).

Deocamdată fac un rezumat succint: Ţuţea este imbecil pentru că a susţinut în permanenţă doctrina legionară şi, împreună cu Nichifor Crainic şi Nae Ionescu, a contribuit la ridicarea şi legitimarea regimului legionar criminal, pentru că a fost creştin fanatic, pentru că n-a reuşit niciodată să înţeleagă ştiinţa, pentru că românismul lui idiotic a dat naştere unora ca Puric, pentru că aforismele lui sunt goale pe dinăuntru şi atrag atenţia doar prin factorul de şoc, pentru că a fost antisemit, pentru că a rămas setat pe starea lumii aşa cum era în timpul WWII, tot ce s-a întâmplat după aceea, toate evoluţiile civilizaţiei i-au fost străine, a trecut prin jumătate de secol XX ca raţa fundamentalistă prin apă, fără să se ude cu nimic din spiritul Occidentului. Şi-aş mai spune, dar am şi muncă de făcut în noaptea asta. Noapte bună.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de scriitor Joi Iun 13, 2013 12:38 am

@Ego: In ce literatura sunt neimportanti Coşbuc, Goga, Slavici, Topârceanu, Minulescu şi Sorescu?

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 12:43 am

În asta a noastră. Şi de-o să-mi spui că-s în manuale, o să-ţi zic că nu contează.

...poate am fost prea aspru cu Sorescu totuşi, prin comparaţie cu restul din listă pare de-a dreptul geniu. Smile
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de MarianS Joi Iun 13, 2013 1:01 am

hu da fac chers?
meama...si ce plm e asta frate?ce ati facut la replyu de la forum???????
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 8:37 am

Observ că nu mi-a spus când am dat Trimite la mesajul ăla mare că au apărut altele între timp. Who done fucked the posting system?
Mă rog, să răspund şi la alea:

@GeSStanto
E ceva degradant la susţinerea drepturilor minorităţilor sexuale? Probabil că da, altfel n-ar fi punch ce-a zis Boka.

@Piro
E absurd ce susţii tu. Cu câteva posturi în urmă am făcut o listă cu personalităţi culturale actuale, din câte ştiu, toţi din lista aia sunt creştini, unii chiar în mod foarte public. Cărtărescu are zeci de pagini în Orbitor despre misticismul Bibliei şi metaforele ascunse în Vechiul Testament, dar tot cred că este cel mai mare scriitor român of all times şi un om integral admirabil. Îmi place şi Pleşu, deşi ultima lui carte e o prostie despre parabolele lui Iisus. Şi mulţi alţii. Dacă aş sta să separ oamenii în creştini şi atei cred că aş fi foarte singuratic. Smile
Nu, nu creştinismul lui Puric/Ţuţea mă enervează, ci fundamentalismul agresiv şi idioţenia absolută a lucrurilor pe care le promovează ei.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Iun 13, 2013 12:09 pm

... cartarescu e pe alocuri un preda uanabi
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 12:13 pm

Smile) Poţi elabora?
Nu de alta, dar sunt aproape antitetici, Preda e realist, Cărtărescu onirist, Preda scrie sec şi la obiect, Cărtărescu e grafoman, are sute de pagini de descriere, Preda a avut suflu epic, Cărtărescu este liric şi-n proză... Etc. Smile
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de GeSStapo Joi Iun 13, 2013 1:07 pm

Ego( sa nu impartim punch-uri pe aici referitoare la nickname Smile ) hai sa fim seriosi acum , ai vrea ca copiii tai sa vada doi libidinosi cum se tin de mana si se ling intre ei ? Eu unu , nu este pur si simplu dezgustator . Asta este o minoritate ce nu trebuie sa existe din perspectiva mea pentru ce nu reprezinta si rezulta un lucru bun , oricat de tare ai sustine tu ca ar fi asa . Closed .
Si revenind la subiectul principal care provoaca o mare valva . Se pare ca pentru tine chestiile mici nu conteaza absolut deloc sau daca o greseala a fost facuta pentru tine in ansamblu este de 1000x mai mare decat acel lucru bun pe care la- realizat .

Topirceanu : Volumele sale (Balade vesele și tristeMigdale amareScrisori fără adresăPirin - Planina) se bucură de succes de public și de presă, în special poezia, pentru care obține în 1926Premiul Național de Poezie.




Horea , Closca , Crisan : Răscoala din 1784, numită și „Răscoala lui HoreaCloșca și Crișan”, a fost o importantă acțiune de revoltă a țărănimii iobage din Transilvania împotriva constrângerilor feudale la care era supusă. La ea au participat iobagi români, maghiari, sași de pe domeniile nobililor și statului, mineri din Munții Apuseni și ocnele din Maramureș, meșteșugari, preoți etc. Răscoala a pus în discuție statutul de tolerați în Transilvania imperială al românilor, ceea ce i-a conferit și un caracter național




Minulescu : Poet si unul dintre cei care reprezentau simblolismul romanesc .




Goga : Apare volumul Poezii, la editura Cultura Națională, București. Primește Premiul Național pentru poezie.
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Iun 13, 2013 1:18 pm

nu ma e vorba de modu-n care se repeta unele chestii ... ca si in opera lui preda ...
am editat: PS plus ca-i sluga lu Basescu Smile


Ultima editare efectuata de catre CIOMOFUGLA in Joi Iun 13, 2013 1:44 pm, editata de 1 ori
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 1:20 pm

...

Trebuia să-mi dau seama din nume că ai simpatii de extrema dreaptă. Şi acum înţeleg de unde atâta dragoste pentru un legionar bătrân ca Ţuţea. Acum mai lipseşte userul NKVD. Sau, din patriotism, Securitatea.

Da, pe mine nu mă deranjează să vadă fiică-mea că doi bărbaţi se sărută pe stradă, la fel cum nu mă deranjează să vadă un bărbat şi o femeie sărutându-se pe stradă. Faptul că te dezgustă pe tine sau pe Boka e irelevant, regulile civilizaţiei se bazează pe drepturi şi pe responsabilităţi, nu pe dezgust şi prejudecăţi. De asemenea, regulile civilizaţiei nu se bazează pe majorităţi şi dorinţa lor, ci pe indivizi şi libertatea care li se cuvine. Iar faptul că ai dat sentinţa fără s-o gândeşti (nu e un lucru bun bcuz I said so) nu înseamnă că ai dreptate.

Şi mersi de cititate de pe Wikipedia, asta explică multe.

Dacă ai fi încercat să înţelegi ce spuneam acolo, nu negam nimănui meritele, doar spuneam că nu sunt la acelaşi nivel cu Maiorescu, Caragiale şi restul celor care chiar contează. E ca şi cum ai face o listă cu mari ipoperi şi l-ai băga pe Arssura, Nane şi Bahoi lângă Doc, Uzzi şi Raku. Şi, ca să iasă comparaţia perfectă, pe bunică-mea (în rolul lui Ţuţea din lista iniţială).

Better now?
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de Static Joi Iun 13, 2013 1:32 pm

Ego, I got your back. Desi vorbind de gay, nu-i cea mai fericita exprimare.

Plm. Eu unul n-o sa inteleg in veci cu ce va deranjeaza gheii. Cu ce anume va afecteaza direct viata de zi cu zi? Nu ma deranjeaza sa vad gay tinandu-se de mana pe strada cum nu ma deranjeaza sa vad un cuplu hetero. Te forteaza cineva sa te uiti la ei?

M-ar deranja (eventual) daca as fi in autobuz si daca si-ar da limbi fix langa mine pentru ca mi se pare ca e un gest de prost gust (in public). Si fiind in autobuz, n-am ce sa fac. Dar asta indiferent daca-s "doi libidinosi", doua libidinoase, un libidinos si o libidinoasa, Scooby & Shaggy, etc.

Asta e marea voastra problema, comunitatea gay Smile)
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 1:35 pm

You tell'em, girlfriend! Laughing
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de Eladio Joi Iun 13, 2013 1:36 pm

majoritatea bulangiilor fac tot posibilul sa iasa in evidenta. Nu imi afecteaza viata cu ninic dar imi provoaca greata comportamentul lor. Ca si a multor altora din ziua de azi
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de GeSStapo Joi Iun 13, 2013 4:56 pm

Am dat citatele alea ca sa-ti arat ca intr-adevar au facut ceva, ceva nu-i nimic . Cand zici ca o persoana este gunoi cred ca avem o problema de exprimare sau intelegere . Daca-ti zic ca esti un gunoi inseamna ca esti scursura societatii nu esti bun de nimic , n-ai facut nimic esti absolutul nimicului . Ti-am inteles punctul de vedere , lasa-i pe cei din NKVD ca nu avem treaba cu rusii acum . Si uite ce a zis Eladio acum este exact lucrul care e de cacat , ma doare pe mine fix in cot ca ei se aduna intr-o casa 20 de bulangii si se fut in cur . Dar pe strada cand ii vezi cu acel comportament ostil de pizda imi vine sa-i fut cu drujba anal . Smile
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 5:10 pm

Gunoi e Puric, nu vreunul dintre ăia. 

Iar Eladio vorbeşte prostii, că de-aia-l iubim noi. "Majoritatea" nu sunt ăia care se adună la parade, la fel cum majoritatea heterosexualilor nu sunt ăia care se adună la mitingurile Noua Dreaptă. Nu ştiu unde vedeţi voi comportament ostil la homosexuali. Or fi poate câţiva care nu au deloc simţul conservării şi se comportă ostil riscând să-şi ia omorul în ţara asta cu o populaţie homofobă în proporţie covârşitoare. Fac pariu că treci în fiecare zi pe lângă câţiva homosexuali care nu se deosebesc prin absolut nimic de restul mulţimii.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de GeSStapo Joi Iun 13, 2013 5:18 pm

Tocmai de asta am dat si exemplul cu acea casa . Atat timp cat nu intra-n retina mea e bine dar daca s-ar comporta normal ar fi si mai bine . Poate ca tu vezi altfel lucrurile . Mai ramane sa nasca barbatii natural . Smile
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de Eladio Joi Iun 13, 2013 6:45 pm

Ego tata, in romania o sa prinda curaj in curand cum au prins in italia. Si da, ai dreptate, nu sunt exagerati, sunt foarte exagerati. Ti-e scarba de ei uneori. De exemplu, era un grup de homalai in fata mea, se vedea ca erau homalai dar nu exagerau cu nimic. Pana sa ajunga in fata unui magazin de intim de la d&g unde era unu in chiloti si facea reclama. N-are rost sa-ti povestesc cum au reactionat. Si tu o sa-mi spui ca si heterosexualii se comporta asa cand vad o pizda. Asa e, dar orice e exagerat in comportament de obicei deranjeaza.
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 6:54 pm

Nu, n-ai ghicit, de fapt o să spun că homosexualitatea nu vindecă prostia, aşa că idioţii or să fie idioţi indiferent dacă seara se întorc la Maria sau la Marian. Bănuiesc că ai văzut măcar o dată heterosexuali care au reacţionat grobian în diverse circumstanţe, dar totuşi asta nu te-a făcut să spui până acum că-ţi provoacă greaţă comportamentul lor, nu?
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de Dust Joi Iun 13, 2013 7:04 pm

Istorie si poponari, marfa topicul. Laughing

N-am nimic cu comunitatea gay dar nu inteleg, ce rost au paradele alea? Vor sa arate ca ce? Cata vreme nu exista parade hetero, nu vad de ce ar exista parade gay si de asemenea nu vad de ce ar trebui tratati in plus si sa li se acorde nu stiu ce drepturi, ca daca nu vezi domn'le e discriminare. Ar trebui sa fie tratati ca orice cetatean, nimic in minus, nimic in plus. 

Ego, ca esti vedeta topicului, zi-mi si mie un personaj din istorie cu care esti tu impacat si care n-a fost hot, sociopat, curvar si mai stiu eu ce. Ca dupa tine, toti marii voievozi, haiduci etc. au fost niste pericole ale societatii. Cine ti-a zis, Boia sau alte surse? 
O sa te invit intr-o zi la o bere sa-mi povestesti despre istoria "reala" a romanilor.

De fapt, ce suntem noi? De unde venim, ce-am fost si ce-am ajuns, vorba aia. Pe scurt. Nu ma intereseaza neaparat de ce crezi asta, ci doar ce crezi.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de GeSStapo Joi Iun 13, 2013 7:06 pm

Ego , hai sa-ti adresez o intrebare simpla ca sa ma linistesc , ai prieteni ghei sau bati spre partea "intunecata" ? Intreb ca de cand a inceput subiectul esti foarte tare pe picoarele tale si le tii partea de parca ai fi liderul lor . Cred ca tie ti se pare normal acest lucru pentru ca odata cu trecerea timpului oamenii au scapat de inhibitii si nu le mai este rusine absolut de nimic , daca eu vreau sa ma duc maine sa umblu-n pula goala pe strada , nu-i nici o problema . Tind sa cred ca in urma cu 100 de ani rata ghei nu era intr-atat de mare si daca unu era nu cred ca umbla pe strada cu un stegulet deasupra capului : Sunt homosexual . (exceptand chestiile care se-ntampla in puscarii)
Si sa-ti raspund si la ultima intrebare , ba da , mi-a provocat greata(in cazul meu), daca dai dovada de meltenie s.a.m.d.

off topic : Cine a fost cu ideea aceasta fantastica de a modifica aceasta casuta de replay message ca el al dracului de iritanta , n-are nici un haz acest alb . Old is better .
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de Eladio Joi Iun 13, 2013 7:11 pm

Vor drepturi, aia e problema a 2-a. Nu primesc si se manifesta si ei cum pot. İn franta de cate ori am fost n-am vazut homosexuali care sa bata la ochi prin comportament, aici deja is satul. Dar aici nu o sa primeasca niciodata drepturi, asta-i diferenta
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Iun 13, 2013 7:22 pm

Cunosc cupluri gay, n-aş spune că suntem prieteni. Suntem în schimb prieteni (io şi nevastă-mea) cu un cuplu de lesbiene. Vin pe la noi, se joacă cu fiică-mea, nu e nicio problemă. Şi nu ştiu care e partea întunecată, poate vrei să zici partea colorată. Very Happy

Also:
1. să mergi în pula goală pe stradă este o problemă. Indiferent dacă eşti gay sau straight. Nu are nimic a face cu orientarea sexuală în schimb.
2. Mi se pare normal şi natural să-ţi urmezi pornirile sexuale înăscute atâta timp cât partenerul tău este un adult care consimte şi are discernământ (aka no children, no animals, no mentally retarded etc.) Nu e nimic ruşinos în a fi gay, singurul lucru ruşinos este să ceri oamenilor să-şi ascundă personalităţile reale în numele unor prejudecăţi de-acum o sută de ani.
3. Nu există "rată de ghei".
4. N-ai înţeles întrebarea pe care i-am pus-o (ups!) lui Eladio. Nu-l întrebam dacă a spus că-i provoacă greaţă respectivii, ci dacă idioţenia câtorva heterosexuali l-ar face să declare că heterosexualii au un comportament care îi provoacă greaţă. La modul general, cum faceţi acum cu homosexualii, adică.

@Dust
U mad, bro? Smile

Vezi că Boia a încetat de mult să fie un OZN în domeniul istoriei, acum curentul general în istoriografia românească este ştergerea mitologiei istorice inventate de comunişti şi revenirea la istoria de dinainte de Ceauşescu. Deci nu te supăra pe mine că-ţi stric iluziile despre istoria românilor. Sad
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Subiecte diverse - Pagina 4 Empty Re: Subiecte diverse

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum