Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

+2
HipSound
emin3sq
6 participanți

In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Mier Feb 03, 2010 3:46 pm

emin3sq vs Lital
10-12 versuri / runda
sistem xyyx eu x
reply simtit... gen nu peste o saptamana
primu' la 5 voturi castiga, 3-0 ko


scuze ca incep asa Lital dar postez diseara prima mea runda... sunt busy vreo 2 ore. daca vrei sa fii tu primu' posteaza si modific cand ajung acasa Wink
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Mier Feb 03, 2010 8:22 pm

-nu stiu cum sa incep, mi-a fugit ipap-u din cap, n-am inspiratie, BAI PUTA
-cum ar trebui sa dau eu battle cu unu dintr-un oras unde primar e .... ? (sărci pă gugle)
-dar ce-mi vad ochii, uite-al dracului copil, vrea sa dea battle cu mine, da-ti scaunu' pe spate
-ca n-ai punch-uri, bar-uri, flow, n-ai stil, nu stiu daca mai e nevoie sa dau si a doua parte
-incerci sa-ti castigi primu battle cu mine, eu zic sa iti amintesti ceva si sa iti iei gandu'
-n-ai castiga nici la concursu' de sculptura in gheata daca eu as fi pictor si tu sculptoru'
https://battle.forumgratuit.ro/arhiva-battle-uri-f14/rainman-vs-lital-battle-incheiat-t167.htm
-asa ca fa-ma sa rad coaie, opreste-te din salivat, nu-ti da drumu'-n chiloti
-sterge-ti mucii de la nas si baga-ti rundele alea doua cat de repede si de scurt poti
-sincer imi pare rau ca am facut asta, din simplul motiv ca nu-mi place sa vad un copil care plange
-dar "for everything you gain, you lose something else", ai vrut battle, il ai, sper ca-ti ajunge!
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Joi Feb 04, 2010 7:18 pm

prietene, ai dume mai triste ca tipi de la tokio hotel da e totu ok pe bune
stii cum se spune:tot rau spre bine, ei bine, de data asta tot rau spre tine
mi-ai zis "bai puta" asta inseamna ca eu ar trebuii sa iti zic tie "cucoana"
si nu dau battle cu tine ca tot ce iti fac tie acu este atac la persoana
chiar ai 18,coaie? ar trebui sa fiu respectuos dar nu merti, te iau la pertu
oricum nu conteaza ce zic, dupa ce te termin cu tine, o sa bata clopotu
vrei sa te fac sa razi? nu-i nevoie,prin runda ta ii faci pe altii sa rada
si dupa ce te convingi sa te uiti in oglinda si sa imi zici cine o sa planga
acum observ la tine ca vii dintr-un loc unde "mijlocul e scop"
de aia cand e vorba de double penetration tu esti primu in top

runda a2a cred ca o dau maine sau mai tarziu acum, am o alta treaba Smile
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Vin Feb 05, 2010 5:23 pm

chiar vrei sa incep si a 2a runda? e ca si cum as pune sare pe rana
am vazut ca iti e mila de mine, mie nu de tine deci ia asta ca pe o palma
ia d'aici cele mai tari rime, oricum stii ca runda asta e ce-a mai buna
ai atatea notite de luat ca atunci cand vei face laba vei sta cu pixu in mana
oricum totu e normal daca te agiti, ca aduc miscare mai rau ca in '77
o miscare ce e asemanatoare cu ce fac eu cu mata noapte de noapte
inca ma amuza versurile tale, in timp ce eu dau numai versuri memorabile
cacaturile ce le scoti tu din cap seamana cu niste flegme deplorabile
presimt ca esti panicat, hai coaie mai cauta ceva pe google despre Calafat
oricum,drag juriu urmeaza o runda de cacat, deci mai bine va bagati in pat


eu , azi plec din localitate pana maine sau duminica...
si vreau ca voturile sa aiba niste argumente Smile
succes Smile
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Sam Feb 06, 2010 5:17 pm

- asa e, PUTA, la double penetration sunt primu in top, ca am pula ca limba de sarpe-n doua despicata.
- nu ma crezi? verifica-ti gura sau intreab-o pe ma-ta de ce merge de o luna-ntreaga cracanata...
- aduci miscare ca-n '77, iti amintesc ca suntem in doua mii zece, stai chill, Haiti e minciuna
- fata de ce lasi tu in urma, macelaresti lirica, versuri orfane si strofe in ruina, asta-i tot ce-o sa-ti ramana!
- pe bune, dai versuri memorabile, n-o sa le uit niciodata, si daca vreodata se face vreun clasament
- primele doua pagini sunt numai alea tale, in "hall of shame", evident, esti omniprezent.
- "hall of fame": banat permanent, concept de battle: complet inexistent, stare de fapt: mult prea insistent,
- in versuri: necoerent, te dau pe silent ca sa ramai pentru mine: nici macar impediment.
- si da coaie, eu fac lumea sa rada, macar nu incerc sa-i fac pe altii sa planga ca tine, in fine,
- afla ca nu-i un loc in care iti plangem de mila, daca nu-ntelegi, cauta-ti unu, bye-bye straine!
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Sam Feb 06, 2010 6:21 pm

puteti incepe sa votati Smile
bafta
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de sniker Dum Feb 07, 2010 9:48 pm

Eminesqu – prima runda 3 p


nu stiu cum sa incep, mi-a fugit ipap-u din cap, n-am inspiratie, BAI PUTA
cum ar trebui sa dau eu battle cu unu dintr-un oras unde primar e .... ? (sărci pă gugle) - 0 p 0, cum e cola

dar ce-mi vad ochii, uite-al dracului copil, vrea sa dea battle cu mine, da-ti scaunu' pe spate
ca n-ai punch-uri, bar-uri, flow, n-ai stil, nu stiu daca mai e nevoie sa dau si a doua parte – 1 p

incerci sa-ti castigi primu battle cu mine, eu zic sa iti amintesti ceva si sa iti iei gandu'
n-ai castiga nici la concursu' de sculptura in gheata daca eu as fi pictor si tu sculptoru' – 1p pentru ultimele cuvinte din a 2a jumatate a versului 2

asa ca fa-ma sa rad coaie, opreste-te din salivat, nu-ti da drumu'-n chiloti
sterge-ti mucii de la nas si baga-ti rundele alea doua cat de repede si de scurt poti – 0 p, unde-i punchu

sincer imi pare rau ca am facut asta, din simplul motiv ca nu-mi place sa vad un copil care plange
dar "for everything you gain, you lose something else", ai vrut battle, il ai, sper ca-ti ajunge! – 1p..ai vrut tu sa zici ceva, dar foarte vag


Lital I runda – 9 p

prietene, ai dume mai triste ca tipi de la tokio hotel da e totu ok pe bune
stii cum se spune:tot rau spre bine, ei bine, de data asta tot rau spre tine 1p pentru treaba cu tokio si cu raul spre el

mi-ai zis "bai puta" asta inseamna ca eu ar trebuii sa iti zic tie "cucoana"
si nu dau battle cu tine ca tot ce iti fac tie acu este atac la persoana -1 p, trebuia sa ti continui ideea din primul vers sau sa l schimbi..al 2 lea e bunicel

chiar ai 18,coaie? ar trebui sa fiu respectuos dar nu merti, te iau la pertu
oricum nu conteaza ce zic, dupa ce te termin cu tine, o sa bata clopotu -2 p.nimic de comentat aici

vrei sa te fac sa razi? nu-i nevoie,prin runda ta ii faci pe altii sa rada
si dupa ce te convingi sa te uiti in oglinda si sa imi zici cine o sa planga -2 p

acum observ la tine ca vii dintr-un loc unde "mijlocul e scop"
de aia cand e vorba de double penetration tu esti primu in top – 3p , punch inteligent

Lital runda 2 – 9 p

chiar vrei sa incep si a 2a runda? e ca si cum as pune sare pe rana
am vazut ca iti e mila de mine, mie nu de tine deci ia asta ca pe o palma – 1 p

ia d'aici cele mai tari rime, oricum stii ca runda asta e ce-a mai buna
ai atatea notite de luat ca atunci cand vei face laba vei sta cu pixu in mana – 2p, daca reuseai sa dai punch si in primul vers era de tinut minte

oricum totu e normal daca te agiti, ca aduc miscare mai rau ca in '77
o miscare ce e asemanatoare cu ce fac eu cu mata noapte de noapte – 3 p, nimic de explicat, de comentat

inca ma amuza versurile tale, in timp ce eu dau numai versuri memorabile
cacaturile ce le scoti tu din cap seamana cu niste flegme deplorabile - 1 p, in loc de flegme deplorabile trebuia sa cauti altceva mai de efect

presimt ca esti panicat, hai coaie mai cauta ceva pe google despre Calafat
oricum,drag juriu urmeaza o runda de cacat, deci mai bine va bagati in pat – 2 p pentru fun




Eminesque runda 2 – 8 p


asa e, PUTA, la double penetration sunt primu in top, ca am pula ca limba de sarpe-n doua despicata.
nu ma crezi? verifica-ti gura sau intreab-o pe ma-ta de ce merge de o luna-ntreaga cracanata... – 3 puncte, pback reusit

aduci miscare ca-n '77, iti amintesc ca suntem in doua mii zece, stai chill, Haiti e minciuna
fata de ce lasi tu in urma, macelaresti lirica, versuri orfane si strofe in ruina, asta-i tot ce-o sa-ti ramana! – 3 puncte, bun, imi place.

pe bune, dai versuri memorabile, n-o sa le uit niciodata, si daca vreodata se face vreun clasament
primele doua pagini sunt numai alea tale, in "hall of shame", evident, esti omniprezent. – 1 p, puteai sa profiti mai mult de idee


"hall of fame": banat permanent, concept de battle: complet inexistent, stare de fapt: mult prea insistent,
in versuri: necoerent, te dau pe silent ca sa ramai pentru mine: nici macar impediment. – 1p


si da coaie, eu fac lumea sa rada, macar nu incerc sa-i fac pe altii sa planga ca tine, in fine,
afla ca nu-i un loc in care iti plangem de mila, daca nu-ntelegi, cauta-ti unu, bye-bye straine! 0 p..poate n am inteles eu, dar nu i nimic bun sa i faci pe altii sa rada (de tine) si el sa i faca pe altii sa planga ( ca tine)


Vot Lital - battle slab, dar cred ca nici n avea rost sa se straduiasca lital la ce prima runda a avut eminesque(jalnica) si a continuat in aceeasi masura si n runda 2, dar eminesque s a ridicat in a 2a runda chiar neasteptat cu 2 pbackuri bune. Bafta!

sniker
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 230
Reputatie : 301
Data de inscriere : 15/11/2009
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

http://www.fara-critica.com si www.myspace.com/m0rfinaa

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Mier Feb 10, 2010 8:01 pm

ar fi frumos daca s-ar si vota ...
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de aeu Mier Feb 10, 2010 8:53 pm

daca nu era primu' vers si baru 2 din runda a2a a lu' eminesq adormeam pe masa...
eminesq - prima runda praf, incearca sa lovesti mai la obiect, lucreaza mai mult dupa ce faci o strofa, ca potential se simte ca exista am vazut si-n alte battleuri, da aici parc-ai dat prima oara...a2a runda mai bine si ma refer la primu vers si atat, ca al2lea e praf ai stricat ce-ai inceput si parea interesant pback si baru 2 e misto
lital - la tine nu exista diferente intre strofe, boring cap-coada..tu esti constant, nu-i nici rau nici bine, e asa o chestie...adica e interesant cum le potrivesti tu, da' nu zici nimic..primu bar e ok, da unde-i rima, in rest ai mai dat tu asa pe ici pe colo cate o "ciupitura", da trebuie punchuri nu pinchuri Smile)
concluzie: habar n-am cu cine sa votez, am vrut initial sa-i dau votu' lui eminesq, da' m-am razgandit, pt ca am recitit prima runda Neutral
VOT LITAL
aeu
aeu
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 150
Reputatie : 190
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : sus de tot...

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Feb 11, 2010 8:27 am

Mie nu mi-a placut Eminescu nici la scoala. Prima runda de la el slabuta, pacat de faza cu sculptura in gheata, din aia putea sa faca multe chestii. Pe a doua runda s-a suparat el un pic Laughing Barul al doilea din runda 2 face mai mult ca toata prima runda. Probabil e si cel mai ok bar din tot battle-ul.
Pe partea cealalta, Lital a fost mai scurt si la obiect...n-a avut metrica de povesti nemuritoare. Mi-a placut mai mult prima runda de la el, fazele gen "tot raul spre tine" au intrat la fix. Aia mi-a ramas in minte. In rest, punch-uri cam slabute, sunt convins ca nu s-a prea chinuit.
Vot Lital! Succes la bajeti.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Joi Feb 11, 2010 9:36 am

k.o.
cred ca se poate inchide... Smile
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Sam Feb 13, 2010 12:32 pm

battle incheiat, lital castiga cu 3-0 (KO)
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: emin3sq vs Lital - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum