Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Odd pe mess EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Odd pe mess EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Odd pe mess EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Odd pe mess EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Odd pe mess EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Odd pe mess EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Odd pe mess EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Odd pe mess EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Odd pe mess EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Odd pe mess

2 participanți

In jos

Odd pe mess Empty Odd pe mess

Mesaj Scris de Static Joi Feb 25, 2010 1:36 pm

Acum vreo 2 luni jumate am dat un semi-odd pe mess cu baietii si am gasit din intamplare conversatia. Am sters caterinca si am pastrat versurile...Era si esra pe-acolo dar a intrat dupa ce noi incepusem deja. Am facut versurile in ordinea de mai jos, dar le scriam in acelasi timp.

Profetu: 5 runde
Profetu: 4 versuri
Profetu: 4 minute

Swift: Tema 1 : 12 Noaptea

Profetu:
o ard la granita dintre zile, e 12-n noapte/ imi scot colti, ultimu varcolac din specie, duc gena mai departe/geana ma apasa, as vrea sa dorm, dar vena cere alcool/ si am la mine un bidon de vin, da e plin si vreau sa-l vad gol

Swift:
E sambata, sunt beat mah iar inhalez ultimu fum in plaman/ Bun cu picioarele pe pamant mergand p'un drum stramb/ P'un gang te vad,iti zambesc din umbra glugii cand te urmaresc/ Tipic cu pasi tiptil,subtil din maneca pumnalu sa te lovesc pregatesc

Becks:
Melancolic cateodata, trist, e greu sa raman intotdeauna integru/ Mi-aduc aminte de-o fobie din copilarie, 12 noaptea... omul negru/ Un nou baubau, o noua zi, o alta-amploare, fara griji, cu nepasare/ Ma-ntind ca margarina, uit de toate, vine-o alta zi si o schimbare

Static:
In miez de noapte,va prezint al 12-lea ceas la fel ca si Armada/ Sau ca un ceasornicar fara carisma ce nu-si goleste taraba/ Si uite cum sta treaba: incepe o zi noua cu noi promisiuni/ In care-ti pui sperante indiferent ca-i sambata sau luni

Fu2,10Gura:
luna plina, imi pun de-o cina da' nu-n surdina / ca-mi pun si-un beat s-astern pe fila plan de crima / impung ca la scrima prin rima, tripul sa ma tina / ca treaba-i fina da-i deja 12, timpul e de vina /

Static: Tema 2: Craciun

Profetu:
Ho Ho Ho, opreste-te ca vine mosu-n hip-hop, cu sacu de rime/ freestyle cat te tine, aprinde si-un brad, stii ca-i bine/ fum ineaca camera asta-i cel mai pizdos cadou/ si vreau un singur lucru de la nea craciun, un ficat nou

Swift:
In aer simt miros de scortisoara privesc in jur e seara/ Afara nu-i zapada, nimic diferit de asta iarna/ Toti in fuga dupa cadouri ca Arnold dar buzunaru'i terminat/ Mosu mi-a raspuns de anu trecut ca nu mai are bani pe card

Static:
Anul asta Mosu vine cu sacul,dar la furat,iti ia norocul/ Si de-al dracu-si da drumul pe horn, dobitocul, doar ca sa-ti stinga focul/ Si probabil e cinefil, la fel ca-n Fight Club, te lasa fara Brad/ Si cu-n cacat de ren inghetat pe covor...mama,jur ca la anu' il ard!

Becks:
Scot 5 file, rulez 5 kile, inhalez in plaman tone de fum/ Tone de dume, furtuna-n desert, valuri si dune-acolo acum/ Aici ies din casa, zapada pe drum, gluga-n cap, frig oricum/ Pe horn mosu' cu cadoul: caiet cu versuri rep de Craciun

Fu2.10Gura
Tre' sa spun ca treaba nu sta-n dejun ci in ajun/ Servesc un curcan la ceaun, stii si tu ca-i bun/ Ca de Craciun niciun preparat nu-mi scapa nicicum/ E zapada afara.. da' io tot sorb un Tuborg brun

Fu2.10Gura: Tema 3: Malai

Profetu:
pierdut in cercuri din lanu de porumb, scot malai la greu/ leu dupa leu, aici e jungla coaie si eu-s evreu/ ii tin pe toti in cusca, ca fraieri ma musca/ si-mi fac datoria tot timpu, de-aia asta toti leii ii impusc ma

Swift:
Cutreier prin dorobanti sau decebal seara o pun d'un bairam/ Ii dau jet unu cersator gen pleaca d-aci'a ca logan/ Am un obiectiv clar iar pizdele astea nu se fut daca nu le dai un diamant in dar/ Ca de cand am dat de malai n-o mai pun d'o mamaliga ci d'un caviar

Becks:
Traim in Romania si nu-i bai, aici e cel mai bun trai/ Si plecam la cules porumb, ca doar asa putem face malai/ Si scot pusca, plec la vanatoare, asta-i o metoda buna/ Doar Armstrong dupa LSD vedea 5mil de cocostarci pe luna!

Fu2.10Gura
Cand vrei sa ai faci orice p-acest plai pentru malai / Ca-ti place sa dai, dai, dai s-ajungi in rai / Sa ai de-un pai, de-o pipa dar nu-i nimeni sa-ti zica / Ca nu-i ce visai, mai bine pune de-o mamaliga /

Static
In ziua de azi,daca ai malai destul,n-o faci de mamaliga/ si-ti faci o coliba cu 3 etaje s-auzi lumea cum striga/ de invidie ca te racoresti in piscina intr-o zi de vara torida/ si-ai sclavi de culoare ce-ti fac vant cu frunze din cea mai rara feriga

Becks: Tema 4: Coca Cola

Swift:
De data asta le dau pe bune ca sprite asta'i treaba/ Ca m-am saturat sa fiu inconjurat de galbejiti ca fanta/ D-asta tata,iti zic tine'ti departe fata c'o fut moca / Dupa ce'i strecor in sticla de cola doza de coca

Profetu:
si o ard cu coca, colea mai ferit, ca-s acid scuip si strig/ gramu la zece mi in toiu serii, ma infig/ in primu client, ii dau jet daca n-are buget/ murdaresc cu el asfaltu ca-i jeg, ca si coca cola zero, n-am castig net

Static:
asta-i un free cu dume ce te tin treaz toata noaptea ca o Cola/ ca-ti provoaca ravagii de parca rimele-s bolnave de Ebola/ Energic,zici c-o ard pe cofeina mai rau ca hummer-ul pe benzina/ stil letal,faci spume ca Mentos+Cola si-un bonus de stricnina

Fu2.10Gura:
O ard pe coca, te uiti ca foca,stii ca am linie de Roca / Dar parola nu-i cola, ca-s fanatic ca fanii Boca / Comand,zic si mersi da' numa' daca-i chelnerita sexy / Si daca nu, o fut in gura ca mie-mi place Pepsi /

Becks:
Nu strivesc corola, dau pe gat Corona, scot din buzunar Primola/ O dau unei gagici sa faca spume tovarasul ei ca Menthos in Cola/ Si sa nu beti ca tampitii, fiti mai calculati ca Marcello Lippi/ Totusi, singurul lucru nasol e ca 2 la 250 e cat una la 2 litri

Profetu: Tema 5: Gaura neagra

Profetu:
studiez gaura neagra ca rocco, fi sotto gasesti 6 pizde din 49 la treaba asta ca la lotto/ o luminez gen un foton, pe bon de masa, e bon ca barbati lor sunt ocupati cu sport.ro/ gen fizician convins, acelerez particule, legaturi stabile/ gen dai banu vezi gaura neagra, daca te aduce tactu copile

Becks:
In cap un batic, sapca-ntr-o parte sau la spate, pula sculata sau bleaga/ Coaie, toate astea conteaza, doar asa atrag repartizele ca o gaura neagra/ Si le dau la gaura neagra, ca oricum sunt o stea, si-am doar idei sublime/ Si daca-s o gaura neagra si voi n-ati disparut, sunteti depaaarte de mine!

Static:
stiu o fata,e-un pic mai cracanata si i se zice gaura neagra/ ca-ncape o galaxie intreaga si e ca marimea xxl de larga/ sta mereu intinsa pe spate de parc-ar fi carata de smurd pe targa/ ma tine minte ca parca de cand a trecut pe-aici, abia mai poate sa mearga

Swift:
Sunt cam intaratat ca un catel enervat voi ce cacat/ Credeati ca o s-o dau SF ca Asimov stai flexat/ Flexez muschiu pustiu cand il scot toti stiu / Ca umplu gaura neagra a galaxiei ca o masina de asfaltat

Fu2.10Gura
Invart Terra-n cypher din Ploiesti pana-n Canberra / Minutu' 0, asta-i era-n care dispare-n gol sfera / Momentu-i crunt, timp stii ca nu mai e mult / Liniste, blitz, totu' se pierde-ntrun punct
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Odd pe mess Empty Re: Odd pe mess

Mesaj Scris de Kanji Lun Mar 01, 2010 8:09 pm

bere, o tastatura si chef... asa se face...
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum