Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

+5
cheiade13
Nihat
emin3sq
OZN
Sarcastic
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Joi Iul 01, 2010 12:11 am

8 versuri , xyyx , 5 voturi , la 3-0 KO , x:sarcastic , y:emin3sq
timp de raspuns 24 de ore

fac runda si revin cu edit Wink


Ultima editare efectuata de catre Sarcastic in Joi Iul 01, 2010 12:32 am, editata de 1 ori
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Iul 01, 2010 12:13 am

ai rabdare sa-ti accepte provocarea si regulile. e timp destul
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Joi Iul 01, 2010 10:43 am

nu-i problema dar da-i!... azi poate Smile)
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Joi Iul 01, 2010 2:05 pm

emin3sq-ule tu vad ca o cauti cu lumanarea aprinsa , a dat criza-n tine si stai cu lumina stinsa
pentru unul de calibrul tau nu ma obosesc sa dau runda incinsa , din contra , o sa-ti dau runda destinsa
nu ma bati cu toate ca sunt incepator , tu nici dac-ai fi pliculetul knorr , n-ai suna castigator
crezi ca talentul tau e infricosator , de fapt , versul tau nu e doar stupid , e si obositor
esti mai prost decat emisiunea ProMotor , ca sa nu zica lumea ca esti aerian cu rap-ul , te dai aviator
la cat esti de inteligent , o sa uiti sa si respiri intr-o buna zi
sa ne-ajute D-zeu , tu esti motivul pentru care au disparut dinozaurii ,
stii , in battle-ul asta o sa castig prin neprezentare , chiar daca vii
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Joi Iul 01, 2010 3:25 pm

si-ncep asa, daca dinozaurii au murit din cauza mea, clar n-au murit cu totii
mai e unu care da battle cu mine, zice ca-i tare, dar inca-si uda chilotii
nu vreau sa fiu infricosator, te las pe tine sa sperii lumea,
si cine ti-a zis ca le ai cu rap-u ori isi batea pula de tine, ori glumea
destinde-te coaie, pe bune, nu mai fii asa-ncordat ca o pasare
rapu' tau e dezacordat ca o coarda care suge pula sa cante la otv
daca mi-ai acceptat provocarea, nu esti provocator, doar ti-ai ales prost vocatia
si daca vrei sa bati bate-un copac, sau cine stie, provoaca vegetatia!

le:a doua o dau diseara ca nu am timp acuma Wink
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Vin Iul 02, 2010 10:19 pm

eminescule frate , dai azi si runda 2 Question altfel o sa pierzi prin neprezentare ... am si zis ca 24 de ore e timpul pentru raspuns Neutral
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Sam Iul 03, 2010 5:40 pm

scuze coaie am uitat... uite si runda 2 :p :

eminescu, fara pareri de rau bag-acum runda a doua, frate
daca rimele de cacat ar fi interzise, ale tale-ar fi cenzurate
ca la un curs de karate te-nvat sa dai cu capu'-n scanduri
dupa ce ti-ai spart capu' de trei ori tot nu ai stat pe ganduri...
patru! capete sparte si tot patru (dume de cacat) ai dat in prima runda
cand lirica mea-ti inunda capul, barcile tale... se cam scufunda
in final, ti-o dau pe cea mai buna, altfel spus cea mai adanca
oricum nu te pricepi... a venit vara... da-ti logout si cauta-ti de munca :p
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Sam Iul 03, 2010 10:32 pm

ti-ai luat numele Eminescu sa te respecte lumea , si sa creada ca dai dume bune
tu de fapt ar trebui sa recunosti in pula mea ca nu aveai bani de nume
ai dreptate coae , sunt dinozaur , sunt batran si trecut prin viata
am invatat sa recunosc prostii , deci stiu ca esti tu cand te am in fata
iti dau dreptate , am facut karate , sunt un fel de Karate Kid
iti dau fum la orice , zici ca am NOS ca in Need for Speed
a venit vara , cauta-ti tovarasi si du-te la marea ieseala
lasa battle-ul ca dumele tale fac cititorii sa caste de plictiseala

Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Sam Iul 03, 2010 10:33 pm

sa inceapa votarea Very Happy
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Iul 04, 2010 12:37 pm

ai rabdare, mai e lumea ocupata, se va vota.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Iul 04, 2010 1:06 pm

ce mi s-a parut mai ok :

emin3sq-ule tu vad ca o cauti cu lumanarea aprinsa , a dat criza-n tine si stai cu lumina stinsa
pentru unul de calibrul tau nu ma obosesc sa dau runda incinsa , din contra , o sa-ti dau runda destinsa

rapu' tau e dezacordat ca o coarda care suge pula sa cante la otv
daca mi-ai acceptat provocarea, nu esti provocator, doar ti-ai ales prost vocatia
si daca vrei sa bati bate-un copac, sau cine stie, provoaca vegetatia!

din categoria 'naspa' :

la cat esti de inteligent , o sa uiti sa si respiri intr-o buna zi
sa ne-ajute D-zeu , tu esti motivul pentru care au disparut dinozaurii .


eminescu, fara pareri de rau bag-acum runda a doua, frate
daca rimele de cacat ar fi interzise, ale tale-ar fi cenzurate - oarecum autodrop, inseamna ca rimele lui sarcastic sunt pline de coaie, nu o sa inteleg niciodata cum o sa fie interzisa vreo rima. am probleme serioase in intelegerea barului astuia Very Happy

un battle slab, fara baruri, metrica, tehnica, p'back. eu va recomand sa mai cititi academia inca o data si/sau battleuri vechi date de cei cu nume in domeniu. votul meu merge la sarcastig fiindca, a doua runda a sa, a fost o tentativa de raspuns.

Vot Sarcastic.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Mar Iul 06, 2010 10:21 pm

pe aici nu mai voteaza nimeni ?
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Joi Iul 08, 2010 12:05 pm

Sarcastic:

O atitudine ok inca din primul bar, dar ai futut rau de tot metrica. Ai incercat niste dume gen aia: "stii , in battle-ul asta o sa castig prin neprezentare , chiar daca vii". E prost data si e si fumata. Asa au fost ambele runde. Aia cu n-ai bani de nume n-am prins-o. O daduse L DOC parca, sau Aforic, la un battle cu J. Acolo mergea, nick-name J, o litera. Dar aici e complet aiurea. Nu cred ca ii contesti originalitatea numelui, pentru ca vorba aia "rade ciob de oala sparta". Runda doi a fost ok afara de sfarsit:: "a venit vara , cauta-ti tovarasi si du-te la marea ieseala / lasa battle-ul ca dumele tale fac cititorii sa caste de plictiseala" . Chiar am cascat.

O sa-ti iasa ok daca vrei sa inveti. Stai si gandeste-le mai mult. Plus de asta, fa ceva cu metrica aia, pur si simplu ma omoara.

Emin3sq:

Prima ta runda mi-a placut (in limitele tale). Poate faptul ca tot dai pe aici battle-uri te-a ajutat, nu prea mult, dar te-a ajutat. Chiar ai intors niste chestii si a fost peste prima runda a adversarului. Ai fost mai ordonat in ambele runde, ai tinut cont de metrica ceva mai mult decat adversarul. Totusi le mai aveti de gandit.

Nu e o mare diferenta intre voi, dar metrica lui Sarcastic, sau mai bine zis lipsa ei ma deranjeaza rau.

VOT emin3sq
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Joi Iul 08, 2010 10:54 pm

stiu , ma bate metrica Smile) ca ma grabesc sa expun prea multe idei si nu am loc Smile)
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Joi Iul 08, 2010 11:06 pm

Pai vezi? Nu trebuie sa te grabesti. Mai gandeste-le putin. Nu e nici o lauda sa dai o runda praf si sa spui: "ce fraateee, am dat-o in cinci minute, ce pula mea". Bafta Very Happy
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de cheiade13 Joi Iul 08, 2010 11:17 pm

nu-i asculta la faza cu metrica...astia se ghideaza dupa niste norme poetice vechi, din roma antica (vezi ovidiu, cel mai bun exemplu), ca asa s-a "impamantenit" la betalul pe net p-aici. argumentul suprem:n-ai metrica n-ai ritm, n-ai flow frate! probabil oamenii au ramas cu sechele de cand calculau media aritmetica la versuri in scoala. e o regula fara sens, absurda tinand cont de evolutia istorica a poeziei, modernism, samd. ca tot veni vorba...poezia se incorporeaza in curente, ea nu apare intr-o forma singulara...si la betal trebe sa fim putin deschisi la minte, nu ar strica sa lasam putin la o partea pseudorigorile astea lirice din generala.

Asa...sarcastic -foarte bine prima runda, cea mai buna zic eu din tot betalul eminemsqu-a dat constant in cele doua runde, binisor, cu toate astea nu a avut mai nimic special, sa rupa muia in doua

La sarcastic mi-a placut asa:
emin3sq-ule tu vad ca o cauti cu lumanarea aprinsa , a dat criza-n tine si stai cu lumina stinsa
pentru unul de calibrul tau nu ma obosesc sa dau runda incinsa , din contra , o sa-ti dau runda destinsa

rezi ca talentul tau e infricosator , de fapt , versul tau nu e doar stupid , e si obositor
esti mai prost decat emisiunea ProMotor , ca sa nu zica lumea ca esti aerian cu rap-ul , te dai aviator

ai dreptate coae , sunt dinozaur , sunt batran si trecut prin viata
am invatat sa recunosc prostii , deci stiu ca esti tu cand te am in fata

Eminemsqu:
in final, ti-o dau pe cea mai buna, altfel spus cea mai adanca
oricum nu te pricepi... a venit vara... da-ti logout si cauta-ti de munca :p

Si vezi ca ai o mica ciordeala acolo cu:"si cine ti-a zis ca le ai cu rap-u ori isi batea pula de tine, ori glumea"

Vot sarcastic

cheiade13
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 106
Reputatie : 126
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Dum Iul 11, 2010 12:31 am

haideti fratilor ... e 2-1 , mai votati si voi Neutral
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de netceeinho Dum Iul 11, 2010 6:59 pm

cheiade13 a scris:nu-i asculta la faza cu metrica...astia se ghideaza dupa niste norme poetice vechi, din roma antica (vezi ovidiu, cel mai bun exemplu), ca asa s-a "impamantenit" la betalul pe net p-aici. argumentul suprem:n-ai metrica n-ai ritm, n-ai flow frate! probabil oamenii au ramas cu sechele de cand calculau media aritmetica la versuri in scoala. e o regula fara sens, absurda tinand cont de evolutia istorica a poeziei, modernism, samd. ca tot veni vorba...poezia se incorporeaza in curente, ea nu apare intr-o forma singulara...si la betal trebe sa fim putin deschisi la minte, nu ar strica sa lasam putin la o partea pseudorigorile astea lirice din generala.

e o prostiuara, bre, ce atat de izmenit spui tu ici . si ma indoiesc de cunostintele tale, io cred ca ti se pare odernismu o asa isprava tocma pentru ca TU nu citeai decat programa scolara, dar sunt sanse sa gresesc . ce e lesne insa, e ca nu te impaci cu bex pe jurizat.. iar renuntand la prozodie, ritm, astea, dai mai mult / prea mult frau votului pe categorii abisale, pe ce simte fiecare . nu e foarte gresita asta, dar e mai misto sa ai un -plan- in plus la battle, nush, rime duble, multisilabice aliteratii sau na (!) nu poti castiga numa cu umor, idei, oricum-oricate, devine plictisitor . agio, ca e o problema de skill sa nu te poti incadra cat de cat intr-o metrica si nu musai intro deea cu versuri egale .
netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de cheiade13 Dum Iul 11, 2010 8:03 pm

gresesti din plin, nu uita ca astea-s doar pseudonime, altii suntem in viata reala Very Happy cu becks nu am nimic, incerc doar sa ofer si o alta perspectiva acestei indeletniciri ca vad ca lipseste pluralismul pe forumul asta. eu aduc argumente decente, nu ma izmenesc, discutam nu ne dam in cap in ferentari.

e importanta metrica dar...nu faci din asta principal criteriu de votare...unii dintre noi mai si gandim putin chestiile astea, daca e un vers ceva mai lung sotto nu e asa din cauza ca nu am gasit rima si topica pentru primul vers...metrica a devenit un fel de paravan pentru munca si calitate, regula a devenit: daca ai "rime legate" e clar frate...you totally win!!!. ceea ce, cateodata, e fals.

cheiade13
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 106
Reputatie : 126
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Dum Iul 11, 2010 9:07 pm

Cifre ce stil barbar ai Smile) Vii , vorbesti pe topicul battle-ului meu dar nu votezi ? Smile)
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de netceeinho Dum Iul 11, 2010 10:34 pm

nush, tu raspunzi doar partii "imediate" a ce-ti tastez, iar io am impresia ca-s mai subtil . sau am scris incoerent, prea-n concepte, dar nu pricep de unde vin fazele cu viata reala si ferentari . fie . o seara faina !

Promit s avotez maine .
netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de netceeinho Lun Iul 12, 2010 10:46 am

emin3sq-ule tu vad ca o cauti cu lumanarea aprinsa , a dat criza-n tine si stai cu lumina stinsa
pentru unul de calibrul tau nu ma obosesc sa dau runda incinsa , din contra , o sa-ti dau runda destinsa 2,5
nu ma bati cu toate ca sunt incepator , tu nici dac-ai fi pliculetul knorr , n-ai suna castigator
crezi ca talentul tau e infricosator , de fapt , versul tau nu e doar stupid , e si obositor 2,5
esti mai prost decat emisiunea ProMotor , ca sa nu zica lumea ca esti aerian cu rap-ul , te dai aviator
la cat esti de inteligent , o sa uiti sa si respiri intr-o buna zi 1,5
sa ne-ajute D-zeu , tu esti motivul pentru care au disparut dinozaurii ,
stii , in battle-ul asta o sa castig prin neprezentare , chiar daca vii 2

si-ncep asa, daca dinozaurii au murit din cauza mea, clar n-au murit cu totii
mai e unu care da battle cu mine, zice ca-i tare, dar inca-si uda chilotii 2
nu vreau sa fiu infricosator, te las pe tine sa sperii lumea,
si cine ti-a zis ca le ai cu rap-u ori isi batea pula de tine, ori glumea 2,5
destinde-te coaie, pe bune, nu mai fii asa-ncordat ca o pasare
rapu' tau e dezacordat ca o coarda care suge pula sa cante la otv 2,5
daca mi-ai acceptat provocarea, nu esti provocator, doar ti-ai ales prost vocatia
si daca vrei sa bati bate-un copac, sau cine stie, provoaca vegetatia! 3 "sau cine stie" Question puteai renunta la formula asta.

eminescu, fara pareri de rau bag-acum runda a doua, frate
daca rimele de cacat ar fi interzise, ale tale-ar fi cenzurate 2
ca la un curs de karate te-nvat sa dai cu capu'-n scanduri
dupa ce ti-ai spart capu' de trei ori tot nu ai stat pe ganduri... 2
patru! capete sparte si tot patru (dume de cacat) ai dat in prima runda
cand lirica mea-ti inunda capul, barcile tale... se cam scufunda 2
in final, ti-o dau pe cea mai buna, altfel spus cea mai adanca
oricum nu te pricepi... a venit vara... da-ti logout si cauta-ti de munca :p 2

ti-ai luat numele Eminescu sa te respecte lumea , si sa creada ca dai dume bune
tu de fapt ar trebui sa recunosti in pula mea ca nu aveai bani de nume 2
ai dreptate coae , sunt dinozaur , sunt batran si trecut prin viata
am invatat sa recunosc prostii , deci stiu ca esti tu cand te am in fata 1,5
iti dau dreptate , am facut karate , sunt un fel de Karate Kid
iti dau fum la orice , zici ca am NOS ca in Need for Speed 2
a venit vara , cauta-ti tovarasi si du-te la marea ieseala
lasa battle-ul ca dumele tale fac cititorii sa caste de plictiseala 2

v/eminesq .
netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Otto Dum Iul 18, 2010 11:39 pm

emin3sq-ule tu vad ca o cauti cu lumanarea aprinsa , a dat criza-n tine si stai cu lumina stinsa
pentru unul de calibrul tau nu ma obosesc sa dau runda incinsa , din contra , o sa-ti dau runda destinsa /3 -cea mai buna a lui
nu ma bati cu toate ca sunt incepator , tu nici dac-ai fi pliculetul knorr , n-ai suna castigator/1
crezi ca talentul tau e infricosator , de fapt , versul tau nu e doar stupid , e si obositor /1
esti mai prost decat emisiunea ProMotor , ca sa nu zica lumea ca esti aerian cu rap-ul , te dai aviator
la cat esti de inteligent , o sa uiti sa si respiri intr-o buna zi / 0-cuvinte si domenii de umplutura,fara cursivitate si agresivitate
sa ne-ajute D-zeu , tu esti motivul pentru care au disparut dinozaurii ,
stii , in battle-ul asta o sa castig prin neprezentare , chiar daca vii /2-nu stiu cat de mult au fost folosite,cu indulgenta

si-ncep asa, daca dinozaurii au murit din cauza mea, clar n-au murit cu totii
mai e unu care da battle cu mine, zice ca-i tare, dar inca-si uda chilotii /3
nu vreau sa fiu infricosator, te las pe tine sa sperii lumea,
si cine ti-a zis ca le ai cu rap-u ori isi batea pula de tine, ori glumea /2,5
destinde-te coaie, pe bune, nu mai fii asa-ncordat ca o pasare
rapu' tau e dezacordat ca o coarda care suge pula sa cante la otv/3
daca mi-ai acceptat provocarea, nu esti provocator, doar ti-ai ales prost vocatia
si daca vrei sa bati bate-un copac, sau cine stie, provoaca vegetatia! /3

eminescu, fara pareri de rau bag-acum runda a doua, frate
daca rimele de cacat ar fi interzise, ale tale-ar fi cenzurate /2,cenzurate pt prostie,OZN draga,explicatia e la inc randului
ca la un curs de karate te-nvat sa dai cu capu'-n scanduri
dupa ce ti-ai spart capu' de trei ori tot nu ai stat pe ganduri... /2,5
patru! capete sparte si tot patru (dume de cacat) ai dat in prima runda
cand lirica mea-ti inunda capul, barcile tale... se cam scufunda /3,5 de la zicala"ne dam in barci"care se scufunda(-n pula),daca nu,asta e,am votat
in final, ti-o dau pe cea mai buna, altfel spus cea mai adanca
oricum nu te pricepi... a venit vara... da-ti logout si cauta-ti de munca :p /2

ti-ai luat numele Eminescu sa te respecte lumea , si sa creada ca dai dume bune
tu de fapt ar trebui sa recunosti in pula mea ca nu aveai bani de nume /1,5
ai dreptate coae , sunt dinozaur , sunt batran si trecut prin viata
am invatat sa recunosc prostii , deci stiu ca esti tu cand te am in fata /1,5
iti dau dreptate , am facut karate , sunt un fel de Karate Kid
iti dau fum la orice , zici ca am NOS ca in Need for Speed /2
a venit vara , cauta-ti tovarasi si du-te la marea ieseala
lasa battle-ul ca dumele tale fac cititorii sa caste de plictiseala /2

v/emin3squ , sunt de acord ca metrica CONTEAZA

Otto
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 11
Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 35
Localizare : P.Iancului

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Iul 19, 2010 12:58 pm

Otto a scris:eminescu, fara pareri de rau bag-acum runda a doua, frate
daca rimele de cacat ar fi interzise, ale tale-ar fi cenzurate /2,cenzurate pt prostie,OZN draga,explicatia e la inc randului

Cum iti sta gandul la OZN.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MarianS Vin Iul 23, 2010 3:28 pm

dezatros betelu asta
intelegeti ca ce scrieti aici oglindeste, mai mult sau mai putin, personalitatea voastra.

vot eminescu, oricum slab slab slab
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs emin3sq - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum