Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Discutii - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Discutii - Pagina 2 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Discutii - Pagina 2 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Discutii - Pagina 2 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Discutii - Pagina 2 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Discutii - Pagina 2 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Discutii - Pagina 2 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Discutii - Pagina 2 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Discutii - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Discutii

+14
doctoru'
CreativeEgo
Sarcastic
Nihat
bones15
Kanji
Kujo
mc_eku
zEn
DopeRapper
Becks
Static
darthedd77
OZN
18 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Kanji Lun Dec 06, 2010 2:17 pm

kujo la battle-urile audio de pe site nu te obliga nimeni sa dai pe loc, daca ai versurile in fata nu cred ca mai e acceptabil sa ai scapari de versuri
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Kujo Lun Dec 06, 2010 4:01 pm

nici nu am zis altfel :Edit: eu ziceam de free , tu imi raspunzi cu foaia in fatza . ce vrei sa iti dezvolt mai mult? si legat de freestylu de pe ytube ,a fost doar un exemplu nu tre sa o iei personal , eu vroiam doar sa ma lamuresc cu ce zicea beks.


Ultima editare efectuata de catre Kujo in Lun Dec 06, 2010 5:37 pm, editata de 2 ori

Kujo
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 34
Reputatie : 45
Data de inscriere : 05/12/2010

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de bones15 Lun Dec 06, 2010 5:31 pm

profetu la taste:

"serios ai zis aceeasi chestie? te rog dezvolta, poate nu am prins eu ideea..."

out
bones15
bones15
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 28
Reputatie : 30
Data de inscriere : 20/06/2010
Localizare : Kronstadt

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de mc_eku Lun Dec 06, 2010 8:40 pm



mc_eku a scris:Dope are dreptate.
Poti sa ai scapari in versuri, da' sa mentii flow-ul si sa faci sa se auda cat mai bine, ca asta e ideea.



Cu asta nu mai sunt de acord. Daca ai versuri de cacat, poti sa te caci si pe el flow si calitate a sunetului!



Am zis daca ai SCAPARI in versuri, nu sa fie versurile de cacat, ca na, poate ca la freestyle dai cu o rima fortata sau faci vreo greseala mica, dar nu am zis ca daca ai flow poti sa ai versuri de proasta calitate.

Sper sa-ntelegi..
mc_eku
mc_eku
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 23
Reputatie : 29
Data de inscriere : 21/11/2010
Localizare : Constanta

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Becks Lun Dec 06, 2010 10:00 pm

Kujo a scris:
Becks a scris:
mc_eku a scris:Dope are dreptate.
Poti sa ai scapari in versuri, da' sa mentii flow-ul si sa faci sa se auda cat mai bine, ca asta e ideea.

Cu asta nu mai sunt de acord. Daca ai versuri de cacat, poti sa te caci si pe el flow si calitate a sunetului!


Sa inteleg din ce spui tu ca aia doi (din freestylurile postate in alt loc pe site ,unde sau cam incins lucrurile din ce am citit eu ) degeaba mentine-au un Flow ca la cate "scapari de versuri aveau" ,se "pot kka pe el de flow si calitatea a sunetului" "daca au versuri de kkt ?" ....sau baietii sunt exceptie? Wink

Omule, tu reusesti sa faci diferenta intre un ODD si un battle audio? Te rog frumos, intra pe iutub si cauta-l pe DOC la un ODD sa vezi cat de cacat e, apoi da drumul la "DOC zis Jim", ca sunt tot versuri gen battle. Dupa asta, reciteste ce ai scris!

Daca vreunul din cei doi pe care i-ai vazut tu acolo da la fel la battle audio nu o sa primeasca niciodata votul meu, dar iti garantez ca amandoi se vor pisa pe tine la audio atat la flow sau dictie cat si la versuri.

La un battle audio conteaza in primul rand flow-ul si dictia, dar daca vorbesti depre ghiocei in runda si adversarul nu are nick-ul "ghiocel", atunci sunt versuri de cacat si nu o sa primesti niciun vot indiferent ce dictie sau flow ai. E battle!!! Conteaza sa dai in adversar, nu sa faci piese de club!
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Kujo Lun Dec 06, 2010 11:08 pm

daca tu zici...asa o fi

PS:cred ca mai sunt altii aici pe forum care ca mine ,nu au facut comparatie cu L doc , care da nasol pe loc si bine de tot cand le are dinainte pregatite(cum spui tu mai sus ) ,dar care sau uitat la mc gen Julian si au comparat cu cei 2 care dau, treji sau nu...asta nu mai conteaza(de asta posturi cu "eu va fac" "is mai bun " etc) ,dupa cum zicea si Static intr-un post ..Si daca e treaz tot asa da ,doar ca e mai coerent si versurile mai bine structurate.

Kujo
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 34
Reputatie : 45
Data de inscriere : 05/12/2010

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Becks Lun Dec 06, 2010 11:36 pm

Dar nu s-au dat mari MCs oamenii, nici nu i-ai vazut la BODD. A fost o caterinca intr-un weekend. Vezi ca am mai postat un clip in care cantau o piesa de la Bambi, poate e mai ok ala pentru tine.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Kujo Lun Dec 06, 2010 11:42 pm

Becks a scris:Dar nu s-au dat mari MCs oamenii, nici nu i-ai vazut la BODD. A fost o caterinca intr-un weekend. Vezi ca am mai postat un clip in care cantau o piesa de la Bambi, poate e mai ok ala pentru tine.

tu ai ceva cu mine ce kkt vb asa ? da am vaz ca e la caterinca am vazut ca erau fumati si beti , nu inteleg ce iei tu asa foc. in fine.

Kujo
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 34
Reputatie : 45
Data de inscriere : 05/12/2010

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Nihat Lun Dec 06, 2010 11:43 pm

Gata baieti, stati chilleanu.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Static Lun Dec 06, 2010 11:44 pm

Aia era ceva, bataie de pula mai mult fata de noi. Stiu ca e penal. La battle, ca-i scris sau audio, ne intalnim in ring si discutam altfel Smile
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Sarcastic Mar Dec 07, 2010 1:15 am

Ba , toate ca toate , dar nu a zis nici dracu de Aforic sau Dragonu care dau si in betal si in freestyle si cu versuri in fata si cum vreti voi , ca niste zei . Si kujo ... nu vreau sa fiu nesimtit , dar pula mea , daca nu era Becks , nu exista friendhood , asa ca taci in pula mea din gura .
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Kujo Mar Dec 07, 2010 1:25 am

Nu o lua in nume de rau , ia-o in gura ! vezi-ti de treaba . daca nu era beks nu era forumul , ok . nu i-am scos ochii si nu am sa o fac pt ca el stie ce si cat a muncit sa faca si sa tina forumu sus. nu inteleg de unde atatea impresii pe tine sa te bagi asa in seama , esti cumva femeia lui si eu nu stiu ? veziti de taste si daca nu vb nimeni cu tine nu vorbi fara sa ridici mana. (asta e atitudinea de grup restrans si copii, mai aveti pretenti sa aduceti oameni ca forumu moare incet incet, da si cei ce vin le raspundeti numa in figuri . Pace

Kujo
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 34
Reputatie : 45
Data de inscriere : 05/12/2010

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Dec 07, 2010 10:39 am

Kujo a scris:Nu o lua in nume de rau , ia-o in gura ! vezi-ti de treaba . daca nu era beks nu era forumul , ok . nu i-am scos ochii si nu am sa o fac pt ca el stie ce si cat a muncit sa faca si sa tina forumu sus. nu inteleg de unde atatea impresii pe tine sa te bagi asa in seama , esti cumva femeia lui si eu nu stiu ? veziti de taste si daca nu vb nimeni cu tine nu vorbi fara sa ridici mana. (asta e atitudinea de grup restrans si copii, mai aveti pretenti sa aduceti oameni ca forumu moare incet incet, da si cei ce vin le raspundeti numa in figuri . Pace


I love you
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Dec 07, 2010 12:32 pm

1. niste baieti nu stie ce e aia freestyle si ce e aia odd
2. daca acesti bajeti vin pe forum cu atitudine de cacat si se mira ca nu mai sunt ca ei...meh, poate ne intelegeti
3. de 3 ani incoace toti puradeii se cred Dragonu...sa-mi sugeti pula
4. Text battle e diferit de audio battle care e diferit de odd battle. daca unii nu poa sa faca diferenta,sa nu se mai bage la nici un fel.
5. conteaza cum o dai la audio in egala masura cu versurile. exemplu...concupis avea versuri pizda,da o dadea ca pula. waspy avea un flow de te punea in cap,dar versuri facile de multe ori. No Mo' si Decret le aveau p-amandoo...si nu imi aduc aminte audio battle pierdut de la ei. Tzelegeti?
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Kujo Mar Dec 07, 2010 2:39 pm

da ma cum zpunetzi voi , nu are rost sa ma cert ca oricum nu ajung nicaieri , de la o simpla lamurire sa ajuns la certuri ( ca si in alte posturi pe site ) sti ce ? din 10 useri 6 sunt moderatori ,cum sa ma cert eu cu lumea ? tre sa fiu cam prost .in toate posturile am zis gata cum credeti voi si mereu se mai gaseste cate unu sa continue cearta cu argumente care cum crede el ca sunt mai solide,nici sa injur nu mai are rost voi astea grei dati dovada de multa cultura oricum...si ca sfarsit ca oricum nu o sa mai scriu nimik sa provoace certa,nu imi zi tu mie de No mo,waspi si decret ca la ani tai mergeai in picioare ..pe sub masa cand eu mergeam la concerte .

Kujo
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 34
Reputatie : 45
Data de inscriere : 05/12/2010

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Dec 07, 2010 2:42 pm

sambapula, de unde apar astia ma? Laughing
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Dec 07, 2010 2:52 pm

Kujo, ai grija, cifra din numele lu' Darth e varsta, marimea bicepsului, numarul de sutien si dioptriile. Te face. Very Happy
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Dec 07, 2010 3:12 pm

si lungimea pulii .....in inch!!!
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Kujo Mar Dec 07, 2010 3:25 pm

aha ,vai foarte tare ..imediat o sa te idolatrizez.

Kujo
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 34
Reputatie : 45
Data de inscriere : 05/12/2010

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Dec 07, 2010 3:30 pm

Kujo, esti cam artagos. Take it down a notch. Parerea mea. Asta-i forum de pacifisti. Dupa ce ne-njuram in rime toata ziua, seara ne luam de maini si cantam Kumbaya.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Becks Mar Dec 07, 2010 3:41 pm

Kujo, nu te supara, dar incepi sa o arzi aiurea, ca un chibrit la polul sud...
Edd are 24 de ani, la fel am si eu... si culmea, la fel are si Decret, cel de care zicea in postul lui. Nu trebuie sa fii in clubul select al celor de peste 30 de ani ca sa-i cunosti pe cei mentionati de edd.

La modul in care pui problema si la felul in care discuti, daca ai mai mult de 18 ani, atunci e nasol fratele meu.

Eu nu pot sa-ti spun decat: "Bine ai venit pe forum, insa inainte sa incepi sa te contrazici cu userii, demonstreaza ca poti sa te ridici cel putin la nivelul unora."
Nu uita ca acesta e un forum de battle-uri, asa cum ii spune si numele de altfel, asa ca dupa ce dai 2-3 battle-uri sa vedem ce poti atunci nu o sa mai comenteze nimeni in fata ta... respectul se castiga. Aici nu o sa te respecte nimeni doar pentru ca esti nou venit. Fiind un forum pe care lumea o arde la battle-uri, oamenii tind sa fie mai recalcitranti. Ignora aspectul asta, ca nu cred eu ca tu esti trimisul lui Dumnezeu pe forum ca sa schimbe caracterul celor de aici.

Nu ti se pare ciudat ca noi intre noi nu ne prea certam? Din 10 useri sunt 6 moderatori? Bun, care e problema? Prefer sa am pe forum 6 care s-o arda inteligent decat 100 de mancatori ca pe Hades.

Forumul nu e facut si nu a fost gandit sa fie cel mai pizdos si nici cel mai mare, ci e un forum gratuit facut de mine si cu inca 2 prieteni care momentan nu mai au asa mult timp pentru rep. Sunt atatea forumuri de rep, nu trebuie sa te plafonezi aici daca nu iti place.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de zEn Mar Dec 07, 2010 4:01 pm

up!Razz
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Dec 07, 2010 6:55 pm

CreativeEgo a scris:Kujo, esti cam artagos. Take it down a notch. Parerea mea. Asta-i forum de pacifisti. Dupa ce ne-njuram in rime toata ziua, seara ne luam de maini si cantam Kumbaya.


Laughing Laughing ca skit'ul lui bizzare ?? Laughing de pe d12 world? sau cum se numea albumul Laughing Laughing
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de mc_eku Mar Dec 07, 2010 7:16 pm

Nu o lua in nume de rau , ia-o in gura ! vezi-ti de treaba . daca nu era beks nu era forumul , ok . nu i-am scos ochii si nu am sa o fac pt ca el stie ce si cat a muncit sa faca si sa tina forumu sus. nu inteleg de unde atatea impresii pe tine sa te bagi asa in seama , esti cumva femeia lui si eu nu stiu ? veziti de taste si daca nu vb nimeni cu tine nu vorbi fara sa ridici mana. (asta e atitudinea de grup restrans si copii, mai aveti pretenti sa aduceti oameni ca forumu moare incet incet, da si cei ce vin le raspundeti numa in figuri . Pace



Frate, Kujo, cum s-a mai spus, fara Becks n-ar mai fi fost forumu' asta, asa ca chill, ca-si permite sa zica ce-a zis, poate n-a inteles el sau n-ai inteles tu, da' las-o asa daca mai vrei sa ramai pe forum.
Daca tot va certati, faceti-o in rime, text sau audio ...

Si Darthedd, frate, sper ca nu te-ai referit la mine, eu n-am atitudine de cacat si nu ma mir ca nu mai sunt ca mine, cred ca sunt cel mai nou de pe forum si e si normal sa n-am experienta .. N-am zis ca as fi bun sau asa ceva, nu vreau sa se inteleaga alt lucru, din doua versuri si tu si Becks sau altcineva m-ar pune jos...
In fine.. Pace!
mc_eku
mc_eku
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 23
Reputatie : 29
Data de inscriere : 21/11/2010
Localizare : Constanta

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Kujo Mar Dec 07, 2010 7:18 pm

bine ma .

Kujo
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 34
Reputatie : 45
Data de inscriere : 05/12/2010

Sus In jos

Discutii - Pagina 2 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum