Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

+3
xtr3mu
darthedd77
OZN
7 participanți

In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Feb 14, 2011 7:16 pm

Sistem XyyX. 8 Versuri pe runda, timp de raspuns: 2 zile!





A gresit Ivan si s-a transformat in XyXy.


Ultima editare efectuata de catre OZN in Mar Feb 22, 2011 2:02 pm, editata de 2 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Mier Feb 16, 2011 3:56 pm

intru-n voi fara chef sa va stric petrecerea, va pish tortul si va sparg baloanele
si ca tot suntem la concurs, va dau multiple capace pana va sparg timpanele
"Noi Livram" doar punchri tari peste bot, rapid si peste tot, gen UPS sau FedEx
voi cica-ati fi cea mai sigura echipa, asa ca o sa va tragem in pula ca pe durex
voi filma cand va stric firma si va daram colectia de CDuri ca va dau peste nas
eo-s stiut ca NC de temut,voi de recunoscut doar pentru sex oral, ca Ras kass
da-va-n kilu meu,ca va rup cu 2 palme ca 2 grame,anagrame gen,va luam fata in lupa
edd cu ivan au o facut super trupa si va dau super bucati de mancati doar supa dupa
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Feb 16, 2011 5:45 pm

X rupe trupe, s'a pus sa le dezbine!X-tr3mu parca'i anti-blestemu asa da de bine!
Edd,am inteles de ce te crezi greu... ca vorbind de battle pe tine chiar nu te tzine!
Ca niste bucatari tari dar limitati va facem doar felu'...intai ca desert din pula(pe mui)!
Kile,grame?Sa i'o spui lui...n'ai cui!Da' nu'i bai ca'ti iei suturi in coaie s'o dai high-hui!
Noi echipa sigura?Nu "cica" ci cel putin!Ne cicaliti c'ati avea talent,clar cel mai putin!
Normal ca suntem recunoscuti pt sex oral cand va dam sub limbi intr'un mod sublim!
Edd,runda mea completa iti va lasa franturi,te bag in wc cu ganduri clare de torturi
si'ti aplic acelasi tratament ca tortului nostru: uite'asa fac eu pe prostu' in cateva randuri!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ivan Joi Feb 17, 2011 12:54 am

e battle pe echipe, Ivan e linistit, relaxare totala, il am pe omu' edd si nu-i din edd&eddy
o echipa in care e OZN e sotto tinta usoara, taiem in carne vie desi n-avem gheare ca freddy
o dau fix la caterinca, nu mi place sa o ard complex, dume transmitem duplex, ce sa mai vrei?
xtr3mu cand imi vede runda ramane perplex si-l pune OZN pe cruce in forma de X, ca si Andrei
am aranjat deja rascoala, v-am speriat, treaba-i nasoala, OZN e ud tot s-a pregatit pentru parjoala
da, da, edd e in echipa cu Ivan ala care-si rimeaza pula in toti si l-a batut asta vara.
si n-am stat sa ma chinui, sa ma complic, sa fac vro duma grea, reply-uri bomba... nu-s genist
desi le-am dat sa sara, sa tina minte rima mea dupa 8 ore de scoala si inca 2 la dentist
Ivan
Ivan
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 26
Reputatie : 37
Data de inscriere : 23/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

https://www.facebook.com/ivan.dragos.andrei

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Feb 17, 2011 12:41 pm

OZN si xtr3mu cu lirica voodoo, ca sunt la 4 ace, DarthEdd, tu stai in canal? ca zici doar de capace,
Cand eu-ti bat toba-n timpan si-mi place, o sugi cu ora, sa demonstrezi ca la sex oral esti dibace.
Eu si X victorii pe linie, cand voi doi – 0, sunt Lev Tolstoi, si asta-i moartea lu’ Ivan.. Ilici,
Nici n-ai venit bine la razboi, si ai fugit la dentist ca ti-am luat "mintea" la pula cu lirici critici.
Ca-ti bag tarus in inima, de Sfantu Andrei fiindca spui doar vorbe-n vant, OZN e pericol de moarte,
Ca-i rupe picioarele lu’ Eduardo cand i le prinde pe pamant, nu practic karate da-s maestru-n arte,
Pus pe fapte, cand astia 2 sunt complexati, de noi taxati ca dupa 2 grame ii lasam cu dintii sparti,
Ei – trupa de carnati afumati, ii tocam cu Noroc de parca-i reclama la bere in ziua de 13 – marti!
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Feb 17, 2011 3:17 pm

Edd: amuzant şi relaxat. Cam prea old school. Aia cu durex e vecheee. Ultimul bar e ţâţă. Nota 8.
xt3mu: tehnic, complex. Răspuns previzibil la barul cu Rass Kas, ultimul bar e insipid. Nota 7.
Ivan: bine , bine, da punchu? Aşa rimează frumos. Dar atacu-i lipsă. Plus că din penultimul bar se înţelege că te lauzi că l-ai bătut pe darth, nu? Cu cine te cerţi? Nota 6.
OZN: Omu ăsta nu mai e complex, e complicat de-a dreptul. Şi nu e compliment. Smile Cele mai bune dume sunt în primele 3 rânduri, ascunse prin peisaj. Cred că tre să mai filtrezi un pic rimele înainte să le postezi, că provoci dureri de cap. Plus că am văzut versuri mult mai bune de la tine. Nota 6.

Se pare că părerea iniţială era corectă.
Vot darth si ivan.
Păcat că au ieşit concurenţi buni în prima rundă.

La cererea concurenţilor, pe text:

Edd
intru-n voi fara chef sa va stric petrecerea, va pish tortul si va sparg baloanele
si ca tot suntem la concurs, va dau multiple capace pana va sparg timpanele - 3 pt. agresivo-amuzant, fără prea mult punch.
"Noi Livram" doar punchri tari peste bot, rapid si peste tot, gen UPS sau FedEx
voi cica-ati fi cea mai sigura echipa, asa ca o sa va tragem in pula ca pe durex - 3 pt. Un pic de spin pe-un panci vechi. Nu de ajuns să-l facă bombă.
voi filma cand va stric firma si va daram colectia de CDuri ca va dau peste nas
eo-s stiut ca NC de temut,voi de recunoscut doar pentru sex oral, ca Ras kass - 3 pt. Ceva jocuri de cuvinte, la fel, prea puţin percutant.
da-va-n kilu meu,ca va rup cu 2 palme ca 2 grame,anagrame gen,va luam fata in lupa
edd cu ivan au o facut super trupa si va dau super bucati de mancati doar supa dupa - 5 pt. Versul doi e uber-pizda.

xtr3mu
X rupe trupe, s'a pus sa le dezbine!X-tr3mu parca'i anti-blestemu asa da de bine!
Edd,am inteles de ce te crezi greu... ca vorbind de battle pe tine chiar nu te tzine! - 3 pt. Versul doi can go both ways. Se poate interpreta că-i aşa greu că rupe battle-ul... Nu ştiu, e dubios.
Ca niste bucatari tari dar limitati va facem doar felu'...intai ca desert din pula(pe mui)!
Kile,grame?Sa i'o spui lui...n'ai cui!Da' nu'i bai ca'ti iei suturi in coaie s'o dai high-hui! - 3 pt. Ok, dar e cu nuanţă de autodrop. Puteai să zici altceva în loc de limitaţi.
Noi echipa sigura?Nu "cica" ci cel putin!Ne cicaliti c'ati avea talent,clar cel mai putin!
Normal ca suntem recunoscuti pt sex oral cand va dam sub limbi intr'un mod sublim! - 3 pt. Ieftin reply.
Edd,runda mea completa iti va lasa franturi,te bag in wc cu ganduri clare de torturi
si'ti aplic acelasi tratament ca tortului nostru: uite'asa fac eu pe prostu' in cateva randuri! - 2 pt. Ăsta-i chiar naşpa. Mai ales că-i ultimul bar. Nici măcar nu rimează...

Ivan
e battle pe echipe, Ivan e linistit, relaxare totala, il am pe omu' edd si nu-i din edd&eddy
o echipa in care e OZN e sotto tinta usoara, taiem in carne vie desi n-avem gheare ca freddy - 3 pt. Aşa şi-aşa. Nici punch, nici dezastru.
o dau fix la caterinca, nu mi place sa o ard complex, dume transmitem duplex, ce sa mai vrei?
xtr3mu cand imi vede runda ramane perplex si-l pune OZN pe cruce in forma de X, ca si Andrei - 3 pt. La fel ca mai sus.
am aranjat deja rascoala, v-am speriat, treaba-i nasoala, OZN e ud tot s-a pregatit pentru parjoala
da, da, edd e in echipa cu Ivan ala care-si rimeaza pula in toti si l-a batut asta vara. - 3 pt. Ai grijă la punctuaţie, se pierde sensul.
si n-am stat sa ma chinui, sa ma complic, sa fac vro duma grea, reply-uri bomba... nu-s genist
desi le-am dat sa sara, sa tina minte rima mea dupa 8 ore de scoala si inca 2 la dentist - 3 pt. Same old shit. Rundă pe linie, nimic mai mult decât decent, cu tendinţe spre banal.

OZN
OZN si xtr3mu cu lirica voodoo, ca sunt la 4 ace, DarthEdd, tu stai in canal? ca zici doar de capace,
Cand eu-ti bat toba-n timpan si-mi place, o sugi cu ora, sa demonstrezi ca la sex oral esti dibace. - 3 pt. Aglomerat, am reţinut doar lirica voodoo. În rest, atacuri banale.
Eu si X victorii pe linie, cand voi doi – 0, sunt Lev Tolstoi, si asta-i moartea lu’ Ivan.. Ilici,
Nici n-ai venit bine la razboi, si ai fugit la dentist ca ti-am luat "mintea" la pula cu lirici critici. - 3 pt. Se reţine partea cu X şi 0, restu-i balast.
Ca-ti bag tarus in inima, de Sfantu Andrei fiindca spui doar vorbe-n vant, OZN e pericol de moarte,
Ca-i rupe picioarele lu’ Eduardo cand i le prinde pe pamant, nu practic karate da-s maestru-n arte, - 3 pt. Ok, sună bine, dar punch nu e, doar laudă de sine.
Pus pe fapte, cand astia 2 sunt complexati, de noi taxati ca dupa 2 grame ii lasam cu dintii sparti,
Ei – trupa de carnati afumati, ii tocam cu Noroc de parca-i reclama la bere in ziua de 13 – marti! - 3 pt. Aaaa... ok. Nici nu ştiu ce să zic aici. Nu e naşpa, nu e nici prea bine.

Ok. Se vede cu ochiul liber c-a ieşit la fel.
(Şi-acu să dau explicaţii, special pentru maestrul OZN:
Cred că ai impresia că nu se apreciază îndeajuns cultura generală la votare. My 2 cents: nici nu trebuie. De ce e runda ta la fel ca a lui Ivan: rimează decent, sună bine, e battle, adică are nişte atacuri pe-acolo, dar nu e excepţională pentru că nu prea are punchuri. Un punch ideal combină jocurile de cuvinte şi tehnica, cu umorul şi agresivitatea. Can't have one without the other. În plus, aglomerezi foarte mult ideile. Lasă-le şi -ne loc să respire/respirăm.)
Edd a câştigat battle-ul cu ultimul bar. extr3mu n-a scos nimic tura asta. Ivan şi OZN s-au menţinut pe linie, perfect orizontal.

Îmi menţin părerea: Vot Edd şi Ivan


Ultima editare efectuata de catre CreativeEgo in Vin Feb 18, 2011 9:56 am, editata de 1 ori
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ivan Joi Feb 17, 2011 7:54 pm

la penultimul bar am uitat sa pun ghilimele ``da, da, edd e in echipa cu Ivan ala care-si rimeaza pula in toti si l-a batut asta vara`` gen OZN isi spunea asta.
imi pare rau pentru neplacerile provocate de runda mea data cand nu trebuia. mi-am luat panica de la ultimul battle la care am pierdut prin No show si m-am grabit ca sa nu repet greseala. Se pare ca in ultima vreme cand accesez acest site calc mai stramb decat calcam la inceput, cand m-am inscris. Oricum va multumesc pentru intelegere I love you


Ultima editare efectuata de catre Ivan in Lun Feb 21, 2011 12:19 am, editata de 1 ori
Ivan
Ivan
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 26
Reputatie : 37
Data de inscriere : 23/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

https://www.facebook.com/ivan.dragos.andrei

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Sam Feb 19, 2011 11:41 am

Interesant battle...doua echipe foarte bune, o sa votez pe text pentru ca altfel nu-mi dau seama cine a castigat. Voi puncta la sange ca sa fac departajarea. Oricum, felicitari de pe acum, o sa-mi para rau de cine iese...

Edd: 15

intru-n voi fara chef sa va stric petrecerea, va pish tortul si va sparg baloanele
si ca tot suntem la concurs, va dau multiple capace pana va sparg timpanele - 3 inceput bunicel, primul vers e bine legat, al doilea e mai slab, plus ca are un joc de cuvinte slabut
"Noi Livram" doar punchri tari peste bot, rapid si peste tot, gen UPS sau FedEx
voi cica-ati fi cea mai sigura echipa, asa ca o sa va tragem in pula ca pe durex - 4 foarte bun barul, ambele versuri tari, umor puternic
voi filma cand va stric firma si va daram colectia de CDuri ca va dau peste nas
eo-s stiut ca NC de temut,voi de recunoscut doar pentru sex oral, ca Ras kass - 4 primul mai mergea lucrat, sfarsitul e ok...iar versul 2 mi se pare foarte smecher, nu-s fan Ras Kass dar e tare jocul de cuvinte
da-va-n kilu meu,ca va rup cu 2 palme ca 2 grame,anagrame gen,va luam fata in lupa
edd cu ivan au o facut super trupa si va dau super bucati de mancati doar supa dupa - 4 in opinia mea, mergea un final mai dur dar oricum este un bar complex si reusit

xtr3mu: 14

X rupe trupe, s'a pus sa le dezbine!X-tr3mu parca'i anti-blestemu asa da de bine!
Edd,am inteles de ce te crezi greu... ca vorbind de battle pe tine chiar nu te tzine! - 4 inceput in forta, e fortata un pic ideea de pe primul vers dar e ok
Ca niste bucatari tari dar limitati va facem doar felu'...intai ca desert din pula(pe mui)!
Kile,grame?Sa i'o spui lui...n'ai cui!Da' nu'i bai ca'ti iei suturi in coaie s'o dai high-hui! - 3 merge dar nimic iesit din comun
Noi echipa sigura?Nu "cica" ci cel putin!Ne cicaliti c'ati avea talent,clar cel mai putin!
Normal ca suntem recunoscuti pt sex oral cand va dam sub limbi intr'un mod sublim! - 4 tehnica buna, punchback ok
Edd,runda mea completa iti va lasa franturi,te bag in wc cu ganduri clare de torturi
si'ti aplic acelasi tratament ca tortului nostru: uite'asa fac eu pe prostu' in cateva randuri! - 3 nu mi se pare un final foarte reusit, e ok dar ii lipseste ceva

Ivan: 12

e battle pe echipe, Ivan e linistit, relaxare totala, il am pe omu' edd si nu-i din edd&eddy
o echipa in care e OZN e sotto tinta usoara, taiem in carne vie desi n-avem gheare ca freddy - 3 hmm...primul vers e practic irosit, al doilea pregateste prea mult un punch mediocru
o dau fix la caterinca, nu mi place sa o ard complex, dume transmitem duplex, ce sa mai vrei?
xtr3mu cand imi vede runda ramane perplex si-l pune OZN pe cruce in forma de X, ca si Andrei - 3 de ce l-ar pune pe cruce? Hai sa zicem, suna bine si punch-ul care incheie barul e bunicel
am aranjat deja rascoala, v-am speriat, treaba-i nasoala, OZN e ud tot s-a pregatit pentru parjoala
da, da, edd e in echipa cu Ivan ala care-si rimeaza pula in toti si l-a batut asta vara. - 3 prea multe pregatiri, ceva interne dar cred ca versul 2 era ok ca pregatitor, nicidecum ca si punch decisiv
si n-am stat sa ma chinui, sa ma complic, sa fac vro duma grea, reply-uri bomba... nu-s genist
desi le-am dat sa sara, sa tina minte rima mea dupa 8 ore de scoala si inca 2 la dentist - 3 nu ma incanta jocul de cuvinte din primul vers iar sfarsitul lasa de dorit

OZN: 13

OZN si xtr3mu cu lirica voodoo, ca sunt la 4 ace, DarthEdd, tu stai in canal? ca zici doar de capace,
Cand eu-ti bat toba-n timpan si-mi place, o sugi cu ora, sa demonstrezi ca la sex oral esti dibace. - 4 inceput bun, are de toate
Eu si X victorii pe linie, cand voi doi – 0, sunt Lev Tolstoi, si asta-i moartea lu’ Ivan.. Ilici,
Nici n-ai venit bine la razboi, si ai fugit la dentist ca ti-am luat "mintea" la pula cu lirici critici. - 3 interesanta incercarea cu Tolstoi dar nu foarte reusita
Ca-ti bag tarus in inima, de Sfantu Andrei fiindca spui doar vorbe-n vant, OZN e pericol de moarte,
Ca-i rupe picioarele lu’ Eduardo cand i le prinde pe pamant, nu practic karate da-s maestru-n arte, - 3 bla-bla-bla, suna bine, arata bine dar nu loveste
Pus pe fapte, cand astia 2 sunt complexati, de noi taxati ca dupa 2 grame ii lasam cu dintii sparti,
Ei – trupa de carnati afumati, ii tocam cu Noroc de parca-i reclama la bere in ziua de 13 – marti! - 3 poate sunt eu obsedat de cum ar trebui sa sune un final dar cred ca puteai sa faci mai mult aici

Si e egalitate: 27 la 27. E greu de ales, au fost 2 echipe foarte echilibrate...e evident ca Edd a avut cea mai buna runda din battle si a tras echipa in sus...avand in vedere ca dupa parerea mea, Ivan a fost un pic sub asteptari in sensul ca ma asteptam sa rupa. N-a fost sa fie. Pe partea cealalta m-au cam dezamagit baietii...xtr3mu a dat normal, cum da de obicei, ma asteptam sa rupa un pic ritmul...i-a iesit o runda buna dar tehnica il cam impotmoleste. OZN a dat sub ce da de obicei, ma asteptam la mai mult. Mi s-a parut o runda data in graba care mai mergea lucrata.
Ca si impresie totala, xtr3mu si OZN au fost mai echilibrati, pe filme apropiate, tehnici si experimentati. Edd si Ivan n-au avut chimia unei echipe, Ivan a avut prea multe idei la prea putine punch-uri.

Fiind battle pe echipe, o sa dau votul meu ca si cum ar fi fost doar 2 combatanti. Asa ca spun vot xtr3mu & OZN pentru constanta. Felicitari tuturor, un battle frumos si placut de citit. Succes in continuare.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Mar Feb 22, 2011 12:51 pm

Votul meu merge la OZN si xtr3mu.
La prima vedere/citire battle-ul pare foarte echilibrat si mi-a fost greu sa ma decid cui sa dau votul. Dat fiind faptul ca e asa strans, am cautat detalii care sa faca diferenta.

Aparent, xtr3mu si edd au dat la alt nivel fata de OZN si Ivan. Eu i-am mai spus lui OZN, complexitatea nu consta in cate lucruri reusesti sa spui intr-un bar, ci in cat de bine reusesti sa le spui.
Decat un bar cu 5 idei semireusite sau nereusite, mai bine unul cu o idee sau doua, dar care sa rupa mui.

Dintre cei 4 de aici, fara nicio ezitare spun ca edd are de departe cel mai frumos stil, caterincos si amuzant. xtr3mu e pe alt film, mai complex, poate nu la fel de placut ca stilul lui edd, dar cu siguranta puncteaza bine de tot.
Spre deosebire de OZN care iti solicita creierul degeaba, Ivan nu il solicita deloc. A fost o runda la acelasi nivel cu runda lui OZN, dar din alte puncte de vedere. A lui Ivan a fost o runda facila, o runda care nu a adus nimic nou, amuzant sau complex.

Diferenta cred eu ca a fost facuta de bar-ul pe care toti l-ati considerat cel mai bun, numai ca eu il consider cel mai slab:
"da-va-n kilu meu,ca va rup cu 2 palme ca 2 grame,anagrame gen,va luam fata in lupa
edd cu ivan au o facut super trupa si va dau super bucati de mancati doar supa dupa"
...
pentru ca unul din bar-urile care a rupt mui pe HHK a fost al TRX-ului, si anume al lui Magnific, si suna cam asa:
"Ma supar dupa ce vad ca te dai Supa Dupa cu texte de Super Trouper
Vrei ca TRX o super trupa da’ la cat esti de varza te bag in supa dupa
Esti mare doar dupa lupa..."

Daca e sa pun bar-urile astea doua in balanta, cel al lui edd ar fi proiectat la vreo 8 mile de greutatea bar-ului lui MQ, desi sunt asemanatoare.
Mereu in battle-uri am sustinut si o sa sustin chestiile noi... o sa sustin bar-urile alea pe care nu le-am mai vazut niciodata si care te fac sa te intrebi: "cum pizda ma-sii nu m-am gandit eu primul la asa ceva?!?!?!"
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mar Feb 22, 2011 2:02 pm

Battle incheiat, castigatori xtr3mu si OZN cu 2-1.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Feb 22, 2011 2:56 pm

Bv echipa fantastica. Bafta mai departe.

IAOD, Becks, tre' sa vezi si ideea,nu doar formularea. E mai grav cand formulezi altfe o idee preluata,decat sa formulezi asemanator o alta idee. Doar ca idee, pe hhk am citit un singur battle care era in engleza.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Darthedd77 si Ivan vs. xtr3mu si OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum