Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

+4
Mo'
Swift
scar
OZN
8 participanți

In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Feb 14, 2011 7:17 pm

Sistem XyyX. 8 Versuri pe runda, timp de raspuns: 2 zile!


Ultima editare efectuata de catre OZN in Lun Feb 28, 2011 3:27 pm, editata de 1 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scar Mar Feb 15, 2011 11:19 pm

Impreuna va intelegeti bine precum reactia apei cu metalele alcaline.
Taiosi adversari, o tundeti bine, gunoaie destepte ce se cara...pe sine.
Javra asta de Mo-Totto vroia sa-l trateze doctorul vrajitor din Oz.
Dar a ajuns la Oprah-n poala daltonistul caci vede verde-n loc de roz.
Swift, fara dume cu clante si usi echipa ta e-n prag de dizolvare
Caci Pacala-i roman cu scaun la cap, va rupe voua usa in spinare!
Fiind un profet, stiu ca runda voastra va fi ca o zi neagra de post:
Caci desi umpleti o intreaga coala alba o serviti SEC si PROST!!!

Cand sunteti gata, coaielor!

Basketball
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Swift Mier Feb 16, 2011 6:56 pm

Provoc reactii chimice in lant si le tai gazele ca Putin
Gazelor ati uitat ca dau voturi deci nu treceti de primu scrutin,
Si pot sa scriu orice cacat dar nu vreau sa le fac reclama
Ca eu nu trag semnale de alarma trag in voi c-o arma,
Swift dibace c-o lama tehnic ca un inginer iti face figura
Zdrente cand iti taie mandibula si ti-o pune in brate...tine-ti gura!
Pa cal .....a!Swift exclama in timp ce Mo ii dadea bice
Se lasa ca-n vestul salbatic S si M in picioare restu plini de alice.
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Mo' Vin Feb 18, 2011 2:19 pm

Ai intortochiat cuvinte, ti-a iesit o rima, te vrei maestru-n lirica
Rima mea - reactie-n lant, e chimica, te lasa mut, maestru-n mimica
Pacala si Tandala vor sa joace, dar n-au loc pe scena, cu capu gol - nud
Noi - Doi maestri, reprezentatia noastra imaculata, demna de Hollywood
Silentios, nu ca un ninja ca un G in lasagnia, ca Hitman, eu sunt killer-u
Vrei sa-l faci pe Mo, cai fumat si te-ai trezit in Narnia, contacteaza-ti dealer-u
Si nu inteleg de ce e Pacala roman cu scaunu la cap, ba stiu defapt
Sigur i s-a urcat scaunu la cap, ca ati fumat din acelasi cacat.
Mo'
Mo'
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 440
Reputatie : 571
Data de inscriere : 23/05/2010
Varsta : 31
Localizare : i

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de PACALA Dum Feb 20, 2011 10:56 pm

Provocati reactii chimice, numai basini pe capul vostru.
Mari vedete, Mo si Foca, robotei ce nu-si au rostu.
Silentios ca telefonu, nu te faci auzit de nimeni,
Agramat si analfabet. "cai" sa pierzi, fi sigur fine.
In vestul vostru salbatic era probabil lipsa de metale
Ca-n 8 versuri, din 8 cartuse ale voastre toate-au fost goale
Mo si Swift-s ca apa de ploaie adica raman mereu in urma
Scar si Pacala, macelari, voi doar primele vite extrase din turma.
PACALA
PACALA
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 18
Reputatie : 34
Data de inscriere : 19/05/2010
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mier Feb 23, 2011 9:41 am

scar: Am citit runda o data, de doua ori, de trei ori...nu am gasit nimic deosebit. Ai un punch pe fiecare vers dar slabute toate. Singurul bar care mi-a placut a fost asta:

Swift, fara dume cu clante si usi echipa ta e-n prag de dizolvare
Caci Pacala-i roman cu scaun la cap, va rupe voua usa in spinare!

Swift: Primul bar e bunicel, are si pback si atitudine buna. Al doilea mi se pare mult prea facil, suna bine dar putea iesi mai bine. Pe barul trei imi place mult duma cu mandibula desi parca am mai vazut pe undeva ceva asemanator...nu-mi vine acum asa ca o sa-l consider cel mai bun punch de pana acum. Sfarsitul e sec.

eMCeeMo: Runda ok, mi-a placut cum s-au legat primele 2 versuri si mie unul mi s-a parut smechera faza cu "Silentios, nu ca un ninja ca un G in lasagnia". In rest, mai nimic...avea potential partea cu Narnia dar nu s-a mai intamplat nimic acolo.

PACALA: Imi place inceputul, daca Mo era in echipa cu Luptacu era punch-ul perfect. Mi-a placut si bar-ul asta:

In vestul vostru salbatic era probabil lipsa de metale
Ca-n 8 versuri, din 8 cartuse ale voastre toate-au fost goale

Sfarsitul a fost bun, probabil cel mai bun din cele 4 runde.

Mi s-a parut un battle foarte echilibrat, toti au dat ok, nimeni n-a dat slab dar din pacate nici stralucit. Scar a avut o runda insipida, Swift a dat o runda buna dar prea facila, Mo a dat mai bine decat ma asteptam dar n-a lucrat destul ideile iar PACALA a fost o combinatie intre cei 3. Cam greu de ales dar trebuie, asa ca...

Vot Swift si eMCeeMo!

Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scar Mier Feb 23, 2011 1:17 pm

Da, ce sa zic? Dumele cu Tandala si Pacala nu-s insipide si neinspirate, nu? Lauda de sine a lu' Mo bate lipsa lui de punchuri.
Stiu ca am dat runda mea slabuta, dar tineti cont de faptul ca astia nu au intors mai nici un punch. Vreau si eu un vot ca lumea pe text, sa se tina cont de toate elementele.
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mier Feb 23, 2011 2:53 pm

Eu chiar mi-am facut timp sa votez la TOATE battle-urile de pana acum, nu scria nicaieri ca se cere argumentare pe text dar unde am simtit nevoia, am facut. Aici nu simt nevoia dar esti liber sa-mi anulezi votul si sa astepti sa voteze Ego sau Bex pe text. Spor.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scar Mier Feb 23, 2011 8:18 pm

Deci la Pacala ti-a placut inceputul, sfarsitul si inca un bar. Deci 6/8 versuri au fost bune. La mine nu ti-a placut decat un bar. Deci 8 versuri care le-ai apreciat.
La Mo ai 3 versuri din 8. La Swift primul bar si barul 3 deci inca 4 versuri. Ies 7. Daca e sa o luam la modul superficial in care te-ai exprimat "imi place asta si asta" vad ca iesim in fata. Sa nu mai vorbesc de tehnica si metrica care n-a fost comentata.
Dar nu-ti anulez votul fiindca e ca atunci cand te invita profu sa iesi din clasa fara absenta si te trezesti cu telefon acasa.
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Feb 24, 2011 2:08 pm

Votez (pe text) imediat ce prind un moment liber. Sper chiar astăzi, mai spre seară.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Sam Feb 26, 2011 10:19 am

scar:
Impreuna va intelegeti bine precum reactia apei cu metalele alcaline.
Taiosi adversari, o tundeti bine, gunoaie destepte ce se cara...pe sine. - 3 p. Ok. Binişor.
Javra asta de Mo-Totto vroia sa-l trateze doctorul vrajitor din Oz.
Dar a ajuns la Oprah-n poala daltonistul caci vede verde-n loc de roz. - 3 p. Ai complicat ideea. E destul de bine şi-aşa.
Swift, fara dume cu clante si usi echipa ta e-n prag de dizolvare
Caci Pacala-i roman cu scaun la cap, va rupe voua usa in spinare! - 5 p. Ăsta mi-a plăcut. Jocul de cuvinte e tare.
Fiind un profet, stiu ca runda voastra va fi ca o zi neagra de post:
Caci desi umpleti o intreaga coala alba o serviti SEC si PROST!!! - 3 p. Bine.

Swift
Provoc reactii chimice in lant si le tai gazele ca Putin
Gazelor ati uitat ca dau voturi deci nu treceti de primu scrutin, - 3 p. Ghini.
Si pot sa scriu orice cacat dar nu vreau sa le fac reclama
Ca eu nu trag semnale de alarma trag in voi c-o arma, - 2 p. Really? Cam cât de veche-i asta?
Swift dibace c-o lama tehnic ca un inginer iti face figura
Zdrente cand iti taie mandibula si ti-o pune in brate...tine-ti gura! - 4 p. Aşa mai vii de-acasă.
Pa cal .....a!Swift exclama in timp ce Mo ii dadea bice
Se lasa ca-n vestul salbatic S si M in picioare restu plini de alice. - 3 p. Pentru imagine.

emceemo
Ai intortochiat cuvinte, ti-a iesit o rima, te vrei maestru-n lirica
Rima mea - reactie-n lant, e chimica, te lasa mut, maestru-n mimica - 4 p. Mi-a plăcut. Rimează frumos.
Pacala si Tandala vor sa joace, dar n-au loc pe scena, cu capu gol - nud
Noi - Doi maestri, reprezentatia noastra imaculata, demna de Hollywood - 2 p. "reprezentaţie imaculată" - ăsta-i aproape autodrop. Şi sună aiurea. Şi oricum nu e panci.
Silentios, nu ca un ninja ca un G in lasagnia, ca Hitman, eu sunt killer-u
Vrei sa-l faci pe Mo, cai fumat si te-ai trezit in Narnia, contacteaza-ti dealer-u - 2 p. ok, ok, dar unde-i punchul?
Si nu inteleg de ce e Pacala roman cu scaunu la cap, ba stiu defapt
Sigur i s-a urcat scaunu la cap, ca ati fumat din acelasi cacat. - 2 p. Nu te-ai scos nici pe final.

PACALA
Provocati reactii chimice, numai basini pe capul vostru.
Mari vedete, Mo si Foca, robotei ce nu-si au rostu. - 2 p. Nu e punch. Şi care-i ideea cu Foca?
Silentios ca telefonu, nu te faci auzit de nimeni,
Agramat si analfabet. "cai" sa pierzi, fi sigur fine. - 2 p. Nu poţi reproşa adversarului că-i agramat când tu scrii "fi sigur".
In vestul vostru salbatic era probabil lipsa de metale
Ca-n 8 versuri, din 8 cartuse ale voastre toate-au fost goale - 3 p. Ăsta-i mai bun.
Mo si Swift-s ca apa de ploaie adica raman mereu in urma
Scar si Pacala, macelari, voi doar primele vite extrase din turma. - 3 p. Şi ăsta a fost destul de bun.

Scar + Păcală = 14 + 10 = 24 puncte
Swift + emceemo = 12 + 10 = 22 puncte.

Vot Scar şi Păcală.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Swift Dum Feb 27, 2011 2:06 am

Deci e 1 - 1 . Plm ... Vot echipa mea ! Ati crezut ca glumesc cand v-am spus ca dau voturi?! Si daca vreti va fac analiza pe text desi mi se pare redundanta cererea . Cum frate sa-i dai 2 p cand el isi da cu sutu in coaie??! Mai stiu eu pe unu care la battle-uri a spus ca "se pune in genunchi si suge pula adversarului" de emotii Smile))) crezi ca a mai castigat pe urma? Si apropo Cand am zis PA cal ! Nu te-ai gandit ca poate eu eram deja pe cal si ii ordonam lui Mo' sa se urce ?

Cine face departajarea?
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scar Dum Feb 27, 2011 11:26 am

N-a comentat nimeni la faza cu calul si bicele. Chiar daca a sunat ca o scena sado maso intre tine si Mo...

On-topick: Multumim cu totii pentru vot si-l asteptam pe cel decisiv! Smile
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Feb 27, 2011 11:28 am

Care o sa vina de la Becks, avand in vedere ca noi am votat deja si Swiftu vrea dar nu poate ca Irinel Smile
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Lun Feb 28, 2011 12:37 pm

scar - 13
scar a scris:Impreuna va intelegeti bine precum reactia apei cu metalele alcaline.
Taiosi adversari, o tundeti bine, gunoaie destepte ce se cara...pe sine. - 2, ca ruda graului, se-cara, nu? Primul vers e ok
Javra asta de Mo-Totto vroia sa-l trateze doctorul vrajitor din Oz.
Dar a ajuns la Oprah-n poala daltonistul caci vede verde-n loc de roz. - 4, smechera ideea.
Swift, fara dume cu clante si usi echipa ta e-n prag de dizolvare
Caci Pacala-i roman cu scaun la cap, va rupe voua usa in spinare! - 5, imi place. are tot ce-i trebuie...
Fiind un profet, stiu ca runda voastra va fi ca o zi neagra de post:
Caci desi umpleti o intreaga coala alba o serviti SEC si PROST!!! - 2, nu imi plac ideile astea care anticipeaza ce vor da adversarii.

Swift - 10
Swift a scris:Provoc reactii chimice in lant si le tai gazele ca Putin
Gazelor ati uitat ca dau voturi deci nu treceti de primu scrutin, - 3, e ok ca atitudine asa, dar aici nu dai, ci primesti voturi.
Si pot sa scriu orice cacat dar nu vreau sa le fac reclama
Ca eu nu trag semnale de alarma trag in voi c-o arma, - 2, mi se pare facil Swiftane. poti mult mai mult de-atat.
Swift dibace c-o lama tehnic ca un inginer iti face figura
Zdrente cand iti taie mandibula si ti-o pune in brate...tine-ti gura! - 1 frate, vrei sa faci publica bucata mea de pe compilatie inainte sa o scot? Laughing
Pa cal .....a!Swift exclama in timp ce Mo ii dadea bice
Se lasa ca-n vestul salbatic S si M in picioare restu plini de alice. - 4, nu am prins primul vers, dar al doilea e smecher

mo - 12
eMCeeMo a scris:Ai intortochiat cuvinte, ti-a iesit o rima, te vrei maestru-n lirica
Rima mea - reactie-n lant, e chimica, te lasa mut, maestru-n mimica - 4, merge asa, pentru tehnica
Pacala si Tandala vor sa joace, dar n-au loc pe scena, cu capu gol - nud
Noi - Doi maestri, reprezentatia noastra imaculata, demna de Hollywood - 2, formularea lasa de dorit.
Silentios, nu ca un ninja ca un G in lasagnia, ca Hitman, eu sunt killer-u
Vrei sa-l faci pe Mo, cai fumat si te-ai trezit in Narnia, contacteaza-ti dealer-u - 3, imi place finalul versului doi
Si nu inteleg de ce e Pacala roman cu scaunu la cap, ba stiu defapt
Sigur i s-a urcat scaunu la cap, ca ati fumat din acelasi cacat. - 3, am prins ideea cu scaun-cacat, dar pula mea, ai formulat-o extrem de prost.

Pacala - 11
PACALA a scris:Provocati reactii chimice, numai basini pe capul vostru.
Mari vedete, Mo si Foca, robotei ce nu-si au rostu. - 3, da, e de actualitate 'n shit.
Silentios ca telefonu, nu te faci auzit de nimeni,
Agramat si analfabet. "cai" sa pierzi, fi sigur fine. - 2, bai, daca ai fi scris corect tu, atunci bar-ul era unul bun.
In vestul vostru salbatic era probabil lipsa de metale
Ca-n 8 versuri, din 8 cartuse ale voastre toate-au fost goale - 3, e ok.
Mo si Swift-s ca apa de ploaie adica raman mereu in urma
Scar si Pacala, macelari, voi doar primele vite extrase din turma. 3, bai, daca ar fi sa aleg, runda ta mi-a placut cel mai mult, dar ai avut si cele mai slabe formulari. ai irosit idei bune completand cu versuri pregatitoare slabe

Votez cu scar si Pacala.

Swiftane, m-ai dezamagit cu runda aia...
Nu ai mai dat la nivelul la care dadeai candva. Pe cuvant, daca alegeai random 8 versuri de-ale tale din bucata aia trasa pentru compilatie, atunci castigai singur battle-ul.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Feb 28, 2011 3:26 pm

Battle incheiat, castigatori scar si PACALA cu 2-1.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: PACALA si scar vs. Swift si Mo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum