Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

+4
HipSound
xtr3mu
doctoru'
OZN
8 participanți

In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Feb 28, 2011 5:19 pm

Sistem XyyX. 8 Versuri pe runda, timp de raspuns: 2 zile!
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Mier Mar 02, 2011 1:53 pm

xtremu vrea pt FAQ semnatura?imi iau ghete albe si'i fut spituri in ochi ca s'o vada negru pe alb
dau dumnezeiesc cu ei,ingropandu'i de vii sub pamant,sa'si caute familiile..ca la Jihad!
totusi pe FAQ'ist, cine'l mai intelege?vrea verde ca spanacu, da'i fac eu genunchii-coate
si ca nu cumva sa duca lipsa de fier,ii introduc sulite ascutite,longitudinal prin spate
frumoasa lital'ista,te leg intre parghii,sa te alungeasca pana devii elastica,gen Nadia Comaneci
si oare,daca in acelasi timp iti introducem doo bestii adormite de 10..te balbai sau te'nneci?
micutu(lităl) in battle'u asta..?n'are cum sa faca fata cand el e obisnuit s'o arda pe la spate
victorie pt ei?decat daca'l ciopartesc pe xtremu si lital o sa mearga pe mana lui frate!
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Mar 02, 2011 4:45 pm

Interesanta intorsatura bai taratura!Cum de tocmai tu sa te iei de semnatura
cand apari cu FAQ'n avatar!?Clar tu si pumnu meu veti fi amici de conjunctura!
Ca'ti dau intr'o clipita clipe de "ne_uitat" dintre dreapta mea si'a ta conjunctivita!
scar cu alb pe limba ca'n scarlatina are duma ca'n lb. latina uitata si'nvechita!
doctoru' asta'i Fara Zahar-De la sate si'ar lungi orice de la atatea tzatze lasate
Battle?Mai bine lasa'te ca vine Lital si ca de'obicei iar te arde pe la spate frate!
Am referinte de la 2 fetite cum ca astia 2 cu "bestiile" lor de 10 par domnite
si tre' sa fie adevarat mai ales cand doctoru face referire,nu la suli ci la sulite!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Mier Mar 02, 2011 5:33 pm

despre destia ca voi am scris file sute cantarite in kile masurate-n mile
voi sunteti doar de (o) mila pe care abia o parcurgeti in cateva zile
ma pis pe ce aveti voi in cap ca sa va inund creeru ca o hemoragie interna
si o sa ma predau doar ca sa stiti ca in sistemu asta (xyyx) x'u iasa din schema
battle cu 2 pizde... va dau muie la amandoua! care-i prima candidata?
si in caz ca nu va ajunge, intoarceti punchu ca sa o mai luati odata
sunteti echipa racheta luati'va zboru! tot o apa si-un pamant, invatati gastronomie
xtr3mu si Lital, echipa perfecta, ca in fotbal. extrema mica mereu inscrie!


HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scar Joi Mar 03, 2011 12:16 am

Am toleranta de la cate buruieni ca voi am fumat. Tre sa iau LSD sa pot percepe-o urma de limbaj colorat.
Ca timpul, va repetati si faceti rahatu praf, pisat, vin sa repar cu LPS desertu asta turcesc ca MC Nihat.
Lital, cica da muie, intreaba de prima candidata. Ipocritule, mai bine spune de unde ai luat candida, tata!
Ai un cap ca Gorgonele: Inextricabil, cu serpentine ca pe Transfagarasan, lipsa d-O2 ca la 2km inaltime
Lital asta-si baga nasu peste tot, ma jur! Pinnoccio din lemn de bonzai, de parca mi-ar fi rugul:
Ma arde pe la spate? Imi scot batu lui din cur, ca sa ma cac in drumu lui, sa-i fie de bun augur!
Parca ati fi mai frumosi noaptea ca artificii. Ex, e alb pe limba TA, caci ma topesc in gura ca Amicii!
Dupa cantecul vostru, pasaricilor, romanii, prin auspicii, prevestesc ca eu voi "veni, vidi, vici"!!!


Basketball
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Mar 03, 2011 1:21 pm

doctoru:
xtremu vrea pt FAQ semnatura?imi iau ghete albe si'i fut spituri in ochi ca s'o vada negru pe alb
dau dumnezeiesc cu ei,ingropandu'i de vii sub pamant,sa'si caute familiile..ca la Jihad! - 3 p. Mai mult pentru atitudine, că ideile sunt multe şi prea complicate.
totusi pe FAQ'ist, cine'l mai intelege?vrea verde ca spanacu, da'i fac eu genunchii-coate
si ca nu cumva sa duca lipsa de fier,ii introduc sulite ascutite,longitudinal prin spate - 4 p. Mi-a plăcut, brutal.
frumoasa lital'ista,te leg intre parghii,sa te alungeasca pana devii elastica,gen Nadia Comaneci
si oare,daca in acelasi timp iti introducem doo bestii adormite de 10..te balbai sau te'nneci? - 3 p. Stilul sadic revine.
micutu(lităl) in battle'u asta..?n'are cum sa faca fata cand el e obisnuit s'o arda pe la spate
victorie pt ei?decat daca'l ciopartesc pe xtremu si lital o sa mearga pe mana lui frate!. - 3 p. Primul vers ok, al doilea trebuia formulat altfel, gen "extremu-i ciung şi lital merge pe mana lui". L-am înţeles totuşi.

xtr3mu:
Interesanta intorsatura bai taratura!Cum de tocmai tu sa te iei de semnatura
cand apari cu FAQ'n avatar!?Clar tu si pumnu meu veti fi amici de conjunctura! - 3 p. Amuzant.
Ca'ti dau intr'o clipita clipe de "ne_uitat" dintre dreapta mea si'a ta conjunctivita!
scar cu alb pe limba ca'n scarlatina are duma ca'n lb. latina uitata si'nvechita! - 5 p. Foarte tare barul. Aşa te mai recunosc.
doctoru' asta'i Fara Zahar-De la sate si'ar lungi orice de la atatea tzatze lasate
Battle?Mai bine lasa'te ca vine Lital si ca de'obicei iar te arde pe la spate frate! - 3 p. Versul 2 e banal, că luai mai mult.
Am referinte de la 2 fetite cum ca astia 2 cu "bestiile" lor de 10 par domnite
si tre' sa fie adevarat mai ales cand doctoru face referire,nu la suli ci la sulite! - 5 p. Pback de nota 10, ca bestiile.

lital:
despre destia ca voi am scris file sute cantarite in kile masurate-n mile
voi sunteti doar de (o) mila pe care abia o parcurgeti in cateva zile - 2 p. slăbuţ.
ma pis pe ce aveti voi in cap ca sa va inund creeru ca o hemoragie interna
si o sa ma predau doar ca sa stiti ca in sistemu asta (xyyx) x'u iasa din schema - 3 p. ceva mai bine.
battle cu 2 pizde... va dau muie la amandoua! care-i prima candidata?
si in caz ca nu va ajunge, intoarceti punchu ca sa o mai luati odata - 2 p. Nu trebui să accepţi ideea că ei ţi-ar putea întoarce punchu. Nu-i autodrop dar e o atitudine pasiva.
sunteti echipa racheta luati'va zboru! tot o apa si-un pamant, invatati gastronomie
xtr3mu si Lital, echipa perfecta, ca in fotbal. extrema mica mereu inscrie! - 4 p. Cel mai bun bar până acum.

scar:
Am toleranta de la cate buruieni ca voi am fumat. Tre sa iau LSD sa pot percepe-o urma de limbaj colorat.
Ca timpul, va repetati si faceti rahatu praf, pisat, vin sa repar cu LPS desertu asta turcesc ca MC Nihat. - 3 p. Complicată frazare.
Lital, cica da muie, intreaba de prima candidata. Ipocritule, mai bine spune de unde ai luat candida, tata!
Ai un cap ca Gorgonele: Inextricabil, cu serpentine ca pe Transfagarasan, lipsa d-O2 ca la 2km inaltime - 3 p. M-am săturat să explic că nu sunt sinonime "complicat" şi "complex". Dacă mai aerai puţin textu şi băgai şi tu o rimă, ăsta era de nota 5. Zici că sunteţi toţi copii lu' OZN.
Lital asta-si baga nasu peste tot, ma jur! Pinnoccio din lemn de bonzai, de parca mi-ar fi rugul:
Ma arde pe la spate? Imi scot batu lui din cur, ca sa ma cac in drumu lui, sa-i fie de bun augur! - 2 p. Slab şi mult prea complicat.
Parca ati fi mai frumosi noaptea ca artificii. Ex, e alb pe limba TA, caci ma topesc in gura ca Amicii!
Dupa cantecul vostru, pasaricilor, romanii, prin auspicii, prevestesc ca eu voi "veni, vidi, vici"!!! - 5 p. Ăsta-i bun. Trebuia să faci totuşi mai clară legătura dintre păsări şi auspicii.

doctoru + scar = 13 + 13 = 26 puncte
extr3mu + lital = 16 + 11 = 27 puncte

Battle-ul a fost foarte echilibrat. Toţi netceii au dat mai bine decât în prima runda a turneului.
La limită,
Vot extr3mu şi Lital.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mar Mar 08, 2011 6:26 pm

doctoru': 13

xtremu vrea pt FAQ semnatura?imi iau ghete albe si'i fut spituri in ochi ca s'o vada negru pe alb
dau dumnezeiesc cu ei,ingropandu'i de vii sub pamant,sa'si caute familiile..ca la Jihad! - 3 inceput bunicel, parca e un pic dat in graba, puteai sa faci mai mult cu ambele idei
totusi pe FAQ'ist, cine'l mai intelege?vrea verde ca spanacu, da'i fac eu genunchii-coate
si ca nu cumva sa duca lipsa de fier,ii introduc sulite ascutite,longitudinal prin spate - 3 imi place mult versul doi, primul e slabut
frumoasa lital'ista,te leg intre parghii,sa te alungeasca pana devii elastica,gen Nadia Comaneci
si oare,daca in acelasi timp iti introducem doo bestii adormite de 10..te balbai sau te'nneci? - 3 ceva nu e-n regula la al doilea vers, mie unul imi suna aiurea, primul merge
micutu(lităl) in battle'u asta..?n'are cum sa faca fata cand el e obisnuit s'o arda pe la spate
victorie pt ei?decat daca'l ciopartesc pe xtremu si lital o sa mearga pe mana lui frate! - 4 da, sfarsit bun, primul vers scartaie un pic dar e in regula, al doilea loveste bine

xtr3mu: 14

Interesanta intorsatura bai taratura!Cum de tocmai tu sa te iei de semnatura
cand apari cu FAQ'n avatar!?Clar tu si pumnu meu veti fi amici de conjunctura! - 3 destul de amuzant dar in versul pregatitor nu se intampla nimic
Ca'ti dau intr'o clipita clipe de "ne_uitat" dintre dreapta mea si'a ta conjunctivita!
scar cu alb pe limba ca'n scarlatina are duma ca'n lb. latina uitata si'nvechita! - 4 cam fortata faza cu ne_uitat dar al doilea vers face toti banii
doctoru' asta'i Fara Zahar-De la sate si'ar lungi orice de la atatea tzatze lasate
Battle?Mai bine lasa'te ca vine Lital si ca de'obicei iar te arde pe la spate frate! - 3 asta e mai slabut, il mai salveaza internele dar nu iese in evidenta
Am referinte de la 2 fetite cum ca astia 2 cu "bestiile" lor de 10 par domnite
si tre' sa fie adevarat mai ales cand doctoru face referire,nu la suli ci la sulite! - 4 al doilea vers e unul din cele mai bune punchback-uri pe care le-am vazut in ultima vreme, bravo

Lital: 10

despre destia ca voi am scris file sute cantarite in kile masurate-n mile
voi sunteti doar de (o) mila pe care abia o parcurgeti in cateva zile - 2 primul vers parca-i free iar al doilea e slabut si cam fumat, am dat 2 cu indulgenta
ma pis pe ce aveti voi in cap ca sa va inund creeru ca o hemoragie interna
si o sa ma predau doar ca sa stiti ca in sistemu asta (xyyx) x'u iasa din schema - 2 din nou, mi se pare slabut, n-are consistenta...primul vers ar fi avut ceva potential dar n-a iesit mare lucru
battle cu 2 pizde... va dau muie la amandoua! care-i prima candidata?
si in caz ca nu va ajunge, intoarceti punchu ca sa o mai luati odata - 3 hai sa zicem, suna bine, are atitudine, asa mai merge
sunteti echipa racheta luati'va zboru! tot o apa si-un pamant, invatati gastronomie
xtr3mu si Lital, echipa perfecta, ca in fotbal. extrema mica mereu inscrie! - 3 sfarsit ok, nu-i el prea in forta dar e bunicel

scar: 12

Am toleranta de la cate buruieni ca voi am fumat. Tre sa iau LSD sa pot percepe-o urma de limbaj colorat.
Ca timpul, va repetati si faceti rahatu praf, pisat, vin sa repar cu LPS desertu asta turcesc ca MC Nihat. - 2 in primul vers sunt doua idei slabute, al doilea vers care trebuia sa loveasca e aiurea
Lital, cica da muie, intreaba de prima candidata. Ipocritule, mai bine spune de unde ai luat candida, tata!
Ai un cap ca Gorgonele: Inextricabil, cu serpentine ca pe Transfagarasan, lipsa d-O2 ca la 2km inaltime - 3 faza cu candidatata e fortata rau de tot, al doilea vers e bunicel...desi nu-mi place masura asta si faza ca in fiecare vers sunt 2 idei slabute cand ar putea fi una si buna
Lital asta-si baga nasu peste tot, ma jur! Pinnoccio din lemn de bonzai, de parca mi-ar fi rugul:
Ma arde pe la spate? Imi scot batu lui din cur, ca sa ma cac in drumu lui, sa-i fie de bun augur! - 3 mergea mai bine lucrat primul vers, al doilea nu-mi place
Parca ati fi mai frumosi noaptea ca artificii. Ex, e alb pe limba TA, caci ma topesc in gura ca Amicii!
Dupa cantecul vostru, pasaricilor, romanii, prin auspicii, prevestesc ca eu voi "veni, vidi, vici"!!! - 4 sfarsitul loveste destul de bine, merg ambele versuri

xtr3mu si Lital: 14+10=24
doctoru' si scar: 13+11=25

Impresia generala era de egalitate dar facand calculele mi-a iesit ca doctoru' si scar au fost UN PIC mai buni. Xtr3mu a dat bine, in stilul lui caracteristic dar mi s-a parut ca runda lui Lital i-a cam tras in jos. Doctoru' si scar au fost constanti, runde bunicele dar spre deosebire de Creative, mie mi s-a parut ca doctoru' a dat mai slabut ca-n etapa trecuta. Sper sa nu se intample la fel in cea urmatoare daca e sa se califice. Per total, un battle frumos, felicitari!

Vot doctoru' si scar!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Lun Mar 14, 2011 4:46 pm

Nu votez pe text ca nu am atata timp, dar de citit am citit battle-ul de mai multe ori. Initial am avut si eu impresia de egalitate, la fel ca Static, dar eu sunt de parere ca Lital a facut diferenta pozitiv.
Mie personal imi pare rau pentru doctoru si scar, ca au dat bine amandoi, dar au facut si greseli. Dupa ce am citit in etapa trecuta de la scar, ma asteptam sa rupa mui si acuma, dar a ales sa dea 2 versuri in unu, si din punctul meu de vedere asta l-a tras in jos.
I-ati sarit toti in cap lui Sarcastic in prima etapa, iar acuma scar a facut ceva asemanator. Eu nu sunt de acord cu 4 idei in 2 versuri... Mai bine una singura si conturata foarte foarte bine.

Lital a avut ocazia sa il traga in jos pe xtr3mu, dar nu a facut-o. Nu a dat nici extraordinar, dar a dat mai bine decat da el de obicei si a lasat o impresie buna, niste versuri amuzante si a facut acel minim de puncte de care avea nevoie ca echipa lui sa mearga mai departe.

Vot xtremu si Lital.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Lun Mar 14, 2011 6:21 pm

Battle incheiat, castigatori Lital si xtr3mu cu 2-1!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scar Mar Mar 15, 2011 11:30 pm

daca as spune ca am facut asa tocmai ca sa vad cum votezi, Bex?Smile) Eu unul plec castigator de aici. Multa bafta tuturor mai departe!
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru si scar vs. Lital si xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum