Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

+2
CIOMOFUGLA
OZN
6 participanți

In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Mar 21, 2011 1:46 pm

XyyX, 10 versuri, timp 3 zile.


Ultima editare efectuata de catre OZN in Lun Apr 11, 2011 5:15 pm, editata de 2 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Mar 23, 2011 9:20 am

Static e magar ca-i car bucati pe spate, scuip extr3m de flegmatic, zi mi conan ca dau bar bar
Astia baga stilu liber in penitenciar, io dau frau liber imaginatiei, distrug rimele lor in stil gregar
E clar ca n-am adversar. Sunt dior, ca le croiesc cate una dupa ceafa, ca am ac, de cojocu lor
Noi dam de va sta mintea-n loc, parol, d-aia io si ozn o sa va punem bombe n cap ca-n The Core
Va dau dureri de cap parca s o boala, vreti vitamina C, na ca v o dam pe coaja ca o portocala
Aveti pul pa la gura, v-ati fript, prajeala, ca pentru noi runda asta va fi doar o escala spre finala
Unu I rosu celalalt verde rezulta ca pentru ei situatia i cam galbuie, nasoala, inchid usile Specii
Adversarii s mai pe dos ca captuseala gecii, noi suntem mai pe fata si pe pula noastra ca negii
Va bat capetele n cuie c-aveti idei fixe, io sunt ca programu de revelion voie buna si antren
Va luati picioare n nas ca la tekken, rupti astia stau pe terasa la un 6pack intr un bloc de desen
aaaaaaaaaha ...
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Mar 23, 2011 5:12 pm

Lu' ciomo ziceti'i onan ca da in graba o laba pe furis ca sa fie si el primu' la...finish!
Si jegosii, dup'o partida'n 2 si'au umplut reciproc muile si pulile cu negi...asa ca fetis!
Astia distrug rime in general nu'n stil gregar,io'i pish in freza de fiece data gen gregorian!
Ciomo-cocalar cu ceafa de porc desi nu face gratar,il machez c'un par in stilul indian!
Pentru asta runda asta va fi ca o calatorie'n timp si spatiu ca'l trimit rapid in pizda masii!
Plin de basini si pisat pe el,clar situatia'i galbuie,da' cand ii dau muie are ochii stravezii!
Ciomo si ozn 's ca programu' tv de revelion: nu se uita nimeni la ei ca's prosti si plictisitori!
Le starpesc usor creierutzele lor cu punchu' punchurilor (cre' c'am dat in minte copiilor)!Smile
Va'ntorc capu' doar pentru ca n'a mai ramas nimic de'ntors,nu ca's fitos sau indiferent
Ca daca i'ar stii Andra pe ozn si ciomo nici ea n'ar mai crede ca..."Romanii au talent!"
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mier Mar 23, 2011 9:12 pm

Cand intru-n battle, Ciomo scuipa...sange si masele. Insisti sa scrii, dar nu vad rostul
E clar ca sunteti peste noi doar alfabetic, v-am mai facut, puteti sa ziceti Tatal Nostru
De cand a deschis un triunghi de Hochland, Ciomo se lauda ca si-a rupt ata. E cam prost
Si cam chitros, tripat pe economii incat si cand isi zboara creierii, o face low cost
OZN face spume cand FAQ ii da jet ca jacuzzi. Mi-e mila de el, nu vreau sa-l bat
Dar n-am ce sa fac, sa-i dau un punch? Neah... Pac! Gata copile, iti ajunge un bobarnac
Te-ajut si la bac: e istorie, incepem cu Dacii...cam de-atunci iti iau in pula toti mortii
Choko mi-a zis c-ai pula de asiatic...asa se explica de ce-n battle iti tremura chilotii
Astia doi fac echipa iar, cred ca a inceput sa le placa, de fapt chiar pot sa jur
Ca daca treceau si-n urmatoarea etapa, mai mult ca sigur se si futeau in cur...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Mar 28, 2011 3:03 pm

OZN, Imparat Ceresc, astia 2, mila o cersesc, da' gresesc si le nenorocesc rostu',
Si-i sparg in bucatele ca marea schisma, hai in genunchi, ca eu sunt Tatal Vostru.
Static e istorie, reprezinta Dacii vechi la casat, eu cu dume model in serie ca BMW,
Am mai mare pula decat are gagica-sa cracii, v-ati prins de ce apar dupa 12 la TV.
X da chix, si-si pune pe fata, al sau fetish, pe furis, da' concis i-o suge lu' Zetu,
Ca ei-s FAQ la finish, dar sunt slabani rau, decat ei, are mai multa fibra si netu.
Ma pis pe voi din suflet, de parca inima-i rinichi, sunteti saraci la idei si dume,
Fara glume, ard in draci pseudozei ca voi, sa demonstrez ca sunteti parliti pe bune,
OZN si Ciomo, provocatori de genocid, in infern, astia ca egoistii, pe ei se scapa,
Duhniti a cacat, trecem de voi sa mentimem traditia: noi, dam muie in fiecare etapa!
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Mier Mar 30, 2011 10:46 am

Ciomo - din ce in ce mai bine. are multe idei, multe din ele bune, dar ar putea sa mai lucreze putin la formulari. Primele 2 baruri sunt preferatele mele, desi s-au tot vazut cu bar, bar-bar,pac,pac,plm, ala e un inceput bun. Agresiv si personal. Per total o runda buna, usor de citit si amuzanta. Devine un obicei la el. Gz! 7/10

xtr3mu - imi place mult stilul. Foarte tehnic si fara rime prea complicate. A intors foarte bine cam tot ce a aruncat Ciomo,zic eo, putin mai bine decat punchul original. Desi se poate mai bine de la el (mereu se poate, cand mai cresti,ba,si tu? Very Happy) este,imo, cea mai buna runda din battle.
9/10

Static - margarina pe felia lui,ca merge ca uns. Deschide usa cu picioru si scoate masele de la prima atingere. Rau, da' rau in sensul bun. Plus ca e foarte misto felul in care schimba rima pe final de vers. Un personal ici,colo si gata runda serioasa de battle. Dar, cred eo, nu a fost potential maxim pt Static. Poate ca nu a mai avut ce sa intoarca, s-a ocupat x de tot. 7/10

OZN - a inteles ca daca ai rima la fiecare cuvant nu e tare, ci doar greu de citit. Imi place ca e foarte agresiv. A inceput sa scrie si mai destins si parca si mai amuzant putin. Daaar, in runda asta parca barurile nu se leaga intre ele. Ai putea lejer sa iei versurile 2 cate 2 si sa le muti in alta parte. Dar cred ca a fost un sacrificiu facut ca sa pastreze feelingul de echipa. Care nu prea s-a simtit la Ciomo, tbh. 7/10

Nush , nu luat in seama prea tare notele alea, sunt doar cu caracter orientativ. Misto misto, n-am ce zice. Stacheta sus si combatanti la acelasi nivel. Da' x a scos putin capu,sa sara din cuib,al dreeeacu. Plus ca la Static si X s-a simtit mai mult spiritu de echipa,asa. Bravo,bajetii.

Vot pentru 6pachetii Smile

PS: daca nu e clar, pot trece la text ... dar nah,cand imi permite timpul
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Apr 07, 2011 5:14 pm

atat? .. Question
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Apr 08, 2011 10:06 am

O să încerc să votez diseară, dacă vreţi pe text.
Dacă nu, here goes:

Ciomo - mi-a plăcut. Mi-a plăcut foarte mult chiar. Clar ce-a mai bună rundă pe care am citit-o de la el. Nota 8.

extremu - l-a făcut fin pe ciomo încă din primele 4 versuri, a-ntors tot. Foarte tare. Nota 9.

Static - să nu se supere omul pe mine, dar a fost slabă runda. Păcat, nu sunt obişnuit să citesc aşa versuri de la Static. Nota 7.

OZN - a fost ok, în buna tradiţie OZN, rime complexe dar fără umor şi bazate pe punchuri agresive. Nota 7.

După cum văd, aici a fost mai multe battle între Ciomo şi xtremu. Iar acesta din urmă a câştigat.

Vot ext3mu şi Static.

Repet: dacă vreţi pe text, o să văd cum o să-mi fac timp într-o noapte, dar nu ştiu când...

Baftă.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Vin Apr 08, 2011 5:33 pm

Cred ca e destula argumentatie. Din partea mea e ok sa se termine aici, pentru ca de data asta, au fost mai buni decat noi.

Il mai las 2 zile pentru discutii/lamuriri si apoi il inchid.

Mi-a facut placere.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Apr 10, 2011 8:20 pm

Multumim fain de voturi.

Cum ar zice Guess Who, "stiu cand sa zic ca-s de cacat si cand sa ma aplaud". Am dat-o slabut, de data asta xtr3mu a fost mai inspirat ca mine. Oricum, mi-a placut mult si ce au dat CIOMO & OZN, felicitari si numai bine!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Apr 11, 2011 9:39 am

felicitari, bafta ...
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Apr 11, 2011 5:15 pm

Battle incheiat, castigatori xtr3mu si Static cu 2-0.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: OZN si CIOMOFUGLA vs. xtr3mu si Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum