Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Zetu - Pagina 3 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Zetu - Pagina 3 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Zetu - Pagina 3 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Zetu - Pagina 3 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Zetu - Pagina 3 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Zetu - Pagina 3 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Zetu - Pagina 3 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Zetu - Pagina 3 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Zetu - Pagina 3 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Zetu

+19
sniker
Eladio
darthedd77
PiroTechnique
Doe
CreativeEgo
Becks
koulipak
netceeinho
za_uan
Kanji
Matrix
HipSound
xtr3mu
Emcee_Jethro
CIOMOFUGLA
OZN
Dust
Static
23 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de za_uan Lun Iun 27, 2011 9:08 pm

tare featu cu becks... mie unu chiar imi place...bafta
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de koulipak Lun Iun 27, 2011 11:22 pm

bah am ascultat, imi place cum o dai pe Poezie urbana dar din pacate trebuie sa iti spun ca ti-a futut Akros piesa cu refrenul ala....ma enerveaza pronuntia lui. dar facand abstractie de asta, imi place cum curgi pe ea.

imi plac dumele pe autoportret, f tari. si m-a surprins f placut iusti fatza de ce stiam de la el.

cam atat, bafta
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Becks Lun Iun 27, 2011 11:27 pm

Si mie imi place ma zauan... Laughing
E cel mai misto!

Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de za_uan Lun Iun 27, 2011 11:47 pm

Becks a scris:Si mie imi place ma zauan... Laughing
E cel mai misto!

hai nu te umfla in pene ca nu am zis ca e cel mai misto, am zis doar ca imi place Very Happy

o sa ascult mai incolo toate piesele cu atentie, si o sa iti zic daca e cea mai misto sau nu Razz, oricum, e tare:D
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Iun 28, 2011 2:02 pm

Aşa Becks, sari la gât! Smile

Da, ştiu, jumate coleric, jumate melancolic, but chill the fuck out, că nu ţi-am zis aia ca să te atac.
Strict informativ: am exact aceeaşi problemă cu Deceneu şi Vinnie Paz. Deşi au versuri bune spre geniale nu pot să ascult mai mult de 30 minute la rând că mă râcâie vocea pe creier. Iar Dragonu nu bagă aşa, nu ştiu de ce l-ai băgat. Dar putem să adăugăm şi pe Cannibus pe listă. Şi pe K-gula. Etc.

Deci puteai să-mi zici că aia-i vocea ta şi să-ţi păstrezi genitalele în budigăi, no beef here. Smile
Baftă.

On-topic: am mai ascultat de vreo 2 ori materialul. Cel mai bun track mi se pare Mi s-a spus, so far.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de OZN Mar Iun 28, 2011 3:10 pm

M-a intrebat unu pe mess, de unde iti cumpara albumu'.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Static Mar Iun 28, 2011 3:18 pm

De pe fileshare. Daca da click, ii apare taxa pe factura de la rds.

@ koulipak - ma, nu stiu ce sa zic...daca asculta 20 de insi sunt 20 de pareri diferite, mie mi s-a parut cel mai ok asa, oricum ms de ascultare si parere
@ Ego - multam, asta a fost si prima piesa pe care am facut-o pt ep-ul asta, probabil si preferata mea
@ OZN - nu e un EP cu buget redus, e cu buget zero. Singurii bani au fost dati pe bilete de autobuz, bere & tigari, daca poate fi numita asta investitie...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de xtr3mu Mar Iun 28, 2011 3:26 pm

in cazul vostru la brasov e investitie mare cand vine vorba de bere Smile))
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Dust Mar Iun 28, 2011 7:00 pm

Bun, avand in vedere ca azi am avut asa o zi mai lejereanu si ceva mai mult timp la dispozitie, m-am gandit sa incerc sa las o parere mai detaliata, pentru fiecare piesa in parte, un soi de analiza SWOT cu puncte tari si slabe.

01.Intro
Negativul e unul pe gustul meu, imi place mult.Cred de asemenea ca te prinde genul asta de negative un pic mai lente si mai melodioase.Pici bine pe negativ si esti pe filmul lui, ar fi sunat excelent daca reuseai mai bine sa-l urmaresti, sa urci si sa cobori in acelasi timp cu el.Ai reusit sa faci asta dar era loc de mai bine.
02.Mi s-a spus
Asta e o piesa buna, printre cele mai bune de pe material, imi plac atat versurile cat si cum dai pe beat dar parca lipseste ceva ca sa o faca o piesa super, desi nu-mi dau seama exact ce, dar asta e senzatia mea. Imi place ca dai si pe refren Smile
03.Stii ce zic
O strofa buna,dai bine pe beat.Am remarcat faptul ca respectand tiparul “originalului” fiecare bar incepe cu “Stii ce zic” unde “zic” rimeaza cu sfarsitul primului vers, am vazut ca ai mai bagat si interne pe acolo si curge foarte bine.Cred ca asta a fost un pic mai dificil de facut, cred ca e mai greu sa gasesti cuvinte care sa rimeze cu “zic”, apoi cu versul al doilea si sa reusesti sa pastrezi sensul a ceea ce vroiai sa exprimi si sa nici nu te repeti, sau cel putin sa nu te repeti de prea multe ori.Akros pica bine si el, ce nu-mi place este ca are o duma legata de forum care suna cam asa “tu insista ma pe forum cu atac si glume proaste”.Din punctul meu de vedere este complet gratuita.E adevarat, poate el nu o arde pe forum, sau nu stiu eu dar de asemenea nu cred ca l-a atacat cineva pe el ca artist, sau iarasi poate nu stiu eu.Ce mi se pare un pic amuzant este ca zice de forum , dar materialul pe care apare apartine unui “forumist”.
Prophetu face o treaba buna,dar mi se pare ca a intrat un pic mai greu pe strofa parca a fost un pic ezitant dar o termina bine.
04.De la B la Z
Becks incepe piesa bine, cu dume tari asa cum dadea acum o vreme si pe la battle-uri.Urmareste bine linia beatului dar cred ca trebuia data un pic mai tare strofa avand in vedere ca are o voce destul de groasa, pe alocuri se aude cam greu.De exemplu ascultam dimineata in metrou si nu prea intelegeam nimic.Strofa lui Static este una dintre cele mai bune de pe material.
05.Poezie urbana
Asta e piesa mea preferata de pe album.Mi se pare cea mai completa si cel mai bine data.Si mai am ceva de remarcat Static got flow! Wink
06. Autoportret
Imi place si asta, piesa curge bine, dumele curg din plin e ok.
07.Fara subiect
Ceva mai chill out asa, de relaxare, suna bine.La mine a fost deja pe repeat. Wink
08.Orasul
Imi place, toti 3 mc-ii pica bine pe beat, piesa curge bine, exista si diversitate la modul cum o dau, Prophetu (daca nu ma insel el da primul) incepe ceva mai sus piesa, Zetu da mai temperat un pic parca (in sensul bun al cuvantului) iar Akros vine bine cu refrenul.Imi place personalizarea asta a orasului si asemanarea cu un batran. Wink
09.Outro
E ok, reprezinta viziunea lui Static despre muzica in care muzica e iubita lui, dar sincer m-am cam plictisit de abordarea asta, a fost piesa lui Doc, a dat si C.I.A ceva de genul, au mai fost si niste free-uri si parca e cam mult.Bine, acum nu stiu cand ai facut tu piesa poate daca era mai demult pica mult mai bine.

E un material bun per total, mai bun decat ma asteptam eu si mult peste media unui material de debut.Se cunoaste totusi ca desi n-a fost activ pe “piata” Static n-a stat degeaba.Daca ar fi sa-i dau o nota albumului, i-as da in jur de 7 din 10.Mai este de lucru si asta ai spus-o si tu dar ai baza, ai gasit calea, acum nu mai trebuie decat sa mergi inainte. Smile
P.S Nu m-am axat prea mult pe partea de versuri pentru ca stiu de pe la battle-uri si free-uri ca ai idei bune, le legi bine asa ca nu prea avea rost si nici nu prea am gasit nimic de comentat (asta nu inseamna ca nu am ascultat si inteles versurile).Am scris ditamai postul pentru ca vroiam sa dau un feedback ceva mai detaliat si nu o simpla parere gen “bravo frate, tare" ma gandeam ca poate te ajuta mai mult o parere de genul.Observatiile au fost facute evident, conform cunostintelor si preferintelor mele despre hip-hop asta daca mai era cazul sa precizez.
Bravo si bafta in continuare!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Static Mar Iun 28, 2011 7:42 pm

Pfff...asa pareri sa tot primesc Smile ms frumos, te-ai chinuit un pic si sa asculti si sa scrii dar sa stii ca apreciez argumentarea pe text.

Ca sa-ti si raspund in 2 vorbe la unele chestii:

Stii ce zic - Akros asta are el un fix cu forumurile si e total anti-netcee...el dadea battle-uri audio acum ceva ani si a ramas cu parerea ca repul se face doar la microfon, am renuntat de mult sa incerc sa-i schimb parerea Smile

Outro - DOC are o piesa care se numeste Muzica dar nu merge pe aceeasi idee. In schimb da, Deliric si CIA au scos piese pe filmul asta, piese bune si clar superioare. Totusi, strofa respectiva am scris-o pe la sfarsitul lui ianuarie, deci cu cateva luni bune inainte sa scoata ei albumele, intamplarea a facut sa scot eu dupa ei. Oricum eu credeam ca-s original pana mi-am adus aminte de 'I Used To Love H. E. R.' de la Common, cea mai smechera piesa pe tema asta.

Ms mult de tot, sper sa revin cu chestii mai bune, cu asta am vrut sa testez terenul.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Becks Mier Iun 29, 2011 12:25 am

Hai ba Zetule sa imi zic si eu o parere sincera de albumul asta, ca nu cred ca l-a ascultat cineva mai mult ca mine:

- Cele mai smechere piese sunt Intro si Outro si sunt piese pe care le-as asculta oricand.
- Mi s-a spus - e o piesa ok, dar refrenul ala e putin prea melodios si masterul facut prost la piesa. Ca mesaj transmis imi place, dar nu e printre favoritele mele de pe material.
- Stii ce zic - daca ar fi sa aleg cea mai slaba piesa de pe material nu as sta pe ganduri. Aveam asteptari mari de la piesa asta mai ales ca era si Remus si Proph, dar cred ca negativul a stricat-o. Singurul lucru care imi place intr-adevar la ea sunt dublajele lui Remus. Proph intra foarte greu aici, a zis bine si Dust.
- Ce nu stie lumea despre "De la B la Z": Piesa e un remix de fapt al unei piese vechi, "Feel the Funk", prima mea piesa ever, si era feat cu Zetu... se intampla acuma o jumate de an aproximativ. Zetu si-a dorit ca piesa aia sa apara pe albumul lui, dar intre timp eu am tras un free pe un beat de la DOC. Dupa toate astea, am luat bucata lui Zetu si am aranjat-o pe beat-ul asta, facand in acelasi timp si beat-ul mai alert. Am facut apoi bucata mea mai alerta, am rescris cateva versuri si am tras un refren. Eram cu mucii pana la buric, dar mi-a placut cu a iesit ca flow si nu am mai retras-o. De la ce s-a plecat si la ce s-a ajuns cu aceasta piesa e diferenta mare... De obicei nu sunt multumit cu ce fac eu, dar indiferent ce zice unu si altu, piesa asta imi place.
- Poezie Urbana - E marfa piesa, e marfa refrenul, tot. Negativul poate nu e neaparat pe filmul meu, dar nu mai conteaza. E misto oricum.
- Autoportret - M-a surprins placut Iusti si m-a surprins si Scartz. Piesa imi place, dar ii lipseste un refren.
- Fara Subiect - Poate cea mai misto piesa de pe album. E singura piesa in care e munca ta 100%, si la refren si la tot. Congrats, imi place mult asta! Si pe mine ma si prind repede piesele de genul asta.
- Orasul - Piesa care m-a omorat la master, cel putin pe partea lui Proph... Oricum, refrenul piesei asteia e cel mai marfa de pe material. Mie imi place foarte mult Remus ca MC.

Oricum, marfa Zetule. Imi place materialul si lumea oricum o sa mai auda cel putin 3 piese de la tine pe materialul meu in cazul in care nu mai scoti tu altul... :-)
Poate... doar POATE, dau una pe net inainte sa termin materialul... Asta in cazul in care ma hotarasc pe o coperta.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Static Mier Iun 29, 2011 7:56 am

Cred ca nici eu nu l-am ascultat mai mult ca tine. Ms mult de pareri si ajutor, ne auzim pe albumul tau. Succes!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de PiroTechnique Dum Iul 03, 2011 1:14 am

zetu ... ai scos exact ce ma asteptam, nu's surprins din niciun punct de vedere. Ai versuri f bune, negative cum ai gasit si tu, flow de incepator( nu iti permiti prea multe smecherii pe beat), master/productie slab/a pe alocuri.
E un EP care sa'ti dea o satisfactie mare cand il asculti, de pus pe forum, dat la prieteni, adica banuiesc ca exact asta ai si vrut, dar mai mult... ii lipseste chestia aia de'l face sa sune 'profi', oficial, de scos pe piatza si asta m-a facut sa ascult Ep-ul cu f mult skip, de ex: nu prea stiu cum au dat ceilalti, doar Becks, ca eram curios si nu imi place.
Ce as fi preferat este sa fi folosit doar negative noi urechii, nu poti sa te compari cu doc de exemplu, zic eu si din start compar ce ai facut tu cu mel originala , plus ca il face din EP, intr-o adunatura de melodii si mai e si faza aia ca daca aud ceva dat pe un negativ cunoscut de obicei e freestyle si am avut senzatia asta si la tine... Puteai sa iei de pe soundclick, shadowville, google..
De versuri, nu am ce sa comentez, f bune! E o melodie geniala pe acolo, nu mai stiu care.

In final vreau sa stii ca imi place ce am ascultat si ca ce am scris este doar pentru ca vreau sa mai aud melodii de la tine si in niciun caz nu vreau sa'ti stric satisfactia pentru ce ai facut, pentru ca e bun, pentru un prim material, e f bine. Dar detaliile fac diferentza intre Katana - codul cuvantului un EP care il ascult de cand l-au pus prima data pe hhinc parca si inca il ascult, si Zetu - De la a la Z un EP bun, dar care nu cred ca se va bucura de multe repeaturi in playlist Very Happy
Un mic sfat, incearca mai multe chestii pe beat, stasu te oboseste/plictiseste de la a 3'a piesa incolo..


Mult succes!!!
Ps: ce am scris e din postura de ascultator, nu de pseudo mc, de cand am dat noi battle'u ala si acum, m-ai depasit Very Happy
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Static Dum Iul 03, 2011 3:33 pm

Normal ca nu ma compar nici cu Doc nici cu cei de la Katana (pe NoMo am avut ocazia sa-l cunosc si ii ascult si azi cu aceeasi placere bucatile). EP-ul asta a fost un experiment, nu am urmarit sa primesc laude, am urmarit sa primesc critici, tocmai ca sa vad unde e de lucrat.
Pentru mine exista 2 tipuri de negative: cele care te scot in evidenta ca MC si cele pe care le scoti tu in evidenta. Avand in vedere ca e prima tentativa, am mizat pe prima varianta...plus ca in general vorbind, daca nu te prinde negativul sunt slabe sanse sa asculti piesa doar pentru lirica. De exemplu nu pot sa ascult prea mult Chino, la un moment dat ma oboseste.
Am incercat sa fie totul cat mai echilibrat, sa nu fac piesele pe acelasi film, sa nu-mi fac strofele in acelasi fel. Cel mai mult am incercat sa evit sa plictisesc. Se pare ca nu mi-a iesit, mai bag o fisa si mai vedem Smile

Multumesc de play si de parere, apreciez.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Iul 04, 2011 10:29 am

bravos zetule/ static bun ep, la mai multe si mai profi, suna destul de bine pentru o treaba coapta in casa, are piese jmechere pe care le am ascultat de mai multe ori ca fara subiect si poezie urbana si altele mai slabe gen mi s-a spus, la care am cam dat schip, parca modu tau de a scuipa nu prea cade bine pe bit asa mi se pare. mai e intro ul care suna bine, restu pieselor sun la un nivel mediu. adica daca dpdv al versurilor toti stim ca esti pe felie ca nutela, la flou mai ai ceva de lucru, parca pe alocuri suna monoton, a fristail, scuipate pe loc, da poate odata cu repetarea pieselor de mai multe ori vor capata inflexiuni, pauze, ruperi de ritm si chestii de genu asta nu ma pricep (da am pretentii Wink)... prin concerte (sa fie cat mai multe).
eu am pretentii de la cei pe care i ascult asa ca am si de la tine, n o lua in nume de rau da e loc de mai bine ... sunt absolut sigur ca odata cu timpu vei fi mai bun.
asa ca bafta pe mai departe, la mai multe si mai lungi (LP). tine sus!

CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Kanji Vin Iul 08, 2011 12:22 am

http://www.divshare.com/download/15261415-38a
m-am jucat putin si am facut un remix la orasu

Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Dust Sam Iul 16, 2011 10:44 am

Daca tot am trecut la capitolul audio, imi place remixul asta Proph, ti-a iesit bine, imi plac tobele alea, ba chiar suna mai bine decat originalul.6 Pack ruleaza! Smile
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Becks Sam Iul 16, 2011 11:19 am

Mie nu mi se pare bun BPM-ul. Static e decalat rau de tot.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Static Sam Iul 16, 2011 12:19 pm

Se cam fute treaba pe strofa mea, in rest e bunicel.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Iul 25, 2011 5:55 pm

Ti-am promis ca revin cu o parere ceva mai detaliata cad am putin timp. Pentru un indie, ca sa zic asa, este de un mare bravo.
nu cred ca exista ceva ce as putea sa spun sa nu fie acoperit de celelalte pareri. cea mai apropiata de a mea e a lui Piro. Chiar daca eo cred ca te-ai descurcat mai mult decat onorabil pe negativul lui Doc, e valabila chestia aia pe care o zice Piro mai sus. Si flowul e oarecum liniar, dar o sa se imbunatateasca cu timpul si materialele noi. Si da, acel "ceva" sta in detalii si experienta acumulata. E de mentionat ca atunci cand Katana a scos codul cuvantului, erau activi de ceva vreme. Plus ca e diferenta clara intre Codul cuvantului si Vox Latina si Hajime astea mai noi. Deci, de aici nu se poate decat mai bine.
Pentru tine o sa fie mai greu, ca ti-ai fixat stacheta destul de sus cu primul pas. All in all, felicitari cu coronita.

Intro mi-e ringtone. Si pe langa asta am si o mel cea mai preferata a mea...stii ce zic?! Smile
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de xtr3mu Lun Iul 25, 2011 6:44 pm

eu am avut o vreme outroul ca ringtone Wink
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Static Lun Iul 25, 2011 6:55 pm

Multumesc frumos! Eu sunt 70-80% multumit de cum a iesit pana la urma, dar dupa cum ati zis si voi e loc de mai bine. Eu eram constient de asta dinainte sa ma apuc. Ce sa zic...am in plan un nou proiect dar deocamdata nu m-am apucat serios de el, mai vedem, sper sa iasa mult mai bine. Pana atunci, un sincer "multam" pentru pareri, critici, sfaturi & aprecieri. Cius.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Static Dum Noi 20, 2011 12:48 am

Gata cu smecheria. Dupa aproape 5 luni pot sa consider incheiat capitolul "De la A la Z". EP-ul a ajuns la aproape 300 de download-uri, view-urile pe youtube sunt (in medie per piesa) tot pe-acolo, plus cat l-am mai pasat eu in stanga si-n dreapta, consider ca a fost ascultat de cel putin 500 de insi. Avand in vedere ca a fost un material home made, de debut, cu negative de pe net (cu 3 exceptii) si cu o promovare modesta (black sheep sound si 2-3 forumuri), consider ca si-a atins scopul. Evident, as fi vrut mult mai mult de la asta, dar asa e-n tenis. A se citi rep. In caz ca intereseaza pe cineva, am pus in sfarsit versurile pentru fiecare piesa la descriere pe youtube.

Asa, in alta ordine de idei...sa zicem ca ultima perioada a fost una in care mi-am facut un pic de ordine in viata si in care m-am hotarat sa ma pun pe treaba pe cat mai multe planuri. Inclusiv cu muzica, asa ca in viitorul apropiat voi da drumul unei piese solo + unei colaborari, interesanta zic eu. Piesele sunt pe vine de ceva vreme, dar consider ca pauza facuta e mai mult decat suficienta si a cam venit vremea sa-i dau bice ca masochistii. Si eventual sa-i si fut in gura pe unii si pe altii.

Tineti aproape.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de OZN Dum Noi 20, 2011 1:09 am

Buna atitudine, dar poate dai mai multe din casa, tot ai facut tu home made albumul.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Static Sam Noi 26, 2011 4:39 pm

Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Zetu - Pagina 3 Empty Re: Zetu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare
» Zetu
» Zetu

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum