Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

+63
aka amir
Khader
menthoru
Smythe
in0c3nt
Iahim Loig
Mo'
Alter-Ego
silverapeakabadhabit
FlexAtu
Phlegm Man
ShdBz
foxy
Sarpe92
m.valentin91
WTSN
Otrava
MagicMan
duka
oVi
INFECT!
RevoMan
Dust
za_uan
PiroTechnique
big rip
Ra'ra
Matrix
date
Kujo
zEn
Kasper
sniker
Sarcastic
Logic
nor
netceeinho
xtr3mu
CIOMOFUGLA
DopeRapper
doctoru'
emin3sq
Kanji
Umbra
aeu
Clue
ocb
Nihat
Fu2-10Gura
OZN
DeJabba da` Hot
Luptacu' Foca
MarianS
Magnifi_Q
Marele Alb
mishick
thc
2 ga
Static
Becks
Swift
darthedd77
CreativeEgo
67 participanți

Pagina 1 din 27 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Urmatorul

In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 26, 2009 6:24 pm

Aici puteti discuta battle-urile in curs de desfasurare si puteti face comentarii despre modul de jurizare, desfasurarea "ostilitatilor" etc.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Oct 30, 2009 8:41 am

Stilul lui Luptacu' Foca mi-e cunoscut....Creeru? Very Happy
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Oct 30, 2009 11:17 am

luptacu are ceva care imi aduce aminte de cineva ,cumva ,dar nu pot sa imi dau seama, incepand de la nick pana la baru ala cu *namvoiesascriucapoateinfluentezvotul* Very Happy daca e creeru inseamna ca e putin ruginit,da' astept PM oricum bounce
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Swift Sam Oct 31, 2009 4:18 pm

E Swacra mah sunt sigur ,pardon No Mo' , las ca-l sun eu si aflu! He did once he'll do it again
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de darthedd77 Sam Oct 31, 2009 4:21 pm

nush daca mai are no mo timp/chef de asa ceva. besides, luptacu foca e ok, leviathan a rupt dimprima. eo as zice ca nu.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Swift Sam Oct 31, 2009 4:23 pm

Pai acum zii numele! Cine crezi ca e ... Ca incep sa-i sun pe astia care-i stiu...Glugah nu e sigur ca are de invatzat
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de darthedd77 Sam Oct 31, 2009 4:28 pm

poate nu e nimeni cunoscut,lol...tin minte ca la inceput se spunea despre adeva ca e decret Very Happy
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Becks Sam Oct 31, 2009 6:10 pm

Se spunea despre Adeva ca e Decret si in final s-a dovedit ca Adeva era mai bun ca Decret in domeniu Smile

De ce sa nu fim si noi rezonabili si sa spunem ca Luptacu Foca e nimeni altul decat... Luptacu Foca? Daca ar fi vrut sa fie Creeru, intra cu Creeru...
In plus, cu Creeru am dat atat eu cat si Magnifi_Q battle-uri nu exagerat de vechi si dupa atata timp de pauza nu a fost ruginit deloc... de ce ar fi acum? ... iar NoMo nu rugineste Laughing
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Swift Dum Noi 01, 2009 1:37 pm

Eu nici mort nu votez runda lui KRUL!
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Static Dum Noi 01, 2009 2:00 pm

Daca n-ai votat la mine pe text, voteaza la el Smile
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de 2 ga Dum Noi 01, 2009 8:07 pm

Ciomofugla mai traieste?
2 ga
2 ga
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 46
Reputatie : 66
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 114
Localizare : Regie

http://www.hiphopkulture.ro/forum

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de thc Dum Noi 01, 2009 10:25 pm

sa ii spuna cineva lui krul ca o runda are versuri si masura....
thc
thc
BAN!

Mesaje : 477
Reputatie : 617
Data de inscriere : 27/10/2009
Localizare : unde intoarce uliu pana cu frana de mana

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de mishick Dum Noi 01, 2009 10:34 pm

da' sa-i spuna cu masura...si in versuri

mishick
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 11
Reputatie : 11
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de thc Lun Noi 02, 2009 8:56 pm

mishick frate tu esti pizda lu krul?ca vad ca il aperi oriunde e vorba de el..nimeni nu a zis nimic inafara de faptul ca trebuie sa isi aranjeze rimele sa arate a strofa,atat!!


si apropo fratilor votati si voi la battle'uri ca altfel cum o sa mearga treaba pe forumu asta?parca trebuia sa fie un forum etalon in materie de netceeing....
thc
thc
BAN!

Mesaje : 477
Reputatie : 617
Data de inscriere : 27/10/2009
Localizare : unde intoarce uliu pana cu frana de mana

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de mishick Lun Noi 02, 2009 9:04 pm

era doar un joc de cuvinte, chillax

mishick
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 11
Reputatie : 11
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Becks Mar Noi 03, 2009 1:15 am

Votam, votam Smile
Sunt multe deschise si multi din nou avem si runde de dat, iar in cazul meu mai si lucrez... si mai am si o licenta de dat Smile

Atata cat pot sunt pe forum, citesc, votez, mai scriu o duma...
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Vizitato Mar Noi 03, 2009 1:53 pm

Salut baieti. Aici ma voi adresa in primul rand lui Schumy, lui Marele si lui darthedd. Zilele astea sunt foarte ocupat, asa ca rundele mele mai intarzie. Prezenta mea va fi mai diminuata pe forum in urmatoarele zile(o saptamana sau doua). Imi cer scuze si fata de becks, marele si mq pentru ca-i las pe ei cu sarcinile de administrare. Voi incerca sa dau voturi in masura timpului liber dar nu garantez nimic.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Noi 04, 2009 9:26 am

Da Magnifiq pe unde s-a pierdut? Daca mai traiesti, zi ce facem cu batalia aia-n ingles. Daca vrei dau eu primul si raspunzi cand ai timp... Smile
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Marele Alb Mier Noi 04, 2009 12:29 pm

No pb here, Dope, succes la ce faci acolo !
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Magnifi_Q Mier Noi 04, 2009 1:42 pm

Ma scuzati de intarziere, Marele si Creative! Au fost ceva probleme de rezolvat, dar sper ca de astazi sa fiu mai liber. Acuma ma pun pe scris, desi e o ora mai ciudata aici Smile

Apoi, fiind la topicul de sugestii si reclamatii, as vrea sa va reclam pe toti cei din TRX (DOPE, Becks, MareleAlb) pentru impartialitate si pentru ca nu l-ati votat pe Swift doar pentru dragul de a incuraja un nou venit care nu stie ce e ala punch.
Swift a castigat la pas battle-ul cu foca prin simplul fapt ca adversarul sau habar nu a avut cu ce se mananca un battle.

O sa fac aici o analiza a rundei sale pentru ca topicul este deja mutat si nu are rost sa-l mut inapoi.

Ma umfla rasu' - mananc carne de ras si ma baloneaza - Imi pare rau daca ai probleme cu stomacul, dar iti recomand un Sorin Oprescu, nu un battle!
Cuvintele mele au vorbit cu-ale tale - vor toate la mine-n fraza. - Ma scuzati ca stau in L.A., Panama, Finlanda si alte tari, dar nu inteleg acest vers.
Meriti clip pe Mini Clip. Tu fa-l, ca-l bag io, sa mor de te mint - Pana acuma e al 3-lea vers care nu are ce cauta intr-un battle
Caterinca. Mai bine iti dau foc, ma uit la tine, sa mor de te sting - La asta mai degraba as depuncta pentru ca wordplay-ul asta l-a bolosit pana si BlackSun
Ai de-a face cu un crestin nebun, dar d-ala impacat cu gandul
D-ala de cade in pacat cu randul, nu-ti iroseste sangele, bandu-l - Incerc sa prind logica frazei, dar probabil au venit cuvintele lui Swift in ea si de-aia nu inteleg.
esti dus cu pluta, de acord. alt pestisor prins de carlig in buza
Ai vazut multe pizde, ai facut multe labe...Swift asta m-amuza - In versul 2 abia recuperezi ce pierzi tot aici in primul vers care-i fumat ca pipa lu' Borcea.

Per total omu' asta e pe minus in runda asta pe care voi ati vazut-o asa buna.
Felicitari pentru ca l-ati omorat pe Swift, desi se presupune ca dam din placere, dar atata timp cat ai coaie, ai si aceasta dorinta permanenta de a castiga!
Magnifi_Q
Magnifi_Q
Bad ass ma' fucka'
Bad ass ma' fucka'

Mesaje : 55
Reputatie : 70
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Becks Mier Noi 04, 2009 2:38 pm

Mestere, inseamna ca nu ai vazut cum a dat Swift in prima runda Laughing
Ia fa o analiza si acolo sa vedem.

Nu cred ca vreunul din noi a laudat pe cineva gratuit.
Sa nu uiti ca Swift a fost singurul care a reusit sa ma bata in vreun turneu, si nimeni altul nu a mai fost in stare, nici tu LaughingLaughingLaughing , deci l-as fi votat pe Swift cu cea mai mare placere... DACA AR FI MERITAT!
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de MarianS Mier Noi 04, 2009 4:31 pm

ok dope, spor la bizniz
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Luptacu' Foca Vin Noi 06, 2009 1:18 am

ba magnific, ai dreptate. I-am spalat pe creier p-astia. Norocul meu ca e prea tarziu si am castigat deja...Wink

Luptacu' Foca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 90
Reputatie : 108
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de DeJabba da` Hot Dum Noi 08, 2009 11:42 pm

" Cuvintele mele au vorbit cu-ale tale - vor toate la mine-n fraza. - Ma scuzati ca stau in L.A., Panama, Finlanda si alte tari, dar nu inteleg acest vers. "
Hai sa iti explic eu mai pe larg ca sa intelegi: S-au intalnit cuvintele lu` Swift cu alea a lu` Luptacu ...si vorebeau ele intre ele. (evident...metaforic.....bine....nu stiu daca ai voie in battle cu metafore....nu de alta dar am vazut ca nu prea ai voie cu multe chestii in batlle dupa parerea ta)..si...si-au dat seama ca fraza lu` Luptacu e mult mai tare si au plecat toate la Luptacu in fraza...astfel Swift a ramas cu fix pula (metaforic EVIDENT pt ca daca iei cuvintele dintr-o fraza ramai cu un mare gol sau nimic...exact cu ce a ramas si Swift dupa ce i-au plecat cuvintele)...ceea ce face fraza lui Luptacu mult mai tare...doar prin simplu motiv ca are cuvinte...iar Swift nu Smile
Sper sa iti fi fost de ajutor si acum ai elucidat rima asta.

Ar mai fii niste comentarii care nu mi se par demne de bagat in seama.....dar...e parerea omului si nu poti sa te caci in ea...la fel cum si ce am scris mai sus...e parerea mea!

Pace!
DeJabba da` Hot
DeJabba da` Hot
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 15
Reputatie : 15
Data de inscriere : 05/11/2009

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Swift Lun Noi 09, 2009 12:13 pm

Alo De laba hot ! Poti sa analizezi orice fraza cum vrei ...punchu ramane tot naspa si fara sens
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri Empty Re: Discutii despre battle-uri :: Probleme, reclamatii, aprecieri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 27 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum