Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Reguli Generale EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Reguli Generale EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Reguli Generale EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Reguli Generale EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Reguli Generale EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Reguli Generale EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Reguli Generale EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Reguli Generale EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Reguli Generale EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Reguli Generale

3 participanți

In jos

Reguli Generale Empty Reguli Generale

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Oct 29, 2010 9:53 am

Forum:

1. Preferabil ar fi ca primul post pe forum sa contina o scurta prezentare. (daca ai mai postat pe alt forum,cu ce nick,daca ai mai dat battle,etc.) Ideal ar fi sa fie si pe topicul de prezentari.
2. Fara injurii gratuite,chiar si pe topicuri nemoderate,pentru se ajunge la alte discutii. Acceptam o caterinca,nu acceptam nesimtire si prostie.
3. Fara posturi consecutive. Exista optiunea edit.
4. Nu posta fara sa ai ceva de spus. Poate sa fie o parere, ceva legat de subiect sau chiar o gluma,dar buna. Vanatoarea de posturi duce la warn,warnuri repetate duc la ban.
5. Nu acceptam offtopicuri repetate,chiar daca sunt pe mai multe threaduri.
6. Cineva are ceva de impartit, sa o faca pe privat, chat sau sa ceara adminilor/mozilor un thread exclusivist.
7. Cand deschideti un topic nou, fiti sigur ca nu mai exista deja unul asemanator.
8. Actiunile mozilor pot fi contestate doar de admini. Actiunilor adminilor nu pot fi contestate.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Battle:

1. Noii inscrisi trebuie sa aiba o scurta prezentare si cateva versuri la Shooting Range inainte de a putea provoca pe cineva la battle.
2. Regulile unui battle se pun pe Provocari si se va deschide topic DUPA ce adversarul isi va da acceptul. Se pot stabili regulile si pe privat,dar provocarea trebuie lansata pe topic INTOTDEAUNA.
3. Cand se lanseaza o provocare fara un adversar anume(ex: Cine o da cu mine?) este OBLIGATORIU sa se posteze si regulile. Toate!
4. In general, cine a provocat va da primul. Se poate schimba ordinea numai cu acordul adversarului.
5. In titlul topicului de battle sunteti OBLIGATI sa scrieti nickurile exact cum apar sub avatar.
6. Nu se accepta alte posturi in afara de REGULI si RUNDE inainte de inceperea votarii. Explicatii il legatura cu textul propriu se vor posta DUPA incheiera votarii.
7. Nu poti avea deschise mai mult de 3 battleuri concomitent. Va asteptam si cu voturi la celelalte battleuri.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Incalcarea regulilor vor aduce dupa sine sanctiuni(avertisment, warn, ban) in functie de gravitate (la aprecierea moderatorilor/adminilor) si stergerea posturilor care nu is au locul.

Pot aparea modificari intre timp, asa ca mai aruncati un ochi pe aici din cand in cand. Ce e mai sus nu este neaparat litera de lege,dar daca tineti cont de ele,am aprecia.


Ultima editare efectuata de catre darthedd77 in Lun Apr 15, 2013 8:24 pm, editata de 1 ori
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Reguli Generale Empty Re: Reguli Generale

Mesaj Scris de Static Dum Apr 17, 2011 1:33 pm

Salutare,

Incepand de azi, avem o noua regula: oricine va deschide un battle nou, e obligat sa acorde minim un vot la un alt battle aflat in stadiul 'Se Voteaza'. De exemplu, X si Y incep un battle nou, atat X cat si Y sunt obligati sa dea macar UN vot la alte battle-uri, asta inainte ca battle-ul lor sa fie inchis. E o regula generala, de bun-simt, care nu s-a aplicat pana acum...dar niciodata nu-i prea tarziu.

Evident, regulile sunt facute ca sa fie incalcate. Tocmai de asta am pregatit si niste mini-sanctiuni pentru ca am vazut ca respectarea regulilor nu e un punct forte al majoritatii userilor. Astfel, la prima abatere de la regula mai sus mentionata, userul/userii vor primi un avertisment. La a doua abatere, vor primi al doilea si ultimul avertisment. La a treia abatere vor primi un ban de o saptamana, iar la a 4-a abatere un ban definitiv.

Daca tot facem o treaba, hai s-o facem in mod organizat. Regula se aplica la battle-uri text, audio, freestyle si intra in vigoare incepand din acest moment.

Spor la battle-uri si voturi.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Reguli Generale Empty Re: Reguli Generale

Mesaj Scris de Dust Sam Dec 01, 2012 3:55 pm

Salut,

De astazi avem o noua regula, mai exact sunt interzise cererea in orice mod a albumelor romanesti abia lansate sau care se gasesc inca pe piata si evident, postarea linkurilor cu astfel de materiale. Orice abatere va fi imediat sanctionata in prima faza cu avertisment sau cu ban direct de la caz la caz. Va rog sa tineti cont de aceasta regula.

Sanatate!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Reguli Generale Empty Re: Reguli Generale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum