Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

+2
za_uan
Emcee_Jethro
6 participanți

In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Emcee_Jethro Sam Apr 30, 2011 3:26 pm

Mod: XYYX (eu X)
Timp de raspuns: 3 zile
Numar de versuri: 10.
Primul la 4 voturi, la 3 voturi KO.
Vot argumentat.


Ultima editare efectuata de catre Octavv in Sam Apr 30, 2011 3:27 pm, editata de 1 ori
Emcee_Jethro
Emcee_Jethro
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 170
Reputatie : 210
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Piatra Neamt

https://www.youtube.com/suntoctavv

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Emcee_Jethro Sam Apr 30, 2011 3:26 pm

Nu pui bine cap la cap doua rime de rap pe-un beat clasic hip hop,
La cat de varza esti nici Gangstaa n-ar exclama in fata ta "BIG UP"!
Iti dau croseu de stanGA, za_uane bagi un OAu, si te las fara UAN
Si- sa ramai doar alta gaoaza fu*uta bine ca bataia din filmele cu Jackie Chan
Ai fugit de primu battle, cica forumu nu-i bun, ba esti nebun?
Esti la mila mea oriunde ca un taran si un shogun.
Imi zici mie ca esti acea una mai speciala? M-ai dat pe spate,
Deci tu esti individa care-o sugea sa mai plateasca din rate azi noapte!
Cand ai sapte frunze de toate, nepoate, nu te grabi sa treci la fapte
Ca n-ai fi in stare sa arzi una buna, tot ce-ai ars vreodata a fost o "tipa buna" de 4 ani jumate.
Emcee_Jethro
Emcee_Jethro
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 170
Reputatie : 210
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Piatra Neamt

https://www.youtube.com/suntoctavv

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty runda 1

Mesaj Scris de za_uan Sam Apr 30, 2011 4:53 pm

Nu am zis niciodata ca-s maestru-n hip-hop, si Gangstaa ma uraste de moarte, stii bine
Dar pana sa pun cap la cap, te bat in cap, si prefer sa raman varza decat broccoli ca tine
Te legi de numele meu, GAZAUAN, am gaze, dar ia aminte ca tre’ sa-mi multumesti
Ma p*s pe tine si-ti dau foc, doar asa reusesti si tu sa te-ncalzesti
Stii si tu chiar daca esti prost ca filmele cu Chan sunt nasoale, iar bataia din ele trucata
Daca tu fu*i la fel ca aceasta, ca sa m-ajungi mai naste-te macar o data
Nu am fugit de nicaieri, te bat oriUNDE, nu am nevoie de doua rUNDE,
Za_uan o sa te scufUNDE, te fac K.O. in treizeci de secUNDE
Ma bucur ca iti acorzi importanta, te crezi un mare gigolo
E bine ca eu tot am ars ceva, nu m-am fu*ut ca tine: SOLO
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de za_uan Sam Apr 30, 2011 5:28 pm

O arzi basinos, te crezi vedeta, dar de fapt arzi chistoace
Nu esti in stare de nimic, doar ii provoci pe altii sa te provoace
Te las pe tine sa castigi, stiu ca esti prost, dar tu n-ai nicio vina
Daca imi dai numarul lu’ ma’ta, mai trec pe la ea, ca sa nu prinda rugina
Iar pe tine te pot face regina, daca faci mu*e romanilor pe care-i cheama Costel
Sa vezi cum vin, cand o sa-i chem sa le arat ca mi-am deschis bordel
Dar nu fi trist, nu o sa te fac pe veci fetita, ti-ar fi prea greu, iti dau dreptate
Te tin doar 54 de luni, ca sa poate fu*e toti o tipa grasa „de 4 ani jumate”
Daca faci ce ti-am spus si raspunzi la intrebarea „~Cum de mai esti apta?”
Iti promit ca devin fanul tau, si te votez incepand cu Sfantu’ Asteapta.
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Emcee_Jethro Sam Apr 30, 2011 6:19 pm

Nu esti maestru in hip hop, esti maestru inauntru la sex shop,
Esti mai prost la facut rime decat vedetele pop.
Imi zici ca luptele din filme fac parte din categoria trucata?
Pai atunci te-ai facut singur nefu*ut, deci mai bine taci, bai, gura sparta.
Ma iei pe mine cu K.O din prima runda, in 30 de secunde, pe bune?
Dar iti ia ore-ntregi sa scrii o rima la fel ca si Tutu, copilu' minune.
Ma lasi sa castig? O gluma buna, stai ca m-am prins
Ai spus atatea dume despre sex ca ai luat de la ele sifilis.
Nu are sens sa ma iau de tine nici macar in rime
Esti atat de expirat ca nu te baga-n seama nici Sfanta Treime.
Emcee_Jethro
Emcee_Jethro
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 170
Reputatie : 210
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Piatra Neamt

https://www.youtube.com/suntoctavv

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Emcee_Jethro Sam Apr 30, 2011 6:22 pm

Start Vot.
Emcee_Jethro
Emcee_Jethro
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 170
Reputatie : 210
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Piatra Neamt

https://www.youtube.com/suntoctavv

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Mai 01, 2011 2:14 pm

Octavv: 11

Nu pui bine cap la cap doua rime de rap pe-un beat clasic hip hop,
La cat de varza esti nici Gangstaa n-ar exclama in fata ta "BIG UP"! - 3 inceput ok, ai ceva interne doar ca unii nu o sa prinda faza cu Gangstaa avand in vedere ca nu e de pe forumul asta...desi a fost si pe-aici cu un alt user si a fost degeaba
Iti dau croseu de stanGA, za_uane bagi un OAu, si te las fara UAN
Si- sa ramai doar alta gaoaza fu*uta bine ca bataia din filmele cu Jackie Chan - 3 asa si-asa, dau totusi 3 puncte pentru al doilea vers, a fost bunicel
Ai fugit de primu battle, cica forumu nu-i bun, ba esti nebun?
Esti la mila mea oriunde ca un taran si un shogun. - 1 slab, ambele versuri sunt cam degeaba
Imi zici mie ca esti acea una mai speciala? M-ai dat pe spate,
Deci tu esti individa care-o sugea sa mai plateasca din rate azi noapte! - 2 ceva atitudine pe al doilea vers dar cam atat
Cand ai sapte frunze de toate, nepoate, nu te grabi sa treci la fapte
Ca n-ai fi in stare sa arzi una buna, tot ce-ai ars vreodata a fost o "tipa buna" de 4 ani jumate. - 2 slab de final...e bine ca folosesti interne dar degeaba daca bar-ul in sine nu e bun

za_uan: 9 + 10 = 19

Nu am zis niciodata ca-s maestru-n hip-hop, si Gangstaa ma uraste de moarte, stii bine
Dar pana sa pun cap la cap, te bat in cap, si prefer sa raman varza decat broccoli ca tine - 2 pentru tentativa de joc de cuvinte de pe al doilea vers, primul n-are treaba cu battle-ul
Te legi de numele meu, GAZAUAN, am gaze, dar ia aminte ca tre’ sa-mi multumesti
Ma p*s pe tine si-ti dau foc, doar asa reusesti si tu sa te-ncalzesti - 2 doar daca te pisi benzina, dar e cam scumpa acum
Stii si tu chiar daca esti prost ca filmele cu Chan sunt nasoale, iar bataia din ele trucata
Daca tu fu*i la fel ca aceasta, ca sa m-ajungi mai naste-te macar o data - 2 nu-mi place dar hai sa zic ca ai incercat sa intorci punch-ul cu Jackie Chan
Nu am fugit de nicaieri, te bat oriUNDE, nu am nevoie de doua rUNDE,
Za_uan o sa te scufUNDE, te fac K.O. in treizeci de secUNDE - 1 daca ar fi audio ar fi o treaba, dar nu se cronometreaza in text...stiu ca ai vrut sa ai interne si tu dar e prea fortat
Ma bucur ca iti acorzi importanta, te crezi un mare gigolo
E bine ca eu tot am ars ceva, nu m-am fu*ut ca tine: SOLO - 2 cu indulgenta pentru al doilea vers dar slab ca final

O arzi basinos, te crezi vedeta, dar de fapt arzi chistoace
Nu esti in stare de nimic, doar ii provoci pe altii sa te provoace - 1 asta ar fi mers ca personal pe alt forum, aici nu spune nimic
Te las pe tine sa castigi, stiu ca esti prost, dar tu n-ai nicio vina
Daca imi dai numarul lu’ ma’ta, mai trec pe la ea, ca sa nu prinda rugina - 2 un pic de umor, sa zicem
Iar pe tine te pot face regina, daca faci mu*e romanilor pe care-i cheama Costel
Sa vezi cum vin, cand o sa-i chem sa le arat ca mi-am deschis bordel - 2 ideea e simplista si totusi ai reusit s-o complici aiurea
Dar nu fi trist, nu o sa te fac pe veci fetita, ti-ar fi prea greu, iti dau dreptate
Te tin doar 54 de luni, ca sa poate fu*e toti o tipa grasa „de 4 ani jumate” - 3 da, aici ai intors-o binisor, nu-i rau
Daca faci ce ti-am spus si raspunzi la intrebarea „~Cum de mai esti apta?”
Iti promit ca devin fanul tau, si te votez incepand cu Sfantu’ Asteapta. - 2 puteai sa faci mai multe cu versul 2

Octavv: 7

Nu esti maestru in hip hop, esti maestru inauntru la sex shop,
Esti mai prost la facut rime decat vedetele pop. - 1 asta-i punch? mai trebuia sa zici ceva de manele si n-aveai ce sa dai mai fumat
Imi zici ca luptele din filme fac parte din categoria trucata?
Pai atunci te-ai facut singur nefu*ut, deci mai bine taci, bai, gura sparta. - 2 ai incercat sa intorci ceva dar n-a iesit, primul vers e egal cu zero, doar ai repetat ce-a spus el
Ma iei pe mine cu K.O din prima runda, in 30 de secunde, pe bune?
Dar iti ia ore-ntregi sa scrii o rima la fel ca si Tutu, copilu' minune. - 1 oricat de antipatic mi-ar fi Tutu, bar-ul asta n-a iesit bine deloc, din nou ai repetat peun vers intreg ce a zis el
Ma lasi sa castig? O gluma buna, stai ca m-am prins
Ai spus atatea dume despre sex ca ai luat de la ele sifilis. - 2 hmm...ar avea ceva potential ideea dar ai dat-o slab
Nu are sens sa ma iau de tine nici macar in rime
Esti atat de expirat ca nu te baga-n seama nici Sfanta Treime. - 1 sfarsit slab, doar de dragul rimei

Cu parere de rau baieti, battle slabut...mai aveti de lucru, deocamdata nu prea merge...incercati voi cate ceva dar nu va prea iese. Ganditi-le mai mult, am vazut ca ati dat repede dar nu va grabeste nimeni, rumegati ideile si scoateti ceva mai bun pe viitor.

Octavv: 11 + 7 = 18 ...prima runda a fost asa si-asa dar pe a doua ai cam dat-o in bara

za_uan: 9 + 10 = 19 ...ai dat constant, mi-a placut mai mult a doua runda unde ai mai intors cate ceva

Vot za_uan!

Va asteptam cu voturi argumentate si la celelalte battle-uri (in special pe za_uan, pana se termina battle-ul asta, ca sa evitam un eventual avertisment). Spor in continuare.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Dum Mai 01, 2011 4:50 pm

Un battle care tinde spre slabut. Pacar za_uan a fost ceva mai bun, si mai acid.

Dar amandoi aveti nevoie de mai mult exercitiu, e nevoie de altfel de dume pentru a va putea ridica la nivelul mediu al formului.

Si ce nu-mi place, desi suntem pe un forum de hip hop, unde se vorbeste fara perdea, voi va cenzurati singuri.

za_uan a avut si ceva atitudine mai buna decat Octavv, pare mai degajat.

Vot za_uan.

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Dum Mai 01, 2011 6:20 pm

imi cer scuze concurentilor dar nu o sa votez pe text, ca nu prea as avea ce vota. daca imi acceptati votul pe care o sa-l argumentez intr-un fel ok, daca nu... tot ok.

Octavv, ai inceput cu o atitudine bunicica (insa, nu mi-a placut faza cu "rime de rap pe-un beat clasic hip hop"--- suna cam ciudat). Ai continuat insa slab, cu o singura exceptie: "Si- sa ramai doar alta gaoaza fu*uta bine ca bataia din filmele cu Jackie Chan" --- un vers bun, din punctul meu de vedere cel mai bun vers pe care l-ai dat in tot battle-ul. Pe runda doi nu mi s-a parut nimic interesant. Toate intoarcerile pe care le-ai incercat n-au lovit deloc, fiind EXTREM de slabe, iar punch-urile per total au fost nule. Slab!

Za_uan, pe prima strofa ai intors ceva, dar fara prea multa esenta, fara tehnica... intoarceri slabe si seci, la fel ca ale lui Octavv. Versuri ca "Daca tu fu*i la fel ca aceasta, ca sa m-ajungi mai naste-te macar o data" sunt total puerile. Pe runda a 2-a ai dat in mare parte mai bine, dar tot spre slab se inclina "balanta", dar totusi ai dat cel mai bun bar din battle (un punchback destul de bun): "Dar nu fi trist, nu o sa te fac pe veci fetita, ti-ar fi prea greu, iti dau dreptate
Te tin doar 54 de luni, ca sa poate fu*e toti o tipa grasa „de 4 ani jumate”

Slab battle-ul, se vede ca sunteti la inceput amandoi, dar mai aveti mult, foarte mult de lucru. Aveti idei slabe si puerile, dume foarte slabe, la capitolul tehnica iar nu stati bine... nici la umor. Pentru ca a avut niste incercari mai bune si mai ales pt ca a avut cel mai bun bar din battle il votez pe Za_uan.

VOT ZA_UAN!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Mai 01, 2011 7:18 pm

Battle incheiat, castigator za_uan cu 3-0 (KO)
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Octavv vs. za_uan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum