Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

5 participanți

In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de EMY Lun Mai 16, 2011 4:41 pm

Reguli battle :

- 8 versuri/runda
- Tip : XYYX (EMY - X, Dope - Y)
- Reply 5 zile
- Primul la 3 castiga, la 3-0 e KO

Voturi argumentate pe text, de data asta o sa imi arat adevarata fata, daca pana acum m-am jucat pe aici... Smile
EMY
EMY
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 152
Reputatie : 197
Data de inscriere : 13/05/2011
Localizare : Slobozia

https://www.facebook.com/profile.php?id=1821127187

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de EMY Lun Mai 16, 2011 5:20 pm

Vad ca lumea ma indruma sa fiu mai agresiv... pai atunci... zic asa... sa arat ce stiu cu adevarat...

Dope, am vazut pe la poze ca ai pasarica, faci cu tactu incest, ca gest onest,
O sa iei modelul lu' Guess Who, sa faci un manifest, dar o sa-l faci la GayFest!
O sa ii dau clanta lu' tactu, pana ii clantane capu', ca broasca i-a dat-o altu,
Ii muiesc boracu, pana i se inmoaie capu, si cu nevasta-sa deschiolez patu'!
O pun in genunchi, si ii zic: "FA, nu te sufar, ca esti din clasa cougar!"
Beau un pepsi, sunt bland ca un calugar, ii zic "don't worry there's no sugar!"
Pasarica, nu-ti face griji, ca nu te-am uitat, iti dau sa sari, te fac sa dispari,
Ca Johannes, fac magii, apoi reapari, dupa ce te-am scos la produs pe Matasari!
EMY
EMY
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 152
Reputatie : 197
Data de inscriere : 13/05/2011
Localizare : Slobozia

https://www.facebook.com/profile.php?id=1821127187

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Mai 17, 2011 12:55 am

oh nu, gemy e agresiv... cica isi va arata adevarata fatza si scoate curu'
eu Dope - tu EMY, care'i gay-u'? dap! tot ala indemnat sa faca pe duru'
vrei sa'i dai clanta lu' tata, dar mha, la mine in familie o ardem futuristic
deshidem usa digital. tu din neanderthal, futi maimutele din suportu' logistic
esti calugar, a? cu asta ne demonstrezi iar ca esti bulan. iti zdruncin credinta -
"daca te futi in cur n'ajungi in rai" - te pacaleste staretzu' doar ca sa fi tu fetitza
vii cu poze de cocalar pe forum si te dai drept eminem, pai asta'i blasfemie
e ca si cum te prind cu pula'n gura si tu zici: "n'am luat'o eu, el mi'a dat'o mie"








DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Mai 17, 2011 1:33 am

nu e ca as fi nevoit sa mai dau o runda, ca oricum te fac numai cu un singur bar
da'ti dau violenta ca dupa ora 10, de n'ai vazut asa ceva nici la tine'n neanderthal
asta isi zice EMY si mai e si din slobozia, cum dracu' sa vrei sa mai deschizi "gura" ?
cand la astia pe "cer" nu vezi caru' mare, ci doar "urme" de tag'uri gen asta cu "sugi pula"
la tine'n sat esti rege daca bei de unul SINGUR un pepsi. "muierile" cauta'n deseuri jeleuri
in timp ce TOTI "bădiii" satului fac cheta pentru un bidon de bere si o duzina de BTS'uri
..........bla bla bla.......... ..........bla bla bla.......... ..........bla bla bla..........
uite! asta e singurul bar cu care ziceam ca te fac cand am inceput runda... Wink
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de EMY Mar Mai 17, 2011 2:39 am

Pitico, sunt Guliver! Mereu prosper, tu esti mai istorie ca Fratii Jder, te disper
Am fler ca Adolf Hitler! Te las lejer fara aer! Ce, ai luat foc? Cauta un sprinkler!
Dope, iti pun dop! Te-ai stins de tot! Ma pis pe tine si-ti dau foc la loc, vrei in top?
Yo-s la etajul 10! Domnisoara, ia o sfoara! STOP! TEAPA! Ma tragi de pisat de pe bloc!
Dope, adu-ti repede posetuta si pantofiori cu toc poate ai noroc si gasim un idiot
Iti cedeaza un loc, si o sa urci in top! Ce zici? Te ustura? Da-ti cu ulei de casalot!
Esti primitiv ca un aztec, cotat mai jos ca un flec, m-am convins, esti zevzec
Sunt plin de toapsec, ca Jack the Ripper te disec! Surprizaaaa, ai capul sec!Shocked


Liber la vot.

Bafta Dope!
EMY
EMY
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 152
Reputatie : 197
Data de inscriere : 13/05/2011
Localizare : Slobozia

https://www.facebook.com/profile.php?id=1821127187

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Mai 17, 2011 8:53 am

"succesuri" Smile
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Mar Mai 17, 2011 7:09 pm

EMY 1: 9

Dope, am vazut pe la poze ca ai pasarica, faci cu tactu incest, ca gest onest,
O sa iei modelul lu' Guess Who, sa faci un manifest, dar o sa-l faci la GayFest! --- 2 slab primul vers, al doilea nu-i pe gustul meu
O sa ii dau clanta lu' tactu, pana ii clantane capu', ca broasca i-a dat-o altu,
Ii muiesc boracu, pana i se inmoaie capu, si cu nevasta-sa deschiolez patu'! --- 2 ce faci mah cu patu'? Laughing... alt cuvant nu gaseai si tu?!? inceputul bar-ului parea bunicel, dar ai dat-o-n bara.
O pun in genunchi, si ii zic: "FA, nu te sufar, ca esti din clasa cougar!"
Beau un pepsi, sunt bland ca un calugar, ii zic "don't worry there's no sugar!" --- 2 mult prea uzata faza cu pepsi si chiar asa... bland ca un calugar? nu suna nimic ciudat pt un battle?
Pasarica, nu-ti face griji, ca nu te-am uitat, iti dau sa sari, te fac sa dispari,
Ca Johannes, fac magii, apoi reapari, dupa ce te-am scos la produs pe Matasari! --- 3 ai incercat ceva jocuri de cuvinte, dar iarasi cam fumate

DOPE 1 + 2: 28

oh nu, gemy e agresiv... cica isi va arata adevarata fatza si scoate curu'
eu Dope - tu EMY, care'i gay-u'? dap! tot ala indemnat sa faca pe duru' --- 5 buna treaba...
vrei sa'i dai clanta lu' tata, dar mha, la mine in familie o ardem futuristic
deshidem usa digital. tu din neanderthal, futi maimutele din suportu' logistic --- 4 pt ca suna foarte bine si are si umor.
esti calugar, a? cu asta ne demonstrezi iar ca esti bulan. iti zdruncin credinta -
"daca te futi in cur n'ajungi in rai" - te pacaleste staretzu' doar ca sa fi tu fetitza --- 3 asta nu prea ma-ncanta, desi ideea e buna.
vii cu poze de cocalar pe forum si te dai drept eminem, pai asta'i blasfemie
e ca si cum te prind cu pula'n gura si tu zici: "n'am luat'o eu, el mi'a dat'o mie"--- 4 pt ca e amuzant si loveste destul de interesant, dar parca se putea si mai bine.


nu e ca as fi nevoit sa mai dau o runda, ca oricum te fac numai cu un singur bar
da'ti dau violenta ca dupa ora 10, de n'ai vazut asa ceva nici la tine'n neanderthal --- 3 repeti faza cu neanderthal, iar primu vers nu mi se pare bun pt inceput de strofa.
asta isi zice EMY si mai e si din slobozia, cum dracu' sa vrei sa mai deschizi "gura" ?
cand la astia pe "cer" nu vezi caru' mare, ci doar "urme" de tag'uri gen asta cu "sugi pula" --- 3 nu-mi place, desi ai incercat ceva, ceva...
la tine'n sat esti rege daca bei de unul SINGUR un pepsi. "muierile" cauta'n deseuri jeleuri
in timp ce TOTI "bădiii" satului fac cheta pentru un bidon de bere si o duzina de BTS'uri --- 5 asa da, frate. caterinca.
..........bla bla bla.......... ..........bla bla bla.......... ..........bla bla bla..........
uite! asta e singurul bar cu care ziceam ca te fac cand am inceput runda... --- 1, pt ca nu-mi place ce-ai facut. caterinca asta, desi m-a amuzat, n-are loc in battle.


EMY 2: 10
Pitico, sunt Guliver! Mereu prosper, tu esti mai istorie ca Fratii Jder, te disper
Am fler ca Adolf Hitler! Te las lejer fara aer! Ce, ai luat foc? Cauta un sprinkler! --- 3 pt primu vers
Dope, iti pun dop! Te-ai stins de tot! Ma pis pe tine si-ti dau foc la loc, vrei in top?
Yo-s la etajul 10! Domnisoara, ia o sfoara! STOP! TEAPA! Ma tragi de pisat de pe bloc! --- 2 bah, pui accentul pe o singura "duma" prea mult.
Dope, adu-ti repede posetuta si pantofiori cu toc poate ai noroc si gasim un idiot
Iti cedeaza un loc, si o sa urci in top! Ce zici? Te ustura? Da-ti cu ulei de casalot! --- 2, cu indulgenta... in rest no comment.
Esti primitiv ca un aztec, cotat mai jos ca un flec, m-am convins, esti zevzec
Sunt plin de toapsec, ca Jack the Ripper te disec! Surprizaaaa, ai capul sec --- 3 primitiv ca un aztec? n-as crede c-ar fi asa de primitiv un aztec. oricum, un bar mediocru.

Emy, te axezi pe niste atacuri puerile ("ma pis pe tine si-ti dau foc", "ii dau clanta lu' tac'tu"), n-ai jocuri de cuvinte, dai intr-un fel agresiv, dar nu la acest fel de agresivitate ne refeream noi... Nu-i nimic, cu mult exercitiu o sa dai mai bine... dar trebuie sa te joci mai bine cu dumele. Aa, si inca ceva, incearca sa si raspunzi la atacurile adversarilor, rareori o faci, si cand o faci nu suna bine.

Dope, ai dat bine, chill, chiar daca pe strofa 2 ai lasat-o mai moale.

VOT DOPE!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Mai 17, 2011 7:50 pm

okay. merci pentru vot, matrix
1 - 0



p.s. o sa iti explic la sfarsitul votarii unele chestii pe care nu le'ai prins sau asa pare. intre timp poate se vor prinde altii si iti dai si tu seama Smile atentie Exclamation nu critic, iar daca nu intelege nimeni ce am vrut sa zic cu unele chestii, inseamna ca eu sunt de vina Very Happy
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Mier Mai 18, 2011 10:18 am

nu stiu daca are rost sa votez pe text pentru ca e clar , dope iese castigator.o prima runda destul de buna,a doua asa mai mult la şto`..per total foarte relaxat.

emy,se vede ca esti incepator.anuntai agresivitate dar...nu prea a fost cazul.destule dume rasuflate sau care nu loveau destul de tare.in principiu baga la cap ce a zis si matrix si mai dai o geana pe la barurile de exceptie..si nu ma refer la bamboo.


daca doriti , pot sa votez si pe text , dar nu cred ca e nevoie. vot DOPE
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Mier Mai 18, 2011 8:33 pm

Cateva concluzii scurte dupa ce am citit battle-u:

Dope. cu o clasa peste, o prima runda buna, pe a 2a parerea mea e ca puteai sa dai ceva mai bine. inteleg ca ti-a permis adversaru sa dai lejer, da hai sa fim putin mai seriosi, ultimu bar cel putin mi se pare extrem de slab.

Emy. eu nu ti-am spus degeaba sa citesti arhiva aia, cu cat prinzi mersu mai repede cu atat mai bine, tinand cont de faptu ca esti la inceput. rundele-s slabute, pe a 2a ai incercat sa bagi interne gramada si s-au pierdut ideile, nu asa se face.

vot Dope.
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Mier Mai 18, 2011 8:34 pm

Battle incheiat, castigor DopeRapper prin KO.
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Joi Mai 19, 2011 12:37 pm

multumesc celor care au votat
bafta mai departe, emy

intrebare.... s'a inteles cumva la ce am facut referire aici ? sunt curios, pentru ca daca nu, o sa incerc sa exprim mai bine Smile

asta isi zice EMY si mai e si din slobozia, cum dracu' sa vrei sa mai deschizi "gura" ?
cand la astia pe "cer" nu vezi caru' mare, ci doar "urme" de tag'uri gen asta cu "sugi pula"

ziceam ca deschide gura si pe cerul gurii sunt urme de "supt pula", respectiz sloboz(iA) Very Happy a prins careva ideea asa? Laughing
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de EMY Joi Mai 19, 2011 12:50 pm

Bafta Dope ! Cred ca au inteles-o toti... oricum nu aveam cum sa fac pb la aia... Laughing
EMY
EMY
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 152
Reputatie : 197
Data de inscriere : 13/05/2011
Localizare : Slobozia

https://www.facebook.com/profile.php?id=1821127187

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Joi Mai 19, 2011 1:08 pm

eu cred ca la orice punch poti sa faci punch-back, daca e bun sau rau asta o vezi la sfarsit, insa trebuie incercat Smile Smile

DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Emy vs. Dope - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum