Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

+6
MarianS
CreativeEgo
Magnifi_Q
Becks
Kanji
Marele Alb
10 participanți

In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Joi Oct 29, 2009 4:32 pm

E un battle long-overdue pe hhk. sparg si eu gheata, cu acordul lui marele alb(sper sa nu-l deranjeze ca am deschis topicul fara sa-l intreb.)

Marele Alb a scris:reguli:
Battle-ul se va desfasura in sistem x/y/x/y

Marele Alb = x
Dope = y

Rundele vor fi alcatuite din 10 versuri, timp de reply nelimitat, voteaza cine doreste, noi rezervandu-ne dreptul de a refuza un vot daca acesta din urma nu este pertinent. Votarea pana la 5 voturi ! Ii urez mult noroc omului meu Dope, imi urez si mie pentru ca voi avea nevoie, probabil ! Fight !


Ultima editare efectuata de catre DOPE in Joi Noi 05, 2009 10:53 pm, editata de 3 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Joi Oct 29, 2009 4:32 pm

Marele Alb a scris:Filosofez precum Seneca şi te-ntrec ca monopostu', deşi-s Mare, zici că-s Mika
"Hot" ca chilli-n stil ca Dre, Elegant ca CLK, "fast" ca cele ca Celica
Prim' ca Ghica-n STAT pe beat, te demit, ministru' p#lii
Ministeru'-agriculturii te-a descoperit flagrant cu recolta-n colţu' gurii
Dope e conectat pe LAN ca ţăran, nu ca un user şi la Counter papă "fragii"
Eu fac "Multi Kill", ravgii, ăsta face "multi kili" de nu-l mai cuprind nădragii,
Tragi în gol şi te crezi Hagi, e ca dracu'!ca nănacu', precum Dacii năvăleşti
Dar nu e un compliment, că mă refeream la Dacii "made in" Mioveni/Piteşti
Şi nu te supăra pe mine, că pozezi făcând botic gen chirurgul doamnei Niţu
Zi-mi, simţi bliţu?Te surprind tocind prăvacu’ şi-mi laşi fără zimţi chel shliţu

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Joi Oct 29, 2009 10:10 pm

de trag in gol...e clar de ce: ti-am luat in catare capu'
pe marele-l trimit la ruse daca la scoala n-a luat bacu'
rechinu' rege? cum ba? ca'-n mare doar dope depune laptii
numai buzoienii se pot mandri ca pe ei i-au ocolit carpatii
pozez botic cu fete de butic, dope circula pe net ca virusii
gagica-ta face buzau, se uda la NC din orasul de unde vin ursii
sunt bun,zau,vorba lui freaku,nu-i pregatitor,albu nu vede-atacu'
davist? e plin de creta de cand a auzit ca del baga bile cu tacu
vin tati, da' nu vin alb ca marele, ci vin cu punch la kilogram
cat e kilu de rechinu? dupa battle-ul cu dope cam cat kilu de salam

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Mier Noi 04, 2009 12:00 pm

Asta are tupeu, imi zice mie de scoala!Cand profa de romana i-a predat de "hiat"
ORFANU' s-a visat conducand Grande Punto,l-a luat mama dracu - acum e-nFIAT
Satul de mica, vrei la mare...eu ma retrag, poftim, depune-ti laptii
Insa ca multzi tati inaptzi iti inghiti plozii cruzi de teama sa n-o faca altzii
Asta a lasat pe drumuri mai multi decat uraganul Katrina, bata-l-ar vina sa-l "battle"
Caci "CASA DULCE CASA"-i trezeste-n burta-un "spirit de turta" gen "Hansel si Grettle"
De ce lovesti in buzoieni ? Ca, zau, faci uz de dumele lu' Freaku'-n lirica(freaku e, pentru cine nu stie, un fost NCee din Buzau)
Probabil te-ai bagat sub un morman de carti de Maiorescu, ca vad ca dai sub orice critica
P'asta nici daca-l pun la doi metri de stadion in Buzau, n-ar putea gasi Gloria
Am un raspuns grosolan:Vezi ca Kilu' lu' Rechinu-i cam cat bara de salam VICTORIA!
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Joi Noi 05, 2009 10:09 pm

pe marele alb il scot la mal cu marele val, vin tsunami mai din deal
's cel mai pizdos in areal iar marele e-n aer ca iarna la Predeal
diferente? multe!ca intre sambo si samba, ca intre rick ross si kris kross
o zic direct, te vad cam stors: nici din irak marele n-ar da periculos
dope katrina, rechinu' pizda-n rap ca Trina, hai ba lasa-te de battle
nu-s grim reaper da'-n basmul asta suntem eu-hansel, tu- Re-Gretel
coaie, ce scrii tu nu sta bine pe picioare, ca ciungii pe proteze
cu rundele tale nu ma fut, imi plac dumele ca femeile: fara paranteze
in battle vino cu untdelemn, botu' de peste da limbi multe ca secundele
tati, inoata rechinu? nu, asa da marele din coada cand imi vede rundele

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Kanji Vin Noi 06, 2009 4:21 pm

Filosofez precum Seneca şi te-ntrec ca monopostu', deşi-s Mare, zici că-s Mika
"Hot" ca chilli-n stil ca Dre, Elegant ca CLK, "fast" ca cele ca Celica bar bun, tehnica pizdoasa
Prim' ca Ghica-n STAT pe beat, te demit, ministru' p#lii
Ministeru'-agriculturii te-a descoperit flagrant cu recolta-n colţu' gurii tare belea belea versu 2
Dope e conectat pe LAN ca ţăran, nu ca un user şi la Counter papă "fragii"
Eu fac "Multi Kill", ravgii, ăsta face "multi kili" de nu-l mai cuprind nădragii, Smile) smecher rau asta
Tragi în gol şi te crezi Hagi, e ca dracu'!ca nănacu', precum Dacii năvăleşti
Dar nu e un compliment, că mă refeream la Dacii "made in" Mioveni/Piteşti alt bar turbat
Şi nu te supăra pe mine, că pozezi făcând botic gen chirurgul doamnei Niţu
Zi-mi, simţi bliţu?Te surprind tocind prăvacu’ şi-mi laşi fără zimţi chel shliţu tare primu vers, final bun



de trag in gol...e clar de ce: ti-am luat in catare capu'
pe marele-l trimit la ruse daca la scoala n-a luat bacu' inceput ok
rechinu' rege? cum ba? ca'-n mare doar dope depune laptii
numai buzoienii se pot mandri ca pe ei i-au ocolit carpatii tare tare versu doi
pozez botic cu fete de butic, dope circula pe net ca virusii
gagica-ta face buzau, se uda la NC din orasul de unde vin ursii tare si asta
sunt bun,zau,vorba lui freaku,nu-i pregatitor,albu nu vede-atacu'
davist? e plin de creta de cand a auzit ca del baga bile cu tacu destul de bun baru
vin tati, da' nu vin alb ca marele, ci vin cu punch la kilogram
cat e kilu de rechinu? dupa battle-ul cu dope cam cat kilu de salam final smecher in forta


Asta are tupeu, imi zice mie de scoala!Cand profa de romana i-a predat de "hiat"
ORFANU' s-a visat conducand Grande Punto,l-a luat mama dracu - acum e-nFIAT bun bun
Satul de mica, vrei la mare...eu ma retrag, poftim, depune-ti laptii
Insa ca multzi tati inaptzi iti inghiti plozii cruzi de teama sa n-o faca altzii Smile)
Asta a lasat pe drumuri mai multi decat uraganul Katrina, bata-l-ar vina sa-l "battle"
Caci "CASA DULCE CASA"-i trezeste-n burta-un "spirit de turta" gen "Hansel si Grettle" ok
De ce lovesti in buzoieni ? Ca, zau, faci uz de dumele lu' Freaku'-n lirica(freaku e, pentru cine nu stie, un fost NCee din Buzau)
Probabil te-ai bagat sub un morman de carti de Maiorescu, ca vad ca dai sub orice critica Smile) acid
P'asta nici daca-l pun la doi metri de stadion in Buzau, n-ar putea gasi Gloria
Am un raspuns grosolan:Vezi ca Kilu' lu' Rechinu-i cam cat bara de salam VICTORIA! final bun

pe marele alb il scot la mal cu marele val, vin tsunami mai din deal
's cel mai pizdos in areal iar marele e-n aer ca iarna la Predeal -tare
diferente? multe!ca intre sambo si samba, ca intre rick ross si kris kross
o zic direct, te vad cam stors: nici din irak marele n-ar da periculos -bar tare, interne, jocuri de cuvinte, agresiv cam tot ce-i trebuie
dope katrina, rechinu' pizda-n rap ca Trina, hai ba lasa-te de battle
nu-s grim reaper da'-n basmul asta suntem eu-hansel, tu- Re-Gretel bar bun
coaie, ce scrii tu nu sta bine pe picioare, ca ciungii pe proteze
cu rundele tale nu ma fut, imi plac dumele ca femeile: fara paranteze Smile) da frumos
in battle vino cu untdelemn, botu' de peste da limbi multe ca secundele
tati, inoata rechinu? nu, asa da marele din coada cand imi vede rundele final in forta..

Battle smecher rau, mie greu sa aleg Marele a avut o prima runda aproape perfecta, runda 2 putin mai slbuta decat precedenta, Tudor a dat echilibrat ambele runde fiind cam la acelasi nivel. Insa votu meu merge la Marele, stima si respect pentru acesti colosi ai NetC-ing-ului
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Vin Noi 06, 2009 10:12 pm

10x proph

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Sam Noi 07, 2009 4:30 am

Un asa battle merita un vot smecheros Smile
Note de la 1 la 5 pe fiecare bar!

Marele Alb a scris:Marele - R1 - 23pts
Filosofez precum Seneca şi te-ntrec ca monopostu', deşi-s Mare, zici că-s Mika
"Hot" ca chilli-n stil ca Dre, Elegant ca CLK, "fast" ca cele ca Celica - 5, Primul vers rupe muia!
Prim' ca Ghica-n STAT pe beat, te demit, ministru' p#lii
Ministeru'-agriculturii te-a descoperit flagrant cu recolta-n colţu' gurii - 4, Imi placea flow-ul primului vers, dar s-a stricat in al doilea!
Dope e conectat pe LAN ca ţăran, nu ca un user şi la Counter papă "fragii"
Eu fac "Multi Kill", ravgii, ăsta face "multi kili" de nu-l mai cuprind nădragii, - 4, Criminal!!! Pacat de primul vers... am mai dat chiar eu ideea aia Sad
Tragi în gol şi te crezi Hagi, e ca dracu'!ca nănacu', precum Dacii năvăleşti
Dar nu e un compliment, că mă refeream la Dacii "made in" Mioveni/Piteşti - 5, N-ai si tu un vers sa dau o nota mai mica acolo sa faca diferenta in final?
Şi nu te supăra pe mine, că pozezi făcând botic gen chirurgul doamnei Niţu
Zi-mi, simţi bliţu?Te surprind tocind prăvacu’ şi-mi laşi fără zimţi chel shliţu - 5, Cojones, un flow fantastic are runda asta!

DOPE a scris:DOPE - R1 - 21pts
de trag in gol...e clar de ce: ti-am luat in catare capu'
pe marele-l trimit la ruse daca la scoala n-a luat bacu' - 3, Pula-n pizda, primul vers merita un al doilea mai bun!
rechinu' rege? cum ba? ca'-n mare doar dope depune laptii
numai buzoienii se pot mandri ca pe ei i-au ocolit carpatii - 5, Sub centura coaie! Fara d-astea!
pozez botic cu fete de butic, dope circula pe net ca virusii
gagica-ta face buzau, se uda la NC din orasul de unde vin ursii - 4, Imi place bar-ul, dar e nasol ca trebuie sa il citesti si a doua oara ca sa iti iasa rima!
sunt bun,zau,vorba lui freaku,nu-i pregatitor,albu nu vede-atacu'
davist? e plin de creta de cand a auzit ca del baga bile cu tacu - 5, Laughing Imi plac versurile in care va folositi de iPop.
vin tati, da' nu vin alb ca marele, ci vin cu punch la kilogram
cat e kilu de rechinu? dupa battle-ul cu dope cam cat kilu de salam - 4, Nu stiu, n-are ceva... Nu are efect pentru un final de runda!

Marele Alb a scris:Marele - R2 - 19pts
Asta are tupeu, imi zice mie de scoala!Cand profa de romana i-a predat de "hiat"
ORFANU' s-a visat conducand Grande Punto,l-a luat mama dracu - acum e-nFIAT - 4, Ti-ai pierdut tot farmecul primei runde Sad Oricum, ideea e buna.
Satul de mica, vrei la mare...eu ma retrag, poftim, depune-ti laptii
Insa ca multzi tati inaptzi iti inghiti plozii cruzi de teama sa n-o faca altzii - 2, Mie personal nu imi place de nicio culoare bar-ul asta. Dau 2 doar pentru ca a mai revenit flow-ul.
Asta a lasat pe drumuri mai multi decat uraganul Katrina, bata-l-ar vina sa-l "battle"
Caci "CASA DULCE CASA"-i trezeste-n burta-un "spirit de turta" gen "Hansel si Grettle" - 5, Cred ca DOPE simte din plin personalele astea, desi chiar nu-i gras ba! Oricum, nici eu n-am crezut pana n-am vazut! Laughing
De ce lovesti in buzoieni ? Ca, zau, faci uz de dumele lu' Freaku'-n lirica(freaku e, pentru cine nu stie, un fost NCee din Buzau)
Probabil te-ai bagat sub un morman de carti de Maiorescu, ca vad ca dai sub orice critica - 4, Pacat de versul 2 moshule ca e genial... Primul e de tot cacatu!
P'asta nici daca-l pun la doi metri de stadion in Buzau, n-ar putea gasi Gloria
Am un raspuns grosolan:Vezi ca Kilu' lu' Rechinu-i cam cat bara de salam VICTORIA! - 4, Laughing Din nou, pacat de versul 2 ca e extra smecher, primul e fumat Sad

DOPE a scris:DOPE - R2 - 22pts
pe marele alb il scot la mal cu marele val, vin tsunami mai din deal
's cel mai pizdos in areal iar marele e-n aer ca iarna la Predeal - 4, Ideile-s bune amandoua, dar eu personal as fi format altfel bar-ul pentru un flow mai bun!
diferente? multe!ca intre sambo si samba, ca intre rick ross si kris kross
o zic direct, te vad cam stors: nici din irak marele n-ar da periculos - 5, Genul de versuri care l-au consacrat pe DOPE. Ii dau 5, dar nu stiu de ce Laughing
dope katrina, rechinu' pizda-n rap ca Trina, hai ba lasa-te de battle
nu-s grim reaper da'-n basmul asta suntem eu-hansel, tu- Re-Gretel - 4, As fi dat 5, dar nu a fost un bar pe masura atacului!
coaie, ce scrii tu nu sta bine pe picioare, ca ciungii pe proteze
cu rundele tale nu ma fut, imi plac dumele ca femeile: fara paranteze - 5, Ai stiut sa profiti de ce a dat, dar parca formularea merge din nou putin altfel.
in battle vino cu untdelemn, botu' de peste da limbi multe ca secundele
tati, inoata rechinu? nu, asa da marele din coada cand imi vede rundele - 4, Oricum, mai de efect decat finalul celalalt de runda, dar parca tot nu e potrivit pentru un final!

DOPE 43 - 42 Marele Alb
Vot DOPE

... desi nu sunt impacat cu acest vot!
Battle-ul asta a fost ca un meci de fotbal... Marele extrem de spectaculos in prima repriza, multe ocazii, doua goluri, alea alea! In repriza a doua, din nou, Marele multe ocazii, ratari, DOPE pragmatic, 2 goluri... si a castigat la penalty-uri!

Daca ma intreba vreodata cineva care-s cei mai amuzanti emcees pe care-i stiu, as fi spus fara dubii ca NoMo, Magnifi_Q si DOPE, dar dupa ce am vazut acuma la Marele s-ar putea sa-mi schimb parerea!
Eu personal sunt pretentios cand e vorba de battle-uri de la cei pe care-i cunosc, iar un zambet din partea mea e greu de obtinut, ca de la o pitzipoanca cu fitze, insa Marele a fost mare in acest battle si a dat extraordinar!
Sa nu mint, la prima votare mi-a iesit egal, si am cautat ceva care sa faca diferenta... am citit, am recitit, si i-am scazut lui Marele un punct pe primul bar din runda 2, pentru ca eu personal am fost dezamagit de acel bar dupa ce am vazut in prima runda.
Oricum Moshule, esti genial cand vrei, si stiu ca se intampla la toata lumea si ne e greu sa evitam unele clisee, insa un vers ca cel cu Gloria trebuie evitat neaparat! Smile

DOPE a fost si el smecher, si-a dat prima runda dupa extrem de mult timp si l-a scos pe Marele din mana Smile

Oricum, un battle cu de toate! Smile
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Magnifi_Q Sam Noi 07, 2009 7:57 pm

Vot Marele Alb!
DOPE, fara suparare, aici ti-ai luat-o in cel mai frumos stil.

Marele a avut niste glumite de efect si merita sa castige aici!
Nu simt ca trebuie un vot pe text, dar daca vreti neaparat o sa-l dau si pe text, insa din punctul meu de vedere victoria a fost clara aici!
DOPE, nu zic c-ai dat rau, dar aici ti-ai gasit nashul (ca ala de la PROTV care a luat bataie-n tren).
Cel mai frumos vers si de efect, a fost asta: Am un raspuns grosolan:Vezi ca Kilu' lu' Rechinu-i cam cat bara de salam VICTORIA
Magnifi_Q
Magnifi_Q
Bad ass ma' fucka'
Bad ass ma' fucka'

Mesaje : 55
Reputatie : 70
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Sam Noi 07, 2009 8:06 pm

nu pot sa zic decat ca ma bucur ca prinzi pro tv in state Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Noi 09, 2009 11:51 am

Asadar:

Marele I:
Filosofez precum Seneca şi te-ntrec ca monopostu', deşi-s Mare, zici că-s Mika
"Hot" ca chilli-n stil ca Dre, Elegant ca CLK, "fast" ca cele ca Celica - 4. misto, chiar foarte. Dar prea putin punch.
Prim' ca Ghica-n STAT pe beat, te demit, ministru' p#lii
Ministeru'-agriculturii te-a descoperit flagrant cu recolta-n colţu' gurii - 4. funny shit.
Dope e conectat pe LAN ca ţăran, nu ca un user şi la Counter papă "fragii"
Eu fac "Multi Kill", ravgii, ăsta face "multi kili" de nu-l mai cuprind nădragii, - 5. foarte, foarte tare. Ego's ROTFL.
Tragi în gol şi te crezi Hagi, e ca dracu'!ca nănacu', precum Dacii năvăleşti
Dar nu e un compliment, că mă refeream la Dacii "made in" Mioveni/Piteşti - 3. ai lasat-o mai moale.
Şi nu te supăra pe mine, că pozezi făcând botic gen chirurgul doamnei Niţu
Zi-mi, simţi bliţu?Te surprind tocind prăvacu’ şi-mi laşi fără zimţi chel shliţu - 4. Rad. E de bine.

DOPE I:
de trag in gol...e clar de ce: ti-am luat in catare capu'
pe marele-l trimit la ruse daca la scoala n-a luat bacu' - 5. ce inceput tare. Foarte misto.
rechinu' rege? cum ba? ca'-n mare doar dope depune laptii
numai buzoienii se pot mandri ca pe ei i-au ocolit carpatii - 4. Misto.
pozez botic cu fete de butic, dope circula pe net ca virusii
gagica-ta face buzau, se uda la NC din orasul de unde vin ursii - 3. poate-i vina mea, dar n-am prea inteles ultima parte a celui de-al doilea vers. In rest, misto.
sunt bun,zau,vorba lui freaku,nu-i pregatitor,albu nu vede-atacu'
davist? e plin de creta de cand a auzit ca del baga bile cu tacu - 3. ok
vin tati, da' nu vin alb ca marele, ci vin cu punch la kilogram
cat e kilu de rechinu? dupa battle-ul cu dope cam cat kilu de salam - 4. amuzant rau.

Marele II:
Asta are tupeu, imi zice mie de scoala!Cand profa de romana i-a predat de "hiat"
ORFANU' s-a visat conducand Grande Punto,l-a luat mama dracu - acum e-nFIAT - 4. misto.
Satul de mica, vrei la mare...eu ma retrag, poftim, depune-ti laptii
Insa ca multzi tati inaptzi iti inghiti plozii cruzi de teama sa n-o faca altzii - 3. scabros. Not enough punch.
Asta a lasat pe drumuri mai multi decat uraganul Katrina, bata-l-ar vina sa-l "battle"
Caci "CASA DULCE CASA"-i trezeste-n burta-un "spirit de turta" gen "Hansel si Grettle" - 4. LOL.
De ce lovesti in buzoieni ? Ca, zau, faci uz de dumele lu' Freaku'-n lirica
Probabil te-ai bagat sub un morman de carti de Maiorescu, ca vad ca dai sub orice critica - 5. foarte tare punchu din versul 2.
P'asta nici daca-l pun la doi metri de stadion in Buzau, n-ar putea gasi Gloria
Am un raspuns grosolan:Vezi ca Kilu' lu' Rechinu-i cam cat bara de salam VICTORIA! - 5. din nou, flawless

DOPE II:
pe marele alb il scot la mal cu marele val, vin tsunami mai din deal
's cel mai pizdos in areal iar marele e-n aer ca iarna la Predeal - 3. Misto. Tehnic. Bravo.
diferente? multe!ca intre sambo si samba, ca intre rick ross si kris kross
o zic direct, te vad cam stors: nici din irak marele n-ar da periculos - 5. Foarte tare. Pe gustul meu.
dope katrina, rechinu' pizda-n rap ca Trina, hai ba lasa-te de battle
nu-s grim reaper da'-n basmul asta suntem eu-hansel, tu- Re-Gretel - 5. Din nou, foarte, foarte tare.
coaie, ce scrii tu nu sta bine pe picioare, ca ciungii pe proteze
cu rundele tale nu ma fut, imi plac dumele ca femeile: fara paranteze - 4. misto.
in battle vino cu untdelemn, botu' de peste da limbi multe ca secundele
tati, inoata rechinu? nu, asa da marele din coada cand imi vede rundele - 3. Frumos, dar nu ca mai sus.

Marele Alb - 20 + 21 = 41 p.
DOPE - 19 + 20 = 39 p.

Un battle foarte frumos. Daca era egalitate la puncte, oricum votam Marele, imi place mult stilul lui. Felicitari ambilor ataraxici, un show de zile mari.
Vot Marele Alb.
Bafta.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MarianS Lun Noi 09, 2009 12:38 pm

Eu fac "Multi Kill", ravgii, ăsta face "multi kili" de nu-l mai cuprind nădragii,
Foarte tare rechine Very Happy

Bai battle smeche, da mai bun Marele, vot pt rechin
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Lun Noi 09, 2009 7:01 pm

3-1 pentru marele smecher.

ego, eu sunt din brasov, orasul unde vin ursii Suspect

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Mier Noi 11, 2009 8:30 pm

ozn, nihat, thc, unde sunteti tata? ma astept la reciprocitate, eu votez la battle-urile voastre.

funeanu, you too bro

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Mier Noi 11, 2009 9:30 pm

DOPE a scris:ozn, nihat, thc, unde sunteti tata? ma astept la reciprocitate, eu votez la battle-urile voastre.

funeanu, you too bro

Iertare marite, in seara asta am reusit sa stau mai mult, intre 2 spitale si pastile. Incerc sa dau vot tot in seara asta Smile
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de thc Mier Noi 11, 2009 9:53 pm

dupa parerea mea umila dar solicitata, de om care nu nu progreseaza & shit.marele alb a dovedit de ce e mare.toata stima tot respectul.dope nu a fost foarte departe dar m alb a fost mai inspirat si a dat niste dumne demne de hall of fame.

vot marele alb

dar bineinteles ar trebui sa nu il luati in seama ca eu am in toata cariera mai putine punch'uri decat un ataraxic intr'o runda.parca asa era nu?

sanatate
thc
thc
BAN!

Mesaje : 477
Reputatie : 617
Data de inscriere : 27/10/2009
Localizare : unde intoarce uliu pana cu frana de mana

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Mier Noi 11, 2009 9:58 pm

DOPE a scris:
Marele Alb a scris:Filosofez precum Seneca şi te-ntrec ca monopostu', deşi-s Mare, zici că-s Mika
"Hot" ca chilli-n stil ca Dre, Elegant ca CLK, "fast" ca cele ca Celica + Inceput ok

Prim' ca Ghica-n STAT pe beat, te demit, ministru' p#lii
Ministeru'-agriculturii te-a descoperit flagrant cu recolta-n colţu' gurii + mi-a placut

Dope e conectat pe LAN ca ţăran, nu ca un user şi la Counter papă "fragii"
Eu fac "Multi Kill", ravgii, ăsta face "multi kili" de nu-l mai cuprind nădragii, + bar bun

Tragi în gol şi te crezi Hagi, e ca dracu'!ca nănacu', precum Dacii năvăleşti
Dar nu e un compliment, că mă refeream la Dacii "made in" Mioveni/Piteşti - din nou, mi se pare prea putin agresiv.

Şi nu te supăra pe mine, că pozezi făcând botic gen chirurgul doamnei Niţu
Zi-mi, simţi bliţu?Te surprind tocind prăvacu’ şi-mi laşi fără zimţi chel shliţu - sfarsit inofensiv, dar ideea putea fi valorificata intr-un bar mai de calitate

DOPE a scris:de trag in gol...e clar de ce: ti-am luat in catare capu'
pe marele-l trimit la ruse daca la scoala n-a luat bacu' + un bar amuzant

rechinu' rege? cum ba? ca'-n mare doar dope depune laptii
numai buzoienii se pot mandri ca pe ei i-au ocolit carpatii + si baru asta e tare

pozez botic cu fete de butic, dope circula pe net ca virusii
gagica-ta face buzau, se uda la NC din orasul de unde vin ursii + botic, butic, i-ai intors-o bine

sunt bun,zau,vorba lui freaku,nu-i pregatitor,albu nu vede-atacu'
davist? e plin de creta de cand a auzit ca del baga bile cu tacu - rima interioara in primu vers, ai inceput bine dar putea iesi un punch mai bun.

vin tati, da' nu vin alb ca marele, ci vin cu punch la kilogram
cat e kilu de rechinu? dupa battle-ul cu dope cam cat kilu de salam - sfarsit slab.

Marele Alb a scris:Asta are tupeu, imi zice mie de scoala!Cand profa de romana i-a predat de "hiat"
ORFANU' s-a visat conducand Grande Punto,l-a luat mama dracu - acum e-nFIAT - ca sa nu zica Becks ca nu am citit Battle Academy 101, spun ca nu prea are flow, ideea e buna dar te-ai lungit si a iesit ceva naspa.

Satul de mica, vrei la mare...eu ma retrag, poftim, depune-ti laptii
Insa ca multzi tati inaptzi iti inghiti plozii cruzi de teama sa n-o faca altzii - aici nu a fost un punch, dupa primul vers ma asteptam la ceva sa rupa mufa, dar n-a fost sa fie.

Asta a lasat pe drumuri mai multi decat uraganul Katrina, bata-l-ar vina sa-l "battle"
Caci "CASA DULCE CASA"-i trezeste-n burta-un "spirit de turta" gen "Hansel si Grettle" + din nou rima interioara (fi atent Becks cate am invatat din postul tau Smile ) Katrina-vinal burta- turta, astea dau bar-ului un ajutor, pentru ca altfel ar fi prea lung si cu prea putina muzicalitate, dar asa imi place.


De ce lovesti in buzoieni ? Ca, zau, faci uz de dumele lu' Freaku'-n lirica(freaku e, pentru cine nu stie, un fost NCee din Buzau)
Probabil te-ai bagat sub un morman de carti de Maiorescu, ca vad ca dai sub orice critica - al doilea vers e criminal, primul e cam banal.

P'asta nici daca-l pun la doi metri de stadion in Buzau, n-ar putea gasi Gloria
Am un raspuns grosolan:Vezi ca Kilu' lu' Rechinu-i cam cat bara de salam VICTORIA! +bun, un final ok, dar mi-a placut.

DOPE a scris:pe marele alb il scot la mal cu marele val, vin tsunami mai din deal
's cel mai pizdos in areal iar marele e-n aer ca iarna la Predeal +mal, val, deal , areal, Predeal, au dat un flow bun

diferente? multe!ca intre sambo si samba, ca intre rick ross si kris kross
o zic direct, te vad cam stors: nici din irak marele n-ar da periculos + bun word play, i-ai dat-o, marele e inofensiv Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Icon_twisted

dope katrina, rechinu' pizda-n rap ca Trina, hai ba lasa-te de battle
nu-s grim reaper da'-n basmul asta suntem eu-hansel, tu- Re-Gretel + Bun

coaie, ce scrii tu nu sta bine pe picioare, ca ciungii pe proteze
cu rundele tale nu ma fut, imi plac dumele ca femeile: fara paranteze + Un punch direct intre paranteze. GOOD

in battle vino cu untdelemn, botu' de peste da limbi multe ca secundele
tati, inoata rechinu? nu, asa da marele din coada cand imi vede rundele - Ca final, se putea mai bine.


DOPE 7 - 5 Marele Alb... asta e parerea mea asupra battle-ului.

Vot DOPE.

P.S.: Un mic off-topic: Becks, sper ca te-ai prins ca am fost ironic, sa nu te superi pe mine. Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Icon_biggrin


Ultima editare efectuata de catre Nihat in Mier Noi 11, 2009 10:19 pm, editata de 1 ori
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de thc Mier Noi 11, 2009 10:06 pm

bai nihat eu eram ironic,daca tu esti mai tare de cap e problema ta.vorbeste pt tine pe viitor fratzie!!
thc
thc
BAN!

Mesaje : 477
Reputatie : 617
Data de inscriere : 27/10/2009
Localizare : unde intoarce uliu pana cu frana de mana

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Swift Mier Noi 11, 2009 10:17 pm

Buey eu am votat dar nush de ce nu mi-a salvat din ce am calculat asa ... a fost 36-36 si am votat pe MA pentru umor...Tin sa precizez ca MA a avut cel mai slab bar din battle dupa parerea mea si dope cel mai bun bar din battle dar overall MA wins .

Baruri de 5 :
Dope
rechinu' rege? cum ba? ca'-n mare doar dope depune laptii
numai buzoienii se pot mandri ca pe ei i-au ocolit carpatii
MA :
Asta are tupeu, imi zice mie de scoala!Cand profa de romana i-a predat de "hiat"
ORFANU' s-a visat conducand Grande Punto,l-a luat mama dracu - acum e-nFIAT
Dope cel mai tare bar punch back plus ce vrei tu :
coaie, ce scrii tu nu sta bine pe picioare, ca ciungii pe proteze
cu rundele tale nu ma fut, imi plac dumele ca femeile: fara paranteze

Baru de 2.5 :
Satul de mica, vrei la mare...eu ma retrag, poftim, depune-ti laptii
Insa ca multzi tati inaptzi iti inghiti plozii cruzi de teama sa n-o faca altzii


Ultima editare efectuata de catre Swift in Mier Noi 11, 2009 10:26 pm, editata de 1 ori
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Mier Noi 11, 2009 10:21 pm

Scor :

Marele Alb 6 - 2 Dope

Mai asteptam pareri. Va rog sa nu va certati aici, aveti un chat unde va puteti spurca daca asta vreti. Swift, daca ne si poti exemplifica barurilr respective.....ar fi foarte ok. Multumim.
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Mier Noi 11, 2009 10:21 pm

baieti, show some class.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Fu2-10Gura Joi Noi 12, 2009 1:27 am

prefer sa mai intarzii putin cu runda mea la battleul cu static si sa dau un vot maestrilor Twisted Evil

Marele Alb a scris:Filosofez precum Seneca şi te-ntrec ca monopostu', deşi-s Mare, zici că-s Mika
"Hot" ca chilli-n stil ca Dre, Elegant ca CLK, "fast" ca cele ca Celica === Shocked magic, fin, senzational
Prim' ca Ghica-n STAT pe beat, te demit, ministru' p#lii
Ministeru'-agriculturii te-a descoperit flagrant cu recolta-n colţu' gurii === Smile))
Dope e conectat pe LAN ca ţăran, nu ca un user şi la Counter papă "fragii"
Eu fac "Multi Kill", ravgii, ăsta face "multi kili" de nu-l mai cuprind nădragii, === =)) du-te-n plm Smile)
Tragi în gol şi te crezi Hagi, e ca dracu'!ca nănacu', precum Dacii năvăleşti
Dar nu e un compliment, că mă refeream la Dacii "made in" Mioveni/Piteşti === Laughing
Şi nu te supăra pe mine, că pozezi făcând botic gen chirurgul doamnei Niţu
Zi-mi, simţi bliţu?Te surprind tocind prăvacu’ şi-mi laşi fără zimţi chel shliţu === nu stiu ce-i ala pravac, nu prea am prins duma

DOPE a scris:de trag in gol...e clar de ce: ti-am luat in catare capu'
pe marele-l trimit la ruse daca la scoala n-a luat bacu' === Smile) bune ambele
rechinu' rege? cum ba? ca'-n mare doar dope depune laptii
numai buzoienii se pot mandri ca pe ei i-au ocolit carpatii === da da da
pozez botic cu fete de butic, dope circula pe net ca virusii
gagica-ta face buzau, se uda la NC din orasul de unde vin ursii === Very Happy
sunt bun,zau,vorba lui freaku,nu-i pregatitor,albu nu vede-atacu'
davist? e plin de creta de cand a auzit ca del baga bile cu tacu === e ok
vin tati, da' nu vin alb ca marele, ci vin cu punch la kilogram
cat e kilu de rechinu? dupa battle-ul cu dope cam cat kilu de salam === ai intors tu ceva dar nu a iesit la fel de bine ca duma lu' marele alb

Marele Alb a scris:Asta are tupeu, imi zice mie de scoala!Cand profa de romana i-a predat de "hiat"
ORFANU' s-a visat conducand Grande Punto,l-a luat mama dracu - acum e-nFIAT === tare inceput, punchback
Satul de mica, vrei la mare...eu ma retrag, poftim, depune-ti laptii
Insa ca multzi tati inaptzi iti inghiti plozii cruzi de teama sa n-o faca altzii === nu prea
Asta a lasat pe drumuri mai multi decat uraganul Katrina, bata-l-ar vina sa-l "battle"
Caci "CASA DULCE CASA"-i trezeste-n burta-un "spirit de turta" gen "Hansel si Grettle" === bun wordplay
De ce lovesti in buzoieni ? Ca, zau, faci uz de dumele lu' Freaku'-n lirica(freaku e, pentru cine nu stie, un fost NCee din Buzau)
Probabil te-ai bagat sub un morman de carti de Maiorescu, ca vad ca dai sub orice critica === Very Happy:D:D tare rau de tooooooot al2lea Shocked
P'asta nici daca-l pun la doi metri de stadion in Buzau, n-ar putea gasi Gloria
Am un raspuns grosolan:Vezi ca Kilu' lu' Rechinu-i cam cat bara de salam VICTORIA! === bun punchbackul, dar chiar nu vroiam sa aflam asta Laughing

DOPE a scris:pe marele alb il scot la mal cu marele val, vin tsunami mai din deal
's cel mai pizdos in areal iar marele e-n aer ca iarna la Predeal === ooo da, despre asta vorbeam negrule
diferente? multe!ca intre sambo si samba, ca intre rick ross si kris kross
o zic direct, te vad cam stors: nici din irak marele n-ar da periculos === tehnic, abil, pe vers cu stil , in stih abil, in ritm debil si-n tril ca ill gen bill Cool
dope katrina, rechinu' pizda-n rap ca Trina, hai ba lasa-te de battle
nu-s grim reaper da'-n basmul asta suntem eu-hansel, tu- Re-Gretel === smecher intoarsa duma Laughing
coaie, ce scrii tu nu sta bine pe picioare, ca ciungii pe proteze
cu rundele tale nu ma fut, imi plac dumele ca femeile: fara paranteze === asa si-asa asta
in battle vino cu untdelemn, botu' de peste da limbi multe ca secundele
tati, inoata rechinu? nu, asa da marele din coada cand imi vede rundele === =)))) asa se termina o runda!


Dupa toata nebunia asta de battle e timpu' sa ma bag la somn dar nu inainte de a-i felicita pe cei 2 combatanti pentru doza de ras administrata intra-neuronal cheers daca mai e cazul sa-mi exprim votul, acesta merge catre Marele Alb.. mi-a placut mai mult ca si dume.

pace-n Africa!
Fu2-10Gura
Fu2-10Gura
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 100
Reputatie : 127
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34
Localizare : Ploiesti

https://www.facebook.com/Fu.Of.6Grade

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Joi Noi 12, 2009 3:43 am

Battle incheiat!
Castigator Marele Alb, 4-1
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs DOPE - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum