Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

+4
HipSound
Becks
Magnifi_Q
Marele Alb
8 participanți

In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Mier Oct 28, 2009 10:49 am

2 runde de fiecare
12 versuri per runda
Sistemul : xyyx (x=MA, y=MQ)
Timp de reply....sa zicem 10 zile
Voturi argumentate, cine ajunge la 5 voturi castiga
La 3-0 e KO, parerile sunt binevenite si dupa acumularea voturilor necesare !

M_Q, sper ca esti de acord cu regulile, daca e ceva ce nu-ti convine, fa-mi o strigare si modificam !
O sa-mi postez runda zilele astea ! Noroc, numa' bine !
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Vin Oct 30, 2009 5:28 pm

Imagineaza-ti asta:-ti rup tzeasta si picioarele pe-un mal al unei ape curgatoare
Sa nu mai zici ca nu-s flexibil in gandire, iau membrele, le leg, fac podul din picioare.
Verbe, le deleg sa distruga, pun punctul pe I: Marele-I SUS; pont:pun'te pe ruga !
Asta-i atat de tont, de cand i-am zis ca n-are cap, a brevetat un hanorac fara gluga.
Magnificu'o arde din State la taste; check this out, punct ochit, punct atins:
"Word is he look like his mom's since he be wearing her jeans"(genes).
Ma sui la etaj intr-in bloc si te-arunc de la 3 de parca-as fi Steve Nash
Te bag intr-un auto gol ca Banel si-l las pe liber la misto in aval!Reclama la Smash !
Cu pasi desi notabili, nu stersi, separ coaja de mieji, dai pe cur, nu pe gura, deci beshi!
Am flow fresh pe veci scos din teci la meci ca Dacii!Nu poti s-o negi precum epiderma !-ntelegi?
Am energie-n versuri de zici ca FUR CU LITZA, si LING GURA de oala in care-i borsh de rime
Asta ca sa-ti arat ca pap ipap pe paine, tu molfai oase, zgarciuri si resturi de grasime !
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Magnifi_Q Sam Oct 31, 2009 4:43 am

Asta se vrea rechin, dar la cum il sparg e mai degraba un cod
Si e singurul peste ce nu inoata in apa, si are nevoie de pod
Eu pe ruga, tu pe rug, aprind vreo 2 versuri, nimeni nu plange
Rechinu m-a rugat sa-i brevetez prezervativu cu gust de sange
Magnific din State va arde pe toti, ascunde-te pe unde apuci
Cat de mult imi place ce scrii? Iti zic pe romaneste: Too=MUCH
Tu la etaju 3 in bloc start, M in pole position, nema suspans
Si termin pe muia ta sa vezi cat e de cremoasa! Reclama la Mars!
Iti dau si-avans, ca pe-o masina-n rate si nu tii piept robusto
Termini ca-n reclama aia, corpu pe jos, capu-n poala mea: GUST-O!
Stiai c-o sa-ti iei in muie, asa ca pe final ai ales sa nu minti
Si-ai lins oale si-ai bagat bors... cam tot ce puteai fara dinti
Magnifi_Q
Magnifi_Q
Bad ass ma' fucka'
Bad ass ma' fucka'

Mesaje : 55
Reputatie : 70
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Magnifi_Q Vin Noi 13, 2009 7:48 pm

Te vad cu Caps-uri, Shift-uri, bold-uri, esti certat cu tastatura?
Coaie, Magnific scuipa foc ca Doc si tu-ti racesti degeaba gura
Descarc dume cu zece mega pe secunda, MQ e net de calitate
Nu fa pula mare, ca eu fac pula ocean sa-ti dau muie din State
Iti scot limba cu clestele, zi Buzau cu limba scoasa! Te fac relax
Esti ciung si-olog de cand ti-ai dat pe maini si picioare cu Axe
Asta se-ofera sa-mi ofere orice, sa sarbatorim in stil american
Mosule, vreau nasul tau! De sarbatori imi pun chilotii la geam
Si sincer acum, chiar asteptam ceva smecher, candva erai bun
De eram cu tine cand ai dat, ziceam Ho! Ho! Ho! Ca Mos Craciun
Si degeaba ma tot provoci, si vrei sa dam si speri ca ma bati
Ca Magnifi_Q te face lejer, ca U.Bolt la olimpiada de retardati
Magnifi_Q
Magnifi_Q
Bad ass ma' fucka'
Bad ass ma' fucka'

Mesaje : 55
Reputatie : 70
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Sam Feb 06, 2010 2:10 pm

Mosule imi cer scuze pentru intarzierea nesimtita. Sper sa accepti sa se continue battle-ul !

La cat m-ai spart la pula, mi-accept conditia atribuita...de cod
Asta o arde anti-nobili la modul:O sug fara dinti, ca sunt din "n-o rod" !
Yo, I'm the 1(one), you're practically a 10 since 9 has been 8 by 7
Asta-i singurul retard ce zice ca face pula ocean de cand cu "Ocean's eleven"
Citez : "candva erai bun"! Corect ! Eram,nepoate! Acum sunt stra-stra-stra-bun
Si daca-nainte doar ti-o puneam la pachet, acum te ra-ra-rapun
Ma vezi racindu-mi gura c-o bere de la cat am scuipat...uite-mi adversarii pa' tusha
Iar de ma vezi cu CAPSa pusa si BOLD-uri e ca-s un preot voodoo tzignit, ma papusha
Daca ti-as da un cacat, l-ai breveta asa cum ai facut si cu protectorul de scule ?
Aici e Romania, ba, naivule, si daca-ti atarni chilotii la geam s-ar putea sa ti-i fure
Daca descarci dume cu 10 mega pe secunda, se numeste ca furi, astea-s autodropuri
Nu poti sa te stapanesti ca esti sclav, deci mijloacele-s scuzate de scopuri !
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Lun Feb 08, 2010 12:10 pm

Ce pula mea, votez si eu la un battle ca asta Smile
De la 1 la 5
1 o sa fie cel mai slab vers din battle si 5 cel mai bun


Marele Alb - R1 - 19
Marele Alb a scris:Imagineaza-ti asta:-ti rup tzeasta si picioarele pe-un mal al unei ape curgatoare
Sa nu mai zici ca nu-s flexibil in gandire, iau membrele, le leg, fac podul din picioare. - 5, bolnav psihic coaie. BOLNAV!
Verbe, le deleg sa distruga, pun punctul pe I: Marele-I SUS; pont:pun'te pe ruga !
Asta-i atat de tont, de cand i-am zis ca n-are cap, a brevetat un hanorac fara gluga. - 4, misto, amuzant, coios! Smile
Magnificu'o arde din State la taste; check this out, punct ochit, punct atins:
"Word is he look like his mom's since he be wearing her jeans"(genes). - 2, din mai multe motive: mi se pare ca sunt ceva greseli gramaticale (poate doar mi se pare) si nu imi place nici faptul ca explici in paranteza, in rest jocul de cuvinte e misto.
Ma sui la etaj intr-in bloc si te-arunc de la 3 de parca-as fi Steve Nash
Te bag intr-un auto gol ca Banel si-l las pe liber la misto in aval!Reclama la Smash ! - 1, poate nu-l inteleg eu, dar mi se pare slab
Cu pasi desi notabili, nu stersi, separ coaja de mieji, dai pe cur, nu pe gura, deci beshi!
Am flow fresh pe veci scos din teci la meci ca Dacii!Nu poti s-o negi precum epiderma !-ntelegi? - 5, rupe pizda ca o nastere!
Am energie-n versuri de zici ca FUR CU LITZA, si LING GURA de oala in care-i borsh de rime
Asta ca sa-ti arat ca pap ipap pe paine, tu molfai oase, zgarciuri si resturi de grasime ! - 2, din nou nu prea e pe gustul meu

MQ - R1 - 25
Magnifi_Q a scris:Asta se vrea rechin, dar la cum il sparg e mai degraba un cod
Si e singurul peste ce nu inoata in apa, si are nevoie de pod - 5, pe mine ma omoara atitudinea asta caterincoasa pe care o are MQ in fiecare battle si modul in care se adapteaza la orice adversar.
Eu pe ruga, tu pe rug, aprind vreo 2 versuri, nimeni nu plange
Rechinu m-a rugat sa-i brevetez prezervativu cu gust de sange - 5, da-i nota LaughingLaughing
Magnific din State va arde pe toti, ascunde-te pe unde apuci
Cat de mult imi place ce scrii? Iti zic pe romaneste: Too=MUCH - 2, hai coaie ca daca nici tu nu mai stii engleza cine pizda ma-sii mai stie? E smechera ideea, dar rima e fortata.
Tu la etaju 3 in bloc start, M in pole position, nema suspans
Si termin pe muia ta sa vezi cat e de cremoasa! Reclama la Mars! - 4, din punchback in punchback
Iti dau si-avans, ca pe-o masina-n rate si nu tii piept robusto
Termini ca-n reclama aia, corpu pe jos, capu-n poala mea: GUST-O! - 4, de cand ati dat battle-ul aproape ca am uitat reclama. Poate atunci ti-as fi dat maxim pe ea...
Stiai c-o sa-ti iei in muie, asa ca pe final ai ales sa nu minti
Si-ai lins oale si-ai bagat bors... cam tot ce puteai fara dinti - 5, cam cel mai bun final pe care-l puteai gasi Laughing

MQ - R2 - 22
Magnifi_Q a scris:Te vad cu Caps-uri, Shift-uri, bold-uri, esti certat cu tastatura?
Coaie, Magnific scuipa foc ca Doc si tu-ti racesti degeaba gura - 3, asta nu face parte din gama aia de versuri caterincoase pe care le laudam
Descarc dume cu zece mega pe secunda, MQ e net de calitate
Nu fa pula mare, ca eu fac pula ocean sa-ti dau muie din State - 5, mie personal imi place si mi se pare departe de a fi autodrop
Iti scot limba cu clestele, zi Buzau cu limba scoasa! Te fac relax
Esti ciung si-olog de cand ti-ai dat pe maini si picioare cu Axe - 2, aici rimeaza... ai si prins ideea cu traducerea de la Axe, dar nu trebuia sa intri in jocul lui cu engleza ca ti-ai futut niste versuri.
Asta se-ofera sa-mi ofere orice, sa sarbatorim in stil american
Mosule, vreau nasul tau! De sarbatori imi pun chilotii la geam - 4, esti bolnav si tu coaie... Pentru voi amandoi: www.1man1jar.com
Si sincer acum, chiar asteptam ceva smecher, candva erai bun
De eram cu tine cand ai dat, ziceam Ho! Ho! Ho! Ca Mos Craciun - 5, Da ma! That's the Christmas spirit! Laughing
Si degeaba ma tot provoci, si vrei sa dam si speri ca ma bati
Ca Magnifi_Q te face lejer, ca U.Bolt la olimpiada de retardati - 3, prea facil pentru tine maestre... mult prea facil!

Marele Alb - R2 - 19
Marele Alb a scris:Mosule imi cer scuze pentru intarzierea nesimtita. Sper sa accepti sa se continue battle-ul !

La cat m-ai spart la pula, mi-accept conditia atribuita...de cod
Asta o arde anti-nobili la modul:O sug fara dinti, ca sunt din "n-o rod" ! - 3, nu imi place modul in care ai intors in primul vers!
Yo, I'm the 1(one), you're practically a 10 since 9 has been 8 by 7
Asta-i singurul retard ce zice ca face pula ocean de cand cu "Ocean's eleven" - 1, ma scuzi mosule, dar mi se pare cel mai slab bar al tau Sad
Citez : "candva erai bun"! Corect ! Eram,nepoate! Acum sunt stra-stra-stra-bun
Si daca-nainte doar ti-o puneam la pachet, acum te ra-ra-rapun - 4, dadusem acuma ceva vreme un vers: "asta-i singurul retard ce se balbaie si-n battle-ul din tastatura". Mergea ca punchback aici Laughing
Ma vezi racindu-mi gura c-o bere de la cat am scuipat...uite-mi adversarii pa' tusha
Iar de ma vezi cu CAPSa pusa si BOLD-uri e ca-s un preot voodoo tzignit, ma papusha - 3, putin fumata ideea asta cu voodoo
Daca ti-as da un cacat, l-ai breveta asa cum ai facut si cu protectorul de scule ?
Aici e Romania, ba, naivule, si daca-ti atarni chilotii la geam s-ar putea sa ti-i fure - 3, strict pentru primul vers, pentru ca al doilea nu are ce cauta in battle!
Daca descarci dume cu 10 mega pe secunda, se numeste ca furi, astea-s autodropuri
Nu poti sa te stapanesti ca esti sclav, deci mijloacele-s scuzate de scopuri ! - 5, excelent final si buna incercarea de a-i baga pe gat acel autodrop desi mie nu mi s-a parut Smile


Vot MQ
... pfff, e greu sa votezi la colegii de crew Laughing


E mai echilibrat decat arata votarea, insa Marele a irosit prea multe versuri spunand nimic si asta l-a tras clar in jos, dar in rest nu a fost cu nimic sub MQ!
Oricum, un battle cu multe idei memorabile. Preferatele mele sunt cele cu "podul din picioare" si "prezervativul cu gust de sange" Laughing
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Lun Feb 08, 2010 4:21 pm

baaaaaaaaaaaaaaa, pleaca-n pula mea cu borcanu' tau cu tot ! sa moara fratii mei nenascuti daca am putut sa ma uit ! da-l in pula mea de battle, cum sa pui asa un filmuletz ! Iti jur ca m-a luat cu palpitatzii la inima ! Pfaaaai de pula mea ! Very Happy
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Lun Feb 15, 2010 1:27 pm

vot Marele Alb , mi-au placut mai mult cuvintele lui si figurile de stil ,
aia cu podu din picioare e rupere Smile)
si Magnifi_Q a dat cateva bune , si il votam pe el dar in prima runda nu imi place cum i-a intors cuvintele adversarului
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Lun Feb 15, 2010 8:47 pm

Lital , nu este sectiunea mea dar la reguli scrie clar : voturi argumentate. Asta inseamna ca punctat pe bar + o concluzie/explicatie de cateva randuri. Scuzati intreruperea.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mar Feb 16, 2010 10:29 pm

MA: 24

Imagineaza-ti asta:-ti rup tzeasta si picioarele pe-un mal al unei ape curgatoare
Sa nu mai zici ca nu-s flexibil in gandire, iau membrele, le leg, fac podul din picioare. -5 inceput smecher, tehnica pe primul vers, umor pe al doilea...excelent
Verbe, le deleg sa distruga, pun punctul pe I: Marele-I SUS; pont:pun'te pe ruga !
Asta-i atat de tont, de cand i-am zis ca n-are cap, a brevetat un hanorac fara gluga. -4 aici nu-mi prea place primul vers, al doilea e bun
Magnificu'o arde din State la taste; check this out, punct ochit, punct atins:
"Word is he look like his mom's since he be wearing her jeans"(genes). -4 asta e unul din cazurile fericite cand engleza nu suna aiurea bagata intr-un battle in romana...apropo, MQ e in State in caz ca mai voteaza cineva dupa mine si nu prinde toata duma
Ma sui la etaj intr-in bloc si te-arunc de la 3 de parca-as fi Steve Nash
Te bag intr-un auto gol ca Banel si-l las pe liber la misto in aval!Reclama la Smash ! -4 nu prea mi-a placut primul vers, in schimb al doilea face toti banii
Cu pasi desi notabili, nu stersi, separ coaja de mieji, dai pe cur, nu pe gura, deci beshi!
Am flow fresh pe veci scos din teci la meci ca Dacii!Nu poti s-o negi precum epiderma !-ntelegi? -4 i-as fi dat 3 pt ca n-a avut punch-uri decisive dar e un exemplu prea bun de tehnica
Am energie-n versuri de zici ca FUR CU LITZA, si LING GURA de oala in care-i borsh de rime
Asta ca sa-ti arat ca pap ipap pe paine, tu molfai oase, zgarciuri si resturi de grasime ! -3 mi se pare fortata toata ideea, nu era de final asta

MQ: 24

Asta se vrea rechin, dar la cum il sparg e mai degraba un cod
Si e singurul peste ce nu inoata in apa, si are nevoie de pod -4 inceput bun si aici
Eu pe ruga, tu pe rug, aprind vreo 2 versuri, nimeni nu plange
Rechinu m-a rugat sa-i brevetez prezervativu cu gust de sange -4 ma cam scarbeste imaginea, altfel poate dadeam 5
Magnific din State va arde pe toti, ascunde-te pe unde apuci
Cat de mult imi place ce scrii? Iti zic pe romaneste: Too=MUCH -3 e ok, umor, dar e fortat
Tu la etaju 3 in bloc start, M in pole position, nema suspans
Si termin pe muia ta sa vezi cat e de cremoasa! Reclama la Mars! -5 punchback excelent
Iti dau si-avans, ca pe-o masina-n rate si nu tii piept robusto
Termini ca-n reclama aia, corpu pe jos, capu-n poala mea: GUST-O! -4 parca lipseste ceva din ambele versuri
Stiai c-o sa-ti iei in muie, asa ca pe final ai ales sa nu minti
Si-ai lins oale si-ai bagat bors... cam tot ce puteai fara dinti -4 la fel, mergea ceva mai tare pe final dar fiind raspuns la finalul marelui, e ok

MQ: 24

Te vad cu Caps-uri, Shift-uri, bold-uri, esti certat cu tastatura?
Coaie, Magnific scuipa foc ca Doc si tu-ti racesti degeaba gura -3 cam aiurea pt inceput
Descarc dume cu zece mega pe secunda, MQ e net de calitate
Nu fa pula mare, ca eu fac pula ocean sa-ti dau muie din State -5 foarte, foarte bun asta
Iti scot limba cu clestele, zi Buzau cu limba scoasa! Te fac relax
Esti ciung si-olog de cand ti-ai dat pe maini si picioare cu Axe -3 asta nu-mi place
Asta se-ofera sa-mi ofere orice, sa sarbatorim in stil american
Mosule, vreau nasul tau! De sarbatori imi pun chilotii la geam -4 pentru umor
Si sincer acum, chiar asteptam ceva smecher, candva erai bun
De eram cu tine cand ai dat, ziceam Ho! Ho! Ho! Ca Mos Craciun -4 si asta dar cam fortat
Si degeaba ma tot provoci, si vrei sa dam si speri ca ma bati
Ca Magnifi_Q te face lejer, ca U.Bolt la olimpiada de retardati -5 final in forta

MA: 21

La cat m-ai spart la pula, mi-accept conditia atribuita...de cod
Asta o arde anti-nobili la modul:O sug fara dinti, ca sunt din "n-o rod" ! -3 parca prea multe chestii fortate
Yo, I'm the 1(one), you're practically a 10 since 9 has been 8 by 7
Asta-i singurul retard ce zice ca face pula ocean de cand cu "Ocean's eleven" -3 ai complicat prea mult ideea
Citez : "candva erai bun"! Corect ! Eram,nepoate! Acum sunt stra-stra-stra-bun
Si daca-nainte doar ti-o puneam la pachet, acum te ra-ra-rapun -4 imi place asta
Ma vezi racindu-mi gura c-o bere de la cat am scuipat...uite-mi adversarii pa' tusha
Iar de ma vezi cu CAPSa pusa si BOLD-uri e ca-s un preot voodoo tzignit, ma papusha -4 al doilea vers bun de tot
Daca ti-as da un cacat, l-ai breveta asa cum ai facut si cu protectorul de scule ?
Aici e Romania, ba, naivule, si daca-ti atarni chilotii la geam s-ar putea sa ti-i fure -3 prea putin punch
Daca descarci dume cu 10 mega pe secunda, se numeste ca furi, astea-s autodropuri
Nu poti sa te stapanesti ca esti sclav, deci mijloacele-s scuzate de scopuri ! -4 ok dar nu grozav

MA: 24 + 21 = 45 ; MQ: 24 + 24 = 48

Foarte smecher battle-ul, mi-a facut placere sa-l citesc. Doi netcee excelenti care au facut un adevarat show. L-as fi votat pe Marele Alb dar nu o sa o fac. Din pacate am avut impresia ca a dat o prima runda excelenta dar cea de-a doua a fost considerabil sub. Asa ca zic un VOT MAGNIFICU' pentru constanta si pt faptul ca a formulat ideile mai simplu. Oricum, felicitari amandurora. La mai mare.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Mier Feb 17, 2010 8:29 pm

scuze pentru neatentie Smile

marele alb , prima runda

Imagineaza-ti asta:-ti rup tzeasta si picioarele pe-un mal al unei ape curgatoare
Sa nu mai zici ca nu-s flexibil in gandire, iau membrele, le leg, fac podul din picioare. - 5p , m-a dat pe spate Smile)

Verbe, le deleg sa distruga, pun punctul pe I: Marele-I SUS; pont:pun'te pe ruga !
Asta-i atat de tont, de cand i-am zis ca n-are cap, a brevetat un hanorac fara gluga. - 4p daca faceai o legatura cu primu vers mai buna ar fi fost super

Magnificu'o arde din State la taste; check this out, punct ochit, punct atins:
"Word is he look like his mom's since he be wearing her jeans"(genes). - 3p , nu prea m-a impresionat Smile

Ma sui la etaj intr-in bloc si te-arunc de la 3 de parca-as fi Steve Nash
Te bag intr-un auto gol ca Banel si-l las pe liber la misto in aval!Reclama la Smash ! - Smile) frumos Smile) 4p

Cu pasi desi notabili, nu stersi, separ coaja de mieji, dai pe cur, nu pe gura, deci beshi!
Am flow fresh pe veci scos din teci la meci ca Dacii!Nu poti s-o negi precum epiderma !-ntelegi? - 3p pt primu vers +2p al 2lea ... 5p Very Happy

Am energie-n versuri de zici ca FUR CU LITZA, si LING GURA de oala in care-i borsh de rime
Asta ca sa-ti arat ca pap ipap pe paine, tu molfai oase, zgarciuri si resturi de grasime ! - primu vers nu imi place al 2lea e dragut dar voiam ceva mai mult 3p


magnifi_q , aman2 rundele:

Asta se vrea rechin, dar la cum il sparg e mai degraba un cod
Si e singurul peste ce nu inoata in apa, si are nevoie de pod - un fel de punch back care nu prea e reusit dupa parerea mea ... 3p

Eu pe ruga, tu pe rug, aprind vreo 2 versuri, nimeni nu plange
Rechinu m-a rugat sa-i brevetez prezervativu cu gust de sange - 5p , asa e mult mai bine Smile

Magnific din State va arde pe toti, ascunde-te pe unde apuci
Cat de mult imi place ce scrii? Iti zic pe romaneste: Too=MUCH - daca si primu vers era la fel de pizdos iti dadeam 5 dar asa numai 4p

Tu la etaju 3 in bloc start, M in pole position, nema suspans
Si termin pe muia ta sa vezi cat e de cremoasa! Reclama la Mars! -2p Neutral wtf is that Neutral

Iti dau si-avans, ca pe-o masina-n rate si nu tii piept robusto
Termini ca-n reclama aia, corpu pe jos, capu-n poala mea: GUST-O! Smile))) ba tu termini bine da incepi cam prost ... 4p !

Stiai c-o sa-ti iei in muie, asa ca pe final ai ales sa nu minti
Si-ai lins oale si-ai bagat bors... cam tot ce puteai fara dinti - acum finalizarea e naspa ... 4p

Te vad cu Caps-uri, Shift-uri, bold-uri, esti certat cu tastatura?
Coaie, Magnific scuipa foc ca Doc si tu-ti racesti degeaba gura - pizda asta ! 5p

Descarc dume cu zece mega pe secunda, MQ e net de calitate
Nu fa pula mare, ca eu fac pula ocean sa-ti dau muie din State -4p nu gasesc legatura intre primu si al 2lea vers..

Iti scot limba cu clestele, zi Buzau cu limba scoasa! Te fac relax
Esti ciung si-olog de cand ti-ai dat pe maini si picioare cu Axe - 3p... nimic impresionant

Asta se-ofera sa-mi ofere orice, sa sarbatorim in stil american
Mosule, vreau nasul tau! De sarbatori imi pun chilotii la geam - putin funn binevenit ... dar tot slabut ... :-? 3p

Si sincer acum, chiar asteptam ceva smecher, candva erai bun
De eram cu tine cand ai dat, ziceam Ho! Ho! Ho! Ca Mos Craciun - 4p

Si degeaba ma tot provoci, si vrei sa dam si speri ca ma bati
Ca Magnifi_Q te face lejer, ca U.Bolt la olimpiada de retardati - 5p Smile) asta a fost tare



marele alb, runda a 2a

La cat m-ai spart la pula, mi-accept conditia atribuita...de cod
Asta o arde anti-nobili la modul:O sug fara dinti, ca sunt din "n-o rod" ! Smile) 4p pacat de primu vers...

Yo, I'm the 1(one), you're practically a 10 since 9 has been 8 by 7
Asta-i singurul retard ce zice ca face pula ocean de cand cu "Ocean's eleven" asta nu prea mi-a placut , 3p

Citez : "candva erai bun"! Corect ! Eram,nepoate! Acum sunt stra-stra-stra-bun
Si daca-nainte doar ti-o puneam la pachet, acum te ra-ra-rapun Smile)) memorabil ! 5p

Ma vezi racindu-mi gura c-o bere de la cat am scuipat...uite-mi adversarii pa' tusha
Iar de ma vezi cu CAPSa pusa si BOLD-uri e ca-s un preot voodoo tzignit, ma papusha Smile)) si asta e tare dar formularea nu prea ma atrage , 4p

Daca ti-as da un cacat, l-ai breveta asa cum ai facut si cu protectorul de scule ?
Aici e Romania, ba, naivule, si daca-ti atarni chilotii la geam s-ar putea sa ti-i fure - 3p ... Neutral

Daca descarci dume cu 10 mega pe secunda, se numeste ca furi, astea-s autodropuri
Nu poti sa te stapanesti ca esti sclav, deci mijloacele-s scuzate de scopuri ! - 4p pentru chestia cu "autodropuri"


marele alb : 47p - deci vot marele alb Smile
magnifi_Q : 46p

daca am gresit calculele , scuzati-ma Smile dar sunt obosit
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Umbra Joi Feb 18, 2010 1:08 pm

nu, cred ca....nu, stai asa...
bai...
cum sa votezi marele_alb? cum? in primul rand mai avea putina portugheza si vreun dialect australian de bagat si avea toate limbile acolo, ca pizda Alinei Plugaru.
No offence, din punct de vedere al echilbrului, metrica, cursivitate, BATTLE, punchlineuri si atitudine, dap, ATITUDINE...votul meu merge la Magnifiq
Orice alta alegere e imposibil de acceptat.
Nu neg autodropurile dar la asa adversar iti e cam imposibil sa nu-ti dai palme singur.


LE: vot argumentat nu inseamna punctaj pe bar/vers. nu?

Umbra
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 22
Reputatie : 26
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Joi Feb 18, 2010 8:55 pm

bai cap de pula, daca vrei sa imi faci anti reclama, fa-ti un site ! Spune-ti votul si cu asta basta. MQ a doat extrem de bine, da' nu ma denigra pe mine.
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Umbra Vin Feb 19, 2010 10:48 am

ce varsta ai?

Umbra
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 22
Reputatie : 26
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Vin Feb 19, 2010 11:40 am

Daca te-ar duce capul putin te-ai uita sub rechinul ala care imi apare in dreapta mesajelor ! Chill out, nu-s un copil caruia sa-i dai lectii de viata. Iti respect votul, ba mai mult de atat am puterea sa recunosc superioritatea lui MQ, nu-i o rusine, din punctul meu de vedere e cel mai bun netcee cu care am dat piept, dar felul cum ma terfelesti in mesajul tau....pula mea, fie...nu-mi mai racesc tastatura !
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Umbra Vin Feb 19, 2010 11:42 am

mda, speram sa nu fie reala varsta de acolo

Umbra
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 22
Reputatie : 26
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Feb 19, 2010 11:46 am

Runda I Marele Alb:
Imagineaza-ti asta:-ti rup tzeasta si picioarele pe-un mal al unei ape curgatoare
Sa nu mai zici ca nu-s flexibil in gandire, iau membrele, le leg, fac podul din picioare. - 4 p. sick man, sick!
Verbe, le deleg sa distruga, pun punctul pe I: Marele-I SUS; pont:pun'te pe ruga !
Asta-i atat de tont, de cand i-am zis ca n-are cap, a brevetat un hanorac fara gluga. - 4 p. foarte misto, mai ales primul vers.
Magnificu'o arde din State la taste; check this out, punct ochit, punct atins:
"Word is he look like his mom's since he be wearing her jeans"(genes). - 3 p. Amuzant, insa nu indeajuns de percutant.
Ma sui la etaj intr-in bloc si te-arunc de la 3 de parca-as fi Steve Nash
Te bag intr-un auto gol ca Banel si-l las pe liber la misto in aval!Reclama la Smash ! - 3 p. misto versul 2.
Cu pasi desi notabili, nu stersi, separ coaja de mieji, dai pe cur, nu pe gura, deci beshi!
Am flow fresh pe veci scos din teci la meci ca Dacii!Nu poti s-o negi precum epiderma !-ntelegi? - 3 p. frumoase jocurile de cuvinte din versul 2, dar primul e confuz.
Am energie-n versuri de zici ca FUR CU LITZA, si LING GURA de oala in care-i borsh de rime
Asta ca sa-ti arat ca pap ipap pe paine, tu molfai oase, zgarciuri si resturi de grasime ! - 2 p. nu. fortat.

Rundele I si II Magnifi_Q
Asta se vrea rechin, dar la cum il sparg e mai degraba un cod
Si e singurul peste ce nu inoata in apa, si are nevoie de pod - 5 p. pback de clasa superioara.
Eu pe ruga, tu pe rug, aprind vreo 2 versuri, nimeni nu plange
Rechinu m-a rugat sa-i brevetez prezervativu cu gust de sange - 4 p. frumos.
Magnific din State va arde pe toti, ascunde-te pe unde apuci
Cat de mult imi place ce scrii? Iti zic pe romaneste: Too=MUCH - 4 p. hamuzant.
Tu la etaju 3 in bloc start, M in pole position, nema suspans
Si termin pe muia ta sa vezi cat e de cremoasa! Reclama la Mars! - 5 p. pback foarte tare.
Iti dau si-avans, ca pe-o masina-n rate si nu tii piept robusto
Termini ca-n reclama aia, corpu pe jos, capu-n poala mea: GUST-O! - 5 p. foarte, foarte misto.
Stiai c-o sa-ti iei in muie, asa ca pe final ai ales sa nu minti
Si-ai lins oale si-ai bagat bors... cam tot ce puteai fara dinti - 5 p. lectie gratuita de pback. Foarte misto runda.

Te vad cu Caps-uri, Shift-uri, bold-uri, esti certat cu tastatura?
Coaie, Magnific scuipa foc ca Doc si tu-ti racesti degeaba gura - 3 p. slabutz fata de ce-ai dat pana acum
Descarc dume cu zece mega pe secunda, MQ e net de calitate
Nu fa pula mare, ca eu fac pula ocean sa-ti dau muie din State - 4 p. asta-i tare.
Iti scot limba cu clestele, zi Buzau cu limba scoasa! Te fac relax
Esti ciung si-olog de cand ti-ai dat pe maini si picioare cu Axe - 3 p. m-am prins greu. banuiesc ca te referi la reclama aia cu omuletu' de ciocolata? Oricum, confuz.
Asta se-ofera sa-mi ofere orice, sa sarbatorim in stil american
Mosule, vreau nasul tau! De sarbatori imi pun chilotii la geam - 2 p. huh?
Si sincer acum, chiar asteptam ceva smecher, candva erai bun
De eram cu tine cand ai dat, ziceam Ho! Ho! Ho! Ca Mos Craciun - 3 p. amuzant, but not enough.
Si degeaba ma tot provoci, si vrei sa dam si speri ca ma bati
Ca Magnifi_Q te face lejer, ca U.Bolt la olimpiada de retardati - 3 p. caldutz.

Runda II Marele Alb
La cat m-ai spart la pula, mi-accept conditia atribuita...de cod
Asta o arde anti-nobili la modul:O sug fara dinti, ca sunt din "n-o rod" ! - 3 p. Imi plac jocurile astea de cuvinte, insa nu-s de ajuns.
Yo, I'm the 1(one), you're practically a 10 since 9 has been 8 by 7
Asta-i singurul retard ce zice ca face pula ocean de cand cu "Ocean's eleven" - 2 p. confuz, greoi punch englezo-roman. Greu sa gasesti un mix bun.
Citez : "candva erai bun"! Corect ! Eram,nepoate! Acum sunt stra-stra-stra-bun
Si daca-nainte doar ti-o puneam la pachet, acum te ra-ra-rapun - 3 p. simplist, insa amuzant si la obiect.
Ma vezi racindu-mi gura c-o bere de la cat am scuipat...uite-mi adversarii pa' tusha
Iar de ma vezi cu CAPSa pusa si BOLD-uri e ca-s un preot voodoo tzignit, ma papusha - 4 p. versul doi e foarte misto. tare pback
Daca ti-as da un cacat, l-ai breveta asa cum ai facut si cu protectorul de scule ?
Aici e Romania, ba, naivule, si daca-ti atarni chilotii la geam s-ar putea sa ti-i fure - 3 p. Smile))
Daca descarci dume cu 10 mega pe secunda, se numeste ca furi, astea-s autodropuri
Nu poti sa te stapanesti ca esti sclav, deci mijloacele-s scuzate de scopuri ! - 2 p. nu prea...

Marele Alb: 19 + 17 = 36 p.
Magnifi_Q: 28 + 18 = 46 p.

Vot Magnifi_Q
Cred ca totusi diferenta de punctaj e cam mare. Battle-ul a fost frumos. Personal, imi place mai mult stilul lui Marele Alb, versuri mai lungi si mai condimentat liric, insa punchurile lui M au fost prea de tot. Felicitari ambilor combatanti. A fost o lectura placuta. Very Happy
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Vin Mar 05, 2010 12:50 pm

Creative, eu personal cred ca s-a referit la Axe=Topor atunci cand a spus ca a ramas fara maini si picioare de cand s-a dat pe ele cu Axe... Smile

Umbra a fost un pic rau cu Marele, si tre' neaparat sa-i iau apararea Laughing Marele are un stil al lui si nu toata lumea il apreciaza, dar cei care sunt pe acelasi film cu siguranta nu au cuvinte decat de lauda la adresa sa.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mar Iun 22, 2010 12:49 am

Battle incheiat, castigator Magnifi_Q cu 3-1.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Marele Alb vs Magnifi_Q [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum