Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

+2
CIOMOFUGLA
big rip
6 participanți

In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Mier Mai 18, 2011 4:08 pm

Eu X, 10 versuri, 7 zile!

Cel mai bun din 5!

Votanti, astia cu state vechi si argumentat!




big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Joi Mai 19, 2011 4:38 pm

Ciomo-i părtaş la cina cea de taină că haleşte carasu’, poate aşa-n battle se-ngraşă,
Se crede Iisus la costum, face pula papion, da’ eu-s satanic, şi-l strang de gât ca o cămaşă!
Ies din tipar, deşi fac versuri ca la carte, ăsta consideră că ne-nvaţă fiindcă-i manual,
Are impresia că rupe capete, că-i organ pervers şi scandalagiu la Liberty Parade anual!
Se lasă cu băgări de pulă şi sânge pe faţă că-i sparg muia fiindcă-i ca o pizdă nefutută,
Are toane, da’ nu emite nimic, înghite ce zic, parcă-i cabină telefonică, merge cu o sută!
Rip e PIMP, da’ nu-mpart fifty-fifty caşcavalu’ cu şobolanu’ că din ecuaţie-l scot la produs,
Că-s poet canonic ca Barbu în luptă cu limbistu’ cucului, că-i tot timpu, “Din ceas, dedus…”!
Aşa că scriu artă, CIOMOFUGLA scrie naşpa, nu-i de la cerneală, e de la capacitate,
Fără îndoială, actionez şi-l bat ca-n filmele din cinema, non-stop, fără pauză, fără publicitate!

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Mai 20, 2011 11:40 am

La cina cea de taina iau loc in mijloc ca io s alesu, ala, ce acapareaza toata scena,
Rima ta i incerta, ca prezenta lu Maria Magdalena, spune drept, te ncearca jena?
In zadar, clar n-ai fost pe la scoala, ca tot ce poti sa scrii e o carte …d’aia POSTALA
Ai dat de dracu, treaba i nasoala, emit semnale ca raku din mediu vitreg si mata te a scos afara
rip un epigon, ca omu cavernelor, nu iese nici o scanteie ori cat ti-ai agita cei doi neuroni
asta i un fel de supererou prost rau iese din cabina telefonica cu chilotii peste pantaloni
e confuz, ii crap capu n doo e clar ca asta se divide exact d’aia din ecuatie asta iese redus,
ca el nino s un flagel te iau pe sus, zi mi Canon ca-ti dau Jet pe fata pan raman fara tus,
iti bag pe gat foaia pe care ai scris cu ultima picatura de cerneala cu litere de o schioapa ARTA
da cum zicea si nimeni altu ‘’mananca! Tseapa! ca scria `pula` pe partea cealalta..’’



dau plin de dspret, ii iau mau acestui cantaret il omor pe flet, ca pe ultima gaina din cotet
ill as fara oo, iti dau de la mine ca io am un tert, da pula mea, stiu ca nu esti prea istet
Pe scara evolutiei eu urc asta la vale coboara, sunt ca o bomba, e fisiune nucleara
Cand despic in doo rima ta banala, ti au crescut pe spate pene? Atunci hai zboara!
O las pe mata far dinti, buei, parjolesc palatul stirbei, suntem la zoo? C ai dume de 2 lei
O sa ti zicem marvin ca sotto esti gay(e). Livrez cacat proaspat ca un stol de porumbei
ai rima flasca c ai in penita numa bromura, Zi mi Derek Vineyard ca te pun sa musti din bordura
iti raman schije de asfalt pe buze asa dai si tu beton, indura, e ca si cum io s doc si tu arsura
Big rip ai jucat cumva in creep? te puni cu mine, s maestru ca IP Man, ia picioare n cap shotokan,
Ba, locu tau e intre ruine ca esti doar un bolovan, i asa de singur ca nu primeste nici macar spam
pam pam ...
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Dum Mai 22, 2011 12:12 pm

Colecţionezi ouă sub mustaţă, sperând că ai cojones, eu, ţi le dau gratis, fără preţ,
Marfă bună, de rang mondial gen cocoşu’ galic, când tu eşti găină şi-n afară de coteţ!
Sunt Superman când Ciomofugla-i zidu’ plângerii, că trec prin el, şi-ncepe să jeleascî,
Că-i porumbel vidanjor şi gurmand, îi place să se facă de căcat şi apoi să-l halească!
Transform Scânteia în Adevăr, şi-ţi spun că te pişi pe tine fiindcă te joci cu focu’,
Coaie, tu eşti bazat pe lupte, singuru karateka, care-şi ia bătaie cruntă şi de la Sudoku!
Tu DOC? Poate-n Constanţa, la portu’ tău de fiară contorsionată, ataşez roca cu gându’,
Eşti ca în The Flintstones, iei bolovani în dinţi, până-ţi intră-n gură chiar tot Pământu’!
Ciomo-i blocat în metrou să fie şi el pilon în underground, da’-i spart-n gură ca dragonu,
Aplic legi din kanun când ucide arta, da’ prostu stă şi zâmbeşte când îi arăt canonu’!

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Lun Mai 23, 2011 3:04 pm

Big Rip 1: 18
Ciomo-i părtaş la cina cea de taină că haleşte carasu’, poate aşa-n battle se-ngraşă,
Se crede Iisus la costum, face pula papion, da’ eu-s satanic, şi-l strang de gât ca o cămaşă! --- 3 puncte pt primul vers, al doilea nu spune nimic deosebit...
Ies din tipar, deşi fac versuri ca la carte, ăsta consideră că ne-nvaţă fiindcă-i manual,
Are impresia că rupe capete, că-i organ pervers şi scandalagiu la Liberty Parade anual! --- 3, chiar nu cred ca merita mai mult decat 3.
Se lasă cu băgări de pulă şi sânge pe faţă că-i sparg muia fiindcă-i ca o pizdă nefutută,
Are toane, da’ nu emite nimic, înghite ce zic, parcă-i cabină telefonică, merge cu o sută! --- 4 bun asta
Rip e PIMP, da’ nu-mpart fifty-fifty caşcavalu’ cu şobolanu’ că din ecuaţie-l scot la produs,
Că-s poet canonic ca Barbu în luptă cu limbistu’ cucului, că-i tot timpu, “Din ceas, dedus…”! --- 4 imi plac dumele din versul al doilea. chiar foarte ok.
Aşa că scriu artă, CIOMOFUGLA scrie naşpa, nu-i de la cerneală, e de la capacitate,
Fără îndoială, actionez şi-l bat ca-n filmele din cinema, non-stop, fără pauză, fără publicitate! --- 4 iarasi un bar bun.

Ciomo 1+2: 15+20=35
La cina cea de taina iau loc in mijloc ca io s alesu, ala, ce acapareaza toata scena,
Rima ta i incerta, ca prezenta lu Maria Magdalena, spune drept, te ncearca jena? --- 3 ai intors, dar n-a iesit foarte bine.
In zadar, clar n-ai fost pe la scoala, ca tot ce poti sa scrii e o carte …d’aia POSTALA
Ai dat de dracu, treaba i nasoala, emit semnale ca raku din mediu vitreg si mata te a scos afara --- 3 imi place primul vers, pe la doilea duma aia cu raku s-a tot folosit iar finalul bar-ului e slab.
rip un epigon, ca omu cavernelor, nu iese nici o scanteie ori cat ti-ai agita cei doi neuroni
asta i un fel de supererou prost rau iese din cabina telefonica cu chilotii peste pantaloni --- 3 doar pt primul vers, al doilea este pueril pt c-ai folosit o gluma proasta mult prea utilizata.
e confuz, ii crap capu n doo e clar ca asta se divide exact d’aia din ecuatie asta iese redus,
ca el nino s un flagel te iau pe sus, zi mi Canon ca-ti dau Jet pe fata pan raman fara tus, --- 3 nu-mi place in mod deosebit ca sa dau mai mult... faza aia cu imprimanta este fumata.
iti bag pe gat foaia pe care ai scris cu ultima picatura de cerneala cu litere de o schioapa ARTA
da cum zicea si nimeni altu ‘’mananca! Tseapa! ca scria `pula` pe partea cealalta..’’ --- 3 nimic interesant.


dau plin de dspret, ii iau mau acestui cantaret il omor pe flet, ca pe ultima gaina din cotet
ill as fara oo, iti dau de la mine ca io am un tert, da pula mea, stiu ca nu esti prea istet --- 3 si cam atat
Pe scara evolutiei eu urc asta la vale coboara, sunt ca o bomba, e fisiune nucleara
Cand despic in doo rima ta banala, ti au crescut pe spate pene? Atunci hai zboara! --- 4 clar mai bun decat celelalte date de tine pana acum.
O las pe mata far dinti, buei, parjolesc palatul stirbei, suntem la zoo? C ai dume de 2 lei
O sa ti zicem marvin ca sotto esti gay(e). Livrez cacat proaspat ca un stol de porumbei --- 5 asa da. caterinca, tehnica, wp-uri.
ai rima flasca c ai in penita numa bromura, Zi mi Derek Vineyard ca te pun sa musti din bordura
iti raman schije de asfalt pe buze asa dai si tu beton, indura, e ca si cum io s doc si tu arsura --- 4 e un bar bun.
Big rip ai jucat cumva in creep? te puni cu mine, s maestru ca IP Man, ia picioare n cap shotokan,
Ba, locu tau e intre ruine ca esti doar un bolovan, i asa de singur ca nu primeste nici macar spam --- 4 bun pt final, ceva umor dar cam atat... scuze ca ti-am omis "pam-pam-ul" Laughing dar nu facea mare diferenta.

Big Rip 2: 19
Colecţionezi ouă sub mustaţă, sperând că ai cojones, eu, ţi le dau gratis, fără preţ,
Marfă bună, de rang mondial gen cocoşu’ galic, când tu eşti găină şi-n afară de coteţ! --- 4 bine asa
Sunt Superman când Ciomofugla-i zidu’ plângerii, că trec prin el, şi-ncepe să jeleascî,
Că-i porumbel vidanjor şi gurmand, îi place să se facă de căcat şi apoi să-l halească! --- 5 foarte bune pb-uri.
Transform Scânteia în Adevăr, şi-ţi spun că te pişi pe tine fiindcă te joci cu focu’,
Coaie, tu eşti bazat pe lupte, singuru karateka, care-şi ia bătaie cruntă şi de la Sudoku! --- 4 umor bun.
Tu DOC? Poate-n Constanţa, la portu’ tău de fiară contorsionată, ataşez roca cu gându’,
Eşti ca în The Flintstones, iei bolovani în dinţi, până-ţi intră-n gură chiar tot Pământu’! --- 3 pt primul vers, ceva umor... dar pe al 2-lea e cam interpretabila faza cu bolovanii tinand cont de contextul in care a atacat initial Ciomo. d-asta nu dau mai mult.
Ciomo-i blocat în metrou să fie şi el pilon în underground, da’-i spart-n gură ca dragonu,
Aplic legi din kanun când ucide arta, da’ prostu stă şi zâmbeşte când îi arăt canonu’! --- 3 imi place inceputul, nu-mi place faza cu dragonu, si nici finalul bar-ului...

Un battle echilibrat, multe bar-uri interesante si pline de umor, dar si bar-uri ceva mai slabe... nimeni nu-i perfect Very Happy.

Big Rip 37 --- 35 Ciomo =>

VOT BIG RIP!!!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Sam Mai 28, 2011 1:13 pm

Big Rip:16

Ciomo-i părtaş la cina cea de taină că haleşte carasu’, poate aşa-n battle se-ngraşă,
Se crede Iisus la costum, face pula papion, da’ eu-s satanic, şi-l strang de gât ca o cămaşă!- 3 merge de inceput, imi place mai mult finalul celui de-al doilea
Ies din tipar, deşi fac versuri ca la carte, ăsta consideră că ne-nvaţă fiindcă-i manual,
Are impresia că rupe capete, că-i organ pervers şi scandalagiu la Liberty Parade anual!- 3 primul vers smecher la al doilea am niste dubii, poate ar fi trebuit Gay Parade in loc de Liberty?
Se lasă cu băgări de pulă şi sânge pe faţă că-i sparg muia fiindcă-i ca o pizdă nefutută,
Are toane, da’ nu emite nimic, înghite ce zic, parcă-i cabină telefonică, merge cu o sută!- 4 imi place si asta
Rip e PIMP, da’ nu-mpart fifty-fifty caşcavalu’ cu şobolanu’ că din ecuaţie-l scot la produs,
Că-s poet canonic ca Barbu în luptă cu limbistu’ cucului, că-i tot timpu, “Din ceas, dedus…”!-3 ecuatie- produs s-a mai dat
Aşa că scriu artă, CIOMOFUGLA scrie naşpa, nu-i de la cerneală, e de la capacitate,
Fără îndoială, actionez şi-l bat ca-n filmele din cinema, non-stop, fără pauză, fără publicitate!- 3 merge de final

CIOMOFUGLA:30

La cina cea de taina iau loc in mijloc ca io s alesu, ala, ce acapareaza toata scena,
Rima ta i incerta, ca prezenta lu Maria Magdalena, spune drept, te ncearca jena?- 4 bun de inceput cu p-back
In zadar, clar n-ai fost pe la scoala, ca tot ce poti sa scrii e o carte …d’aia POSTALA
Ai dat de dracu, treaba i nasoala, emit semnale ca raku din mediu vitreg si mata te a scos afara-3 primul bun
rip un epigon, ca omu cavernelor, nu iese nici o scanteie ori cat ti-ai agita cei doi neuroni
asta i un fel de supererou prost rau iese din cabina telefonica cu chilotii peste pantaloni- 2 e "oricat" , versul 2 seamana a Ombladon
e confuz, ii crap capu n doo e clar ca asta se divide exact d’aia din ecuatie asta iese redus,
ca el nino s un flagel te iau pe sus, zi mi Canon ca-ti dau Jet pe fata pan raman fara tus,-3 pt versul 2
iti bag pe gat foaia pe care ai scris cu ultima picatura de cerneala cu litere de o schioapa ARTA
da cum zicea si nimeni altu ‘’mananca! Tseapa! ca scria `pula` pe partea cealalta..’’-3 cu indulgenta, nu prea-mi plac mie citatele de genul



dau plin de dspret, ii iau mau acestui cantaret il omor pe flet, ca pe ultima gaina din cotet
ill as fara oo, iti dau de la mine ca io am un tert, da pula mea, stiu ca nu esti prea istet -2 nu-mi place deloc
Pe scara evolutiei eu urc asta la vale coboara, sunt ca o bomba, e fisiune nucleara
Cand despic in doo rima ta banala, ti au crescut pe spate pene? Atunci hai zboara!-2 la fel, asta cu scara evolutiei s-a mai dat, ca o bomba mira-m-as sa nu te alegi cu vreun p-back, asta cu pene fumata o gasesti si prin Limbaj de cartier
O las pe mata far dinti, buei, parjolesc palatul stirbei, suntem la zoo? C ai dume de 2 lei
O sa ti zicem marvin ca sotto esti gay(e). Livrez cacat proaspat ca un stol de porumbei -4 asta mai merge
ai rima flasca c ai in penita numa bromura, Zi mi Derek Vineyard ca te pun sa musti din bordura
iti raman schije de asfalt pe buze asa dai si tu beton, indura, e ca si cum io s doc si tu arsura -3 merge
Big rip ai jucat cumva in creep? te puni cu mine, s maestru ca IP Man, ia picioare n cap shotokan,
Ba, locu tau e intre ruine ca esti doar un bolovan, i asa de singur ca nu primeste nici macar spam-4 merge de final
pam pam ...

Big Rip:18

Colecţionezi ouă sub mustaţă, sperând că ai cojones, eu, ţi le dau gratis, fără preţ,
Marfă bună, de rang mondial gen cocoşu’ galic, când tu eşti găină şi-n afară de coteţ! -3, p-back-uri ok
Sunt Superman când Ciomofugla-i zidu’ plângerii, că trec prin el, şi-ncepe să jeleascî,
Că-i porumbel vidanjor şi gurmand, îi place să se facă de căcat şi apoi să-l halească! -3 primul frumos
Transform Scânteia în Adevăr, şi-ţi spun că te pişi pe tine fiindcă te joci cu focu’,
Coaie, tu eşti bazat pe lupte, singuru karateka, care-şi ia bătaie cruntă şi de la Sudoku! 5 Smile) umor, cel mai bun bar din battle
Tu DOC? Poate-n Constanţa, la portu’ tău de fiară contorsionată, ataşez roca cu gându’,
Eşti ca în The Flintstones, iei bolovani în dinţi, până-ţi intră-n gură chiar tot Pământu’!-4 p-back pe primul foarte bun,
Ciomo-i blocat în metrou să fie şi el pilon în underground, da’-i spart-n gură ca dragonu,
Aplic legi din kanun când ucide arta, da’ prostu stă şi zâmbeşte când îi arăt canonu’! -3 merge de final

Big rip=34
Ciomo=30

Vot Big Rip!

Dupa prima runda ma asteptam sa fie mai strans, dar in timp ce Rip a dat o runda 2 smechera, Ciomo a dat cu bata in balta pe jumatate de runda. Battle destul de bun oricum.
P.S Ciomo, incearca sa pui si tu semne de punctuatie si sa fii un pic mai atent cand pui runda, battle-ul asta a fost asa foarte dezordonat si destul de greu de citit din cauza asta!

Bafta!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Sam Iun 04, 2011 12:10 pm

BIG RIP: 18

Ciomo-i părtaş la cina cea de taină că haleşte carasu’, poate aşa-n battle se-ngraşă,
Se crede Iisus la costum, face pula papion, da’ eu-s satanic, şi-l strang de gât ca o cămaşă! - 4 inceput bun, in forta
Ies din tipar, deşi fac versuri ca la carte, ăsta consideră că ne-nvaţă fiindcă-i manual,
Are impresia că rupe capete, că-i organ pervers şi scandalagiu la Liberty Parade anual! - 3 imi place mai mult primul decat al doilea
Se lasă cu băgări de pulă şi sânge pe faţă că-i sparg muia fiindcă-i ca o pizdă nefutută,
Are toane, da’ nu emite nimic, înghite ce zic, parcă-i cabină telefonică, merge cu o sută! - 3 la fel ca mai sus, al doilea e bun, primul doar ok
Rip e PIMP, da’ nu-mpart fifty-fifty caşcavalu’ cu şobolanu’ că din ecuaţie-l scot la produs,
Că-s poet canonic ca Barbu în luptă cu limbistu’ cucului, că-i tot timpu, “Din ceas, dedus…”! - 4 frumos bar, se leaga bine
Aşa că scriu artă, CIOMOFUGLA scrie naşpa, nu-i de la cerneală, e de la capacitate,
Fără îndoială, actionez şi-l bat ca-n filmele din cinema, non-stop, fără pauză, fără publicitate! - 4 bun, bun...

CIOMO: 16+17 = 33

La cina cea de taina iau loc in mijloc ca io s alesu, ala, ce acapareaza toata scena,
Rima ta i incerta, ca prezenta lu Maria Magdalena, spune drept, te ncearca jena? - 3 intors frumos
In zadar, clar n-ai fost pe la scoala, ca tot ce poti sa scrii e o carte …d’aia POSTALA
Ai dat de dracu, treaba i nasoala, emit semnale ca raku din mediu vitreg si mata te a scos afara - 3 primul imi place, al doilea nu
rip un epigon, ca omu cavernelor, nu iese nici o scanteie ori cat ti-ai agita cei doi neuroni
asta i un fel de supererou prost rau iese din cabina telefonica cu chilotii peste pantaloni - 3 bar ok, dar s-a mai auzit asta cu super-eroul
e confuz, ii crap capu n doo e clar ca asta se divide exact d’aia din ecuatie asta iese redus,
ca el nino s un flagel te iau pe sus, zi mi Canon ca-ti dau Jet pe fata pan raman fara tus, - 4 buuun
iti bag pe gat foaia pe care ai scris cu ultima picatura de cerneala cu litere de o schioapa ARTA
da cum zicea si nimeni altu ‘’mananca! Tseapa! ca scria `pula` pe partea cealalta..’’ - 3 se putea si mai bine



dau plin de dspret, ii iau mau acestui cantaret il omor pe flet, ca pe ultima gaina din cotet
ill as fara oo, iti dau de la mine ca io am un tert, da pula mea, stiu ca nu esti prea istet - 3 merge, sa zicem
Pe scara evolutiei eu urc asta la vale coboara, sunt ca o bomba, e fisiune nucleara
Cand despic in doo rima ta banala, ti au crescut pe spate pene? Atunci hai zboara! - 2 ambele versuri destul de fumate aici
O las pe mata far dinti, buei, parjolesc palatul stirbei, suntem la zoo? C ai dume de 2 lei
O sa ti zicem marvin ca sotto esti gay(e). Livrez cacat proaspat ca un stol de porumbei - 4 tare rau, poate dadeam 5 dar pot sa jur ca am mai auzit undeva duma asta cu 2 lei...
ai rima flasca c ai in penita numa bromura, Zi mi Derek Vineyard ca te pun sa musti din bordura
iti raman schije de asfalt pe buze asa dai si tu beton, indura, e ca si cum io s doc si tu arsura - 4 imi place cum ti-a iesit
Big rip ai jucat cumva in creep? te puni cu mine, s maestru ca IP Man, ia picioare n cap shotokan,
Ba, locu tau e intre ruine ca esti doar un bolovan, i asa de singur ca nu primeste nici macar spam - 4 umor bun pe finalul versului 2

BIG RIP: 17

Colecţionezi ouă sub mustaţă, sperând că ai cojones, eu, ţi le dau gratis, fără preţ,
Marfă bună, de rang mondial gen cocoşu’ galic, când tu eşti găină şi-n afară de coteţ! - 3 nu stiu daca merita un bar intreg ideea asta
Sunt Superman când Ciomofugla-i zidu’ plângerii, că trec prin el, şi-ncepe să jeleascî,
Că-i porumbel vidanjor şi gurmand, îi place să se facă de căcat şi apoi să-l halească! - 4 primul smecher, al doilea bunicel
Transform Scânteia în Adevăr, şi-ţi spun că te pişi pe tine fiindcă te joci cu focu’,
Coaie, tu eşti bazat pe lupte, singuru karateka, care-şi ia bătaie cruntă şi de la Sudoku! - 4 pacat de primul vers, al doilea rupe
Tu DOC? Poate-n Constanţa, la portu’ tău de fiară contorsionată, ataşez roca cu gându’,
Eşti ca în The Flintstones, iei bolovani în dinţi, până-ţi intră-n gură chiar tot Pământu’! - 3 hmm...nu-mi prea place, e ok dar nu pe gustul meu
Ciomo-i blocat în metrou să fie şi el pilon în underground, da’-i spart-n gură ca dragonu,
Aplic legi din kanun când ucide arta, da’ prostu stă şi zâmbeşte când îi arăt canonu’! - 3 parca n-are forta pe care trebuia s-o aiba un final

BIG RIP: 35 ; CIOMOFUGLA: 33

Ce sa zic, foarte bun battle-ul...ati avut amandoi vreo 2-3 dume foarte smechere dar cineva trebuia sa castige...a fost echilibrat, dar au dat in stilul lor caracteristic: RIP mai ordonat si concis, CIOMO mai caterinca dar usor haotic...si a pierdut pe chestia asta. Felicitari, a fost o lectura placuta.

VOT BIG RIP!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Sam Iun 04, 2011 12:29 pm

Battle incheiat, castigator BIG RIP prin KO (3-0).
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Iun 06, 2011 10:52 am

bafta, ne vedem la retur ...
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum