Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

+2
Phlegm Man
CIOMOFUGLA
6 participanți

In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Oct 12, 2011 12:25 pm

8 versuri
xyyx, eu x tu ghici?
raspuns in cateva zile
primu la 3 voturi (argumentate) castiga ...
bafta1
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Oct 12, 2011 1:18 pm

sunt sef in betal gen bucatar te fac terci, la cat de prost esti mai bine ai grija pe unde mergi
rima agresiva, o tin legata si ferecata cu 10 lacate n beci, esti o pata n rap mai bine o stergi
asta-i roman verde doar fiindca nu-i copt la minte, cu versuri date-n fuga zici ca-i doina melinte
sunt concurent la tras cu ghioaga n prosti si tu esti pe geaca unui rocker, doar una dintre tinte,
pe omu rob il subjug cand vin tavalug peste el cu ditamai flowu', il tin sub jug ca asta i ditamai bou'
ca cea mai mare pula ti fac zdrente popou, dupa betalu asta o sa am cu sangele tau imbibat tricou
asta da versuri dupa ureche ca un lob, singura lui idee se nvarte ncerc parca-I la plimbare pe glob
zi mi vlad gorneanu ca pe final te fac zob, dupa betalu asta ai sa-ti schimbi sotto numele n autodROB
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Phlegm Man Mier Oct 12, 2011 2:40 pm

Intru-n battle ca aspiratorul, nu ramane nicio scama, iti scuip rimele-ntre ochi – Mr. Lama
Tu te bagi prost cand te bagi in seama, cica esti suculent, te-am stors baiete - n-ai zeama!
Te dai agresiv in rime, dar momentan esti in doliu, te plange si cerul - se putea mai bine!
Scoate-ti linistit punch-urile de la murat, oricum ti-am dat gag, deci nu te-aude nimeni
Flow-ul tau s-a umflat in pene, mai mult piu-piu, zici ca-i PC-u’ meu cand se blocheaza
Sunt cel mai al dracu rocker, cand dau din cap zgudui pamantul, un deget mai ai pe fraza!
Nu dau versuri dupa ureche, eu dau direct la ureche, si tu ai da, dar rimele tale scartaie
Te pun in sfori, inca o runda si mori, te tragi pe cur si nu te dai cu plasa pe partie!
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Phlegm Man Mier Oct 12, 2011 4:24 pm

Bat in taste, ca bucataru-n paste, revin furios, iti dau bocanci pana-ti incalt familia
Esti plin de tine ca un mancator de hamburger, eu-s plin de enigme, zici ca-s Otilia
Stai prost pe craca! Ciomofulga isi permite sa ma faca bou, dar o arde vaca
Tu sef in battle? Eu-s ca sticla de Coca-Cola, o deschizi si scrie : Mai incearca!
's prof. de IT! Iti pun invers un cooler in dinti, tu vrei sa scoti ceva pe gura si el nu te lasa!
Vrei strada? Mars acasa! Esti cel mai prost pescar, pui capcane si pici singur in plasa
Te las mut! Runda ta a fost gen: Mmm! O dai in consoane! Ti-o dau scurt ca-n reclame!
Rup timpane, sparg ecrane, rimele mele au xenoane! Tu stai pe stepper? Fa pasi balane!
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Oct 13, 2011 9:14 am

bai, mancatas am citit doo runde si nici urma de pancibec, io s the champion ca inspectah deck
doo strofe si nimic ca un mc care a uitat s-apese pe tasta rec, mancatoru de mec iti da high jet
buna, Otilia, ca Dan Voiculescu, poti sa-mi zici si Felix, draga! te scap de orice enigma c-o stoaca
ii crap capu la fraier c-o barda, surpriza, ca pe scalp in loc de creier am gasit mesaju: Mai incearca!
Ce strada? de ajuns un cotlon, masina sau om? iti luminez mintea c-am cooler in dinti si n pula neon
coaie, cand stai cu ochii deschisi zici c-ai xenon, io, sunt mai cool ca yolo zici c-am inghitit freon
uite, stiu si vocale: mmm… U I E! tu: Ooooooooo! asta baga veloce, scurt ca o ejaculare precoce, coane
stau pe stepar, slabeste ma, asta o arde cu mine cu balane, tigane, ca cel mai rasist nc, ia aici: BANANE!
aaaaaaaaaaa.........ie!
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Joi Oct 13, 2011 2:07 pm

Fumos battle, unele dume bune, m-au amuzat, altele nu m-au miscat!

CIOMOFUGLA, o prima runda frumoasa, cu wp, nu ma incanta finalul, se putea altfel! In schimb partea a doua, ultimul bar o atitudine si punch de exceptie, are tot ce doresti de la un battle, frumos intors, lovituri, metrica etc.

ROB, cu rundele alea o sa castigi decat mai multi useri care vor sa te foloseasca pentru contor.

Vot CIOMOFUGLA.

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de hanno Mier Oct 19, 2011 9:03 pm

CIOMOFUGLA
sunt sef in betal gen bucatar te fac terci, la cat de prost esti mai bine ai grija pe unde mergi
rima agresiva, o tin legata si ferecata cu 10 lacate n beci, esti o pata n rap mai bine o stergi-3, bun, dar nu e nimic decisiv Smile
asta-i roman verde doar fiindca nu-i copt la minte, cu versuri date-n fuga zici ca-i doina melinte
sunt concurent la tras cu ghioaga n prosti si tu esti pe geaca unui rocker, doar una dintre tinte,-4, mai bun Smile)
pe omu rob il subjug cand vin tavalug peste el cu ditamai flowu', il tin sub jug ca asta i ditamai bou'
ca cea mai mare pula ti fac zdrente popou, dupa betalu asta o sa am cu sangele tau imbibat tricou-3, mi-a placut jocul de cuvinte din prima propozitie
asta da versuri dupa ureche ca un lob, singura lui idee se nvarte ncerc parca-I la plimbare pe glob
zi mi vlad gorneanu ca pe final te fac zob, dupa betalu asta ai sa-ti schimbi sotto numele n autodROB-3, primul vers e bun, al doilea mi se pare fortat

ROB

Intru-n battle ca aspiratorul, nu ramane nicio scama, iti scuip rimele-ntre ochi – Mr. Lama
Tu te bagi prost cand te bagi in seama, cica esti suculent, te-am stors baiete - n-ai zeama!-2, la fel, no punchline
Te dai agresiv in rime, dar momentan esti in doliu, te plange si cerul - se putea mai bine!
Scoate-ti linistit punch-urile de la murat, oricum ti-am dat gag, deci nu te-aude nimeni-2, idem
Flow-ul tau s-a umflat in pene, mai mult piu-piu, zici ca-i PC-u’ meu cand se blocheaza
Sunt cel mai al dracu rocker, cand dau din cap zgudui pamantul, un deget mai ai pe fraza!-3, versul doi nu puncteaza
Nu dau versuri dupa ureche, eu dau direct la ureche, si tu ai da, dar rimele tale scartaie
Te pun in sfori, inca o runda si mori, te tragi pe cur si nu te dai cu plasa pe partie!-4, am ras la al doilea vers

ROB


Bat in taste, ca bucataru-n paste, revin furios, iti dau bocanci pana-ti incalt familia
Esti plin de tine ca un mancator de hamburger, eu-s plin de enigme, zici ca-s Otilia-3, cu putin mai mult rafinament iesea ceva misto
Stai prost pe craca! Ciomofulga isi permite sa ma faca bou, dar o arde vaca
Tu sef in battle? Eu-s ca sticla de Coca-Cola, o deschizi si scrie : Mai incearca!-2, slab
's prof. de IT! Iti pun invers un cooler in dinti, tu vrei sa scoti ceva pe gura si el nu te lasa!
Vrei strada? Mars acasa! Esti cel mai prost pescar, pui capcane si pici singur in plasa-2, no punchline
Te las mut! Runda ta a fost gen: Mmm! O dai in consoane! Ti-o dau scurt ca-n reclame!
Rup timpane, sparg ecrane, rimele mele au xenoane! Tu stai pe stepper? Fa pasi balane!-2

CIOMOFUGLA

bai, mancatas am citit doo runde si nici urma de pancibec, io s the champion ca inspectah deck
doo strofe si nimic ca un mc care a uitat s-apese pe tasta rec, mancatoru de mec iti da high jet-3, taxat
buna, Otilia, ca Dan Voiculescu, poti sa-mi zici si Felix, draga! te scap de orice enigma c-o stoaca
ii crap capu la fraier c-o barda, surpriza, ca pe scalp in loc de creier am gasit mesaju: Mai incearca!-haha,4
Ce strada? de ajuns un cotlon, masina sau om? iti luminez mintea c-am cooler in dinti si n pula neon
coaie, cand stai cu ochii deschisi zici c-ai xenon, io, sunt mai cool ca yolo zici c-am inghitit freon-3
uite, stiu si vocale: mmm… U I E! tu: Ooooooooo! asta baga veloce, scurt ca o ejaculare precoce, coane
stau pe stepar, slabeste ma, asta o arde cu mine cu balane, tigane, ca cel mai rasist nc, ia aici: BANANE!-4, buuun final

cred canu mai e cazul sa adun, se vede cu ociul liber cine e castigator, votul meu merge la CIOMOFUGLA



hanno
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 70
Reputatie : 98
Data de inscriere : 07/10/2011

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MagicMan Sam Oct 22, 2011 5:10 pm

CIOMOFUGLA a scris:
sunt sef in betal gen bucatar te fac terci, la cat de prost esti mai bine ai grija pe unde mergi
rima agresiva, o tin legata si ferecata cu 10 lacate n beci, esti o pata n rap mai bine o stergi 4 bun inceput in forta
asta-i roman verde doar fiindca nu-i copt la minte, cu versuri date-n fuga zici ca-i doina melinte
sunt concurent la tras cu ghioaga n prosti si tu esti pe geaca unui rocker, doar una dintre tinte, 4 imi place mult primul vers
pe omu rob il subjug cand vin tavalug peste el cu ditamai flowu', il tin sub jug ca asta i ditamai bou'
ca cea mai mare pula ti fac zdrente popou, dupa betalu asta o sa am cu sangele tau imbibat tricou 4 bun jocul de cuvinte de pe primul vers si un atac bun pe al doilea, imi place
asta da versuri dupa ureche ca un lob, singura lui idee se nvarte ncerc parca-I la plimbare pe glob
zi mi vlad gorneanu ca pe final te fac zob, dupa betalu asta ai sa-ti schimbi sotto numele n autodROB 3 mai slab finalul, nu m-a impresionat



ROB a scris:
Intru-n battle ca aspiratorul, nu ramane nicio scama, iti scuip rimele-ntre ochi – Mr. Lama
Tu te bagi prost cand te bagi in seama, cica esti suculent, te-am stors baiete - n-ai zeama! 3 bun inceput, vedem ce urmeaza
Te dai agresiv in rime, dar momentan esti in doliu, te plange si cerul - se putea mai bine!
Scoate-ti linistit punch-urile de la murat, oricum ti-am dat gag, deci nu te-aude nimeni 2 slab, nimic bun, nici macar rima
Flow-ul tau s-a umflat in pene, mai mult piu-piu, zici ca-i PC-u’ meu cand se blocheaza
Sunt cel mai al dracu rocker, cand dau din cap zgudui pamantul, un deget mai ai pe fraza! 3 un prim vers care anunta multe, al doilea insa a cam dezamagit
Nu dau versuri dupa ureche, eu dau direct la ureche, si tu ai da, dar rimele tale scartaie
Te pun in sfori, inca o runda si mori, te tragi pe cur si nu te dai cu plasa pe partie! 4 un final foarte bun, amuzant


ROB a scris:
Bat in taste, ca bucataru-n paste, revin furios, iti dau bocanci pana-ti incalt familia
Esti plin de tine ca un mancator de hamburger, eu-s plin de enigme, zici ca-s Otilia 4 bun inceput imi place
Stai prost pe craca! Ciomofulga isi permite sa ma faca bou, dar o arde vaca
Tu sef in battle? Eu-s ca sticla de Coca-Cola, o deschizi si scrie : Mai incearca! 3 se putea si mai bine
's prof. de IT! Iti pun invers un cooler in dinti, tu vrei sa scoti ceva pe gura si el nu te lasa!
Vrei strada? Mars acasa! Esti cel mai prost pescar, pui capcane si pici singur in plasa 2 slab, nu-mi place
Te las mut! Runda ta a fost gen: Mmm! O dai in consoane! Ti-o dau scurt ca-n reclame!
Rup timpane, sparg ecrane, rimele mele au xenoane! Tu stai pe stepper? Fa pasi balane! 3 se putea un final mai bun, ai incercat un joc de cuvinte da' nu prea ti-a iesit



CIOMOFUGLA a scris:
bai, mancatas am citit doo runde si nici urma de pancibec, io s the champion ca inspectah deck
doo strofe si nimic ca un mc care a uitat s-apese pe tasta rec, mancatoru de mec iti da high jet 4 bun bar si chiar real
buna, Otilia, ca Dan Voiculescu, poti sa-mi zici si Felix, draga! te scap de orice enigma c-o stoaca
ii crap capu la fraier c-o barda, surpriza, ca pe scalp in loc de creier am gasit mesaju: Mai incearca! 5 Smile) un pb foarte bun
Ce strada? de ajuns un cotlon, masina sau om? iti luminez mintea c-am cooler in dinti si n pula neon
coaie, cand stai cu ochii deschisi zici c-ai xenon, io, sunt mai cool ca yolo zici c-am inghitit freon 4 bun
uite, stiu si vocale: mmm… U I E! tu: Ooooooooo! asta baga veloce, scurt ca o ejaculare precoce, coane
stau pe stepar, slabeste ma, asta o arde cu mine cu balane, tigane, ca cel mai rasist nc, ia aici: BANANE! 4 bun final, la fel ca toata runda


CIOMOFUGLA 15+17=32
ROB 12+12=24

ROB ai avut cateva idei bune, chiar mi-au placut, dar adversarul a fost foarte bun
CIOMOFUGLA ai fost mult mai constant, runda 2 fiind foarte buna

Vot CIOMOFUGLA

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Sam Oct 22, 2011 5:29 pm

Battle incheiat, castigator CIOMOFUGLA cu 3-0 (KO)
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: ciomofugla vs ROB - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum