Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

+3
Dust
Matrix
Ra'ra
7 participanți

In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Dum Iul 10, 2011 10:42 pm

8v/r reply 2 zile,
voturi pan-la 3, 3-0ko,
voturi pe text/argumentate
xyyx (uitasem sa scriu)


Ultima editare efectuata de catre Ra'ra in Lun Iul 11, 2011 12:27 pm, editata de 1 ori
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Lun Iul 11, 2011 10:19 am

asculta fix pix, n-ai fi mai tare-n coaie ca mine nici dac-ai intra cu ele-n styx
sa explic cat e de spart, pula mea-i un fel de Keanu Reeves, joaca tare-n Matrix
dau primu e evident ca tre sa sparg, gheata sau bilele, sa ti le-ndes pe esofag
ce sa-ti fac, intre rundele mele esti ca un Tico intre un monster car si-un tanc
esti depasit, usor de pasit ca un prag, vrei la nivelu meu? urca-te pe-un skyscraper
musca din carne vie nu din fleica, pana atunci intru-n gura ta sa o ard sky's rapper
uite m-ai prins in toane bune, hai sa-ti zic in battle-u asta care-i toata poanta
victoria-i un fel de mar, eu musc din el ca un pitbull, tu musti ca Alba ca zapada
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Lun Iul 11, 2011 7:57 pm

Fix pix pun pe foaie si-ti trag punch-uri de foc ca-n Styx fara numar ca-n matrice
C-un Tico ma strecor usor si-ti intr-un spate ca-n parnaie la dusuri, te fac arsice.
Asta-i urat si fals de sperie femeile, eu-s indispensabil pentru pizde bune, ca Vuitton,
Victoria e ca un mar, dar tot la mine trage prin legea gravitatiei, zici ca-s Newton.
Nivelul lui e acelasi din unspe a noua pana azi, ground zero, ca-i una cu pamantu,
Ii dau cutremure de-l fac sa tremure de frica-n fata mea, panicat de zici ca-i Hancu.
Nu-i zice nimeni Bravo desi-i Raul, asta clar o arde noob, generatia messenger, e lame,
Il gazez ca Hitler si-i dau flame, nu sparge gheata nici cu dalta ca se balbaie si la nickname.


Prostu' nu-i pescar amator, da' doar sa vorbeasca cu ma-sa da la peste profesionist
Si de cand a vazut-o avand succes facand opturi a devenit si el optimist...
Nu fi trist, te lipesc de pereti, te fac afis ca te calc in picioare mai ceva ca la Mecca
Iti intorc bilele-n cap si-ti trag tac dupa tac, te daram ca pe popice la Stecca.
Vin la tine trotil, te bubui cu fiecare punch, am dume bombe si ti le-arunc ca-n Kaboul
Le zici din canal iti dau capac, esti singuru chihuahua din subterane ce sa da pitbull...
De cand i-am zis ca vin din alta lume imi freaca pula ca pe lampa sa-i trag o alba ca zapada,
Si e de cacat de cand a luat-o razna prin hazna sa scoata nimic pe cd-uri Traxdata.

pace, ra'ra! bafta!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Mar Iul 12, 2011 4:36 pm

cu dalta-ti despart dintii cate doi, pleaca suparati din gura ta, nu-si mai zic nici pa
cand vad ca-n lucha libre-s baiat bun, iti las masca pe muie castravete, ca la spa
deci da, privesc battle-u asta optimist, stiu ca dupa punch-u asta o ard alpinist
mama ca mama, da vaca de ma-sa facea doar mu, deci bou asta mic a iesit muist
uite-ma sa mor, fut pizdele lejer ca-s convingator si din doua vorbe toate vor
le combin usor, pe cand tu din moment ce-o arzi vuitton e clar ca stai la mana lor
dau battle ca mi-e foame, si-n fata prazii n-as tremura nici dac-as avea frisoane
pe matrix ca pe bmx ma vezi calare coane, urc borduri cu capu lui, il tin de coarne
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Mar Iul 12, 2011 4:37 pm

bafta Matrix, mi-a placut foarte mult battle-u asta, te salut si numa' bine! hai baietii cu voturile Very Happy
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Mier Iul 13, 2011 8:45 pm

Ra'ra:15.5

asculta fix pix, n-ai fi mai tare-n coaie ca mine nici dac-ai intra cu ele-n styx
sa explic cat e de spart, pula mea-i un fel de Keanu Reeves, joaca tare-n Matrix-3,5 suna bine barul, dar ceva gen pula-Keanu-Matrix am dat si eu
dau primu e evident ca tre sa sparg, gheata sau bilele, sa ti le-ndes pe esofag
ce sa-ti fac, intre rundele mele esti ca un Tico intre un monster car si-un tanc-3 pentru atitudine, dar nu prea loveste foarte tare
esti depasit, usor de pasit ca un prag, vrei la nivelu meu? urca-te pe-un skyscraper
musca din carne vie nu din fleica, pana atunci intru-n gura ta sa o ard sky's rapper -4 l-am citit de vreo 2 ori si da m-am decis, imi place, subtil barul Wink
uite m-ai prins in toane bune, hai sa-ti zic in battle-u asta care-i toata poanta
victoria-i un fel de mar, eu musc din el ca un pitbull, tu musti ca Alba ca zapada -5 Smile) final bun

Matrix:14.5+13=27.5

Fix pix pun pe foaie si-ti trag punch-uri de foc ca-n Styx fara numar ca-n matrice
C-un Tico ma strecor usor si-ti intr-un spate ca-n parnaie la dusuri, te fac arsice.-3,5 primul vers smecher, punch-back, al doilea nu-mi place asa mult
Asta-i urat si fals de sperie femeile, eu-s indispensabil pentru pizde bune, ca Vuitton,
Victoria e ca un mar, dar tot la mine trage prin legea gravitatiei, zici ca-s Newton.-4 atitudine pe primul,p-back pe al doilea
Nivelul lui e acelasi din unspe a noua pana azi, ground zero, ca-i una cu pamantu,
Ii dau cutremure de-l fac sa tremure de frica-n fata mea, panicat de zici ca-i Hancu. - 4 bar bun, suna bine
Nu-i zice nimeni Bravo desi-i Raul, asta clar o arde noob, generatia messenger, e lame,
Il gazez ca Hitler si-i dau flame, nu sparge gheata nici cu dalta ca se balbaie si la nickname. -3 merge de final,dar faza asta cu se balbaie si la nick parca s-a mai dat prin turneu , am vrut sa o folosesc si eu cand am dat cu Ra'ra dar am renuntat din cauza asta


Prostu' nu-i pescar amator, da' doar sa vorbeasca cu ma-sa da la peste profesionist
Si de cand a vazut-o avand succes facand opturi a devenit si el optimist...-4 imi place e caterinca Smile)
Nu fi trist, te lipesc de pereti, te fac afis ca te calc in picioare mai ceva ca la Mecca
Iti intorc bilele-n cap si-ti trag tac dupa tac, te daram ca pe popice la Stecca.-3 doar ok
Vin la tine trotil, te bubui cu fiecare punch, am dume bombe si ti le-arunc ca-n Kaboul
Le zici din canal iti dau capac, esti singuru chihuahua din subterane ce sa da pitbull...-3 primul vers promitea mai mult, cel de-al doilea nu-mi place
De cand i-am zis ca vin din alta lume imi freaca pula ca pe lampa sa-i trag o alba ca zapada,
Si e de cacat de cand a luat-o razna prin hazna sa scoata nimic pe cd-uri Traxdata.-3 merge de final, suna bine dar parca trebuia ceva mai tare

Ra'ra:13

cu dalta-ti despart dintii cate doi, pleaca suparati din gura ta, nu-si mai zic nici pa
cand vad ca-n lucha libre-s baiat bun, iti las masca pe muie castravete, ca la spa -3 doar ok
deci da, privesc battle-u asta optimist, stiu ca dupa punch-u asta o ard alpinist
mama ca mama, da vaca de ma-sa facea doar mu, deci bou asta mic a iesit muist-3 ceva umor pe al doilea
uite-ma sa mor, fut pizdele lejer ca-s convingator si din doua vorbe toate vor
le combin usor, pe cand tu din moment ce-o arzi vuitton e clar ca stai la mana lor -4 p-back frumos
dau battle ca mi-e foame, si-n fata prazii n-as tremura nici dac-as avea frisoane
pe matrix ca pe bmx ma vezi calare coane, urc borduri cu capu lui, il tin de coarne-3 merge de final, curge bine dar e mai slab decat cel din prima runda

Ra'ra=15.5+13=28.5
Matrix=14.5+13=27.5

Nu-i diferenta mare, ambii ati fost la inaltime, ati dat constant, victoria s-a decis pe mici detalii as putea spune.Mi-a placut mult battle-ul si faptul ca amandoi ati fost duri, ati dat asa, brutal, scurt si la obiect si a iesit ceva frumos.

Vot Ra'Ra!

Bafta la amandoi!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de addicted2boantza Joi Iul 14, 2011 8:11 pm

salut, flacai... votez astfel: 1-5; 1-praf; 5-GG

asculta fix pix, n-ai fi mai tare-n coaie ca mine nici dac-ai intra cu ele-n styx
sa explic cat e de spart, pula mea-i un fel de Keanu Reeves, joaca tare-n Matrix- 4, imi place...
dau primu e evident ca tre sa sparg, gheata sau bilele, sa ti le-ndes pe esofag
ce sa-ti fac, intre rundele mele esti ca un Tico intre un monster car si-un tanc- 2
esti depasit, usor de pasit ca un prag, vrei la nivelu meu? urca-te pe-un skyscraper
musca din carne vie nu din fleica, pana atunci intru-n gura ta sa o ard sky's rapper - 3, se putea mai bine ( personal, incerc sa evit sa folosesc cuvinte in engleza, dar ai punctat cu ideea )
uite m-ai prins in toane bune, hai sa-ti zic in battle-u asta care-i toata poanta
victoria-i un fel de mar, eu musc din el ca un pitbull, tu musti ca Alba ca zapada -4


Fix pix pun pe foaie si-ti trag punch-uri de foc ca-n Styx fara numar ca-n matrice
C-un Tico ma strecor usor si-ti intr-un spate ca-n parnaie la dusuri, te fac arsice.- 4 imi place cum ai intors
Asta-i urat si fals de sperie femeile, eu-s indispensabil pentru pizde bune, ca Vuitton,
Victoria e ca un mar, dar tot la mine trage prin legea gravitatiei, zici ca-s Newton.- 4 ( apropos, si bomba lu Tanase avea Vuittoane )
Nivelul lui e acelasi din unspe a noua pana azi, ground zero, ca-i una cu pamantu,
Ii dau cutremure de-l fac sa tremure de frica-n fata mea, panicat de zici ca-i Hancu. - 3 bunicel
Nu-i zice nimeni Bravo desi-i Raul, asta clar o arde noob, generatia messenger, e lame,
Il gazez ca Hitler si-i dau flame, nu sparge gheata nici cu dalta ca se balbaie si la nickname. - 4



Prostu' nu-i pescar amator, da' doar sa vorbeasca cu ma-sa da la peste profesionist
Si de cand a vazut-o avand succes facand opturi a devenit si el optimist...- 3
Nu fi trist, te lipesc de pereti, te fac afis ca te calc in picioare mai ceva ca la Mecca
Iti intorc bilele-n cap si-ti trag tac dupa tac, te daram ca pe popice la Stecca.- 3, acid...
Vin la tine trotil, te bubui cu fiecare punch, am dume bombe si ti le-arunc ca-n Kaboul
Le zici din canal iti dau capac, esti singuru chihuahua din subterane ce sa da pitbull...- 4
De cand i-am zis ca vin din alta lume imi freaca pula ca pe lampa sa-i trag o alba ca zapada,
Si e de cacat de cand a luat-o razna prin hazna sa scoata nimic pe cd-uri Traxdata.-3 si atat... as fi preferat ceva legat de hazna



cu dalta-ti despart dintii cate doi, pleaca suparati din gura ta, nu-si mai zic nici pa
cand vad ca-n lucha libre-s baiat bun, iti las masca pe muie castravete, ca la spa - 4, imi place
deci da, privesc battle-u asta optimist, stiu ca dupa punch-u asta o ard alpinist
mama ca mama, da vaca de ma-sa facea doar mu, deci bou asta mic a iesit muist- 4
uite-ma sa mor, fut pizdele lejer ca-s convingator si din doua vorbe toate vor
le combin usor, pe cand tu din moment ce-o arzi vuitton e clar ca stai la mana lor - 4, idem... bun pb
dau battle ca mi-e foame, si-n fata prazii n-as tremura nici dac-as avea frisoane
pe matrix ca pe bmx ma vezi calare coane, urc borduri cu capu lui, il tin de coarne- cam 2...

Ra'ra - 27
Matrix - 28

VOT MATRIX

Spor!
addicted2boantza
addicted2boantza
BTZ Supreme

Mesaje : 22
Reputatie : 32
Data de inscriere : 12/07/2011

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarpe92 Vin Iul 15, 2011 12:18 am

Ra'Ra:16p
asculta fix pix, n-ai fi mai tare-n coaie ca mine nici dac-ai intra cu ele-n styx
sa explic cat e de spart, pula mea-i un fel de Keanu Reeves, joaca tare-n Matrix-4 tare imi place
dau primu e evident ca tre sa sparg, gheata sau bilele, sa ti le-ndes pe esofag
ce sa-ti fac, intre rundele mele esti ca un Tico intre un monster car si-un tanc-4 dur
esti depasit, usor de pasit ca un prag, vrei la nivelu meu? urca-te pe-un skyscraper
musca din carne vie nu din fleica, pana atunci intru-n gura ta sa o ard sky's rapper-4 bun
uite m-ai prins in toane bune, hai sa-ti zic in battle-u asta care-i toata poanta
victoria-i un fel de mar, eu musc din el ca un pitbull, tu musti ca Alba ca zapada-4 foarte bun

Matrix:17+15=32
Fix pix pun pe foaie si-ti trag punch-uri de foc ca-n Styx fara numar ca-n matrice
C-un Tico ma strecor usor si-ti intr-un spate ca-n parnaie la dusuri, te fac arsice.-4 bun pb
Asta-i urat si fals de sperie femeile, eu-s indispensabil pentru pizde bune, ca Vuitton,
Victoria e ca un mar, dar tot la mine trage prin legea gravitatiei, zici ca-s Newton.-4 mi se pare tare pb
Nivelul lui e acelasi din unspe a noua pana azi, ground zero, ca-i una cu pamantu,
Ii dau cutremure de-l fac sa tremure de frica-n fata mea, panicat de zici ca-i Hancu.-4 bun jocu de cuvinte
Nu-i zice nimeni Bravo desi-i Raul, asta clar o arde noob, generatia messenger, e lame,
Il gazez ca Hitler si-i dau flame, nu sparge gheata nici cu dalta ca se balbaie si la nickname.-5 cel mai tare(felicitari)


Prostu' nu-i pescar amator, da' doar sa vorbeasca cu ma-sa da la peste profesionist
Si de cand a vazut-o avand succes facand opturi a devenit si el optimist...-3 nu imi place
Nu fi trist, te lipesc de pereti, te fac afis ca te calc in picioare mai ceva ca la Mecca
Iti intorc bilele-n cap si-ti trag tac dupa tac, te daram ca pe popice la Stecca.-4 bun
Vin la tine trotil, te bubui cu fiecare punch, am dume bombe si ti le-arunc ca-n Kaboul
Le zici din canal iti dau capac, esti singuru chihuahua din subterane ce sa da pitbull...-4 foarte tare amuzant
De cand i-am zis ca vin din alta lume imi freaca pula ca pe lampa sa-i trag o alba ca zapada,
Si e de cacat de cand a luat-o razna prin hazna sa scoata nimic pe cd-uri Traxdata.-4 daca al doilea vers era mai tare luai 5


Ra'Ra:15
cu dalta-ti despart dintii cate doi, pleaca suparati din gura ta, nu-si mai zic nici pa
cand vad ca-n lucha libre-s baiat bun, iti las masca pe muie castravete, ca la spa-4 dur
deci da, privesc battle-u asta optimist, stiu ca dupa punch-u asta o ard alpinist
mama ca mama, da vaca de ma-sa facea doar mu, deci bou asta mic a iesit muist-4 tare
uite-ma sa mor, fut pizdele lejer ca-s convingator si din doua vorbe toate vor
le combin usor, pe cand tu din moment ce-o arzi vuitton e clar ca stai la mana lor-4 pb bun
dau battle ca mi-e foame, si-n fata prazii n-as tremura nici dac-as avea frisoane
pe matrix ca pe bmx ma vezi calare coane, urc borduri cu capu lui, il tin de coarne-3 pt jocu de cuvinte in rest sincer nu imi place

Matrix:32
Ra'Ra:31


Battle strans ati dat foarte frumos amandoi felicitari.Insa Matrix a fost mai inspirat si a calculat mai bine inainte sa posteze
Votul meu merge la Matrix


Sarpe92
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 275
Reputatie : 344
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Iul 17, 2011 3:21 pm

Ra'ra a scris:
asculta fix pix, n-ai fi mai tare-n coaie ca mine nici dac-ai intra cu ele-n styx
sa explic cat e de spart, pula mea-i un fel de Keanu Reeves, joaca tare-n Matrix - 4, foarte bun inceputul, al 2-lea vers e rupere.
dau primu e evident ca tre sa sparg, gheata sau bilele, sa ti le-ndes pe esofag
ce sa-ti fac, intre rundele mele esti ca un Tico intre un monster car si-un tanc - 3, comparatia e ok.
esti depasit, usor de pasit ca un prag, vrei la nivelu meu? urca-te pe-un skyscraper
musca din carne vie nu din fleica, pana atunci intru-n gura ta sa o ard sky's rapper - 4, subtil.
uite m-ai prins in toane bune, hai sa-ti zic in battle-u asta care-i toata poanta
victoria-i un fel de mar, eu musc din el ca un pitbull, tu musti ca Alba ca zapada - 3, idee buna, dar nu am vazut pitbull muscand din mar. Ceva cu Newton era mai atragator.

Matrix a scris:
Fix pix pun pe foaie si-ti trag punch-uri de foc ca-n Styx fara numar ca-n matrice
C-un Tico ma strecor usor si-ti intr-un spate ca-n parnaie la dusuri, te fac arsice. - 3, cum adica "si-ti intr-un?" nu e corect "si-ti intru-n?"
Asta-i urat si fals de sperie femeile, eu-s indispensabil pentru pizde bune, ca Vuitton,
Victoria e ca un mar, dar tot la mine trage prin legea gravitatiei, zici ca-s Newton. - 5, exact la ma refeream, cu Newton, bun intors.
Nivelul lui e acelasi din unspe a noua pana azi, ground zero, ca-i una cu pamantu,
Ii dau cutremure de-l fac sa tremure de frica-n fata mea, panicat de zici ca-i Hancu. - 4, se putea si mai bine
Nu-i zice nimeni Bravo desi-i Raul, asta clar o arde noob, generatia messenger, e lame,
Il gazez ca Hitler si-i dau flame, nu sparge gheata nici cu dalta ca se balbaie si la nickname. - 3, pentru primul vers, ca ideea din al 2-lea am citit-o parca la Static.


Prostu' nu-i pescar amator, da' doar sa vorbeasca cu ma-sa da la peste profesionist
Si de cand a vazut-o avand succes facand opturi a devenit si el optimist... - 5, chiar buna, cu umor si ca la carte.
Nu fi trist, te lipesc de pereti, te fac afis ca te calc in picioare mai ceva ca la Mecca
Iti intorc bilele-n cap si-ti trag tac dupa tac, te daram ca pe popice la Stecca. - 3, nu prea imi place.
Vin la tine trotil, te bubui cu fiecare punch, am dume bombe si ti le-arunc ca-n Kaboul
Le zici din canal iti dau capac, esti singuru chihuahua din subterane ce sa da pitbull... -4, primul vers e ok, poata cu canal - capac e cam fumata.
De cand i-am zis ca vin din alta lume imi freaca pula ca pe lampa sa-i trag o alba ca zapada,
Si e de cacat de cand a luat-o razna prin hazna sa scoata nimic pe cd-uri Traxdata. - 4, final bun, al 2-lea vers nu isi prea re rostul.


Ra'ra a scris:
cu dalta-ti despart dintii cate doi, pleaca suparati din gura ta, nu-si mai zic nici pa
cand vad ca-n lucha libre-s baiat bun, iti las masca pe muie castravete, ca la spa - 4, bun.
deci da, privesc battle-u asta optimist, stiu ca dupa punch-u asta o ard alpinist
mama ca mama, da vaca de ma-sa facea doar mu, deci bou asta mic a iesit muist - 5, bine intors, cu aceeasi moneda.
uite-ma sa mor, fut pizdele lejer ca-s convingator si din doua vorbe toate vor
le combin usor, pe cand tu din moment ce-o arzi vuitton e clar ca stai la mana lor - 5, si asta imi place.
dau battle ca mi-e foame, si-n fata prazii n-as tremura nici dac-as avea frisoane
pe matrix ca pe bmx ma vezi calare coane, urc borduri cu capu lui, il tin de coarne - 3, se putea mai bine.


Ra'ra = 14 + 17 = 31
Matrix = 15 + 16 = 31


Dupa cum reiese, sunt la egalitate (doar daca nu m-a caftit matematica), pot spune ca-i un battle bun, mi-a placut, desi credeam ca e diferenta macar de 1 punct intre cei 2.

Votul meu o sa mearga la Matrix, deoarece barul cu Newton mi-a placut cel mai mult din battle-ul asta.
Ra', desi ai 2 strofe bune, ordonate, cu multe atacuri, trebuie si sa mai impresionezi publicul.

Vot Matrix.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Iul 17, 2011 3:25 pm

Battle incheiat, castigator Matrix cu 3-1!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Dum Iul 17, 2011 3:42 pm

Mind Control a scris:
cum adica "si-ti intr-un?" nu e corect "si-ti intru-n?"

Laughing o greseala de tastare facuta cel mai probabil din graba...

multumesc pt voturi. pace!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Iul 17, 2011 3:56 pm

Ok, am banuit. Avand in vedere ca la tine n-am vazut greseli gramaticale, de scriere patim toti.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Dum Iul 17, 2011 9:08 pm

bravo Matrix Smile am incercat, a fost mai bun omu, ce sa-i fac.
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ra'ra vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum