Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

+6
G-MONEY
big rip
Sarcastic
CIOMOFUGLA
zEn
Matrix
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Joi Mar 03, 2011 4:12 pm

2 runde xyyx, dau primul
8 versuri
timp de reply 3 zile
primul la 3 voturi.

imi voi da strofa cel mai probabil maine. bafta, zEN, sper sa iasa un battle frumos...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Sam Mar 05, 2011 2:18 am

Vrei sa dai, te-neaca saliva, choke!, te rup in sapte directii ca sativa, Iti-mpart coliva-n scari de bloc
La ce idei ai pe stoc, ai ajuns in top... de hartie, tot forumu se sterge la cur cu "Zen Garden", moale de tot...
Pe bit stai pe langa, vecin de palier, pe zid dai flegme, cel mai "flegmatic" graffer de cartier
In battle esti paradit, paralel, dai balbait, eu-ti scriu mai multe sentinte ca un grefier
Esti las, copilas, eu sunt ranga de la iarba, key, ai mei ostasi apache, ai tai stau retrasi ca dupa gbh,
Stiind ca esti treaz ca un cercetas si asta pentru ca n-ai batut "barurile" prin oras...
Simti impactul, nu simti forta de recul, de cand stai p-afara iarna ai zis sa te dai cool
Vorbim de prostie, faci cumul, obiecte pierdute, apare unul sa zica ca a pierdut zen, il declar nul.

scuze de intarziere...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Lun Mar 07, 2011 5:45 pm

Ca Iisus,fac din apa-vin din noapte-zi,sunt top de hartie deci am rime destule
Asta cu indienii,eu cu tankuri,ma'tank'ur,asta e ranga si key,dau battle cu trusa de scule
Am idei pe stoc ca un super market,deschis la provocari 24/7,prea multe vorbe,putine fapte
Asta'i asa de prost ca nu'i cresc maselele de minte,in gura are doar dinti cu(de)lapte
Zi'mi Chronos ca ti'a sunat ceasul,si'ti lasa cu limba de moarte cel mai bun sfat,e grav rau
Ia'te de zEn si vei fi decapitat,ca pe tine clar nu te taie capu ca Stewie Wonder,calau
Zic zau ca zen e Zeta deci are ultimul cuvant de spus,ca soarele's mereu deasupra ta
Si'ti dau tastatura mea,rimele tale's gloante oarbe,doar asa poti sa "tragi" si tu ceva...
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Lun Mar 07, 2011 11:00 pm

Asta'n battle cu mine clacheaza psihic,eu maleabil in rime ca pe linia de fund Nemanja Vidic
Ca un politician batran,ceri azil politic,esti peste mine doar daca scri runda cu diacritic
Dai battle cu mine,ca un culturist,iti ridic numele,esti pe locul 2 da tot te'ntreci cu glumele
Imi imparti coliva'n scari de bloc,da tu nu mananci,nici tu nu cred ca'ti gusti dumele
Sunt COOL c'o ard pe WinterFresh,dau lexic sa'ti pui pe CEC,iti pun pe card si'ti dau si Cash
Asta vorbeste de locatii "OutDoor" de cand cateaua de ma'sa doarme cu cainele si asta afara pe presh
Deci Beshi ca te strang cu usa ca un trole',asta se da BadBoy,d'asta se imbraca doar cu BeBe
N'are adidasi d'asta e mereu pe role si e atat de original ca si'ai luat si numele de pe IMDB
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Mar Mar 08, 2011 12:28 pm

Am trusa de scule, sunt mester în battle, iti trag un vers PATENTat in dinte, ti-a sunat ceasu’ moartea te prinde
Poate n-am masele de minte, asta nu minte... uitati-va la zen asta n-are minte,vorbeste de cash, e curva, se vinde.
Cand Matrix supraproduce, zen tace si se duce... nu te mai da arhiduce, fac asasinat politic, te gauresc ca un ulcer
Te ridic pana la cer doar ca sa te dobor ager ca presa, toti pot deduce, daca tu esti Iisus, atunci Eu ii las sa te urce pe cruce
Zen e zeta? eu sunt old school de pe vremea „profm, sor-mea-i geta!”, iti trag un pumn de-ajungi-n Neverland, pe unde tetha,
Zen e zet? alta necunoscuta ca beta. te dai calau dar tot eu tin maceta. noi doi ne-ntrecem, ai dreptate, ma-ntrec cu gluma Zeta...
Apostrofule, tu nu stii de cratima, amice esti maleabil pe linia de fund, o arzi cu Vidic,ce iti baga vibratoare, dildo-uri... popice
Te tai la cerbice cu lirci puternice, zen o sa abdice, battle-ul asta-i lasa cicatrice, si dai bice, sunt peste tine si fara diacritice...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Mar Mar 08, 2011 12:47 pm

Mersi sefu de battle.
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Mar Mar 08, 2011 1:23 pm

n-ai pentru ce. ai dat bine.

apropo, daca nu cer prea mult, voturile sa fie argumentate si de preferat pe text...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Mar 09, 2011 2:46 pm

M:
Vrei sa dai, te-neaca saliva, choke!, te rup in sapte directii ca sativa, Iti-mpart coliva-n scari de bloc
La ce idei ai pe stoc, ai ajuns in top... de hartie, tot forumu se sterge la cur cu "Zen Garden", moale de tot...-2.5 pt al2lea primu ma lasa rece, ce i aia sativa?
Pe bit stai pe langa, vecin de palier, pe zid dai flegme, cel mai "flegmatic" graffer de cartier
In battle esti paradit, paralel, dai balbait, eu-ti scriu mai multe sentinte ca un grefier – 3.5 idei bune
Esti las, copilas, eu sunt ranga de la iarba, key, ai mei ostasi apache, ai tai stau retrasi ca dupa gbh,
Stiind ca esti treaz ca un cercetas si asta pentru ca n-ai batut "barurile" prin oras... – 4 mi a placut faza cu barurile, desi am mai auzit o
Simti impactul, nu simti forta de recul, de cand stai p-afara iarna ai zis sa te dai cool
Vorbim de prostie, faci cumul, obiecte pierdute, apare unul sa zica ca a pierdut zen, il declar nul.- 3.5 al2lea tare, primu idei fumate

Z:
Ca Iisus,fac din apa-vin din noapte-zi,sunt top de hartie deci am rime destule
Asta cu indienii,eu cu tankuri,ma'tank'ur,asta e ranga si key,dau battle cu trusa de scule – 3 final de bar ok
Am idei pe stoc ca un super market,deschis la provocari 24/7,prea multe vorbe,putine fapte
Asta'i asa de prost ca nu'i cresc maselele de minte,in gura are doar dinti cu(de)lapte – 2 nu prea, asta cu masele le de minte e cam usoara, fi mai rau
Zi'mi Chronos ca ti'a sunat ceasul,si'ti lasa cu limba de moarte cel mai bun sfat,e grav rau
Ia'te de zEn si vei fi decapitat,ca pe tine clar nu te taie capu ca Stewie Wonder,calau – 3 ceva idei cred ca se puteau livra mai bine
Zic zau ca zen e Zeta deci are ultimul cuvant de spus,ca soarele's mereu deasupra ta
Si'ti dau tastatura mea,rimele tale's gloante oarbe,doar asa poti sa "tragi" si tu ceva... – mi ai furat ideea din betalu cu tine asta cu Zeta, 3
Asta'n battle cu mine clacheaza psihic,eu maleabil in rime ca pe linia de fund Nemanja Vidic
Ca un politician batran,ceri azil politic,esti peste mine doar daca scri runda cu diacritic -3 hm, cateodata am aceeasi problema idei multe insiruite in 2 versuri,
Dai battle cu mine,ca un culturist,iti ridic numele,esti pe locul 2 da tot te'ntreci cu glumele
Imi imparti coliva'n scari de bloc,da tu nu mananci,nici tu nu cred ca'ti gusti dumele – 4 asta mi-a placut
Sunt COOL c'o ard pe WinterFresh,dau lexic sa'ti pui pe CEC,iti pun pe card si'ti dau si Cash
Asta vorbeste de locatii "OutDoor" de cand cateaua de ma'sa doarme cu cainele si asta afara pe presh -3.5 haios
Deci Beshi ca te strang cu usa ca un trole',asta se da BadBoy,d'asta se imbraca doar cu BeBe
N'are adidasi d'asta e mereu pe role si e atat de original ca si'ai luat si numele de pe IMDB -4 final bun asta cu imdb u e tare

M:
Am trusa de scule, sunt mester în battle, iti trag un vers PATENTat in dinte, ti-a sunat ceasu’ moartea te prinde
Poate n-am masele de minte, asta nu minte... uitati-va la zen asta n-are minte,vorbeste de cash, e curva, se vinde. – 3 incepusei bine
Cand Matrix supraproduce, zen tace si se duce... nu te mai da arhiduce, fac asasinat politic, te gauresc ca un ulcer
Te ridic pana la cer doar ca sa te dobor ager ca presa, toti pot deduce, daca tu esti Iisus, atunci Eu ii las sa te urce pe cruce – 3 primu e bun al2lea
Zen e zeta? eu sunt old school de pe vremea „profm, sor-mea-i geta!”, iti trag un pumn de-ajungi-n Neverland, pe unde tetha,
Zen e zet? alta necunoscuta ca beta. te dai calau dar tot eu tin maceta. noi doi ne-ntrecem, ai dreptate, ma-ntrec cu gluma Zeta...- 3 finalu e bun
Apostrofule, tu nu stii de cratima, amice esti maleabil pe linia de fund, o arzi cu Vidic,ce iti baga vibratoare, dildo-uri... popice
Te tai la cerbice cu lirci puternice, zen o sa abdice, battle-ul asta-i lasa cicatrice, si dai bice, sunt peste tine si fara diacritice...-2.5 pt final e cam slab


25 - 25.5, ha, ce diferenta, acum, mie mi se pare o diferenta mica d'aia daca vreti sa nu luati in considerare votu e ok, pt ca sincer io nu pot sa fac o departajare intre voi si sa castige zen la 0.5, hm, nu stiu daca i ok, am pus totusi votu. stiluri si livrari oarecum asemanatoare greu de departajat poate si pt ca sunt baruri bune dar nu ma dau pe spate afara de ala cu imdb care e mai jmecher.
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Joi Mar 10, 2011 12:52 am

bah, deci sa-nteleg ca ai votat cu zen... din punctul meu de vedere, daca asa a iesit la calcul, e ok... eu accept votul.

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Joi Mar 10, 2011 3:03 am

off-topic pt ciomo : sativa e iarba , mai exact Cannabis Sativa e denumirea ei stiintifica , dar ramanem la iarba Smile
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Dum Mar 13, 2011 10:31 pm

Nu o sa votez pe text, ca ar trebui sa-l astept pe zEn sa mai dea o runda.

M1: Ai batut pasul pe loc, ca la calusei. Astia mai mari, ar trebui sa stie cum e sistemul si cum sa atace. O runda irosita in care n-ai facut nimic.

zEn1: Ai intors niste baruri (ce era de intors) cu mult umor. Aia cu trusa de scule, mi se pare mega tare si cel mai bun punch din battle.

zEn2: Primul bar imi place, in rest, aceeasi poveste, vezi pasul pe loc din runda lu' Matrix.

Matrix2: Ai intors ceva ceva, dar asta-i proza. Daca ai fi dat pe beat, tot la fel? In orice caz, mai buna runda a doua decat prima.

Matrix:
Punchuri: 3
Umor: 3
Tehnica: 4
Personale: 2

zEn:
Punchuri: 4
Umor: 4
Tehnica: 3
Personale: 2

Mi-a placut mai mult zEn, pentru ca se apropie mai mult de battle, rundele sale.

Vot zEn.

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Lun Mar 14, 2011 6:59 am

frate, e battle scris, nu inteleg de ce pomenesti de beat... si strofa 2 e proza?!? ma rog, parerea ta... iti multumim de vot! pax!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Lun Mar 14, 2011 2:20 pm

Daca nu e proza, sunt versuri in plus, uite aici schema.

Stiu ca e battle scris, dar asta nu inseamna ca poti sa scrii pana nu mai ai idei. Trebuie sa fii, sigur si precis ca dacii.

Matrix a scris:
Am trusa de scule, sunt mester în battle, iti trag un vers PATENTat in dinte,
ti-a sunat ceasu’ moartea te prinde Poate n-am masele de minte, asta nu minte...
uitati-va la zen asta n-are minte, vorbeste de cash, e curva, se vinde.
Cand Matrix supraproduce, zen tace si se duce... nu te mai da arhiduce,
fac asasinat politic, te gauresc ca un ulcer Te ridic pana la cer
doar ca sa te dobor ager ca presa, toti pot deduce,
daca tu esti Iisus, atunci Eu ii las sa te urce pe cruce
Zen e zeta? eu sunt old school de pe vremea „profm, sor-mea-i geta!”,
iti trag un pumn de-ajungi-n Neverland, pe unde tetha,
Zen e zet? alta necunoscuta ca beta. te dai calau dar tot eu tin maceta.
noi doi ne-ntrecem, ai dreptate, ma-ntrec cu gluma Zeta...
Apostrofule, tu nu stii de cratima, amice esti maleabil pe linia de fund,
o arzi cu Vidic,ce iti baga vibratoare, dildo-uri... popice
Te tai la cerbice cu lirci puternice, zen o sa abdice,
battle-ul asta-i lasa cicatrice, si dai bice, sunt peste tine si fara diacritice...

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de G-MONEY Lun Mar 14, 2011 2:25 pm

Vrei sa dai, te-neaca saliva, choke!, te rup in sapte directii ca sativa, Iti-mpart coliva-n scari de bloc
La ce idei ai pe stoc, ai ajuns in top... de hartie, tot forumu se sterge la cur cu "Zen Garden", moale de tot...- desi vrei sa spui multe, niste wordplay-uri nu sunt chiar totul. De remarcat totusi bar-ul al 2lea
Pe bit stai pe langa, vecin de palier, pe zid dai flegme, cel mai "flegmatic" graffer de cartier
In battle esti paradit, paralel, dai balbait, eu-ti scriu mai multe sentinte ca un grefier- asta da, e ok
Esti las, copilas, eu sunt ranga de la iarba, key, ai mei ostasi apache, ai tai stau retrasi ca dupa gbh,
Stiind ca esti treaz ca un cercetas si asta pentru ca n-ai batut "barurile" prin oras...- te lauzi ca tu esti ranga, adica praf de la iarba...asta nu stiu cum il "atinge" pe el. Ai dat de pomana astea.
Simti impactul, nu simti forta de recul, de cand stai p-afara iarna ai zis sa te dai cool
Vorbim de prostie, faci cumul, obiecte pierdute, apare unul sa zica ca a pierdut zen, il declar nul.- Imi place ultima parte din bar-ul 2

zen

Ca Iisus,fac din apa-vin din noapte-zi,sunt top de hartie deci am rime destule
Asta cu indienii,eu cu tankuri,ma'tank'ur,asta e ranga si key,dau battle cu trusa de scule - foarte tare raspuns, asa da !!
Am idei pe stoc ca un super market,deschis la provocari 24/7,prea multe vorbe, putine fapte -
Asta'i asa de prost ca nu'i cresc maselele de minte,in gura are doar dinti cu(de)lapte - mama cat de veche e asta cu maselele de minte..
Zi'mi Chronos ca ti'a sunat ceasul,si'ti lasa cu limba de moarte cel mai bun sfat,e grav rau
Ia'te de zEn si vei fi decapitat,ca pe tine clar nu te taie capu ca Stewie Wonder,calau - Desi analogia asta cu timpul-chronos este destul de des folosita, punctez totusi primul bar. Al 2lea nu spune nimic.
Zic zau ca zen e Zeta deci are ultimul cuvant de spus,ca soarele's mereu deasupra ta
Si'ti dau tastatura mea,rimele tale's gloante oarbe,doar asa poti sa "tragi" si tu ceva...- frumos wordplay-ul in primul vers, continuat destul de bine si in al 2lea

Zen 2

Asta'n battle cu mine clacheaza psihic,eu maleabil in rime ca pe linia de fund Nemanja Vidic
Ca un politician batran,ceri azil politic,esti peste mine doar daca scri runda cu diacritic - Ma mir ca nimeni nu a observat cat de aproape de autodrop ai fost in primul vers. Cand spui ca esti maleabil, sa inteleg ca te referi ca te adaptezi usor..DAR maleabil in contextul asta poate sa insemne si docil, adica ascultator. Ceea ce intr-un battle este ca si cand iti dai singur cu tesla-n coaie. Wink Un mic plus pt versul 2, la faza cu diacriticile, dar foarte putin,pentru ca si replica este extrem de comuna
Dai battle cu mine,ca un culturist,iti ridic numele,esti pe locul 2 da tot te'ntreci cu glumele
Imi imparti coliva'n scari de bloc,da tu nu mananci,nici tu nu cred ca'ti gusti dumele - nimic interesant..
Sunt COOL c'o ard pe WinterFresh,dau lexic sa'ti pui pe CEC,iti pun pe card si'ti dau si Cash
Asta vorbeste de locatii "OutDoor" de cand cateaua de ma'sa doarme cu cainele si asta afara pe presh - m-a amuzat versul doi
Deci Beshi ca te strang cu usa ca un trole',asta se da BadBoy,d'asta se imbraca doar cu BeBe
N'are adidasi d'asta e mereu pe role si e atat de original ca si'ai luat si numele de pe IMDB - Mi-a placut faza cu imdb-ul.

M2

Am trusa de scule, sunt mester în battle, iti trag un vers PATENTat in dinte, ti-a sunat ceasu’ moartea te prinde
Poate n-am masele de minte, asta nu minte... uitati-va la zen asta n-are minte,vorbeste de cash, e curva, se vinde. - in primul rand,pentru ce incerci sa mai intorci atacul cu trusa de scule? Ai zis, el a raspuns, apoi iar te legi de asta? Ai pierdut aiurea 2 lane-uri incercand sa raspunzi la ceva ce nu avea rost
Cand Matrix supraproduce, zen tace si se duce... nu te mai da arhiduce, fac asasinat politic, te gauresc ca un ulcer
Te ridic pana la cer doar ca sa te dobor ager ca presa, toti pot deduce, daca tu esti Iisus, atunci Eu ii las sa te urce pe cruce - frumos raspuns worldplay, dar preaaa lungi line-urile
Zen e zeta? eu sunt old school de pe vremea „profm, sor-mea-i geta!”, iti trag un pumn de-ajungi-n Neverland, pe unde tetha,
Zen e zet? alta necunoscuta ca beta. te dai calau dar tot eu tin maceta. noi doi ne-ntrecem, ai dreptate, ma-ntrec cu gluma Zeta...wordplay si cam atat.
Apostrofule, tu nu stii de cratima, amice esti maleabil pe linia de fund, o arzi cu Vidic,ce iti baga vibratoare, dildo-uri... popice
Te tai la cerbice cu lirci puternice, zen o sa abdice, battle-ul asta-i lasa cicatrice, si dai bice, sunt peste tine si fara diacritice...Cum am spus si mai sus, wordplay si atat..

Per total am ras mai mult la zen, matrix a vrut sa spuna multe dar nu a fost destul de incisiv. Plus ca amandoi, in special matrix, trebuie sa lucrati la metrica. Asta numai battle text nu este, zici ca e proza, prea, preaaa dezordonat. Nu castigi nimic daca incerci sa "pacalesti" cititorul folosind multe wordplay-uri inghesuite, doar pentru ca ai impresia ca "da bine" sa fie multe legate. In caz ca era egalitate, pentru mine asta era criteriul de departajare. Wink
Vot Zen
G-MONEY
G-MONEY
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 83
Reputatie : 98
Data de inscriere : 13/03/2011
Varsta : 40

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Lun Mar 14, 2011 2:37 pm

Nu stiu eu cine e G-Money deci daca vrei sa anulezi votul.N'ai decat.
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de G-MONEY Lun Mar 14, 2011 2:46 pm

Edd, CreativeEgo sau Beck (doar ei imi vin in minte momentan) care sunt mai vechi in domeniu, pot sa confirme cine sunt eu Wink Raspunsul tau imi dovedeste, daca mai era nevoie, de ce cultura asta se duce de rapa. Se voteaza doar pe nepotisme, voteaza doar cunoscutii, "fratii" sau mai stiu eu ce "gangsteri" de 15 ani care s-au apucat de netcee-ing. V-am argumentat pe text ce ati scris acolo si chit ca eram NOU pe un forum de hip hop nu cred ca era vreo diferenta, am facut-o cat se putea de obiectiv. Wink
Si ca sa fiu si putin al dracu, cand eu intram pe forum-uri gen hh-inc (si mai eram si moderator la sectiunea battle), hades, sau cheloo tu nu cred ca aveai nici PC. In rest ce sa zic, much love Smile M-am convins ca "tineretul" din ziua de azi nu merita atentie pentru ca este pierdere de timp
G-MONEY
G-MONEY
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 83
Reputatie : 98
Data de inscriere : 13/03/2011
Varsta : 40

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Mar 14, 2011 2:52 pm

Battle incheiat, castigator zEn prin KO (3-0)
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de date Lun Mar 14, 2011 3:05 pm

G-MONEY a scris:Edd, CreativeEgo sau Beck (doar ei imi vin in minte momentan) care sunt mai vechi in domeniu, pot sa confirme cine sunt eu Wink Raspunsul tau imi dovedeste, daca mai era nevoie, de ce cultura asta se duce de rapa. Se voteaza doar pe nepotisme, voteaza doar cunoscutii, "fratii" sau mai stiu eu ce "gangsteri" de 15 ani care s-au apucat de netcee-ing. V-am argumentat pe text ce ati scris acolo si chit ca eram NOU pe un forum de hip hop nu cred ca era vreo diferenta, am facut-o cat se putea de obiectiv. Wink
Si ca sa fiu si putin al dracu, cand eu intram pe forum-uri gen hh-inc (si mai eram si moderator la sectiunea battle), hades, sau cheloo tu nu cred ca aveai nici PC. In rest ce sa zic, much love Smile M-am convins ca "tineretul" din ziua de azi nu merita atentie pentru ca este pierdere de timp


W.O.R.D. , maestre!!!!

jeneratiile astea mai tinere strica si ce-a mai ramas nestricat.
recunosc ,sunt invidios pe cei ca tine ,care o pot pune in atat de putine cuvinte avand de-a face cu atat de multi ... oameni. salutari inainte din trecut , inapoi in viitor! back to the future ,stii tu!

de pe timpul generatiei hiphop ...... hehe ...


LE: scuze, am uitat sa precizez scopul acestui post: confirm toate cele spuse in legatura cu sistemul de votare existent pe forumul asta. contorul de aici este unul mono intr-o lume trifazata. sunt cativa oameni cinstiti ,dar media de varsta ii tradeaza. ca de obicei , va pup!

date
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 103
Reputatie : 130
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Mar 14, 2011 3:23 pm

Bai, sa ne intelegem,ca sa nu existe discutii cacatoare. Una e cand vine un user cu 2 posturi si zice vot dracu si atat, una e cand iti diseca battleu cum a facut G.
Pe de alta parte, da, sa zicem , n-are nici un battle pe forum, nu stii ce poate, nu stii care e nivelul. Dar credeti-ma pe cuvant cand spun ca nu stiti voi rep cat a uitat G-MONEY.
Pana una, alta, ramane vot valid. Cum s-a spus mai sus:

OZN a scris:Battle incheiat, castigator zEn prin KO (3-0)

Ramane deschis o zi,doo pentru alte comentarii
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Lun Mar 14, 2011 4:26 pm

G-MONEY a scris:Edd, CreativeEgo sau Beck (doar ei imi vin in minte momentan) care sunt mai vechi in domeniu, pot sa confirme cine sunt eu Wink Raspunsul tau imi dovedeste, daca mai era nevoie, de ce cultura asta se duce de rapa. Se voteaza doar pe nepotisme, voteaza doar cunoscutii, "fratii" sau mai stiu eu ce "gangsteri" de 15 ani care s-au apucat de netcee-ing. V-am argumentat pe text ce ati scris acolo si chit ca eram NOU pe un forum de hip hop nu cred ca era vreo diferenta, am facut-o cat se putea de obiectiv. Wink
Si ca sa fiu si putin al dracu, cand eu intram pe forum-uri gen hh-inc (si mai eram si moderator la sectiunea battle), hades, sau cheloo tu nu cred ca aveai nici PC. In rest ce sa zic, much love Smile M-am convins ca "tineretul" din ziua de azi nu merita atentie pentru ca este pierdere de timp

Prietene crezi ca daca era Aforic mi se rupea mie la pula de cine e el?Atata timp cat are 3 posturi pe forum?Nu frate nu te cunosc.Simplu si la obiect.Sunt Radu incantat de cunostinta.Oi fi eu vai de pula mea dar ce fac fac pur si simplu din placere,e iarna si nu pot face un gratar in fata blocului,de asta o ard pe forumuri in timpul zilei.Imi cer scuze daca necunoscandu'te pe tine te'am deranjat.Eu nu am cont pe hhk,hades,cheloo sau stiu eu pe ce forumuri ai fost tu de la user in sus.Nu era o blamare,votul fiind in favoarea mea,dar nu am vrut sa zica Matrix ceva,sa creada ca ma voteaza prietenii.Noroc si n'o lua in nume de rau.
PS. si ONIX,MASCOTA FORUMULUI poate face o votare mai de doamne ajuta daca sta ceva timp,deci chiar nu stiam nivelul.
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Lun Mar 14, 2011 10:56 pm

word up, zen ! date, vezi ca ti s-a cam luat vopseaua

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de date Lun Mar 14, 2011 11:54 pm

hai pardon pisi!


care vopsea ,caci cand dadeam eu acrilice in parcul Izvor , pe tine inca te lua ma-ta din Lahovary de manuta. si pun pariu ca purtai si palarii cu fundite pe deasupra!



deci ... in caz ca te referi la battleul cu onz , care a fost inchis subit inainte sa apuc sa comentez orice , mutat in arhiva in mai putin de 24h , te flatezi singura! nici n-am avut timp sa comentez ,dar o voi face acum: vorbim de un vot de la Matrix ,care a votat ca si cand s-ar fi dus la o nunta la care nu cunostea pe nimeni (nu a inteles nimic personal) si care pe deasupra a ordonat mai intai rundele mele si apoi ale lui ozn si se mira ca cel din urma are mai multe pb-uri? dohhh ...


cum sa-ti explic , matrix , esti baiat de pe racla , ai tinut aproape singur forumul ala pe umeri o bucata de timp , a murit in cele din urma spamat de isralieni ,dar am apreciat efortul. nu am nimic cu persoana ta , nu e despre tine aici ,dar vreau sa-ti spun ca nu prea-mi place cum ai votat acolo. in fine ,discutam asta altadata ...



aici e vorba de pasarica asta cacacioasa ,care tot se chinuie sa aiba si ea o personalitate incalzita la microunde , tot copiaza fel si fel de citate si expresii (in mintea ei e "originala") in speranta ca o baga si pe ea in seama.


pisi , fii atenta: standardele mele sunt pe o scara de la balerine la libretiste ,iar pe scara asta tu esti doar o masea necrozata!


e clar ca nu ai nimic de spus. suge-o si taci!!!




date
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 103
Reputatie : 130
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Mar Mar 15, 2011 8:22 am

Mai proasta satului cand o sa inveti sa vorbesti poate o sa ai parte de putin respect.Nu intelegi de ce toti isi bat pula de tine,si te considera un "ninia'n drum"faci putin,vorbesti mult.Esti un rupt asta esti,suferi la 20 si ceva de ani ai tai,dar probabil singura ta pizda a fost "sub forma unei rani deschise'n frunte"bai puta.Da comenteaza si tu la battle zEn vs Date's mom,voteaza'ma pe mine ca's clar peste ea.Esti penibil "gangstere",ai trecut cu troleu prin dristor de 2 ori pana acum si deja esti mafiot.Si fie cum o fi choko da deocamdata a castigat toate battelurile fie ca a copiat anumite denumiri din dex(nu le stiam nici eu sincer),tu date vorbesti de personalitate si incepi cu arfe de cunoscator cand ai mai mult "Salam" in playlist ca un Macelar,deci te pup:* chit ca esti vai de capu tau.

zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Mar Mar 15, 2011 9:05 am

Gata ba, ce pula mea aveti? ce sloboz vorbiti in atatea dume, zici ca sunteti niste idioti lipiti de calculator. Voi aveti prea mult timp liber ma!
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Mar 15, 2011 9:17 am

ba, date,da-te-n.... ai dat in mintea copiilor asa tare. Mai las-o si tu,serios... am observat ca eo-s de acord cu multe lucruri pe care le spui, dar asta,serios, devine enervant. mai ia o pauza,lasa-i si pã ei umpic.
si voi, copiii, aveti un bac,o scoala,o plm. Terminati cu aruncat cacat,da? Mersi mult!
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Matrix vs zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum