Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

+16
Alter-Ego
Iahim Loig
Boka
aka amir
Becks
Nihat
Fioroasa
Phlegm Man
Dust
darthedd77
za_uan
Static
Eladio
PiroTechnique
sniker
OZN
20 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de OZN Joi Feb 16, 2012 2:49 am

Ba eu mi-am propus sa ajungem forumul principal pe tara, luand fata hadesului (dupa parerea mea, e principalul candidat), asta nu o putem face doar noi adminii impreuna cu moderatorii. Avem nevoie de sfaturi si pareri, ce ar trebui sa facem sa multumeasca mult mai multi useri.

Daca se ofera cineva sa isi verse ideile de forumist, aici e locul.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de sniker Joi Feb 16, 2012 5:48 am

Pentru ce sa faci asta? O sa pierzi oameni de calitate, mai mult nu e neaparat mai bine.

sniker
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 230
Reputatie : 301
Data de inscriere : 15/11/2009
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

http://www.fara-critica.com si www.myspace.com/m0rfinaa

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de PiroTechnique Joi Feb 16, 2012 12:56 pm

atat timp cat nu castigati bani din forumu asta, nu va doresc sa fiti 'forumul nr 1 pe tara'. Sa ce? sa fie plin de hateri de kkt, mai bine aceiasi oameni cu care ai ce vb, cere un sfat, primii o critica ok la o/un melodie/freestyle de kkt
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Eladio Joi Feb 16, 2012 1:23 pm

Forumul bugmafia93 a fost si este cu mult peste hades.
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de OZN Joi Feb 16, 2012 2:27 pm

Nu asta e ideea, sa fie lumea buna, sa fie activitate, stim sa dam si banuri si le dam rapid daca ia o alta intorsatura.

Piro, eu in special sunt interesat de battle, nu m-am bagat pe alte siteuri fiindca nu credeam ca sunt in stare, desi citeam destul de des pe acolo.

Eu activez ca netcee exact de cand a inceput si BFH, dezamagirea mea e ca nu mai sunt oamenii aia, tu cu siguranta ii stii, ma intreb de ce nu mai intra pe aici?

Ca fapt divers 2 Ga a zis ceva de genul ca HHK e pasiunea, poate sunt multi de aceeasi parere, sa vedem de ce nu se baga.

Nu vreau sa atragem userii hades-ului, si cand spun ca-mi propun sa ajungem in top pe tara, fii sigur ca vreau sa fie plin de netcee, ce nu a fost pe alte forumuri.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de PiroTechnique Joi Feb 16, 2012 2:34 pm

Evoluezi, te maturizezi, lasi unele pasiuni in urma.... se intampla. Oamenii vechi sunt f greu de intors inapoi in sensul ca, ba au dat'o pe audio, ba familii, ba lipsa de timp.
Si eu vreau sa ma incriu la Battle turnament, dar ma uit ca, cu servici si anu 4 cu licenta gen, nu mai am timp de nimic... si iar tre sa zic pas.
Trebuie adusi oameni noi si crescut Very Happy nu sa ii dam afara rapid ca sunt slabi. Bine, aia care merita macar o minima atentie...
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de OZN Joi Feb 16, 2012 2:59 pm

Da, eu tot gandesc strategia asta, dar pe cine sa aduci? Majoritatea intra, da un battle si apoi nu mai apare.

Cred ca pentru 10 versuri, exista 15 minute la 2-3 zile. Nu cred ca daca ai familie nu mai ai voie sa scrii dume sau sa gandesti.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Static Joi Feb 16, 2012 3:13 pm

Nu-i vorba ca nu mai ai timp, nu iti mai arde. Apar alte griji, iti sta capul la altele. Abia acum ii inteleg si eu pe astia care s-au lasat, acum nu mai am nicio tragere de inima sa dau o runda, acum 3-4 ani dadeam si 2 battle-uri odata. Dar in afara de scoala si asta nici nu prea aveam alte preocupari.

Oricum, imi place sa cred ca BFH a ajuns cel mai ok site de battle din Romania ever Smile Cantitativ si calitativ. Dupa parerea mea, forumul asta a prins un pic din apogeul netceeingului, acum o sa reziste doar daca se incapataneaza cativa insi sa tina asta in picioare.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de OZN Joi Feb 16, 2012 3:22 pm

Eu cat de ocupat sau neinspirat sunt, tot am pofta de battle, probabil asta vine cu timpul.

Ce-mi pare rau, ca n-am dat cu multi netcee de prima mana.

Static asta incerc sa spun, sa atragem lume interesata de battle, daca o tine in ritmul asta, in 2 ani ajungem sa nu mai avem ce vota.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de za_uan Joi Feb 16, 2012 3:38 pm

static nu mai ai chef de battle...nici eu taty, da hai sa facem altfel treaba acuma...un tournament odd pe mess...e cacat tare, nu cu versuri gandite o saptamana...chiar daca nu intra toti odata...5-6 insi intr-o conferinta...unu trage la sorti dintre ceilalti doua nume...aia dau atunci, pe loc, cate doua runde de 2 minute fiecare si 8 versuri plm...ceilalti 3-4 voteaza pe loc, unu merge mai departe si tot asa, dam intre noi...pana la urma, pe la semifinale o sa se stie cam cu cine ai putea pica, dar atat timp cat te respecti, nu iti fac versuri inainte...nah nush, daca aveti si voi chef si timp...pula mea...e o parere...sau daca nu sa facem un tournament de freestyle, acolo imi place sa bag...exact cum il desfasuram pe asta de battle, cu sondaj si tot ce trebuie...
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de OZN Joi Feb 16, 2012 4:44 pm

Asta poti sa faci fara sa fie odd.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de za_uan Joi Feb 16, 2012 6:17 pm

da man...oricum am zis ca ar fi interesant, nush daca s-ar baga lumea
za_uan
za_uan
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1204
Reputatie : 1341
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de darthedd77 Joi Feb 16, 2012 6:48 pm

ozeneule, in tine fierbe sangele inca. tanar,astea. zici ca dai battle text de cand a aparut forumul. 2 ani deci. Dar pt unu care a inceput sa scrie prin '03-'05 or so,zau ca e mult mai greu sa gaseasca chef.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de OZN Joi Feb 16, 2012 7:05 pm

Se gaseste, ia 5 instrumentale de scandal si sa vezi ce chef ai!
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Dust Joi Feb 16, 2012 7:12 pm

Prin '07-08 cand m-am apucat de battle-uri si forumuri nici eu nu intelegeam de ce s-au retras altii si nu mai dau battleuri si nici macar nu mai intra pe forumuri. Asa e cum zic si Edd si Static, dupa o vreme cand apare un job si alte responsabilitati, ai alte preocupari. Poate nu e neaparat de timp dar pur si simplu piere cheful. Momentan cel putin nici eu nu mai am chef de battle desi citesc ce se da. Imi face in schimb placere sa intru aici si sa scriu cateva vorbe, cum au mai zis si baietii e o comunitate ok.
Eu personal nu vad nimic rau in a face forumul mai cunoscut, in a creste activitatea lui si la battle-uri si la posturi sa zic asa. Asta ajuta si la promovarea siteului si cred ca avem de castigat cu totii din asta. Nu vreau sa tin vreun speech comunist sau corporatist, dar tinand si ducand siteul sus, putem ajuta artistii necunoscuti practic, sa ajunga acolo unde trebuie si putem arata oamenilor cam ce inseamna rapul adevarat si cum trebuie sa sune.
Cu totii ne plangem ca ni se baga cacaturi in ochi si urechi, cred ca a venit vremea sa le scoatem afara si chiar cred ca asa putem participa cu totii.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de OZN Joi Feb 16, 2012 7:23 pm

Cat timp forumul si site-ul sa zicem ca sunt cele mai vizualizate din tara, nu cred ca supara pe nimeni. Sincer, momentan forumul mi se pare mai la indemana decat site-ul.

Dust, au disparut din peisaj multi, uita-te cati mai dau battle, raporteaza-te doar cu 1 an in trecut.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Dust Joi Feb 16, 2012 7:28 pm

Cu astia e alta mancare de peste.
De asemenea zicea cineva pe aici de userii noi ca nu prea fac purici multi pe aici.
Cu asta e o problema as putea spune, dar nu suntem noi de vina. Multi vin cu atitudine de real rap, ca fac ei cypheruri prin nu stiu ce scara de bloc, ca au citit pe aici si ca li se pare slab, ca pot sa faca ei mai bine etc. Se baga la battle, primesc voturi negative, fara a fi nesimtite, pareri civilizate se oftica si dispar. Ce sa le facem astora, sa ii apaludam: "Da, coaie esti urmatorul DOC" daca ei sunt varza si nu inteleg nimic? Smile
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Eladio Joi Feb 16, 2012 7:54 pm

oricum totul vine de la sine
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Phlegm Man Vin Feb 17, 2012 12:05 am

Chiar alaltaieri am intrat pe toate forumurile care apartin acestei "nise" sa vad daca mai exista potentiali netcee-ii ce merita adusi, si am vazut ca sunt cativa utilizatori(Becks, OZN si altii) care sunt prezenti peste tot si au facut reclama cat trebuie, deci cine vroia sa fie aici, acum e.
Totusi, daca ar mai fi de adus ceva pe aici sunt acei ascultatori care poate vor sa treaca si la partea asta cu scrisul si nu stiu unde sa exerseze. Important e sa facem forumul cunoscut pentru oricine ar vrea sa se apuce de asa ceva. Alta modalitate ar fi sa ne aducem prietenii si sa-i invatam cum sta treaba(cum face Ra', am adus si eu un prieten si poate o mai fac si altii). Si sa nu uitam de calitatea omului pe care il aducem...

Pe langa asta, forumu' asta merge, dar pagina de facebook si site-ul sunt cam moarte. Nu o sa se faca treaba promovandu-ne doar pe noi. Eu zic ca ar trebui sa incepem sa scriem despre rap in general, si asa poate cresc sansele ca cineva sa dea si peste noi. Partea proasta este ca lipsesc oamenii si timpul pentru asa ceva, dar fara continut de calitate e greu sa cresti. Pe langa asta vad ca nici n-ati pus cele doua interviuri si pe pagina de facebook(adevarap).

OBS: Becks nu mai posta piesele pe wall-ul prietenilor pentru ca da prost promovarea asta fortata(spam). Si pe pagina de facebook ai pus aceeasi melodie de doua ori una dupa alta(goana asta dupa vizualizari cam scade din imaginea artistului).
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Fioroasa Vin Feb 17, 2012 12:00 pm

ROB a scris:OBS: Becks nu mai posta piesele pe wall-ul prietenilor pentru ca da prost promovarea asta fortata(spam). Si pe pagina de facebook ai pus aceeasi melodie de doua ori una dupa alta(goana asta dupa vizualizari cam scade din imaginea artistului).

Nu sunt de acord cu tine la treaba asta cu promovarea fortata... orice tip de publicitate este binevenita pentru ca si prin metoda asta de postare a piesei pe Facebook aud unii oameni de tine, care altfel nu aveau nicio treaba si nu aveau de unde sa stie piesa respectiva. De exemplu, un comentariu de la 5% alcool de pe youtube zice cam asa: <<super...chiar nu ma asteptam sa-mi placa...atunci cand am dat click de pe profilul de fb a lui arssura...da e chiar foarte bine xD>>

Tu zici ca e mai bine sa tii piesa ferita de wall-ul prietenilor/persoanelor de pe fb doar ca sa nu "dea prost"? Pai atunci nu mai da deloc daca nu stie nimeni de ea.

Si referitor la dubla postare de pe pagina de fb... al 2-lea post este facut la un interval de 5 zile fata de primul (nu e ca pauza publicitara de la TV, din 5 in 5 minute) si acolo sunt mai multi administratori ai paginii, nu inseamna ca aceeasi persoana a postat de 2 ori. Razz
Fioroasa
Fioroasa
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 71
Reputatie : 81
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 35
Localizare : A 5a planeta de la Soare

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Dust Vin Feb 17, 2012 12:22 pm

ROB a scris:
Pe langa asta, forumu' asta merge, dar pagina de facebook si site-ul sunt cam moarte. Nu o sa se faca treaba promovandu-ne doar pe noi. Eu zic ca ar trebui sa incepem sa scriem despre rap in general, si asa poate cresc sansele ca cineva sa dea si peste noi. Partea proasta este ca lipsesc oamenii si timpul pentru asa ceva, dar fara continut de calitate e greu sa cresti. Pe langa asta vad ca nici n-ati pus cele doua interviuri si pe pagina de facebook(adevarap).

Cam moarte....adica un soi de zombi? Razz
Zici ca nu o sa se faca treaba promovandu-ne doar pe noi. Nici nu avem de gand asta, dar nici nu vrem sa fim un al n-lea site care sa ii promoveze pe DOC, 50, Eminem , Lil Swaine si altii.
NU vrem sa facem treaba asta. Ne propunem sa promovam mc-ii mai necunoscuti asa, care nu sunt pe toate "drumurile", mc-ii care reprezinta rapul. Ne-ar fi destul de usor altfel sa postam de cate 10 ori pe zi cate 20 de piese care stau cam un minut pe prima pagina cum se intampla pe la alte case mai mari.
Ceva oameni sunt, e adevarat ca suntem putini, de altfel n-ar strica sa se mai ofere si altii sa ajute si sa dea un semn de viata dar ne straduim. Cum fiecare are si alte obligatii, pentru site ne ramane doar timpul liber care variaza cel putin la mine.
Cat despre asta cu continutul de calitate, sunt din pacate destule exemple care atesta ca se poate sa cresti si fara.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Phlegm Man Vin Feb 17, 2012 1:14 pm

@Furioasa : Aici depinde de om. Mie imi pun multi MC-ii piesele lor pe wall si le sterg fara sa clipesc(nici nu le ascult). Lasa-ma sa dau eu de tine...

@Dust : Da, asa vad si eu treaba. Chiar cred ca trebuie sa incepem sa educam publicul in ceea ce priveste rap-ul, aratandu-le ce e de calitate si ce nu. Purtam cu fala un nume de AdevaRAP, deci avem responsabilitatea de a arata ascultatorilor care e "adevarul". In rest, sa suflam in jar ca mi se pare ca se va stinge si forumu' asta.
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Fioroasa Vin Feb 17, 2012 1:45 pm

Sunt curioasa... cum dai tu singur de MC-ii respectivi? Pot sa fie o gramada care sa iti placa dar daca nu se fac auziti/vazuti si asa mai departe e ca si cum ai cauta acu-n caru' cu fan. Promovarea asta pe fb e ca si aia pe cale orala sa zic asa ("Ba, ai auzit de nush care MC? Ia asculta aici ca e belea")... doar ca interfata difera.
Fioroasa
Fioroasa
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 71
Reputatie : 81
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 35
Localizare : A 5a planeta de la Soare

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Nihat Vin Feb 17, 2012 9:55 pm

Fioroasa a scris: [...] Promovarea asta pe fb e ca si aia pe cale orala sa zic asa ("Ba, ai auzit de nush care MC? Ia asculta aici ca e belea")... doar ca interfata difera.

QFT
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de sniker Vin Feb 17, 2012 10:20 pm

fuck facebook, eu nu am si urasc faptul ca la un moment dat trebuie sa-mi fac. Din pacate e unicul mod de promovare online viabil si eficient(doar in sensul imprastierii materialelor). Mai sunt de parere ca nu - numarul vizualizarilor arata si calitatea pieselor - emceeilor. Promovarea "fortata" aduce in fata oamenilor , in cazul de fata, reprezentarea rep la un nivel semi - profi (sa zicem), oameni care nu au neaparat o ureche formata in acest gen si astfel ii invatam cu un nivel slab de cele mai multe ori, nivel care-l prezinta emcee noi sau mai putin noi, printr-un artwork frumos facut al piesei, prin nu stiu ce poze in care epateaza ca si true reparas, prin nu stiu ce mini grupare online de cele mai multe ori cu mult timp de stat on-line care se promoveaza reciproc, fara vreun filtru de calitate (si nu audio). Si eu as vrea sa fac educare ascultatorilor, dar nu insiruindu-le nume de emcee, trupe a la america, ci de la noi, care sunt profi si au ceva de transmis, chiar si atitudine (sunt multi care asculta aceleasi trupe, emcees ca si voi, dar inteleg total pe dos sau au alta mentalitate, care n-au nici o treaba cu treaba). Clar Spam-ul nu este o solutie cum zicea si rob. Daca orice tip de promovare e bine venita, inseamna ca numarul vizualizarilor este mai ridicat, si cu cat e mai ridicat cu atat esti mai bun, dar uitati-va cati asculta nane si cati Guess Who, dar nu asta e ingrijorator, ci ca sunt multi care chiar ii idolatrizeaza sau ii cred cei mai hip hop, cand stim cu totii ca nu e asa. Daca piesa e buna, o sa ajunga la cine trebuie, mai ales acum ca avem facebook, nu-i asa? asadar de ce sa fortam prea tare sa ridicam o piesa, un om pe scripetele asta numit facebook. Imi cer scuze daca am deviat de la subiect

sniker
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 230
Reputatie : 301
Data de inscriere : 15/11/2009
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

http://www.fara-critica.com si www.myspace.com/m0rfinaa

Sus In jos

Sfaturi si pareri in legatura cu forumul. Empty Re: Sfaturi si pareri in legatura cu forumul.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum