Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

5 participanți

In jos

[Se Voteaza]

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] I_vote_lcap45%RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] I_vote_rcap 45% 
[ 5 ]
RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] I_vote_lcap55%RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] I_vote_rcap 55% 
[ 6 ]
 
Total voturi : 11
 
 
Sondaj inchis

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de Static Vin Mar 23, 2012 11:18 am

XYYX
10 versuri/runda
reply de 2 zile (48 ore)

Succes!


Ultima editare efectuata de catre Static in Vin Mar 30, 2012 9:25 am, editata de 3 ori
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty Re: RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de RetoriK Dum Mar 25, 2012 12:15 am

Magic e bucatăr, ca să câștige face blaturi, iar dacă-am fi la fotbal, el ar fi în auturi,
Ăsta-i ca Bulă în bancuri, din clasa a5-a se chinuie să facă un triunghi cu 4 laturi.

Prietene, tu nu esti bun nici la cratiță, de-aia te bag la cuptor și tot nu-ți coace mintea,
Eu sunt MasterȘeful tău, îți servesc punch-uri pe platou, tu dai rime ca o chiftea.

Astă iarnă am cunoscut-o pe prietena ta, la ce grasă e am folosit-o drept plapumă,
Tre să-nțelegi, mă, tu ești bun la salată că ești varză, dar eu nu halesc nicio legumă.

Ai venit nepregătit ca la frizerie, de-aia ca un Bic ascuțit te-am ras, am dat stas,
Și-ti spun clar, de ziua bărbatului nu-ți voi face aniversare, ci-ți voi face parastas.

Și, deși nu esti câine, la ce bot ai pot să jur că ești de rasă ciobanească, plus că,
la tine Schimbarea la față a venit mai devreme, că Retorik te-a lăsat mască!
RetoriK
RetoriK
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 10
Reputatie : 19
Data de inscriere : 12/03/2012

Sus In jos

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty Re: RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de MagicMan Lun Mar 26, 2012 12:48 pm

Retorik pierde metrii ca la atletism, d'asta il bat mai rau ca metrica,
In battle imi tin predica, in hip-hop am mai multi enoriasi ca biserica
Sunt bucatar ca Horia, evident in turneul asta eu sunt cireasa de pe tort
Dupa battle-ul asta Retorik chiar o sa se asemene cu 2pac: o sa fie mort
Ca un xerox, vii cu rime din carte, doar ca tu le-ai luat din cea de bucate
Poza ta de pe facebook e chiar utila frate, mi-am invatat cainele sa latre
Curand o sa ai nevoie de o masca mortuara ca doar dricu te mai scoate afara
Stai linistit, o sa am grija de gagica-ta ca de un copil, stiu ca e sugara.
In battle e absent si sigur impotent ca a venit cu un prezervativ pe deget
La cat de prost e, doar din noroc a ajuns in runda 2 - inspector Gadget



Deja e box, da sigur asta nu e gala ta ca sunt o legenda ca Hagi la Galata
Dupa un upercut la ficat te las lat, ramai aplecat, cu curu-n sus ca sora-ta
Continui cu doua crosee ce-ti muta corneea ba_Nica, exact ca Andreea,
Iti smulg parul din cap, ramai chel ca dupa o spalare cu sampon Nivea
Iti dau o serie de lovituri direct in barbie de vezi negru ca dupa apus,
In lupta sunt viclean ca Nessus, iar in battle ca Nadia, iau numai 10+(plus)
Si nu-s fotbalist da-mi place sportu' si iti fac rapid ochii rosii, Razvan
Am pumni de otel nu de carbon dar dupa prafuri devin fatal ca gazul metan
N-am baut si nu-mi place sa ma laud, da un adversar pe masura inca mai caut,
Retorik e abatut, clar MagicMan a batut; aplauze din public: ce mai knockout!


Bafta

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty Re: RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de RetoriK Mar Mar 27, 2012 7:03 pm

Să-ți explic: E ca la atletism, eu pierd metrii și te las în urmă, dar tu nu găsești rima,
Ți-o dau din prima, ești la fel de popular în hip-hop cum este-n Congo – scrima!

Hai să jucăm basket la coșul de pe fruntea ta, că tot te lauzi că ești bun la sport,
Mă-ntrebi de prezervativ? În battle-ul ăsta îl port ca să nu facă prietena ta avort!

Ca Năstase în tenis îți dau două seturi de palme, eu sunt original, tu ești replică
Și mă doare în penis că ceri aplauze, oricum se va ridica doar Andreea Banică!

Îți spun mai precis ca Nadia: deși te lauzi că iei 10, la voturi îți va da cu – (minus)
Și ca să fim cinstiți, tu nici dac-am fi la păcănele nu ai intra în runda bonus!

Cu strofele tale mi-ai pus cireașa sus pe tort, iar eu îți pun bomboana pe colivă,
Pentru victorie ridic un cocktail acum, al tău nu-i gata că tre sa mai adaug salivă.
RetoriK
RetoriK
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 10
Reputatie : 19
Data de inscriere : 12/03/2012

Sus In jos

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty Re: RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de Static Mar Mar 27, 2012 7:27 pm

2 zile, spor!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty Re: RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de OZN Joi Mar 29, 2012 11:13 pm

Battle incheiat, castigator MagicMan cu 6-5.


Ultima editare efectuata de catre OZN in Joi Mar 29, 2012 11:17 pm, editata de 1 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty Re: RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de doctoru' Joi Mar 29, 2012 11:15 pm

boss,vezi ca ai incurcat oalele
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty Re: RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de OZN Joi Mar 29, 2012 11:16 pm

Vad, imi cer scuze.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan] Empty Re: RetoriK vs. MagicMan - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: MagicMan]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum