Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

+2
ovula4weed
INFECT!
6 participanți

In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de INFECT! Mar Oct 30, 2012 4:17 pm

sistem x-y-y-x , eu x / tu y. timp de reply : 7 zile! Primul cu 3 voturi castiga, ca sa nu o lungim. 10 linii
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de INFECT! Mier Oct 31, 2012 1:12 am

Ovula, in battle-ul asta nu iti dau pumni, dar iti scuipi si dintii, ma jur pe toti sfintii,
Adu' rigla, versurile astea-s de 20 de centimetri, parca fac parte din trupa parazitii.
Sunt atletic, cu dealeri-s gen: 100 g weed 4 infect! Iti dau bate peste spinare si tot nu te simt,
O ard ca Cheloo la YO! pe MTV - "faraon" si nu te mint, la cum curge flow asta ca Nilu' in Egipt.
InteleGI ? Nu intelegi nici o pula, iti zic: sunt mai undercover ca marfa vanduta-n club,
Cand incep sa dau la mic ramai blocat de te uiti la mine ca la clipurile de pe youtube.
E plin de flegme pe battlefriend, nu o ard cu Queen B, da' imi poti spune King B.
Scuip pe loc, imi pastrez onoarea persoanala si tot asa obtin un 10 la linii.
Cand pun sabia pe foaie coaie-s ca pizda aia-n Kill Bill, chit ca nu vreau sa ma complic,
Imi displace sa ma agit, da' cand iti zic sa "TACI!" asculta-ma ca pe piesele lu' Cedry2k.
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de ovula4weed Joi Noi 01, 2012 5:09 am

Infect,reflectia unui creier constipat ca rectu,fac C.T.C,ca-i un posibil afon ce a lovit parapetu'
Condoleante ca Ombladon,astai tot ce poti?,cheama si parintii,bate-n poarta la Sf.Petru,vezi tu
Vad ''prin ochii mei'' ca si Cabron dejectu,nu dai nimic ca sfintii si rahatu-i praf,jos ca tapetu'
Arzi pula,na-i nimic in buzunare doar hartia imprimata cu muie,Ale-i in U.E,ai ghicit ca profetu
Fac rapu' cu capu,nu ma chinui ca retardatu sa caut ''marfa'' unei pizde in ai mei pantaloni,intelegi?
Simt muzica,ascult,tu esti monoton ca un Sagem fara ton,nici nu crezi ce bagi,eu ca regii dau legi
Scuipi flegme,bag in fraier rime ca Ice Cube e lava,termita isi da la laba iar situatia e grava
Pastreaza-ti onoarea bah larva,nu mai fa zarva ca Oana pe post,esti fara rost ca pisatu de PeTeava
Pune rugina javra inapoi in teaca si-ti promit sa nu bag glontu in Colt,fugi ca Bolt,asta ti-e suta
Tine ruta esti tinta vie gen Gardner in Utah,atac ca D.O.C pe Maruta,ia-ti arca te inec ca pe ACTA
ovula4weed
ovula4weed
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 405
Reputatie : 458
Data de inscriere : 06/04/2012
Varsta : 37
Localizare : Lugoj

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de ovula4weed Mier Noi 07, 2012 5:31 pm

Esti doar ruine infect ca civilizatiile antice,in stari critice,dai bine stilizat cu cosmetice
Ca un clown,doar rime fatice,tu si Cedry2k aveti in comun doar consumul de narcotice
Versete antihristice,compozitii structurate in asa fel incat te simti incojurat de armate
Si sincer sunt deja scarbit de toate,battle-uri cu pizde ce vor doar pula de 24 de karate
Tarani multi frate,Petrila nici un viitor cu prosti ce se cred parazitii,cu ochii impanziti
Cu rime de prost gust pentru el bune ca-i peste,fara gandire-n rap,bine ca are favoriti
Toti se pisa pe tine,hai tu da vina pe mine,in ringu' asta ai nevoie de bigudiuri si feon
Ca o pizda runda asta-i gratuita nu iti tai bon,o arzi prea aiurea eu iti tai gazu ca E.ON
Sunt racit,fumat si pastilat,imi suflu mucii pe jegu asta sa zica,ca s-a prins de vrajeala
Un Trama' inghitit cu ceaiu' si next time da si tu ceva mai tare ca-s satul de abureala
ovula4weed
ovula4weed
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 405
Reputatie : 458
Data de inscriere : 06/04/2012
Varsta : 37
Localizare : Lugoj

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de INFECT! Joi Noi 08, 2012 3:44 pm

INFECT! da cartile pe fata, asta vorbeste de Petrila, dar habar nu are, doamne!
Coane, sunt satul de ratatii ca tine ce pe forum se cred asi dar in realitate sunt dame!
Randurile alea sunt scame, nu ai pic de atitudine, sa iti explic eu cum sta treaba,
Sa stii ca nu o ard gen baba oarba, tu esti ca DOC, extensia de la word, degeaba!
Lirica ta chiar ca e de cacat! Pustiu, incerci sa o arzi chill in mijlocul furtunii?
Dau panch-uri la sfarsitul lunii, pe piesele tale pot da doar din capul pulii!
Sunt singurul in Petrila care are patru ani de reprezentanta in capitale, tu dai din clanta?
Zdreanta, daca ti se par amuzante ..te invit aici, ti le pot scuipa pe loc in fata!
Ai incercat sa dai cu sens ascuns, acum n-ai nici unul, ai facut doar de cuvinte abuz,
In plus, de cand tot vorbesc de ierburi ti-ai luat nasul pe sus, de asta ma tot amuz!

zzzzzzz
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de ovula4weed Joi Noi 08, 2012 11:03 pm

Bafta man,ai dat bine!!Peace And Respect!!
ovula4weed
ovula4weed
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 405
Reputatie : 458
Data de inscriere : 06/04/2012
Varsta : 37
Localizare : Lugoj

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de INFECT! Vin Noi 09, 2012 1:40 pm

pace dude
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Mar Noi 13, 2012 7:11 pm

INFECT! a scris:
Ovula, in battle-ul asta nu iti dau pumni, dar iti scuipi si dintii, ma jur pe toti sfintii,
Adu' rigla, versurile astea-s de 20 de centimetri, parca fac parte din trupa parazitii.
1p - pentru participare. daca versurile-s de 20cm... cu ce te-ajuta? toti stim sa facem versuri lungi. daca nu ziceai "Adu rigla" si puneai ceva gen "versurile mele au coaie", poate mergea o comparatie cu pula (desi e cam nasol ca versurile tale sa fie o pula) si primeai ceva puncte

Sunt atletic, cu dealeri-s gen: 100 g weed 4 infect! Iti dau bate peste spinare si tot nu te simt,
O ard ca Cheloo la YO! pe MTV - "faraon" si nu te mint, la cum curge flow asta ca Nilu' in Egipt.
1.5p - ai incercat o duma cu flow - Nil, desi e super-fumata. ps: daca ii dai cu bata peste spinare n-ai cum sa-l simti, ca il lovesti cu un obiect, nu cu membrele tale

InteleGI ? Nu intelegi nici o pula, iti zic: sunt mai undercover ca marfa vanduta-n club,
Cand incep sa dau la mic ramai blocat de te uiti la mine ca la clipurile de pe youtube.
2.5p - asta parca incearca ceva, e peste bar-urile anterioare, oricum

E plin de flegme pe battlefriend, nu o ard cu Queen B, da' imi poti spune King B.
Scuip pe loc, imi pastrez onoarea persoanala si tot asa obtin un 10 la linii.
1p - iar nu zici nimic... te lauzi de-am pulea si nici macar n-o faci prin dume

Cand pun sabia pe foaie coaie-s ca pizda aia-n Kill Bill, chit ca nu vreau sa ma complic,
Imi displace sa ma agit, da' cand iti zic sa "TACI!" asculta-ma ca pe piesele lu' Cedry2k.
1.5p - ahh.. nu pot sa dau mai mult, lipseste punch-ul cu desavarsire. plus ca e cam nasol sa fii pizda, chiar daca esti aia din Kill Bill
INFECT! - 7.5p

ovula4weed a scris:
Infect,reflectia unui creier constipat ca rectu,fac C.T.C,ca-i un posibil afon ce a lovit parapetu'
Condoleante ca Ombladon,astai tot ce poti?,cheama si parintii,bate-n poarta la Sf.Petru,vezi tu
1p - inceput prost, nu mi se pare nimic interesant, sincer. un conglomeart de idei imisciblile

Vad ''prin ochii mei'' ca si Cabron dejectu,nu dai nimic ca sfintii si rahatu-i praf,jos ca tapetu'
Arzi pula,na-i nimic in buzunare doar hartia imprimata cu muie,Ale-i in U.E,ai ghicit ca profetu
1.5 - ai cateva incercari de comparatii, dar nici aici nu zici nimic. si se scrie "n-ai"

Fac rapu' cu capu,nu ma chinui ca retardatu sa caut ''marfa'' unei pizde in ai mei pantaloni,intelegi?
Simt muzica,ascult,tu esti monoton ca un Sagem fara ton,nici nu crezi ce bagi,eu ca regii dau legi
2p - asta-i mai bun ca restu' si e si pb, dar tot ... e slabut

Scuipi flegme,bag in fraier rime ca Ice Cube e lava,termita isi da la laba iar situatia e grava
Pastreaza-ti onoarea bah larva,nu mai fa zarva ca Oana pe post,esti fara rost ca pisatu de PeTeava
1.5p - ori esti prea subtil pentru mine, ori prea slab

Pune rugina javra inapoi in teaca si-ti promit sa nu bag glontu in Colt,fugi ca Bolt,asta ti-e suta
Tine ruta esti tinta vie gen Gardner in Utah,atac ca D.O.C pe Maruta,ia-ti arca te inec ca pe ACTA
1.5p - nu rimeaza si da, e slab.
Ovula4weed - 7.5p

ovula4weed a scris:
Esti doar ruine infect ca civilizatiile antice,in stari critice,dai bine stilizat cu cosmetice
Ca un clown,doar rime fatice,tu si Cedry2k aveti in comun doar consumul de narcotice
1.5p - tot nu zici prea mare lucru

Versete antihristice,compozitii structurate in asa fel incat te simti incojurat de armate
Si sincer sunt deja scarbit de toate,battle-uri cu pizde ce vor doar pula de 24 de karate
1.5p - nimic

Tarani multi frate,Petrila nici un viitor cu prosti ce se cred parazitii,cu ochii impanziti
Cu rime de prost gust pentru el bune ca-i peste,fara gandire-n rap,bine ca are favoriti
1.5p - iar nimic, ideea e ca-ncerci sa-l ataci, eu d'aia dau 1.5p (daca te prezinti iei 1p, ca e din oficiu, na)

Toti se pisa pe tine,hai tu da vina pe mine,in ringu' asta ai nevoie de bigudiuri si feon
Ca o pizda runda asta-i gratuita nu iti tai bon,o arzi prea aiurea eu iti tai gazu ca E.ON
2p - e chiar mai buna decat celelalte

Sunt racit,fumat si pastilat,imi suflu mucii pe jegu asta sa zica,ca s-a prins de vrajeala
Un Trama' inghitit cu ceaiu' si next time da si tu ceva mai tare ca-s satul de abureala
3p - fata de ce s-a dat pan' acum, asta chiar e cel mai bun bar (ar trebui sa va fie rusine!); da' e tare asta cu "s-a prins de vrajeala"
Ovula4weed - 9.5p

INFECT! a scris:
INFECT! da cartile pe fata, asta vorbeste de Petrila, dar habar nu are, doamne!
Coane, sunt satul de ratatii ca tine ce pe forum se cred asi dar in realitate sunt dame!
1.5p - astea-s mai fumate ca prima tigara a lu' Bob Marley

Randurile alea sunt scame, nu ai pic de atitudine, sa iti explic eu cum sta treaba,
Sa stii ca nu o ard gen baba oarba, tu esti ca DOC, extensia de la word, degeaba!
1.5p - si-asta la fel...

Lirica ta chiar ca e de cacat! Pustiu, incerci sa o arzi chill in mijlocul furtunii?
Dau panch-uri la sfarsitul lunii, pe piesele tale pot da doar din capul pulii!
1.5p - incerci, dar degeaba - plus ca-nseamna ca piesele lui sunt pizda daca poti sa dai pe ele din capul pulii, nu? (teoretic)

Sunt singurul in Petrila care are patru ani de reprezentanta in capitale, tu dai din clanta?
Zdreanta, daca ti se par amuzante ..te invit aici, ti le pot scuipa pe loc in fata!
1.5p - vrei s-ataci, dar ... "tre' sa si stii, nu numa' sa-ti placa"

Ai incercat sa dai cu sens ascuns, acum n-ai nici unul, ai facut doar de cuvinte abuz,
In plus, de cand tot vorbesc de ierburi ti-ai luat nasul pe sus, de asta ma tot amuz!
2.5p - din toate asta a fost cea mai buna si-am dat 2.5p
Infect - 8.5p

INFECT! - 7.5 + 8.5 = 16p
ovula4weed - 7.5 + 9.5 = 17p

Battle slab, diferenta mica, d'aia nu prea voteaza lumea la asta...

VOT OVULA!

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Iahim Loig Mar Noi 13, 2012 9:30 pm

Mda, nu votez pe text, mi-e prea greu...pentru faptu ca a dat punchuri, in special baru' asta:
"Sunt racit,fumat si pastilat,imi suflu mucii pe jegu asta sa zica,ca s-a prins de vrajeala
Un Trama' inghitit cu ceaiu' si next time da si tu ceva mai tare ca-s satul de abureala" care mi-a "furat" votu'...
Deci, VOT OVULA.

Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Phlegm Man Joi Noi 15, 2012 10:49 pm

N-are rost sa votez pe text pentru ca n-am ce sa punctez si versurile-n proza ma omoara. INFECT!, din prima runda, singura duma care mi-a atras atentia a fost aia cu youtube-ul, in rest numai glume(sa nu le zic punch-uri) slabe. In runda a doua la fel de slab(a fost ceva de ultimul bar).

Ovula, multe dume fumate, in prima runda nimic nu mi-a atras atentia. Totusi meriti votul meu pentru ca-ti sunt mai bine legate versurile intre ele si ai avut cel mai "tare" punch din battle(ala cu vrajeala). Tre' sa va ganditi mai mult versurile, sa construiti dume originale si sa renuntati la metrica asta.

In concluzie, VOT Ovula!
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Noi 15, 2012 11:27 pm

Battle incheiat, castigator ovula4weed cu 3-0!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: INFECT! vs ovula4weed - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum