Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

+3
xtr3mu
PiroTechnique
OZN
7 participanți

In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de OZN Lun Noi 05, 2012 10:51 pm

2 zile pe runda.
XyyX.
Cel mai bun din 5.
10 versuri.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de PiroTechnique Joi Noi 08, 2012 8:49 am

Iar dau cu laba asta, esti omu' second hand... plin de glume ... ieftine
Te-ai ars prietene, ca pe langa mine tu sincer pari fetita cu chibriturile
Parca ma uit la rugby pentru persoane retardate ca asta-i prost gramada
Ca la ciclism ia ciocanu, in battle e la paralele si la sarituri aduce o spada
Mindfuck! Stiu ca ti-am futut mintea, doar asa pot sa scot din tine ce-i mai bun
Ca n-ai nicio gara asa ca-mi stai in cale si te chis in freza ca sa-ti vezi de drum
Iti dau bucati din podu casei pana-ti sare tigla, din oasele tale am sa-mi fac mileu
Faci reclama mascata la Zewa, esti de cacat! de-aia o sa-ti dam jet ca un bideu
Daca tot vorbim de firme, de Piro se stie ca are contract cu HTC - face senzatie
Iar X a dat-o-n emoticonuri ca sa-mi faca fata ca-i asmatic - lipsit de inspiratie!

Scuze de intarziere, si asa am terminat runda la facultate, noroc ca-i lejer masteru Smile
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de xtr3mu Joi Noi 08, 2012 6:08 pm

La cum mi’o freci in battleu’ asta te proclam clar si calm nc de… prima mana!
Coardo, toate’mi merg struna! Piro’mi suna a Carmen la cum cade, gen Bruma!
Cum te suporti?! Si nu te’ntreb de genunchi, c’aici chiar faci senzatie, tu chiar poti
Pe o scara de la 1 la 10… sa o sugi de la toti! Javro, tu doar un ham ca hram porti!
Strofa’i graham – ti’o da integral, tu p’a ta, ca un mexican in condens, ai a-burrit’o
Si zici c'am ramas in pula goala ca daca'i intrebi pe toti zic: ”uite, piro a belit'o”!
E’adevarat, te’as face si numa’ din emoticonuri, oricum semnele’s destul de clare silent Twisted Evil
Ca dupa battleu’ asta o sa fii exact ca un .gif care nu mai misca – la re_animare!
Ii dau lovituri in nas din fundu’ gradinii de ramane planta, p’asta’l bat de’l usuc!
Piisi, la cum te’a futut runda asta de te’a scos din turneu, poate te scoate si la un suc!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de xtr3mu Vin Noi 09, 2012 5:08 pm

Dupa prima strofa p’asta’l calc pe cucuie ca’i clar ca… si’a luat’o rau in cap!
Ca un detectiv chimist- am gasit solutia: piro nu mai are ce cauta in battle-rap!
Manca’mi’ai pula slabanogule, iti dau bucati in gura de’ti devin din largi stramti blugii!
Si’n plus ii dau de’i sar mucii d’aia’i cu nasu’ pe sus ca o fomista purtatoare de Gucci !
Stiu c’ai fugi da’ nu mai ai scapare– asta’i strofa etans nu iesi din punchuri, e ultimul etaj!
Piro’n turneu e ca o pitzii in peluza de ultrasi sau… ca o felie de pizza printre grasi
Sau… ca “du’te naibii” pe langa un ultraj sau… ca muzica data’n blana la un filaj!
Ii dau de nu poa’ sa care desi mereu isi ia plasa– oare d’aia se crede el asa pungas?!
Vorbind de luat bataie sau muie piro a mai fost… d’aia acum apare’n re_luare!
Nu stiu cum sa ti’o spun mai subtil de’atat da’… vezi cum votezi in runda urmatoare!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de PiroTechnique Dum Noi 11, 2012 10:56 pm


Da, tu ai fost subtil ca la Black Friday ca nimeni n-a prins nimic din ce-ai dat
La cat esti de certat cu rapu cred ca ai reusit sa schimbi termenu de battle rap
Te-ai urcat la ultimu etaj sa-mi fii superior? Dar eu sunt la ultimu nivel prietene
Daca eu n-am avut scapare, la tine-i clar, ti-au scapat vreo 20 ca dupa iahnie
X n-aduce nimic nou in battle si s-a gandit sa-si puna pula la bataie, dar stai calm
Ca la asemenea lucruri marunte nu se bucura nici macar cel mai slabanog canibal
Zici de mine ca-s pungas dar daca-ti pomenesc de prenadez zici boda proste nenea
Versurile tale au fost ca la o reuniune a defectelor, de-aia anu' asta a lipsit ratiunea
As lasa ultimu bar fara nicio duma, dar dupa ai zice ca ti-am copiat din versuri
Si eu m-am saturat sa-ti zic ca esti prost, de-acum poa' sa ti-o zica si restul!
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de Baruh Lun Noi 12, 2012 9:17 am

Piro:
Iar dau cu laba asta, esti omu' second hand... plin de glume ... ieftine
Te-ai ars prietene, ca pe langa mine tu sincer pari fetita cu chibriturile - 0 p - nu atinge si nu rimeaza indiferent cum pui accentul, deci nu se puncteaza. Asta e competitie de battle, nu Yo momma, deci trebuie sa rimeze.
Parca ma uit la rugby pentru persoane retardate ca asta-i prost gramada
Ca la ciclism ia ciocanu, in battle e la paralele si la sarituri aduce o spada - 2,5 p - cam copilaresc dar merge
Mindfuck! Stiu ca ti-am futut mintea, doar asa pot sa scot din tine ce-i mai bun
Ca n-ai nicio gara asa ca-mi stai in cale si te chis in freza ca sa-ti vezi de drum - 3 p - putin mai bine
Iti dau bucati din podu casei pana-ti sare tigla, din oasele tale am sa-mi fac mileu
Faci reclama mascata la Zewa, esti de cacat! de-aia o sa-ti dam jet ca un bideu - 1,5 p - slab
Daca tot vorbim de firme, de Piro se stie ca are contract cu HTC - face senzatie
Iar X a dat-o-n emoticonuri ca sa-mi faca fata ca-i asmatic - lipsit de inspiratie! - 1 p - slaba si incheierea

Xtr3mu:
La cum mi’o freci in battleu’ asta te proclam clar si calm nc de… prima mana!
Coardo, toate’mi merg struna! Piro’mi suna a Carmen la cum cade, gen Bruma! - 2 p - binisor
Cum te suporti?! Si nu te’ntreb de genunchi, c’aici chiar faci senzatie, tu chiar poti
Pe o scara de la 1 la 10… sa o sugi de la toti! Javro, tu doar un ham ca hram porti! - 4 p - smecher barul, smecher jocul de rime imbratisate
Strofa’i graham – ti’o da integral, tu p’a ta, ca un mexican in condens, ai a-burrit’o
Si zici c'am ramas in pula goala ca daca'i intrebi pe toti zic: ”uite, piro a belit'o”! - 5 p - foarte tare
E’adevarat, te’as face si numa’ din emoticonuri, oricum semnele’s destul de clare
Ca dupa battleu’ asta o sa fii exact ca un .gif care nu mai misca – la re_animare! - 2 p - se putea mai bine pe versul 2, spus altfel
Ii dau lovituri in nas din fundu’ gradinii de ramane planta, p’asta’l bat de’l usuc!
Piisi, la cum te’a futut runda asta de te’a scos din turneu, poate te scoate si la un suc! - 5 p - loveste pe ambele versuri; foarte bine pentru finalul de strofa, faza meciului.

Dupa prima strofa p’asta’l calc pe cucuie ca’i clar ca… si’a luat’o rau in cap!
Ca un detectiv chimist- am gasit solutia: piro nu mai are ce cauta in battle-rap! - 4 p - potop de lovituri
Manca’mi’ai pula slabanogule, iti dau bucati in gura de’ti devin din largi stramti blugii!
Si’n plus ii dau de’i sar mucii d’aia’i cu nasu’ pe sus ca o fomista purtatoare de Gucci ! - 2,5 - primul vers slabut, pe al doilea binisor
Stiu c’ai fugi da’ nu mai ai scapare– asta’i strofa etans nu iesi din punchuri, e ultimul etaj!
Piro’n turneu e ca o pitzii in peluza de ultrasi sau… ca o felie de pizza printre grasi - 4 p fara alte comentarii
Sau… ca “du’te naibii” pe langa un ultraj sau… ca muzica data’n blana la un filaj!
Ii dau de nu poa’ sa care desi mereu isi ia plasa– oare d’aia se crede el asa pungas?! - 4 p - loveste inca o data precis, folosindu-se de aceeasi rima
Vorbind de luat bataie sau muie piro a mai fost… d’aia acum apare’n re_luare!
Nu stiu cum sa ti’o spun mai subtil de’atat da’… vezi cum votezi in runda urmatoare! - 2,5 p - pentru primul vers, al doilea e cam irelevant.

Piro:
Da, tu ai fost subtil ca la Black Friday ca nimeni n-a prins nimic din ce-ai dat
La cat esti de certat cu rapu cred ca ai reusit sa schimbi termenu de battle rap - 3,5 p - a inceput mai in forta decat prima strofa
Te-ai urcat la ultimu etaj sa-mi fii superior? Dar eu sunt la ultimu nivel prietene
Daca eu n-am avut scapare, la tine-i clar, ti-au scapat vreo 20 ca dupa iahnie - 0 p - nu rimeaza nici s-o futi. Puteai sa termini versul 1 cu ”prietenie” si ar fi iesit ceva. Nu i-au picat nimanui coaiele daca a pus o virgula in plus, nu-ti fie teama s-o folosesti acolo unde ii este locul ca sa te faci inteles.
X n-aduce nimic nou in battle si s-a gandit sa-si puna pula la bataie, dar stai calm
Ca la asemenea lucruri marunte nu se bucura nici macar cel mai slabanog canibal - 2 p pentru faza cu ”lucruri marunte”, restul e de umplutura
Zici de mine ca-s pungas dar daca-ti pomenesc de prenadez zici boda proste nenea
Versurile tale au fost ca la o reuniune a defectelor, de-aia anu' asta a lipsit ratiunea - 4 p - fiindca e foarte tare versul 2, insa ar trebui sa nu punctez deloc fiindca nu rimeaza nici asta
As lasa ultimu bar fara nicio duma, dar dupa ai zice ca ti-am copiat din versuri
Si eu m-am saturat sa-ti zic ca esti prost, de-acum poa' sa ti-o zica si restul! - 4 p - deznodamantul ceva mai reusit decat restul prozei.

Piro: 8 + 13,5 = 21,5 puncte
X: 18 + 17 = 35 puncte

Vot Xtr3mu

Concuzie: Diferenta foarte mare intre cei doi concurenti, punctajul inca nu o confirma suficient, am fost indulgent. Asta a fost cea mai slaba runda a lui Piro pe care dat-o ever, punchuri slabute, rime albe, nu a fost deloc in apele lui sau l-a subestimat pe Xtr3m si a venit pe front cu mana goala. Xtremu a dat-o foarte bine, ordonat, rimat, ritmat, inca a facut risipa de punchuri foarte bune cand erau aproape suficiente barurile de pe o singura strofa, oricare dintre cele doua.
Bafta ambilor concurenti!
Baruh
Baruh
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 339
Reputatie : 378
Data de inscriere : 26/01/2011
Varsta : 43
Localizare : Tg-Jiu

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Noi 12, 2012 3:01 pm

Piro: 10
Iar dau cu laba asta, esti omu' second hand... plin de glume ... ieftine
Te-ai ars prietene, ca pe langa mine tu sincer pari fetita cu chibriturile - o sa dau 1 pentru incercarea esuata de panci din primu bar
Parca ma uit la rugby pentru persoane retardate ca asta-i prost gramada
Ca la ciclism ia ciocanu, in battle e la paralele si la sarituri aduce o spada - 2 slab, a miscat ceva la faza cu gramada
Mindfuck! Stiu ca ti-am futut mintea, doar asa pot sa scot din tine ce-i mai bun
Ca n-ai nicio gara asa ca-mi stai in cale si te chis in freza ca sa-ti vezi de drum -2 la fel de slab
Iti dau bucati din podu casei pana-ti sare tigla, din oasele tale am sa-mi fac mileu
Faci reclama mascata la Zewa, esti de cacat! de-aia o sa-ti dam jet ca un bideu - 2,5 in aceeasi nota. Are un minipanci da e moale rau (app de bideu)
Daca tot vorbim de firme, de Piro se stie ca are contract cu HTC - face senzatie
Iar X a dat-o-n emoticonuri ca sa-mi faca fata ca-i asmatic - lipsit de inspiratie! - 2,5 mi-a placut un pic mai mult asta cu inspiratia sa zicem

Xtr3mu:
La cum mi’o freci in battleu’ asta te proclam clar si calm nc de… prima mana!
Coardo, toate’mi merg struna! Piro’mi suna a Carmen la cum cade, gen Bruma! - 2.5 asa si asa, are ceva panci da nu are forta
Cum te suporti?! Si nu te’ntreb de genunchi, c’aici chiar faci senzatie, tu chiar poti
Pe o scara de la 1 la 10… sa o sugi de la toti! Javro, tu doar un ham ca hram porti! -2,5 tehnic da cam atat, panciu iar nu ma convinge
Strofa’i graham – ti’o da integral, tu p’a ta, ca un mexican in condens, ai a-burrit’o
Si zici c'am ramas in pula goala ca daca'i intrebi pe toti zic: ”uite, piro a belit'o”! - 4.5 tare primu e caterinca aia cu mexicanu, pe al2lea ai lovit, bun.
E’adevarat, te’as face si numa’ din emoticonuri, oricum semnele’s destul de clare
Ca dupa battleu’ asta o sa fii exact ca un .gif care nu mai misca – la re_animare! - 3,5 bun si asta da nu ca precedentu, caterinca
Ii dau lovituri in nas din fundu’ gradinii de ramane planta, p’asta’l bat de’l usuc!
Piisi, la cum te’a futut runda asta de te’a scos din turneu, poate te scoate si la un suc! - 4,5 tare panciu final, acu nu vreau sa gresesc da par ca ultimu vers l-am mai citit ?!? Poate nu poate am citit in timp ce se scria pe aici si mi-a ramas in cap. oricum tare da se pierde din punctaj pt veru anterior care nu mi se pare atat de jmecher

Dupa prima strofa p’asta’l calc pe cucuie ca’i clar ca… si’a luat’o rau in cap!
Ca un detectiv chimist- am gasit solutia: piro nu mai are ce cauta in battle-rap! - 3 merge
Manca’mi’ai pula slabanogule, iti dau bucati in gura de’ti devin din largi stramti blugii!
Si’n plus ii dau de’i sar mucii d’aia’i cu nasu’ pe sus ca o fomista purtatoare de Gucci ! -3,5 caterinca asta cu gucci bun
Stiu c’ai fugi da’ nu mai ai scapare– asta’i strofa etans nu iesi din punchuri, e ultimul etaj!
Piro’n turneu e ca o pitzii in peluza de ultrasi sau… ca o felie de pizza printre grasi - 4,5 tare tare, buna asta cu etans bun tot versu urmator
Sau… ca “du’te naibii” pe langa un ultraj sau… ca muzica data’n blana la un filaj!
Ii dau de nu poa’ sa care desi mereu isi ia plasa– oare d’aia se crede el asa pungas?! - 4 misto continuat
Vorbind de luat bataie sau muie piro a mai fost… d’aia acum apare’n re_luare!
Nu stiu cum sa ti’o spun mai subtil de’atat da’… vezi cum votezi in runda urmatoare! -4 bun, ai pus dejtu pe rana

Piro:
Da, tu ai fost subtil ca la Black Friday ca nimeni n-a prins nimic din ce-ai dat
La cat esti de certat cu rapu cred ca ai reusit sa schimbi termenu de battle rap - 2 asa si asa
Te-ai urcat la ultimu etaj sa-mi fii superior? Dar eu sunt la ultimu nivel prietene
Daca eu n-am avut scapare, la tine-i clar, ti-au scapat vreo 20 ca dupa iahnie - 1,5 scuze da ai o problema iar nu rimeaza, punctele s pt idei
X n-aduce nimic nou in battle si s-a gandit sa-si puna pula la bataie, dar stai calm
Ca la asemenea lucruri marunte nu se bucura nici macar cel mai slabanog canibal -2 caterinca, da iar nu rimeaza
Zici de mine ca-s pungas dar daca-ti pomenesc de prenadez zici boda proste nenea
Versurile tale au fost ca la o reuniune a defectelor, de-aia anu' asta a lipsit ratiunea - 3 bun mai ales al2lea vers
As lasa ultimu bar fara nicio duma, dar dupa ai zice ca ti-am copiat din versuri
Si eu m-am saturat sa-ti zic ca esti prost, de-acum poa' sa ti-o zica si restul! - 3,5 bun final panci destul de ok


nu mai adun ca treaba-I clara, Piro nu stiu ce a fost cu tine ca ma asteptam la muuuult mai bine, plm se mai intampla. X ca de obicei tare da de data asta poate pt ca ai citit runda lu Piro n-ai mai dat asa de in fortza.
vot Xtr3mu
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de MagicMan Mar Noi 13, 2012 3:49 pm

Piro a scris:Iar dau cu laba asta, esti omu' second hand... plin de glume ... ieftine
Te-ai ars prietene, ca pe langa mine tu sincer pari fetita cu chibriturile 2 ai inceput dezastruos
Parca ma uit la rugby pentru persoane retardate ca asta-i prost gramada
Ca la ciclism ia ciocanu, in battle e la paralele si la sarituri aduce o spada 3 mi-a placut primul vers, dar atat
Mindfuck! Stiu ca ti-am futut mintea, doar asa pot sa scot din tine ce-i mai bun
Ca n-ai nicio gara asa ca-mi stai in cale si te chis in freza ca sa-ti vezi de drum 2 n-am ce comenta aici
Iti dau bucati din podu casei pana-ti sare tigla, din oasele tale am sa-mi fac mileu
Faci reclama mascata la Zewa, esti de cacat! de-aia o sa-ti dam jet ca un bideu 2.5 mai bun, dar tot nu loveste
Daca tot vorbim de firme, de Piro se stie ca are contract cu HTC - face senzatie
Iar X a dat-o-n emoticonuri ca sa-mi faca fata ca-i asmatic - lipsit de inspiratie! 3 asta mai merge


xtr3mu a scris:La cum mi’o freci in battleu’ asta te proclam clar si calm nc de… prima mana!
Coardo, toate’mi merg struna! Piro’mi suna a Carmen la cum cade, gen Bruma! 3 pentru primul vers
Cum te suporti?! Si nu te’ntreb de genunchi, c’aici chiar faci senzatie, tu chiar poti
Pe o scara de la 1 la 10… sa o sugi de la toti! Javro, tu doar un ham ca hram porti! 2 slab, lipseste atacul
Strofa’i graham – ti’o da integral, tu p’a ta, ca un mexican in condens, ai a-burrit’o
Si zici c'am ramas in pula goala ca daca'i intrebi pe toti zic: ”uite, piro a belit'o”! 5 asta da!
E’adevarat, te’as face si numa’ din emoticonuri, oricum semnele’s destul de clare
Ca dupa battleu’ asta o sa fii exact ca un .gif care nu mai misca – la re_animare! 3.5 ai mai scazut ritmul, dar merge
Ii dau lovituri in nas din fundu’ gradinii de ramane planta, p’asta’l bat de’l usuc!
Piisi, la cum te’a futut runda asta de te’a scos din turneu, poate te scoate si la un suc! 4 final in forta


xtr3mu a scris:Dupa prima strofa p’asta’l calc pe cucuie ca’i clar ca… si’a luat’o rau in cap!
Ca un detectiv chimist- am gasit solutia: piro nu mai are ce cauta in battle-rap! 3.5 curge frumos
Manca’mi’ai pula slabanogule, iti dau bucati in gura de’ti devin din largi stramti blugii!
Si’n plus ii dau de’i sar mucii d’aia’i cu nasu’ pe sus ca o fomista purtatoare de Gucci ! 4 tare asta
Stiu c’ai fugi da’ nu mai ai scapare– asta’i strofa etans nu iesi din punchuri, e ultimul etaj!
Piro’n turneu e ca o pitzii in peluza de ultrasi sau… ca o felie de pizza printre grasi 4 caterinca
Sau… ca “du’te naibii” pe langa un ultraj sau… ca muzica data’n blana la un filaj!
Ii dau de nu poa’ sa care desi mereu isi ia plasa– oare d’aia se crede el asa pungas?! 3 se leaga bine, dar nu e la fel de bun ca precedentul
Vorbind de luat bataie sau muie piro a mai fost… d’aia acum apare’n re_luare!
Nu stiu cum sa ti’o spun mai subtil de’atat da’… vezi cum votezi in runda urmatoare! 3 ti-ai tratat adversarul de sus, dar mai mergea lucrat


Piro a scris:Da, tu ai fost subtil ca la Black Friday ca nimeni n-a prins nimic din ce-ai dat
La cat esti de certat cu rapu cred ca ai reusit sa schimbi termenu de battle rap 2.5 la cum ai inceput credeam ca o sa fie ceva tare
Te-ai urcat la ultimu etaj sa-mi fii superior? Dar eu sunt la ultimu nivel prietene
Daca eu n-am avut scapare, la tine-i clar, ti-au scapat vreo 20 ca dupa iahnie 2 ceva idei, dar slabe si in plus nu rimeaza
X n-aduce nimic nou in battle si s-a gandit sa-si puna pula la bataie, dar stai calm
Ca la asemenea lucruri marunte nu se bucura nici macar cel mai slabanog canibal 3 asta mai merge
Zici de mine ca-s pungas dar daca-ti pomenesc de prenadez zici boda proste nenea
Versurile tale au fost ca la o reuniune a defectelor, de-aia anu' asta a lipsit ratiunea 4 te-ai trezit in sfarsit, cam tarziu totusi
As lasa ultimu bar fara nicio duma, dar dupa ai zice ca ti-am copiat din versuri
Si eu m-am saturat sa-ti zic ca esti prost, de-acum poa' sa ti-o zica si restul! 4 daca erau ambele runde cum a fost finalul, era altceva


Piro 12.5 + 15.5 = 28
xtr3mu 17.5 + 17.5 = 35

Diferenta clara. Ma asteptam la mult mai mult din partea lui Piro. xtr3mu si-a asigurat victoria cu prima runda.

Vot xtr3mu

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de Static Mar Noi 13, 2012 5:20 pm

Imi pare rau ca n-am apucat sa votez la battle-ul asta, mie nu mi s-a parut diferenta atat de mare. Piro a dat mai slabut ca de obicei dar nici xtr3mu n-a fost in forma maxima. Si chiar si asa e un battle peste medie, felicitari amandurora.

Battle incheiat, castigator xtr3mu cu 3-0!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de xtr3mu Mar Noi 13, 2012 8:30 pm

multam de voturi, aprecieri si efort! pace piro!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de Static Mar Noi 13, 2012 8:34 pm

Isi ia revansa la reuniune.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de xtr3mu Mar Noi 13, 2012 9:34 pm

Ii dau "revansa".. o sa scriu pe ocb Smile)
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de PiroTechnique Mier Noi 14, 2012 12:32 am

Felicitari X-ulescule! Si eu o sa scriu pe A0 ca sa am o sansa Sad
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu] Empty Re: PiroTechnique vs. xtr3mu - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: xtr3mu]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum