Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

+4
aeu
2 ga
DopeRapper
Clue
8 participanți

In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Vin Ian 08, 2010 8:48 pm

Cica reguli:
- xyyx
- Clue - x, doperapper - y
- 12 versuri
- timp de raspuns 3 zile(sperand ca nu o sa am probleme cu netul again)
- primul la 3 castiga


Ultima editare efectuata de catre Clue in Lun Feb 01, 2010 12:52 pm, editata de 1 ori
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Vin Ian 08, 2010 9:16 pm

ca dau agresiv sau chiar brutal, in text, ca si la mic, sunt chiar letal/
in hip-hop esti chiar retard, eu dau un punch, tu sigur dai penal/
ai fani in ultimul hal, lipsiti de bun gust ca un bucatar insipid, eu te omor/
chiar daca-s incepator si tu visezi sa ma dobori, iti spulber visele ca un ceas desteptator/
si pot scoate ce-i mai bun din tine, si apoi o bag la loc in chiloti/
am putea spune toti ca sunt tot ce ai vrea tu sa fii si nu poti/
si esti deschis la minte numai odata pe an, ca un transfagarasan/
si stim cu totii ca dai din lan, fiindca o arzi ca un taran/
eu cand dau sunt in prim plan, iti sunt un potential dusman/
cand te joci cu focul ca un piroman, te ard ca soarele-n cea mai calda luna din an/
versul meu excita pizdele, tu n-ai putea-o uda nici macar pe mica sirena/
decat reply, sper ba,ca scrii bucata asta superba pe foaie sa poti sa dormi cu ea sub perna/
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Dum Ian 10, 2010 8:01 pm

Vezi ca usor-usor trec alea 3 zile.
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Lun Ian 11, 2010 10:10 pm

Consider battle-ul cu 2ga incheiat. Ca tot am dat bucata asta e liber sa raspunda cine vrea la ea si sa continuam partida.
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Lun Ian 11, 2010 11:17 pm

intru in battle si te plesnesc napraznic peste cap, tu nici nu stii ce te'a lovit
adica "you have no clue" nick'ul tau imi arata ca esti un alt copil cu iq'ul "marit"
dau penal ca'ti prezint legile vietii ca pe un film horror, sunt interzis minorilor
iti spal creierul si te las balta de sange, pt ca fanii mei iubesc "tacerea mieilor"
scoti ce e mai bun din chilotii mei, te joci cu ea si apoi o pui constiincios la loc
o dai cu autodrop, te'a tradat placerea pt organu' masculin, esti ud tot ca un mop
transfagarasanul e deschis "la minte" de mii de ani, asa o sa fiu eu pt tine, un zeu
piroman, iti ard ceru' in timp ce tu te bronzezi la soarele pe care ti l'am dat tot eu
o dau din lan ca sa te simti ca acasa, mi'a zis mata cat de mult iti place in natura
si cu fiecare punch te bag mai adanc in pamant, te intorc la origini, adica in tarana
nici nu trebuie sa mai dau ultimul bar sau ultima strofa, astea le dau asa de umplutura
te las cu speranta unui castravete vested, ca o sa ajungi si tu candva... o muratura
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Lun Ian 11, 2010 11:22 pm

sa schimbi numele battle'ului :p
revin si cu runda doi imediat Smile
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Ian 12, 2010 12:01 am

revin cu runda doi, iar tu, dupa ce ti'am zis c'o dau de umplutura, ai venit cu farfuria
prietene, nu esti capabil sa intelegi? aici nu o sa castigi daca te rogi de fecioara maria
ar trebui sa ma saluti cu jos palaria, dar in lanul tau de grau nu se invata bunele maniere
deci nu o sa'ti zic ca mi'e greata dupa runda ta, ca ai putea sa o iei ca pe o mangaiere
bai "indiciu", iti dau cu pula pe la nas, iti fac un ultim capriciu dupa care te expediez
da! la ospiciu! iti tratez oasele ca siliciu, dar nu cu minerale, te calc cu masina si franez
te calc pana te inmoi tot ca pe prenadez, iti exfoliez mutra cu urme de cauciuc pentru iarna
sunt prea violent? te'am avertizat, dar nu ai vrut sa bagi de seama, acum ai dat'o in zeama
ai ochii umezi, iesiti din orbita ca la un cameleon, imi numeri disperat versurile, iei panica
ai vrea sa'mi termin runda, deja iei morfina c'a devenit prea dureros, ia si o gura de palinca
te bag la reanimare, nu'ti pierde suflu, mai si tu o runda de dat, desi nu prea merita incercat
acum hai c'ai scaptat, dar data viitoare cand mai vrei battle, fereste'te de Rapper'ul Dope(at)
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de 2 ga Mar Ian 12, 2010 9:00 am

Eu abia acum vad ca ai facut topicul...Reply-ul de 3 zile e ca laba cu Parkinson...rapid
2 ga
2 ga
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 46
Reputatie : 66
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 114
Localizare : Regie

http://www.hiphopkulture.ro/forum

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Mar Ian 12, 2010 12:29 pm

Cacat. 3 zile e rezonabil, zic eu. In fine...daca vrei dam in viitorul apropiat.
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Mier Ian 13, 2010 5:08 pm

te-ai chinuit in textul doi, dar ai dat mai scarbos ca o rana cu puroi/
mi-ai supt pula-n a doua runda, sa zici si tu c-ai dat scurt pe doi/
vii cu brigada ta de boi, vrei sa pari cultivat, dar scoti balaria/
asta de bucata, te dau cu capul de bordura in strada;atunci chiar jos palaria./
pun pariu ca te vezi tare, esti bun in "romanul adolascentului miop"/
mai bine te-ai evapora d-aici, ca o sticla de acetona fara dop/
nu-ti numaram niciun vers, incercam sa gasesc ceva dume bune/
da' esti ca o sampanie desfacuta, de prost gust si nici nu ma umplii de spume/
acum pe bune, ti-as da rime in timpan, dar tu stii doar in scris, se pare/
te-as rapi ca un irakian, te-as taia ca d'artagnan, dar mai bine-ti pun o intrebare/
ce face ma-ta oare cu 365 de prezervative folosite? iti spun eu in sictir:/
face din ele un cauciuc si-l numeste Goodyear/
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mier Ian 13, 2010 8:25 pm

sa curga micii, berea si voturile !
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Lun Ian 18, 2010 4:50 pm

Hai frate, votati si voi?
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de aeu Lun Ian 18, 2010 6:47 pm

haideti, ma, ca sparg eu gheata...nu votez prea detaliat, o sa marchez doar ce merita punctat...
Clue:
si esti deschis la minte numai odata pe an, ca un transfagarasan/
si stim cu totii ca dai din lan, fiindca o arzi ca un taran/
eu cand dau sunt in prim plan, iti sunt un potential dusman/
cand te joci cu focul ca un piroman, te ard ca soarele-n cea mai calda luna din an/
DopeR:
nici nu trebuie sa mai dau ultimul bar sau ultima strofa, astea le dau asa de umplutura
te las cu speranta unui castravete vested, ca o sa ajungi si tu candva... o muratura
asta pt Runda 1, pe care sincer nu ti-am inteles-o DopeR, vazusem ca dai mai bine, da' aici te-ai cam grabit..pback-urile nu-s la obiect, te-ai invartit in juru' cozii, plus ca nu e autodrop acolo(era o referire la zdrânga lui din ce-am inteles eu)...puteai sa i le intorci mult mai bine..mi-a placut ultima lovitura...clue, amuzant, chiar daca pe alocuri ai mai dat cu umplutura..experienta m-a invatat ca metrica e destul de importanta, so..esti cam dezordonat
pt Runda 2...DopeR acum chiar sunt convins ca te grabeai undeva si daca nu ma insel chiar spuneai pe un thread ca tre sa pleci din tara(daca erai tu ala Smile )...pai se vede Smile)... Clue a dat bine inapoi, mi-a placut cam toata runda...pe mine m-a distrat..sunt si destepte dumele, au si umor, a dat si pback bun
Vot Clue
aeu
aeu
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 150
Reputatie : 190
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : sus de tot...

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mar Ian 19, 2010 12:22 pm

ai fani in ultimul hal, lipsiti de bun gust ca un bucatar insipid, eu te omor/
chiar daca-s incepator si tu visezi sa ma dobori, iti spulber visele ca un ceas desteptator/

intru in battle si te plesnesc napraznic peste cap, tu nici nu stii ce te'a lovit
adica "you have no clue" nick'ul tau imi arata ca esti un alt copil cu iq'ul "marit"

dau penal ca'ti prezint legile vietii ca pe un film horror, sunt interzis minorilor
iti spal creierul si te las balta de sange, pt ca fanii mei iubesc "tacerea mieilor"

scoti ce e mai bun din chilotii mei, te joci cu ea si apoi o pui constiincios la loc
o dai cu autodrop, te'a tradat placerea pt organu' masculin, esti ud tot ca un mop

nici nu trebuie sa mai dau ultimul bar sau ultima strofa, astea le dau asa de umplutura
te las cu speranta unui castravete vested, ca o sa ajungi si tu candva... o muratura

te-ai chinuit in textul doi, dar ai dat mai scarbos ca o rana cu puroi/
mi-ai supt pula-n a doua runda, sa zici si tu c-ai dat scurt pe doi/

vii cu brigada ta de boi, vrei sa pari cultivat, dar scoti balaria/
asta de bucata, te dau cu capul de bordura in strada;atunci chiar jos palaria./

pun pariu ca te vezi tare, esti bun in "romanul adolascentului miop"/
mai bine te-ai evapora d-aici, ca o sticla de acetona fara dop/

ce face ma-ta oare cu 365 de prezervative folosite? iti spun eu in sictir:/
face din ele un cauciuc si-l numeste Goodyea

un battle echlibrat,prima runda a lui doperapper e foarte buna,la fel si a doua a lui clue,am scos in evidenta ce e mai important,din runda doi a lui doperapper nu am avut ce,cred ca aici ai pierdut,mai multa concentrare pe viitor,bafta.
VOT CLUE
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Ian 19, 2010 12:43 pm

Runda I Clue:
ca dau agresiv sau chiar brutal, in text, ca si la mic, sunt chiar letal/
in hip-hop esti chiar retard, eu dau un punch, tu sigur dai penal/ - nu te lauda ca dai punchuri cand bar-ul nu le contine. 2 p.
ai fani in ultimul hal, lipsiti de bun gust ca un bucatar insipid, eu te omor/
chiar daca-s incepator si tu visezi sa ma dobori, iti spulber visele ca un ceas desteptator/ - asa si-asa. Ai folosit o gramada de cuvinte ca sa pui punch-ul in ultimele 6-7. Mai bine faceai ceva jocuri de cuvinte pe baza punchului cu ceasul. 3 p.
si pot scoate ce-i mai bun din tine, si apoi o bag la loc in chiloti/
am putea spune toti ca sunt tot ce ai vrea tu sa fii si nu poti/ - NUUU. Primul vers e autodrop clar. Chiar daca inteleg ce-ai vrut sa zici, formularea e extrem de prost aleasa. 0 p.
si esti deschis la minte numai odata pe an, ca un transfagarasan/
si stim cu totii ca dai din lan, fiindca o arzi ca un taran/ - ambele fumate. 2 p.
eu cand dau sunt in prim plan, iti sunt un potential dusman/
cand te joci cu focul ca un piroman, te ard ca soarele-n cea mai calda luna din an/ - banal 2 p.
versul meu excita pizdele, tu n-ai putea-o uda nici macar pe mica sirena/
decat reply, sper ba,ca scrii bucata asta superba pe foaie sa poti sa dormi cu ea sub perna/ - pentru primul vers, 3 p.

Rundele I si II DopeRapper:
intru in battle si te plesnesc napraznic peste cap, tu nici nu stii ce te'a lovit
adica "you have no clue" nick'ul tau imi arata ca esti un alt copil cu iq'ul "marit" - cam banal. 2p.
dau penal ca'ti prezint legile vietii ca pe un film horror, sunt interzis minorilor
iti spal creierul si te las balta de sange, pt ca fanii mei iubesc "tacerea mieilor" - nu prea. 2 p.
scoti ce e mai bun din chilotii mei, te joci cu ea si apoi o pui constiincios la loc
o dai cu autodrop, te'a tradat placerea pt organu' masculin, esti ud tot ca un mop - pback bunicel. Puteai sa-l arzi grav la treaba asta. 3 p.
transfagarasanul e deschis "la minte" de mii de ani, asa o sa fiu eu pt tine, un zeu
piroman, iti ard ceru' in timp ce tu te bronzezi la soarele pe care ti l'am dat tot eu - versul 2 e foarte misto, metafora puternica. Dar versul unu' e fara sens. Facem media: 3 p.
o dau din lan ca sa te simti ca acasa, mi'a zis mata cat de mult iti place in natura
si cu fiecare punch te bag mai adanc in pamant, te intorc la origini, adica in tarana - nu. 1 p.
nici nu trebuie sa mai dau ultimul bar sau ultima strofa, astea le dau asa de umplutura
te las cu speranta unui castravete vested, ca o sa ajungi si tu candva... o muratura - nici asa. 1 p.

revin cu runda doi, iar tu, dupa ce ti'am zis c'o dau de umplutura, ai venit cu farfuria
prietene, nu esti capabil sa intelegi? aici nu o sa castigi daca te rogi de fecioara maria - banal. 2 p.
ar trebui sa ma saluti cu jos palaria, dar in lanul tau de grau nu se invata bunele maniere
deci nu o sa'ti zic ca mi'e greata dupa runda ta, ca ai putea sa o iei ca pe o mangaiere - banal se intoarce. 2 p.
bai "indiciu", iti dau cu pula pe la nas, iti fac un ultim capriciu dupa care te expediez
da! la ospiciu! iti tratez oasele ca siliciu, dar nu cu minerale, te calc cu masina si franez - vezi mai sus. 2 p.
te calc pana te inmoi tot ca pe prenadez, iti exfoliez mutra cu urme de cauciuc pentru iarna
sunt prea violent? te'am avertizat, dar nu ai vrut sa bagi de seama, acum ai dat'o in zeama - idem. 2 p.
ai ochii umezi, iesiti din orbita ca la un cameleon, imi numeri disperat versurile, iei panica
ai vrea sa'mi termin runda, deja iei morfina c'a devenit prea dureros, ia si o gura de palinca - tot pe-acolo. 2 p.
te bag la reanimare, nu'ti pierde suflu, mai si tu o runda de dat, desi nu prea merita incercat
acum hai c'ai scaptat, dar data viitoare cand mai vrei battle, fereste'te de Rapper'ul Dope(at) - m-ai terminat. 2 p.

DopeRapper, ai dat prea cuminte. Desi n-ai facut nicio greseala majora, n-ai dat nici vreun punch peste medie. Prea bland, prea din anii '90. Pacat.

Runda II Clue:
te-ai chinuit in textul doi, dar ai dat mai scarbos ca o rana cu puroi/
mi-ai supt pula-n a doua runda, sa zici si tu c-ai dat scurt pe doi/ - cand zici c-ai dat un scurt, inseamna ca ai dat o muie, nu ca ai facut-o, ca sa ma exprim academic. Impropriu spus, oarecum autodrop. 1 p.
vii cu brigada ta de boi, vrei sa pari cultivat, dar scoti balaria/
asta de bucata, te dau cu capul de bordura in strada;atunci chiar jos palaria./ - banal. 2p.
pun pariu ca te vezi tare, esti bun in "romanul adolascentului miop"/
mai bine te-ai evapora d-aici, ca o sticla de acetona fara dop/ - idem. 2p.
nu-ti numaram niciun vers, incercam sa gasesc ceva dume bune/
da' esti ca o sampanie desfacuta, de prost gust si nici nu ma umplii de spume/ - la fel. 2p.
acum pe bune, ti-as da rime in timpan, dar tu stii doar in scris, se pare/
te-as rapi ca un irakian, te-as taia ca d'artagnan, dar mai bine-ti pun o intrebare/ - versuri irosite, niciun punch, doar amenintari sterile. 2 p.
ce face ma-ta oare cu 365 de prezervative folosite? iti spun eu in sictir:/
face din ele un cauciuc si-l numeste Goodyear/ - daca nu stiam bancu', ziceam ca-i punch de nota zece. asa-i doar o gluma versificata. 2 p.

Sa zicem ca adversarii au fost egali... in banalitate. Nu am vazut nicio sclipire. Si ma asteptam sa o vad, ca stiu ca ambii au cu ce.

Total:
Clue - 12 + 11 = 23 puncte
DopeRapper - 12 + 12 = 24 puncte

Vot DopeRapper.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mier Ian 20, 2010 2:08 pm

da, eu plecam din tara Smile acum am "gasit" un pic de net :p
oricum, nu asta e problema, ca ma grabeam, problema e ca nu am mai dat de mult timp Very Happy
mie mi'a placut runda 2 a lu' clue, mare mare diferenta intre prima si a 2 a .. acum, nu stiu daca cu runda 2 ma poate face pe mine cu ambele runde... o sa vedem Smile
multumim pentru voturi
2 - 1 Arrow
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Joi Ian 28, 2010 4:00 pm

nu-s aici ca sa votez dar sincer mi-a placut mult de tot prima runda a lui doperapper... succes coaie!
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Joi Ian 28, 2010 11:55 pm

Cu tot respectul pentru DopeRapper, ar trebui sa se anuleze votul asta Smile
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Sam Ian 30, 2010 7:07 pm

da, da .. nici nu se pune problema altfel =)))
ce m'am distrat la topicul "asa nu" =))))
succes coaie ! Smile))
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Dum Ian 31, 2010 4:04 pm

poola mea, mersi mult... ma ajutati extrem de mult. ce sa mai zic oricum nu am zis ca sunt eu in stare sa votez, chiar de-aia am si zis... NU-S AICI CA SA VOTEZ! e o simpla parere si oricum... n-are rost...
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Dum Ian 31, 2010 6:27 pm

Ti-a dat cineva un link catre battle academy. Nu te poate ajuta nimeni mai mult de atat.
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de underground Lun Feb 01, 2010 6:02 am

Clue:
ca dau agresiv sau chiar brutal, in text, ca si la mic, sunt chiar letal/
in hip-hop esti chiar retard, eu dau un punch, tu sigur dai penal/ - 2p...
ai fani in ultimul hal, lipsiti de bun gust ca un bucatar insipid, eu te omor/
chiar daca-s incepator si tu visezi sa ma dobori, iti spulber visele ca un ceas desteptator/ - 3p, mi-a placut comparatia
si pot scoate ce-i mai bun din tine, si apoi o bag la loc in chiloti/
am putea spune toti ca sunt tot ce ai vrea tu sa fii si nu poti/ - 1p pt al doilea vers ca la primu ar fi minus 1p
si esti deschis la minte numai odata pe an, ca un transfagarasan/
si stim cu totii ca dai din lan, fiindca o arzi ca un taran/ - 2p
eu cand dau sunt in prim plan, iti sunt un potential dusman/
cand te joci cu focul ca un piroman, te ard ca soarele-n cea mai calda luna din an/ - 2p pt al doilea vers
versul meu excita pizdele, tu n-ai putea-o uda nici macar pe mica sirena/
decat reply, sper ba,ca scrii bucata asta superba pe foaie sa poti sa dormi cu ea sub perna/ - 3p

DopeRapper:
intru in battle si te plesnesc napraznic peste cap, tu nici nu stii ce te'a lovit
adica "you have no clue" nick'ul tau imi arata ca esti un alt copil cu iq'ul "marit" - 3p, ai intrat in forta
dau penal ca'ti prezint legile vietii ca pe un film horror, sunt interzis minorilor
iti spal creierul si te las balta de sange, pt ca fanii mei iubesc "tacerea mieilor" - 3p
scoti ce e mai bun din chilotii mei, te joci cu ea si apoi o pui constiincios la loc
o dai cu autodrop, te'a tradat placerea pt organu' masculin, esti ud tot ca un mop - 3p, ai profitat destul de ok de autodropul lui
transfagarasanul e deschis "la minte" de mii de ani, asa o sa fiu eu pt tine, un zeu
piroman, iti ard ceru' in timp ce tu te bronzezi la soarele pe care ti l'am dat tot eu - 2p... cam sec...
o dau din lan ca sa te simti ca acasa, mi'a zis mata cat de mult iti place in natura
si cu fiecare punch te bag mai adanc in pamant, te intorc la origini, adica in tarana - 1p
nici nu trebuie sa mai dau ultimul bar sau ultima strofa, astea le dau asa de umplutura
te las cu speranta unui castravete vested, ca o sa ajungi si tu candva... o muratura - 1p

DopeRapper:
revin cu runda doi, iar tu, dupa ce ti'am zis c'o dau de umplutura, ai venit cu farfuria
prietene, nu esti capabil sa intelegi? aici nu o sa castigi daca te rogi de fecioara maria - 1p
ar trebui sa ma saluti cu jos palaria, dar in lanul tau de grau nu se invata bunele maniere
deci nu o sa'ti zic ca mi'e greata dupa runda ta, ca ai putea sa o iei ca pe o mangaiere - 1p
bai "indiciu", iti dau cu pula pe la nas, iti fac un ultim capriciu dupa care te expediez
da! la ospiciu! iti tratez oasele ca siliciu, dar nu cu minerale, te calc cu masina si franez - 2p, jocuri de cuvinte ok dar cam slab punch
te calc pana te inmoi tot ca pe prenadez, iti exfoliez mutra cu urme de cauciuc pentru iarna
sunt prea violent? te'am avertizat, dar nu ai vrut sa bagi de seama, acum ai dat'o in zeama - 2p...
ai ochii umezi, iesiti din orbita ca la un cameleon, imi numeri disperat versurile, iei panica
ai vrea sa'mi termin runda, deja iei morfina c'a devenit prea dureros, ia si o gura de palinca - 2p...
te bag la reanimare, nu'ti pierde suflu, mai si tu o runda de dat, desi nu prea merita incercat
acum hai c'ai scaptat, dar data viitoare cand mai vrei battle, fereste'te de Rapper'ul Dope(at) - 1p, aici ar fi cam trebuit sa-i dai fatalitatea nu sa lasi garda jos

Clue:
te-ai chinuit in textul doi, dar ai dat mai scarbos ca o rana cu puroi/
mi-ai supt pula-n a doua runda, sa zici si tu c-ai dat scurt pe doi/ - 2p...
vii cu brigada ta de boi, vrei sa pari cultivat, dar scoti balaria/
asta de bucata, te dau cu capul de bordura in strada;atunci chiar jos palaria./ - 3p, reusit
pun pariu ca te vezi tare, esti bun in "romanul adolascentului miop"/
mai bine te-ai evapora d-aici, ca o sticla de acetona fara dop/ - 2p
nu-ti numaram niciun vers, incercam sa gasesc ceva dume bune/
da' esti ca o sampanie desfacuta, de prost gust si nici nu ma umplii de spume/ - 2p
acum pe bune, ti-as da rime in timpan, dar tu stii doar in scris, se pare/
te-as rapi ca un irakian, te-as taia ca d'artagnan, dar mai bine-ti pun o intrebare/ - 2p
ce face ma-ta oare cu 365 de prezervative folosite? iti spun eu in sictir:/
face din ele un cauciuc si-l numeste Goodyear/ - 2p dar e din categoria "Doi prosti numarau o bila"...

TOTAL
Clue: 13 + 13 = 26
DopeRapper: 13 + 9 = 22

Vot Clue!
Desi a fost un battle destul de echilibrat zic eu...
underground
underground
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 20
Reputatie : 37
Data de inscriere : 19/01/2010
Localizare : Everywhere

http://www.cimitir.ro

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Lun Feb 01, 2010 12:00 pm

hai ca s'a terminat, bravo mha! Smile
3 - 1 clue !
"succes coaie" Very Happy
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Clue Lun Feb 01, 2010 12:51 pm

Multumesc! Very Happy
Merci si ca ai continuat tu treaba aici.
Clue
Clue
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 98
Reputatie : 120
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 36
Localizare : la tine in playlist

http://www.myspace.com/cluehh

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Feb 03, 2010 11:52 am

battle incheiat,clue castiga cu 3-1 !
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Clue vs doperapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum