Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

+4
HipSound
CIOMOFUGLA
OZN
underground
8 participanți

In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de underground Mar Ian 26, 2010 3:53 am

Sistem xyyx (eu X), 12 versuri cu timp de replay de 7 zile...
Voturi pana la 5 dar la 3-0 e K.O.
underground
underground
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 20
Reputatie : 37
Data de inscriere : 19/01/2010
Localizare : Everywhere

http://www.cimitir.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de underground Mar Ian 26, 2010 3:54 am

Esti cea mai proasta combinatie intre Spitalul 9 si Area 51 fecundata la rece
Si creatia la tine e ingradita ca la zoo c-ai dume mai rare ca fenomenul OZN
Te bombardez fara stres ca Al Quaeda sau ERPS de ramai perplex ca un retard
Cu 500 de dume te ametesc, te amestec cu 500 de chimicale te rulez si te ard
Te ingenunchiez ca-s greu de inteles ca hiphopul japonez sau cel din China
Sunt Katrina, iti distrug casa si te las mort ca Latina, de cacat ca latrina
Te dezintegrez fara Dificultati Tehnice ca noii fani CTC si e vremea dramelor
Ca ma-ta mi-a furat banana si sunt Amenintarea maimutei din Imperiul lianelor
Si ti-o dau grav de sari in aer ca o petarda, trupa Mafia sau Mircea Geoana
Si stii ca o dau peste tot, ma reprezinta ca o carte de vizita si te las stana
Ca lirica mea-i grea si nu e barfa ca provoaca dezastre naturale si stii coane
Ca lirica ta e usoara ca o tarfa pe muie plus toata Somalia cantarita-n grame
underground
underground
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 20
Reputatie : 37
Data de inscriere : 19/01/2010
Localizare : Everywhere

http://www.cimitir.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Ian 27, 2010 2:07 pm

ti-o dau imperial fara chimie,n-am nevoie de substante sa fiu peste
ca geoana vii dupa terminare cu inventii absurde,te bag in '51,teste
pe cel mai mare fan facem,noi facem pe tine,eu record la dume pe minut
vorbesti de muie cand esti slut(t) de ea,chiar nu te intelege nimeni,ca pe un surdo-mut
am dat de cacat cand tu ai dat din latrina,ai dificultati cu punchuri tehnice
eu-s latin ca nero,iti dau foc,sunt la putere cand tu esti gay,pe 1 il ai indice
te fac in 2 timpi,lirica mea usor iti muie-n bar,tu pune-ti lirica pe cantar
kilu..de planta, eu gramu de canepa, plin de dume caci sunt bar-bar
vezi sfarsitu si nu esti in trip,in apele somaliei,vin piratii cu tactici barbare
spitalul noua ne-a zis ca au un loc pentru tine dupa battle..la reanimare
te tin la curent,cand sunt alternativ n-am concurent,pun accent decent
pe text indecent,suficient sa te raneasca fara armament,vrei sa ma faci?adu un argument
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Ian 28, 2010 1:57 pm

ozn supradoza de dume,ghici ce,te las cu tulburari psihice ca acidu' lisergic
sigur nu manifesti halucinatii,cand,eu peste tot suprem,la nivel inalt esti alergic
ca la oua,nu sta pe pula bai Katrina,esti curva,vad ca ai o limba-n rol
in subsol tu sub,eu peste,muzica?treci la sol,la replici a la body&soul
c-o dau underground de inalta clasa ca-n dubai-burj,bai underground ca baile turcesti
vin spatial si ma cobor la mintea ta subrezita-n underground ca metroul din bucuresti
(tu fara linii !) sa fac ceva pe textul tau ca eu nu-mi bag pula-n latrina,bag in mine ketamina
tripat pe rap,in reactie cu dumele,tu cu gura mare cand ai banana mica precum aia din China
e chin cand eu ti-o dau precum keen lu' barbie,nu incape vorba ca ma faci,suferi de balbism
in prima runda ai fost optimist ca la control la doctor,calitatea ta te-a adus la pesimism
eu elita in armada precum columb,tu nerecunoscut ca america in era precolumbiana,deci
eu sunt cel care arata noutatea,iti sunt menthor,nici cu katana nu ai putea sa ma spinteci
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de underground Dum Ian 31, 2010 4:38 am

Aduc frigu-n case si frica-n oase, teroarea-n mase, ca datele Mayase sunt iminent
Cand apar violent violandu-ti intimitatea, tu copil debil infect, eu sunt metil violet
Indiferent te las dependent de dume substantiale-n subconstient cu care fac carnagiu
Dormi pe tine ca un labagiu tripat pe Valium, citindu-ma tovarsa ta a simtit orgasmu
Am dume supersonice, tu in doi timpi nu faci doua dume la minut, doar semipreparate
In battle esti offtopic fiindca tot pici prost cu aceleasi dume-n alte topici schimbate
Nu ma egalezi cu metrici inegale, clar esti zgariat la disc dar eu tot te ard ca Nero
Cu tehnici ilegale, din subteran te aduc fix la nivelul mari ca-n fata mea esti zero
Bai coi, cu rime de cacat ca Bahoy imi dovedesti ca esti paralel la fel ca-n Baicoi
Fa-ti harakiri ca ultimul samurai ca-ti dau plumb ca Bacovia pana sfarsesti in noroi
Spui de latrina ca-n battle esti budist dar precum Kurt Cobain ramai mort la Nirvana
Fiindca in accest battle ai fost un alt curent de alternativ precum Hannah Montana
underground
underground
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 20
Reputatie : 37
Data de inscriere : 19/01/2010
Localizare : Everywhere

http://www.cimitir.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mar Feb 02, 2010 1:54 pm

''te fac in 2 timpi,lirica mea usor iti muie-n bar,tu pune-ti lirica pe cantar
kilu..de planta, eu gramu de canepa, plin de dume caci sunt bar-bar''
-tare... in principiu destul de echilibrat, da duda asta ma spart
vot ozn
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de HipSound Mar Feb 02, 2010 5:52 pm

Aduc frigu-n case si frica-n oase, teroarea-n mase, ca datele Mayase sunt iminent
Cand apar violent violandu-ti intimitatea, tu copil debil infect, eu sunt metil violet

asta mi s-a parut tot ce a fost mai bun la underground
in schimb la ozn mi-au placut mai multe si au fost frumos plasate in jocuri de cuvinte Smile

vot ozn Smile
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de underground Mar Feb 02, 2010 6:54 pm

am uitat eu sa precizez la inceput dar ca o rugaminte, daca puteti puncta pe baruri sau macar sa argumentati mai amanuntit... ca pe mine cam asta ma intereseaza in general la battleuri
underground
underground
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 20
Reputatie : 37
Data de inscriere : 19/01/2010
Localizare : Everywhere

http://www.cimitir.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Feb 03, 2010 11:36 am

nu ai zis la inceput,daca m-au votat inseamna si argumentat tot eu as fi fost acela.
2-0 ! de aici daca se poate argumentat
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Feb 03, 2010 12:29 pm

Hopa OZN, nu sari asa, omul are dreptate. Alea nu-s voturi... Si m-am saturat sa tot repet: cu voturi de-astea, netceii nu pot evolua. Nu zice nimeni cine si ce-a gresit si facut bine. Si in calitatea ta de admin, ar trebui sa fii primul care cere argumentarea voturilor de mai sus. Indiferent cine castiga votul.

Si-acu on-topic:

Runda I underground:
Esti cea mai proasta combinatie intre Spitalul 9 si Area 51 fecundata la rece
Si creatia la tine e ingradita ca la zoo c-ai dume mai rare ca fenomenul OZN - nu prea. si dac-ar fi sa ne luam dupa numarul de cazuri semnalate, zeci sau poate sute de mii de oameni au vazut ozn-uri... 2 p.
Te bombardez fara stres ca Al Quaeda sau ERPS de ramai perplex ca un retard
Cu 500 de dume te ametesc, te amestec cu 500 de chimicale te rulez si te ard - self glorification, dar punchu' unde-i? 2 p.
Te ingenunchiez ca-s greu de inteles ca hiphopul japonez sau cel din China
Sunt Katrina, iti distrug casa si te las mort ca Latina, de cacat ca latrina - iarasi, punchu' e lipsa. Si nu e bine sa te lauzi ca esti greu de inteles... 2p.
Te dezintegrez fara Dificultati Tehnice ca noii fani CTC si e vremea dramelor
Ca ma-ta mi-a furat banana si sunt Amenintarea maimutei din Imperiul lianelor - asta mi-a placut. amuzant si tehnic. 4 p.
Si ti-o dau grav de sari in aer ca o petarda, trupa Mafia sau Mircea Geoana
Si stii ca o dau peste tot, ma reprezinta ca o carte de vizita si te las stana - n-am inteles ce dai peste tot si ce te reprezinta... 2 p.
Ca lirica mea-i grea si nu e barfa ca provoaca dezastre naturale si stii coane
Ca lirica ta e usoara ca o tarfa pe muie plus toata Somalia cantarita-n grame - banal 2 p.

Rundele I si II OZN:
ti-o dau imperial fara chimie,n-am nevoie de substante sa fiu peste
ca geoana vii dupa terminare cu inventii absurde,te bag in '51,teste - un fel de pback... prea putin percutant. Si virgulele alea se potrivesc ca nuca-n perete. 2 p.
pe cel mai mare fan facem,noi facem pe tine,eu record la dume pe minut
vorbesti de muie cand esti slut(t) de ea,chiar nu te intelege nimeni,ca pe un surdo-mut - cateodata te inteleg chiar mai putin decat pe ADN. cum vine faza cu "slut de ea"? 2 p.
am dat de cacat cand tu ai dat din latrina,ai dificultati cu punchuri tehnice
eu-s latin ca nero,iti dau foc,sunt la putere cand tu esti gay,pe 1 il ai indice - prea complicat. 4-5 semi-punchuri, niciunul cu adevarat bun. 2 p.
te fac in 2 timpi,lirica mea usor iti muie-n bar,tu pune-ti lirica pe cantar
kilu..de planta, eu gramu de canepa, plin de dume caci sunt bar-bar - mai bine. chiar mi-a placut aia cu bar-bar, desi cred ca am mai citit-o undeva. 3 p.
vezi sfarsitu si nu esti in trip,in apele somaliei,vin piratii cu tactici barbare
spitalul noua ne-a zis ca au un loc pentru tine dupa battle..la reanimare - pback bunicel in versul 2, primul e irelevant. 3 p.
te tin la curent,cand sunt alternativ n-am concurent,pun accent decent
pe text indecent,suficient sa te raneasca fara armament,vrei sa ma faci?adu un argument - rimele astea-s mega uzate, indiferent cum le-ai roti. 2 p.

ozn supradoza de dume,ghici ce,te las cu tulburari psihice ca acidu' lisergic
sigur nu manifesti halucinatii,cand,eu peste tot suprem,la nivel inalt esti alergic - ma termini cu virgulele puse aiurea. modifica sensul. si-oricum punchul e slab. 2 p.
ca la oua,nu sta pe pula bai Katrina,esti curva,vad ca ai o limba-n rol
in subsol tu sub,eu peste,muzica?treci la sol,la replici a la body&soul - mi-a placut aia cu replica a la body&soul. Insa nu vad de ce trebuie sa aglomerezi asa versurile desi-s relevante doar ultimele cuvinte... 2 p.
c-o dau underground de inalta clasa ca-n dubai-burj,bai underground ca baile turcesti
vin spatial si ma cobor la mintea ta subrezita-n underground ca metroul din bucuresti - e cam banal. 2 p.
(tu fara linii !) sa fac ceva pe textul tau ca eu nu-mi bag pula-n latrina,bag in mine ketamina
tripat pe rap,in reactie cu dumele,tu cu gura mare cand ai banana mica precum aia din China - nu pot sa fac legatura intre gura mare si banana mica... ma rog. 2 p.
e chin cand eu ti-o dau precum keen lu' barbie,nu incape vorba ca ma faci,suferi de balbism
in prima runda ai fost optimist ca la control la doctor,calitatea ta te-a adus la pesimism - cum sa creezi non-sensuri din nimic. Lesson 1. si 2 p.
eu elita in armada precum columb,tu nerecunoscut ca america in era precolumbiana,deci
eu sunt cel care arata noutatea,iti sunt menthor,nici cu katana nu ai putea sa ma spinteci - versul 2 merge. Dar Columb n-a avut treaba cu armada. Ma rog, nu conteaza. 3 p.

Runda II underground:
Aduc frigu-n case si frica-n oase, teroarea-n mase, ca datele Mayase sunt iminent
Cand apar violent violandu-ti intimitatea, tu copil debil infect, eu sunt metil violet - pentru tehnica (vezi, OZN, poti sa fii tehnic si sa mentii si sensul), 3 p.
Indiferent te las dependent de dume substantiale-n subconstient cu care fac carnagiu
Dormi pe tine ca un labagiu tripat pe Valium, citindu-ma tovarsa ta a simtit orgasmu - nu prea 2 p.
Am dume supersonice, tu in doi timpi nu faci doua dume la minut, doar semipreparate
In battle esti offtopic fiindca tot pici prost cu aceleasi dume-n alte topici schimbate - mi-a placut. Nu atat punchul, cat formularea eleganta. 4 p.
Nu ma egalezi cu metrici inegale, clar esti zgariat la disc dar eu tot te ard ca Nero
Cu tehnici ilegale, din subteran te aduc fix la nivelul mari ca-n fata mea esti zero - la fel ca si mai sus. Frumos. 4 p.
Bai coi, cu rime de cacat ca Bahoy imi dovedesti ca esti paralel la fel ca-n Baicoi
Fa-ti harakiri ca ultimul samurai ca-ti dau plumb ca Bacovia pana sfarsesti in noroi - asta nu prea. 2 p.
Spui de latrina ca-n battle esti budist dar precum Kurt Cobain ramai mort la Nirvana
Fiindca in accest battle ai fost un alt curent de alternativ precum Hannah Montana - ultra-folosit saracu' Cobain... 2 p.

Total:
underground - 14 + 17 = 31 p.
OZN - 14 + 13 = 27 p.

Prin urmare, vot underground.
Lucrurile se schimba cand se voteaza pe text...
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Feb 03, 2010 1:22 pm

CreativeEgo a scris:Hopa OZN, nu sari asa, omul are dreptate. Alea nu-s voturi... Si m-am saturat sa tot repet: cu voturi de-astea, netceii nu pot evolua. Nu zice nimeni cine si ce-a gresit si facut bine. Si in calitatea ta de admin, ar trebui sa fii primul care cere argumentarea voturilor de mai sus. Indiferent cine castiga votul.

nu a fost precizat de cel care a deschis topicul,eu cand deschid chiar cer asta,acum ce ai vrea?sa-i pun pe aceeasi oameni sa dea de text? daca argumenteaza nu e nicio problema
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de underground Mier Feb 03, 2010 2:24 pm

Nu deci recunosc ca a fost greseala mea ca n-am zis de la inceput si prin urmare nu se anuleaza nici un vot, mi se pare normal asa. Am zis ca e mai mult o rugaminte, sa vad mai clar ce am facut bine si ce nu.
2-1 pana acum, mai asteptam voturi...
underground
underground
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 20
Reputatie : 37
Data de inscriere : 19/01/2010
Localizare : Everywhere

http://www.cimitir.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Feb 03, 2010 4:46 pm

underground a scris:Nu deci recunosc ca a fost greseala mea ca n-am zis de la inceput si prin urmare nu se anuleaza nici un vot, mi se pare normal asa. Am zis ca e mai mult o rugaminte, sa vad mai clar ce am facut bine si ce nu.
2-1 pana acum, mai asteptam voturi...
da e normal,am zis dupa ca sa se voteze pe text.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Blank Mier Feb 03, 2010 5:08 pm

UNDERGROUND

Esti cea mai proasta combinatie intre Spitalul 9 si Area 51 fecundata la rece
Si creatia la tine e ingradita ca la zoo c-ai dume mai rare ca fenomenul OZN -0 legatura,0 personal,0 fun,0 flow: 0p
Te bombardez fara stres ca Al Quaeda sau ERPS de ramai perplex ca un retard
Cu 500 de dume te ametesc, te amestec cu 500 de chimicale te rulez si te ard -0 legatura intre versuri,0 personal,0 fun,2 fllow: 2p
Te ingenunchiez ca-s greu de inteles ca hiphopul japonez sau cel din China
Sunt Katrina, iti distrug casa si te las mort ca Latina, de cacat ca latrina-0 legatura,0 personal,0 fun,2 flow: 2p
Te dezintegrez fara Dificultati Tehnice ca noii fani CTC si e vremea dramelor
Ca ma-ta mi-a furat banana si sunt Amenintarea maimutei din Imperiul lianelor-0 legatura,0 personal,2 fun,2 flow: 4p
Si ti-o dau grav de sari in aer ca o petarda, trupa Mafia sau Mircea Geoana
Si stii ca o dau peste tot, ma reprezinta ca o carte de vizita si te las stana-o legatura,0 personal,0 fun,1 flow: 1p
Ca lirica mea-i grea si nu e barfa ca provoaca dezastre naturale si stii coane
Ca lirica ta e usoara ca o tarfa pe muie plus toata Somalia cantarita-n grame-1 legatura,0 personal, 0 fun, 2 flow: 3p

Aduc frigu-n case si frica-n oase, teroarea-n mase, ca datele Mayase sunt iminent
Cand apar violent violandu-ti intimitatea, tu copil debil infect, eu sunt metil violet-1 legatura,0 personal,0 fun, 3 flow: 4p
Indiferent te las dependent de dume substantiale-n subconstient cu care fac carnagiu
Dormi pe tine ca un labagiu tripat pe Valium, citindu-ma tovarsa ta a simtit orgasmu-0 legatura, o personal,0 fun,0 flow: 0p
Am dume supersonice, tu in doi timpi nu faci doua dume la minut, doar semipreparate
In battle esti offtopic fiindca tot pici prost cu aceleasi dume-n alte topici schimbate-1 legatura 0 personal,0 fun, 1 flow: 2p
Nu ma egalezi cu metrici inegale, clar esti zgariat la disc dar eu tot te ard ca Nero
Cu tehnici ilegale, din subteran te aduc fix la nivelul mari ca-n fata mea esti zero-0 legatura, 0 personal,0 fun,2 flow: 2p
Bai coi, cu rime de cacat ca Bahoy imi dovedesti ca esti paralel la fel ca-n Baicoi
Fa-ti harakiri ca ultimul samurai ca-ti dau plumb ca Bacovia pana sfarsesti in noroi-0 legatura, 0 personal, 1 fun,2 flow: 3p
Spui de latrina ca-n battle esti budist dar precum Kurt Cobain ramai mort la Nirvana
Fiindca in accest battle ai fost un alt curent de alternativ precum Hannah Montana-0 legatura,0 personal,0 fun, 1 flow: 1p

OZN

ti-o dau imperial fara chimie,n-am nevoie de substante sa fiu peste
ca geoana vii dupa terminare cu inventii absurde,te bag in '51,teste-o legatura, o personal,1 fun,1 flow: 2p
pe cel mai mare fan facem,noi facem pe tine,eu record la dume pe minut
vorbesti de muie cand esti slut(t) de ea,chiar nu te intelege nimeni,ca pe un surdo-mut-o legatura,o personal,3 fun,1flow: 4p
am dat de cacat cand tu ai dat din latrina,ai dificultati cu punchuri tehnice
eu-s latin ca nero,iti dau foc,sunt la putere cand tu esti gay,pe 1 il ai indice-o legatura,o personal,0 fun,o flow: 0p
te fac in 2 timpi,lirica mea usor iti muie-n bar,tu pune-ti lirica pe cantar
kilu..de planta, eu gramu de canepa, plin de dume caci sunt bar-bar-1 legatura,0 personal,1 fun, 2 flow: 4p
vezi sfarsitu si nu esti in trip,in apele somaliei,vin piratii cu tactici barbare
spitalul noua ne-a zis ca au un loc pentru tine dupa battle..la reanimare-0 legatura, 0 personal,1 fun, 2flow: 3p
te tin la curent,cand sunt alternativ n-am concurent,pun accent decent
pe text indecent,suficient sa te raneasca fara armament,vrei sa ma faci?adu un argument-2 legatura, o personal,1 fun, 3flow: 6p (in sfarsit un bar care se apropie de cum ar trebui sa se incheie o strofa de battle)


ozn supradoza de dume,ghici ce,te las cu tulburari psihice ca acidu' lisergic
sigur nu manifesti halucinatii,cand,eu peste tot suprem,la nivel inalt esti alergic-3 legatura,1 personal,2 fun,3 flow: 9p
ca la oua,nu sta pe pula bai Katrina,esti curva,vad ca ai o limba-n rol
in subsol tu sub,eu peste,muzica?treci la sol,la replici a la body&soul-0 legatura,1 personal,1 fun, 2flow: 4p
c-o dau underground de inalta clasa ca-n dubai-burj,bai underground ca baile turcesti
vin spatial si ma cobor la mintea ta subrezita-n underground ca metroul din bucuresti-1 legatura,2 personal,0 fun,2flow: 5p
(tu fara linii !) sa fac ceva pe textul tau ca eu nu-mi bag pula-n latrina,bag in mine ketamina
tripat pe rap,in reactie cu dumele,tu cu gura mare cand ai banana mica precum aia din China-1legatura,0 personal,0 fun, 0 flow: 1p
e chin cand eu ti-o dau precum keen lu' barbie,nu incape vorba ca ma faci,suferi de balbism
in prima runda ai fost optimist ca la control la doctor,calitatea ta te-a adus la pesimism-o legatura,0 personal, 1fun,1 flow: 2p
eu elita in armada precum columb,tu nerecunoscut ca america in era precolumbiana,deci
eu sunt cel care arata noutatea,iti sunt menthor,nici cu katana nu ai putea sa ma spinteci-1 legatura, 0 personal,1 fun,2 flow: 4p


Dupa matematica mea, daca n-am gresit pe undeva:

UG :24
OZN : 44

vot OZN

Pe scurt:

Nu mi-a placut ca vad cuvantul dume de 15 ori in texte, nu mi-au placut uzatele (gen Katrina, Haiti, 2012,nu mai pot cu astea), as vrea sa vad mai multe versuri amuzante, mai multa coerenta si legatura intre versuri, atacuri mai puternice si mai personale, mai documentate.

Mi-a placut flow-ul in mare, la amandoi, toate cele 4 strofe sunt cantabile, cam lipseste o tehnica mai deosebita, mai ales la UG, dar stiu ca uneori e greu intr-un battle sa mentii punchuri si sa le amesteci cu tehnica.

Am punctat asa cum m-a dus pe mine capul, unde am punctat cu 0 nu inseamna ca nu exista sau ca n-am vazut doar ca nu mi-a placut.

Bafta baieti Smile

Blank
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 14
Reputatie : 27
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de emin3sq Mier Feb 03, 2010 10:26 pm

runda 1 underground:
Esti cea mai proasta combinatie intre Spitalul 9 si Area 51 fecundata la rece
Si creatia la tine e ingradita ca la zoo c-ai dume mai rare ca fenomenul OZN anyway crek era vorba ca iti ia mult sa i le observi C. Ego... 3p
Te bombardez fara stres ca Al Quaeda sau ERPS de ramai perplex ca un retard
Cu 500 de dume te ametesc, te amestec cu 500 de chimicale te rulez si te ard lauda de sine, nu miroase a bine, dar in schimb suna bine... mi-a placut 1p
Te ingenunchiez ca-s greu de inteles ca hiphopul japonez sau cel din China
Sunt Katrina, iti distrug casa si te las mort ca Latina, de cacat ca latrina exact ca mai sus, doar ca de n-ai cum sa nu dai macar un punct la versul asta 1p
Te dezintegrez fara Dificultati Tehnice ca noii fani CTC si e vremea dramelor
Ca ma-ta mi-a furat banana si sunt Amenintarea maimutei din Imperiul lianelor frumos joc de cuvinte, slabut punch dar totusi m-ai facut sa rad deci 3p
Si ti-o dau grav de sari in aer ca o petarda, trupa Mafia sau Mircea Geoana
Si stii ca o dau peste tot, ma reprezinta ca o carte de vizita si te las stana nimic iesit din comun...
Ca lirica mea-i grea si nu e barfa ca provoaca dezastre naturale si stii coane
Ca lirica ta e usoara ca o tarfa pe muie plus toata Somalia cantarita-n grame nice punch, frumoasa "automitificare" 4p cea mai buna parte Very Happy


runda 1 si 2 ale lui ozn:
ti-o dau imperial fara chimie,n-am nevoie de substante sa fiu peste
ca geoana vii dupa terminare cu inventii absurde,te bag in '51,teste pff, e greu mah ozn... de tine era vb cu geoana acolo Wink vrei sa il punctezi tot pe el? noroc ca te salveaza sfarsitu' 1p
pe cel mai mare fan facem,noi facem pe tine,eu record la dume pe minut
vorbesti de muie cand esti slut(t) de ea,chiar nu te intelege nimeni,ca pe un surdo-mut frumos lovit, dar puteai fi mai bine, 3p
am dat de cacat cand tu ai dat din latrina,ai dificultati cu punchuri tehnice
eu-s latin ca nero,iti dau foc,sunt la putere cand tu esti gay,pe 1 il ai indice nush, mie mi-au placut punchurile astea, desi slabe, bine legate, 3p
te fac in 2 timpi,lirica mea usor iti muie-n bar,tu pune-ti lirica pe cantar
kilu..de planta, eu gramu de canepa, plin de dume caci sunt bar-bar 4p no comm'
vezi sfarsitu si nu esti in trip,in apele somaliei,vin piratii cu tactici barbare
spitalul noua ne-a zis ca au un loc pentru tine dupa battle..la reanimare ohoho, payback time 3p
te tin la curent,cand sunt alternativ n-am concurent,pun accent decent
pe text indecent,suficient sa te raneasca fara armament,vrei sa ma faci?adu un argument chiar daca suna banal, mie-mi place... 3p de la mine!

ozn supradoza de dume,ghici ce,te las cu tulburari psihice ca acidu' lisergic
sigur nu manifesti halucinatii,cand,eu peste tot suprem,la nivel inalt esti alergic superb, superb, dar ai grija la exprimare (punctuatie cacat) 4p
ca la oua,nu sta pe pula bai Katrina,esti curva,vad ca ai o limba-n rol
in subsol tu sub,eu peste,muzica?treci la sol,la replici a la body&soul nice payback, da-te-n gatu' ma-tii Smile) 3p
c-o dau underground de inalta clasa ca-n dubai-burj,bai underground ca baile turcesti
vin spatial si ma cobor la mintea ta subrezita-n underground ca metroul din bucuresti nice punchES, atac direct, tot! 4p
(tu fara linii !) sa fac ceva pe textul tau ca eu nu-mi bag pula-n latrina,bag in mine ketamina
tripat pe rap,in reactie cu dumele,tu cu gura mare cand ai banana mica precum aia din China slabutz rau aici parca ai coborat singur standardu' 1p
e chin cand eu ti-o dau precum keen lu' barbie,nu incape vorba ca ma faci,suferi de balbism
in prima runda ai fost optimist ca la control la doctor,calitatea ta te-a adus la pesimism plm pentru sfarsit 1p
eu elita in armada precum columb,tu nerecunoscut ca america in era precolumbiana,deci
eu sunt cel care arata noutatea,iti sunt menthor,nici cu katana nu ai putea sa ma spinteci un pic fortat dar nice 2p


Aduc frigu-n case si frica-n oase, teroarea-n mase, ca datele Mayase sunt iminent
Cand apar violent violandu-ti intimitatea, tu copil debil infect, eu sunt metil violet aproape mirific atacul 4p
Indiferent te las dependent de dume substantiale-n subconstient cu care fac carnagiu
Dormi pe tine ca un labagiu tripat pe Valium, citindu-ma tovarsa ta a simtit orgasmu slabutz, uzat, fumat 1p
Am dume supersonice, tu in doi timpi nu faci doua dume la minut, doar semipreparate
In battle esti offtopic fiindca tot pici prost cu aceleasi dume-n alte topici schimbate si uite de ce am zis sus aproape mirific. la asta 5p
Nu ma egalezi cu metrici inegale, clar esti zgariat la disc dar eu tot te ard ca Nero
Cu tehnici ilegale, din subteran te aduc fix la nivelul mari ca-n fata mea esti zero de ce nu ma lasi underground sa iti dau nota maxima asta cu nero am mai auzit-o ;)anyway 3p la asta
Bai coi, cu rime de cacat ca Bahoy imi dovedesti ca esti paralel la fel ca-n Baicoi
Fa-ti harakiri ca ultimul samurai ca-ti dau plumb ca Bacovia pana sfarsesti in noroi foarte direct, geniala runda 3p
Spui de latrina ca-n battle esti budist dar precum Kurt Cobain ramai mort la Nirvana
Fiindca in accest battle ai fost un alt curent de alternativ precum Hannah Montana "and the crowd goes wild", l-ai dat de pereti cu asta 4p


per total, frumos battle, atacuri frumoase, echilibrate...
underground runda1:12p + runda2:20p = total 32p
ozn runda1:17p + runda2:15p = total 32p
sincer nu am crezut ca o sa fie egal pur si simplu am punctat la obiect dar inclin spre ozn

VOT OZN!
emin3sq
emin3sq
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 167
Reputatie : 223
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 32
Localizare : constanta

http://emin3sq.blogspot.com

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mar Feb 23, 2010 9:11 pm

se mai uita cineva si pe aici?
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Vin Mai 07, 2010 11:58 am

Battle incheiat, castigator OZN (4-1)
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: underground vs OZN - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum