Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

+4
cheiade13
thc
Ivan
OZN
8 participanți

In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Iun 17, 2010 4:11 pm

xyyx, unde eu x, 10 versuri, timp : in limita bunului simt.
primul la 5 sau la 3-0 = ko, as vrea la vot sa participe ( daca se poate ) : doperapper, ciomofugla, xtre3mu si alti 2, oricare !


Ultima editare efectuata de catre OZN in Dum Iun 20, 2010 2:43 pm, editata de 1 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Iun 17, 2010 5:06 pm

ivan in battle e van, e fan ozn, ca dau cu el..de toti peretii, are valenta de trafalet
aici doar eu o dau cu spor, asta se face singur, ca un pictor, facand autoportret,
scriu strofa de poet inteligent, atent latent la dume, text violent, iti taie rasuflarea
ca-s apocaliptic, gen 2012, incepe blitzkrieg cand dau adunarea, iti schimb starea
ca un hazard..n-ai noroc, iti fuge pamantu de sub picioare cand iti cutremur sinapsele
da' ivan e lemn, eu tai la Busteni, sunt ca un doctor ucigas, operez, ii rup coastele
rimez, dam battle, lui i se lipesc coastele de spinare, iar la plecare il iau la picioare
ca pe jabulani, il fac pana nu mai scoate sunet, ca programul impotriva vuvuzelelor
da' ivan e trompeta, il suflu usor, furnicica asta chiar vrea sa lupte impotriva stelelor.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ivan Dum Iun 20, 2010 1:03 am

Ivan la battle ia premii ca la Cannes. Si hai sa iti zic ceva vere
Tu si dumele bune sunteti ceva gen melodia lu Aforic: lumi paralele.
La dume, Ivan e cumpatat precum Cadir, tu chiar mai zgarcit ca Ianke
Iti manjesc fata si camera cu o substanta alba iar tu-mi zici Danke!
Daca-mi fac autoportret se va citi din privire ca am intelect, nc erou
Dar daca te pictez pe tine, si pizda de ti-as desena, iese tot un bou.
Mai tare ca lemnu, te sperii de mine si o tai la Busteni.Nu-i asa? ia zi
Ca tu te crezi doctoru' da runda ta a fost mai slaba decat somalezii.
Esti o stea cazatoare, desi nu indeplinesti dorinte, dai de belele
Io nu scot nici un sunet cand imi suflii-n trompeta ca-n vuvuzele.
Ivan
Ivan
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 26
Reputatie : 37
Data de inscriere : 23/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

https://www.facebook.com/ivan.dragos.andrei

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ivan Dum Iun 20, 2010 1:03 am

Dau battle cu tine, am forta unui 4x4, trag mai tare ca un blaster
Si tu te vezi sus, da in punch-uri esti cel mai ieftin, ca Duster.
Pui prea mare pret pe battle, la fel cum pune o fata pe prima papusa
Nu cumva vrei sa devii MC? Sa canti? hmm...poate la flautul cu gusa
Ingamfat ca C.Ronaldo, esti moderator, dar cel mai slab de pe forum
Daca e sa discutam de punch-urile tale.. esti mai avar ca Gollum.
La final iti zic ceva putin mai personal ce sti si tu ca e adevarat,
Esti forumist frustrat si oricat ai incerca, de Ivan tot n-ai scapat
Ca ma tin destul bine si imi bag pula in tot ce impotriva mea ai postat
Esti genul de tip caruia daca ii zic ca e destept l-am irnonizat.
Ivan
Ivan
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 26
Reputatie : 37
Data de inscriere : 23/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

https://www.facebook.com/ivan.dragos.andrei

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Iun 20, 2010 2:42 pm

eu ieftin, te fac cu punchuri de 2 bani, ca-s zgarcit, nu dau pe tine mai mult
pe mine ma vad toti sus, ca-s ozn. esti ca pionocchio, nasu mare, prefer s'ascult
minti pe forum, te trimit in cautarea sfantului graal in somalia, da' eu sparg vase
ca-s pirat, am boala pe cele capilare, bag tare, fizic sunt slab, dau dume grase
de ivan nu scap, asta se tine scai si vrea sa se traga cu mine de siret, prost !
te las pe tine MC cum zicea Rimaru, mancator..pun pret ca si ma-ta e pe cost
ivan esti sub nivel ca dunarea vara cand e seceta, hai las-o moarta ca o curva
eu genul de geniu, "irnonizat", n-am stres, mi-am dat seama ca-n mare esti o larva
eu rechin, prin substanta vrei sa arati ca esti praf, coaie nu mai bag de mult k
sunt masina de dume, ca aforic cod rosu, acum sigur nu e vremea ta ca a lu' rey.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de thc Dum Iun 20, 2010 4:15 pm

bravo ivan,foarte frumos.ozn as usual 2012 apocalyptic shit,intradevar cu tehnica dar ivan a fost amuzant si s'a apropiat mai mult de conceptul de battle nu doar a demonstrat ca a citit dexul cand era mic..
vot ivan cu felicitarile mele
thc
thc
BAN!

Mesaje : 477
Reputatie : 617
Data de inscriere : 27/10/2009
Localizare : unde intoarce uliu pana cu frana de mana

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de cheiade13 Dum Iun 20, 2010 5:10 pm

ivan in battle e van, e fan ozn, ca dau cu el..de toti peretii, are valenta de trafalet
aici doar eu o dau cu spor, asta se face singur, ca un pictor, facand autoportret,-2, prea difuza duma
scriu strofa de poet inteligent, atent latent la dume, text violent, iti taie rasuflarea
ca-s apocaliptic, gen 2012, incepe blitzkrieg cand dau adunarea, iti schimb starea- 1, banal
ca un hazard..n-ai noroc, iti fuge pamantu de sub picioare cand iti cutremur sinapsele
da' ivan e lemn, eu tai la Busteni, sunt ca un doctor ucigas, operez, ii rup coastele-2, mi se pare ca exagerezi cu virgulele...prea multe idei si nu exista finalizare
rimez, dam battle, lui i se lipesc coastele de spinare, iar la plecare il iau la picioare
ca pe jabulani, il fac pana nu mai scoate sunet, ca programul impotriva vuvuzelelor-
da' ivan e trompeta, il suflu usor, furnicica asta chiar vrea sa lupte impotriva stelelor.2, frumusel asta, doar ca vuvuzele suna urat daca nu rimeaza cu altceva:))


Ivan la battle ia premii ca la Cannes. Si hai sa iti zic ceva vere
Tu si dumele bune sunteti ceva gen melodia lu Aforic: lumi paralele.4-tare buna asta, fun stuff
La dume, Ivan e cumpatat precum Cadir, tu chiar mai zgarcit ca Ianke
Iti manjesc fata si camera cu o substanta alba iar tu-mi zici Danke!2-ma asteptam la o continuare mai buna, contrasteaza usor cu prima duma
Daca-mi fac autoportret se va citi din privire ca am intelect, nc erou
Dar daca te pictez pe tine, si pizda de ti-as desena, iese tot un bou.-3, iar ceva de amuzament
Mai tare ca lemnu, te sperii de mine si o tai la Busteni.Nu-i asa? ia zi
Ca tu te crezi doctoru' da runda ta a fost mai slaba decat somalezii.-2-buna intoarcerea din primul vers, cam vag versul doi.
Esti o stea cazatoare, desi nu indeplinesti dorinte, dai de belele
Io nu scot nici un sunet cand imi suflii-n trompeta ca-n vuvuzele.2



Dau battle cu tine, am forta unui 4x4, trag mai tare ca un blaster
Si tu te vezi sus, da in punch-uri esti cel mai ieftin, ca Duster.3-buna ca structura dar nimic iesit din comun
Pui prea mare pret pe battle, la fel cum pune o fata pe prima papusa
Nu cumva vrei sa devii MC? Sa canti? hmm...poate la flautul cu gusa-1
Ingamfat ca C.Ronaldo, esti moderator, dar cel mai slab de pe forum
Daca e sa discutam de punch-urile tale.. esti mai avar ca Gollum.2-asta e un personal mai geek asa...nu te iei de el ca om, te iei de el ca...moderator...
La final iti zic ceva putin mai personal ce sti si tu ca e adevarat,
Esti forumist frustrat si oricat ai incerca, de Ivan tot n-ai scapat 1-nu are nimic duma asta
Ca ma tin destul bine si imi bag pula in tot ce impotriva mea ai postat
Esti genul de tip caruia daca ii zic ca e destept l-am irnonizat.- 1 nu e recomandat sa faci inversiuni, asta e pentru liricistii facili, care merg pe "calea usoara", nu mai suntem totusi in 1800 Smile



eu ieftin, te fac cu punchuri de 2 bani, ca-s zgarcit, nu dau pe tine mai mult
pe mine ma vad toti sus, ca-s ozn. esti ca pionocchio, nasu mare, prefer s'ascult-3, asta mi-a placut, e finuta
minti pe forum, te trimit in cautarea sfantului graal in somalia, da' eu sparg vase
ca-s pirat, am boala pe cele capilare, bag tare, fizic sunt slab, dau dume grase-1-vorbesti despre tine? ai grija cum o dai,asta se poate interpreta, unii oameni ii considera "slabi" pe oamenii slabi Smile
de ivan nu scap, asta se tine scai si vrea sa se traga cu mine de siret, prost !
te las pe tine MC cum zicea Rimaru, mancator..pun pret ca si ma-ta e pe cost-2-te-ai pierdut [-aici
ivan esti sub nivel ca dunarea vara cand e seceta, hai las-o moarta ca o curva
eu genul de geniu, "irnonizat", n-am stres, mi-am dat seama ca-n mare esti o larva-1-niste asocieri foarte nashpa
eu rechin, prin substanta vrei sa arati ca esti praf, coaie nu mai bag de mult k
sunt masina de dume, ca aforic cod rosu, acum sigur nu e vremea ta ca a lu' rey.-2 teribilism gratis...

OZN runda 1: 7

Ivan runda 1: 13

OZN-runda 2: 9

Ivan runda 2: 8

OZN:16
Ivan:21

Vot Ivan

cheiade13
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 106
Reputatie : 126
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Iun 20, 2010 5:15 pm

scuza-ma dar asta nu-i bar de 3 :

Daca-mi fac autoportret se va citi din privire ca am intelect, nc erou
Dar daca te pictez pe tine, si pizda de ti-as desena, iese tot un bou.-3, iar ceva de amuzament
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Iun 20, 2010 5:19 pm

poate vota si static sau chiar bex, ( + ciomo, doper, extremu ) in rest nu prea. multumim pentru voturi
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de cheiade13 Dum Iun 20, 2010 5:24 pm

ok, poti sa anulezi votul. de fapt, poti sa te votezi singur daca tot stii valoarea dumelor. eu inteleg spiritul competitiv(chiar si pentru o activitate ca asta), dar se cam exagereaza.pana la urma dam battle-uri ca sa ne distram, nu?

cheiade13
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 106
Reputatie : 126
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Iun 20, 2010 5:31 pm

da, dar competitiv trebuie sa alegi ce mai bun, nu anulez votul, de ex :

ivan esti sub nivel ca dunarea vara cand e seceta, hai las-o moarta ca o curva
eu genul de geniu, "irnonizat", n-am stres, mi-am dat seama ca-n mare esti o larva - mare = apa, dunarea scade, si tu-mi dai un punct, nu prea e corect, am 2 baruri pe un punct ?
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de cheiade13 Dum Iun 20, 2010 5:38 pm

mie mi se par toate "cioturile" de dume pe care le-ai bagat tu in astea doua versuri super expirate. le-am mai auzit in n battleuri...
rundele tare in battle-ul asta sunt greu de urmarit si atunci cand revin asupra unor versuri si captez mesajul...nu raman cu nimic, adica nu merita efortul de a "descifra".
nici la ivan nu am fost prea darnic...doar ca avut o doza mare de originalitate la unele pucnh-uri si versuri mai legate.
da, total de acord, trebuie sa castige ala mai bun si mie imi pare ca ivan a fost mai bun in battle-ul asta.

cheiade13
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 106
Reputatie : 126
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Iun 20, 2010 5:41 pm

OZN: 14

ivan in battle e van, e fan ozn, ca dau cu el..de toti peretii, are valenta de trafalet
aici doar eu o dau cu spor, asta se face singur, ca un pictor, facand autoportret, -4 inceput bun, jocuri de cuvinte, atitudine, se anunta un battle frumos
scriu strofa de poet inteligent, atent latent la dume, text violent, iti taie rasuflarea
ca-s apocaliptic, gen 2012, incepe blitzkrieg cand dau adunarea, iti schimb starea -3 tehnic dar lipseste un punch clar
ca un hazard..n-ai noroc, iti fuge pamantu de sub picioare cand iti cutremur sinapsele
da' ivan e lemn, eu tai la Busteni, sunt ca un doctor ucigas, operez, ii rup coastele -4 suna ok, dar cam atat
rimez, dam battle, lui i se lipesc coastele de spinare, iar la plecare il iau la picioare
ca pe jabulani, il fac pana nu mai scoate sunet, ca programul impotriva vuvuzelelor
da' ivan e trompeta, il suflu usor, furnicica asta chiar vrea sa lupte impotriva stelelor -3 prea mult ego aici

Ivan: 15

Ivan la battle ia premii ca la Cannes. Si hai sa iti zic ceva vere
Tu si dumele bune sunteti ceva gen melodia lu Aforic: lumi paralele - 3 bun de inceput
La dume, Ivan e cumpatat precum Cadir, tu chiar mai zgarcit ca Ianke
Iti manjesc fata si camera cu o substanta alba iar tu-mi zici Danke! -4 haha smecher, bravo
Daca-mi fac autoportret se va citi din privire ca am intelect, nc erou
Dar daca te pictez pe tine, si pizda de ti-as desena, iese tot un bou -2 nu prea...
Mai tare ca lemnu, te sperii de mine si o tai la Busteni.Nu-i asa? ia zi
Ca tu te crezi doctoru' da runda ta a fost mai slaba decat somalezii -2 pe primul vers mai nimic si pe al doilea o duma fumata
Esti o stea cazatoare, desi nu indeplinesti dorinte, dai de belele
Io nu scot nici un sunet cand imi suflii-n trompeta ca-n vuvuzele -4 bun final, pback ok

Ivan: 15

Dau battle cu tine, am forta unui 4x4, trag mai tare ca un blaster
Si tu te vezi sus, da in punch-uri esti cel mai ieftin, ca Duster -4 bune punch-uri
Pui prea mare pret pe battle, la fel cum pune o fata pe prima papusa
Nu cumva vrei sa devii MC? Sa canti? hmm...poate la flautul cu gusa -2 nu prea, primul vers e slab si al doilea e fumat
Ingamfat ca C.Ronaldo, esti moderator, dar cel mai slab de pe forum
Daca e sa discutam de punch-urile tale.. esti mai avar ca Gollum -3 e misto duma dar rima asta cu forum-gollum e arhi-folosita
La final iti zic ceva putin mai personal ce sti si tu ca e adevarat,
Esti forumist frustrat si oricat ai incerca, de Ivan tot n-ai scapat -2 ...asa, si?
Ca ma tin destul bine si imi bag pula in tot ce impotriva mea ai postat
Esti genul de tip caruia daca ii zic ca e destept l-am irnonizat -2 slab de final

OZN: 15

eu ieftin, te fac cu punchuri de 2 bani, ca-s zgarcit, nu dau pe tine mai mult
pe mine ma vad toti sus, ca-s ozn. esti ca pionocchio, nasu mare, prefer s'ascult -4 pt primul vers si un pic pt al doilea
minti pe forum, te trimit in cautarea sfantului graal in somalia, da' eu sparg vase
ca-s pirat, am boala pe cele capilare, bag tare, fizic sunt slab, dau dume grase -3 nu-i cine stie ce, dar suna misto
de ivan nu scap, asta se tine scai si vrea sa se traga cu mine de siret, prost !
te las pe tine MC cum zicea Rimaru, mancator..pun pret ca si ma-ta e pe cost -2 nu-i ok
ivan esti sub nivel ca dunarea vara cand e seceta, hai las-o moarta ca o curva
eu genul de geniu, "irnonizat", n-am stres, mi-am dat seama ca-n mare esti o larva -3 sa zicem, dar rima lasa de dorit
eu rechin, prin substanta vrei sa arati ca esti praf, coaie nu mai bag de mult k
sunt masina de dume, ca aforic cod rosu, acum sigur nu e vremea ta ca a lu' rey -3 puteai mai mult pe final


Buuun...pai situatia e cam asa: Ivan are 15+15=30 in timp ce OZN are 14+15=29 ; Strans, battle frumos, cateva dume chiar smechere...doar ca Ivan are avantaj de un bar odata ce OZN a dat cu un vers mai putin. Teoretic e vina lui, dar versul ala pe care nu i l-am punctat deloc il punctez cu 1, adica minimul/bar. Asa ca acum e egalitate.

Votul meu merge la OZN pt constanta...e mai tehnic, are mai multa grija de cum arata strofa. Ivan a oscilat de la punch-uri foarte tari gen cel cu Danke pana la atacuri slabute. Daca ar da mai multe bar-uri bune ar avea niste victorii lejere de acum inainte. Mi-a facut placere sa citesc si sa votez, felicitari, a iesit treaba buna.

Vot OZN.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Dum Iun 20, 2010 6:31 pm

punctaj 1-5 pe bar punctez sau scad punch,worldplay,umor,originalitate si metrica

ozn:
ivan in battle e van, e fan ozn, ca dau cu el..de toti peretii, are valenta de trafalet
aici doar eu o dau cu spor, asta se face singur, ca un pictor, facand autoportret,--3p bunicele punchuri de inceput,legate cele 2 versuri ok



scriu strofa de poet inteligent, atent latent la dume, text violent, iti taie rasuflarea
ca-s apocaliptic, gen 2012, incepe blitzkrieg cand dau adunarea, iti schimb starea--2p punch nu e mai deloc,interne bune

vot ivan



ca un hazard..n-ai noroc, iti fuge pamantu de sub picioare cand iti cutremur sinapsele
da' ivan e lemn, eu tai la Busteni, sunt ca un doctor ucigas, operez, ii rup coastele--2p nu imi plac de loc punchurile de pe vers 2 insa punctez internele

rimez, dam battle, lui i se lipesc coastele de spinare, iar la plecare il iau la picioare---2p pt rautate e vina ta ca ai "pierdut" un vers pe drum


ca pe jabulani, il fac pana nu mai scoate sunet, ca programul impotriva vuvuzelelor
da' ivan e trompeta, il suflu usor, furnicica asta chiar vrea sa lupte impotriva stelelor. --- 2p ai 2 comparatii pe ultimul vers,nu prea merg
gen e trompeta , e furnica


ivan
Ivan la battle ia premii ca la Cannes. Si hai sa iti zic ceva vere
Tu si dumele bune sunteti ceva gen melodia lu Aforic: lumi paralele.---3p bun de inceput , insa primu vers de avea un mic punch era si mai bine


La dume, Ivan e cumpatat precum Cadir, tu chiar mai zgarcit ca Ianke
Iti manjesc fata si camera cu o substanta alba iar tu-mi zici Danke!---2p hmmm , ce camera??? de ce ??? nu am prins-o p-asta



Daca-mi fac autoportret se va citi din privire ca am intelect, nc erou
Dar daca te pictez pe tine, si pizda de ti-as desena, iese tot un bou.---4p buuun , umor punchback dadeam 5p dar e primu vers gol Wink inteapa oleaca pe vers pregatitor
nu stiu un cuvant ajunge si dai punch puternic pe vers 2 si e ok


Mai tare ca lemnu, te sperii de mine si o tai la Busteni.Nu-i asa? ia zi
Ca tu te crezi doctoru' da runda ta a fost mai slaba decat somalezii.---4p din nou bun , 2 punchbackuri acum dadeam 5 daca ma facea sa rad punchu
oricum din ce in ce mai bine


Esti o stea cazatoare, desi nu indeplinesti dorinte, dai de belele
Io nu scot nici un sunet cand imi suflii-n trompeta ca-n vuvuzele.-4p super tare omu bravo punchbackuri bune bune ... dau greu 5p Wink

ivan
Dau battle cu tine, am forta unui 4x4, trag mai tare ca un blaster
Si tu te vezi sus, da in punch-uri esti cel mai ieftin, ca Duster.---3p bun de inceput , iar primu vers prea pregatitor daca intelegi Wink



Pui prea mare pret pe battle, la fel cum pune o fata pe prima papusa
Nu cumva vrei sa devii MC? Sa canti? hmm...poate la flautul cu gusa---2p fumata faza cu flautu nu? oricum apreciez comparatie primu vers


Ingamfat ca C.Ronaldo, esti moderator, dar cel mai slab de pe forum
Daca e sa discutam de punch-urile tale.. esti mai avar ca Gollum.---3p bun , scur la obiect lipseste umorul dar punch-urile au duritatea necesara


La final iti zic ceva putin mai personal ce sti si tu ca e adevarat,
Esti forumist frustrat si oricat ai incerca, de Ivan tot n-ai scapat---1p aici nimic de punctat , sorry


Ca ma tin destul bine si imi bag pula in tot ce impotriva mea ai postat
Esti genul de tip caruia daca ii zic ca e destept l-am irnonizat.---2p sa zicem dar ai dat-o prea in personale iar cand dai cu ura se simte , fi mai relaxat

ozn:
eu ieftin, te fac cu punchuri de 2 bani, ca-s zgarcit, nu dau pe tine mai mult
pe mine ma vad toti sus, ca-s ozn. esti ca pionocchio, nasu mare, prefer s'ascult---3p pt punchback insa vers 2 irosit


minti pe forum, te trimit in cautarea sfantului graal in somalia, da' eu sparg vase
ca-s pirat, am boala pe cele capilare, bag tare, fizic sunt slab, dau dume grase---2p punctez doar urma de punchback la somalia dar slab slab , sorry


de ivan nu scap, asta se tine scai si vrea sa se traga cu mine de siret, prost !
te las pe tine MC cum zicea Rimaru, mancator..pun pret ca si ma-ta e pe cost---3p punctez punchback , umor un pic , te-a scazut ma-sa Razz


ivan esti sub nivel ca dunarea vara cand e seceta, hai las-o moarta ca o curva
eu genul de geniu, "irnonizat", n-am stres, mi-am dat seama ca-n mare esti o larva---3p pt observatia ironica la greseala Wink,punch bun pe primu vers la inceput dar ai prea multe idei si cand le combini iese ciudat
de ex esti ca dunarea , ca o curva , moarta plm sintetizat , get it ?


eu rechin, prin substanta vrei sa arati ca esti praf, coaie nu mai bag de mult k
sunt masina de dume, ca aforic cod rosu, acum sigur nu e vremea ta ca a lu' rey---3p bun final , ce sa zic un bar mediu spre bun dar lipseste umorul

avem asa
ozn : 25p
ivan : 28p
sau ceva de genu ( daca am gresit la adunare) ... battle bun
am observat imbunatatiri imense la omu ivan ... se descurca foarte bine pe punchback , mai tre sa le gandeasca pe alea fara back;)
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Dum Iun 20, 2010 6:41 pm

ivan in battle e van, e fan ozn, ca dau cu el..de toti peretii, are valenta de trafale
aici doar eu o dau cu spor, asta se face singur, ca un pictor, facand autoportret, 3p frumos, insa ivan e van (duba?) sau e in van (in zadar?)
scriu strofa de poet inteligent, atent latent la dume, text violent, iti taie rasuflarea
ca-s apocaliptic, gen 2012, incepe blitzkrieg cand dau adunarea, iti schimb starea 2p latent la dume?? laten - ascuns, care nu se manifesta - ai grija ca'l pot lua si in sens negativ
ca un hazard..n-ai noroc, iti fuge pamantu de sub picioare cand iti cutremur sinapsele
da' ivan e lemn, eu tai la Busteni, sunt ca un doctor ucigas, operez, ii rup coastele 2p multe cuvinte degeaba, incerci dar acum n'a iesit (am punctat ivan e lemn, eu tai la busteni)
rimez, dam battle, lui i se lipesc coastele de spinare, iar la plecare il iau la picioare 1p 1 vers ??? ai mancat unul?
ca pe jabulani, il fac pana nu mai scoate sunet, ca programul impotriva vuvuzelelor
da' ivan e trompeta, il suflu usor, furnicica asta chiar vrea sa lupte impotriva stelelor. 2p ai inceput bine bar'ul... ai ratat complet finalul



Ivan la battle ia premii ca la Cannes. Si hai sa iti zic ceva vere
Tu si dumele bune sunteti ceva gen melodia lu Aforic: lumi paralele. 3p bun
La dume, Ivan e cumpatat precum Cadir, tu chiar mai zgarcit ca Ianke
Iti manjesc fata si camera cu o substanta alba iar tu-mi zici Danke! 2p nu'mi place al 2 lea vers...
Daca-mi fac autoportret se va citi din privire ca am intelect, nc erou
Dar daca te pictez pe tine, si pizda de ti-as desena, iese tot un bou. 2p amuzant al 2 lea, dar ai grija la transpunerea ideilor in versuri
Mai tare ca lemnu, te sperii de mine si o tai la Busteni.Nu-i asa? ia zi
Ca tu te crezi doctoru' da runda ta a fost mai slaba decat somalezii. 2p intors okay
Esti o stea cazatoare, desi nu indeplinesti dorinte, dai de belele
Io nu scot nici un sunet cand imi suflii-n trompeta ca-n vuvuzele. 3p bun final



Dau battle cu tine, am forta unui 4x4, trag mai tare ca un blaster
Si tu te vezi sus, da in punch-uri esti cel mai ieftin, ca Duster. 3p frumos
Pui prea mare pret pe battle, la fel cum pune o fata pe prima papusa
Nu cumva vrei sa devii MC? Sa canti? hmm...poate la flautul cu gusa 3p Smile) flaut cu gusa Very Happy
Ingamfat ca C.Ronaldo, esti moderator, dar cel mai slab de pe forum
Daca e sa discutam de punch-urile tale.. esti mai avar ca Gollum. 2p slabutz
La final iti zic ceva putin mai personal ce sti si tu ca e adevarat,
Esti forumist frustrat si oricat ai incerca, de Ivan tot n-ai scapat 2p slab
Ca ma tin destul bine si imi bag pula in tot ce impotriva mea ai postat
Esti genul de tip caruia daca ii zic ca e destept l-am irnonizat. 2p final neasteptat de "linistit"... pacat, incepusesi bine



eu ieftin, te fac cu punchuri de 2 bani, ca-s zgarcit, nu dau pe tine mai mult
pe mine ma vad toti sus, ca-s ozn. esti ca pionocchio, nasu mare, prefer s'ascult 2p bun primul, in versul 2, dracu' ti s'a pus frana?
minti pe forum, te trimit in cautarea sfantului graal in somalia, da' eu sparg vase
ca-s pirat, am boala pe cele capilare, bag tare, fizic sunt slab, dau dume grase 3p bun, agresiv
de ivan nu scap, asta se tine scai si vrea sa se traga cu mine de siret, prost !
te las pe tine MC cum zicea Rimaru, mancator..pun pret ca si ma-ta e pe cost 3p bun primul, pacat de continuare
ivan esti sub nivel ca dunarea vara cand e seceta, hai las-o moarta ca o curva
eu genul de geniu, "irnonizat", n-am stres, mi-am dat seama ca-n mare esti o larva 2p iar, primul vers bun, continuare cam nefericita
eu rechin, prin substanta vrei sa arati ca esti praf, coaie nu mai bag de mult k
sunt masina de dume, ca aforic cod rosu, acum sigur nu e vremea ta ca a lu' rey. 3p okay de final



23 ozn - 24 ivan neatentia te costa votul, ozn


vot ivan



p.s tin sa ma repet, terminati cu prostia de voturi pana la 5..... nu e cazu' la felul in care (nu) se voteaza p'aici

Votati si la mine dracu'....


aaa.... inca un lucru', ozn, invata sa si pierzi tata, chiar daca ti se pare tie nedrept Neutral pentru ca d'aia se asteapta voturi de la noi, sa spunem parerea noastra si ce ne place nou, nu tie sau sa punctam cum credem noi, nu cum vrei tu . bafta!
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Dum Iun 20, 2010 7:45 pm

Ar fi 4-1 pentru Ivan, battle incheiat.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ozn vs Ivan - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum