Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

+2
scar
Becks
6 participanți

In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de Becks Mar Iun 29, 2010 4:46 pm

Sistem: xyyx
8 versuri / runda
Incepe scar
Timp de reply 2 zile

Castiga cine strange primul 2 voturi de la cei 5 din juriu!

Multa bafta!!!
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de scar Joi Iul 01, 2010 3:46 pm

Ce-o fi o fi...


(Euforica tragedie! Oxie moron! Pentru el cacatu-i dulce ca-ntr-un Oximoron!)
Caci practic esti membru Parazitii: iti dai copiii-n cacat ca un Oxiur!
Esti tare-n stomac, pitzi, ai viermi intestinali: de aia te mananca-n cur!
Asediez cocioabe mentale, ziduri precare, fara moduri de-aparare elementare.
Dezlantui urgii elementale, lovesc asa tare c-ai experiente extrasenzoriale!
Esti tare-n degete ca un hipotermic, hipoencefalic; functii cerebrale in antiteza,
Iti tin piept ca un sutien cand tu nu faci fata ca un portretist cu proteza!
Ma simti profund ca un orgasm vaginal la climax cand arzi cu spume ca un limax!

(OXIÚR, oxiuri, s.m. Vierme parazit care trăiește în intestinul oamenilor (mai ales al copiilor) și al unor animale, depunându-și ouăle în jurul orificiului anal. [Pr.: -xi-ur] – Din fr. oxyure. )
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de oxi Joi Iul 01, 2010 10:40 pm

Te las cu ochii-n sus ca la eclipsă, cu genunchii in noroi
In timp ce prin şliţuri deschise, tu scoti limba la noi.
Ce pula mea asediezi? La mine nimic nu e elementar
Element rar, de la mine ai ce-nvaţa ca de la seminar
Spui ca esti sutien, orgasm vaginal, bă tu esti ungur?
Nu-ntelegi limba romană si deaia-ţi dai punchuri singur
Il las pe Scar fără suflare, Oxi vă baga motru-n case
Demenţă, flow si poezie-ntr-un triunghi liric de pase

oxi
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 48
Reputatie : 49
Data de inscriere : 20/06/2010

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de oxi Joi Iul 01, 2010 11:18 pm


Foloseşti cuvinte mari pentru a compensa idei mici si simpliste
Iei foc şi-ncerci sa îmi tii piept, io-s cel ce-ti sparge-n stern canistre
Din lipsa de imaginaţie, incapabili sa scoată dume
Inapţi avizi şi-arată vidu’ legandu-se doar de nume
Topiţi, ca un cub de gheaţă-n apă fiartă, vor renume
Şi stau cu teama ghilotinei cand vor sa scoată capu’n lume
Scar se apară c-o umbrelă de bomba atomică, in fine
Oricat ar fi de subiectivă, pana si mă-să m-ar vota pe mine.

oxi
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 48
Reputatie : 49
Data de inscriere : 20/06/2010

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de scar Sam Iul 03, 2010 11:37 pm

Scuze de intarziere


O dau cu Yo-Yo, Oxi merge-n jos ca un YoYo. Battle Fo'Sho'! Oxi-n battle? E NO SHOW!
Sclavule, esti in plus: element rar ca Mithril! Ungur nu-s da' tu ma sa saluti cu "Servus"
Runda ta nu-i peste "a mea" ca mata! Sotto nu ti-ai luat jackpot, nu agreez woman on top.
Triunghi? Eu, pase la perete; din orice unghi, cu indulgenta vad doar doi si suntem noi!
Al treilea-i un amigo imaginar care te oftica, sa-i porti tu pica cum poarta cocalarul chica
Pe 3 de-l vrei, azi, de 03, nu-l iei nici spart pe 0.3! S-ajungi la Casa Foster dai coltu, okay?
Te tine mata sub fusta ca pe jartiere! Saluta ketul de bere! Runda asta-i de proba, ramai in garderoba!
Te calc in picioare ca pe spatiul verde! Rimele tale se duc pe pula ca piatra la rinichi; nimic nu se pierde!

Side Note Smile)
Servus inseamna "Sunt sclavul tau!"
Mithril e un metal imaginat de J.R.R. Tolkien. Nu exista.

scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de oxi Sam Iul 03, 2010 11:57 pm

A fost o placere sa dau battle cu tine! Bafta in continuare!.


Ultima editare efectuata de catre oxi in Joi Iul 08, 2010 4:54 pm, editata de 1 ori

oxi
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 48
Reputatie : 49
Data de inscriere : 20/06/2010

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de scar Dum Iul 04, 2010 12:04 am

Si tie. Oricare din noi castiga, sper si la un meci de revansa! Wink Asteptam rezultatele!
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de Becks Dum Iul 04, 2010 7:53 am

Vot oxi!

Nu simt nevoia ca cineva sa-mi explice limba romana si nici nu cred ca e necesar ca cineva sa-si explice versurile ca noi, cei din juriu, sa le intelegem. Tocmai de-aia suntem in juriu, pentru ca am dat destule battle-uri incat sa prindem orice duma.

Note de subsol:
LIMBÁ, limbez, vb. I. Tranz. A descărca o navă pentru a-i permite trecerea prin locurile mai puțin adânci și a o reîncărca după ce ea ajunge la o adâncime mai mare. – Din limb.

JÚRIU, jurii, s.n. 1. Comisie de specialiști desemnată pentru clasificarea candidaților sau a concurenților și pentru decernarea unor premii la examene, competiții sportive etc. 2. (În organizarea judecătorească a unor state) Totalitatea juraților1 care intră în componența curților cu juri. – Din fr. jury.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de scar Dum Iul 04, 2010 1:47 pm

Te-ai facut de ras cu votul asta subiectiv, tu, juratul impartial si obiectiv...Chiar ma gandeam ca egoul unora se va simti jignit ca le aduc pe tava explicatiile unor termeni care nu sunt comuni si nu apartin de limba romana, Oxiur nefiind un termen la indemana oricui. Daca continuati sa votati in acest fel tot voi iesiti cu o imagine urata. Mie mi-ai taiat orice chef, Becks, dar inca sper la votul cinstit si bine argumentat pe vers al celorlalti jurati. Sper sa nu vad postul asta sters si sa nu fiu sanctionat pentru o parere.
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de OZN Dum Iul 04, 2010 3:11 pm

nu vei fi sanctionat, dar nu stiu de ce nu te votezi singur, te asigur ca bex nu are nicio intentie sa-l voteze pe oxi, de exemplu, in a doua runda nu-ti rimeaza niciun vers. nu e treaba mea sa critic vreo runda din battle, eu fiind in turneu, dar cu siguranta Bex cand a acordat votul a gandit ce face. bafta
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Iul 05, 2010 9:23 am

scar

a incercat runde mai tehnice,cu versuri lungi si interne. si i-au iesit. dimpacate a sacrificat totul pt asta. iar romgleza,iar nimic...

oxi

se poate cu interne si pe versuri scurte,noh. la fel de tehnic,numa ca mai incisiv si cu mai mult umor. in ambele runde.

vot oxi
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de Nihat Mar Iul 06, 2010 1:17 pm

Battle incheiat, castigator oxi 2-0.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de Becks Joi Iul 08, 2010 4:36 am

scar, prietene, daca vrei se anuleaza votul meu, dar iti garantez eu ca nu te va vota niciunul din cei din juriu si nu pentru ca ar avea cineva ceva cu tine, ci pentru ca pur si simplu ai fost mai slab.

Eu nu il cunosc pe oxi si personal nu cunosc pe nimeni din turneul asta cu exceptia prophetului, asa ca votul meu nu a avut cum sa fie altfel decat corect. Imi e greu sa cred ca m-am facut de ras, dar daca tu consideri ca nu sunt in masura sa judec niste versuri fara sa primesc explicatii atunci poate deschizi un topic la cealalta sectiune a site-ului si demonstreaza-mi ca nu sunt capabil sa votez.

Poate unele cuvinte nu sunt atat de uzuale si nu sunt cunoscute de toata lumea (desi eu am inteles totul din prima, fara sa citesc explicatiile), insa dexonline-ul si google-ul sunt la indemana oricui!

Oricum, ia-o ca pe un sfat sau ca pe o parere personala: O runda ideala este o runda care nu las loc de indoieli si care loveste adversarul simplu si exact unde trebuie.

Eu nu am nimic impotriva faptului ca nu ai rime la finalul versurilor din runda a doua, deoarece ele se regasesc prin interiorul versurilor, si oricum nu e bine sa lasi rima sa iti strice ideile. Totusi, de ce nu te-am votat pe tine?
Hai sa iti dau si niste exemple de versuri pe care le puteai face mai bine:

1. O dau cu Yo-Yo, Oxi merge-n jos ca un YoYo
Eu personal nu am apreciat niciodata rimele-n omonime. Daca tot vrei sa faci ceva cu omonimele, incearca un wordplay gen: "Oxi se crede rappa doar c-o arde zilnic c-un YoYo" sau "Degeaba o arzi cu vorbe de rappa, ca te am la mana ca pe YoYo" sau orice altceva vrei tu cu un singur YoYo...

2. Triunghi? Eu, pase la perete; din orice unghi, cu indulgenta vad doar doi si suntem noi!
Al treilea-i un amigo imaginar care te oftica...
Cum iti spuneam, o runda ideala e o runda care nu necesita 2 citiri ca sa iti smulga un zambet. Eu nu prea inteleg ce ai vrut sa zici aici. Te-ai complicat prea mult pentru nimic.

3. Foloseşti cuvinte mari pentru a compensa idei mici si simpliste
Iei foc şi-ncerci sa îmi tii piept, io-s cel ce-ti sparge-n stern canistre
Prin bar-ul asta, oxi pur si simplu ti-a intors toate versurile alea pe care tu le-ai fi vrut complexe.

Deci maestre, ideile tale sunt complicate rau, ca un cancer de col uterin.
Daca tu recitesti rundele astea si crezi ca trebuia sa castigi e pur si simplu trist.

Oricum, revenind, deschide topic la cealalta sectiune si hai sa facem o miscare... iti alegi tu singur juriul.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de scar Joi Iul 08, 2010 11:47 am

Nu, e de ajuns atat. Am avut si eu parte de niste explicatii. Consider ca asa se procedeaza. Nu m-am ofticat, nu mi-a pasat cine castiga, vroiam doar argumente. Te faci ca nu pricep ce am zis. Nu am zis ca ai votat pentru oxi ci impotriva mea. Teoretic. Practic, acum sunt ferm convins ca ai luat o decizie justa. Pe viitor voi tine cont de sfaturile voastre si ii urez noroc si lui Oxi mai departe fiindca o sa aive nevoie.
scar
scar
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 86
Reputatie : 113
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti Angeles

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de oxi Joi Iul 08, 2010 4:56 pm

Ms pentru urari, apreciez.

oxi
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 48
Reputatie : 49
Data de inscriere : 20/06/2010

Sus In jos

[Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi) Empty Re: [Optimi] - scar vs. oxi (castigator: oxi)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum