Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

4 participanți

In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Becks Mar Iun 29, 2010 4:48 pm

Derby-ul optimilor!!! Laughing

Sistem: xyyx
8 versuri / runda
Incepe Static
Timp de reply 2 zile

Castiga cine strange primul 2 voturi de la cei 5 din juriu!

Multa bafta!!!


Ultima editare efectuata de catre Becks in Joi Iul 08, 2010 5:32 am, editata de 1 ori
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Static Mar Iun 29, 2010 7:14 pm

Asta nu-i derby, il fac friptura pe Bambi, degeaba-si ascute coarnele ca cerbii, stiti
Vreun non-stop pe-aici? Imi trebuie un ketchup ca pe-asta il fac usor, ca pe cartofi prajiti
Profetule, iti zic din start: o sa ai mari probleme, fiindca bucata asta e belea
Si daca vrei sa gasesti cele mai bune punch-uri, poti sa le cauti in runda mea
Partea asta-i un fel de Jessica Alba in Fantastic Four - buna si totusi n-ai vazut-o
Ca-s ca si Copos cand iti dau Rapid. Dai battle cu o stea si coaie...tu esti mic, ca Pluto
De data asta ti-ai gasit nasul, fara sa-ti pierzi colectia de dvd-uri si nu-s Marlon Brando
Fato, cu tine n-o ard gen guerilla, iti vin pe fata (stiu, zambesti) si te ciuruiesc ca Rambo
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Kanji Mier Iun 30, 2010 10:25 pm

Te-ai intrecut doar cu metrica, sti, profetu-i clar castigator
Eu un fel de maradona, iti pune Dumnezeu mana-n cap clar gol
Te pun lat pe asfalt, te fac sotron: Copii aruncati cu piatra-n static
Coaie esti fantastic te joaca tzancii in picioare, zetu-omu elastic
Si n-ai dat bine de nici o culoare, ca un trafalet te dau de pereti
O arzi sters, am zis ca nu dau din casa, ca tu stai prin boscheti
Tu Superman ca Rambo, eu Marlon Brando, fac Mc ca tine, is un fel de Jor-el
Ai fost praf si totusi n-ai priza 0 amperi, eu fulger iti ucid runda un fel de Jupiter
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Kanji Joi Iul 01, 2010 12:20 am

Probleme? te fac explicit, scot X-ul din ecuatie pana dai cu subsemantu
Ca ai ars-o timid, eu barbar, te calc in picioare poate-ti trece tracu
Nu-mi faci fata, am masca de fier ca Doom, un fel de Ipkiss, ca Stan Lee
iti fac runda ta "fantastica", Milo,iti dau punch-uri de-ti flutura urechile ca Chapi
cartofi prajiti? runda ta e Happy Meal, n-o inghite nimeni si e jucarie
Si da, am gasit si cele mai bune punch-uri pe care sa ti le intorc tie
hai ca termin fie: esti ca si Copos stai astepti la Vama, si asa in decisiv
in timp ce tu o arzi c-o stea eu-ti dau punchuri in regim ultra all inclusiv
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Static Joi Iul 01, 2010 12:38 am

Ti-e foame? Ca ti-o servesc ca ospatarii, asta-i felul doi, zi mersi ca nu-i si trei
Ai incercat sa tragi de tine dar degeaba, a iesit tot laba, ca de obicei
Nu-s american da te bubui la-nceput de iulie, cu o atitudine ostila
Fata de tine-s ca unitatile de masura europene...n-am nicio mila
Crezi ca ce-ti dau e bataie sora cu moartea? Sunt gemene, le-ai confundat si
La ce runde-ai dat, asta-i amenintarea maimutei fara sa fi Kazi sau Specii
Dau dume destepte cu iq de-o suta, da-i play, stop...ce vrei, dar tot nu treci
C-am versuri la bar-uri de exceptie, pe cand ale tale au interdictie si-n bodegi!

Bafta coaie.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Kanji Joi Iul 01, 2010 12:46 am

Bafta si tie...., dracu mama lui de Becks...ce a decimat 6packu in turneu
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de darthedd77 Joi Iul 01, 2010 11:58 am


Un battle ff mijto intre doi combatanti care se cunosc bine. A fost nevoie sa citesc rundele de multe ori. Pacat ca doar unul merge mai departe Smile A fost foarte greu sa ma decid ... Static mi-a placut mai mult.

Vot Static
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Becks Joi Iul 08, 2010 5:27 am

Un battle smechereanu rau de tot. Trebuie sa votez asa (clasic, de la 1 la 5):


Static - Runda 1 - 14pts
Static a scris:Asta nu-i derby, il fac friptura pe Bambi, degeaba-si ascute coarnele ca cerbii, stiti
Vreun non-stop pe-aici? Imi trebuie un ketchup ca pe-asta il fac usor, ca pe cartofi prajiti - 5, simplu si cu mult umor! Marca inregistrata Static!
Profetule, iti zic din start: o sa ai mari probleme, fiindca bucata asta e belea
Si daca vrei sa gasesti cele mai bune punch-uri, poti sa le cauti in runda mea - 2, atitudinea e ok, insa ideea e destul de fumata
Partea asta-i un fel de Jessica Alba in Fantastic Four - buna si totusi n-ai vazut-o
Ca-s ca si Copos cand iti dau Rapid. Dai battle cu o stea si coaie...tu esti mic, ca Pluto - 4, pacat de partea cu Copos si Rapid. In rest e un bar tare
De data asta ti-ai gasit nasul, fara sa-ti pierzi colectia de dvd-uri si nu-s Marlon Brando
Fato, cu tine n-o ard gen guerilla, iti vin pe fata (stiu, zambesti) si te ciuruiesc ca Rambo - 3, bun primul vers, dar te-ai complicat in al doilea

prophetu - Runda 1 - 15pts
prophetu a scris:Te-ai intrecut doar cu metrica, sti, profetu-i clar castigator
Eu un fel de maradona, iti pune Dumnezeu mana-n cap clar gol - 5, versul al doilea e unul dintre cele mai bune din turneu.
Te pun lat pe asfalt, te fac sotron: Copii aruncati cu piatra-n static
Coaie esti fantastic te joaca tzancii in picioare, zetu-omu elastic - 5, un personal misto asa, de efect
Si n-ai dat bine de nici o culoare, ca un trafalet te dau de pereti
O arzi sters, am zis ca nu dau din casa, ca tu stai prin boscheti - 4, ar fi mers putin imbunatatit bar-ul asta
Tu Superman ca Rambo, eu Marlon Brando, fac Mc ca tine, is un fel de Jor-el
Ai fost praf si totusi n-ai priza 0 amperi, eu fulger iti ucid runda un fel de Jupiter - 1, la final trebuia sa ai cele mai smechere versuri, dar tu le ai pe cele mai slabe

prophetu - Runda 2 - 13pts
prophetu a scris:Probleme? te fac explicit, scot X-ul din ecuatie pana dai cu subsemantu
Ca ai ars-o timid, eu barbar, te calc in picioare poate-ti trece tracu - 2, al doilea vers e slab
Nu-mi faci fata, am masca de fier ca Doom, un fel de Ipkiss, ca Stan Lee
iti fac runda ta "fantastica", Milo,iti dau punch-uri de-ti flutura urechile ca Chapi - 1, man, aici ai pierdut cartea de logica? Laughing
cartofi prajiti? runda ta e Happy Meal, n-o inghite nimeni si e jucarie
Si da, am gasit si cele mai bune punch-uri pe care sa ti le intorc tie - 5, un punchback misto
hai ca termin fie: esti ca si Copos stai astepti la Vama, si asa in decisiv
in timp ce tu o arzi c-o stea eu-ti dau punchuri in regim ultra all inclusiv - 5 frate, cireasa de pe tort!!!

Static - Runda 2 - 15
Static a scris:Ti-e foame? Ca ti-o servesc ca ospatarii, asta-i felul doi, zi mersi ca nu-i si trei
Ai incercat sa tragi de tine dar degeaba, a iesit tot laba, ca de obicei - 2, subtire... facil...
Nu-s american da te bubui la-nceput de iulie, cu o atitudine ostila
Fata de tine-s ca unitatile de masura europene...n-am nicio mila - 5, asa asa, altfel te vede omu Laughing
Crezi ca ce-ti dau e bataie sora cu moartea? Sunt gemene, le-ai confundat si
La ce runde-ai dat, asta-i amenintarea maimutei fara sa fi Kazi sau Specii - 4, amuzant, dar rima e fortata
Dau dume destepte cu iq de-o suta, da-i play, stop...ce vrei, dar tot nu treci
C-am versuri la bar-uri de exceptie, pe cand ale tale au interdictie si-n bodegi! - 4, bun de final, dar nu se compara finalul cu al lui prophetu.

Bafta coaie.

Static 29 - 28 prophetu
Vot Static


Initial am vrut sa nu votez la battle-ul asta pentru ca e pacat ca unul din voi trebuie sa piarda.
Votez cu Static pentru ca a fost mai constat, dar prophetu a avut idei mult mai tari si cand i-am dat 5 pe un vers, pe o scara de la 1 la 50 ar fi fost notate cu 50, in timp ce ale lui Static au fost de 45, rotunjite la 50.

Cu siguranta Static e un eMCee care cel putin la battle-urile astea text pare mai bun, dar aici se dovedeste inca o data ca atunci cand dau doi oameni care se cunosc bine, nu mai conteaza talentul, ci inspiratia de moment.

proph, foarte tare frate... poate pierzi nemeritat battle-ul asta, dar poate ai si ajuns nemeritat in optimi Smile

proph a fost ca un baschetbalist care a dat tot ce a avut de 3 puncte, dar a ratat toate liberele! Trebuie retinut bar-ul asta, care e unul dintre cele mai bune citite de mine:
"hai ca termin fie: esti ca si Copos stai astepti la Vama, si asa in decisiv
in timp ce tu o arzi c-o stea eu-ti dau punchuri in regim ultra all inclusiv"
... ca raspuns la: "Ca-s ca si Copos cand iti dau Rapid. Dai battle cu o stea si coaie...tu esti mic, ca Pluto"

Jos palaria pentru voi! Smile
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Becks Joi Iul 08, 2010 5:32 am

Battle incheiat,
Castigator Static, 2-0
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static) Empty Re: [Optimi] - Static vs. Prophetu (castigator: Static)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum