Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

+2
Marius
Sarcastic
6 participanți

In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Dum Aug 29, 2010 2:12 pm

xyyx , x eu , 8 versuri , 5 voturi , 3-0 KO , timp de reply 24 de ore

Nu-ti dau dreptul la replica , eu cu micu`-n mana , tu - Cumicu-n ureche
Ca un labagiu notoriu , n-ai pereche , eu ca Eminescu - nepereche
Tu - o curva la bara , dar te crezi smecher , deci te lovesc c-o bara de fier
Vrei sa dai o duma , dar umorul tau e efemer , iar eu la dumele de cacat nu disper
Da` tu sigur disperi cand n-ai sustinatori , ca nimic nu-i tine sus pe pierzatori
Si esti in cadere libera , cand nu-mi intelegi versurile , coae e de rau , nu-s ghicitori
Ca Cedry2k , in meciul cu tine pierzi la scor , ce sa zic , in meciul cu mine e direct omor
Esti complet pe dinafara , ca sa nu dau battle singur spune-mi Manole - te-am bagat in decor
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marius Dum Aug 29, 2010 9:15 pm

in primu val te atac ca-n Titanic si spun ca esti de cacat
cand tu incerci sa fii rapper,dar esti doar un copil drogat
astea vor sa fie dume bai copile,ia si citeste o carte inainte sa dai rime
pune-ti mine in creion si tine foarte bine in tine, ura pentru mine
jocuri de cuvinte-n minte mi se-nvart haotic ca-n 77,dau poezie
si da sunt smecher iar tu o curva ce face 8-uri pe melodie
pentru ca am 6 arme indreptate spre tine si 5 cutite ascutite
ai grija, ai dume ne-simtite, eu si muzica suntem doua siameze nedespartite

asta e al doilea val si nu ai rezistat la primu
oricat de bine ai fi dat nu mi-ai fi stricat filmu
dau violent,murdar,sunt insistent ca un tantar in noapte
gata sa te intepe si sa-ti dea boli murdare pe la spate
in soapte-ti zic ca esti un rahat mic si plin de carbit
pentru ca ai dume mai slabe decat un taran coclit
am o metrica milimetrica,precum un ceas elvetian
si o tehnica mai buna decat Baudelaire si Toulalan
Marius
Marius
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 17
Reputatie : 25
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Lun Aug 30, 2010 12:20 am

Tu Titanicul scufundat , eu titanic in versuri te rup in ambele valuri si te trimit la fund
Ai grija ce spui acolo , te dai pe fata , prostia ta face Everestul sa para scund
Tu-mi dai o tehnica ca Baudelaire si Toulalan , eu-ti dau rever c-o palma ca Roger
Unesc cuvintele-ntru-n ghem si-ntr-un set de 2 versuri iti servesc un as ca Federer
Ca-ntr-o emisiune neregizata eu castig Curat , desi prostii ca tine incearca sa joace Murdar
Te bat atat de rau incat din primul punch zbori printre stele , deja e conflict interstelar
Pentru final , mai am de zis un lucru , si-l zic fara gluma , ura , rusine sau minciuna :
Esti sigur ca ai muzica drept sora cea nebuna ? Tu nici cu Eminem ca frate , n-ai da o duma buna!


Puteti sa votati !
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Lun Aug 30, 2010 1:50 pm

Mui bien, Sarcastic. Clar ai urcat macar un nivel pe scara Richter. Ai tentative de punchuri, ai incercat jocuri de cuvinte, se observa un plus pe la tehnica. Se pare ca, in sfarsit, incepi sa te inveti minte si sa bagi la cutie cate ceva din pierzaniile tale.

Marius, dai dovada de un talent innascut, dar nu pentru asta. Metrica e varza (si la Sarcastic e, dar macar el s-a chinuit, pe alocuri. Si macar el are un pic de tehnica si punchuri)
Incearca sa nu mai fi atat de stresat pe versuri si atat de insistent, sa o tii numai pe "a ca te fac, ca te rup, sunt mai tare, sunt mai smecher". Trebuie altfel de atitudine, una degajata, sa-l faci din cuvintele lui, dar fara macar sa misti un deget gen. Nu sa vada lumea ca te scremi acolo pentru ceva bun.

"ai grija, ai dume ne-simtite, eu si muzica suntem doua siameze nedespartite" - inseamna ca una din voi, moare
"dau violent,murdar,sunt insistent ca un tantar in noapte" - la dracu, horror mai esti, chiar thriller
"in soapte-ti zic ca esti un rahat mic si plin de carbit" - parca-l alinti. o data, pentru "soapte", care tine un pic de romanta, desi intr un alt context, ar putea sa insemne superioritate si jocul cu mintea combatantului. Si a doua oara, un rahat "mic"..Mai lipsea sa-i zici ca e dragut.
"am o metrica milimetrica,precum un ceas elvetian
si o tehnica mai buna decat Baudelaire si Toulalan" - amice, elvetian nu rimeaza cu Toulalan (Toulalan, citindu-se Toulalá)

Per total, GG, Sarcastic ! Ma bucura o evolutie clar vizibila la tine. Nu stiu ce ai facut, ce te-a schimbat, da tine-o tot asa si o sa ajungi si mai sus. Bafta !
Marius, citeste battle-uri, mai da cu altii, asculta ce trebuie si..cultura(pentru amandoi).

Vot Sarcastic

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marius Lun Aug 30, 2010 8:24 pm

pai pula mea uita-te si tu la tv choko si ai sa vezi ce e cu tantaru' atat de horror... si numai comenta de parca mi-ai fii tu superioare mie.asta e un simplu site,papusa.
Marius
Marius
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 17
Reputatie : 25
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Lun Aug 30, 2010 9:37 pm

=)) potoliti-va mha copii Smile)))


"dau violent,murdar,sunt insistent ca un tantar in noapte
"in soapte-ti zic ca esti un rahat mic si plin de carbit" - in soapte sa nu'l trezesti din somn, nu? Smile))



si daca nu vrei sa ti se critice rundele, dai prietene la tine la scoala cu oamenii tai si ridicati'va in slavi unii pe altii... nu mai posta aici si apoi vii cu atitudine de mare sef de trib, netcee de top, ca e urat ce faci si nici nu ai pe ce sa te bazezi Wink plus ca noi, inferiorii tai, pierdem totusi timp sa citim rundele astea magnifice... macar asta trebuie sa apreciezi (si nu doar tu)

vot sarcastic... nu am ce sa argumentez Smile
e mai bine, dar mai e mult pana departe
keep up !
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Lun Aug 30, 2010 11:47 pm

@ marius. poate tu tii telecomanda, totusi eu te controlez

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de thc Mar Aug 31, 2010 1:05 am

big up sarcastic. choko roll over and die
thc
thc
BAN!

Mesaje : 477
Reputatie : 617
Data de inscriere : 27/10/2009
Localizare : unde intoarce uliu pana cu frana de mana

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Mar Aug 31, 2010 1:33 am

deci e KO ? sau thc n-ai votat ?
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de thc Mar Aug 31, 2010 1:52 am

vot sarcastic. deci e ko. choko same thing
thc
thc
BAN!

Mesaje : 477
Reputatie : 617
Data de inscriere : 27/10/2009
Localizare : unde intoarce uliu pana cu frana de mana

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Mar Aug 31, 2010 1:53 am

thc nu fii rau Smile) stiu ca sunteti voi at war dar , guys , chill out` dammit Smile) Ms pt voturi ! thc te astept cu runda Wink
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Mar Aug 31, 2010 2:03 am

cred ca totusi au fost bine venite pauzele care le'a tot luat sarcastic Smile).doua runde destule de bune,mult peste ce a dat el pana acum!pacat ca doar la el se vede..
majoritatea barurilor au fost reusite sau aproape reusite,cu exceptia:
Sarcastic a scris: Da` tu sigur disperi cand n-ai sustinatori , ca nimic nu-i tine sus pe pierzatori
Si esti in cadere libera , cand nu-mi intelegi versurile , coae e de rau , nu-s ghicitori
asta mi se pare slab si fara sens.n'ai zis nimic prin el
Sarcastic a scris:Pentru final , mai am de zis un lucru , si-l zic fara gluma , ura , rusine sau minciuna :
Esti sigur ca ai muzica drept sora cea nebuna ? Tu nici cu Eminem ca frate , n-ai da o duma buna!
si asta e iar slab..daca esti frate cu eminem nu inseamna ca o sa si dai dume bune.si enumeratia de la sf primului vers mi se pare asaaaaa..de "prost gust"

_________

in schimb marius -> slabut!incerci tu unele glumite,comparati,punchuri dar parca's fara esenta..nu stiu :-/.incearca sa gandesti mai mult rundele..e ok ca dai runde scurte dar totusi incearca sa le faci in acelasi timp sa fie complexe,cu punchuri care'l ataca direct pe adversar.
de exemplu:
Marius a scris:pentru ca am 6 arme indreptate spre tine si 5 cutite ascutite
ai grija, ai dume ne-simtite, eu si muzica suntem doua siameze nedespartite
ok si ce daca ai armele indreptate spre el?trebuia sa continui ideea altfel.. .nu sa zici ca esti infratit cu muzica..nu are nici o legatura,nu e nici cea mai mica urma de punch aici!eventual daca erai infratit cu rambo..dar nu esti!si oricum nu ar fi trebuit sa sune asa.
sau:
Marius a scris:am o metrica milimetrica,precum un ceas elvetian
si o tehnica mai buna decat Baudelaire si Toulalan
trebuie sa iti ataci adversaru nu sa te lauzi pe tine.sau cel putin nu in felu asta..
sau:
Marius a scris:in soapte-ti zic ca esti un rahat mic si plin de carbit
pentru ca ai dume mai slabe decat un taran coclit
asta iar nu are sens.ce legatura are carbitu cu rahatu?sau de ce ar fi un rahat plin de carbit?si ce,taranii cocliti dau dume de rahat pline de carbit? Smile)
sau:
Marius a scris:dau violent,murdar,sunt insistent ca un tantar in noapte
stiu ca ai vrut sa faci legatura cu tantarii care imprastie boala aia bla,bla..dar trebuia gandit altfel.e greu ca lumea sa se prinda ca tu te referi la ACEI tantari!incearca sa fi mai explicit da' fara sa ajungi la stilu "mura'n gura" gen,ca iar nu'i bine
sau:
Marius a scris:pune-ti mine in creion si tine foarte bine in tine, ura pentru mine
mi se pare.. #-o..vai de *cenzurat*!cum sa scrii asta ?adica puteai sa zici la fel de bine "ana are mere",ca era la fel de penibil


deci => Sarcastic!
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Mar Aug 31, 2010 2:12 am

doctore multam fain pentru vot si sfaturi , era deja ko dar ms pt timpul acordat Smile si bar-urile alea ai perfecta dreptate , le-am dat aiurea ca nu mai aveam idei si nu voiam sa lungesc battle-ul prea mult ca sa stau sa fac runda cu "metrica milimetrica" (asta mi-a placut de la Marius) .

Peace out ! Un moderator sa il treaca la arhiva .
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mar Aug 31, 2010 12:59 pm

@Marius: De data viitoare te poti vota singur. Si te asigur ca Chokozaurus iti e superioara.





Battle incheiat, castigator Sarcastic cu 3-0 (KO)
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Sarcastic vs Marius - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum