Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

5 participanți

In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Aug 31, 2010 9:55 am

2 de 8, 3 din 5, me 1st, 2 -3 argumente
bafta!






Ultima editare efectuata de catre DopeRapper in Joi Sept 02, 2010 2:12 pm, editata de 1 ori
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Aug 31, 2010 3:12 pm

atac tehnic cu 10 degete pe tastatura, sunt ca skilltester stabbone, te trimit pe jupiter
sa tratezi pacientu' englez. iti dau cele mai fiennes rime desi nu sunt ralph, sunt Carter
"the beast". te bat mar, te anesteziez. apoi iti bag adrenalina'n vene si te mutilez
cu cuvinte... si desi tortura psihica e d'abia la inceput, tu deja imi ceri sa'ncetez
apocaliptic ca si caledaru mayas, iti prezic sfarsitu' ca netcee, dar si un nou inceput
vei fii prima asistenta de pe forum "placuta" de bulanii pe care deja i'ai cunoscut
asta e o runda lejera ca ultima zi de vara, nu ma solicit prea rau sa fac un biet baiet
doar il privesc fix cu un un sfert de ranjet, si el e deja mototolit ca o foaie de caiet


DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Joi Sept 02, 2010 1:01 am

scriu fluent,zici ca's dement,alt pusti insolent ce vrea reclama pe spatele meu
desi nu'i unguent,o arde transparent,dejectand secretii capabile sa'nfunde'un wc'u
cum sa fie asta tehnic,cand are degete ca'n unthinkable,clientu lu' Jackson Samuel
si e inevitabil de prost ca'si dă autodropuri mai multe decat autogoluri banel
il bat de'l las' cu plagi deschise si ochii'n soare pana cand vede luna plina
si fiind underground se alege cu note de subsol!..d'asta dope vrea la lumina
desi nu'i matematica,ce scriu e o stiinta exacta!pe tn te reduc ca pe'o necunoscuta
ca o sa ramai la fel de nul si daca iti schimbi numele in "dope rapper valuta"





dope asta are versuri parca "trase de sunci",ca pe o pi*da solida
si daca ar fi sa'i intersectam rundele, am obtine multimea vida
la ce punchuri SUBTIRI ai,te scot din decor ca pe cel mai prost TENOR
ca per total,la cat e de ca**t runda,esti in spate ca un posterior
daca tot is asistent pe site,sun la ING sa'ti dea punchuri cu imprumut
ca in prima runda nu ai zis nimic, mai rau ca un surdo-mut
acum sunt la final: am terminat'o cu tine si'ti dau pe fata'un jet
in schimb el ca o curva neplatita : de abia un sfert de ranjet



voturi argumentate si doar de la cei cu EXPERIENTA!ms
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Joi Sept 02, 2010 11:15 am

da, am versuri grase, d'aia d'abia poti sa mi le rumegi, vito! tu esti un fel de pielea pulii
chiar si underground d'as fii, tot sunt peste tine, ca eu nu copiez versuri cum face unii
esti asistentA, suna la 112, c'ai ramas blocata intre idei ca o blonda in scolile primare
s'acu' poti sa ma acuzi de plagiat, dar plagine deschise sunt singurele tale pizde, fratioare
trag linie si iti fac eu o reducere: te reduc la tacere. nu mai ai drept de replica, ai pus'o !
te "intersesctez" cu punch'uri, mai ceva decat o facea Covaliu la scrima. dracu te ia, papuso
am zis multe si'n prima runda, doar ca nu'ntelegi tu nimic. e normal, ti'am zis subtil... "subtire"
dar na! la cat de sec esti, ai intelege doar daca mi'as baga pula'n ma'ta si'n tine, asa in nestire....


voturi cu 2 - 3 argumente, cum zicea si el
bafta !


DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Sam Sept 04, 2010 7:16 pm

Bun, am facut pe bar punctaj, dar jegu' de net mi-a facut figura si s-a sters.

Runda 1 la DopeRapper:

11 puncte: penultimu' bar doar ce a fost mai slab. Runda per total buna, cu o atitudine agresiva, propice pentru un battle si cu un inceput si un final care mie mi-au placut mult de tot.


Runda 1 la doctoru'
10 puncte : a fost una calda, alta rece... punctasem pe bar-uri:
3-2-4-2. primu' bar a fost bine construit, iar al treilea cu niste wordplay-uri foarte tari. soare, luna etc. Dar al doilea bar si ultimu' au "esuat lamentabil".

Runda 2 la doctoru' :
11 puncte : al doilea bar, word play bun, evidentiat si de tine, subtire si tenor, final cu punchback, slab totusi, puteai muuult mai bine. Si aia cu ING a inceput bine si s-a terminat prost. Atitudine buna.

Runda 2 la DopeRapper:
11 puncte :3-2-3-3 buna, punchback in primul bar, in al doilea la fel, dar din nou vad o greseala de gramatica, ca si in prima runda cu "caledaru mayas". O a doua runda buna, cu un final ce denota un aer de superioritate, respectiv de inferioritate a adversarului.

Un battle echilibrat, dar DopeRapper a avut un avantaj, a intors multe din punch-urile adversarului plus o atitudine care mie mi-a placut si care a facut diferenta in acest battle.
Doctoru' n-a dat deloc rau, insa nu s-a apropiat de stilul lui tehnic, cu care ne-a obisnuit, decat in 2-3 bar-uri.
Bravo ambilor combatanti.
DopeRapper : 22
Doctoru' : 21

Vot DopeRapper.

L.E. : mi se sopteste in casca: greseli de ortografie, nu de gramatica, greseala mea.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Lun Sept 06, 2010 3:00 am

daca mai calculezi o data la prima runda a lu' doctoru', iti va da 11 puncte Laughing Laughing fir'ar ea de matematica:)
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Lun Sept 06, 2010 9:36 am

ah..intr'adevar.nici nu am calculat pe acolo..
ce sa zic..dope -> baiat bun Smile)
daca ajungi prin timisoara ai un trompy
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Lun Sept 06, 2010 12:03 pm

daca imi zici ce e ala/aia, e posibil sa'l primesc/ sa o primesc Laughing Laughing
si da, sunt bun Very Happy Very Happy
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Lun Sept 06, 2010 1:32 pm

Stiu ca era suc d-ala la cutie, cu pai, nu doctoru' ?
Notele date pe bar, reprezinta 50% din decizia finala, chiar si la o egalitate la puncte votul meu ar fi acelasi.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Lun Sept 06, 2010 3:44 pm

okay nihat, 1 - 0 Arrow




p.s. eu cred ca e derivat de la "trophy" Very Happy deci vreau trofeul acum Laughing
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Mar Sept 07, 2010 2:39 pm

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Suc

<- cam asa arata!doar ca in loc de teddy scrie trompy Smile)
cum sa nu sti de el [-(
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Sept 09, 2010 5:16 pm

O sa votez pe runde.

DopeR.
Prima runda, mi se pare buna, degajata, caterinca, agresiva si cu umor. Ce e de notat de aici :""the beast". te bat mar, te anesteziez. apoi iti bag adrenalina'n vene si te mutilez
cu cuvinte... si desi tortura psihica e d'abia la inceput, tu deja imi ceri sa'ncetez"
Ai terminat bine, ultimul bar are si ceva interne.

Doctoru.
O prima runda slabuta fiindca trebuia sa incerci sa intorci mai mult, in rest, nimic special. Ce suna mai bine din toata runda e :"il bat de'l las' cu plagi deschise si ochii'n soare pana cand vede luna plina
si fiind underground se alege cu note de subsol!..d'asta dope vrea la lumina " chiar si finalul e bun "desi nu'i matematica,ce scriu e o stiinta exacta!pe tn te reduc ca pe'o necunoscuta
ca o sa ramai la fel de nul si daca iti schimbi numele in "dope rapper valuta" doar ca mai trebuie sa intorci cand e cazul.

In a doua, ma asteptam la altceva, nu imi pare interesanta "esti in spate ca un posterior", chiar deloc.

DopeR.
A doua runda, e putin mai slaba decat prima, dar ma amuza asta:"esti asistentA, suna la 112, c'ai ramas blocata intre idei ca o blonda in scolile primare
s'acu' poti sa ma acuzi de plagiat, dar plagine deschise sunt singurele tale pizde, fratioare". Vad ca ai intors mai mult decat a incercat Doctoru', ce am citat e cel mai bun exemplu.

Vot DopeR.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Joi Sept 09, 2010 8:08 pm

multumim de voturi
2 - 0 Arrow
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Sept 10, 2010 11:14 am

DopeRapper a inceput la pas,fara nimic spectaculos in prima runda,dar a schimbat foia in a 2-a si s-a ridicat peste. A intors frumos, a avut cateva WP bune, tehnica buna si mai mult umor.
doctoru a incercat fara prea mult succes sa intoarca ce a venit de la DR si a cam uitat sa vina si cu idei proaspete. plus ca mie mi se par de evitat inversiunile intr-un battle. nush,plm,nu suna bine.

Vot DopeRapper
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Sept 10, 2010 11:15 am

Castigator DoperRapper, 3-0!
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeR vs doctoru' - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum