Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

5 participanți

In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Oct 13, 2010 2:45 pm

xyyx, io x tu y
8 randuri, replay 3-4 zile
voturi 3 din 5 ... cat de cat argumentate
cam asta e, vine si runda...


incep sarabanda de idei, iti iei numere fara numar nu-ti ies la numar ca lu pristanda
coaie, la mine comanda, vreau sa–ti vars ,,sangele’’ cu c. blaziny skizzo zi-mi tranda
infometat ca rechinu alb, musc din tine tu crapi, esti un banc, esuat in larg, ai abandonat?
du-te pe copca dupa delfinu Mark, neuroni ti masor in subdiviziuni quark, io x zi-mi Sadat
S-a dat Static da omu e agitat, bat fieru cat e cald ca tony stark, sunt mortal cand te kombat,
's x m-ai aflat. Tu esti y esti frustrat ca pentru tine pizda e 0 necunoscuta si ramai nerezolvat
baga-ti p**a in ia de matematica ai rezolvat problema practic, sa fi cool te-ai mutat in frigideru arctic
tac tic, iti bag dejtele in priza, dau drumu la stoboscop, si vi-l prezint pe ElectroStatic
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mier Oct 13, 2010 9:36 pm

Lui CIOMOFUGLA-i umflu mutra, de nu-si mai da in veci jos gluga
De se-nvarte ca centrifuga, se umfla, se coloreaza ca Hubba Bubba
Vorbind de numere...gagicii tale ii dau mai multe ca Vodafone-ul
Crezi c-ai sanse? Ori esti Cetatean Turmentat, ori iei de la Dragonu...
Cand rup gura targului, incep cu-a ta: iti dau la oase de zici ca-s calciu
C-o arzi aiurea si strofa asta are un flow de pompier...ai prins punch-ul?
Nu-ti fac jocul si nu lucrez in cazino...cu mine nu-ti incerci norocul
Ti-e foame ba? Mancami-ai pula, acum astept PM sa-ntrebi ora si locul...


Iti dau serve-n bot de zici ca joc tenis pe Wii, sper sa castigi, dar stii faza?
Ca sunt ca Statele Unite in Irak...in tine imi pun degeaba baza
Sangeros ca Gaza, vin mereu cu ceva nou de parc-as fi celula stem, sa mor
De-l inteleg pe Ciomo: zice ca bate campii, isi ia bata si pleaca pe ogor!
Minti de-ngheata apele ca Sub-Zero, eu iti fut o copita ca Motaro, am dat
Doua runde ca aerul conditionat: proaspete si ti-au scos fumurile din cap
La cum ai dat, te-ai prezentat gen Base la liderii de sindicat, dar lasa...
Esti special. Stiti...CIOMO are scaun la cap ca nu stie sa se aseze la masa...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Oct 14, 2010 11:27 am

cand imi trag gluga pe cap te las in bezna, iti bag pula n gat arati ca un dispensor de bomboane pez, ma
ma umfli iti explodez pe mufa, esti gaurit ca o lufa, tu ciorap flausat te iau peste picior nu ajungi la glezna
zic, caterinca ca Birlic, formezi numaru da dai maxim un BIP, te dau cu capu de toti peretii ca pe Calciu
te scot pe pula, ma sterg la cur cu Orange, vitamina C, tu: Hapciu! Nu ma intelegi, esti fix ca ai cu Dl. SPANCIU?
Iti bag mintile-n cap cu un ciocan ca Shao Khan, am plecat pe ogor am auzit ca iti cauti nevasta si te da la prima
Sangeros ca gaza si galben ca china, esti proaspat io-s grav, magic, fin, e ca si cum ai compara AC-ul cu Clima
rima ta-i subtire ca grisina, Sunt Mai sadic ca alina, tu esti la microfon ca pasarica lu Cosmina, sunt constipat
da, ma screm special pentru tine si-ti fac un scaun sa te asezi pe el ca si asa te-am umplut de cacat...


pace, a fost placere...
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Oct 14, 2010 12:59 pm

La fel Very Happy Bafta...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de netceeinho Sam Oct 16, 2010 12:38 pm

ciomofugla :

incep sarabanda de idei, iti iei numere fara numar nu-ti ies la numar ca lu pristanda
coaie, la mine comanda, vreau sa–ti vars ,,sangele’’ cu c. blaziny skizzo zi-mi tranda # cat nu-mi plac astea cu piese . 2,5
infometat ca rechinu alb, musc din tine tu crapi, esti un banc, esuat in larg, ai abandonat?
du-te pe copca dupa delfinu Mark, neuroni ti masor in subdiviziuni quark, io x zi-mi Sadat # multe idei, dar izolate . incearca-le c-o sintaxa mai dezvoltata, baga un twist . 2,5
S-a dat Static da omu e agitat, bat fieru cat e cald ca tony stark, sunt mortal cand te kombat,
's x m-ai aflat. Tu esti y esti frustrat ca pentru tine pizda e 0 necunoscuta si ramai nerezolvat 3,5 imi place primul vers
baga-ti p**a in ia de matematica ai rezolvat problema practic, sa fi cool te-ai mutat in frigideru arctic
tac tic, iti bag dejtele in priza, dau drumu la stoboscop, si vi-l prezint pe ElectroStatic . dnu . 3

Static :

Lui CIOMOFUGLA-i umflu mutra, de nu-si mai da in veci jos gluga
De se-nvarte ca centrifuga, se umfla, se coloreaza ca Hubba Bubba # opener ok . 3
Vorbind de numere...gagicii tale ii dau mai multe ca Vodafone-ul
Crezi c-ai sanse? Ori esti Cetatean Turmentat, ori iei de la Dragonu... 3,5 tare rebuddle .
Cand rup gura targului, incep cu-a ta: iti dau la oase de zici ca-s calciu
C-o arzi aiurea si strofa asta are un flow de pompier...ai prins punch-ul? 4 imi place si rima .
Nu-ti fac jocul si nu lucrez in cazino...cu mine nu-ti incerci norocul
Ti-e foame ba? Mancami-ai pula, acum astept PM sa-ntrebi ora si locul... 3,5

Iti dau serve-n bot de zici ca joc tenis pe Wii, sper sa castigi, dar stii faza?
Ca sunt ca Statele Unite in Irak...in tine imi pun degeaba baza 3 .
Sangeros ca Gaza, vin mereu cu ceva nou de parc-as fi celula stem, sa mor
De-l inteleg pe Ciomo: zice ca bate campii, isi ia bata si pleaca pe ogor! # credeam ca s-a trecut peste tipu asta de concept . si nici nu-i misto el in sine . 2,5
Minti de-ngheata apele ca Sub-Zero, eu iti fut o copita ca Motaro, am dat
Doua runde ca aerul conditionat: proaspete si ti-au scos fumurile din cap 3,5 ha !
La cum ai dat, te-ai prezentat gen Base la liderii de sindicat, dar lasa...
Esti special. Stiti...CIOMO are scaun la cap ca nu stie sa se aseze la masa... 3 putin nostim .

Ciomofugla :

cand imi trag gluga pe cap te las in bezna, iti bag pula n gat arati ca un dispensor de bomboane pez, ma
ma umfli iti explodez pe mufa, esti gaurit ca o lufa, tu ciorap flausat te iau peste picior nu ajungi la glezna 3,5 dar stabiliti o limita de silabe .
zic, caterinca ca Birlic, formezi numaru da dai maxim un BIP, te dau cu capu de toti peretii ca pe Calciu
te scot pe pula, ma sterg la cur cu Orange, vitamina C, tu: Hapciu! Nu ma intelegi, esti fix ca ai cu Dl. SPANCIU? 3,5 .
Iti bag mintile-n cap cu un ciocan ca Shao Khan, am plecat pe ogor am auzit ca iti cauti nevasta si te da la prima
Sangeros ca gaza si galben ca china, esti proaspat io-s grav, magic, fin, e ca si cum ai compara AC-ul cu Clima # nu prea ating . 2,5
rima ta-i subtire ca grisina, Sunt Mai sadic ca alina, tu esti la microfon ca pasarica lu Cosmina, sunt constipat
da, ma screm special pentru tine si-ti fac un scaun sa te asezi pe el ca si asa te-am umplut de cacat... 2,5

v/Static .
netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Sam Oct 16, 2010 1:27 pm

Punctaj : 1-5

CIOMOFUGLA RUNDA 1 - 11 PUNCTE

incep sarabanda de idei, iti iei numere fara numar nu-ti ies la numar ca lu pristanda
coaie, la mine comanda, vreau sa–ti vars ,,sangele’’ cu c. blaziny skizzo zi-mi tranda - un bar slab, ideea nu e rea, dar n-a iesit cum trebuie - 2p
infometat ca rechinu alb, musc din tine tu crapi, esti un banc, esuat in larg, ai abandonat?
du-te pe copca dupa delfinu Mark, neuroni ti masor in subdiviziuni quark, io x zi-mi Sadat - primu vers e bun, dar al doilea lasa de dorit. - 2p
S-a dat Static da omu e agitat, bat fieru cat e cald ca tony stark, sunt mortal cand te kombat,
's x m-ai aflat. Tu esti y esti frustrat ca pentru tine pizda e 0 necunoscuta si ramai nerezolvat - primu' vers promitea ceva mai mult pentru al doilea, dar nu-i rau - 4p
baga-ti p**a in ia de matematica ai rezolvat problema practic, sa fi cool te-ai mutat in frigideru arctic
tac tic, iti bag dejtele in priza, dau drumu la stoboscop, si vi-l prezint pe ElectroStatic - un bar mediu, nici prea prea nici foarte foarte - 3p


Static RUNDA 1 - 15 PUNCTE

Lui CIOMOFUGLA-i umflu mutra, de nu-si mai da in veci jos gluga
De se-nvarte ca centrifuga, se umfla, se coloreaza ca Hubba Bubba - personal la nick, rima interna, amuzant - 3p
Vorbind de numere...gagicii tale ii dau mai multe ca Vodafone-ul
Crezi c-ai sanse? Ori esti Cetatean Turmentat, ori iei de la Dragonu... - punch-back, un bar bun - 4p
Cand rup gura targului, incep cu-a ta: iti dau la oase de zici ca-s calciu
C-o arzi aiurea si strofa asta are un flow de pompier...ai prins punch-ul? - un bar bun ca Poiana - 4p
Nu-ti fac jocul si nu lucrez in cazino...cu mine nu-ti incerci norocul
Ti-e foame ba? Mancami-ai pula, acum astept PM sa-ntrebi ora si locul... - Laughing Laughing Laughing - 4p

Static RUNDA 2 - 12 PUNCTE

Iti dau serve-n bot de zici ca joc tenis pe Wii, sper sa castigi, dar stii faza?
Ca sunt ca Statele Unite in Irak...in tine imi pun degeaba baza - mai slab ca pana acum - 3p
Sangeros ca Gaza, vin mereu cu ceva nou de parc-as fi celula stem, sa mor
De-l inteleg pe Ciomo: zice ca bate campii, isi ia bata si pleaca pe ogor! - e ok, dar nimic nou - 3p
Minti de-ngheata apele ca Sub-Zero, eu iti fut o copita ca Motaro, am dat
Doua runde ca aerul conditionat: proaspete si ti-au scos fumurile din cap - bun bar, ironic, joc de cuvinte - 4p
La cum ai dat, te-ai prezentat gen Base la liderii de sindicat, dar lasa...
Esti special. Stiti...CIOMO are scaun la cap ca nu stie sa se aseze la masa... - slab pentru final - 2p

CIOMOFUGLA RUNDA 2 - 11 PUNCTE

cand imi trag gluga pe cap te las in bezna, iti bag pula n gat arati ca un dispensor de bomboane pez, ma
ma umfli iti explodez pe mufa, esti gaurit ca o lufa, tu ciorap flausat te iau peste picior nu ajungi la glezna - degeaba dai rime interne si incerci sa stabilesti un flow daca un vers de-al tau are si 30 de silabe - 3p
zic, caterinca ca Birlic, formezi numaru da dai maxim un BIP, te dau cu capu de toti peretii ca pe Calciu
te scot pe pula, ma sterg la cur cu Orange, vitamina C, tu: Hapciu! Nu ma intelegi, esti fix ca ai cu Dl. SPANCIU? - aceeasi problema, totusi nu e un bar rau 3p-
Iti bag mintile-n cap cu un ciocan ca Shao Khan, am plecat pe ogor am auzit ca iti cauti nevasta si te da la prima
Sangeros ca gaza si galben ca china, esti proaspat io-s grav, magic, fin, e ca si cum ai compara AC-ul cu Clima - ai intors bine aici, nu e rau- 3p
rima ta-i subtire ca grisina, Sunt Mai sadic ca alina, tu esti la microfon ca pasarica lu Cosmina, sunt constipat
da, ma screm special pentru tine si-ti fac un scaun sa te asezi pe el ca si asa te-am umplut de cacat... - final slab - 2p

CIOMOFUGLA : 11+11=22
Static : 15+12=27


Static a dat ceva mai bine, desi a incetinit ritmul in a doua runda.
Ciomofugla nu a dat rau, a fost constant, dar trebuie sa-si lege mai bine ideile, intr-un spatiu mai restrans.
A fost un battle ok, nu foarte slab, dar nici extraordinar de bun.

VOT STATIC
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Mo' Sam Oct 16, 2010 3:05 pm

Ciomo

Mi-a placut prima runda la nebunie. Foarte frumos, dume tari.
In runda a doua am stat un veac sa citesc tot, idei bune DAR, poate aratau mai bine ceva mai comprimate. (iti dau eu un link de unde poti loa winrar ...joke)

Static

Nu se lasa mai prejos decat adversarul lui, dume bune, formulate frumos.
''C-o arzi aiurea si strofa asta are un flow de pompier''- punch-u asta a fost genial in ochii mei.

Acum votul meu merge la Static... Desi astept argumente sau nemultumiri in privinta votului meu. Mentionez ca nu am stat sa dau punce pe fiecare vers pentru ca sincer pentru punch-u de mai sus un 5 nu ajunge. Chestia aia arde si nu aiurea.

Vot Static
Mo'
Mo'
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 440
Reputatie : 571
Data de inscriere : 23/05/2010
Varsta : 31
Localizare : i

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Sam Oct 16, 2010 3:29 pm

E 3-0 pentru Static, battle incheiat, in caz ca exista probleme cu voturile sau altceva, ramane aici battle-ul 2 zile.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Oct 18, 2010 12:53 pm

merci de voturi, static poate ne vedem la retur...
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Lun Oct 18, 2010 1:10 pm

Cum sa nu Very Happy Poate ne vedem si-n Brasov Smile Dam unul live...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Ciomofugla vs Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum