Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

+16
CreativeEgo
aka amir
Alter-Ego
Iahim Loig
Boka
Eladio
Dust
DopeRapper
PiroTechnique
WTSN
Phlegm Man
Static
darthedd77
Sarcastic
OZN
Nihat
20 participanți

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de WTSN Lun Oct 29, 2012 10:01 pm

Strabunicu' a fost somalez. Lasand caterinca la o parte, mi se pare dubios cum oameni de 30 de kile reusesc sa jefuiasca corabii si pula mea. Smile)
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Dust Lun Oct 29, 2012 10:03 pm

Poate n-ai vazut ce cara cu ei pe barcutele alea Smile)
Or avea ei 30 de kile, da' armamentul cantareste triplu.
Uite aici: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Pirat-somalez
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de WTSN Lun Oct 29, 2012 10:30 pm

=)) owned
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de OZN Lun Oct 29, 2012 11:28 pm

Asta da Binladen.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Iahim Loig Vin Ian 04, 2013 10:11 pm

Nihat a scris:

stie cineva cine e The Grudge? Ce materiale mai are? Nu gasesc nimic pe net cautand doar "The grudge" plm. Decat filme horror. Si daca scriu si hip-hop pe langa, imi gaseste melodii rock Laughing sau piesa eMC - The Grudge. Vreo idee? Mersi anticipat.
Am eu albumu' trupei sale de rock, Narkoma, daca-l vrei. Plus inca niste piese.
Phlegm Man a scris:O intrebare cretina(dar sunt curios) : Ce MC-i romani sunt atei(din texte, eu ii "banuiesc" pe cei de la CTC, mai sunt si altii?) ?
Butch e ateu (asa scrie pe fb-u' sau.)
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Dust Vin Ian 04, 2013 10:25 pm

Bah vezi ca mai erau niste intrebari din 2010, raspunde si la alea.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Iahim Loig Vin Ian 04, 2013 10:28 pm

Am raspuns unde stiam sa raspund....
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Dust Vin Ian 04, 2013 10:30 pm

Vezi ca ai raspuns gresit la intrebarea cu numarul 2, ROB a intrebat de mc-ii si tu i-ai zis de Butch.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Phlegm Man Sam Ian 05, 2013 8:50 am

Dust a scris:Vezi ca ai raspuns gresit la intrebarea cu numarul 2, ROB a intrebat de mc-ii si tu i-ai zis de Butch.
Buna duma, ai 5 puncte. Laughing

Ba, ce intrebare cretina am avut in mine. Si banuielile alea cu CTC m-au cam doborat. Intre timp mi-am largit orizonturile si am aflat ca sunt ceva artisti "necredinciosi" prin Romania: Vlad Dobrescu, Kazi Ploae, ADN, Subsapte, K-Sap, Acid, frateleNORD, Eyekon, Cumicu, BuFu, Spike, DeZeA, Ais The Chef, Parazitii(da astia-s hateri mai mult) si probabil mai sunt cativa. Nu sunt obsedat de gasirea lor, da' imi place sa ascult MC-i care sunt pe aceeasi lungime de unda cu mine. Nu ma impac bine cu minciunile. Very Happy

@Iahim, vreau eu albumul celor de la Narkoma.

Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Dust Sam Ian 05, 2013 9:40 am

Dar tu esti sigur ca toti sunt atei? Cumicu de exemplu are si o piesa in care "se roaga", pe de alta parte si Boka de exemplu are cel putin o bucata neortodoxa pe Elemente Subversive si nu e ateu. Smile
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Phlegm Man Sam Ian 05, 2013 10:30 am

Din aceasta cauza am si folosit termenul de "necredinciosi". Mi se pare o prostie sa te identifici cu niste cuvinte. Tind sa cred ca suntem mai presus de etichetele cu care ne acoperim fata ori de cate ori avem ocazia. Chiar nu voiam sa fac aceasta enumeratie, da' am zis sa-mi raspund la intrebare daca nimeni nu a facut-o la timpul respectiv. Pe vremuri eram un activist nebun care simtea ca are de adus argumente oricarui fanatic religios, dar mi-am dat seama ca fug in apa. Pe langa asta, de ce au oamenii dorinta de ai schimba pe cei din jur? Degeaba esti tu ateu si ai mii de argumente, dar inca iti lipseste mentalitatea potrivita(chiar daca acest "potrivita" are o tenta subiectiva). Multi nu inteleg ca noi trebuie sa fim impotriva sistemului, nu impotriva omului(acest individ e modelat la randul lui de alti roboti modelati). Nimeni nu are nicio vina pentru ce e, ba mai mult, daca chiar vrei sa-i arati cuiva lumea din ansamblu fa-o pe un ton mai pasnic. Dust, nu stiu daca toti sunt atei, nici nu ma intereseaza, singurul argument pe care il am sunt versurile lor, de-aia am zis ca poate mai sunt si altii(dar nu reiese asta din versurile lor). Cat despre piesele lui Cumicu, Boka si a celorlalti, ce pot sa zic, doar niste caractere care traiesc in contrazicere de idei. Sincer sa fiu, inafar' de primii 3 mentionati nu prea ma atinge niciunu'. De fapt rap-ul in general, nu prea ma mai atrage. Ca orice credinta bazata pe nimic, consider ca e destul de primitiv sa-ti mai exprimi niste idei in forma in care o fac acesti "artisti". Ego-ul, materialismul, actele extremiste, violenta, acestea sunt doar semne ale involutiei rasei umane, iar un rap promovand aceste valori, e doar unul care degradeaza minti. Trebuie sa apara schimbarea si in muzica, sa fim mult mai profunzi. Kazi Ploae si Norzeatic deja sunt pe alta frecventa, nu mai e rap, e poezie post-modernista pe beat, si cam asa ar trebui sa sune rap-u'. Pff, iar am scris prea mult. Laughing
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de WTSN Sam Ian 05, 2013 11:26 am

Io-s de părere că rap-ul ar trebui să sune cum sună acum, nu să sune a Kazi Ploae și Norzeatic. Și-aia e o formă de rap la bază (Kazi), dar ideea rap-ului e să sune într-un fel anume.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Phlegm Man Sam Ian 05, 2013 11:56 am

Ideea despre cum trebuie sa sune rap-ul se poate schimba oricand(si chiar se schimba). Exista o evolutie in orice, inca are el niste standarde dupa care se clasifica, dar in curand o sa ascultam muzica fara sa ne limitam la genuri. De la femei, pistoale si masini, am ajuns la un mesaj mult mai subtil, unde ai nevoie de cunostinte ca sa intelegi cu adevarat. Sunt constient ca rap-ul tre' sa sune intr-un anumit fel, nu poti sa integrezi sunete necorespunzatoare, dar mesajul cred poate fi schimbat(ex. raku).
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de WTSN Sam Ian 05, 2013 12:06 pm

Da, dar nu doar mesajul contează în rap. Conteaza și cum sună, și raku sună cam cum suna și înainte. Băăă, da, ai nevoie de anumite cunoștințe ca să înțelegi substratul. Dar asta face diferența între un ascultător de rap și un iubitor de rap. Avem public redus, contradicție, cu IQ mult peste mediu. Eu unul nu văd evoluția rap-ului ca ducând înspre Kazi și Norzeatic. Nu mi-ar plăcea.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Dust Sam Ian 05, 2013 12:12 pm

Ca de obicei e chestie de gusturi. Norzeatic mie mi se pare un mc smecher tare, nu cred ca sunt multi in stare sa se contopeasca cu beaturile la fel de bine la el si sa curga efectiv peste ele in halul in care reuseste el. Daca-la asculti cu atentie, o sa vezi ca urmareste cam fiecare nota, mie mi se pare la un cu totul alt nivel Norzeatic.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Phlegm Man Sam Ian 05, 2013 12:20 pm

@Watson: O sa existe diversitate in rap tot timpul, dar eu i-am ales pe ei ca fiind niste exemple, o directie. Nu vad ce te-ar impinge sa-ti doresti rap-ul ala cu coaie, sa latre lumea la microfon si sa instige la ura si egoism. Hai sa ne mai descretim fruntile. Nu tre' sa fim tot timpul cu ura in sange, hai sa venim si cu solutii. N-ai cum sa gasesti pacea exprimandu-te cu ura. Vreau un mesaj mai real, nu oameni care isi pupa brandul in videoclipuri. Oricum, deja ne cufundam in subiectiv si nu e ceea ce cautam.
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de WTSN Sam Ian 05, 2013 12:23 pm

Oricum, totul e subiectiv. Dar eu nici măcar nu am pomenit de rap-ul ăla cu coaie, ură și alte chestii. Eu sunt total de-acord cu diversitatea și cu un mesaj și mai optimist în piese, nu numa' de supărare și frustrare. Dar tre' să existe și rap d-ăla, pentru că unora asta le place. Diversitate. Oricum la noi s-a expandat (dacă e ok exprimarea, deși nu cred) rap-ul de câtiva ani încoace. Și eu sunt de părere că e doar începutul.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Boka Dum Ian 06, 2013 12:30 pm

Phlegm Man a scris:Din aceasta cauza am si folosit termenul de "necredinciosi". Mi se pare o prostie sa te identifici cu niste cuvinte. Tind sa cred ca suntem mai presus de etichetele cu care ne acoperim fata ori de cate ori avem ocazia. Chiar nu voiam sa fac aceasta enumeratie, da' am zis sa-mi raspund la intrebare daca nimeni nu a facut-o la timpul respectiv. Pe vremuri eram un activist nebun care simtea ca are de adus argumente oricarui fanatic religios, dar mi-am dat seama ca fug in apa. Pe langa asta, de ce au oamenii dorinta de ai schimba pe cei din jur? Degeaba esti tu ateu si ai mii de argumente, dar inca iti lipseste mentalitatea potrivita(chiar daca acest "potrivita" are o tenta subiectiva). Multi nu inteleg ca noi trebuie sa fim impotriva sistemului, nu impotriva omului(acest individ e modelat la randul lui de alti roboti modelati). Nimeni nu are nicio vina pentru ce e, ba mai mult, daca chiar vrei sa-i arati cuiva lumea din ansamblu fa-o pe un ton mai pasnic. Dust, nu stiu daca toti sunt atei, nici nu ma intereseaza, singurul argument pe care il am sunt versurile lor, de-aia am zis ca poate mai sunt si altii(dar nu reiese asta din versurile lor). Cat despre piesele lui Cumicu, Boka si a celorlalti, ce pot sa zic, doar niste caractere care traiesc in contrazicere de idei. Sincer sa fiu, inafar' de primii 3 mentionati nu prea ma atinge niciunu'. De fapt rap-ul in general, nu prea ma mai atrage. Ca orice credinta bazata pe nimic, consider ca e destul de primitiv sa-ti mai exprimi niste idei in forma in care o fac acesti "artisti". Ego-ul, materialismul, actele extremiste, violenta, acestea sunt doar semne ale involutiei rasei umane, iar un rap promovand aceste valori, e doar unul care degradeaza minti. Trebuie sa apara schimbarea si in muzica, sa fim mult mai profunzi. Kazi Ploae si Norzeatic deja sunt pe alta frecventa, nu mai e rap, e poezie post-modernista pe beat, si cam asa ar trebui sa sune rap-u'. Pff, iar am scris prea mult. Laughing
mi se pare ca tu esti singurul in contradictie...adica pot sa cred in Dumnezeu si sa nu imbratisez ortodoxismu ala fanatic in cele mai...kinky forme ale sale...gen pupator de cadavre,cruci,icoane,posturi inainte de sarbatori dupa care,de sarbatori sa dau in indigestie,pancreatita sau te miri ce plm de intoxicatii,bagatu NEAPARAT in pamant,cu pomeni si pomanagii de-ti ies pe nas,ruga la Dumnezeu in genunchi cu 7'ji de mii de cruci inainte si dupa,numai cand dai de vreo belea sau vreun capriciu,alergatu si calcatu lumii in picioare pt apa sfintita,sau ideea de Dumnezeu ca fiind un mos vesnic din ceruri blablabla(carlin explica mai bine).DAR,in acelasi timp,poti fi sigur ca am o comuniune si comunicare cu Dumnezeu in fiecare secunda,constiinta mea fiind vocea prin care ma indruma.Poti sa-I spui Dumnezeu,Budha,Allah,constiinta Universala,Forta Universala,etc.Asta e parerea mea despre treburile astea cu religia,sper sa discut ultima data treburile astea,fiindca nu imi place sa ma contrazic cu lumea fara sa ajungem la niciun rezultat.Credinta mea se bazeaza pe un fapt concret si cateva teorii dezmembrate in ultimu timp,dar primeaza faptul concret,pe care niciodata,dar NICIODATA stiinta nu il va putea explica:aparitia particulei primordiale din nimic.
A 2-a chestie cu care te contrazici...o data zici ca nu te atrage rapu,iar apoi zici ca ar trebui sa sune ca ploae(suna cacofonic altfel)...pai...ori nu te atrage,ori vrei sa sune nu stiu cum...e ca si cum eu ti-as zice ca nu ma atrage opera sau opereta da sunt de parere ca o soprana trebuie sa sune ca Manowar affraid .Lasand asta la o parte,consider ca e rap pt toata lumea,man!Si pt tine cu filmele tale postmoderniste,si pt noi astia mai hardcore,si pt astia religiosi,si pt fatalai care fac dragoste cu mana gandindu-se la te miri ce curva,si pt bagabonti,si pt ciori cu lantu la gat cat laica...pt toata lumea,nu trebuie decat sa cauti ce-ti place,ce te coafeaza,nu sa schimbi un domeniu dupa bunu tau plac,sa faca toata lumea cum crezi tu ca e bine...cu ceausescu pescuiai balene la cat plumb au bagat in el exact din aceeasi cauza.
Aaaa...inca ceva...cum pui problema vis a vis de crestini ca ei sunt manipulati si plm...mi se pare ca nu spui totul,si incerci sa-i scoti pe cei ca tine din ecuatia asta...total gresit.Religia,atunci cand a ajuns pe mana unor oameni ca instrument de manipulare in masa,a fost folosita pe sistemul divide et impera,adica sa ii fanatizeze si pe crestinii care erau cu ei,sa ii inraiasca si pe atei,astfel incat sa existe un conflict viu si sa fie tinut acest subiect pe prima pagina,e un mod de promovare,indiferent de faptu ca e pozitiva sau negativa.Pe voi va manipuleaza prin psihologia inversa la fel ca pe fanaticii religiosi,astfel incat sunteti la fel de interesati de acest subiect ca ei Wink si tineti cacatu in picioare.Hai sa ne imaginam ca ar fi fost toti de-o parte,atei,de exemplu...ar fi lasat-o moarta din start...daca eram toti agnostici,iar ar fi lasat-o moarta,pt ca mingea ar fi fost la ei in teren,si nu ar fi stiut sa raspunda avalansei de intrebari si de probleme care se puneau.Daca erau toti crestini,iar nu ar fi fost bine,pt ca ar fi devenit ceva banal...gen...sunt crestin...beau o cola...plm...maine ma duc la munca...si ar fi intrat in obscuritate,de-aia trebuie conflictul tinut in picioare,pt a rezista ei.Pana la urma ce e mai important pt tine?Sa te autoetichetezi ca fiind de o parte sau de alta a baricadei,sau sa incerci TU sa fii un om mai ok?Squash the mo'fuckin beef!
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de aka amir Dum Ian 06, 2013 12:44 pm

Mai bine scrieti o carte...

aka amir
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 863
Reputatie : 912
Data de inscriere : 16/10/2012
Varsta : 26
Localizare : Mangalia

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Eladio Dum Ian 06, 2013 1:25 pm

n-am răbdare să citesc, mai ales că se vorbește mereu de aceleași căcaturi
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Phlegm Man Dum Ian 06, 2013 3:34 pm

Mai Boka, mai lasa Fox Kids-u' si incearca sa intelegi lucruri.
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Boka Dum Ian 06, 2013 3:51 pm

asta ai inteles din tot ce ti-am scris,nu?Lasa si tu etnobotanicele si incearca sa intelegi lucruri.
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Phlegm Man Dum Ian 06, 2013 3:52 pm

Tu macar ai citit toata conversatia sau ai dat un raspuns la nimic? Watson a zis ca tu ai o piesa pe albumul cu Avangarda in care ai o pozitie anti-religie si tu esti crestin(el a zis asta, nu eu, nu am verificat nimic). La fel si Cumicu, are o piesa cu BuFu in care il denigreaza pe Dumnezeu si o piesa in care il preaslaveste. Cat despre teoriile tale pseudostiintifice si conspiratiile alea de duzina nascute pe youtube, nu comentez nimic ca ar fi o pierdere de timp. Eu chiar vorbeam in postarile de mai sus ca nu ma identific cu cuvinte, iar tu ma cataloghezi ca fiind un ateu. In toata postarea vorbesc de pace si prosperitate si tu imi zici ca ei vor sa fie o disputa intre fanaticii religiosi si cei "necredinciosi". Eu accept credinta oricui si chiar vorbeam de unde dorinta asta a noastra de ai schimba pe cei din jur. Dar se pare ca n-ai inteles nimic si iar te-ai pisat in directia vantului. Arta arata adevarata situatie a societatii, iar o muzica hardcorista, extremista, cu ciori cu lantul la gat care promoveaza materialismul ne arata cat de involuati suntem. Deci, te rog gandeste inainte sa arunci cu cacat.
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de WTSN Dum Ian 06, 2013 3:57 pm

Phlegm Man a scris:Watson a zis ca tu ai o piesa pe albumul cu Avangarda in care ai o pozitie anti-religie si tu esti crestin(el a zis asta, nu eu, nu am verificat nimic).
Nu cred c-am zis asta vreodată.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Phlegm Man Dum Ian 06, 2013 3:58 pm

Scuze, era Dust. Laughing
Dust a scris:Dar tu esti sigur ca toti sunt atei? Cumicu de exemplu are si o piesa in care "se roaga", pe de alta parte si Boka de exemplu are cel putin o bucata neortodoxa pe Elemente Subversive si nu e ateu. Smile
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Intrebari, nelamuriri, raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Intrebari, nelamuriri, raspunsuri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum