Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

+4
Nihat
date
Sarcastic
OZN
8 participanți

In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Feb 14, 2011 7:12 pm

Sistem XyyX. 8 Versuri pe runda, timp de raspuns: 2 zile!


Ultima editare efectuata de catre OZN in Lun Feb 28, 2011 3:30 pm, editata de 1 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Mar Feb 15, 2011 10:02 pm

Am venit bajetii Smile Sunt pe zona ...
Pentru Static : am incercat sa fac o runda cat de cat buna , sa speram ca se ridica la nivelul adversarilor .


Fara sanse de scapare , ca soarecii iesiti la-naintare , va zdrobesc in bataie si va las plini de-oroare
Ca Sarcastic e de prima mana , provoaca teroare , printre zdrente ce-l privesc cu adorare ca egiptenii pe soare
Date si Nihat - primele victime ale-acestui turneu , ii iau direct pe neveu si-i tin in suspans ca Gestapo pe evreu
Fara pic de moralitate le dau bucati de calitate si le fac ficatul pateu , am uitat morala crestina desi-n lupta-s arhiereu
Va pot da capace 24 din 24 sau in sistem 24/7 , deci non-stop ca un supermarket , va distrug ca un procuror corupt la parchet
Par ca-s inofensiv , parca-s diavol imbracat in inger , parca-i pasaj din Biblie despre Lucifer , da`-s toate de mai sus la pachet
Mi-am facut treaba , am dat prima runda , am eliberat javra , Sarcastic aduce zarva ca Atena-n Sparta , ca Hermes in Olimp
Sunt zeu smecher si hot , inteligent si poti , sa-ncerci sa contesti ca te contrez din timp si te deformez de zici c-ai trip
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de date Joi Feb 17, 2011 12:38 pm

-
STATIC are suflu sistolic - e bolnav de victorie ,dar îl tratez cu dispreţ!
ăsta soseşte c-un borcan de monede-că vrea să câştige cu orice preţ!
-
te termin tactic-sunt un general de armată,tu generalul Prostată.
că liric STATIC e pro-stat deci sintactic eşti prost,tată!
-
SARCASTIC ne dă capace - normal, că avortul ăsta vieţuieşte-n canale!
e homo de litere: şi-a băgat Journalul în cur,ca să intre-n Anale!
-
aprind săgeţi cu Nihat,Baiazid şi alţi turci-vă ardem central-sunteţi peleţi!
n-aţi văzut rubrica Meteo? - asta e! v-a trecut vremea, băieţi!!
-

date
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 103
Reputatie : 130
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Sam Feb 19, 2011 8:51 pm

Nihat Sultan, iti da bulionu' pe nas, dai concerte de durere ca in Fabrica
Astea nu's cuvinte ce vindeca, ingheti de frica, alb la fata ca Antarctica

Cu LPS brigada, arme incinse, azi dormiti la perete, invata tactica
Ca Sarcastic e cu problema, dar lui Static de ceva vreme-i spunem Statica

Baieti cu blugi cu tur, dezechilibrati ca nu se tin in coaie
Si toti Facem Records da' va trimitem la Hades rapid ca pe Kazi Ploae

Am lirica-n echilibru perfect, paradoxal va dau pe toti pe spate
Cand va prinde garda si beliti pula daca intreaba de Date
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Feb 20, 2011 9:19 pm

Date, da-te-n spate, Static te bate ca la carte de zici ca-i manual de karate
Frate, n-ai miscat nimic...in cuplu cu Nihat tu esti ala pasiv? Macar recunoaste!
Taranii astia n-ar da cuiva de furca nici daca ar avea mosie sau glie, se stie:
Nihat are un zambet tamp pe muie si de-asta-i torn punch-uri intr-o veselie
In battle n-ar supravietui nici in echipa cu Bear Grylls. Ba, zi-mi si mie, cum de
Ati dat chiar atat de prost? I-ati dat bani lui ONIX ca sa va scrie doua runde??
Date-i cam prost: crede ca-i atitudine daca-ncheie versul cu semnul exclamarii
Nu-i de-a mirarii, ati dat battle cu mine: apogeu. De maine, doua pizde Date uitarii
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Mier Feb 23, 2011 11:34 pm

Nu vreau sa fiu nesimtit sau sa supar pe cineva , dar pe aici nu mai voteaza nimeni ? Sunt 4 betaluri incheiate deja ...
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Feb 24, 2011 9:00 am

Nu pot, ca as vota Smile))
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Feb 24, 2011 11:17 am

Aş fi vrut să votez pe text, dar din păcate nu am timp. Votez aşa, dacă este necesar o să detaliez în zilele următoare, când o să am timp.

Sarcastic: Mai mult freestyle decât strofă de battle. Atacurile sunt puţine şi prea directe. Punchurile trebuie să fie ori amuzante, ori aluzive, cu subînţeles sau jocuri de cuvinte. Nu prea percutează strofa. Nota 6.

date: O rundă pe jumătate. Adică primele două baruri sunt bătătorite. Ultimele 4 versuri sunt ok, punchuri decente, fără să rupă norii. Nota 7.

Nihat: Slăbuţ, din păcate. Mai nimic de reţinut. Doar ultimul vers e vag amuzant. Nota 6.

Static: Fără să strălucească, e cea mai bună strofă din battle. Doar un bar e trademark Static, cel cu veselia, în rest e destul de banal. Dar chiar şi aşa, peste restul de NCei. Nota 8.

Vot Static şi Sarcastic.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Swift Dum Feb 27, 2011 2:00 am

O sa incep asa Sarcastic e depunctat din start ca are proza scurta. Plus ca a dat 16 versuri in loc de 8. Runda lui Date e bunicica , imi place bucata lui Nihat , Static in nota lui buna ca deobicei .
Nu ma rugati sa dau vot pe text , voi vedeti cat a scris Sarcastic ?!? Nici Prophetu la inceput nu le lungea asa.

VOT Nihat si Date.
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Sarcastic Dum Feb 27, 2011 2:44 am

Din ce ai insirat pe acolo , vrei sa spui ca runda mea e de cacat . Tehnica se pare ca nu se mai ia in considerare , sa-l anunte careva pe Cedrea ca toate piesele lui sunt praf . Ma depunctezi pentru lungimea versurilor , nu dai alte argumente , runda lu` Static e cea mai buna din battle-ul asta , iar noi pierdem ? Bravo cheers
Nu-ti cer sa votezi pe text , voteaza macar cat de cat argumentat sa pricep si eu ce nu ti-a placut (in afara de lungime) ca sa imbunatatesc pe viitor si sa vad unde-am gresit . Eu inteleg ca fiecare are o viata de care se ocupa , dar daca ai fost de acord sa fii in juriu , incearca s-o faci cum trebuie , nu doar ca sa fie .

P.S. : Nu vreau sa supar pe nimeni , daca ceilalti 3 participanti sunt de acord cu modul in care a votat Swift , atunci sa ramana asa .

P.P.S. : Nu ma deranjeaza ca votul e impotriva mea , ma deranjeaza ca n-am inteles motivul din spatele deciziei .
Sarcastic
Sarcastic
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 645
Reputatie : 798
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Feb 27, 2011 11:31 am

Mergea un pic mai argumentat Swiftule Smile
Pe mine unul nu ma deranjeaza votul lui, ca si in celalalt battle ramas, se pare ca votul decisiv ii apartine lui Bex, care sper sa dea mai multe detalii legate de cum a vazut el battle-ul.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Swift Dum Feb 27, 2011 1:47 pm

Sarcastic a scris:Din ce ai insirat pe acolo , vrei sa spui ca runda mea e de cacat . Tehnica se pare ca nu se mai ia in considerare , sa-l anunte careva pe Cedrea ca toate piesele lui sunt praf . Ma depunctezi pentru lungimea versurilor , nu dai alte argumente , runda lu` Static e cea mai buna din battle-ul asta , iar noi pierdem ? Bravo cheers
Nu-ti cer sa votezi pe text , voteaza macar cat de cat argumentat sa pricep si eu ce nu ti-a placut (in afara de lungime) ca sa imbunatatesc pe viitor si sa vad unde-am gresit . Eu inteleg ca fiecare are o viata de care se ocupa , dar daca ai fost de acord sa fii in juriu , incearca s-o faci cum trebuie , nu doar ca sa fie .

P.S. : Nu vreau sa supar pe nimeni , daca ceilalti 3 participanti sunt de acord cu modul in care a votat Swift , atunci sa ramana asa .

P.P.S. : Nu ma deranjeaza ca votul e impotriva mea , ma deranjeaza ca n-am inteles motivul din spatele deciziei .


Omu ce vrei sa-ti votez? 16 versuri ....fiecare a dat cate 8 , ce ai facut tu e asemenea trisarii ca la tine un vers e format din doua.
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Dum Feb 27, 2011 9:22 pm

@Sarcastic, asa pot sa-i zic si eu lui EGO : cum primesc aceeasi nota cu unu care a dat 16 versuri? Hai, ciocu' mic, ca puteam sa scriu si eu doua runde si sa le lipesc; ai ceva de comentat cu mine - privat sau messenger ; cu juriu - la topicu' aferent. Asteptam votu' decisiv de la becks si lasam off-topic-ul. Bafta !
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Lun Feb 28, 2011 12:20 pm

Sarcastic a scris:Fara sanse de scapare , ca soarecii iesiti la-naintare ,
va zdrobesc in bataie si va las plini de-oroare
Ca Sarcastic e de prima mana , provoaca teroare ,
printre zdrente ce-l privesc cu adorare ca egiptenii pe soare
Date si Nihat - primele victime ale-acestui turneu ,
ii iau direct pe neveu si-i tin in suspans ca Gestapo pe evreu
Fara pic de moralitate le dau bucati de calitate si le fac ficatul pateu ,
am uitat morala crestina desi-n lupta-s arhiereu
Va pot da capace 24 din 24 sau in sistem 24/7 ,
deci non-stop ca un supermarket , va distrug ca un procuror corupt la parchet
Par ca-s inofensiv , parca-s diavol imbracat in inger ,
parca-i pasaj din Biblie despre Lucifer , da`-s toate de mai sus la pachet
Mi-am facut treaba , am dat prima runda , am eliberat javra , Sarcastic
aduce zarva ca Atena-n Sparta , ca Hermes in Olimp
Sunt zeu smecher si hot , inteligent si poti , sa-ncerci sa contesti
ca te contrez din timp si te deformez de zici c-ai trip

Date - 11pts
date a scris:
STATIC are suflu sistolic - e bolnav de victorie ,dar îl tratez cu dispreţ!
ăsta soseşte c-un borcan de monede-că vrea să câştige cu orice preţ! - 4, smecher inceputul. desi nu e noua ideea, imi place cum e pusa aici in bar.
-
te termin tactic-sunt un general de armată,tu generalul Prostată.
că liric STATIC e pro-stat deci sintactic eşti prost,tată! - 3, mai mult pentru tehnica
-
SARCASTIC ne dă capace - normal, că avortul ăsta vieţuieşte-n canale!
e homo de litere: şi-a băgat Journalul în cur,ca să intre-n Anale! - 1, daca tot ai zis de Sarcastic, puteai sa te iei de modul in care a dat runda.
-
aprind săgeţi cu Nihat,Baiazid şi alţi turci-vă ardem central-sunteţi peleţi!
n-aţi văzut rubrica Meteo? - asta e! v-a trecut vremea, băieţi!! - 3, frumusel, dar cliseu.
-

Nihat - 11pts
Nihat a scris:Nihat Sultan, iti da bulionu' pe nas, dai concerte de durere ca in Fabrica
Astea nu's cuvinte ce vindeca, ingheti de frica, alb la fata ca Antarctica - 3, ai incercat tu ceva tehnic acolo, dar nu ti-a iesit foarte bine

Cu LPS brigada, arme incinse, azi dormiti la perete, invata tactica
Ca Sarcastic e cu problema, dar lui Static de ceva vreme-i spunem Statica - 2, buna ideea, formularea slaba.

Baieti cu blugi cu tur, dezechilibrati ca nu se tin in coaie
Si toti Facem Records da' va trimitem la Hades rapid ca pe Kazi Ploae - 2, din nou, ideea buna, formulare slaba.

Am lirica-n echilibru perfect, paradoxal va dau pe toti pe spate
Cand va prinde garda si beliti pula daca intreaba de Date - 4, din nou, formulare slaba, dar imi place ideea

Static - 17
Static a scris:Date, da-te-n spate, Static te bate ca la carte de zici ca-i manual de karate
Frate, n-ai miscat nimic...in cuplu cu Nihat tu esti ala pasiv? Macar recunoaste! - 5, primul bar complex din battle.
Taranii astia n-ar da cuiva de furca nici daca ar avea mosie sau glie, se stie:
Nihat are un zambet tamp pe muie si de-asta-i torn punch-uri intr-o veselie - 4, pacat, primul vers rupea mui!
In battle n-ar supravietui nici in echipa cu Bear Grylls. Ba, zi-mi si mie, cum de
Ati dat chiar atat de prost? I-ati dat bani lui ONIX ca sa va scrie doua runde?? - 3, tot in jos mergi staticule...
Date-i cam prost: crede ca-i atitudine daca-ncheie versul cu semnul exclamarii
Nu-i de-a mirarii, ati dat battle cu mine: apogeu. De maine, doua pizde Date uitarii - 5, frumos finalul, atitudine si tot ce-i trebe


Imi e lene sa mai stau sa colorez si cacaturi.
Stiu ca nu am votat pe text la Sarcastic, dar macar am "impartit rundele in una singura." Laughing
Date a oscilat intre versuri bune si versuri slabe, iar inconstanta asta l-a tras foarte mult in jos din punctul meu de vedere.
Nihat a avut cele mai smechere idei din battle-ul asta, dar formularile lor au lasat de dorit.

Mi-a fost mai greu sa ma decid, dar votul meu merge totusi la Static si Sarcastic.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Feb 28, 2011 3:29 pm

Battle incheiat, castigatori Static si Sarcastic.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Lun Feb 28, 2011 8:25 pm

Multumim pentru voturile obiective.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de date Lun Feb 28, 2011 10:18 pm

felicitari castigatorului! Laughing

glumesc ... bafta mai departe!

date
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 103
Reputatie : 130
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Static si Sarcastic vs. date si Nihat - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum