Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

+4
MarianS
DopeRapper
doctoru'
OZN
8 participanți

In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Feb 14, 2011 7:13 pm

Sistem XyyX. 8 Versuri pe runda, timp de raspuns: 2 zile!
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Mier Feb 16, 2011 8:11 pm

Le sectionez simandicos coaste si le dau topoare'n retina,ca sa fie cu ochii in patru,
Alternand punchuri taioase alternative,va decapitez eu daca pe voi nu prea va taie capu!
Dope asta poa` sa fie cel mult un frizer strain .. ce'mi ciufuleste cu limba "cock"`u,
Ca la battle e cam bâtă !De asta'l calc in picioare pana il fac unt-de-lemn cu totu`.
La Schumy'i servesc automat replici ascutite!Si ramane atat de MIC,ca nici MJ nu l'ar fute
Ca dupa un pact cu dracu`,eu si Ra'ra bătem la el pana ii invinetim ingeru` , ca doua brute !
Ei doi? ca niste pi2de blonde masculine , impreuna insumeaza cel mult un neuron...de stanca,
Sparg cu ei munti,disproportionand relieful!Ca deja bat campii,de la cata bataie mananca!





pi es: rog un moderator sa schimbe si titlu de la battle.Addy <-> Ra'ra.In cazul in care nu apare addy..ceea ce e putin probabil.
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Vin Feb 18, 2011 2:41 pm

iar dau de asistenta asta nesatula de pula, care se crede pe centura
dar nu e singura, e cu una ra'ra care face ga-ga, alt nume - acelasi soi de taratura
dope sta in dreapta, schummy conduce ofensiva mai ceva ca Mcrea
noi bem licoarea din apa cu hamei, ei, ca niste papagali baga doar apa cu mei
ALTERAND punch'uri, poate, ca la ce dume rasuflate dai tre sa fi pe mana cu opc'ul
asistentele freaca peleul, apoi incaseaza croseul si trec la frecat wc'ul
plm... chiar si asa fara chef, scot o runda gata sa va demoleze din temelie
fetitelor, battle'ul nu e de voi, incercati versuri ca "foaie verde, iasomie"
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MarianS Dum Feb 20, 2011 11:49 pm

Doctoru asta-i mai degraba asistenta ca Bianca,cu ra’ra partener de conjunctura
S’teti 2 netcee de umplutura, fraierii si-o fura de la dope, ca-i netcee de anvergura!
Schumy, Dope, cu-n singur scop, va dam la cioc, ca sunteti doua curve de fapt
Aveti pact cu Dracu!? nu tin minte sa va fii semnat si parafat eu vreun contract!?
Da e clar ca va fac viata un Iad, declar Jihad, il am pe Dope pe post de camarad
N-avem rivali in battelu’asta, s’teti prea mici in grad, ,va masacram ca-n Stalingrad
Venim cu lectii de ghetou, venin in limba de argou,doctoru cu ra’ra copii indigo,
Cu caca la popou, petarde mai ceva ca ce se da-n Revolutiei de Anu nou’.




MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Lun Feb 21, 2011 7:27 pm

foaie verde iasomie, cate puli au fost la curu lu dope? hehe, o herghelie
"battelu’asta", schumy pe felie, i-ar prinde bine niste lectii de ortografie
va futem intr-o veselie, stricatii astia vin cu dume de frecat wc-u
femeile lor se freaca protejat, sa mor, cre-ca le-a futut tot wbc-u
noi cu 'caca la popou'? pai e clar, voi sunteti plini de cacat la gura
caterinca pura, gen premiile la suc, de obicei sub DOP E fix o pula
doctore da-le scutire, ca-s scumpi, la vedere, in battle-u asta absenti
noi curve schumy? tu te-ai inscris pe forum sa-i faci lu ma-ta rost de clienti
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mier Feb 23, 2011 9:59 am

Doctoru': 12

Le sectionez simandicos coaste si le dau topoare'n retina,ca sa fie cu ochii in patru,
Alternand punchuri taioase alternative,va decapitez eu daca pe voi nu prea va taie capu! - 4 inceput foarte in forta, are de toate
Dope asta poa` sa fie cel mult un frizer strain .. ce'mi ciufuleste cu limba "cock"`u,
Ca la battle e cam bâtă !De asta'l calc in picioare pana il fac unt-de-lemn cu totu`. - 2 pentru incercarile de dume, nu suport romgleza
La Schumy'i servesc automat replici ascutite!Si ramane atat de MIC,ca nici MJ nu l'ar fute
Ca dupa un pact cu dracu`,eu si Ra'ra bătem la el pana ii invinetim ingeru` , ca doua brute ! - 3 primul e bun, al doilea nu ma atinge
Ei doi? ca niste pi2de blonde masculine , impreuna insumeaza cel mult un neuron...de stanca,
Sparg cu ei munti,disproportionand relieful!Ca deja bat campii,de la cata bataie mananca! - 3 merge de sfarsit, al doilea vers e cam incurcat dar e buna ideea barului

DopeRapper: 9

iar dau de asistenta asta nesatula de pula, care se crede pe centura
dar nu e singura, e cu una ra'ra care face ga-ga, alt nume - acelasi soi de taratura - 2 prea facil
dope sta in dreapta, schummy conduce ofensiva mai ceva ca Mcrea
noi bem licoarea din apa cu hamei, ei, ca niste papagali baga doar apa cu mei - 3 m-a amuzat imaginea aici
ALTERAND punch'uri, poate, ca la ce dume rasuflate dai tre sa fi pe mana cu opc'ul
asistentele freaca peleul, apoi incaseaza croseul si trec la frecat wc'ul - 2 ceva interne pe versul 2 si cam atat, duma cu opc-ul e rasuflata in sine
plm... chiar si asa fara chef, scot o runda gata sa va demoleze din temelie
fetitelor, battle'ul nu e de voi, incercati versuri ca "foaie verde, iasomie" - 2 nu mi-au placut niciodata finalurile astea

schumy: 11

Doctoru asta-i mai degraba asistenta ca Bianca,cu ra’ra partener de conjunctura
S’teti 2 netcee de umplutura, fraierii si-o fura de la dope, ca-i netcee de anvergura! - 2 hmm...arata frumos dar punch-ul nu-i pe-aici
Schumy, Dope, cu-n singur scop, va dam la cioc, ca sunteti doua curve de fapt
Aveti pact cu Dracu!? nu tin minte sa va fii semnat si parafat eu vreun contract!? - 3 oarecum, ai incercat un pback dar puteai gasi o idee mai buna
Da e clar ca va fac viata un Iad, declar Jihad, il am pe Dope pe post de camarad
N-avem rivali in battelu’asta, s’teti prea mici in grad, ,va masacram ca-n Stalingrad - 3 mai multe idei marunte, preferam una si buna
Venim cu lectii de ghetou, venin in limba de argou,doctoru cu ra’ra copii indigo,
Cu caca la popou, petarde mai ceva ca ce se da-n Revolutiei de Anu nou’. - 3 sfarsit asa-si-asa, mi-a placut faza cu petardele, in rest te-au salvat internele

Ra'ra: 10

foaie verde iasomie, cate puli au fost la curu lu dope? hehe, o herghelie
"battelu’asta", schumy pe felie, i-ar prinde bine niste lectii de ortografie - 2 se poate si mai bine
va futem intr-o veselie, stricatii astia vin cu dume de frecat wc-u
femeile lor se freaca protejat, sa mor, cre-ca le-a futut tot wbc-u - 2 primul vers e aiurea, stiu ca e pback dar mi se pare ca nu loveste deloc
noi cu 'caca la popou'? pai e clar, voi sunteti plini de cacat la gura
caterinca pura, gen premiile la suc, de obicei sub DOP E fix o pula - 3 asa mai discutam, buna ideea
doctore da-le scutire, ca-s scumpi, la vedere, in battle-u asta absenti
noi curve schumy? tu te-ai inscris pe forum sa-i faci lu ma-ta rost de clienti - 3 m-a amuzat, destul de bune ambele versuri

Vine cam asa: Doctoru'+Ra'ra = 12+10 = 22 iar DopeRapper+Schumy = 9+11 = 20

Si acum sa spun si de ce am votat pe text. La prima citire, rezultatul era acelasi dar avand in vedere ca in battle-ul asta s-au intalnit 2 echipe bune, m-am gandit sa fac astfel departajarea. Daca ar fi fost egalitate, cel mai probabil as fi votat la fel pentru ca-n battle-ul asta Doctoru' a fost cel mai ok in opinia mea, iar Ra'ra a facut fata cu brio chiar daca a plecat din postura de newcomer/underdog. Dope si Schumy...mi s-a parut ca ati fost un pic prea pragmatici, prea liniari, cu siguranta ati avut si zile mai bune.

Vot Doctoru' si Ra'ra!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Feb 24, 2011 2:06 pm

Aici chiar trebuie să votez pe text şi nu prea am când. Scuzaţi întârzierea, cum prind o clipă liberă, promit să votez.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Swift Joi Feb 24, 2011 9:56 pm

Pot sa votez fara argumentare pe text dar .... ati scris proza scurta nu versuri :-s . AStept raspunsul sa stiu cum votez
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Vin Feb 25, 2011 12:33 am

mie mi-e indiferent, da ar fi mai ok pe text sa nu existe discutii.
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Sam Feb 26, 2011 9:34 am

doctoru:
Le sectionez simandicos coaste si le dau topoare'n retina,ca sa fie cu ochii in patru,
Alternand punchuri taioase alternative,va decapitez eu daca pe voi nu prea va taie capu! - 4 p. foarte tare.
Dope asta poa` sa fie cel mult un frizer strain .. ce'mi ciufuleste cu limba "cock"`u,
Ca la battle e cam bâtă !De asta'l calc in picioare pana il fac unt-de-lemn cu totu`. - 3 p. Versul 2 e mişto. Primul e amestecat şi, se ştie, e greu să găseşti un mix bun.
La Schumy'i servesc automat replici ascutite!Si ramane atat de MIC,ca nici MJ nu l'ar fute
Ca dupa un pact cu dracu`,eu si Ra'ra bătem la el pana ii invinetim ingeru` , ca doua brute! - 3 p. Destul de ok, mergea mai rafinat.
Ei doi? ca niste pi2de blonde masculine , impreuna insumeaza cel mult un neuron...de stanca,
Sparg cu ei munti,disproportionand relieful!Ca deja bat campii,de la cata bataie mananca! - 3 p. Şi ăsta e mişto. Aproape am dat 4, dar primul vers strică barul.

DopeRapper
iar dau de asistenta asta nesatula de pula, care se crede pe centura
dar nu e singura, e cu una ra'ra care face ga-ga, alt nume - acelasi soi de taratura - 3 p. Sună frumos, dar punchul e cam inofensiv.
dope sta in dreapta, schummy conduce ofensiva mai ceva ca Mcrea
noi bem licoarea din apa cu hamei, ei, ca niste papagali baga doar apa cu mei - 3 p. La fel ca şi deasupra.ALTERAND punch'uri, poate, ca la ce dume rasuflate dai tre sa fi pe mana cu opc'ul
asistentele freaca peleul, apoi incaseaza croseul si trec la frecat wc'ul - 3 p. Semi-pback. Cu semi-forţă.
plm... chiar si asa fara chef, scot o runda gata sa va demoleze din temelie
fetitelor, battle'ul nu e de voi, incercati versuri ca "foaie verde, iasomie" - 2 p. Ăsta-i chiar sub medie. Lipsa de chef se vede-n tot battle-ul.

Schumy
Doctoru asta-i mai degraba asistenta ca Bianca,cu ra’ra partener de conjunctura
S’teti 2 netcee de umplutura, fraierii si-o fura de la dope, ca-i netcee de anvergura! - 3 p. No punch, dar sună bine.Schumy, Dope, cu-n singur scop, va dam la cioc, ca sunteti doua curve de fapt
Aveti pact cu Dracu!? nu tin minte sa va fii semnat si parafat eu vreun contract!? - 2 p. Slăbuţ.
Da e clar ca va fac viata un Iad, declar Jihad, il am pe Dope pe post de camarad
N-avem rivali in battelu’asta, s’teti prea mici in grad, ,va masacram ca-n Stalingrad - 3 p. Interne and stuff, dar punchu?Venim cu lectii de ghetou, venin in limba de argou,doctoru cu ra’ra copii indigo,
Cu caca la popou, petarde mai ceva ca ce se da-n Revolutiei de Anu nou’. - 3 p. Are un parfum de punch, dar nu e prea percutant.

Ra'ra
foaie verde iasomie, cate puli au fost la curu lu dope? hehe, o herghelie
"battelu’asta", schumy pe felie, i-ar prinde bine niste lectii de ortografie - 4 p. Am râs. Umorul a salvat un bar altfel fără prea mult impact.
va futem intr-o veselie, stricatii astia vin cu dume de frecat wc-u
femeile lor se freaca protejat, sa mor, cre-ca le-a futut tot wbc-u - 3 p. Binişor.
noi cu 'caca la popou'? pai e clar, voi sunteti plini de cacat la gura
caterinca pura, gen premiile la suc, de obicei sub DOP E fix o pula - 3 p. Din nou, umor
doctore da-le scutire, ca-s scumpi, la vedere, in battle-u asta absenti
noi curve schumy? tu te-ai inscris pe forum sa-i faci lu ma-ta rost de clienti - 4 p. Şi din nou. Chiar am râs, deşi în general chestiile cu mame mă lasă rece.

Doctoru + Ra'ra = 13 + 14 = 27 puncte
Dope + Schumy = 11 + 11 = 22 puncte

Vot Doctoru şi Ra'ra. Şi felicitări, battle-ul a fost amuzant.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Sam Feb 26, 2011 12:41 pm

Battle incheiat, castigatori Doctoru' si Ra'ra !
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Sam Feb 26, 2011 1:01 pm

Multumim pentru voturi si bafta Ra'ra mai departe Very Happy
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Sam Feb 26, 2011 1:03 pm

le multumesc si eu, la fel doctore, ne vedem, noroc.
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MarianS Sam Feb 26, 2011 2:52 pm

salut baieti! bafta!
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Sam Feb 26, 2011 11:40 pm

multumim de voturi
succesuri mai departe Exclamation
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Doctoru' si Ra'ra vs. Schumy si DopeRapper - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum