Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

+8
DeJabba da` Hot
darthedd77
Static
OZN
Magnifi_Q
Marele Alb
Luptacu' Foca
Becks
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Mar Noi 03, 2009 10:39 pm

2 runde
xy-yx / eu X
10 versuri / runda
Timp de reply: 2 zile
Voturi: Pana la 5 / La 3-0 e KO

Vine si runda cat se poate de repede!


Ultima editare efectuata de catre Becks in Sam Noi 14, 2009 12:10 am, editata de 3 ori
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Mier Noi 04, 2009 2:30 pm

Asta-i mini geniu, minim genu’ ce nu stie nici cum e vremea p-afara
Dar ma pis pe Luptacu, ca-s in forma de zile mari ca solstitiu de vara
Dau fara greseala! Tu dai ca Gigi cu zaru, eu vin, rezolv litigii cu paru’
MI S-A facut mila… ma pis pe tine, da-ti dau si meditatii… ca Bivolaru
Cand vin aici, sari cu confetti, te dai mafiot dar stiu ca esti fan Caddy
De-aia-n runda asta, te-nvat sa scuipi pizdos, ca Sandler in Big Daddy
O arzi pimpin ca Fizz ma, dar nu-ti merge ca la battle Bex are carisma
Si eu nu-s K-ta-klysm, da jur ca-ti dau de de caci pe tine K-la-Klysma
Termin, si-n final de runda te las fara oxigen, ca apa ramasa hidrogen
Si nu-s carcotas ca Huidu, dar termin cu “Ciment”, ca fabricile din Fieni
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Luptacu' Foca Vin Noi 06, 2009 2:17 am

Singurul loc unde da bine Becks e non-stop-ul din colt si-ti spun
Ca n-ai fii in forma de zile mari nici dac-ai fii cozonac de Craciun!
Astea cu MISA sunt mai fumate ca un spliff stins asta vara
Ai zis "eu vin?" Tu bere. Si-ai dat fara greseala. Dar gramaticala.
Scuipi doar cacaturi. Daca-ti pun pumnul in gura se cheama fisting?
Si fiindca te fut bine, fata, tu scuipi pizdos. Se cheama squirting.
Prietene, tu scrii la fel ca Lucian Blaga - foooooarte trist!
Dar cu Luptacu Foca nu prea poti sa faci pula mare ca omu' Fizz
Sincer, si eu sunt neatent - pierd chestii - si nu ma supar
Daca-mi explici cum faci tu de ti-o cauti inainte si pierzi dupa?


Traiesc linistit, nu sunt vreun alcoolic si nici n-am vreo avere
Dar niciodata in viata asta n-o sa ma faca pe mine o bere.
Ti-am citit runda. Mai tare ca tine e si Prigat - nectar de pere
Plus ca nu ti-am remarcat numele prin baruri smechere, vere Wink
Deja esti in_trecut - precum ieri, alaltaieri. Pe langa asta stiu
Ca tie iti ia mai mult sa citesti astea decat imi ia mie sa le scriu.
Lumea stie ce prieteni ai - Becks merge cu orice carnat la gratar
Iti dai licenta? Sper ca avocatura - esti de fapt si de drept penal
Ia-ti craniul ala gol de la curul meu - ti-ai luat basini in freza
Si reciteste panci-urile astea grave ca "mormant" zis in engleza...Foooca!!!

Luptacu' Foca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 90
Reputatie : 108
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Sam Noi 07, 2009 3:46 am

Sincer ca Jim in Liar Liar: nu-s las, da’ la cum ai dat eu clar n-as da
C-acuma nu mai am niciun chef, ca un bloc cu vecini super naspa!
Ca Stanley Ipkiss, vin cu masca pentru ca dai slab, dar n-am vina
Insa la cat te vad de racit in runda, clar e posibil sa ai gripa focina
Hai termina! Uite, dume noi, iti dau sa parcurgi ruta Sulina-Baicoi
Io-s pterodactil in domeniu, tu vii cu gasca noua: ceata lui pitzigoi
Nu dau licenta-n drept, dar tot te dau cu capu de parchet fara chin
Ma cac pe tine, iar ce-mi faci tu, in engleza se cheama: blumpkin
Fara sa calc frana, fara Shift, te-a ametit runda ca o cursa de drift
Si daca ti-am umflat muia, sa stii ca-s rasu ala din runda ta cu Swift
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Sam Noi 07, 2009 3:51 am

Mi-a facut placere Luptacu, insa am asa o presimtire ca nu o sa primesti rangul ala dupa acest battle (si nu din cauza ca nu m-as tine eu de cuvant) Smile

Tine-o tot asa, si sper sa mai dam si pe viitor pentru ca dai oricum, numai rau nu!
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Luptacu' Foca Sam Noi 07, 2009 5:13 pm

Cum o fi, tata, om trai si dupa Wink respect pentru respect, oricum. Reciprocitatea e garantata. Wink

Luptacu' Foca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 90
Reputatie : 108
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Vizitato Sam Noi 07, 2009 6:38 pm

votez cu becks. dar e un vot dat cu o oarecare tristete.

becks a dat o prima runda mult, mult prea smechera. cand ma gandeam ca a epuizat omul asta dex-ul, vine cu dume noi. chiar m-a impresionat.

luptacu a dat 2 runde fara pic de tarie in punch-uri. sau ma rog, poate pe mine nu m-au impresionat. altceva nu am ce sa reprosez, ai incercat punch-uri, punch-backs, si umor si tot...dar chiar nu ai dat cu cojones. parerea mea.... mi-a placut doar punch-ul cu fizz.

becks, in runda 2 ai fost exact ca luptacu. aveai ultimul cuvant, aveai 2 runde pe care sa i le intorci...dar ai dat jocuri de cuvinte slabe de tot

succes, baieti.
vot becks

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Marele Alb Sam Noi 07, 2009 7:38 pm

Mah, ce sa zic....spre deosebire de fratele Dope, ambii m-au impresionat in egala masura la prima vedere. Sa vedem ce iese la punctajul per bar :

Asta-i mini geniu, minim genu’ ce nu stie nici cum e vremea p-afara
Dar ma pis pe Luptacu, ca-s in forma de zile mari ca solstitiu de vara - wordplay frumos si o duma impresionanta in runda doi, cea cu solstitiu

Dau fara greseala! Tu dai ca Gigi cu zaru, eu vin, rezolv litigii cu paru’
MI S-A facut mila… ma pis pe tine, da-ti dau si meditatii… ca Bivolaru - suna bine tare primul vers, al doilea
vine sa spulbere

Cand vin aici, sari cu confetti, te dai mafiot dar stiu ca esti fan Caddy
De-aia-n runda asta, te-nvat sa scuipi pizdos, ca Sandler in Big Daddy- funny shit

O arzi pimpin ca Fizz ma, dar nu-ti merge ca la battle Bex are carisma
Si eu nu-s K-ta-klysm, da jur ca-ti dau de de caci pe tine K-la-Klysma - numai un dement ar putea face un bar ca asta ! it blew my mind

Termin, si-n final de runda te las fara oxigen, ca apa ramasa hidrogen
Si nu-s carcotas ca Huidu, dar termin cu “Ciment”, ca fabricile din Fieni - primul vers m-a impresionat mai tare, al doilea mai putin


Luptacu Runda 1 :

Singurul loc unde da bine Becks e non-stop-ul din colt si-ti spun
Ca n-ai fii in forma de zile mari nici dac-ai fii cozonac de Craciun! - genial

Astea cu MISA sunt mai fumate ca un spliff stins asta vara
Ai zis "eu vin?" Tu bere. Si-ai dat fara greseala. Dar gramaticala. - asta e un punch pun dar nu stiu daca l-ai formulat prea bine, nu cred ca multi il vor aprecia

Scuipi doar cacaturi. Daca-ti pun pumnul in gura se cheama fisting?
Si fiindca te fut bine, fata, tu scuipi pizdos. Se cheama squirting. - primul vers e ulta smecher, al doilea e rimat prost, per total un bar bunicel

Prietene, tu scrii la fel ca Lucian Blaga - foooooarte trist!
Dar cu Luptacu Foca nu prea poti sa faci pula mare ca omu' Fizz - hmmm, nu prea

Sincer, si eu sunt neatent - pierd chestii - si nu ma supar
Daca-mi explici cum faci tu de ti-o cauti inainte si pierzi dupa? - un final bun


Luptacu Runda 2:

Traiesc linistit, nu sunt vreun alcoolic si nici n-am vreo avere
Dar niciodata in viata asta n-o sa ma faca pe mine o bere. - foarte smecher

Ti-am citit runda. Mai tare ca tine e si Prigat - nectar de pere
Plus ca nu ti-am remarcat numele prin baruri smechere, vere - asta ar fi barul meu preferat din battle-ul asta

Deja esti in_trecut - precum ieri, alaltaieri. Pe langa asta stiu
Ca tie iti ia mai mult sa citesti astea decat imi ia mie sa le scriu. - foarte tare, frate

Lumea stie ce prieteni ai - Becks merge cu orice carnat la gratar
Iti dai licenta? Sper ca avocatura - esti de fapt si de drept penal - binisor spre bine

Ia-ti craniul ala gol de la curul meu - ti-ai luat basini in freza
Si reciteste panci-urile astea grave ca "mormant" zis in engleza...Foooca!!! - versul doi foarte smecher, primul lasa de dorit. Ca ansamblu e un final bun!


Sincer ca Jim in Liar Liar: nu-s las, da’ la cum ai dat eu clar n-as da
C-acuma nu mai am niciun chef, ca un bloc cu vecini super naspa! - binee

Ca Stanley Ipkiss, vin cu masca pentru ca dai slab, dar n-am vina
Insa la cat te vad de racit in runda, clar e posibil sa ai gripa focina - da-te-n sloboz, m-am sucit, asta e noul meu bar preferat

Hai termina! Uite, dume noi, iti dau sa parcurgi ruta Sulina-Baicoi
Io-s pterodactil in domeniu, tu vii cu gasca noua: ceata lui pitzigoi - hmm, smabutz

Nu dau licenta-n drept, dar tot te dau cu capu de parchet fara chin
Ma cac pe tine, iar ce-mi faci tu, in engleza se cheama: blumpkin - un pback bun

Fara sa calc frana, fara Shift, te-a ametit runda ca o cursa de drift
Si daca ti-am umflat muia, sa stii ca-s rasu ala din runda ta cu Swift - Smile bun final

Repet ambii au fost egali in ceea ce ma priveste, ideea e ca tre sa si votez pe unul din ei si asta ma intristeaza. As da punctaj egal daca s-ar putea. In fine, Bex a avut o atitudine de invingator plus duma cu gripa focina la care am izbucnit in ras. Votez BEX, mega super hyper ultra felicitarile mele lui Luptacu pentru ca i-a facut fatza lui Bex si era sa-i smulga un rang personalizat. E din ce in ce mai bine, Luptacule ! Felicitarile mele ! Bex, tati, regele, ramane rege, ia-ti coroana !
Marele Alb
Marele Alb
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal
Posesor de Graal, profesor, decan, mentor, pentru rectori egal

Mesaje : 75
Reputatie : 103
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 39
Localizare : Buzau

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Magnifi_Q Sam Noi 07, 2009 7:52 pm

Nu votez pe text sau cu note pentru ca o sa ziceti ca-mi bat joc si dau note maxime pe tot ce a dat Becks.
Luptacule, jos palaria, cu Swift ai dat slab, dar aici ai aratat ca poti sa faci fata si unui adversar foarte bun.
Niciodata nu mi-a placut la Becks faptul ca a dat slabut cu adversari slabuti, dar cand are un adversar pe masura, rupe!
Nu punctez nimic, cum am mai zis, ci spun ca singurul vers al lui Becks care lasa de dorit e cel cu Bivolaru, in rest, parerea mea, e ca sunt cele mai smechere runde pe care le-am vazut.
Duma cu cheful m-a nenorocit, iar finalul de battle al lui Becks sunt convins ca Luptacu l-a simtit din plin - cel mai bun personal vazut in ultima perioada.

Votez cu Becks, cu mentiunea ca Luptacu ar trebui sa fie cel mai constient ca a pierdut acest battle, dar in acelasi timp merita felicitari pentru 2 runde pizda, dar fara cojones, cum zicea si DOPE.
Magnifi_Q
Magnifi_Q
Bad ass ma' fucka'
Bad ass ma' fucka'

Mesaje : 55
Reputatie : 70
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Sam Noi 07, 2009 8:04 pm

Pentru ca astia-s colegii mei de crew, nu inchid battle-ul pana nu mai aud si alte pareri, desi sunt convins de faptul ca toti trei sunt impartiali.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Sam Noi 07, 2009 10:24 pm

prima runda a lu bex face diferenta.
eu votez cu bex.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Luptacu' Foca Sam Noi 07, 2009 11:14 pm

Ba, accept orice fel de voturi. Nu ma intereseaza ca-i cru-ul tau sau alea. Io ma simt bine scriind dobitocenii d-astea. Deci daca e cazul sa inchideti asta, inchideti-l.

Luptacu' Foca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 90
Reputatie : 108
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Dum Noi 08, 2009 5:09 am

Vreau sa-l mai aud pe Static, pe THC, pe ozn cu un vot mai argumentat, pe Alex, pe fu2-10gura, pe edd... Pula mea! Sunt multi de la care astept cate o parere.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Luptacu' Foca Dum Noi 08, 2009 5:51 am

Asteapta, ce sa zic. Doar ca mi-e sa nu dureze mai mult de cat ai tu rabdare.

Luptacu' Foca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 90
Reputatie : 108
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Noi 08, 2009 10:36 am

Becks, o prima runda de zile mari, cum zicea si el. Dumele cu solstitiu, Sandler si clisma au fost smechere rau, celelalte doar ok pt nivelul lui. Pe runda a doua parca a lasat-o un pic mai moale. Duma cu "cheful" seamana mult cu una de la Ryu, "imi omoara cheful ca un vecin care cheama politia". Bine, asemanarea e pur intamplatoare dar daca as vota pe text n-as puncta cu nota maxima barul respectiv. Mi-a mai atras atentia faza cu pterodactil care a rupt...in rest, au fost doar bune.

Luptacu: o prima runda foarte smechera, cu un final perfect. Aici au contat punchback-urile cu Fizz si cozonacul, in rest nu prea...iar pe runda 2 personalele cu berea au fost spuma, sa zic asa.

Diferenta nu a fost atat de mare pe cat ma asteptam, dar Becks a castigat totusi detasat. Luptacu a pierdut pe o singura faza dupa parerea mea: in timp ce Becks a punctat mai mult sau mai putin cu fiecare vers, Luptacu avea punch-uri smechere dar versuri pregatitoare la fiecare. Daca ar fi lucrat un pic si primul vers din bar iesea o treaba foarte misto. Oricum, un battle bun, chiar bun. Felicitari amandurora. Vot Becks.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Dum Noi 08, 2009 12:56 pm

Sa traiesti si chiar imi pare rau de faza cu cheful pentru ca mie mi s-a parut o idee tare.
Nu ascult Ryu! Doar o singura piesa am ascultat de la el, Ryu from the block, si daca nu ma insel nu da duma asta acolo.



Oricum, sa nu uitam ca Magnific a zis la un moment dat "io-s iesit din comun, tu inca neiesit din comuna", iar Cumicu a spus pe albumul lui scos la putin timp dupa aia "nu vad nimic iesit din comun, vad doar tarani iesiti din comuna"... si nu cred ca l-a acuzat nimeni pe Cumicu de rea intentie Smile
Asta fiind doar cel mai elocvent exemplu, ca daca stau sa ma mai gandesc imi aduc aminte si de dumele cu "faci copy, apoi paste ca un restaurant italian" pe care le foloseam si au aparut pe albumul 10tone...
... si sunt multe astfel de exemple.

Cacatul se intampla, cum ar spune americanu', insa fara intentie Smile

Merci de vot si ii astept si pe ceilalti sa voteze pentru ca eu am votat la toate battle-urile de pe aici!
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Dum Noi 08, 2009 1:35 pm

Se pare ca s-a votat deja, dar daca tot se asteapta o parere,zic:

Battle ff tare,la nivel inalt asa, cu dume tari si personale multe, exact cum imi place. Se pare ca dumele cu berea nu s-au terminat inca. Luptacu chill si caterinca si Becks ceva mai incisiv. Asta e stilul zic. La Fooooca am ras ceva mai mult si la bex am fost gen Surprised in cateva randuri. Nu stiu cu cine as putea sa votez, dar zic DA la referendum. Din 473 de NC sa ramana doar 300, dar sa fie toti ca astia doi. Word!
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Noi 08, 2009 2:18 pm

Becks, nu te-am acuzat de nimic, se mai intampla astea. Si eu am patit sa dau "Nici de-ar fi pizde cu crema de plaja tot n-ar putea sa ne dea pe spate" ca dupa cateva luni sa apara Cumicu cu "Dar nici de-ar avea lotiune...nu m-ar da pe spate". Multa bafta in continuare Smile
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DeJabba da` Hot Dum Noi 08, 2009 10:52 pm

Eu votez cu Luptacu. Dume mai inteligente decat beck...iti pune mintea putin la contributie. Si becks a dat ok, dar Luptacu a fost mai inspirat.
Am citit mai sus commentul " Scuipi doar cacaturi. Daca-ti pun pumnul in gura se cheama fisting?
Si fiindca te fut bine, fata, tu scuipi pizdos. Se cheama squirting. - primul vers e ulta smecher, al doilea e rimat prost, per total un bar bunicel" Sunt curios ce rimeaza prost ca nu inteleg ....fisting cu squirting? Ca daca asta ai vrut sa zici....ai gafat Smile

Si daca poa sa imi explice si mie cineva "Ca Stanley Ipkiss, vin cu masca pentru ca dai slab, dar n-am vina" ....care`i faza cu Ipkis. Daca dai slab ...vii cu masca ca Ipkiss?? Wtf?? ...chiar nu inteleg..nu vreau sa o ard aiurea sau ceva...
In fine...nu stau sa fac analiza pe text....ca nu mai sunt la liceu ..dar per total Foca ruleaza in opinia mea, iar cel mai tare punch: " Traiesc linistit, nu sunt vreun alcoolic si nici n-am vreo avere
Dar niciodata in viata asta n-o sa ma faca pe mine o bere."
Pace!
DeJabba da` Hot
DeJabba da` Hot
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 15
Reputatie : 15
Data de inscriere : 05/11/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Lun Noi 09, 2009 2:38 am

Oricum votarea s-a incheiat, asteptam pareri, dar nu de la unul de 15 ani maxim, pentru ca altfel nu-mi explic cum de nu stii cine e Stanley Ipkiss si nu-mi explic nici cum de nu stii de google.com.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Noi 09, 2009 10:22 am

Nu ma pot hotari dupa ce-am citit de 2 ori. O sa votez pe text, ca merita din plin.

Becks I:
Asta-i mini geniu, minim genu’ ce nu stie nici cum e vremea p-afara
Dar ma pis pe Luptacu, ca-s in forma de zile mari ca solstitiu de vara - 4, misto. Nu e chiar punch, de-aia nu dau 5.
Dau fara greseala! Tu dai ca Gigi cu zaru, eu vin, rezolv litigii cu paru’
MI S-A facut mila… ma pis pe tine, da-ti dau si meditatii… ca Bivolaru - 3, destul de uzate astea cu MISA, nu crezi?
Cand vin aici, sari cu confetti, te dai mafiot dar stiu ca esti fan Caddy
De-aia-n runda asta, te-nvat sa scuipi pizdos, ca Sandler in Big Daddy - 3, iarasi, nu prea e punch...
O arzi pimpin ca Fizz ma, dar nu-ti merge ca la battle Bex are carisma
Si eu nu-s K-ta-klysm, da jur ca-ti dau de de caci pe tine K-la-Klysma - 4, misto, mi-a placut.
Termin, si-n final de runda te las fara oxigen, ca apa ramasa hidrogen
Si nu-s carcotas ca Huidu, dar termin cu “Ciment”, ca fabricile din Fieni - 3, mai mult pentru primul vers.

Foca I si II:
Singurul loc unde da bine Becks e non-stop-ul din colt si-ti spun
Ca n-ai fii in forma de zile mari nici dac-ai fii cozonac de Craciun! - 3, minus 1 punct pentru "fii". Asta-i o greseala care ma enerveaza ingrozitor.
Astea cu MISA sunt mai fumate ca un spliff stins asta vara
Ai zis "eu vin?" Tu bere. Si-ai dat fara greseala. Dar gramaticala. - 2. nu e relevant. Sa zicem ca primul vers a fost punchback, desi e doar stating the obvious, insa versul 2 e aproape autodrop.
Scuipi doar cacaturi. Daca-ti pun pumnul in gura se cheama fisting?
Si fiindca te fut bine, fata, tu scuipi pizdos. Se cheama squirting. - 3. destul de scarbos. Si, da, fisting si squirting nu rimeaza.
Prietene, tu scrii la fel ca Lucian Blaga - foooooarte trist!
Dar cu Luptacu Foca nu prea poti sa faci pula mare ca omu' Fizz - 3. puteai sa zici Bacovia sau altcineva. Stilul lui Blaga e in general destul de optimist. Deci metafora nu tine. Punctele pt versul 2.
Sincer, si eu sunt neatent - pierd chestii - si nu ma supar
Daca-mi explici cum faci tu de ti-o cauti inainte si pierzi dupa? - 4. asta e tare.


Traiesc linistit, nu sunt vreun alcoolic si nici n-am vreo avere
Dar niciodata in viata asta n-o sa ma faca pe mine o bere. - 3. cam banal
Ti-am citit runda. Mai tare ca tine e si Prigat - nectar de pere
Plus ca nu ti-am remarcat numele prin baruri smechere, vere - 4. misto, mi-a placut jocul de cuvinte.
Deja esti in_trecut - precum ieri, alaltaieri. Pe langa asta stiu
Ca tie iti ia mai mult sa citesti astea decat imi ia mie sa le scriu. - 4, misto din nou. Simplu si la obiect.
Lumea stie ce prieteni ai - Becks merge cu orice carnat la gratar
Iti dai licenta? Sper ca avocatura - esti de fapt si de drept penal - 5. foarte tare. Dar foarte.
Ia-ti craniul ala gol de la curul meu - ti-ai luat basini in freza
Si reciteste panci-urile astea grave ca "mormant" zis in engleza...Foooca!!! - 2. nu. Amestec naspa.

Becks II:
Sincer ca Jim in Liar Liar: nu-s las, da’ la cum ai dat eu clar n-as da
C-acuma nu mai am niciun chef, ca un bloc cu vecini super naspa! - 3. misto, dar nu indeajuns de
Ca Stanley Ipkiss, vin cu masca pentru ca dai slab, dar n-am vina
Insa la cat te vad de racit in runda, clar e posibil sa ai gripa focina - 2. chestia cu masca n-am inteles-o. Si stiu cine e Stanley Ipkiss. Plus ca ai folosit si o contradictie de termeni naspa: "clar e posibil".
Hai termina! Uite, dume noi, iti dau sa parcurgi ruta Sulina-Baicoi
Io-s pterodactil in domeniu, tu vii cu gasca noua: ceata lui pitzigoi - 4. da, misto
Nu dau licenta-n drept, dar tot te dau cu capu de parchet fara chin
Ma cac pe tine, iar ce-mi faci tu, in engleza se cheama: blumpkin - 4. scarbos Very Happy
Fara sa calc frana, fara Shift, te-a ametit runda ca o cursa de drift
Si daca ti-am umflat muia, sa stii ca-s rasu ala din runda ta cu Swift - 4. da.

Si sa vedem:
Becks - 17 + 17 = 34 p.
Foca - 15 + 18 = 33 p.

A fost un battle strans. Becks a dat sub nivelul lui, Foca a dat peste al sau. Cel putin din ce versuri am citit de la el in cele 2 battle-uri in care l-am mai votat.
Vot Becks.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DeJabba da` Hot Lun Noi 09, 2009 11:57 am

Becks a scris:Oricum votarea s-a incheiat, asteptam pareri, dar nu de la unul de 15 ani maxim, pentru ca altfel nu-mi explic cum de nu stii cine e Stanley Ipkiss si nu-mi explic nici cum de nu stii de google.com.

Mare hater mai esti si tu. Daca aveam 15 ani....nu mai intelegeam nici jumate din versurile lu` Luptacu sau Prophetu....in fine..asa e cand te simti atacat...

Eu intrebam ce legatura are Ipkiss cu faptul ca oponentul da slab...." vin ca ipkiss cu masca pentru ca dai slab.." . sincer eu nu vad nici o legatura (la fel de bine puteai sa zici - vin ca darth vader cu masca pt ca dai slab - sau orice alt personaj care iti place tie si are masca...nu stiu....spiderman...batman) ...mi se pare un vers incredibil de slab si pueril...pt un copil de 15 ani care inca se mai uita la the mask si cauta pe google.com biografia lui Stanley Ipkiss.

Daca ai binevointa sa imi explici si mie ce ai vrut sa zici..(poate e o duma ascunsa care nu am prins-o eu--acept asta ), dar daca nu...las-o asa...sunt eu copilu ala de max 15 ani...care invata de curentul lui Nikola Tesla si a lui Thomas Edison.

Pace!
DeJabba da` Hot
DeJabba da` Hot
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 15
Reputatie : 15
Data de inscriere : 05/11/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DeJabba da` Hot Lun Noi 09, 2009 12:02 pm

Ego..cum poti sa zici ca nu rimeaza infinitivul a 2 verbe? au aceiasi termintatie!!! plus de atat...mai au si consoana T inainte...AMADOUA!!!

Acum, poate voi cititi diferit decat mine cele 2 cuvinte...si de aici posibilitatea de a zice ca nu rimeaza.

In fine....eu raman la parerea mea ca rimeaza.
DeJabba da` Hot
DeJabba da` Hot
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 15
Reputatie : 15
Data de inscriere : 05/11/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Noi 09, 2009 12:06 pm

Esti DeJabba daca n-ai ureche muzicala. Very Happy
Fisting se citeste faisting. Squrting e scuărting. In cazul asta ar trebui sa rimeze "aisting" cu "ărting". Si nu rimeaza.
Nu se aplica regula ultimelor trei sunete intotdeauna.
Bafta.

In plus, diferenta n-am facut-o pe baza problemelor pe care le ai tu cu Ipkiss si rimele. Te certi in van cu lumea.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DeJabba da` Hot Lun Noi 09, 2009 12:17 pm

nu am cert cu nimeni ma....eu imi zic parerea....si incer sa inteleg si eu lumea...dar..permite`mi sa te contrazic.....Fisting...se citeste chiar FISTING...pt ca pleaca de la FIST (care inseaman pumn in engleza) iar Fisting...e cand unu o fute pe una/unu cu pumnu in cur Smile))
Si la fel si cu Squirt ....nu se citeste Scuărt -- I din squirt nu se transforma in ă.

Acu pana mea...as fi cautat pe undeva pe youtube sa vad exact cum se zice Squirt...dar...daca dau search...presimt ca o sa mi se umezeasca monitoru.

Si lasati-o si voi mai moale cu hatereala cand are altu o parere diferita fata de a voastra...

Pace!
DeJabba da` Hot
DeJabba da` Hot
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 15
Reputatie : 15
Data de inscriere : 05/11/2009

Sus In jos

Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Becks vs. Luptacu' Foca - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum