Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

+3
xtr3mu
Dust
darthedd77
7 participanți

In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Mai 09, 2011 11:59 am

Dust, ma scuzi pt intarziere.
8 versuri ,x-y-y-x
Timp de reply cat se poate de repede, dar cu bun simt
Primu la 3 castiga. La 3-0 e fail. merge?


Ultima editare efectuata de catre darthedd77 in Lun Mai 23, 2011 9:26 pm, editata de 2 ori
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Mai 09, 2011 1:08 pm

Bai coi,te bat pe-ndelete ca-s alt NC scapat de sub control ca L. Doctor,
Si-ti rup muia si te hacuiesc adanc in DOS de parca-s Peter NORTH-ON
Si-imediat te ia cu lesin ca n-ai cale scapare ca lesii-n Codrii Cosminului
Cand iti dau o bucata foarte tare, tu crezi ca te-a lovit mana destinului
Eo-s zeu, tu nimic, poti sa te-ntorci in tarana dupa ce te fac,asta-i geneza
Ii dau lectii lu Dust la orice ora, ca-s convins ca omu-i praf si-n engleza
Faci pareza si pariez ca te bat si-n engleza,ca-s beton,am idei concrete
Si concret iti dau un pumn de-ti sar mucii cand te lipesc ca gletu de perete
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Mar Mai 10, 2011 6:56 pm

Asta-i razboi,ca tunsoarea esti pierdut, necunoscut,soldat cu taierea ta si-a soldei
Te dau disparut, te pun pe jar, te las la vatra te bucuri ca dai muie la gura sobei

Tu Doc? cel mult asistenta,te execut ca task manager, ma pis pe mana destinului
Mare ca Elton,gay ca John, o dai in dos, Ego nu-i epilat de zici de Codrii Cosminului?

Tu zeu?Eu Cronos,iti numar clipele si desi nu m-ai facut,tot ma inghiti ca Uranus
Zbori ca Airbus,ca-ti fut una de ajungi printre japonezi,parca ai fi plecat cu Erasmus

Dai orbeste,dau in Braille sa pui si tu mana pe niste rime,ca-n autobuz stai pe loc
Ca-n sport, atlet de top castig orice proba, tu stop!esti nedezvoltat ca un mormoloc

---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------

Egg in battle e somer apatrid fara state,ii fac prietena cand ii lipesc una se poate
Sa-l faci penicilina, ca la cat de invechit e pana si dumele le da deshidratate

Ca Obama,bat la usa cu arma,tu deschizi prost ca Osama, nu prinzi de stire
Te umplu de semne ca pe-o sosea,esti tesator slab,battle-ul nu-ti sta in fire

Asta nu-i star wars, dar ca un halterofil folosesc forta,Darth pierde ca Vader
Edd nu-i stea,cel mult meteorit, ca pe un cor il dirijez cum vreau ca pe crossfader

Iti pun calus,esti fara cuvinte ca un rebus necompletat,ca o mumie mult redus
Din battle-ul asta iesi ca de la sala bine facut, ca piesele lui Moga esti prost compus.

Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Joi Mai 19, 2011 1:10 pm

Bun!Bun!Bun!Stai asa...bajetii, ridicati mainile sus pentru runda astuia,ca-i un jaf,
Si cum adica apatrid fara state,frate?!Asta-i pleonasm,gen cand zic eu:ba,dust e praf
iti rup moaca,nu stii sa compui asa ca si la battle o furi ca Marius Moga,dar e ok coae
cu dume deshidratate tot se strange de-o confruntare tare,pen'ca runda ta-i apa de ploaie
dustla battle,dar nu stiu, nu stiu daca stie el d-astea, c-are umor expirat ca grupu Voua
da-i supercunoscut de cand a aparut la televizor si-a zis ca pluralu de la telecomanda e doua
DUOUA! palme-ti fut de nu te vezi, de parca n-ai oglinzi,s-daca te-ntinzi iti dau si-un croseu
da' nu ma bucur,zau,ca mi-e indiferent daca-ti dau muie la gura sobei sau langa semineu
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Joi Mai 19, 2011 1:14 pm

Dust a scris:
Sunt de acord Edd cu toate regulile, doar la voturi as avea ceva de comentat in sensul in care as prefera sa voteze urmatorii: Static, xtr3mu, Ra'ra, CIOMOFUGLA, OZN, Matrix, CreativeEgo, Becks, Nihat,Big R.I.P, prophetu,swift (ultimii 2 daca mai trec pe aici Smile) ,oricare dintre cei de mai sus (paranteza parantezelor sper ca n-am uitat pe nimeni). Pareri in schimb daca sunt doritori cu mare placere se accepta de la oricine.

Bafta Edd!

Imi cer scuze de intarziere, dar e bahaosland la munca. Dar m-am enervat foarte tare azi si mi-era rusine de cand astepti dupa mine... Sorrea inca o data
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Joi Mai 19, 2011 1:42 pm

edd1:

Bai coi,te bat pe-ndelete ca-s alt NC scapat de sub control ca L. Doctor,
Si-ti rup muia si te hacuiesc adanc in DOS de parca-s Peter NORTH-ON --- funny, tehnic, wp ... bun bar dar pica la originalitate oleaca 3,5p

Si-imediat te ia cu lesin ca n-ai cale scapare ca lesii-n Codrii Cosminului
Cand iti dau o bucata foarte tare, tu crezi ca te-a lovit mana destinului --- wpul de pe versul 2 imi place .... 3,5p


Eo-s zeu, tu nimic, poti sa te-ntorci in tarana dupa ce te fac,asta-i geneza
Ii dau lectii lu Dust la orice ora, ca-s convins ca omu-i praf si-n engleza --- un personal deja dat prea des dar ai spus'o cel mai ok din toti ... 3p

Faci pareza si pariez ca te bat si-n engleza,ca-s beton,am idei concrete
Si concret iti dau un pumn de-ti sar mucii cand te lipesc ca gletu de perete --- concret beton .... seen it .... si finalul l'am mai vazut 3p

dust1:

Asta-i razboi,ca tunsoarea esti pierdut, necunoscut,soldat cu taierea ta si-a soldei
Te dau disparut, te pun pe jar, te las la vatra te bucuri ca dai muie la gura sobei --- wpul de pe versul 2 face loc de'un pback grav pacat ca'i misto ideea ... suna bine barul 3,5p

Tu Doc? cel mult asistenta,te execut ca task manager, ma pis pe mana destinului
Mare ca Elton,gay ca John, o dai in dos, Ego nu-i epilat de zici de Codrii Cosminului? --- bun bun Smile)))) misto aia cu task managerul ... pback pe doc si mana destinului si umor cu ego - cosmin imi place 5p

Tu zeu?Eu Cronos,iti numar clipele si desi nu m-ai facut,tot ma inghiti ca Uranus
Zbori ca Airbus,ca-ti fut una de ajungi printre japonezi,parca ai fi plecat cu Erasmus --- caterinca ... multe idei misto ... 4,5p

Dai orbeste,dau in Braille sa pui si tu mana pe niste rime,ca-n autobuz stai pe loc
Ca-n sport, atlet de top castig orice proba, tu stop!esti nedezvoltat ca un mormoloc ---- Smile) again niste idei super smekerie si multe 5p

---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------

dust2:

Egg in battle e somer apatrid fara state,ii fac prietena cand ii lipesc una se poate
Sa-l faci penicilina, ca la cat de invechit e pana si dumele le da deshidratate --- nu m'atrage nicio idee 2,5p

Ca Obama,bat la usa cu arma,tu deschizi prost ca Osama, nu prinzi de stire
Te umplu de semne ca pe-o sosea,esti tesator slab,battle-ul nu-ti sta in fire --- versu 2 tine barul sus da sus rau 4p

Asta nu-i star wars, dar ca un halterofil folosesc forta,Darth pierde ca Vader
Edd nu-i stea,cel mult meteorit, ca pe un cor il dirijez cum vreau ca pe crossfader --- Smile) culmea imi place mai mult pregatitorul decat punchul ... 3,5p

Iti pun calus,esti fara cuvinte ca un rebus necompletat,ca o mumie mult redus
Din battle-ul asta iesi ca de la sala bine facut, ca piesele lui Moga esti prost compus. --- primu vers puncteaza mai mult ... asta cu sala -facut am dat'o si eu 3,5p


edd2 :

Bun!Bun!Bun!Stai asa...bajetii, ridicati mainile sus pentru runda astuia,ca-i un jaf,
Si cum adica apatrid fara state,frate?!Asta-i pleonasm,gen cand zic eu:ba,dust e praf --- caterinca versul 2 dar cam atat 3,5p


iti rup moaca,nu stii sa compui asa ca si la battle o furi ca Marius Moga,dar e ok coae
cu dume deshidratate tot se strange de-o confruntare tare,pen'ca runda ta-i apa de ploaie --- bun pbackul de pe versu 2 ... primu previzibil 3,5p


dustla battle,dar nu stiu, nu stiu daca stie el d-astea, c-are umor expirat ca grupu Voua
da-i supercunoscut de cand a aparut la televizor si-a zis ca pluralu de la telecomanda e doua --- s'a dat (am dat) asta cu telecomanda ... srry nu'mi place mai nimic aici 2p


DUOUA! palme-ti fut de nu te vezi, de parca n-ai oglinzi,s-daca te-ntinzi iti dau si-un croseu
da' nu ma bucur,zau,ca mi-e indiferent daca-ti dau muie la gura sobei sau langa semineu --- doar pt versul 2 5p ca si'a cerut'o Very Happy

darthedd77 27p
dust 31,5p

vot dust!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Joi Mai 19, 2011 4:34 pm

darthedd77 a scris:
Bai coi,te bat pe-ndelete ca-s alt NC scapat de sub control ca L. Doctor,
Si-ti rup muia si te hacuiesc adanc in DOS de parca-s Peter NORTH-ON - 5, foarte bun inceput!
Si-imediat te ia cu lesin ca n-ai cale scapare ca lesii-n Codrii Cosminului
Cand iti dau o bucata foarte tare, tu crezi ca te-a lovit mana destinului - 3, primul vers promitea ceva mai puternic.
Eo-s zeu, tu nimic, poti sa te-ntorci in tarana dupa ce te fac,asta-i geneza
Ii dau lectii lu Dust la orice ora, ca-s convins ca omu-i praf si-n engleza - 4, personal ok.
Faci pareza si pariez ca te bat si-n engleza,ca-s beton,am idei concrete
Si concret iti dau un pumn de-ti sar mucii cand te lipesc ca gletu de perete - 4, desi se repeta "engleza"

Dust a scris:
Asta-i razboi,ca tunsoarea esti pierdut, necunoscut,soldat cu taierea ta si-a soldei
Te dau disparut, te pun pe jar, te las la vatra te bucuri ca dai muie la gura sobei - 3, umor, dar asta pierdut ca tunsoarea e fumata de ceva timp.

Tu Doc? cel mult asistenta,te execut ca task manager, ma pis pe mana destinului
Mare ca Elton,gay ca John, o dai in dos, Ego nu-i epilat de zici de Codrii Cosminului? - 4, bun punchback, dar parca mai trebuia ceva.

Tu zeu?Eu Cronos,iti numar clipele si desi nu m-ai facut,tot ma inghiti ca Uranus
Zbori ca Airbus,ca-ti fut una de ajungi printre japonezi,parca ai fi plecat cu Erasmus - 5, asa da!

Dai orbeste,dau in Braille sa pui si tu mana pe niste rime,ca-n autobuz stai pe loc
Ca-n sport, atlet de top castig orice proba, tu stop!esti nedezvoltat ca un mormoloc - 3, primul vers ok, dar al 2-lea e pus sa fie!

---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------

Egg in battle e somer apatrid fara state,ii fac prietena cand ii lipesc una se poate
Sa-l faci penicilina, ca la cat de invechit e pana si dumele le da deshidratate - 4, bun de inceput, ideea din al 2-lea vers imi place.

Ca Obama,bat la usa cu arma,tu deschizi prost ca Osama, nu prinzi de stire
Te umplu de semne ca pe-o sosea,esti tesator slab,battle-ul nu-ti sta in fire - 5, bun si asta.

Asta nu-i star wars, dar ca un halterofil folosesc forta,Darth pierde ca Vader
Edd nu-i stea,cel mult meteorit, ca pe un cor il dirijez cum vreau ca pe crossfader - 3, ceva mai slabut.

Iti pun calus,esti fara cuvinte ca un rebus necompletat,ca o mumie mult redus
Din battle-ul asta iesi ca de la sala bine facut, ca piesele lui Moga esti prost compus. - 5, final mai mult decat bine.


darthedd77 a scris:
Bun!Bun!Bun!Stai asa...bajetii, ridicati mainile sus pentru runda astuia,ca-i un jaf,
Si cum adica apatrid fara state,frate?!Asta-i pleonasm,gen cand zic eu:ba,dust e praf - 5, atitudine si punchback bun, plus ca a sesizat asta cu apatrid si state.
iti rup moaca,nu stii sa compui asa ca si la battle o furi ca Marius Moga,dar e ok coae
cu dume deshidratate tot se strange de-o confruntare tare,pen'ca runda ta-i apa de ploaie - 4, promitea mai mult..
dustla battle,dar nu stiu, nu stiu daca stie el d-astea, c-are umor expirat ca grupu Voua
da-i supercunoscut de cand a aparut la televizor si-a zis ca pluralu de la telecomanda e doua - 3, nu ma incanta ideea
DUOUA! palme-ti fut de nu te vezi, de parca n-ai oglinzi,s-daca te-ntinzi iti dau si-un croseu
da' nu ma bucur,zau,ca mi-e indiferent daca-ti dau muie la gura sobei sau langa semineu -4, final bun.

darthedd77 = 16 + 16 = 32
dust = 15 + 17 = 32


Din cate vad, e egalitate, un battle reusit pot spune!

Desi am remarcat multe punchuri bune, o sa-l voted pe darthedd77 pentru ca primul sau bar, imi place cel mai mult din battle!

Vot darthedd77!

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Mai 20, 2011 4:54 pm

darthedd77 a scris:
Bai coi,te bat pe-ndelete ca-s alt NC scapat de sub control ca L. Doctor,
Si-ti rup muia si te hacuiesc adanc in DOS de parca-s Peter NORTH-ON – 4.5 prea tare frumos joc de cuvinte
Si-imediat te ia cu lesin ca n-ai cale scapare ca lesii-n Codrii Cosminului
Cand iti dau o bucata foarte tare, tu crezi ca te-a lovit mana destinului - 3 cam fristail
Eo-s zeu, tu nimic, poti sa te-ntorci in tarana dupa ce te fac,asta-i geneza
Ii dau lectii lu Dust la orice ora, ca-s convins ca omu-i praf si-n engleza – 5 prea tare
Faci pareza si pariez ca te bat si-n engleza,ca-s beton,am idei concrete
Si concret iti dau un pumn de-ti sar mucii cand te lipesc ca gletu de perete – 4 pt primu care i miez al 2lea e bun

Dust a scris:
Asta-i razboi,ca tunsoarea esti pierdut, necunoscut,soldat cu taierea ta si-a soldei
Te dau disparut, te pun pe jar, te las la vatra te bucuri ca dai muie la gura sobei -3 pt final in rest nu prea atinge

Tu Doc? cel mult asistenta,te execut ca task manager, ma pis pe mana destinului
Mare ca Elton,gay ca John, o dai in dos, Ego nu-i epilat de zici de Codrii Cosminului? – 4.5 bine ntoarsa asta mai ales finalu face tot

Tu zeu?Eu Cronos,iti numar clipele si desi nu m-ai facut,tot ma inghiti ca Uranus
Zbori ca Airbus,ca-ti fut una de ajungi printre japonezi,parca ai fi plecat cu Erasmus – 3 ai inceput bine

Dai orbeste,dau in Braille sa pui si tu mana pe niste rime,ca-n autobuz stai pe loc
Ca-n sport, atlet de top castig orice proba, tu stop!esti nedezvoltat ca un mormoloc – 3.5 iar un prim vers marfa al2lea subtire, mi a placut asta cu braile

---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------

Egg in battle e somer apatrid fara state,ii fac prietena cand ii lipesc una se poate
Sa-l faci penicilina, ca la cat de invechit e pana si dumele le da deshidratate – 3 slab

Ca Obama,bat la usa cu arma,tu deschizi prost ca Osama, nu prinzi de stire
Te umplu de semne ca pe-o sosea,esti tesator slab,battle-ul nu-ti sta in fire – 4.5 caterinca, draut si asta cu nu ti sta n fire

Asta nu-i star wars, dar ca un halterofil folosesc forta,Darth pierde ca Vader
Edd nu-i stea,cel mult meteorit, ca pe un cor il dirijez cum vreau ca pe crossfader – 3.5 pt primu

Iti pun calus,esti fara cuvinte ca un rebus necompletat,ca o mumie mult redus
Din battle-ul asta iesi ca de la sala bine facut, ca piesele lui Moga esti prost compus. – 4 imi place primu, iar, al 2 lea e doar ok

darthedd77 a scris:
Bun!Bun!Bun!Stai asa...bajetii, ridicati mainile sus pentru runda astuia,ca-i un jaf,
Si cum adica apatrid fara state,frate?!Asta-i pleonasm,gen cand zic eu:ba,dust e praf – 3.5, mi ai furat si ideea asta cu jafu
iti rup moaca,nu stii sa compui asa ca si la battle o furi ca Marius Moga,dar e ok coae
cu dume deshidratate tot se strange de-o confruntare tare,pen'ca runda ta-i apa de ploaie – 4 oho bine ntors
dustla battle,dar nu stiu, nu stiu daca stie el d-astea, c-are umor expirat ca grupu Voua
da-i supercunoscut de cand a aparut la televizor si-a zis ca pluralu de la telecomanda e doua – 2.5, ei hai asta e asa cam umplutura
DUOUA! palme-ti fut de nu te vezi, de parca n-ai oglinzi,s-daca te-ntinzi iti dau si-un croseu
da' nu ma bucur,zau,ca mi-e indiferent daca-ti dau muie la gura sobei sau langa semineu – 3.5 un final ok, imi place ca ai continuat in urmatorul vers, poate era mai marfa daca bagai in mijlocul versului 7 o rima pt finalu versului precedent

31 - 29 , sper c am adunat bine,
ca si idee dust cateodata baga un prim vers jmecher si continua cu unul ma slab care trage n jos ideea generala.
edd jmecher mai ales 12 56 din prima runda sunt miez rau.
bun betal
vot edd 77
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Vin Mai 20, 2011 6:05 pm

darthedd77 a scris:Bai coi,te bat pe-ndelete ca-s alt NC scapat de sub control ca L. Doctor,
Si-ti rup muia si te hacuiesc adanc in DOS de parca-s Peter NORTH-ON - 3 e bun de inceput dar cam fortata ideea...primul vers imi place mai mult
Si-imediat te ia cu lesin ca n-ai cale scapare ca lesii-n Codrii Cosminului
Cand iti dau o bucata foarte tare, tu crezi ca te-a lovit mana destinului - 3 din nou, ok, dar nu grozav...asta cu "bucata foarte tare" cred ca puteai s-o dai mai bine, primul vers merge dar nu cred ca loveste prea tare
Eo-s zeu, tu nimic, poti sa te-ntorci in tarana dupa ce te fac,asta-i geneza
Ii dau lectii lu Dust la orice ora, ca-s convins ca omu-i praf si-n engleza - 4 sa zicem 4, in special pentru al doilea vers
Faci pareza si pariez ca te bat si-n engleza,ca-s beton,am idei concrete
Si concret iti dau un pumn de-ti sar mucii cand te lipesc ca gletu de perete - 3 asta cu gletul am dat-o pana si eu, primul vers mi-a placut in schimb

Edd - 13

Dust a scris:Asta-i razboi,ca tunsoarea esti pierdut, necunoscut,soldat cu taierea ta si-a soldei
Te dau disparut, te pun pe jar, te las la vatra te bucuri ca dai muie la gura sobei - 4 frumos

Tu Doc? cel mult asistenta,te execut ca task manager, ma pis pe mana destinului
Mare ca Elton,gay ca John, o dai in dos, Ego nu-i epilat de zici de Codrii Cosminului? - 3 pentru pback si un pic de umor, atacul in sine nu prea loveste, cel mult juleste un pic

Tu zeu?Eu Cronos,iti numar clipele si desi nu m-ai facut,tot ma inghiti ca Uranus
Zbori ca Airbus,ca-ti fut una de ajungi printre japonezi,parca ai fi plecat cu Erasmus - 4 tari ambele

Dai orbeste,dau in Braille sa pui si tu mana pe niste rime,ca-n autobuz stai pe loc
Ca-n sport, atlet de top castig orice proba, tu stop!esti nedezvoltat ca un mormoloc - 4 da, m-am gandit un pic daca imi place, deci da

---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------

Egg in battle e somer apatrid fara state,ii fac prietena cand ii lipesc una se poate
Sa-l faci penicilina, ca la cat de invechit e pana si dumele le da deshidratate - 3 pentru faza cu prietena mai mult...smechera faza dar slabut restul barului

Ca Obama,bat la usa cu arma,tu deschizi prost ca Osama, nu prinzi de stire
Te umplu de semne ca pe-o sosea,esti tesator slab,battle-ul nu-ti sta in fire - 4 da, arata a vers de battle

Asta nu-i star wars, dar ca un halterofil folosesc forta,Darth pierde ca Vader
Edd nu-i stea,cel mult meteorit, ca pe un cor il dirijez cum vreau ca pe crossfader - 3 asa si-asa, sa zicem

Iti pun calus,esti fara cuvinte ca un rebus necompletat,ca o mumie mult redus
Din battle-ul asta iesi ca de la sala bine facut, ca piesele lui Moga esti prost compus. - 3 cu indulgenta, final slabut

Dust - 28

darthedd77 a scris:Bun!Bun!Bun!Stai asa...bajetii, ridicati mainile sus pentru runda astuia,ca-i un jaf,
Si cum adica apatrid fara state,frate?!Asta-i pleonasm,gen cand zic eu:ba,dust e praf - 4 pback si atitudine
iti rup moaca,nu stii sa compui asa ca si la battle o furi ca Marius Moga,dar e ok coae
cu dume deshidratate tot se strange de-o confruntare tare,pen'ca runda ta-i apa de ploaie - 4 din nou, ai inceput in forta rau
dustla battle,dar nu stiu, nu stiu daca stie el d-astea, c-are umor expirat ca grupu Voua
da-i supercunoscut de cand a aparut la televizor si-a zis ca pluralu de la telecomanda e doua - 2 hai ma, nu da de-astea, e pacat la asa un battle
DUOUA! palme-ti fut de nu te vezi, de parca n-ai oglinzi,s-daca te-ntinzi iti dau si-un croseu
da' nu ma bucur,zau,ca mi-e indiferent daca-ti dau muie la gura sobei sau langa semineu - 3 asta cu oglinda am dat-o si eu, dadeam mai mult altfel pt ca e un bar bun

Edd - 13

La prima vedere as fi zis ca e battle-ul lui Edd, dar citind un pic mai atent, votul meu merge la Dust!

Un battle foarte tare, niste dume bune de ambele parti, daca s-ar face o alta Academie de Battle doar din battle-urile de pe site, sigur s-ar regasi pe-acolo unele versuri.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Lun Mai 23, 2011 3:25 pm

Edd 1: 16
Bai coi,te bat pe-ndelete ca-s alt NC scapat de sub control ca L. Doctor,
Si-ti rup muia si te hacuiesc adanc in DOS de parca-s Peter NORTH-ON --- 5 foarte bun inceputul.
Si-imediat te ia cu lesin ca n-ai cale scapare ca lesii-n Codrii Cosminului
Cand iti dau o bucata foarte tare, tu crezi ca te-a lovit mana destinului --- 3 un bar cat de cat bun, dar doar atat.
Eo-s zeu, tu nimic, poti sa te-ntorci in tarana dupa ce te fac,asta-i geneza
Ii dau lectii lu Dust la orice ora, ca-s convins ca omu-i praf si-n engleza --- 4 bun finalul bar-ului... caterinca.
Faci pareza si pariez ca te bat si-n engleza,ca-s beton,am idei concrete
Si concret iti dau un pumn de-ti sar mucii cand te lipesc ca gletu de perete --- 4 bune wp-uri pe primu vers si bun finalul celui de-al doilea.

Dust 1+2: 17 + 14 = 31
Asta-i razboi,ca tunsoarea esti pierdut, necunoscut,soldat cu taierea ta si-a soldei
Te dau disparut, te pun pe jar, te las la vatra te bucuri ca dai muie la gura sobei --- 5 foarte bun bar-ul

Tu Doc? cel mult asistenta,te execut ca task manager, ma pis pe mana destinului
Mare ca Elton,gay ca John, o dai in dos, Ego nu-i epilat de zici de Codrii Cosminului? --- 5 si asta tot foarte bun.

Tu zeu?Eu Cronos,iti numar clipele si desi nu m-ai facut,tot ma inghiti ca Uranus
Zbori ca Airbus,ca-ti fut una de ajungi printre japonezi,parca ai fi plecat cu Erasmus --- 3 bun primul vers, al doilea nu are nimic deosebit.

Dai orbeste,dau in Braille sa pui si tu mana pe niste rime,ca-n autobuz stai pe loc
Ca-n sport, atlet de top castig orice proba, tu stop!esti nedezvoltat ca un mormoloc --- 4 tare primul vers al doilea e doar ok.

---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------

Egg in battle e somer apatrid fara state,ii fac prietena cand ii lipesc una se poate
Sa-l faci penicilina, ca la cat de invechit e pana si dumele le da deshidratate --- 3 destul de bun pt inceput, dar ii lipseste ceva...

Ca Obama,bat la usa cu arma,tu deschizi prost ca Osama, nu prinzi de stire
Te umplu de semne ca pe-o sosea,esti tesator slab,battle-ul nu-ti sta in fire --- 5 tare

Asta nu-i star wars, dar ca un halterofil folosesc forta,Darth pierde ca Vader
Edd nu-i stea,cel mult meteorit, ca pe un cor il dirijez cum vreau ca pe crossfader --- 3 suna bine, dar nu prea-mi place cum punch-ul

Iti pun calus,esti fara cuvinte ca un rebus necompletat,ca o mumie mult redus
Din battle-ul asta iesi ca de la sala bine facut, ca piesele lui Moga esti prost compus. --- 3 slab finalul

Edd 2: 14
Bun!Bun!Bun!Stai asa...bajetii, ridicati mainile sus pentru runda astuia,ca-i un jaf,
Si cum adica apatrid fara state,frate?!Asta-i pleonasm,gen cand zic eu:ba,dust e praf --- 3 nu mi se pare un pb in forta
iti rup moaca,nu stii sa compui asa ca si la battle o furi ca Marius Moga,dar e ok coae
cu dume deshidratate tot se strange de-o confruntare tare,pen'ca runda ta-i apa de ploaie --- 4 asta da, merge... are forta
dustla battle,dar nu stiu, nu stiu daca stie el d-astea, c-are umor expirat ca grupu Voua
da-i supercunoscut de cand a aparut la televizor si-a zis ca pluralu de la telecomanda e doua --- 3 mai mult pt primu vers...
DUOUA! palme-ti fut de nu te vezi, de parca n-ai oglinzi,s-daca te-ntinzi iti dau si-un croseu
da' nu ma bucur,zau,ca mi-e indiferent daca-ti dau muie la gura sobei sau langa semineu --- 4, desi faza cu oglinzile s-a mai folosit, imi place restul bar-ului.

Un battle echilibrat si bun, cu dume marfa de pret de ambele parti! Felicitari!

Dust 31 --- 30 Edd =>

VOT DUST!!!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Mai 23, 2011 9:25 pm

Incheiat, castigator Dust cu 3-2! Gz

Chiar daca s-a incheiat, sunt binevenite si alte pareri Smile Ramane deschis 2 zile
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: darthedd77 vs Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum