Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

+2
Dust
big rip
6 participanți

In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Dum Iun 05, 2011 12:37 am

X - Y - Y - X, eu - X!
10 versuri!
7 zile!
Cel mai bun din 5!

Voturi argumentate.

Juriu: CreativeEgo, darthedd77, Static, xtr3mu, Ra'ra, Matrix, Nihat, doctoru', OZN, Piro.


Ultima editare efectuata de catre Big Rip in Lun Iun 06, 2011 12:55 am, editata de 1 ori

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Joi Iun 09, 2011 12:34 am

Pe câmpu de luptă, Big Rip e veteran, armat cu trotil de obuz, te face pulbere,
Am ani de experienţă, deşi tragi cu gloanţe oarbe, eşti un praf de puşti vere!
Dust s-o ardă pe scară înaltă şi-a pus nume de hartă, în el, toţi jucătorii de CS,
Se descarcă! Ăsta, omoară inamicii că zice: “dă-mi maneta şi orice bot il fac PS”!
Hai gata, m-am săturat de joacă, acum, o ard greu, fac repede din scenă tatami,
Ştii că azi nu-i ziua ta, da’ primeşti sigur, o muie cadou, ca o pulă-n origami!
Asta-i audiţie cu percuţie alături de mafie, ştii că eu te bat “După blocuri”,
Ca un fan tripat, cazi lat, când o arzi în mişcare static, ca Paraziţii în focuri!
Te pun bine la punct ca operaţiunile NASA, te zbor cu dume fresh, că-ţi dai aere,
O ard naş ca Deliric să-mi arăt clasa, vrei o piesă? Încep cu “hai jet” – fraere!

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Lun Iun 13, 2011 2:33 pm

Asta zice ca-i BIG,il lovesc sus si-i fut speranta, cu mafie ca Tupac,e lapte-pappa
Rip loveste ca o baba, dau battle cu Big Mamma, jucam un rol eu Bitza si el Hanna

In battle faci cat avioanele japoneze, Zero!ca un sculptor ciung nu faci nici o figura
Ai TNT? Ha! Atunci eu am HBO,te detonez,esti urolog? ca vad ca ma cam iei de pula

Ca un croitor, lu’ asta tot ii mai dau cate un cot, il fac si-l imprastii in lume ca pe Ebola
Chestie de marketing cand ii fut una de-I schimb culoarea din verde in negru ca la Cola

Se aude? Unde? Dar lasa, te bat si video, tu ecran eu proiectez punch-uri 3D ca Imax
Asta geme si transpira ca o pizda la climax, ii rup picioarele, acum se taraste ca un limax

Te bat si-n fata si dupa blocuri, ca sa iei cupa iti iei sutien,plangi ca Torje ca pula premii
Te tin ca pe Ceasca in focuri, ca pe Dacii in socuri, ca eu o ard Static, tu o arzi gen Emmy

----------------------------------------------------------------------------------------

Te crezi Nas, de cand o arzi pe langa Doc in portul Constanta, stiu, credeai ca-i USB
Bag frecvent curent in tine ca in UPS,esti Plecat definitiv ca-ti dau cu topoare ca USM

Te calc in picioare ca pe struguri, crezi ca-s dentist cand iti dau cu marmura sub nas
Te intorc ca pe clepsidra, iti despic limba ca la reptile si ti-o dau inapoi ca la ceas

Nu suntem in studio si nici nu te masor dar totusi, cand iti dau picioare se imprima
Pe Rip il zbor ca pe Bendeac din Prima,in fata mea face ca panta pe munte, se inclina

Asta-i taran sau toarce? In orice caz ii dau de furca pana se bifurca,il folosesc ca pe grapa
Crede ca-l duc pe Dinamo cand zic ca-l bag in groapa,il bag cu gura in pamant ca pe sapa

Si nu-i fac cadou un cavou,in schimb ca un GPS il trimit unde-i e locul, la crucea de piatra
Nu stie cu ce se mananca battle-ul, e bucatar prost, gateste dupa o reteta compensata

Bafta Rip! Smile
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de big rip Mar Iun 21, 2011 12:40 am

Bă, tu ai impresia că eşti clasic, fiindcă dai dume-nvechite, da’ eu îţi îndoi mufa ca la USB,
Ai fii în stare, să-l pui pe Doc capră şi să-l tragi de păr, să ai şi tu texte cu extensii .doc!
Pe muteşte, îţi iau în pulă arborele genealogic, că vin cu dinţi ascuţiţi la drujbă să tai lemne,
Am dume pizdă, ştiu că eşti lingău şi-ţi dai autodrop profesionist - limba ta nu lasă semne!
Ies de sub pământ să-ţi scriu reţeta: formol, costum de stofa şi flori, e casa ta, bai limax,
Nu te duce capu’ nici cu GPS, ţi-l deplasez eu! Te bat de te caci pe tine ca după ciocolax!
Dust e culmea prostiei, merge la Subcarpaţi să se creadă munte, sare din Prima la Felix,
În puii mei, rolul ăstuia e de căcat în ploaia mea acidă, da’ vrea premii când ştie că-i ca ONIX,
Vrea şi la MTv, când eu în filmul meu, la Cannes îi dau 19 inch ca Monitoru în 6D şi ţin la presă,
Muşcă grav, fiindcă se crede câine rău, da’ când îi zic de steaua mă-sii, îşi pune singur lesă!

big rip
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 215
Reputatie : 298
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Joi Iun 23, 2011 10:37 am

Big Rip1:

Pe câmpu de luptă, Big Rip e veteran, armat cu trotil de obuz, te face pulbere,
Am ani de experienţă, deşi tragi cu gloanţe oarbe, eşti un praf de puşti vere! -- merge de inceput ... un personal cu prafu care nu mai impresioneaza dar 3,5p


Dust s-o ardă pe scară înaltă şi-a pus nume de hartă, în el, toţi jucătorii de CS,
Se descarcă! Ăsta, omoară inamicii că zice: “dă-mi maneta şi orice bot il fac PS”! --- caterinca 4p


Hai gata, m-am săturat de joacă, acum, o ard greu, fac repede din scenă tatami,
Ştii că azi nu-i ziua ta, da’ primeşti sigur, o muie cadou, ca o pulă-n origami! --- nu ma incanta foarte mult 3p


Asta-i audiţie cu percuţie alături de mafie, ştii că eu te bat “După blocuri”,
Ca un fan tripat, cazi lat, când o arzi în mişcare static, ca Paraziţii în focuri! --- amuzanta combinatie dar inca nu e niciun bar de woaaa 3,5p


Te pun bine la punct ca operaţiunile NASA, te zbor cu dume fresh, că-ţi dai aere,
O ard naş ca Deliric să-mi arăt clasa, vrei o piesă? Încep cu “hai jet” – fraere! --- mediocru Very Happy 3p

Dust 1+2:

Asta zice ca-i BIG,il lovesc sus si-i fut speranta, cu mafie ca Tupac,e lapte-pappa
Rip loveste ca o baba, dau battle cu Big Mamma, jucam un rol eu Bitza si el Hanna --- dap ... bun de inceput sper numa sa cresti intensitatea oleaca 3,5p

In battle faci cat avioanele japoneze, Zero!ca un sculptor ciung nu faci nici o figura
Ai TNT? Ha! Atunci eu am HBO,te detonez,esti urolog? ca vad ca ma cam iei de pula --- versu 1 l'am tot vazut ... imi place 2 insa 4p

Ca un croitor, lu’ asta tot ii mai dau cate un cot, il fac si-l imprastii in lume ca pe Ebola
Chestie de marketing cand ii fut una de-I schimb culoarea din verde in negru ca la Cola --- mai caterinca asta dar ... mai trebe ... 4p

Se aude? Unde? Dar lasa, te bat si video, tu ecran eu proiectez punch-uri 3D ca Imax
Asta geme si transpira ca o pizda la climax, ii rup picioarele, acum se taraste ca un limax --- yeah finally grea rima caterinca ... idei noi 5p

Te bat si-n fata si dupa blocuri, ca sa iei cupa iti iei sutien,plangi ca Torje ca pula premii
Te tin ca pe Ceasca in focuri, ca pe Dacii in socuri, ca eu o ard Static, tu o arzi gen Emmy ---- bune pbackuri ... cu toate ca tu o arzi Static nu prea suna ok 4p

----------------------------------------------------------------------------------------

Te crezi Nas, de cand o arzi pe langa Doc in portul Constanta, stiu, credeai ca-i USB
Bag frecvent curent in tine ca in UPS,esti Plecat definitiv ca-ti dau cu topoare ca USM --- merge primu ... si al doilea dar cam pica la umor 3,5p

Te calc in picioare ca pe struguri, crezi ca-s dentist cand iti dau cu marmura sub nas
Te intorc ca pe clepsidra, iti despic limba ca la reptile si ti-o dau inapoi ca la ceas --- asta'mi place... mai ales aia cu marmura sub nas 4,5p

Nu suntem in studio si nici nu te masor dar totusi, cand iti dau picioare se imprima
Pe Rip il zbor ca pe Bendeac din Prima,in fata mea face ca panta pe munte, se inclina --- tare tare Very Happy:D 5p

Asta-i taran sau toarce? In orice caz ii dau de furca pana se bifurca,il folosesc ca pe grapa
Crede ca-l duc pe Dinamo cand zic ca-l bag in groapa,il bag cu gura in pamant ca pe sapa --- bine man ... =)) 5p direct

Si nu-i fac cadou un cavou,in schimb ca un GPS il trimit unde-i e locul, la crucea de piatra
Nu stie cu ce se mananca battle-ul, e bucatar prost, gateste dupa o reteta compensata --- caterinca finalul dar nu se ridica la fel ca barurile precedente 4p


Big Rip 2:

Bă, tu ai impresia că eşti clasic, fiindcă dai dume-nvechite, da’ eu îţi îndoi mufa ca la USB,
Ai fii în stare, să-l pui pe Doc capră şi să-l tragi de păr, să ai şi tu texte cu extensii .doc! --- imi place finalul barului originala ideea ... nu prea rimeaza 3,5p


Pe muteşte, îţi iau în pulă arborele genealogic, că vin cu dinţi ascuţiţi la drujbă să tai lemne,
Am dume pizdă, ştiu că eşti lingău şi-ţi dai autodrop profesionist - limba ta nu lasă semne! --- imi place barul dar nu ma amuza la fel ca la Dust ... stii care'i treaba cu battleurile clar ... punchuri peste tot ... daca ai mai da si la caterinca ... din cand in cand ... ai rupe... 3,5p


Ies de sub pământ să-ţi scriu reţeta: formol, costum de stofa şi flori, e casa ta, bai limax,
Nu te duce capu’ nici cu GPS, ţi-l deplasez eu! Te bat de te caci pe tine ca după ciocolax! --- same ca sus ... merge ... idei bune dar plm maxim 4p


Dust e culmea prostiei, merge la Subcarpaţi să se creadă munte, sare din Prima la Felix,
În puii mei, rolul ăstuia e de căcat în ploaia mea acidă, da’ vrea premii când ştie că-i ca ONIX, ----imi place cum ai dat pbacurile astea 4p


Vrea şi la MTv, când eu în filmul meu, la Cannes îi dau 19 inch ca Monitoru în 6D şi ţin la presă,
Muşcă grav, fiindcă se crede câine rău, da’ când îi zic de steaua mă-sii, îşi pune singur lesă! --- asta'mi place cu totu si pbacks si punchuri si umor ... de wpuri nu mai zic ... dap 5p


Foarte tare battleul ... castiga Dust votul meu pentru umor !

pace
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de PiroTechnique Lun Iun 27, 2011 2:09 pm

de la 1 la 10


BR
Pe câmpu de luptă, Big Rip e veteran, armat cu trotil de obuz, te face pulbere,
Am ani de experienţă, deşi tragi cu gloanţe oarbe, eşti un praf de puşti vere!
--9 tare inceput
Dust s-o ardă pe scară înaltă şi-a pus nume de hartă, în el, toţi jucătorii de CS,
Se descarcă! Ăsta, omoară inamicii că zice: “dă-mi maneta şi orice bot il fac PS”!
--8 imi place primu Very Happy
Hai gata, m-am săturat de joacă, acum, o ard greu, fac repede din scenă tatami,
Ştii că azi nu-i ziua ta, da’ primeşti sigur, o muie cadou, ca o pulă-n origami!
--6 nu, chiar nu, poate nu inteleg eu tot dar...
Asta-i audiţie cu percuţie alături de mafie, ştii că eu te bat “După blocuri”,
Ca un fan tripat, cazi lat, când o arzi în mişcare static, ca Paraziţii în focuri!
--6 primu' nu'mi place,facil, iar al doilea e prea 'spart'
Te pun bine la punct ca operaţiunile NASA, te zbor cu dume fresh, că-ţi dai aere,
O ard naş ca Deliric să-mi arăt clasa, vrei o piesă? Încep cu “hai jet” – fraere!
--7 mai mult nu gasesc de punctat


Dust
Asta zice ca-i BIG,il lovesc sus si-i fut speranta, cu mafie ca Tupac,e lapte-pappa
Rip loveste ca o baba, dau battle cu Big Mamma, jucam un rol eu Bitza si el Hanna
--6 neimpresionat...
In battle faci cat avioanele japoneze, Zero!ca un sculptor ciung nu faci nici o figura
Ai TNT? Ha! Atunci eu am HBO,te detonez,esti urolog? ca vad ca ma cam iei de pula
--8 bun aia cu avioanele si urologu, aia cu sculptorul am mai auzit'o
Ca un croitor, lu’ asta tot ii mai dau cate un cot, il fac si-l imprastii in lume ca pe Ebola
Chestie de marketing cand ii fut una de-I schimb culoarea din verde in negru ca la Cola
-7 nu imi place
Se aude? Unde? Dar lasa, te bat si video, tu ecran eu proiectez punch-uri 3D ca Imax
Asta geme si transpira ca o pizda la climax, ii rup picioarele, acum se taraste ca un limax
-6, serios ca nu imi place, primu e fortzat tare, fara rost, aiurea, al 2a incepe ok, si nu ma impresioneaza
Te bat si-n fata si dupa blocuri, ca sa iei cupa iti iei sutien,plangi ca Torje ca pula premii
Te tin ca pe Ceasca in focuri, ca pe Dacii in socuri, ca eu o ard Static, tu o arzi gen Emmy
-9 bun final Smile)) multe idei, se leaga, bun


Dust
Te crezi Nas, de cand o arzi pe langa Doc in portul Constanta, stiu, credeai ca-i USB
Bag frecvent curent in tine ca in UPS,esti Plecat definitiv ca-ti dau cu topoare ca USM
-8, buna treaba
Te calc in picioare ca pe struguri, crezi ca-s dentist cand iti dau cu marmura sub nas
Te intorc ca pe clepsidra, iti despic limba ca la reptile si ti-o dau inapoi ca la ceas
-8 la fel
Nu suntem in studio si nici nu te masor dar totusi, cand iti dau picioare se imprima
Pe Rip il zbor ca pe Bendeac din Prima,in fata mea face ca panta pe munte, se inclina
-7 pentru panta, primul vers nu il inteleg complet cred
Asta-i taran sau toarce? In orice caz ii dau de furca pana se bifurca,il folosesc ca pe grapa
Crede ca-l duc pe Dinamo cand zic ca-l bag in groapa,il bag cu gura in pamant ca pe sapa
-8, era mult mai bine daca nu rimai cu grapa, e inutila oricum ideea, punctaj 0, si e si lipsa de tehnica totala: grapa-sapa cum am mai spus'o intr'un battle recent, nu mai reiau

Si nu-i fac cadou un cavou,in schimb ca un GPS il trimit unde-i e locul, la crucea de piatra
Nu stie cu ce se mananca battle-ul, e bucatar prost, gateste dupa o reteta compensata
-9, am auzit asta cu gatit -reteta compensata pe timesnewroman dar prima data intr'un battle, umor



BR
Bă, tu ai impresia că eşti clasic, fiindcă dai dume-nvechite, da’ eu îţi îndoi mufa ca la USB,
Ai fii în stare, să-l pui pe Doc capră şi să-l tragi de păr, să ai şi tu texte cu extensii .doc!
-7, mi'a placut cum a inceput
Pe muteşte, îţi iau în pulă arborele genealogic, că vin cu dinţi ascuţiţi la drujbă să tai lemne,
Am dume pizdă, ştiu că eşti lingău şi-ţi dai autodrop profesionist - limba ta nu lasă semne!
- 8 umor
Ies de sub pământ să-ţi scriu reţeta: formol, costum de stofa şi flori, e casa ta, bai limax,
Nu te duce capu’ nici cu GPS, ţi-l deplasez eu! Te bat de te caci pe tine ca după ciocolax!
-8 la fel +pb
Dust e culmea prostiei, merge la Subcarpaţi să se creadă munte, sare din Prima la Felix,
În puii mei, rolul ăstuia e de căcat în ploaia mea acidă, da’ vrea premii când ştie că-i ca ONIX,
-7 nu ma atinge ploaia ta acida, primu da!
Vrea şi la MTv, când eu în filmul meu, la Cannes îi dau 19 inch ca Monitoru în 6D şi ţin la presă,
Muşcă grav, fiindcă se crede câine rău, da’ când îi zic de steaua mă-sii, îşi pune singur lesă!
-8 puteai scoate idei mai bune cu monitor presa ,caine steaua lesa dar sunt ok si astea Very Happy

BR: 36 + 38 = 74
Dust 36 +40 = 76

bun battle dar n'am avut inspiratie la comentarii, l'am simtit mai in forma pe dust decat big rip, asta e ideea principala
deci Vot Dust
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Vin Iul 01, 2011 6:34 pm

Big Rip R1: 17
Pe câmpu de luptă, Big Rip e veteran, armat cu trotil de obuz, te face pulbere,
Am ani de experienţă, deşi tragi cu gloanţe oarbe, eşti un praf de puşti vere! --- 3 e ok dar cam atat.

Dust s-o ardă pe scară înaltă şi-a pus nume de hartă, în el, toţi jucătorii de CS,
Se descarcă! Ăsta, omoară inamicii că zice: “dă-mi maneta şi orice bot il fac PS”! --- 3,5 imi place bar-ul pana la "se descarca!" dupa aia continuarea e ok, dar parca nu curge la fel de bine.

Hai gata, m-am săturat de joacă, acum, o ard greu, fac repede din scenă tatami,
Ştii că azi nu-i ziua ta, da’ primeşti sigur, o muie cadou, ca o pulă-n origami! --- 3 primul nu-mi pare deosebit, al doilea e acolo doar sa fie. mediocru.

Asta-i audiţie cu percuţie alături de mafie, ştii că eu te bat “După blocuri”,
Ca un fan tripat, cazi lat, când o arzi în mişcare static, ca Paraziţii în focuri! --- 3,5 inceputul e sub medie, restul suna bine, dar nu pot da mai mult de atat.

Te pun bine la punct ca operaţiunile NASA, te zbor cu dume fresh, că-ţi dai aere,
O ard naş ca Deliric să-mi arăt clasa, vrei o piesă? Încep cu “hai jet” – fraere! --- 4 asta e bun pt final, imi place.

-------------------------------

Dust 1+2: 18 + 20,5 = 38,5
R1:
Asta zice ca-i BIG,il lovesc sus si-i fut speranta, cu mafie ca Tupac,e lapte-pappa
Rip loveste ca o baba, dau battle cu Big Mamma, jucam un rol eu Bitza si el Hanna --- 3 nu ma incanta.

In battle faci cat avioanele japoneze, Zero!ca un sculptor ciung nu faci nici o figura
Ai TNT? Ha! Atunci eu am HBO,te detonez,esti urolog? ca vad ca ma cam iei de pula --- 4 tare asta, caterinca rau.

Ca un croitor, lu’ asta tot ii mai dau cate un cot, il fac si-l imprastii in lume ca pe Ebola
Chestie de marketing cand ii fut una de-I schimb culoarea din verde in negru ca la Cola --- 3,5 nu-mi place faza cu ebola, dar versul doi salveaza bar-ul.

Se aude? Unde? Dar lasa, te bat si video, tu ecran eu proiectez punch-uri 3D ca Imax
Asta geme si transpira ca o pizda la climax, ii rup picioarele, acum se taraste ca un limax --- 3,5 suna bine intreg bar-ul si ca tehnica, doar ca nu prea e pe gustul meu.

Te bat si-n fata si dupa blocuri, ca sa iei cupa iti iei sutien,plangi ca Torje ca pula premii
Te tin ca pe Ceasca in focuri, ca pe Dacii in socuri, ca eu o ard Static, tu o arzi gen Emmy --- 4 caterinca pb-urile... foarte bun primul vers.

R2:
Te crezi Nas, de cand o arzi pe langa Doc in portul Constanta, stiu, credeai ca-i USB
Bag frecvent curent in tine ca in UPS,esti Plecat definitiv ca-ti dau cu topoare ca USM --- 4 foarte in forta... si haios primul vers.

Te calc in picioare ca pe struguri, crezi ca-s dentist cand iti dau cu marmura sub nas
Te intorc ca pe clepsidra, iti despic limba ca la reptile si ti-o dau inapoi ca la ceas --- 4 si asta e foar bun.

Nu suntem in studio si nici nu te masor dar totusi, cand iti dau picioare se imprima
Pe Rip il zbor ca pe Bendeac din Prima,in fata mea face ca panta pe munte, se inclina --- 3,5 e peste medie, dar se putea mult mai bine.

Asta-i taran sau toarce? In orice caz ii dau de furca pana se bifurca,il folosesc ca pe grapa
Crede ca-l duc pe Dinamo cand zic ca-l bag in groapa,il bag cu gura in pamant ca pe sapa --- 5 bah, da... asa da. are si ceva wp-uri, caterinca... de toate.

Si nu-i fac cadou un cavou,in schimb ca un GPS il trimit unde-i e locul, la crucea de piatra
Nu stie cu ce se mananca battle-ul, e bucatar prost, gateste dupa o reteta compensata --- 4 si asta-i tare dar parca primul vers mai mergea lucrat, macar finalul versului...

-------------------------------

Big Rip R2: 19,5
Bă, tu ai impresia că eşti clasic, fiindcă dai dume-nvechite, da’ eu îţi îndoi mufa ca la USB,
Ai fii în stare, să-l pui pe Doc capră şi să-l tragi de păr, să ai şi tu texte cu extensii .doc! --- 3 primul vers e ok, al doilea are faza aia buna cu "extensii .doc", dar in rest nu-mi place si in plus... unde-i rima?

Pe muteşte, îţi iau în pulă arborele genealogic, că vin cu dinţi ascuţiţi la drujbă să tai lemne,
Am dume pizdă, ştiu că eşti lingău şi-ţi dai autodrop profesionist - limba ta nu lasă semne! --- 3,5 buna atitudinea si caterinca "arborele genealogic - tai lemne"

Ies de sub pământ să-ţi scriu reţeta: formol, costum de stofa şi flori, e casa ta, bai limax,
Nu te duce capu’ nici cu GPS, ţi-l deplasez eu! Te bat de te caci pe tine ca după ciocolax! --- 4 ca-mi place cum curge bar-ul desi faza aia cu GPS-ul am mai auzit-o sigur pe undeva...

Dust e culmea prostiei, merge la Subcarpaţi să se creadă munte, sare din Prima la Felix,
În puii mei, rolul ăstuia e de căcat în ploaia mea acidă, da’ vrea premii când ştie că-i ca ONIX, --- 4,5 ai intors binisor, dar versul 2 e baza.

Vrea şi la MTv, când eu în filmul meu, la Cannes îi dau 19 inch ca Monitoru în 6D şi ţin la presă,
Muşcă grav, fiindcă se crede câine rău, da’ când îi zic de steaua mă-sii, îşi pune singur lesă! --- 4,5 primul e foarte bun, al doilea e si el peste medie dar cam atat.


Big Rip 36,5 --- 38,5 Dust

Un battle peste medie, chiar bun. Dust ai dat mai degajat, mai tehnic si cu mai mult umor. Big Rip ai avut ceva dume interesante si cat de cat originale, dar unele bar-uri n-au fost pe gustul meu. Oricum, felicitari pt un battle bun!

VOT DUST!!!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Vin Iul 01, 2011 8:19 pm

Battle incheiat, castigator Dust cu 3-0!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Big Rip vs. Dust - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum