Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

+6
WTSN
Dust
CIOMOFUGLA
CreativeEgo
netceeinho
OZN
10 participanți

In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de OZN Lun Noi 05, 2012 10:50 pm

2 zile pe runda.
XyyX.
Cel mai bun din 5.
10 versuri.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de netceeinho Joi Noi 08, 2012 11:41 am

ego nu se schimba niciodata laolalta cu baietii, d-aia sunt surprins sa-l vad acum in sferturi...
oricum ce-o sa faca ? o sa-si scoata versurile mele de pe facebook si o sa-mi vorbeasca la per tu ?
caci ultima data cand ne-am intalnit la un bar.. bai Curactiv Ego, ai cam fugit pe usa din spate
te-am cautat eu in strada, dar ai reusit cumva sa te pierzi in grupul ala de lesbiene handicapate .
si-ai castigat si tu ceva prin 2007.. ca Ogica, dar mie putin imi pasa, stii ?!
in ce ma priveste poti sa-l iei pe bex si pe ceilalti trentagenari si sa va faceti in plm topic cu alifii !
revenind.. ce dau io este genul de bucata, tarie sau cartus cu care te duceai la doctor in '92
plus ca n-am suportat niciodata baggy asa ca efectiv n-am cum te vad bine in turul asta, coi .
deci singur la parinti sau nu, runda mea a fost doar despre tine
insa-s sigur ca tu vei sacrifica rime pentru cat de tare am dat si cum CIFRE ti-a schimbat viata in bine .

netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Sam Noi 10, 2012 10:04 am

Ce-i pisi, te-ai supi? E vina mea, aşa-mi trebuie dacă bag în seamă orice groupie,
Orice păsărică care crede că poate trece de la step cu pinguinii la Dansând cu lupii.
Nu zic că eşti pizdă, da eşti la o pedichiură distanţă de sandale cu vârf decupat,
Şi eşti singurul tip de care-am auzit să se dea cu machiaj ca să pară mai bărbat.
Cu strofa aia te-ai bătut singur. Felicitări, asta te face prima pizdă misogină.
Chill, Lilă! Io nu te-ating cu-o floare, îţi sparg faţa cu-n buchet de flori de mină.
Versul sacrificat: asistentă, singurul medic la care mă prezint cu cartuşe este Boka,
Pe care tu l-ai lăsa să-ţi spargă-n provă coca cu gândul la un viitor sex-change moca.
Ego e regele! Ce şansă are nebunu ăsta care-o tot suge-o tură până dă-n angină,
Pionu ăsta ce de mic sărea peste tabla de şah sperând să se transforme-n regină?

Bun, prima strofă la şto, că oricum pe-ăsta-l rup în două lejer ca pe Oreo
Şi ştiu că-s în semifinale, văd dincolo de cifre ca-n Matrix, Ego novum Neo
Apropo, gagică-ta mi-a arătat de două ori pisica - o fi vreun gâlci în matrice.
Oracolul ne-a citit viitorul: CreativeEgo - campion în turneu, Cifre - varice.
Port măştile lui Marte toate, tu te-nverzeşti de invidie: Stanley Ipkiss, gen
Măscărici penal, după ce-ţi smulg masca de bufon rămâi doar cu masca de oxigen
Aduc furtuna: să zici că te-a străfulgerat un gând îţi trăsnesc una peste faţă
Sau îţi fac vânt în stradă să vezi cum e să te dea talentul afară din casă!
Acu ţi-e clar că-s miezu că m-ai scos grav din pepeni, rimez cu ferocitate.
Vrei să câştigi? Bă, nu cred, am văzut copii cu mai multe şanse în orfelinate.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de netceeinho Lun Noi 12, 2012 4:52 pm

mda.. rundele alea ar merge intr-un volum gen Pula-Bleaga Ego in turneu -nuvele unguresti
si apropo se vede unde zici ca CIFRE-i naspa, ce putin articulat si increzator in vorbele tale esti .
revenind.. femeia ta nu prea o vede p-aia mica (si roz) de parca ti-a dat custodia tribunalu
in schimb e indragostita de penisul meu si-l porecleaza Tziganu.. pentru c-am ditai cardanul !!!
check it.. cum ai putut sa vii aici cu dume vechi gen sah.. ca o diva consacrata ? chiar nu e cool..
in fine, te vad clar acum : intr-adevar porti mastile lui Marte...... plus fusta lu Sailor Moon !
dar chiar nu trebuia sa intri in jocul asta cu mine ca tu esti gratios ca o araboaica pe tocuri
iar oracolul ala si-a batut pula de tine, si daca nu.. sigur a omis cateva lacuste si potopuri...
deci hai coaie ca CIFRE-i marfa indiferent de harta. mai bine iti vezi de treaba ca Merkel
si zi mersi c-am fost fair si nu ti-am futut vreuna-n capul tau blanc-sec ca adela, sau in mecla .
netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mar Noi 13, 2012 1:24 pm

ego nu se schimba niciodata laolalta cu baietii, d-aia sunt surprins sa-l vad acum in sferturi...
oricum ce-o sa faca ? o sa-si scoata versurile mele de pe facebook si o sa-mi vorbeasca la per tu ? 2 mai mult pt al2lea vers
caci ultima data cand ne-am intalnit la un bar.. bai Curactiv Ego, ai cam fugit pe usa din spate
te-am cautat eu in strada, dar ai reusit cumva sa te pierzi in grupul ala de lesbiene handicapate . 3,5 bun, pregatitoru e ok asa da per total e caterinca + pancios
si-ai castigat si tu ceva prin 2007.. ca Ogica, dar mie putin imi pasa, stii ?!
in ce ma priveste poti sa-l iei pe bex si pe ceilalti trentagenari si sa va faceti in plm topic cu alifii ! -4 tare bre, pregatitoru il cam trage in jos ca ar fi fost mai punctat
revenind.. ce dau io este genul de bucata, tarie sau cartus cu care te duceai la doctor in '92
plus ca n-am suportat niciodata baggy asa ca efectiv n-am cum te vad bine in turul asta, coi . -2,5 ai incercat ceva da-I cam tras de par o leaca,
deci singur la parinti sau nu, runda mea a fost doar despre tine
insa-s sigur ca tu vei sacrifica rime pentru cat de tare am dat si cum CIFRE ti-a schimbat viata in bine . 4 bun final


Ce-i pisi, te-ai supi? E vina mea, aşa-mi trebuie dacă bag în seamă orice groupie,
Orice păsărică care crede că poate trece de la step cu pinguinii la Dansând cu lupii. 3 inceputu era mai promitator decat ce am citit pe versu 2
Nu zic că eşti pizdă, da eşti la o pedichiură distanţă de sandale cu vârf decupat,
Şi eşti singurul tip de care-am auzit să se dea cu machiaj ca să pară mai bărbat. - 2 doar ok
Cu strofa aia te-ai bătut singur. Felicitări, asta te face prima pizdă misogină.
Chill, Lilă! Io nu te-ating cu-o floare, îţi sparg faţa cu-n buchet de flori de mină. - 3,5 bun, tehnic si cu un panci ok
Versul sacrificat: asistentă, singurul medic la care mă prezint cu cartuşe este Boka,
Pe care tu l-ai lăsa să-ţi spargă-n provă coca cu gândul la un viitor sex-change moca. - 4.5 tare, tehnic si bine ntors
Ego e regele! Ce şansă are nebunu ăsta care-o tot suge-o tură până dă-n angină,
Pionu ăsta ce de mic sărea peste tabla de şah sperând să se transforme-n regină? - 4 iar tehnica buna, jocuri de cuvinte bune doar ca astea cu o tura sunt suprauzitate si panci

Bun, prima strofă la şto, că oricum pe-ăsta-l rup în două lejer ca pe Oreo
Şi ştiu că-s în semifinale, văd dincolo de cifre ca-n Matrix, Ego novum Neo - 3 ok, mai mult pt al2lea vers
Apropo, gagică-ta mi-a arătat de două ori pisica - o fi vreun gâlci în matrice.
Oracolul ne-a citit viitorul: CreativeEgo - campion în turneu, Cifre - varice. -4 caterinca si parca ai imprumutat un pic stilu de la adversar in versurile astea
Port măştile lui Marte toate, tu te-nverzeşti de invidie: Stanley Ipkiss, gen
Măscărici penal, după ce-ţi smulg masca de bufon rămâi doar cu masca de oxigen - 3,5 imi place primu vers, al2lea nu sa de mult parca I lipseste ceva.
Aduc furtuna: să zici că te-a străfulgerat un gând îţi trăsnesc una peste faţă
Sau îţi fac vânt în stradă să vezi cum e să te dea talentul afară din casă! 4,5 moah asta e cea mai tare duma citita de mult timp incoace tare auzi talentu?1? Doar 4,5 pt ca primu nu e la acelasi nivel
Acu ţi-e clar că-s miezu că m-ai scos grav din pepeni, rimez cu ferocitate.
Vrei să câştigi? Bă, nu cred, am văzut copii cu mai multe şanse în orfelinate. - 4 buna asta cu pepeni si asta cu orfelinate …


mda.. rundele alea ar merge intr-un volum gen Pula-Bleaga Ego in turneu -nuvele unguresti
si apropo se vede unde zici ca CIFRE-i naspa, ce putin articulat si increzator in vorbele tale esti . - 3 e ok asa da parca se putea mai bine da senzatia de nefinisat
revenind.. femeia ta nu prea o vede p-aia mica (si roz) de parca ti-a dat custodia tribunalu
in schimb e indragostita de penisul meu si-l porecleaza Tziganu.. pentru c-am ditai cardanul !!! - 3 haios da cam atat, panciu-I destul de subtire
check it.. cum ai putut sa vii aici cu dume vechi gen sah.. ca o diva consacrata ? chiar nu e cool..
in fine, te vad clar acum : intr-adevar porti mastile lui Marte...... plus fusta lu Sailor Moon ! - 4,5 bine bre, aici l-ai prins la cotitura frumos intors
dar chiar nu trebuia sa intri in jocul asta cu mine ca tu esti gratios ca o araboaica pe tocuri
iar oracolul ala si-a batut pula de tine, si daca nu.. sigur a omis cateva lacuste si potopuri… - 4,5 tare, iar intors jmecher
deci hai coaie ca CIFRE-i marfa indiferent de harta. mai bine iti vezi de treaba ca Merkel
si zi mersi c-am fost fair si nu ti-am futut vreuna-n capul tau blanc-sec ca adela, sau in mecla . - 3 asa si asa


34 - 36

diferenta clar facuta de prima runda mai slaba a lu CIFRE, betalu asta a fost foarte tare cam cel mai bun de pan acum a avut unele dume de bar-uri de exceptie … felicitari ambilor combatanti.
vot Creative
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Noi 13, 2012 9:41 pm

Take your time...
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Dust Mar Noi 13, 2012 9:53 pm

CIFRE:14,5

ego nu se schimba niciodata laolalta cu baietii, d-aia sunt surprins sa-l vad acum in sferturi...
oricum ce-o sa faca ? o sa-si scoata versurile mele de pe facebook si o sa-mi vorbeasca la per tu ? - 3,5 ciudat bar dar bun primul bine legat, misto si al doilea destul de subtil
caci ultima data cand ne-am intalnit la un bar.. bai Curactiv Ego, ai cam fugit pe usa din spate
te-am cautat eu in strada, dar ai reusit cumva sa te pierzi in grupul ala de lesbiene handicapate . - 3 Smile) doar pentru "Curactiv" Smile)
si-ai castigat si tu ceva prin 2007.. ca Ogica, dar mie putin imi pasa, stii ?!
in ce ma priveste poti sa-l iei pe bex si pe ceilalti trentagenari si sa va faceti in plm topic cu alifii ! - 3 bun primul al doilea nu
revenind.. ce dau io este genul de bucata, tarie sau cartus cu care te duceai la doctor in '92
plus ca n-am suportat niciodata baggy asa ca efectiv n-am cum te vad bine in turul asta, coi . - 3 bun asa baggy-tur-coi
deci singur la parinti sau nu, runda mea a fost doar despre tine
insa-s sigur ca tu vei sacrifica rime pentru cat de tare am dat si cum CIFRE ti-a schimbat viata in bine . - 2 asta nu-mi place, slab de final, puncteaza doar la atitudine

CreativeEgo:14,5

Ce-i pisi, te-ai supi? E vina mea, aşa-mi trebuie dacă bag în seamă orice groupie,
Orice păsărică care crede că poate trece de la step cu pinguinii la Dansând cu lupii. -3 sa zicem ca merge de inceput
Nu zic că eşti pizdă, da eşti la o pedichiură distanţă de sandale cu vârf decupat,
Şi eşti singurul tip de care-am auzit să se dea cu machiaj ca să pară mai bărbat. -3 ceva umor dar cam atat
Cu strofa aia te-ai bătut singur. Felicitări, asta te face prima pizdă misogină.
Chill, Lilă! Io nu te-ating cu-o floare, îţi sparg faţa cu-n buchet de flori de mină. - 3,5 pentru versul 2, vers bun, puternic
Versul sacrificat: asistentă, singurul medic la care mă prezint cu cartuşe este Boka,
Pe care tu l-ai lăsa să-ţi spargă-n provă coca cu gândul la un viitor sex-change moca. - 2 nu-mi place
Ego e regele! Ce şansă are nebunu ăsta care-o tot suge-o tură până dă-n angină,
Pionu ăsta ce de mic sărea peste tabla de şah sperând să se transforme-n regină? - 3 cu mare indulgenta, esti constient Ego ca dumele cu sah sunt fumate rau, nu?

CreativeEgo:18,5

Bun, prima strofă la şto, că oricum pe-ăsta-l rup în două lejer ca pe Oreo
Şi ştiu că-s în semifinale, văd dincolo de cifre ca-n Matrix, Ego novum Neo -3 ok sa zicem
Apropo, gagică-ta mi-a arătat de două ori pisica - o fi vreun gâlci în matrice.
Oracolul ne-a citit viitorul: CreativeEgo - campion în turneu, Cifre - varice. - 3 Laughing asta da, caterinca
Port măştile lui Marte toate, tu te-nverzeşti de invidie: Stanley Ipkiss, gen
Măscărici penal, după ce-ţi smulg masca de bufon rămâi doar cu masca de oxigen - 4 m-am gandit un pic dar da, merge
Aduc furtuna: să zici că te-a străfulgerat un gând îţi trăsnesc una peste faţă
Sau îţi fac vânt în stradă să vezi cum e să te dea talentul afară din casă! - 5 da frate! bar bun tare cu de toate!
Acu ţi-e clar că-s miezu că m-ai scos grav din pepeni, rimez cu ferocitate.
Vrei să câştigi? Bă, nu cred, am văzut copii cu mai multe şanse în orfelinate. - 3,5 merge de final

CIFRE:18

mda.. rundele alea ar merge intr-un volum gen Pula-Bleaga Ego in turneu -nuvele unguresti
si apropo se vede unde zici ca CIFRE-i naspa, ce putin articulat si increzator in vorbele tale esti . - 3 doar ok
revenind.. femeia ta nu prea o vede p-aia mica (si roz) de parca ti-a dat custodia tribunalu
in schimb e indragostita de penisul meu si-l porecleaza Tziganu.. pentru c-am ditai cardanul !!! -4 Laughing bun primul vers, caterinca al doilea, daca il mai cizelai un pic era de 5
check it.. cum ai putut sa vii aici cu dume vechi gen sah.. ca o diva consacrata ? chiar nu e cool..
in fine, te vad clar acum : intr-adevar porti mastile lui Marte...... plus fusta lu Sailor Moon ! - 5 Laughing p-back ca la carte, pe ambele versuri
dar chiar nu trebuia sa intri in jocul asta cu mine ca tu esti gratios ca o araboaica pe tocuri
iar oracolul ala si-a batut pula de tine, si daca nu.. sigur a omis cateva lacuste si potopuri... - 3 mai slabut
deci hai coaie ca CIFRE-i marfa indiferent de harta. mai bine iti vezi de treaba ca Merkel
si zi mersi c-am fost fair si nu ti-am futut vreuna-n capul tau blanc-sec ca adela, sau in mecla - 3 la fel

CIFRE:14,5+18=32,5
Creative:14,5+18,5=33

Bai foarte tare battleul, cel mai bun din turneu de pana acum! A fost destul de oldschool, dume tari de ambele parti, punchuri, punch-back-uri, caterina, word-play-uri, tot tacamul! Battle complet, mi-a facut placere sa-l citesc si sa votez, initial vroiam sa votez maine, dar citind un pic din el m-a prins si m-am apucat de vot cum trebuie.
Jos palaria!

Vot Creative Ego!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Noi 14, 2012 10:19 am

Dust a scris:Ego e regele! Ce şansă are nebunu ăsta care-o tot suge-o tură până dă-n angină,
Pionu ăsta ce de mic sărea peste tabla de şah sperând să se transforme-n regină? - 3 cu mare indulgenta, esti constient Ego ca dumele cu sah sunt fumate rau, nu?

şi

CIOMOFUGLA a scris:iar tehnica buna, jocuri de cuvinte bune doar ca astea cu o tura sunt suprauzitate si panci

Nu înţeleg cum vine asta. Aţi mai citit undeva punchu cu pionu care devine regină? Că altfel e irelevant câte punchuri cu şah există out there. E ca şi chestia aia cu rimele-n "ine", care era blamată cândva, de parcă contează forma şi nu fondul. Eu am fo chiar un pic mândru de găselniţa cu regina, de ce-mi stricaţi voi filmu? De ceeeee? Very Happy
Bine, nu exclud să-l fi citit/auzit undeva, că aşa se-nvârte roata în jocul ăsta, câteodată introduci fără să vrei chestii pe care le ştiai şi le-ai uitat. Deci... e vechi punch-ul sau sunt vechi punchurile cu şah?


Şi b) un vot de la Static, Edd, Becks etc. ar fi foarte apreciat, că tot voi o să beţi premiul pe care-o să-l câştig. Razz
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de WTSN Mier Noi 14, 2012 10:40 am

Si mie mi s-a parut foarte smecher punch-ul, mi se pare tare ideea, n-am mai citit-o/auzit-o Very Happy
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Noi 14, 2012 11:45 am

CreativeEgo a scris:

şi

CIOMOFUGLA a scris:iar tehnica buna, jocuri de cuvinte bune doar ca astea cu o tura sunt suprauzitate si panci

Nu înţeleg cum vine asta. Aţi mai citit undeva punchu cu pionu care devine regină? Că altfel e irelevant câte punchuri cu şah există out there. E ca şi chestia aia cu rimele-n "ine", care era blamată cândva, de parcă contează forma şi nu fondul. Eu am fo chiar un pic mândru de găselniţa cu regina, de ce-mi stricaţi voi filmu? De ceeeee? Very Happy
Bine, nu exclud să-l fi citit/auzit undeva, că aşa se-nvârte roata în jocul ăsta, câteodată introduci fără să vrei chestii pe care le ştiai şi le-ai uitat. Deci... e vechi punch-ul sau sunt vechi punchurile cu şah?


Şi b) un vot de la Static, Edd, Becks etc. ar fi foarte apreciat, că tot voi o să beţi premiul pe care-o să-l câştig. Razz
- nu ma io am zis d'aia cu tura, sa fim seriosi e fumata ... nu la restu ...
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de MagicMan Mier Noi 14, 2012 6:26 pm

CIFRE a scris:ego nu se schimba niciodata laolalta cu baietii, d-aia sunt surprins sa-l vad acum in sferturi...
oricum ce-o sa faca ? o sa-si scoata versurile mele de pe facebook si o sa-mi vorbeasca la per tu ? 3 merge de inceput
caci ultima data cand ne-am intalnit la un bar.. bai Curactiv Ego, ai cam fugit pe usa din spate
te-am cautat eu in strada, dar ai reusit cumva sa te pierzi in grupul ala de lesbiene handicapate 4 imi place asta
si-ai castigat si tu ceva prin 2007.. ca Ogica, dar mie putin imi pasa, stii ?!
in ce ma priveste poti sa-l iei pe bex si pe ceilalti trentagenari si sa va faceti in plm topic cu alifii ! 3 asteptam ceva mai mult dupa primul vers
revenind.. ce dau io este genul de bucata, tarie sau cartus cu care te duceai la doctor in '92
plus ca n-am suportat niciodata baggy asa ca efectiv n-am cum te vad bine in turul asta, coi . 3 frumoase jocuri de cuvinte
deci singur la parinti sau nu, runda mea a fost doar despre tine
insa-s sigur ca tu vei sacrifica rime pentru cat de tare am dat si cum CIFRE ti-a schimbat viata in bine . 2 slab final, lipseste panciul


CreativeEgo a scris:Ce-i pisi, te-ai supi? E vina mea, aşa-mi trebuie dacă bag în seamă orice groupie,
Orice păsărică care crede că poate trece de la step cu pinguinii la Dansând cu lupii. 3 ceva caterinca, dar nu e suficient
Nu zic că eşti pizdă, da eşti la o pedichiură distanţă de sandale cu vârf decupat,
Şi eşti singurul tip de care-am auzit să se dea cu machiaj ca să pară mai bărbat. 3 la fel ca precedentul
Cu strofa aia te-ai bătut singur. Felicitări, asta te face prima pizdă misogină.
Chill, Lilă! Io nu te-ating cu-o floare, îţi sparg faţa cu-n buchet de flori de mină. 3.5 putin mai bun asta
Versul sacrificat: asistentă, singurul medic la care mă prezint cu cartuşe este Boka,
Pe care tu l-ai lăsa să-ţi spargă-n provă coca cu gândul la un viitor sex-change moca. 4 asta-mi place
Ego e regele! Ce şansă are nebunu ăsta care-o tot suge-o tură până dă-n angină,
Pionu ăsta ce de mic sărea peste tabla de şah sperând să se transforme-n regină? 4.5 cel mai bun de pana acum, final in forta


CreativeEgo a scris:Bun, prima strofă la şto, că oricum pe-ăsta-l rup în două lejer ca pe Oreo
Şi ştiu că-s în semifinale, văd dincolo de cifre ca-n Matrix, Ego novum Neo 3 bun pentru inceput
Apropo, gagică-ta mi-a arătat de două ori pisica - o fi vreun gâlci în matrice.
Oracolul ne-a citit viitorul: CreativeEgo - campion în turneu, Cifre - varice. 3.5 frumos
Port măştile lui Marte toate, tu te-nverzeşti de invidie: Stanley Ipkiss, gen
Măscărici penal, după ce-ţi smulg masca de bufon rămâi doar cu masca de oxigen 3.5 bun, dar parca mai mergea lucrat putin
Aduc furtuna: să zici că te-a străfulgerat un gând îţi trăsnesc una peste faţă
Sau îţi fac vânt în stradă să vezi cum e să te dea talentul afară din casă! 5 superb (cum ar zice Badea), imi place mult
Acu ţi-e clar că-s miezu că m-ai scos grav din pepeni, rimez cu ferocitate.
Vrei să câştigi? Bă, nu cred, am văzut copii cu mai multe şanse în orfelinate. 4 iar ai terminat pe val


CIFRE a scris:mda.. rundele alea ar merge intr-un volum gen Pula-Bleaga Ego in turneu -nuvele unguresti
si apropo se vede unde zici ca CIFRE-i naspa, ce putin articulat si increzator in vorbele tale esti . 3 se termina prea brusc
revenind.. femeia ta nu prea o vede p-aia mica (si roz) de parca ti-a dat custodia tribunalu
in schimb e indragostita de penisul meu si-l porecleaza Tziganu.. pentru c-am ditai cardanul !!! 3.5 curge bine, amuzant
check it.. cum ai putut sa vii aici cu dume vechi gen sah.. ca o diva consacrata ? chiar nu e cool..
in fine, te vad clar acum : intr-adevar porti mastile lui Marte...... plus fusta lu Sailor Moon ! 5 bun pb, complet
dar chiar nu trebuia sa intri in jocul asta cu mine ca tu esti gratios ca o araboaica pe tocuri
iar oracolul ala si-a batut pula de tine, si daca nu.. sigur a omis cateva lacuste si potopuri... 4 bun si asta
deci hai coaie ca CIFRE-i marfa indiferent de harta. mai bine iti vezi de treaba ca Merkel
si zi mersi c-am fost fair si nu ti-am futut vreuna-n capul tau blanc-sec ca adela, sau in mecla . 3 doar ok


CIFRE 15 + 18.5 = 33.5
CreativeEgo 18 + 19 = 37

Cel mai bun battle de pana acum. Prima runda a lui CIFRE insa nu a fost pe masura si asta l-a facut sa piarda.

Vot CreativeEgo

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Static Mier Noi 14, 2012 6:42 pm

Battle incheiat, castigator CreativeEgo cu 3-0!

Imi pare rau ca n-am apucat sa votez, mi s-a parut si mie cel mai bun battle din sferturi.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de darthedd77 Mier Noi 14, 2012 7:15 pm

CreativeEgo a scris:
Şi b) un vot de la Static, Edd, Becks etc. ar fi foarte apreciat, că tot voi o să beţi premiul pe care-o să-l câştig. Razz

n-am timp sa fac analiza pe text, dar as fi votat cu cifre, tbh. daca vrei, o sa incerc sa revin cu detalii asap. Smile
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de SictiR Mier Noi 14, 2012 11:18 pm

CreativeEgo a scris:
Dust a scris:Ego e regele! Ce şansă are nebunu ăsta care-o tot suge-o tură până dă-n angină,
Pionu ăsta ce de mic sărea peste tabla de şah sperând să se transforme-n regină? - 3 cu mare indulgenta, esti constient Ego ca dumele cu sah sunt fumate rau, nu?

şi

CIOMOFUGLA a scris:iar tehnica buna, jocuri de cuvinte bune doar ca astea cu o tura sunt suprauzitate si panci

Nu înţeleg cum vine asta. Aţi mai citit undeva punchu cu pionu care devine regină? Că altfel e irelevant câte punchuri cu şah există out there. E ca şi chestia aia cu rimele-n "ine", care era blamată cândva, de parcă contează forma şi nu fondul. Eu am fo chiar un pic mândru de găselniţa cu regina, de ce-mi stricaţi voi filmu? De ceeeee? Very Happy
Bine, nu exclud să-l fi citit/auzit undeva, că aşa se-nvârte roata în jocul ăsta, câteodată introduci fără să vrei chestii pe care le ştiai şi le-ai uitat. Deci... e vechi punch-ul sau sunt vechi punchurile cu şah?


Şi b) un vot de la Static, Edd, Becks etc. ar fi foarte apreciat, că tot voi o să beţi premiul pe care-o să-l câştig. Razz

Pentru jucatorii de sah e foarte fumata... eu sunt jucator de sah si mi s-a parut foarte fumata, daca nu esti jucator de sah pare mai originala.....
SictiR
SictiR
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 119
Reputatie : 149
Data de inscriere : 21/10/2012

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Dust Joi Noi 15, 2012 12:52 am

=))))
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Noi 15, 2012 8:12 am

@Edd
Păi aşa ne-a fost nouă vorba? Neseriosule. Very Happy

@ SictiR
Aha, înţeleg. Cam cum tre să fie "Sugi pula dom şef, semnat băieţii puşi pe glume" pentru mineri, is it? Smile Noa, bine. Nevermind, vorba francezului.

@CIFRE, battle bun, revanşa oricând, că-mi place despre stilu tău. Consolează-te cu ideea că n-ai avut oricum nicio şansă. Razz
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de darthedd77 Joi Noi 15, 2012 9:12 am

lasa ma, ca daca era vot oficial, te votam. aia e alta treaba. Zic si eo asa, pt ferplei, shou, astea
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: CIFRE vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum