Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

+13
OZN
Alter-Ego
PiroTechnique
WTSN
Reysus
Dust
Ghanizzle
creTzu
IBU
menthoru
CreativeEgo
xtr3mu
Static
17 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Static Lun Noi 26, 2012 9:24 am

Timp de reply: 2 zile
Sistem XyyX
Cel mai bun din 5
10 versuri/runda

Succes!


Ultima editare efectuata de catre Static in Joi Dec 06, 2012 5:53 pm, editata de 4 ori
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de xtr3mu Lun Noi 26, 2012 5:41 pm

Bat fara emotii ca’n Equilibrium ca fiecare punch, gen 1000 de grame, face kill sigur!
E chin sigur ca’ncearca sa’nvete din mers da’ io’i bat pasul…pe loc - dau ODD singur!
Arde, d’aia injur de mama focului si’i mut fata de la fata locului in spatele blocului!
E’un fel de pompa de picior pe limba lui! Pisoi, te umflu pan’ te calc pe coada…ochiului!
Miauna si’mi mai ia una direct in gura - asa crede nehalitul ca ma lasa fara punchuri!
Da’ la mine sacu’i ca nevasta’sa…fara fund!D’aia cand bag pironu’n blana s’aud “ouch’uri!”
Cu duma’n battle e ca’n pat parinte: daca n’o scoti la timp nu te face’n niciun fel mai creativ!
Cu’asta castig in orice caz d’aia’n final unu’i acuzat c’a dat genial! Cine?! xtr3mu – nominativ!
Asta sigur nu’i ofiter otoman bogat ca Richie desi p’aici il cam stie lumea de aga_rici!
Eu, juriul si userii ne poreclim toti organele’n “Speranta” si’o punem in ce urmeaza sa zici:
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Noi 28, 2012 11:44 am

Mă-ta. Şi spini, acizi, maşini de tocat... Acu explică juriului unde le-ai băgat organele!
Punchuri de-un kil? Vai, Lil'X, zi sincer: când tastezi te-ajută mami să apeşi butoanele?
I-o dau mai greu decât croşeu' lui Greu', gheul ăsta-i la podea, mai mult linge bombeuri,
Categoria pană, doar îmi gâdilă orgoliul, se vede din nume că-i slab că mănâncă doar e-uri.
Pe X îl pun la coadă ca Sadat, proasta asta-i singura care-şi ia neve din faţă ca Fanas, da'
Ştie că nu se poate măsura cu Ego în niciun sistem, aşa că-n versuri se compară cu nevasta.
Începe bine da la final nimic nu se leagă, după X ani de battle e tot la preludiu ca Teleagă,
Şi-n plus şi-a dezamăgit grav amantul când a zis că-i fără fund - ca o gonflabilă beteagă.
Gramatical nu mă baţi în niciun caz, doar la fictiv. În ce mod te bat? Mori! - imperativ.
Folosesc pula ca element copulativ şi-o dau cui şi-o doreşte mai mult: Extremului - dativ.

Bă, ia runda de sus, numără cuvintele, înmulţeşte cu 99 şi dă-ţi tot atâţia pumni în ouă.
Da, tu! Că mi-ai luat numele-n deşert şi când în minte-ai secetă degeaba te faci că plouă.
Când îţi văd faţa tristă de parcă ţi s-au înnecat corăbiile m-apucă instinctul de pirat
O duşcă de rom, îţi fut o lopată-n cap, îmi scuip în palme, dau de X şi m-apuc să-l sap.
Ceghirap! Fur pe X şi pe Boka când or s-adoarmă muci la reuniunea netceilor de pe forum
Îi scot în curu gol la Unirii să zică puştii: "Uite, mami, un troll uriaş... şi Gollum!"
Ăsta-i material de viral. Deci cin' te-a pus să intri-n duel verbal cu-n NC legendar?
Da să nu zici că-s brutal îţi ofer un final opţional: colaps mental sau prolaps rectal.
Ai dat de mântuială, da io-s mântuitoru care schimbă scriptura, calc capete de farisei,
Tu intri-n luptă cu-n dildo-n cruce urlând "Fuck me, Jesus!" ca posedat de-un demon gay.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Noi 28, 2012 9:30 pm

Party de nci, mci - normal ca n’avem chef de tine la reuniune si nici nu cumva s’apari
C’oi lua, coae, o dusca de rom, un pai in cap si’ti scuipi in palme – instinctul de labar!
N’arunc cu vorbe … goale gen pula-tzoale d’aia nu te lasa rece, te’ntzolesc pana’n gat
Si te cobor prin Obor de, sa mor, se sparg de ras si gonflabilele: “asta zicea de X ca e urat”!
Dau beton in gura- material bucal de Bucale, nu’i alta cale ca p’aici n’ai loc ca Boka’n locale!
Iti dau un pumn de rapper ca punct de reper doar asa.. s’ai si tu un punct tare la punctare!
Battle cu boraci,dume canci, putoare ca’n bocanci; cu adidasii noi ii las semne de buna purtare
Parca’s cu “Crativ go” la masa, musc din el si caut prin oliviera, cu ochii inchisi - ii dau de sare!
NC legendar? Te legeni clar, l’am pus pe Emil sa mi te lege’n dar si sa inchei eu Preludiul!
Crezi ca bati?! Te’nseli iar, dar eu m’am luat cu battle'ul si’acu’s de_votat… o s’o confirme juriul!


da? Smile) poate chiar pana vineri Wink Dust hai cu sforile !
Pace si respect, Creative!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de menthoru Joi Noi 29, 2012 1:50 am

Salutare baieti, bine v-am gasit! Finala de turneu, eveniment special, ne mai aducem inca aminte cum era cand le organizam noi acum 6,7,8 ani.

Recunosc ca o sa-mi fie greu sa votez in battle-ul asta. E clar ca jucati dupa alte reguli. Ce dati voi aici intr-un vers la noi era un bar, iar versurile astea kilometrice erau penalizate. Faceam tot posibilul sa scriem versuri ce ar putea fi cantate, stateam cu beat-uri in urechi cand scriam, tineam la metrica si o si punctam. Din pacate, la capitolul asta nu am ce sa punctez. Dupa regulile noastre asta ar fi fost un battle de 20 de versuri pe strofa cu rima din doua in doua versuri (la un bar, ceea ce n-ar fi fost bine). Dar, vremurile se schimba, regulile sunt ale voastre si dupa ele va ghidati asa ca am sa ma limitez la a vota pe baza umorului, agresivitatii, coerentei si "elegantei" stilistice. Am sa le iau pe capitole si voi acorda puncte la finalul fiecaruia: 0, 0.5 sau 1 punct intreg fiecarui concurent.

UMOR
----------------

xtr3mu este un NC foarte agresiv. Accentul lui se duce in punch-uri dure, e un bataus. Mizeaza mai mult pe atitudine decat pe subtilitate. Este un stil, nu este cel mai amuzant, nu reuseste sa-mi smulga zambete, dar pot aprecia punch-uri mascate in jocuri de cuvinte gen "si’i mut fata de la fata locului" (PS: Ma oboseste enorm lipsa cratimelor). La capitolul umor, CreativeEgo este superior. Are punch-uri mai inspirate si mai amuzante: "Categoria pană, doar îmi gâdilă orgoliul, se vede din nume că-i slab că mănâncă doar e-uri", "după X ani de battle e tot la preludiu ca Teleagă", "instinctul de pirat ... dau de X şi m-apuc să-l sap". De la xtr3mu notabil aici este "Da’ la mine sacu’i ca nevasta’sa…fara fund!".

xtr3mu 0 - CreativeEgo 1

AGRESIVITATE
----------------

Asa cum spuneam, xtr3mu este mai agresiv ca stil. Ii place cafteala, vorbeste foarte mult de punch-uri fizice, pumni in fata, picioare, golaneala. Insa nu asta este singura definitie a agresivitatii intr-un battle de NC. Conteaza enorm si pozitia pe care reusesti sa te situezi singur, imaginea e care ti-o creezi. Cateodata este de-ajuns sa-ti creezi imaginea de "intangibil" si "net superior" ("când tastezi te-ajută mami să apeşi butoanele?") pentru a anula o mare parte din atacurile "fizice" ale adversarului. Battle-ul pune accent pe "creativitate" si nu "forta bruta", iar forta bruta in cazul battle-urilor este foarte greu de stapanit pentru a castiga astfel de concursuri. In vremurile vechi, pe forumurile noastre aveam un amic, Ha$, care o facea al dracului de bine si tot nu isi facuse un obicei din a castiga. Revenind, xtr3mu este mai agresiv per total decat CreativeEgo, dar numai datorita faptului ca Ego a avut o runda 2 mai slaba la capitolul asta decat prima (cu cateva exceptii).

xtr3mu 1 - CreativeEgo 1.5

FIGHT BACK
----------------

Desi cel mai reusit punchline ca raspuns ii apartine lui CreativeEgo - "după X ani de battle e tot la preludiu ca Teleagă" - xtr3mu a reusit sa i-l intoarca de-a dreptul decent, iar la modul general xtr3mu a incercat sa intoarca mai multe punchlines, inclusiv pe cea cu romul si piratul. Dezamagitor pentru mine a fost faptul ca desi avea oportunitati mai bune (mai ales din inceputul strofei lui xtr3mu), Creative a ales sa intoarca pasajul gramatical. Personal mi s-au parut 2 versuri irosite, mai ales pe final de strofa unde ar fi trebuit sa incheie in forta.

xtr3mu 2 - CreativeEgo 2

TEHNICA
----------------

Aici voi puncta din start cu 0.5 fiecare concurent. Avand in vedere lungimea versurilor, nu pot crede ca nu se puteau strecura mai multe multiple si jocuri de cuvinte decat ce-am citit, la ambii concurenti. As fi punctat 0 la amandoi dar am sa tin cont ca este finala si a intervenit si uzura de pe parcursul competitiei.

xtr3mu 2.5 - CreativeEgo 2.5

PERSONALE
----------------

Imi este greu sa ma pronunt cu certitudine, intrucat nu stiu multe despre concurenti ca sa pot sesiza anumite fineturi. Ma voi referi strict la punch-urile legate de username, iar aici Creative a fost superior, avand cel putin 3 aluzii decente pe tema asta: "Pe X îl pun la coadă ca Sadat", "după X ani de battle e tot la preludiu ca Teleagă", "dau de X şi m-apuc să-l sap". Singura treaba notabila din partea lui xtr3mu a venit in prima runda: "daca n’o scoti la timp nu te face’n niciun fel mai creativ!", DAR cu parere de rau, mie mi se pare un non-sens. Dimpotriva, cu duma NU e ca la pat, unde daca n-o scoti la timp poti fi al dracu' de creativ! Cu toate astea, Creative nu poate lua un punct intreg aici, X-ul piratului desi e cel mai bun personal din battle-ul asta, nu ii poate atrage mai mult de 0.5

xtr3mu 2.5 - CreativeEgo 3

OVERALL
----------------

Capitolul asta este foarte subiectiv, pentru ca aici notez exact stilul care este mai pe gustul meu. Aici notez coerenta in idei, apreciez faptul ca un NC nu se scarpina cu mana dreapta la urechea stanga, dezinvoltura stilistica, si aici votul meu se duce cu 1 punct la CreativeEgo care a dat "punch-urile editiei" din punctul meu de vedere - 2 la numar, fata de ce consider eu ca fiind cel mai notabil de la xtr3mu.

Creative: preludiul lui Teleaga, x marks the spot
xtr3mu: curul nevestei

------------------------
Scor final:
------------------------
xtr3mu 3 - CreativeEgo 4
------------------------


Dupa ce am citit, inainte sa ma apuc sa scriu "romanul" asta, senzatia a fost ca diferenta de scor va fi mai mare in favoarea lui CreativeEgo. Intr-un live as fi ridicat mana pentru el fara sa ezit. Totusi, analizand mai atent a fost mult mai echilibrat, cu o prima runda castigata de Creative si a doua castigata (la fotofinish) de xtr3mu. Felicitari amandurora! xtr3mu, te rog, renunta la mizeria aia de apostrof si foloseste cratima. Noi ne mandream al naibii de tare ca scriam corect, coerent. Ar trebui sa vrei sa te mandresti si tu. SCRISUL te face ceea ce esti. UN NETCEE.

Multa bafta baieti si multumesc pentru invitatia de a juriza.

Alex aka menthoru / KaTaNa
menthoru
menthoru
Guest Star

Mesaje : 48
Reputatie : 48
Data de inscriere : 28/11/2012

http://www.trupakatana.com

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de xtr3mu Joi Noi 29, 2012 2:18 am

Placerea de a citi o astfel de argumentare nu o au multi. Citesc "Menthoru" "Ha$" - eeh alta liga! Multumesc Alex! Pace si respect!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Noi 29, 2012 9:27 am

First off, pace şi respect right back atcha, X!

Şi multe mulţumiri pentru efortul de-a vota în stilul ăsta, Menthore. N-am mai văzut vot împărţit pe căprării aşa finuţ de vreo 4-5 ani. Very Happy
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de menthoru Joi Noi 29, 2012 11:23 am

Cu placere baieti, a trecut ceva vreme de cand am dat ultimul vot de genul asta. Hai sa vedem ce spune si restul juriului acum. Smile
menthoru
menthoru
Guest Star

Mesaje : 48
Reputatie : 48
Data de inscriere : 28/11/2012

http://www.trupakatana.com

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty VOT

Mesaj Scris de IBU Vin Noi 30, 2012 5:28 pm

Offtopic : Frate desi ma pis pe comentariile unora la adresa mea in trecut si pe mamele lor nu inseamna ca nu pot fi de acord cu prea`tarfenia lor in ceea ce priveste prostitutia mentala la care se supun. Sus cuvantu pentru fagoti care n-or sa guste niciodata cum trebuie scena si n-o sa inteleaga . (stie el)

On :

Baieti ati rulat bine amandoi din punctul meu de vedere (in sensul ca nu e vorba de incepatori). Dar si slab ...
De exemplu nu inteleg ce beat ar putea fi pus in fundal ca sa intre vreodata versurile alea (60 bpm ? ) ... desi ati putea spune ca e vorba de NC`ing...si asa...e vorba de rap si de obicei asta-i dat pe beaturi . N-ai flow , metrica, muzicalitate , scrie o carte sau o poezie Smile

Dar ca mesaj ... consistent .

Ca votare n-o sa iau fiecare cuvant sa-l analizez ca ar fi copilaresc parerea mea ... cand despici firu-n 4 ...fa-te filozof nu rapper . Ca impact , sentiment de ura , ironie , atitudine , posibilitate la un eventual flow , promisiune de MC pe viitor , adevaraciune Smile ... CLAR CreativeEgo . Din 10 puncte primeste 5-7 ...dar mai multe decat xtr3m care nu i-as da mai mult de 1-2 .
IBU
IBU
Guest Star

Mesaje : 1
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/11/2012

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de creTzu Vin Noi 30, 2012 8:20 pm

Salut baieti. A evoluat mult treaba fata de cand ne jucam noi prin 2003-2004 parca dar versurile astea de un kilometru nu-s pe gustul meu, prefer mai scurt si la obiect. O sa punctez strict dupa ce imi place si ce nu, fiecare bar cu 0 1 2 3 si la sfarsit facem calculul total.

"Bat fara emotii ca’n Equilibrium ca fiecare punch, gen 1000 de grame, face kill sigur!
E chin sigur ca’ncearca sa’nvete din mers da’ io’i bat pasul…pe loc - dau ODD singur!" 1

Arde, d’aia injur de mama focului si’i mut fata de la fata locului in spatele blocului!
E’un fel de pompa de picior pe limba lui! Pisoi, te umflu pan’ te calc pe coada…ochiului! 3

Miauna si’mi mai ia una direct in gura - asa crede nehalitul ca ma lasa fara punchuri!
Da’ la mine sacu’i ca nevasta’sa…fara fund!D’aia cand bag pironu’n blana s’aud “ouch’uri!” 2

Cu duma’n battle e ca’n pat parinte: daca n’o scoti la timp nu te face’n niciun fel mai creativ!
Cu’asta castig in orice caz d’aia’n final unu’i acuzat c’a dat genial! Cine?! xtr3mu – nominativ! 0

Asta sigur nu’i ofiter otoman bogat ca Richie desi p’aici il cam stie lumea de aga_rici!
Eu, juriul si userii ne poreclim toti organele’n “Speranta” si’o punem in ce urmeaza sa zici: 0

Total : 6

Mă-ta. Şi spini, acizi, maşini de tocat... Acu explică juriului unde le-ai băgat organele!
Punchuri de-un kil? Vai, Lil'X, zi sincer: când tastezi te-ajută mami să apeşi butoanele? 1

I-o dau mai greu decât croşeu' lui Greu', gheul ăsta-i la podea, mai mult linge bombeuri,
Categoria pană, doar îmi gâdilă orgoliul, se vede din nume că-i slab că mănâncă doar e-uri. 3

Pe X îl pun la coadă ca Sadat, proasta asta-i singura care-şi ia neve din faţă ca Fanas, da'
Ştie că nu se poate măsura cu Ego în niciun sistem, aşa că-n versuri se compară cu nevasta. 1

Începe bine da la final nimic nu se leagă, după X ani de battle e tot la preludiu ca Teleagă,
Şi-n plus şi-a dezamăgit grav amantul când a zis că-i fără fund - ca o gonflabilă beteagă. 2

Gramatical nu mă baţi în niciun caz, doar la fictiv. În ce mod te bat? Mori! - imperativ.
Folosesc pula ca element copulativ şi-o dau cui şi-o doreşte mai mult: Extremului - dativ. 2

Total : 9

Bă, ia runda de sus, numără cuvintele, înmulţeşte cu 99 şi dă-ţi tot atâţia pumni în ouă.
Da, tu! Că mi-ai luat numele-n deşert şi când în minte-ai secetă degeaba te faci că plouă. 1

Când îţi văd faţa tristă de parcă ţi s-au înnecat corăbiile m-apucă instinctul de pirat
O duşcă de rom, îţi fut o lopată-n cap, îmi scuip în palme, dau de X şi m-apuc să-l sap. 1

Ceghirap! Fur pe X şi pe Boka când or s-adoarmă muci la reuniunea netceilor de pe forum
Îi scot în curu gol la Unirii să zică puştii: "Uite, mami, un troll uriaş... şi Gollum!" 0

Ăsta-i material de viral. Deci cin' te-a pus să intri-n duel verbal cu-n NC legendar?
Da să nu zici că-s brutal îţi ofer un final opţional: colaps mental sau prolaps rectal. 3

Ai dat de mântuială, da io-s mântuitoru care schimbă scriptura, calc capete de farisei,
Tu intri-n luptă cu-n dildo-n cruce urlând "Fuck me, Jesus!" ca posedat de-un demon gay. 2

Total : 7

Party de nci, mci - normal ca n’avem chef de tine la reuniune si nici nu cumva s’apari
C’oi lua, coae, o dusca de rom, un pai in cap si’ti scuipi in palme – instinctul de labar! 3

N’arunc cu vorbe … goale gen pula-tzoale d’aia nu te lasa rece, te’ntzolesc pana’n gat
Si te cobor prin Obor de, sa mor, se sparg de ras si gonflabilele: “asta zicea de X ca e urat”! 2

Dau beton in gura- material bucal de Bucale, nu’i alta cale ca p’aici n’ai loc ca Boka’n locale!
Iti dau un pumn de rapper ca punct de reper doar asa.. s’ai si tu un punct tare la punctare! 3

Battle cu boraci,dume canci, putoare ca’n bocanci; cu adidasii noi ii las semne de buna purtare
Parca’s cu “Crativ go” la masa, musc din el si caut prin oliviera, cu ochii inchisi - ii dau de sare! 2

NC legendar? Te legeni clar, l’am pus pe Emil sa mi te lege’n dar si sa inchei eu Preludiul!
Crezi ca bati?! Te’nseli iar, dar eu m’am luat cu battle'ul si’acu’s de_votat… o s’o confirme juriul! 2

Total : 12

Deci : Xtremu TOTAL : 6 + 12 = 18

CreativeEgo TOTAL : 9 + 7 = 16

Sper c-am calculat corect . Spor la treaba baieti si numai bine
creTzu
creTzu
Guest Star

Mesaje : 1
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/11/2012

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Ghanizzle Sam Dec 01, 2012 6:31 am

Salutare! Incep prin a spune si eu acelasi lucru observat de ceilalti jurati: intr-adevar, versurile sunt foarte lungi fata de stilul cu care eram noi obisnuiti acum 8-9 ani. Nu mai sunt la curent cu ce s-a intamplat pe partea de netcee-ing in ultimii ani, dar versurile atat de lungi mi se par greu de urmarit, avand in vedere ca atunci cand citesc versuri am mereu tendinta sa le "dau" in gand, iar in astfel de cazuri nu prea e posibil. Cum s-a mai spus, probabil asa se obisnuieste acum, e posibil sa fi ramas noi "puristi", la stadiul de demult, dar nu o sa neg ca prefer stilul cu care eram eu obisnuita si care e "cantabil".

In rest, nu am citit inca rezultatele jurizarilor, pentru a elimina orice posibilitate de a fi influentata, chiar si involuntar. Voi evidentia bucatile care-mi plac (sau dimpotriva), criteriile mele fiind - in mod egal - tehnica (aliteratii si alte aspecte fonetice, stil de a rima: rime interne, multies), wordplay, umor si originalitate. Voi acorda punctaj pe fiecare bar, intre 0 (minim, evident) si 5 (maxim), la final tragem linie de tramvai si cam aia e.


xtr3mu

Bat fara emotii ca’n Equilibrium ca fiecare punch, gen 1000 de grame, face kill sigur!
E chin sigur ca’ncearca sa’nvete din mers da’ io’i bat pasul…pe loc - dau ODD singur!
- tehnica buna, imi place jocul de cuvinte cu 1000 g si kill, atitudine agresiva, deci un inceput de runda bun -> 4

Arde, d’aia injur de mama focului si’i mut fata de la fata locului in spatele blocului!
E’un fel de pompa de picior pe limba lui! Pisoi, te umflu pan’ te calc pe coada…ochiului!
- cam lipsita de originalitate rima/alaturarea "fata locului - spatele blocului". Versul al doilea, desi vizualizez imaginea, nu prea ma impresioneaza, imi suna putin infantil -> 2

Miauna si’mi mai ia una direct in gura - asa crede nehalitul ca ma lasa fara punchuri!
Da’ la mine sacu’i ca nevasta’sa…fara fund!D’aia cand bag pironu’n blana s’aud “ouch’uri!”
- un bar bun, din nou. Plus pentru umor -> 4

Cu duma’n battle e ca’n pat parinte: daca n’o scoti la timp nu te face’n niciun fel mai creativ!
Cu’asta castig in orice caz d’aia’n final unu’i acuzat c’a dat genial! Cine?! xtr3mu – nominativ!
- din nou umor (in primul vers) + originalitate + rima multipla. Partea cu "acuzat c-a dat genial" contine doua concepte care se cam contrazic. Desi inteleg ideea, exprimarea in sine nu prea are sens -> 5 (primul vers), 2 (al doilea vers) -> media bar-ului = 3,5 (imi pare rau ca a iesit asa, dar am spus ca punctez baruri, iar aici primul vers mi se pare foarte bun, in timp ce al doilea nu prea, astfel incat singura solutie a fost sa fac media intre ele)

Asta sigur nu’i ofiter otoman bogat ca Richie desi p’aici il cam stie lumea de aga_rici!
Eu, juriul si userii ne poreclim toti organele’n “Speranta” si’o punem in ce urmeaza sa zici:
- din nou rime multiple, deci plus pentru tehnica. Tare jocul de cuvinte "ofiter otoman - aga_rici". Caterinca si ultimul vers, plus si pentru originalitate (desi eu, in contextul asta, nu am ce "speranta" sa-mi pun Laughing ) -> 5

Total punctaj runda 1: 4 + 2 + 4 + 3,5 + 5 = 18,5



CreativeEgo

Mă-ta. Şi spini, acizi, maşini de tocat... Acu explică juriului unde le-ai băgat organele!
Punchuri de-un kil? Vai, Lil'X, zi sincer: când tastezi te-ajută mami să apeşi butoanele?
- foarte bine intors punch-ul lui final, am ras cand am citit! Smile) Al doilea vers, in schimb, nu mi se pare ca se ridica la nivelul primului. Procedez si in cazul asta ca mai sus si voi face media: 5 (vers 1), 2 (vers 2) -> 3,5

I-o dau mai greu decât croşeu' lui Greu', gheul ăsta-i la podea, mai mult linge bombeuri,
Categoria pană, doar îmi gâdilă orgoliul, se vede din nume că-i slab că mănâncă doar e-uri.
- un bar foarte bun: rime multiple, umor, wordplay (mi-au placut in special faza cu "categoria pana - imi gadila orgoliul" si partea cu "slab, ca mananca doar e-uri", pe care o pot nota ca personal) -> 5

Pe X îl pun la coadă ca Sadat, proasta asta-i singura care-şi ia neve din faţă ca Fanas, da'
Ştie că nu se poate măsura cu Ego în niciun sistem, aşa că-n versuri se compară cu nevasta.
- si aici am ras (desi ma inteleg cu Fanas si nu ma bag in conflictul respectiv, punch-ul e tare). Foarte bun si inceputul primului vers, punctez tehnica. (P.S. mai sunt si neveste care le au cu versurile Laughing dar am inteles ideea, evident) -> 5

Începe bine da la final nimic nu se leagă, după X ani de battle e tot la preludiu ca Teleagă,
Şi-n plus şi-a dezamăgit grav amantul când a zis că-i fără fund - ca o gonflabilă beteagă.
- Buuun primul vers, buna asociere, avand in vedere ca Afo/Teleaga are si el X ani de battle. In al doilea vers i-ai intors-o, dar doar partial dupa parerea mea (el a zis ca sacul e ca nevasta ta - fara fund, tu n-ai intors nimic referitor la atacul cu nevasta, de-aia consider partial). 5 (vers 1), 4 (vers 2) -> 4,5

Gramatical nu mă baţi în niciun caz, doar la fictiv. În ce mod te bat? Mori! - imperativ.
Folosesc pula ca element copulativ şi-o dau cui şi-o doreşte mai mult: Extremului - dativ.
- bine intors, cu referire la "nominativ"ul din strofa lui. Plus pentru originalitate, umor, rima interna/multipla si wordplay -> 5

Total punctaj runda 1: 3,5 + 5 + 5 + 4,5 + 5 = 23


Bă, ia runda de sus, numără cuvintele, înmulţeşte cu 99 şi dă-ţi tot atâţia pumni în ouă.
Da, tu! Că mi-ai luat numele-n deşert şi când în minte-ai secetă degeaba te faci că plouă.
- de data asta, inceputul nu mi se pare la fel de bun ca in runda anterioara. Buna totusi asocierea cu ploaia, mai mareste punctajul acestui bar -> 3,5


Când îţi văd faţa tristă de parcă ţi s-au înnecat corăbiile m-apucă instinctul de pirat
O duşcă de rom, îţi fut o lopată-n cap, îmi scuip în palme, dau de X şi m-apuc să-l sap.
- un bar bun, unitar, pe care-l punctez pentur originalitate, fiecare vers contine cate un punch bun (1: "ti s-au inecat corabiile, m-apuca instinctul de pirat"; 2: "dau de X si m-apuc sa-l sap") -> 5

Ceghirap! Fur pe X şi pe Boka când or s-adoarmă muci la reuniunea netceilor de pe forum
Îi scot în curu gol la Unirii să zică puştii: "Uite, mami, un troll uriaş... şi Gollum!"
- umor (n-am nimic cu Boka, nu stiu daca tu ai ceva pe bune sau e doar "inside joke", dar, obiectiv vorbind, punch-ul in sine e amuzant si original) -> 5

Ăsta-i material de viral. Deci cin' te-a pus să intri-n duel verbal cu-n NC legendar?
Da să nu zici că-s brutal îţi ofer un final opţional: colaps mental sau prolaps rectal.
- foarte bine d.p.d.v. tehnic, rime multiple cat cuprinde, atitudine si coerenta in idee -> 5

Ai dat de mântuială, da io-s mântuitoru care schimbă scriptura, calc capete de farisei,
Tu intri-n luptă cu-n dildo-n cruce urlând "Fuck me, Jesus!" ca posedat de-un demon gay.
- eu sunt credincioasa si nu agreez caterincile pe subiectul asta, motiv pentru care voiam sa nu punctez bar-ul asta, dar ideea de demon gay m-a amuzat, deci doar pentru ea -> 1

Total punctaj runda 2: 3,5 + 5 + 5 + 5 + 1 = 19,5



Party de nci, mci - normal ca n’avem chef de tine la reuniune si nici nu cumva s’apari
C’oi lua, coae, o dusca de rom, un pai in cap si’ti scuipi in palme – instinctul de labar!
- tare faza cu "n-avem chef de tine la reuniune" + intors bine atacul lui cu romul si scuipatul in palma -> 5

N’arunc cu vorbe … goale gen pula-tzoale d’aia nu te lasa rece, te’ntzolesc pana’n gat
Si te cobor prin Obor de, sa mor, se sparg de ras si gonflabilele: “asta zicea de X ca e urat”!
- ai intors mai multe atacuri dintr-un foc. Putin ambigua totusi formularea din primul vers, tare insa ideea cu gonflabilele care se sparg de ras -> 4,5

Dau beton in gura- material bucal de Bucale, nu’i alta cale ca p’aici n’ai loc ca Boka’n locale!
Iti dau un pumn de rapper ca punct de reper doar asa.. s’ai si tu un punct tare la punctare!
- un bar foarte tehnic si coerent, agresivitate, ai intors punch-ul cu Boka dar "atacandu-l" si tu. Repet, eu nu am nimic personal cu el, punctez doar punch-urile in sine, restul voi stiti mai bine (na, ca vorbesc si eu in rime) Smile) -> 5

Battle cu boraci,dume canci, putoare ca’n bocanci; cu adidasii noi ii las semne de buna purtare
Parca’s cu “Crativ go” la masa, musc din el si caut prin oliviera, cu ochii inchisi - ii dau de sare!
- 2 versuri bune, dar cam fara legatura intre ele. In primul remarc tehnica de la inceput si jocul de cuvinte din final (bocanci, adidasi, semne de buna purtare). La al doilea vers imi place mult finalul "oliviera - ii dau de sare". Pentru ca ideile nu sunt foarte legate intre ele, voiam sa fac media pe fiecare vers in parte, dar pe ambele le-as fi notat cu 5 -> 5

NC legendar? Te legeni clar, l’am pus pe Emil sa mi te lege’n dar si sa inchei eu Preludiul!
Crezi ca bati?! Te’nseli iar, dar eu m’am luat cu battle'ul si’acu’s de_votat… o s’o confirme juriul!
- incheiere foarte buna, i-ai intors fin punch-ul cu Emil Teleaga si Preludiul, plus si pentru tehnica -> 5

Total punctaj runda 2: 5 + 4,5 + 5 + 5 + 5 = 24,5



Total xtr3mu: 18,5 + 24,5 = 43

Total CreativeEgo: 23 + 19,5 = 42,5


Dupa cum se vede, diferenta e extrem de mica. Amandoi ati avut punch-uri foarte bune, fiecare ati avut si cate 1-2 versuri/idei mai slabe si fiecare - evident - stilul lui. Per total, la o simpla citire a rundelor, l-as fi considerat pe CreativeEgo castigator, dar analiza "filosofica" Razz detaliata vers cu vers a relevat altceva. Stiu ca votul poate fi subiectiv, dar am preferat sa incerc sa fiu cat mai corecta, motiv pentru care am punctat fiecare bar in parte.

Mi-a placut cum ati dat amandoi, sper ca asta sa nu afecteze felul in care Creative imi va percepe albumul (glumesc Smile ). Cu el imi amintesc ca am dat si eu un battle prin 2004-2005, e frumos sa vezi oameni constanti in pasiunea lor.

Felicitari amandurora! (e ora 6:21 a.m., fie-mi scuzate eventualele greseli sau exprimari mai complicate)
Ghanizzle
Ghanizzle
Guest Star

Mesaje : 1
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/11/2012

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Dust Sam Dec 01, 2012 8:55 am

Multumim frumos Gani, multumiri si celorlalti membri ai juriului.
Si uite ca se intoarce roata si se facu 2-2, ramane sa vina Rey cu votul decisiv.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Dec 03, 2012 10:57 am

@IBU
Mulţumiri pentru vot, dar cred c-ai fost cam aspru cu extremu. Very Happy Pe de altă parte, cine te-a supărat, că-l asmuţim pe Boka pe el? Smile (Dacă nu cumva e chiar Boka, în care caz îl asmuţim pe Ego ăsta mic la Boka.)

@ Cretzu
Mulţumesc pentru vot. Jos Băsescu, sus patria! Smile

@ Gani
Mulţumiri pentru efort, foarte amănunţit votul.
Şi ţin minte şi battle-ul ăla. Erau în juriu NoMo, Menthoru şi încă cineva. Menthoru m-a votat, NoMo m-a făcut misogin nesimţitoriu pentru c-am dat punchuri sexiste. Smile) Şi dacă nu mă înşel, ai câştigat (pe merit). Am ţinut minte votul ăla, al lui NoMo, mi s-a părut ciudat. Cam ca punctarea unui bar după cât eşti de credincioasă. (Şi io glumesc. Razz )
Dar nu-ţi fă griji, eu percep albumele doar după muzică. Drept dovadă, cumpăr Cedry2k, deşi-i creştin. Razz

Bun, râdem, glumim, dar mulţumirile-s sincere în toate cele. Reysus este aşteptat să-şi dea cu părerea. Şi-apoi, evident, dacă mai doreşte cineva să ne laude, io şi X aşteptăm cu sufletul la gură. Smile
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de xtr3mu Mar Dec 04, 2012 12:18 pm

CreativeEgo a scris:

Bun, râdem, glumim, dar mulţumirile-s sincere în toate cele. Reysus este aşteptat să-şi dea cu părerea. Şi-apoi, evident, dacă mai doreşte cineva să ne laude, io şi X aşteptăm cu sufletul la gură. Smile


Very Happy
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Reysus Mier Dec 05, 2012 11:02 am

Salutare,

Nu pot da votul meu nimanui. Refaceti-va textele PE MASURA.



Reysus
Reysus
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 3
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/11/2011
Varsta : 35
Localizare : Balta Alba

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Dec 05, 2012 11:08 am

ok, multumesc juriului pentru efortul depus , pentru parerile si aprecierile facute ! now what?
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de WTSN Mier Dec 05, 2012 11:19 am

Pot sa dau eu votul decisiv? Smile))
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Dec 05, 2012 11:21 am

daca mi'l dai mie da Very Happy .... chiar vroiam sa propun asa ... fiind 2-2 din partea juriului invitat eu zic ca ar fi fain ca votul decisiv sa vina din partea userilor ... Creative, ce zici?
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Dec 05, 2012 11:23 am

Mda. Văd că lui Rey nu-i place joaca noastră. Watchagonnado? De refăcut nu se reface nimic, totuşi, că joaca noastră nu-i joaca MC-iilor.

Cine votează, deci?
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Dec 05, 2012 11:27 am

am putea face asa ... 1. alegem 3 sau 5 insi de'ai casei sa voteze (daca vor si ei sa participe desigur) ... sau 2. lasam o zi, doua la poll si voteaza cine vrea gen ... sau 3. alta sugestie Smile)))
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de PiroTechnique Mier Dec 05, 2012 11:30 am

Watson a scris:Pot sa dau eu votul decisiv? Smile))

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] 5fd68d2c8b25d7126df6f94833d893d5.600x400_large

LE: defapt, daca tot am postat, alegeti-va un juriu care sa determine castigatorul dar puneti si la vot public, pt Nea' Popularitate gen Wink
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Dec 05, 2012 1:59 pm

Am discutat cu extremistu şi-am numit noi cu de la sine putere un juriu:

OZN, Becks, Static, Dust si Edd.

Primul care obţine 2 voturi din astea 5 câştigă şi decernează premiul pentru locul 4. Razz

Desigur, dacă vreunul dintre organizatori are o idee mai bună... let him speak now or forever hold his tongue.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Alter-Ego Mier Dec 05, 2012 2:06 pm

O-ntrebare: de ce primul care obtine 2 voturi?... nu era cu 3 voturi? Sau ai apasat pe butonu' gresit?

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Dec 05, 2012 2:17 pm

Alter-Ego a scris:O-ntrebare: de ce primul care obtine 2 voturi?... nu era cu 3 voturi? Sau ai apasat pe butonu' gresit?

Ne-am gândit să fie best out of three, dar am pus 5 votanţi în speranţa că s-o vota mai repede. Se iau în considerare primele 3 voturi de la ăştia 5 oameni, prin urmare.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Alter-Ego Mier Dec 05, 2012 2:55 pm

Ok. Dupa ce voteaza aia smecheri pot sa-mi dau si eu cu parerea, nu? Normal ca pot! Smile

Ba, totusi, v-a cam dat muie Rey. Si l-ati asteptat ca pe Ysus... Laughing

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

[FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [FINALA MARE] - xtr3mu vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum